HAAGSCBE COURANT NU DE WINTER NADERT Zaterdag 9 November 1940. IN EN OM DEN HAAG STADSNIEUWS BINNENLAND p DERDE BLAD CABARET „MONTE CARLO DE LUXE” De lectuur in eere hersteld! van SNIP EN SNAP-REVUE „KOP OP!” Boter clandestien verhandeld handeling Nederlandsche vakbond pensionhouders Plechtige samenkomst in de aula der school H.B.S.-RAAMSTRAAT HERDENKT GEVALLEN OUD-LEERLINGEN UITREIKING BLOEM- KAARTEN Het danspaar „Jacqueline en Lorenzo” Ontduiking der distributie- en prijsvoorschriften Maandag de letters L, M, N, 0 en De plaquette, met er boven de portretten der gesneuvelden (Polygoon) GOUDEN DOCTORATEN Een onsociale en strafbare Ml No. 17721 Goed verzorgd openingsprogramma en r Voorloopig bestuur samengesteld tusschen OOM KOOS bevoegde van Het Nederlandsch Boerenfront i De clectrificatie van het Gooi Kostwinnersvergoeding en groot- verlofgangers Stopzetting van het bedrijf als strafmaatregel Recordprijs voor versche haring te IJmuiden (Foto. Godfried de Groot) hun portretten zijn ©ogenschouw te nemen, leerlingen defileerden. De heeren de Graaf en Boots dankten tenslotte, mede namens de fam. Lok ker, in de tentoonstellingshal voor de eer bewezen aan hun gevallen zonen. UITBREIDINGSPLAN MOERWEG Op de Gemeentesecretarie afdeeling S. en B. (kamer no. 32) zal van heden tut en met 22 November a.s. iederen werkdag van 9 uur 30 tot 1 uur en van half 2 tot half 5 Cs Zaterdags van 9 uur 30 tot 12 uur 45) voor een ieder ter inzage liggen het bij Raadsbesluit van 4 November 1940 vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding Moerweg, voor zoo ver betreft de gronden, gelegen tusschen den Moerweg, den Erasmusweg en de Troelstrakade (plan Moerweg I), in twee kaarten, een toelichtende beschrijving en bijbehoorende bebouwingsvoorschriften ate bedoeld in artikel 39 der Woningwet. Het voorloopig bestuur van den Neder. landschen Vakbond van Pensionhouders is thans als volgt samengesteld: de heer J. C. Kettr.er, Amsterdam, voorzittermej. C. A. S. Linthout, Arnhem en de heeren A. v. d. Straaten, Hilversum en B. L. Quist, ’s-Gravenhage, terwijl als voorloo. pig secretaris zal fungeeren drs. G. G. Westerbeek. Het secretariaat van den bond is voor loopig gevestigd: Mauritskade 33b, alhier, Telefoon 115323, aan welk adres men na dere inlichtingen omtrent doel en werk wijze van den bond zal kunnen ontvan gen. Het Rijksbureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf „Rijks- horeca" heeft zich bereid verklaard van nu af aan zich met het voorloopige bestuur van den nieuwen Vakbond te willen ver staan over alle zaken, het pensionbedrijf rakende, terwijl de Algemeene Nederland, sche Vereeniging voor Vreemdelingen, verkeer eveneens haar vollen steun aan den nieuwen bond heeft toegezegd. Ned. Ver, voor Centrale Verwarmings- industrie De Ned. Ver. voor Centrale Verwar- mings-industrie zal Donderdag a.s. in het Koloniaal Instituut te Amsterdam een congres houden, waarbij verschillende sprekers het woord zullen voeren over de ontwikkeling der centrale verwarming, centrale warmtevoorziening en der klima. tiseering in de stadswoning. Belangstel lenden voor dit congres kunnen hiervoor hun aanvrage schriftelijk richten tot den secretaris der vereeniging, ir. H. W. Op stellen, Frederiksplein 28 te Amsterdam. De visscherij-contracten te IJmuiden De visscherijcontracten tusschen de or ganisaties der visschers en de Reedersver- eeniging te IJmuiden. welke 1 Novem ber j.l. zijn afgeloopen, zullen niet wor den opgezegd, daar momenteel uit IJmui den geen schepen aan de visscherij deel nemen. uitgezonderd enkele kleine kust- visschers. Men zal thans in dezelfde con tracten een bepaling opnemen, om bij een eventueele hervatting van het visscherij - bedrijf in 1941 wijzigingen te kunnen voorstellen en het contract tusschentijds te kunnen opzeggen. Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. J. J. Hagen alhier, aan de Leidsche academie promoveerde tot doc tor in de rechtsgeleerdheid. Hetzelfde feit zal op genoemden datum worden herdacht door mr. D. W. K. de Roo de la Faille, oud-gouvernements- commissaris in Nederland bij de Suri- naamsche Bank, wonende alhier. Maandag 11 November a.s. zal hetzelf de feit worden herdacht door mr. H. J. Bool jr.. oud-secretaris van het Tabaks bureau te Amsterdam, wonende te Hil versum. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd deelt het volgende mede. In verband met de distributiemaatregelen is het noodza kelijk, dat de overheid een overzicht heeft van de voorraden, welke in het land aanwezig zijn. Ten dien einde is ten aanzien van verschillende produc ten bepaald, dat degenen, die meer dan een bepaalde hoeveelheid in voor raad hadden op een bepaalden datum, daarvan opgave moesten doen aan een daarvoor aangewezen orgaan. Dit is ook geschied met betrekking tot boter. Dezer dagen is aan het licht geko men, dat een handelaar in boter een deel van zijn voorraad had verzwegen en had afgeleverd buiten de distributie- regeling om. Als gevolg daarvan is de betrokken handelaar door het dage- lijksch bestuur van de afdeeling zui vel van de Nederlandsche zuivelcen- trale als georganiseerde geschorst in afwachting van de uitspraak van de commissie voor de crisis-tuchtrecht- spraak. Niet alleen is het den handelaar thans niet meer mogelijk zijn boter- handel uit te oefenen, maar ook an dere bevoegdheden, welke hij als ge organiseerde bij genoemde centrale had, zijn hem ontnomen. Zoo kan hij thans niet langer boter ompakken, ïs het hem verboden kaas te wegen voor kaasproducenten als waaghouder en is zijn vergunning als kaashandelaar vervallen, hetgeen practisch beteekent stopzetting van zijn kaashandel. Het bovenstaande moge voor ieder, wien dit aangaat een waarschuwing zijn, dat de overheid tegen hen, die de regelingen op het gebied der voed selvoorziening moedwillig overtreden, zeer streng zal optreden. Eenige dagen geleden publiceerden wij het bericht, dat het nieuwe electrische materieel, hetwelk gebouwd wordt, zal worden gebruikt op het nieuw te electri- ficeeren traject in het Gooi. Hierbij moet echter worden opgemerkt, aldus deelt de persdienst der Spoorwegen ons mede, aat het nieuwe materieel geenszins slechts in het Gooi zal worden ingezet, maar ook voor een niet onbelangrijk de :l op het oudste geëlectrificeerde baanvax AmsterdamDordrecht zal komen te rijden. Een daverend lachsucces Voor de derde maal is René Sleeswijk’s revue „Kop op” op het programma ge bleven van het City-theater en ook deze week kunnen nog duizenden Hagenaars getuige zijn van de goede humoristische scènes van het kostelijke duo Willy Wal den en Piet Muyselaar (de dames Snip en Snap). Het is nu eenmaal moeilijk uit een revue de aardigste dingen te noemen, want niet alleen de verschillende scènes, maar ook de dans, muziek en niet te ver geten de acrobatiek, verzekeren het wel slagen van deze amusante revue. Van de scènes noemen we b.v. de dame, die op het bureau van mijnheer komt „neuzen”, het tafereeltje onder den liefdesboom en de vergissing op het politiebureau. Maar ook het optreden van de dames Snip en Snap, waarbij een kort filmpje was inge- lascht, was zeer geestig. En zoo zouden we nog wel door kunnen gaan met het opnoemen van de verschillende sketches. Wilt u een avond de zorgen aan den kant zetten, dan raden we u een bezoek te brengen aan het City-theater. Gistermiddag zijn in de aula van de H.B.S.-Raamstraat op eenvoudige, maar plechtige wijze 3, tijdens de gebeurte nissen van 10 tot 15 Mei, j.l. omgeko men, oud-leerlingen der school her dacht, n.l. Comelis de Graaf, Jan Boots en Jan Lokker. Behalve alle huidige leerlingen een 60-tal oud-leerlingen der school, hadden in de aula plaats genomen de directeur dr. G. de Haas, van wien het initiatief tot deze herdenkingsplechtig heid uitging, alle leeraren en leerares- sen, alsmede enkele gemeente- en ©n- derwijs-autoriteiten zooals mr. S. de Vries, wnd. wethouder van Onderwijs, tevens vertegenwoordiger van prof, van der Bilt, mr. dr. A. Buriks, chef der afdeeling Onderwijs, de heer O. L. Eschauzier, oud-gecommitteerde bij de eindexamens, en lid der commissie van toezicht, de heer J. B. Reichardt, lid der commissie van toezicht, J. Mole naar, oud-leeraar der school en mej. Carbasius, beeldhouwster, vervaardig- ster der plaquette. Bericht van verhin dering was binnengekomen van dr. W. van den Ent, inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs. In de leeraarskamer werden door een commissie van ontvangst de genoodig- den, onder wie ook de familieleden der gevallen oud-leerlingen, begroet. Gezamenlijk betrad men, terwijl oud- leerlüng Stoppendaal het koraal van Bach „Gib dich zufrieden und sei stille” ten gehoore bracht, de aula. Naarmate de duisternis vroeger invalt komen ook meer de kleine ongeriefelijk heden op den voorgrond, welke het ver duisteren nu eenmaal meebrengt. Ik moet zeggen, dat wij er ons aardig in leeren schikken en dat allerlei kleine hulpmid delen als witte palen, hekken en touwen langs den waterkant ons daarbij goede diensten verleenen. Het is ook daarom, dat ik gaarne gehoor geef aan den wensch van iemand om te dezer plaatse ook eens de aandacht te vestigen op een goed hulpmiddel bij duisternis voor de wandelaars „Waarom neemt de voetgan ger ’s avonds geen wandelstok mee”. Daarmee kan hij zich gemakkelijk verge wissen of men den waterkant heeft be reikt of wel dat er andere hinderpalen in den weg staan. Men meent dat door dezen maatregel veel ongelukken voor komen kunnen worden. Ik vind het nog zoo’n gek idee niet om iets bij je te hebben, waarmee men kan tasten of er ook obstakels in den weg zijn. In ieder geval het schaadt vast en zeker niet. Iemand anders stelde voor om de ver schillende bedrijven en winkels vroeger te sluiten. Ook dat zou nog zoo dwaas niet zijn. Trouwens om in donker te gaan winkelen lijkt me niet begeerenswaardig. De verduistering zelve heeft men in de meeste woningen, zooals Jodocus mij verzekerde, aardig onder de knie gekre gen. Vooral ’s avonds is het puik in or de. In de morgenuren wil men nog wel eens de lichten opknippen zonder er bij te bedenken, dat ook dan verduistering nog geboden is. Nu we echter ook des morgens den aanvang iets gaan verande ren, zal ook daarin wel de gewenschte verbetering intreden. Intusschen wordt het een ideale St. Ni- colaas-avond, want wie nu ongezien een pakje ergens op de stoep wil leggen, be hoeft niet eens hard weg te loopen om niet herkend te worden. Wies is met het oog op hetzelfde feest maar blij, dat bo terletter ook nog verkrijgbaar blijft, zij het dan ook tegen opoffering van den broodbon. Ik heb de familie te mijnent voorgesteld, om tegen den tijd van 5 De cember een paar bonnetjes over te spa ren, teneinde die in letterbanket om te zetten. Onze Gemeenteraadsleden, van wie er steeds wel een placht te tractee- ren, zullen het dit jaar zonder deze lek kernij moeten stellen, hetgeen niet zoo erg is. Bovendien hebben de heeren het niet meer zoo druk met vergaderen en verdienen het dus niet in die mate. Het wielrijdersviaduct zal behoudens onverhoopte tegenslagen voor het einde dezer maand in gebruik worden geno men. Ik heb al verteld hoe men bij dezen bouw met pech te kampen heeft gehad, zoodat het er soms naar uitzag, dat het nooit gereed zou komen. Deze pessimis ten kregen echter leelijk ongelijk. Jodocus, die vroeger met mij mopperde over de hanen, die te vroeg kraaiden naar vele Hagenaars met ons van oordeel wa ren, jeremieert nu telkens over het feit, dat wij geen tuin hebben en dus ook niet in de gelegenheid zijn geweest een dergelijk dier mitsgaders eenige vrouw tjes als huisdieren bij ons op te nemen. Hadden we ze inplaats van onzen Piet gehad, zeide hij zeer oneerbiedig, dan waren ze ons nu ten nutte geweest. Er zit natuurlijk een spoor van waarheid in een dergelijke bewering, maar tevens zoo veel onvriendelijkheid jegens andere huisdieren, dat ik vrees den toorn op mijn hals te halen van allen die evenals wij een hond of poes bezitten. Dat ik echter tegenwoordig kippenrennen en deszelfs bezitters met andere oogen bekijk is een ding, dat zeker is. Zelfs tegen hanen- kraaien heb ik geen overwegende bezwa ren meer. VERDAGING BESLISSING BETREFFENDE VËRORDENING- FREDER1KSTRAAT Ter voldoening aan de bepalingen der Woningwet heeft van 2 tot en met 31 Augustus 1940 voor een ieder op de Gemeentesecretarie ter inzage gelegen het ontwerp van een verordening tot regeling van de bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen ten Noordoosten van de Frederikstraat (verordening-Fre- derikstraat) met bijbehoorende kaarten. Naar aanleiding hiervan is een aantal bezwaarschriften ingediend. Het deswege door B. en W. ingestelde onderzoek is nog niet afgeloopen, zoodat het zich laat aanzien, dat zij den Raad niet zoo tijdig een voorstel ter zake zullen kunnen doen, dat deze binnen den wettelijk vastgestel- den termijn (3 maanden na afloop van de ter-inzage-ligging, derhalve uiterlijk 30 November 1940) omtrent het ontwerp een beslissing zal kunnen nemen. Deze be slissing kan evenwél voor ten hoogste drie maanden worden verdaagd. B. en W. geven den Raad in overweging dienover eenkomstig te besluiten. kooper, doordat hij in het bezit komt van goederen, waaraan hij op het be trokken moment in meer of minder sterke mate behoefte gevoelt, en aan den verkooper, doordat hij zich een winst kan toeëigenen, welke hem anders geheel zou zijn ontgaan, of die in elk geval van aanzienlijk kleinere propor ties zou zijn geweest? Niet zonder bedoeling werd echter de toevoeging „©ogenblikkelijk” aanhalingsteekens geplaatst. Bij eenig nader overwegen zal men toch tot de conclusie moeten komen, dat hier slechts sprake kan zijn van een in- cidenteele, een oogenblikkelijke bevoor- deeling van zichzelf, op langeren ter mijn gezien springen immers de nadee- len direct in het oog. Zij kunnen als volgt worden samengevat: bemoeilij king van de overheid in haar streven om voor een langer tijdvak een garantie te scheppen, dat de vooraening in de eerste levensbehoeften Ier bevolking verzekerd is; het in de hand werken van prijsstijgende tendenzen, welke uiteraard op den duur steeds ten na- deele van de minder gesitueerden moe ten werken; en het scheppen van een sfeer van onderling wantrouwen en af gunst. In het ontduiken van de distributie- en prijsvoorschriften kan dan ook, in dit licht beschouwd, niet anders worden ge zien dan een scherp af te keuren onso ciale handeling. Door zich er van te onthouden, voorkomt men het voortwoe keren van allerlei invloeden, welke op den duur groote schade aan de volks huishouding moeten berokkenen; een ieder is dan ook uit sociale overwegin gen verplicht zich te verzetten tegen ontduiking der overheidsmaatregelen. Niet alleen echter, dat hier sprake is van een anti-sociale daad, men stelt zich bovendien bloot aan scherpe straf maatregelen, zelfs gevangenisstraf, en deze treffen niet alleen den verkooper, doch tevens den kooper. Aan het over treden van overheidsmaatregelen op het gebied der distributie en der prijzen zijn gevoelige strafsancties verbonden. En de overheid is zeker niet voornemens de strafmaat ten opzichte van deze delicten te verzachten. Integendeel, in de volle overtuiging, dat haar maatregelen on der de nu eenmaal gegeven verhoudin gen alleen en uitsluitend het belang van onze volksgemeenschap op het oog heb ben, zal zij ook zoo noodig niet terugdeinzen voor het in belangrijke mate verscherpen der strafbepalingen. Zij vertrouwt echter nog, dat dat niet noodig zal zijn. Een ieder, op welke plaats hij ook staat, hetzij op die van verbruiker, het zij op die van groot- of kleinhandelaar, hetzij op die van producent, onthoude zich dan ook er van de maatregelen te ontduiken, welke de overheid heeft ge nomen of nog zal nemen voor een recht vaardige verdeeling van de ter beschik king komende verbruiksartikelen. Hierin reiken op langen termijn ge zien eigen belang en algemeen belang elkander de hand. UITGIFTE VAN ERFPACHTGROND AAN DE NACHTEGAALLAAN B. en W. stellen den Raad voor, den aan de Nachtegaallaan gelegen nader ter plaatse aan te wijzen gemeentegrond, groot 526 m2., in erfpacht uitgegeven aan ir. R. Brusse alhier voor een tijdvak, ge rekend te zijn ingegaan 1 November 1940 en eindigende met 2 November 1994, tegen een jaarlijkschen canon van 683,80 tot en met 1 Mei 1941 en van 789 voor den overigen duur van het erfpachtsrecht. Voorts aan ir. R Brusse voornoemd te verkoopen voor de som van 4198 de zich op den genoemden grond bevindende op stal. Hoezeer men de Hollandsche haring waardeert, kwam gisteren duidelijk tot uiting op den Rijksvischafslag te IJmui den. Na twee dagen visschen onder de kust, voer de „Sursum Corda' IJm 209 de haven van IJmuiden binnen met een vangst van 3200 pond versche haring, welke verkocht werden voor niet minder dan 4549 cent per pond, hetgeen een recordprijs voor deze vischsoort betee kent K Vrachtwagens mogen niet langer dan vijf dagen buiten het normale bedrijf Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Waterstaat van 5 Augustus 1940 werd verboden om vrachtwagens met een grooter laadver mogen dan 1 ton, welke aan natuurlijke- en rechtspersonen van Nederlandsche na tionaliteit toebehooren. zonder vergun ning van den bevoegden Rijksverkeers- inspecteur langer dan 5 dagen buiten de tot het normale bedrijf behoorende stand, plaats te doen verblijven. In den laatsten tijd werd herhaaldelijk geconstateerd, dat in strijd met deze ver ordening gehandeld wordt en zelfs ge tracht wordt bemiddeling te verleenen bij het verhuren of verkoopen van vracht wagens naar België of Frankrijk zonder bovengenoemde vergunning. De bepalingen van bovengenoemde ver. ordening worden bij dezen nogmaals uit drukkelijk een ieder in herinnering ge bracht. Personen, die bij dergelijke ver boden transacties hun bemiddeling ver leenen, worden, evenals de houders der vrachtwagens, die aan dergelijke aanbie dingen gevolg geven, onverbiddellijk ver. volgd, terwijl de betrokken vrachtwagens in beslag worden genomen. Met betrekking tot overtreding van de voorschriften, bij of krachtens hooger- genoemd besluit gegeven, is het bepaalde in de artikelen 3, 4, 5 en 6 van de wet gebruik vervoermiddelen 1939 van over eenkomstige toepassing. Allereerst sprak dr. G. de Haas een kort welkomstwoord en zette vervol gens in enkele korte trekken het doel van de plechtigheid uiteen, n.l. in de intieme Raamstraatsfeer van leeraren, oud-leeraren> leerlingen en oud-leer lingen, de drie gevallenen te eeren. Hierna sprak dr. W. v. d. Wijk, oud- directeur der Raamstraat-H.B.S. thans rector van het Lyceum aan het Stok roosplein, de gedachtenisrede uit. Op jeugdigen leeftijd, zoo memoreer de dr. v. d. Wijk, in den loop van zijn treffende rede, hebben deze 3 oud-leer lingen onzer school, Jan Boots, Corne lls de Graaf en Jan Lokker den hoogsten tol van hun leven betaald. Zij hebben hun leven voor ons vaderland gegeven. Aan het einde van zijn rede werden door de aanwezigen 2 minuten stilte in acht genomen om de dooden te herden ken. Organist Stoppendaal speelde tot slot nog een koraal van Bach ..Wenn ich einmal soil scheiden”. Na deze korte, maar ontroerende plechtigheid begaven allen zich naar de vestibule van het hoofdgebouw om de bronzen plaquette, waarin de namen der gevallenen staan gegrift en waarboven opgehangen, in waarna alle Men schrijft ons zijde Het is in vele gevallen niet gemak kelijk zich, staande op een bepaalde plaats in het economisch leven, een juist oordeel te vormen omtrent het geen zich op andere gebieden van dat leven afspeelt. En dit is ongetwijfeld thans in bijzondere mate het geval, nu de overheid zich op verschillen de onderdeden moet laten gelden en tot het nemen van meer of minder diep ingrijpende maatregelen moet over gaan. Onder de huidige omstandigheden ziet de overheid zich dikwijls genoodzaakt zeer verstrekkende beslissingen te ne men, welke in hoofdzaak betreffen een rantsoeneering van het verbruik vam een groot aantal artikelen benevens het stellen van maximum-prijzen, of in elk geval het afhankelijk maken van prijs- verhooging van een speciale vergun ning. Aan velen ontgaan in de meeste gevallen uiteraard achtergrond en doel van deze maatregelen. Het algemeene doel der distributie- en prijspolitiek kan kort en scherp als volgt worden geformuleerd: een waar borg te scheppen, dat de geheele bevol king voor een te overzien tijdvak in het bezit kan komen van die goede ren, welke noodig zijn ter voorziening in de eerste levensbehoeften, en wel tegen prijzen, welke ook de minder koop krachtiger! in staat stellen zich het noo- dige aan te schaffen. Een der criteria van een goede distri butie- en prijspolitiek is. dat zij met de toekomst rekening houdt. Zij moet erop ingesteld zijn, dat de toestand van goe- derenschaarschte, zooals deze door de oorlogsomstandigheden is ontstaan, zich over een tijdvak van een dusdanige lengte kan uitstrekken, dat alleen door een bijzonder ingrijpen van overheids wege het ontstaan van gebrek aan de allernoodzakelijkste levensbehoeften voorkomen kan worden. Het laat zich oppervlakkig be schouwd begrijpen, dat de neiging op komt de door de overheid getroffen maatregelen te omzeilen. Ook in den wereldoorlog 1914-1918 viel dit ver schijnsel zelfs op groote schaal waar te nemen. En wie zal het looche nen, dat deze ontduiking een „oogenblik- kelijK” voordeel kan brengen: aan den Gisteren heeft de opening plaats gehad van het cabaret Monte Carlo de Luxe”, ingericht in den foyer van Metropole Palace. Het programma was even afwis selend als aantrekkelijk en oogstte groot en verdiend succes. Allereerst voerde het orkest onder lei ding van Ferry Marischka eenige num mers uit. Hiermede gaf het reeds direct blijk over uitstekende krachten te be schikken. Vooral de dirigent-violist, Fer ry Marischka, is een artist van zeer bij zondere klasse, hetgeen hij o.m. bewees met zijn solo ,.A tempo”. Ongetwijfeld schuilt de groote verdienste van het en semble, in de omstandigheid, dat zijn repertoire van een zoo veelzijdig karak ter is. Theo Baldo en Co. brachten enkele geestige nummers moderne acrobatie vooral de jongste telg der familie blonk uit door zijn „breed spring spagaat” en'losse salto's. Gracieus en van een verrassende schoonheid zijn de dansen van het inter nationale danspaar ..Jacqueline en Lo renzo”. Eerst werd uitgevoerd een fan tasie mondaine, daarna met groot élan een Spaansche tango. Bijzonder goed was eveneens de wals uit de film ..Bal Paré”, gedanst in lamé costuums. De Blues, wel ke nog werd uitgevoerd, vormde een waardig slot van dit optreden. Van de solisten uit het orkest noemen we de clarinettisten Jack Davis en Jo van Veerzen en den xylophonist Mikkie Caspar!, die o.a. speelde ,,Dat alte Spiel- uhr”. Als conferencier fungeert Jean Roem. Hij doet dit op een vlotte en prettige manier. Daarnevens heeft hij van zijn vocaal kunnen doen blijken, o.a. met het populaire ,.Dunkelrote Rosen” en het mooie lied ,.Song of Songs”. Met zijn warme stem heeft hij de aanwezigen we ten te boeien. De persdienst van de N.S.B. meldt: Als vrucht van den sterken groei van het Nederlandsch Boerenfront is het moge lijk geworden het initiatief te nemen tot de ■stichting van „Het Nederlandsche Imkersgilde”. Inmiddels hebben zich reeds drie bonden van bijenhouders hier bij aangesloten. Een verder gevolg van de groote belangstelling, die het Neder landsche Boerenfront geniet in allerlei kringen en uit allerlei bedrijven die be trokken zijn bij de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk, is voorts de opening van het kantoor voor de streek Amsterdam aan de Heerengracht 538 aldaar, waarvan dezer dagen is kennis gegeven. Deze belangstelling maakt net mogelijk met steeds grooter kracht den arbeid aan de organisatie tot voorberei ding van een rijksveedingsstand voor te bereiden. Aan de burgemeesters is medege deeld. dat in de vorige maand een aan tal dienstplichtigen, die zich nog bij de regelingsbureaux van de Nederlandsche weermacht in werkelijken dienst be vonden wegens reorganisatie met groot verlof gezonden zijn. Ook is medegedeeld, dat in den loop van deze maand en mogelijk ook later, met het verleenen van groot verlof aan zoodanige personen zal worden doorge gaan. Het is wenschelijk, dat na het vertrek met groot verlof van deze dienstplichtingen de kostwinnersver goeding nog eenigen tijd doorbetaald wordt, waarbij de volgende regelen in acht te nemen zijn. Ten aanzien van allen, die na 15 October 1940 met groot verlof zijn ge zonden. wordt de kostwinnersvergoe ding doorbetaald tot en met de week, volgende op die, waarin het groot ver lof wordt verleend. Ten aanzien van de in het vorige alinea bedoelde personen, die op het einde van de week, waarin het groot verlof werd verleend, nog geen loon- gevenden arbeid hebben gevonden, wordt de kostwinnersvergoeding door betaald gedurende de twee weken, vol gende op eerstbedoelde week. In de gevallen, waarin de militaire inkomsten invloed hebben gehad op het bedrag van de kostwinnersvergoe ding, wordt deze met ingang van den dag, waarop het groot verlof ingaat, nader vastgesteld in dien zin, dat de militaire inkomsten niet worden mede- gerekend. In gelijken zin wordt gehan deld. indien als gevolg van de militaire inkomsten geen kostwinnersvergoeding kon worden toegekend. Maandag vindt de uitreiking van bloemkaarten plaats aan houders (sters) van diistributiestamkaarten, wier naam begint met de letter L, M, N. O. en P. 1 SA ..Sei:; -y- \\\W ifh» x'ili

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9