BAAGSCBECOURANT Uitverkocht. voor weg Veilige kruising onder den wielrijders door Distributie-map moeten wij reeds heden onzen abonné’s mededeelen, dat deze map geheel is Donderdag 14 November 1940. BERICHT BINNENLAND STADSNIEUWS De jr1 F DERDE BLAD den Leidschestraatweg wielrijderstunnel m HET GAS VERVANGT DE PETROLEUM Hoofdpijn en Kiespijn De brandstoffendistributie Meterlooze aansluitingen DOE HET MET WEINIG GAS! SPRING NIET VAN RIJDENDE TRAMS Distributie van boter en vetten R. GESPAN OP HOL en opengesteld Geïnterneerde Nederlandsche vrouwen Thans allen in vrijheid oocwsneoc atom 250ste OPVOERING REVUE „KOP OP” IN CITY-THEATER Bezoek van Duitsche jjzer- metaalindustrieelen Als gevolg van de groote belangstelling voor onze ZONDAARS TEGEN DE GEBODEN DAME BIJ AANRIJDING ERNSTIG GEWOND VEERTIGJARIG JUBILEUM MEJ. L. BLOMMERT Aan verdere aanvragen kannen wij dus niet meer voldoen RIJKSWEG -sGRAVENHAGE «WASSENAAR. WIELRUDERSTMNNEL NABIJ IMAALSDORPERLAA» d. VALK f Engelsche bommen op ons land Voor een gedachtenwisseling met Nederlandsche collega’s Twee duizendste „Snip en Snap” Zaterdag om 11 uur py AT'ERiDAG a.s., ’s morgens om elf uur, zal de wielrijderstun nel onder den Leidsohestraatweg voor het verkeer worden openge steld. Een werk, dat half Juli 1939 begonnen werd, doch door verschil lende omstandigheden vertragingen ondervond, zal dan vrijwel voltooid zijn. De wielrijders zullen van de laatste nog restende werkzaamheden geen hinder ondervinden zij be treffen in hoofdzaak de opruiming van materialen en de definitieve af werking der naaste omgeving, het aanbrengen van heesterbeplantin- gen e.d. 589 No. 17725 op te geven, ver- maanden De Zaterdag zal te naar WASKAAR •vGRAVENHAGE URGE RIJWIELPAD O •o ao U naar over- Snip en Snap (Foto-archief) 550. <50. Een heusche tunnel Het is niet zoomaar een kokertje, waar door de fietsers zullen kruipen om zich angstig te vrijwaren voor het geweld van het snelle verkeer. Allerminst. Wie den onderdoorgang be ziet met zijn wit betegelden vloer, zijn gladde wanden met crême-kleurige, ge glazuurde tegels bezet, zijn geschilderd plafond, waarin op gelijke afstanden lichtbronnen worden aangebracht, krijgt den indruk van een heusche tunnel. thieke revue-artisten hebben hun loon naar werken gekregen. Toen Sleeswijk hun in 1937 voorstelde hun engagement bij de Bouwmeester-revue Aanschaffing van gasgeneratoren. Het economisch technologisch instituut in Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht. Pie ter de Hoochweg 122, Rotterdam, deelt ons mede, dat het bereid is om aan belang hebbenden voorlichting en hulp te ver strekken bij het aanschaffen van gasgene ratoren voor vervoermiddelen. en werd door -~l naar het ver- Mej. L. Blommert. (Foto-archief) een bijeenkomst van directie, hoofden van afdeelingen en personeel op de fabriek gehuldigd worden. De tunnelbreedte is nóg wat ruimer, omdat daar tevens een smal, verhoogd voetpad is aangelegd voor wandelaars, die aan weerszijden van de tunnel een trapje vinden om dat voetpaadje te bereiken. Aldus kunnen ook zij zich van een veiligen oversteek ver zekeren, zonder de afritten te betre den, hetgeen streng verboden is. Moedig optreden van agent Gistermiddag is in de Javastraat een paard, dat voor een wagen was gespan nen, op hol geslagen. In volle vaart ren de het gespan in de richting van de Java- brug. Toevallig bevond zich hier een motorpatrouille van de politie. De agent A. A. Romijn, die in sportkringen geen onbekende is, het gevaar ziende, rende het hollend paard achterna, greep het dier bij den kop en wist het door dicht knijpen van de neusgaten tot stilstand te brengen. Ongeveer 100 meter is de agent meegesleurd. Volgens ooggetuigen is het kordaat optreden van den agent met ge vaar voor eigen leven gepaard gegaan. Dame voet afgereden Gisteravond sprong de 65-jarige mej. W. F. B., wonende in de van Rave- steijnstraat, op den hoek van de Vail- lantlaan en de Hoefkade uit een nog rijdênden motorwagen van lijn 12. Daarbij viel ze, waardoor haar rechter voet werd afgereden door den aanhang wagen. Door den geneeskundigen dienst is zij naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Tegen niet minder dan 60 wielrijders is gisteravond proces-verbaal opgemaakt, omdat hun rijwielverlichting niet aan de geldende afschermingsvoorschriften vol deden 11 fietsen zijn in beslag genomen. Tien personen werden vannacht tus- schen de verboden uren op straat aange troffen. Zij krijgen een proces-verbaal en moesten tot 4 uur op de sectiebureaux verblijven. IN WONING UITGEGLEDEN EN DOOR HET RAAM NAAR BUITEN GEVALLEN De Geneeskundige Dienst bracht gis termiddag naar het ziekenhuis aan den Zuidwal het 18-jarige meisje G. van O., die in een woning aan de Hoefkade op een vloerzeil was uitgegleden en door het openstaande raam naar buiten viel. Zij viel van de tweede étage naar bene den en kwam terecht op een plaatsje. Zij bekwam inwendige kneuzingen. voervraagstuk der benoodigde kolen (de gasfabriek verbruikt per dag 50 wagon!) van het grootste belang, dat de gasverbruikers zoowel bij het ko ken als voor verwarming de uiterste zuinigheid in acht nemen. Beter een vrijwillige beperking, die men zich zonder al te groot ongerief kan opleg gen, dan een gedwongen rantsoenee- ring, waarbij met den besten wil van de wereld niet met ieders speciale omstandigheden rekening kan worden gehouden. CABARET PICCADILLY Van morgen af brengt Cabaret Picca dilly wederom een nieuw uitgebreid pro gramma, bestaande uit 20 medewerken den. O.m. zullen optreden Sarosy Mi- hael, Hongaarsche tenor, Albert Klein, conferencier en refreinzanger, Amsy Moi na, Indische en Amerikaansche liedjes, The Happy Hammers, vijf Haagsche xy- lofonisten, Da Capo, vier vroolijke mu zikanten, Hans Vlig, guitaar-virtuoos, Will Gomez, equilibrist, en Dilly Rosaryt, de charmante soubrette. Op bon 17 zal van 16 tot en met 29 Nov. een half pond boter of een half pond margarine gekocht kunnen worden Trouwens, de afmetingen 30 meter lang, 5.50 meter breed en 2.20 a 2.30 me ter hoog toonen wel aan, dat de wiel rijders vrij en frank kunnen passeeren. Het betegelde rijwielpad langs den Leidscheweg is 4 meter breed. De afrit ten naar de tunnel zijn nog 50 c.m. bree der met het oog op de opstaande kant- banden langs de wanden. Omstreeks half 10 vanochtend vervoeg de zich aan den Centralen Post de 47-ja- rige mej. J. M. van den Westduinweg, die meedeelde, in het Westeinde, toen zij daar met haar fiets reed, te zijn aangere den. Het is verwonderlijk, dat de vrouw nog kans heeft gezien naar de Waldeck- Pyrmontkade te loopen, daar het genees kundig onderzoek uitwees, dat mej. M. een schedelbasisfractuur had bekomen. Zij is door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Morgen mej. L. Blommert veertig jaar in dienst zijn van de N.V. Zwit- sersche Was- scherij, stoomerij en ververij Rijswijk. Mejuffrouw Blommert, die het hoofd is van de afdeeling fijn goed van de was- scherij, zal dien dag in oooR&weoe; twma» RECLAMES. Hartjes van Mijnhardt stillen vlug. Doos 30 en 50 ct. 30 meter lange baan onder den grond De Leidscheweg ligt op net punt, waar de 30 meter lange tunnel onder zijn rij- dek doorgaat, iets hooger dan elders. Dit kwam den tunnelbouwers ten goede, maar de voorwaarde, om den hoofdweg op het bestaande niveau te handhaven, bracht toch de noodzakelijkheid met zich om den tunnelvloer onder den grond waterstand aan te leggen. Daar zich bo vendien de moeilijkheid voordoet, dat in de omgeving geen rioleering aanwezig is, is de tunnel als een waterdichte koker uitgevoerd, terwijl de afritten, voorzoover de vloer ervan onder het grondwater ligt, voor water moesten worden gevrijwaard. Dit laatste maakte een waterdichte aan sluiting der verschillende betondeelen noodig, welke ook weer zoo moest zijn, dat eenige werking in de massa (z.g. krimpwerking) mogelijk blijft. Tusschen de aansluitingen bevinden zich tot dat doel speciaal gevormde koperen platen. Voor den afvoer van regenwater, dat uit den aard der zaak bij voorkeur de tunnel zal zoeken, is een stelsel van roos ters toegepast met onder den tegelvloer gelegen gaten, welke het water via een verbindingsriool afvoeren naar een be tonnen verzamelkolk, waarboven een pompgebouwtje is geplaatst. Daar werkt een automatische pomp, welke in werking treedt zoodra de kelder volloopt. Behalve de roosters zorgen een reeks geperfo reerde tegels langs den laagsten rand van de in de breedte ietwjt hellende afritten voor een snellen afvoer van het regen water. Tenslotte nog deze opmerking: De wiel rijders naar Marlot zullen, evenals voor heen, van het aan de Oostzijde (zijde Chateau Bleu) van den weg gelegen rij wielpad gebruik kunnen maken. Geen slachtoffers en geen schade Ofschoon niet in groot aantal, wer den in den afgeloopen nacht toch nog door Engelsche vliegers bommen afge worpen boven verschillende plaatsen van ons land. Alle bommen kwamen in het open veld terecht, zoodat er geen schade werd veroorzaakt. Slacht offers vallen niet te betreuren. Een boven Engeland losgerukte sper ballon, door den storm boven ons land gedreven, heeft schade veroorzaakt aan een electrische bovenleiding. fiets of tandem er op uit trekken, hun erkentelijkheid daaraan toevoegen. Lang gewacht en toch gekregen Wij hebben gisteren een kijkje geno men bij en in de tunnel, waarbij ir. Dijk stra van den Rijkswaterstaat, die het plan ontwierp en onder wiens leiding het werk werd uitgevoerd, zoo vriéndelijk was ons van voorlichting te dienen. De wielrijders hebben, zoo zeide hij ons, langer op hun tunnel moeten wach ten dan in onze bedoeling lag, maar er waren drie machtige factoren, welke de uitvoering in drie van haar stadia ver traagden. Nauwelijks was het werk medio Juli 1939 goed en wel begonnen, of de mobilisatie in September bracht de eer ste stagnatie. Het tijdelijk versmallen van den rijweg, noodig voor den bouw, werd ontoelaatbaar geacht Toen, gerui- mén tijd later, kon worden voortgegaan, kwam de strenge winter, die het werk rond 3 maanden stillegde. Omstreeks half Maart was de uitvoering weer in vollen gang, doch nu kwam, na ruim zes weken, de oorlog als belemmerende factor op treden. Op dat moment was juist de eerste helft van de tunnel gereed en de rijweg weer op volle breedte gebracht. De voortzetting moest daarna wachten op een vergunning van den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw, ir. J. A. Ringers. Nadat deze was verkregen kwamen de transportmoeilijkheden het werk nog vertragen. Doch de uitvoerster, de firma Luymes en Bal te Ridderkerk, versaagde niet en nu zal weldra al het leed vergeten zijn. Nu vele huisvrouwen zich zeer die nen te beperken in het gebruik van petroleum voor kookdoeleinden of deze goedkoop© warmtebron voor haar „petroleumstellen” geheel missen, is plotseling voor velen van haar het moeilijke probleem ontstaan, waar zij nu op koken moeten. Naar wij hebben nagegaan heeft voornamelijk het gas de taak van de petroleum overgeno men. Niet alleen, bruikers voor dat vele nieuwe ver- kookgas aansluiting vroegen, maar ook vele kleine bruikers, die tot heden gedeeltelijk op gas hadden gekookt, werden volle verbruikers. Tal van groote en kleine bedrijven, die stookolie gebruikt had den, moesten op gas overgaan. Aan den technischen dienst werden dienten gevolge de laatste maanden zeer hooge eischen gesteld. Van 22 Juli tot 9 November kwamen bijna 10.000 aanvragen voor gasaan sluiting binnen, waarvan 433 van ge zinnen, die tot nu toe niet op gas hadden gekookt. In September en Oc tober werden daarvan ruim 2000 ge plaatst. De achterstand was dus enorm. Den heelen dag ratelde de tele foon slechts klachten en smeekbeden voor den technischen dienst, die zich uitsloofde! De eigenaardigheid was nu, dat er geen tekort aan personeel bestond, maar slechts aan meters, zoowel gewone als penningmeters. De Haagsche fabrieken waren niet bij machte de snelstijgende vraag met le- veringen op te vullen. Ondertusschen wachtten de gedupeerden... Ook daar heeft het gemeentelijk bedrijf wat op gevonden, iets, dat in den loop der za ken eigenlijk zeer voor de hand ligt en zeer eenvoudig klinkt, echter in werkelijkheid zooals het meer ge beurt degelijke voorbereiding eischte en een niet te onderkennen ri sico in zich sluit. Dat was het, bij wijze van tijdelijken maatregel, tot stand brengen van „meterlooze” aan sluitingen. De gebruikers verbinden zich het gas alleen voor kookdoelein den te zullen gebruiken. Nu ziet men dus, dat in een tijd, waar een vermindering van gasver bruik dient te worden nagestreefd, door de talrijke nieuwaangeslotenen het gasverbruik juist stijgende is en wel in een betrekkelijk snel tempo. In de soortgelijke periode ’13-’19 en nog eenige jaren daarna had de overheid het in haar hand het gasverbruik aanzienlijk te doen dalen waarvan zij toen inderdaad gebruik maakte de gaslantaarns voor straatverlich ting te dooven. Nu zijn ook de lan taarns uit maar om een andere re den... Het is dus in verband met het ver- hoofd van het departement w AM XT 1 A A aL-» x-. 1—X met betrekking tot boter en margarine ge- de Na langdurige ongesteldheid is hier ter stede in den ouderdom van 62 jaar over leden de heer R. v. d. Valk, eigenaar van v. d. Valk’s schoenenmagazijnen en een bekende figuur op verschillend gebied. De heer v. d. Valk die een zeer bekwaam zakenman was, heeft de zaak van zijn vader uitgebouwd tot een bloeienden schoenenhandel met meerdere filialen in onze stad Hij was o.m. lid van de Kamer v. Koophandel, afd. Kleinbedrijf, bestuurs lid van de Haagsche Vakschool voor Schoenmakers en bestuursleden van de afdeeling den Haag van den Chr. Middenstandsbond in Nederland. Vele jaren diende hij de ongedeelde Geref. Kerk in onze stad, eerst als collectant en later als diaken. Na de kerksplitsing was hij diaken van de Gerëf. Kerk van den Haag-Oost. De teraardebestelling zal a.s. Maandag middag plaats vinden op Nieuw Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis aan de Hooftskade te 2 uur. LUCHTBESCHERMING. Van heden af is het bureau van sector VI-B, Wijk 4, van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst, dat tijdelijk ge huisvest is geweest in de school Anemoon- straat 186, definitief verplaatst naar Iris straat 77. Voorloopig is het bureau niet telefonisch te bereiken. WERKTIJDEN VAN DEPARTEMENTS* PERSONEEL In verband met de verduisteringsmaat- regelen in de a.s. wintermaanden, zullen de werktijden van het personeel van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van dat van Landbouw en Visscherij en van de onder deze departe menten ressorteerende diensten en instel lingen worden gewijzigd. Het personeel zal daardoor in de gelegenheid zijn zich in de schemering van en naar huis te begeven. De kantoren zullen beginnen van 15 November af te half 10 en van 1 Decem ber af te 10 uur. De kantoortijd eindigt dan te kwart over 5 Cs Zaterdags 1 uur). D e 27-j a r 1 g e J. Th. v. d. H. i s g j s- termiddag in een woning aan de Koning straat op een looper uitgegleden en bij zijn val op een kruikje terecht gekomen. Hij kreeg een kneuzing aan den rug de Geneeskundige Dienst bracht hem het ziekenhuis aan den Zuidwal. Omstreeks 11 nur gister avond is op den Zuid-Buitensingel de 20- jange J M. H. uit de Beetsstraat, met zijn rijwiel geslipt. Hij kreeg kneuzingen aan den rug en moest door den Genees kundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal worden vervoerd. Tengevolge van de duister nis is vanochtend de 27-jarige A. A. uit de Capadosestraat, in de Reimwardt- straat met zijn rijwiel tegen den trottoir- ?n ^eden' Met een hersenschudding werd hij opgenomen en door den Ge neeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Va \e nd om half 8 Is in de de-Gheynstraat de 39-jarige wielrijder J. W. R. uit de Noorderbeekstraat in botsing gekomen met een bakfiets welke vermoedelijk geen licht voerde De wiel! rijder brak bet linkerbeen en den Geneeskundigen Dienst „™;/lekenhuis aan het Westeinde' voera. De 43-jarige G. van K. uit do Herzogstraat is gistermiddag bij werk- w dnjhfiden op een bouwwerk aan de Handellaan van een ladder gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij door den Ge- ISSSKy De lichte kleuren, waarin het tunnel- inwendige is gehouden, maken, dat het er op een donkeren dag als gisteren nog behoorlijk licht is. De tunnel gaat schuin onder den weg door, waarbij de bochten der afritten zoo ruim mogelijk zijn ontworpen. Teneinde op dit onderdeel van den bouw een prac- tische proef te kunnen nemen, werd in dertijd de aansluiting van afrit naar tun nel in het vrije veld nagebootst. De toen als meest geschikt beoordeelde bocht is later toegepast. Ten behoeve van de toe te passen verlichting werden met behulp van een model op 1/20 grootte allerlei proeven verricht. De verlichting (wanneer toegelaten) zal in de tunnel geschieden met nafrium. Bij de afritten worden hooge booglampen ge plaatst. Wellicht zal tijdelijk een spaar zame verlichting van het inwendige kun nen plaats vinden. De wanden van de af ritten zijn z.g. gebouchardeerd, wat een levendig effect geeft. Extra bons voor pasgeborenen Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart ontving van ver schillende zijden het verzoek voor zie ken en, ouden van dagen extra brand stoffen ter beschikking te stellen. Het vraagstuk werd van alle kanten bezien maar tenslotte moest worden besloten, dat ten behoeve van deze categorie geen brandstoffen konden worden toe gewezen boven de normale hoeveelheid. Wel kon worden beslist, dat bij be valling recht op extra brandstoffen be staat. De hiervoor benoodigde bons kunnen op het plaatselijk distributie kantoor in ontvangst worden genomen op vertoon van de distributiestamkaart, welke bij de geboorte-aangifte wordt overhandigd. De overlegging van een doktersattest is derhalve onder deze omstandigheden niet vereischt. Voor een woonhuis, dat met haarden of kachels wordt verwarmd, worden twee periodebons, voor huizen met een cen trale verwarming vier periodebons extra verstrekt. Ter nadere aanvulling van ons be richt van enkele dagen geleden, waarin werd medegedeeld, dat als gevolg van de vrijlating van Duitsche vrouwen uit de Indische interneeringskampen thans °°k de in Duitschland geïnterneerde Nederlandsche vrouwen zijn vrijgela ten, zij er aan herinnerd, dat alleen in het begin der Duitsche vergeldings- niaatregelen ten aanzien van Indië enkele Nederlandsche vrouwen in ons land werden gearresteerd en naar Duitschland overgebracht. Haar aantal is zeer gering; slechts acht, hoogstens tien Nederlandsche vrouwen heeft dit i°t getroffen. Bij de volgende arresta ties werden, naar ons van bevoegde zijde wordt verzekerd, geen vrouwen in ons lan(l gearresteerd en Duitsche interneeringskampen gebracht. Het totaal aantal Nederlandsche ge ïnterneerden in Duitschland bedraagt bet oogenbiik ongeveer 450. Als een tooneelvoorstelling de 250ste opvoering „haalde”, was dit altijd een bijzonder en feestelijk gebeuren. In de viering van zoo’n 250ste vindt men iets van dankbaarheid. Dankbaarheid van de artisten voor het bezoek, hetwelk hun in staat stelde een lange succes-serie te spe len en dankbaarheid bij het publiek voor de geboden gelegenheid tot een prettige afwisseling. Snip en Snap spelen nu a.s. Maandag in het Haagsche City-theater de 250ste „Kop op”. Een succes, dat René Slees wijk’s Nederlandsche Revue van harte toekomt. Doch er is meer: Maandag a.s. „staan” de leidende artisten van deze revue, Willy Walden en Piet Muyselaar, in hun crea tie als „Juffrouw Snip en juffrouw Snap” voor de 2000ste maal naast elkan der achter het voetlicht en microfoon. Dit enorme aantal opvoeringen werd be reikt sinds Maart 1937, toen Willy Wal den en Piet Muyselaar voor den aller- eersten keer in een Sleeswijk’s Radio- revue voor de Avro-microfoon versche nen. Sedert dien werden 28 radio-revue’s geproduceerd en ruim 1900 revue-voor- stellingen gegeven, in totaal bijgewoond door IJ millioen enthousiaste bezoekers. Walden en Muyselaar hebben hun po pulariteit met zeer hard werken verkre gen, als men weet, dat zij gemiddeld 2 maal per dag optraden. In vele steden werden zelfs per dag 3, soms 4 volledige revuevoorstellingen gegeven. Naast deze voorstellingen vond Wolden nog tijd om scènes te lezen, te vertalen en dik wijls te regisseeren. terwijl Muyselaar zijn meeste liedjes zelf schreef. Zij maak ten nog vele gramofoonplaat-opnamen, speelden een paar korte films, welke een belangrijk deel van de revuevoorstelling zijn gaan uitmaken, zij reisden des mor gens vroeg van heinde en ver naar de studio in Hilversum voor de noodige radio-repetities en stonden des avonds weer vol entrain op het tooneel „ergens in Nederland”. De beide jonge, sympa- -z- om als „stars” aan zijn ge zelschap te komen fungeeren, wistenzij beiden, dat ze met dezen stap een groote verantwoording op zich namen Imme s van hen werd nu ineens „alles ver wacht. Ze hebben echter toegegrepen en nimmer losgelaten. De eene revue na de ander werd een groot succes. Er werden tournées m Belgie gemaakt en zoo’n reisje naar onze Zuidelijke bu ren was altijd een zeer aangename af wisseling. Na „Snap je dat nou... juffrouw Snip” in 1938, ,,’n Beetje van dit en een beetje van dat’? in 1939, is „Kop op’ in 1940 een doorslaand succes. Willy Walden en Piet Muyselaar zijn met dit resultaat in deze tijden zeer ge lukkig en niet het minst met het feit, dat door dit succes de vrienden en col lega’s van Sleeswijk’s Ned. Revue hun arbeidsterrein behouden zagen. Berry Kievits. Gerard Walden, Jean du Bela, Siemen Jongsma, Pim de la Fuente, zij allen maken reeds lang deel uit van de vaste kern. Het orkest met zijn speciale arrangeur is in de drie jaar van zijn bestaan een goed sluitend en klinkend ensemble geworden. Muriloff s Dancing Lovelies en de Amerikaansche „vedette” Birdie Dean, het technische personeel en alle andere functionarissen, kortom alle leden van deze revue-familie dragen stellig het hunne bij om de Snip en Snap-Revue tot een jaarlijks terug- keerende „gebeurtenis” te maken. Morgen begint de laatste speelweek van de Snip en Snap-revue in het City theater en de directie heeft besloten, deze week tot een feestweek te proclameeren. Morgenavond is dus de inzet en hierbij, zal iederen bezoeker een foto van het po pulaire duo Snip en Snap, voorzien van hun handteekening, worden aangeboden. Maandag 18 Nov. is de groote feestvoor- stelling, tevens 250ste opvoering en 2000ste „Snip en Snap”. „PRO MUSICA”. Zondagmiddag heeft het ensemble „Pro Musica” onder leiding van mevr. Julie Nussy-Dallmer een uitvoering gegeven voor Rotterdamsche geëvacueerden in het gebouw van de Vrijz. Prot. Crisiszorg aan de Gaslaan. Medewerking verleenden: Ju lie Nussy-Dallmer (sopraan en piano), Truus van Dijk-de Ridder (alt-mezzo), H. C. A. van Batenburg (tenor), J. Schoustra (Ie viool), Annie de Bruijn (2e viool), An nie van Dorssen (cello), J. F. van Baten burg (pianobegeleiding) Het programma bevatte werken van: Handel, Mozart, Mendelssohn, Tschai- kowsky, Rubinstein en J. F. van Baten burg. Alle medewerkenden oogstten groot succes Een dertigtal vooraanstaande vertegen woordigers van de ijzer- en metaalindus trie in Duitschland, een zeer belangrijke tak van bedrijf aldaar, brengt een bezoek aan Nederland. Deze heeren zijn deels gisteren, deels vandaag hier ter stede ge arriveerd. Deze afvaardiging van het Duitsche me taalbedrijf komt hier om met vertegen woordigers van de Nederlandsche zuster- industrie van gedachten te wisselen o.m. over de mogelijkheid van een nauwe sa menwerking en waarschijnlijk ook over de reorganisatie van het bedrijfsleven hier te lande, waarbij de in Duitschland heer- schende gedachten omtrent den corpora- tieven opbouw daarvan een vruchtbare uitwerking kunnen hebben. Het Nederlandsche bedrijfsleven zal de komst van deze deputatie met instemming begroeten, niet alleen wegens de mogelijk heden, welke geopend worden om de eigen productie te behouden, maar ook om dit te vergrooten, nu men zijn blikken meer irf Oostelijke richting wendt. De komende besprekingen zijn voor de Nederlandsche ijzer- en metaalindustrieelen in dat opzicht ook van bijzonder gewicht, daar zij nieuwe terreinen zullen betreden, waar de anderen al over uitgebreide relaties en ervaringen beschikken. "*x’ 1 secretaris-generaai, waarnemend r1 van Land- bouw_ en Visscherij maakt bekend, dat een wijziging ïn de distributie is'- bracht, welke van belang is voor houders van boterkaarten. Gedurende het tijdvak van Z_'.o 16 November tot en met Vrijdag 22 No vember a.s., geeft de met ,,17’ genum merde bon van de boterkaart niet uitsluitend recht op het koopen van een half pond boter, maar naar keuze van den gebruiker op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine. De aandacht wordt er met nadruk op gevestigd, dat het in het voornemen ligt, deze faciliteit uitsluitend voor be paaldelijk daartoe aangewezen bons van de boterkaart verleenen. Men meene dus niet, dat in den vervolge op de boter kaart steeds naar keuze boter of mar garine verkrijgbaar zal zijn. Ook de met „17’ genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende genoemd tijdvak recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine. De bons, welke op 22 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 29 No vember a.s. Tot laatstgenoemden datum kan bon „17” van de boterkaart dus ge bruikt worden voor het koopen van bo ter of margarine. De detaillisten, die opplakvellen met bonnummers „17” van de boterkaart inleveren, zullen van den distributie- dienst een toewijzing „margarine” ont vangen. Deze toewijzing geeft recht op het koopen van margarine of boter, dan wel van elke soort een bepaald gedeel te, naar keuze van den detaillist. De handelaren dienen er bij de bevoorra ding van hun bedrijf rekening mede te houden, dat het voornemen is, in de naaste toekomst nog een of meer bons van de boterkaart aan te wijzen voor het koopen van boter of margarine naar keuze. De tunnel is een belangrijk stuk werk, niet in de eerste plaats vanwege haar om vang, al mogen de afmetingen er wezen, maar vooral om de beveiliging, welke zij bieden zal aan de tallooze fietsers en, in mindere mate, ook aan het motorverkeer, nu voortaan deze beide verkeersstroomen elkaar ongehinderd kunnen kruisen. □e beteekenis der opheffing van de kruising a niveau blijkt duidelijk uit de cijfers van eenige verkeerstellin gen, welke enkele Jaren geleden op dit punt werden verricht. ZIJ wezen uit, dat per dag van 14 uren (geteld tusschen 6 uur 's morgens en 8 uur 's avonds) gemiddeld passeeren 5000 auto's en 5700 fietsers. Per uur wer den maxima waargenomen van 700 motorvoertuigen en 1100 rijwielen. Op de z.g. bollen-Zondagen stegen deze cijfers nog in zeer belangrijke mate daarboven. Men denke zich even in, dat die dui zenden zeer kwetsbare wielrijders hun weg moesten zoeken van het eene rijwiel pad naar het andere dwars door een bij na ononderbroken stroom auto’s en motorfietsen, rijdend op een snelverkeers- baan! Daaraan zal weldra een einde gekomen zijn en voor de wielrijders, die ook 's win ters en nu, in de verduistering, nog gevaar voller oversteek moeten wagen, is de opening der tunnel een gebeurtenis, waarmee zij zichzelf gelukwenschen en waarvoor zij den Rijkswaterstaat zeer dankbaar zijn. Als de zomer weer komt zullen de vele tieixiuizeiKien, <be datkintL

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9