Antonescu Het bezoek van Rome aan Egyptische ministerpresident plotseling overleden I Vrijdag 15 November. 1940. No. 17726. n op een convooi Groote gouddiefstal opgehelderd Tijdens het voorlezen der troonrede Storm veroorzaakt trein ramp bij Brussel De verduisterings- maatregelen wapenindustrie De Führer ontvangt arbeiders in de De aanval Britsch Engelsche luchtaanval verijdeld VERDUISTEREN van 5.48 uur n.m. tot 9.02 uur v.m. Dokterstelefoon: s A s I „WINTERHULP NEDERLAND,, Gedachtenwisseling in den geest van wederzijdsche vriendschap Voor brood en gebak bons 15 OP verhoudingen te Cairo Gespannen en Krachtig optreden der luchtdoeiartillerie Nieuwe bons voor brood, kaas, eieren en vleesch Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Coventry hevig gebombardeerd Geen étalageverlichting geen lichtreclames 5. Maan: 15 Nov. op 6.26 u. n.m. 16 Nov. onder 10 uur v.m. No. 394920 No. 116364 s A Een en twintig dooden en tientallen gewonden Voltreffer op een schip met munitie Ten koste van de Banque de France J| v „ófJ COURANT HAAGSCHE PRIJS DER ADVERTENTIE!* Om totaal van Voor kaas bon 51 Voor een ei bon 64 Voor vleesch bons 09 de Duitsche van bloedworst. den gene- te Het van ge ver- Hassan Sabri pasja (Foto-archief) ten of Van 15 regels ƒ1.50 Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct.. daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling. Kleine Advertenties 90 ct; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. PRIJS DEZER COURANT: Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.—. Franco per post met Mode blad ƒ4.—, zonder Modeblad ƒ3.75 Buitenland f9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz nummers 5 ct. fr. p post 10 ct Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoren: Scheveningen, Kelzerstr. 319, Tel 550310; Rijswijk, Kantoor* boekh. teeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. voorburg,boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh, J. B. v. Seters jr„ There* siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 werpers na net andere is gistermiddag ondanks het stormachtige weer met be stemming Zuid-Engeland gestart. Even eens vertrok een reeks Duitsche jagers om met een eventueel opduikenden tegenstander terstond den strijd aan te binden. Volgens berichten uit Cairo heersch- te in de Egyptische hoofdstad tusschen de politieke partijen aan den vooravond der opening van het parlement een sterke spanning. Onder den Engelschen druk had Achmed Maher de laatste dagen verscheidene betoogingen op touw gezet om den Egyptischen politici en de regeering, die zich tegen de Britsche eischen verzetten, moeilijk heden te bereiden. De Engelsche auto riteiten verrichtten talrijke arrestaties Ook afgevaardigden werden in hechte nis genomen om op deze wijze een meerderheid ten gunste van de oppo sitie te verhinderen. Britsch vrachtschip tot zin ken gebracht Gistermiddag heeft een Duitsch vechtsvliegtuig, naar het D.N.B. neemt, weder een Britsch vrachtschip ten Noordwesten van Ierland tot zin ken kunnen brengen. Het schip, dat een grootte had van ongeveer 5000 b.r.t., kreeg een treffer in het achter schip en een treffer in de machine kamer, terwijl 2 bommen vlak naast den scheepswand insloegen. Het schip geraakte terstond in brand, maakte slagzij en begon te zinken. nadeele van wel van de dien ver- de 1 mogen kaas in In den afgeloopen nacht heeft de Duitsche luchtmacht naar het D.N.B. verneemt, krachtige vergeldingsaanval- len ondernomen wegens den mislukten Britschen aanval op de partijfeesten te München. Behalve Londen en andere voor de oorlogvoering belangrijke doelen werd Coventry het centrum van de Britsche vliegtuigindustrie, door sterke eenheden van Duitsche ge vechtsformaties voortdurend aan gevallen. Reeds in de vroege avond uren vielen op talrijke motoren- fabrieken en fabrieken van onder deden bommen, waaronder die van Van bevoegde Duitsche zijde wordt de opmerking gemaakt, dat in den laat- sten tijd slecht de hand wordt gehouden aan de verduisteringsmaatregelen. Vooral valt dit feit te constateeren in de uren van de avond- en de morgen schemering. Herhaaldelijk is vastge steld dat zakenmenschen hun étalages ook na zonsondergang verlichten en hun lichtreclames ook na dit tijdstip nog laten branden. Ook wordt in vele wo ningen in de uren van avond- en mor genschemering licht ontstoken zonder dat de vensters afgesloten zijn. Ten slotte is nog vastgesteld, dat van hand en zaklantaarns vaak op veel te roeke- looze wijze gebruik wordt gemaakt. Voortaan zal tegen deze en dergelijke overtredingen zonder verder pardon worden opgetreden. Nieuwe bepalingen ten deze kunnen binnenkort worden tegemoet gezien. Zij komen hierop neer: 1. Étalageverlichting en lichtrecla mes moeten buiten werking worden ge steld. Zij mogen ook over dag niet meer worden gebruikt. 2. Zaklantaarns mogen in niet be hoorlijk afgeschermden staat op straat niet meer worden gebruikt. Indien men volgens de voorschriften van zaklan taarns gebruik maakt, is het streng ver boden den zaklantaarn naar boven te richten. 3. De politie heeft instructies gekre gen reeds nu scherp te letten op over tredingen van het onder 1 en 2 bepaal de. Zaklantaarns, die onvoldoende zijn afgeschermd en op straat gebruikt wor den, kunnen door de politie in beslag worden genomen. Het begint nu toch werkelijk tijd te worden, dat de bevolking begrip gaat toonen voor de beteekenis der verduis teringsmaatregelen, welke in het belang van haar eigen veiligheid zijn getroffen Men volge toch vooral nauwkeurig alle voorschriften op! In de parlementsbijeenkomst van gisteren zou de plotseling overleden premier een groote rede houden, Britsch communiqué Het door Reuter gepubliceerde com muniqué van het Engelsche ministerie van luchtvaart en van het ministerie voor de binnenlandsche veiligheid van hedenmorgen luidt In den afgeloopen nacht waren de vijandelijke luchtaanvallen hoofdzake lijk gericht op Midden-Engeland. Een aanval werd met groote felheid op een stad in de Midlands ondernomen. Ver scheidene branden werden veroorzaakt en er werd vrij aanzienlijke schade aangericht. Volledige inlichtingen zijn nog niet beschikbaar. Men vreest echter dat het aantal slachtoffers aanzienlijk is. In het gebied van Londen hebben vijandelijke vliegtuigen, welke met tus- schenpoozen kwamen, bommen gewor pen. Huizen en eenige andere gebouwen zijn verwoest. Eenige personen werden gedood en gewond. Er werden ook bommen geworpen in een aantal andere sterk van elkaar verwijderde gebieden in Engeland, alsmede in het Noorden van Wales. 'I I Premier zou een belangrijke rede houden Het D.N.B. meldt uit BeiroetDe plotselinge dood van den premier heeft in Egypte en de Arabische landen ont zaglijk opzien gewekt, daar men groote beteekenis voor de toekomst van Egypte toekent aan de parlementszit- ting. die gisteren is begonnen. Men verwacht een nieuwe poging van de Anglophiele Saadistenpartij onder lei ding van Ali Mahar om Egypte aan de zijde van Engeland in den oorlog te brengen. Hassan Sabri Pasja, die zich bij zijn aanvaarding van het bewind op 27 Juni j.l. solidair verklaarde met de door zijn voorganger, Ali Maher Pasja, ge voerde politiek van niet-oorlogvoering, heeft het verstaan ondanks sterken En gelschen druk dezen koers te hand haven. Nog kort geleden poogde de Engelsche minister van oorlog, Eden, tijdens zijn verblijf te Cairo door nieu we dreigementen en beloften wijziging in de Egyptische politiek te brengen. Ook deze poging strandde op de hou ding van den koning en zijn minister president. waarvan men in politieke kringen algemeen een weigering verwachtte aan het adres van de Engelschen en hun vrienden in het Egyptische parlement om deel* te nemen aan den oorlog. Het tijdstip van over lijden van Hassan Sabri Pasja, die zich Woensdagavond nog in de beste gezondheid verheugde, heeft groote verontrusting in de Arabi sche wereld teweeg gebracht. Deze plotselinge dood herinnert, zoo verklaart men, aan overeenkom stige geheimzinnige sterfgevallen in het nabije Oostèn, die reeds toege- scljreven konden worden aan ge konkel van de intelligence service. Deze pleegden zich steeds voor te doen, als deze persoonlijkheden stonden voor belangrijke beslissin gen, die Engeland’s belangen raak ten. Naar Reuter meldt, is gisteren de ministerpresident van Egypte, Has san Sabri Pasja, overleden. In tegenstelling tot de eerste Brit sche berichten, die zeiden, dat Sabri Pasja was overleden kort voor hij zich naar het parlement zou begeven, melden Engelsche bronnen nadien, dat de dood intrad nadat de ministerpresident was be gonnen met de voorlezing der troonrede. Plotseling zakte hij voor de voeten van koning Faroek ineen. De troonrede werd later verder voorgelezen door den voorzitter van den Senaat. Zij zegt, dat Bgypte het Engelsch-Egyptische verdrag op dezelfde wijze wil blijven nakomen, hetgeen zou beteekenen, dat de re geering haar politiek handhaaft en het Egyptische volk bulten den oor log tusschen Italië en Engeland wil houden. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en 'Visscherij, maakt met betrek king tot de distributie van levensmid delen bekend Eik der met „15” genummerde bons van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 18 November tot en mei Zondag 24 November a.s. recht op het koopen van 125 gram rogge brood of 100 gram ander brood. Voorts geeft elke der met „15” genummerde broodbons recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter ge plaatste aantal grammen beschuit 75 gram biscuits en wafels 90 gram speculaas 140 gram; andere koekjes 200 gram koek 160 gram cake 300 gram gevuld klein korstgebak (b.v. amande1- broodjes) 400 gram gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hier boven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 24 November nog niet ge bruikte bons, blijven voorts nog geldig gedurende de week van 25 November tot en met 1 December a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet gebruikt mogen wor den voor het koopen van brood of ge bak in hotels, restaurants e.d. In den afgeloopen nacht hebben En gelsche vliegtuigen getracht een groot- scheepschen aanval op de rijkshoofdstad te ondernemen. Deze poging die door het weer werd begunstigd kon worden verijdeld. Op verschillende wegen waren ster kere Engelsche 'vliegtuigformaties dan tot dusver Duitschland binnengekomen I om de rijkshoofdstad te bombardeeren. De meeste Engelsche bommenwerpers werden reeds voor het bereiken van hun doel door den tijdig optredenden afweer gedwongen, om te keeren, zoodat slechts 10 tot 15 vliegtuigen het stadsgebied van Berlijn bereikten. Hier bereidde hun het luchtdoelgeschut een warme ontvangst. Vier vliegtuigen werden in de voorsteden en even buiten de stad neergeschoten en een vijfde kon voor het bereiken van den versperringsgordel door het afweergeschut neergehaald worden. Drie andere Britsche bommen werpers vielen reeds in West-Duitsch- land aan het luchtdoelgeschut ten offer. Een paar bommen, welke in de rijks hoofdstad terecht zijn gekomen, hebben geen noemenswaardige schade aange richt. Naar het D. N. B. nog verneemt, I zijn in Berlijn verscheidene dakbranden I ontstaan. Twee der neergestorte vlieg tuigen veroorzaakten een vrij greoten brand, die echter geen schade van be teekenis aanrichtte. Een woonhuis stort te tengevolge van bominslag in. Onder de Berlijnsche bevolking zijn dientenge volge 4 dooden en 1 gewonde te betreu ren. Op enkele plaatsen hebben bom scherven lichte schade aan huizen ver oorzaakt. O Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: Ziekenfondsleden De Volharding: Z.g. Stadspatiënten: No. 49 ft A ft A A A A A A A ft A S A A A A A ft A A A A De plaatsvervangend directeur van den Haag maakt bekend; dat op Vrij dag 29 November een groote huizen collecte en op Zaterdag 30 November een groote straatcollecte zal worden gehouden. Den ingezetenen voor zoover zij den leeftijd van 16 jaren hebben be reikt wordt dringend verzocht, zich als collectant beschikbaar te stellen. De inzamelingen worden gehouden: Op Vrijdag (huizencollecte) van 9.30 tot 12 en van 25 uur. Op Zaterdag (straatcollecte) 8.301 en van 15 uur. Collectanten kunnen zich opgeven aan het bureau van den plaatsvervan gend directeur (secretariaat Haagsch Crisiscomité Drie Hoekjes 3) en wel eiken werkdag van 9.3012 en van 25 uur; des Zaterdags van 9.3012 uur. Bij schriftelijke aanmelding gelieve men te vermelden lo. Naam en voorletters. 2o. Adres. 3o. Datum en jaar van geboorte. 4o. Voor welke(n) dag(en), of gedeelte(n), van dag(en) men zich beschikbaar stelt. yereenigingen van weldadigheid wor den verzocht hun collectanten op te wekken zich voor deze inzameling be schikbaar te stellen. Ook andere vereenigingen, bonden, organisaties, worden opgewekt hun leden aan te sporen zich als collectant op te geven. Een spoedige opgave is in het belang van een grondige organisatie dringend gewenscht. De geheele Haagsche burgerij houde zich voor oogen de zinspreuk van de „Winterhulp Nederland”: Voor het volk, door het volk! zullen mogen worden in .hotels, restau rants e.d. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, i °f kaltevleesch en voor gerookte wors soorten, 100 gram voor gekookte orstSoorten, rolpens en knakworst, worsfT V°°t leverartikel«L tongen- v°rst en nierbrood en 150 gram voor Betreffende het bezoek van Roemeenschen reegeeringschèf, raai Antonescu, wordt in Italiaansche politieke kringen verklaard, dat dit bezoek niet alleen van formeele betee kenis is. Na de door de asmogendheden gegeven garantie voor de territoriale onaantastbaarheid van Roemenië en na het herstel van normale betrekkin gen met sovjet-Rusland kan het nieu we Roemenië beschouwd worden als definitief te behooren bij de mogend heden, die haar politiek ontwikkelen in overeenstemming met de beginselen van de as. Het bezoek van den Roemeen schen regeeringschef heeft reeds daar om een positieven inhoud van aanzien lijke beteekenis. Alle problemen, die Roemenië en Italië, resp. de samen werking van Roemenië met de as-mo- gendheden in het Donaubekken betref fen, zullen bij de besprekingen in Ro me aandachtig worden bestudeerd, met inbegrip van de economische proble men. Het is in Rome niet gebruikelijk, zoo wordt verder verklaard, precisee- rigen te geven omtrent den inhoud van die besprekingen. Het is echter duidelijk, dat bij de gedachtenwisse lingen alle argumenten in den geest van wederzij dsch begrip en wederzijd sche vriendschap en in het kader van de nieuwe politieke en de steeds nau were economische betrekkingen, welke bestaan tusschen Roemenië en de as mogendheden, worden behandeld. Generaal Antonescu en de Roemeen- sche minister van buitenlandsche za ken Sturdza zijn in het Palazzo Chigi ontvangen door graaf Ciano, die een hartelijk onderhoud met hen had. De Italiaansche gezant te Boekarest en de Roemeensche te Rome waren hier bij tegenwoordig. Later vergezelde Cia no zijn gasten naar het Palazzo Vene zia. waar zij door den Duce werden ontvangen. Het onderhoud begon 5 uur en duurde tot 6.30 uur. werd bezield door den geest wederzij dsch begrip, die thans de be trekkingen tusschen beide landen ken merkt. De wederzijdsche gezanten wa ren wederom aanwezig. De gasten keerden daarna terug naar de villa Madama. Langs den weg werden zij door de bevolking toegejuicht. Paus Pius XII zal generaal Anto nescu morgenochtend in persoonlijke audiëntie ontvangen. Diner ter eere van Antonescu De Italiaansche minister van buiten landsche zaken en gravin Edda Ciano hebben gisteravond ter eere van den Roemeenschen regeeringschef generaal Antonescu een diner gegeven, waaraan behalve het gevolg van Antonescu van Italiaansche zijde leden der regeering, de onderestaatssecretarissen der weer macht, staatsministers, de kabinets chef, alsmede de directeuren-generaal en andere hooge ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken, aanzaten. Lunch bij den Italiaanschen koning Antonescu en Sturdza zijn aan een lunch de gasten geweest van koning- keizer Victor Emanuel. De beide staatslieden hadden daarna een vrij lange bespreking met den koning. De orkaanachtige storm, die gister ochtend in de vroegte boven geheel België hééft gewoed, heeft, naar D.N. M. meldt, een ernstig spoorwegongeluk veroorzaakt. Om 7.35 uur reed een personentrein uit Thienen op het sta tion Dieghem bij Brussel op een stil- staanden trein. De botsing was zoo van In tegenwoordigheid van dr. Ley, minister dr. Todt en rijksperschef dr. Dietrich, heeft de Führer in de rijks- kanselarij 85 arbeiders van het front en de wapenindustrie, die met het kruis van oorlogsver dienste onderschei den zijn en 40 arbeidsters uit de wapen industrie ontvangen. De Führer zette zijn gasten uiteen, waarom het pluto cratische, kapitalistische Engeland op grond van zijn anti-sociale opvatting den Duitschen socialen staat den oor log heeft verklaard. Deze strijd wordt niet alleen gevoerd, aldus Hitler, door 'den Duitschen soldaat, die de beste in de wereld is, even beslissend is het reusachtige millioenenleger, dat in de Duitsche fabrieken en de wapenindus trie werkt. De tegenwoordige Duitsche staat is gegrondvest op het krachtigste fundament, dat men zich denken kan op de breede massa van het werken de volk. Met dit aaneengesloten front van den arbeid zal Duitschland den oorlog doorstaan en na de overwinning den socialen staat tot den voortreffe- lijksten ter wereld maken. Het groote aandeel, dat de arbeiders in den strijd hebben, is tevens een voorbereidend werk voor den geweldigen vredesarbeid, die na de overwinning de grootste taak van Duitschland zal zijn. De met „64” genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedurende het tijdvak van Maandag 18 November tot en met Zondag 24 No vember a.s. recht op het koopen van één ei. De bons, welke op 24 November nogniet gebruikt zijn blijven voorts geldig tot en met 1 December a.s., met dien verstande, dat ook zij gedurende d? week van 25 November tot en met 1 December a.s. niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. Van de vleeschkaart geeft gedurende het tijdvak van Maandag 18 November tot en met Zondag 24 November a.s. elk der vier met „09 vleesch” gemerkte bons recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „09 worst, vleeschwaren” gemerkte bon geeft gedurende dat tijdvak uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bons, welke op 24 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog gel dig tot en met Zondag 1 December a.s. Ook voor deze bons geldt, dat zij ge durende de tweede week van hun gel digheidsduur, dus van 25 November tot en met 1 December a.s., niet gebruikt trein. hevig, dat verscheidene wagens den personentrein totaal vernield werden. Volgens tot gisteravond ontvangen berichten zijn 21 reizigers, allen Bel gen, gedood en 30 zwaar- en 50 licht gewond. Inzake den aanval van Duitsche vliegtuigen op een door verscheidene kruisers beschermd groot Engelsch con vooi aan de Oostkust van Schotland verneemt het D.N.B. nog, dat het koop vaardijschip van 8000 ton een voltref fer kreeg en na een zware ontploffing reeds binnen twee minuten zonk. De ontploffing was zoo hevig, dat er op het schip een waar vuurwerk ontstond en de scheepsromp in duizend stukken barstte, die honderden meters hoog in ae lucht schoten. Men kan aannemen, dat het hier een schip betrof, dat met sterk ontplofbare munitie geladen was. Met stelligheid kan voorts worden aan genomen. dat ook het schip van 5000 ton, dat midscheeps getroffen werd en onder zware rookontwikkeling bleef liggen, is gezonken. Het schip van 6000 ton kreeg twee zware treffers, waar van een op den ooeg en een in de ma chinekamer zoodat het vaartuig ter stond zonk Een ander vrachtschip kreeg een bom vlak op den boeg, zoo dat de wand werd opengereten en het schip binnen 20 minuten zonk. Het eene escadrille lichte bommen- De politie van Casablanca (Fransch- Marokko) heeft een grooten gouddiefstal opgehelderd. gepleegd den Franschen staat Banque de France. Bij den opmar sch troepen uit Parijs, werd de goudvoor raad van de Banque de France naar Brest overgebracht om verscheept te worden naar een Fransche kolonie op grooten afstand van het strijdtooneel. Te Brest werd dit goud aan boord van de Ville d'Alger” gebracht, die onder een hagel van Duitsche stuka-bommen uit liep. Eerst in volle zee werd de beman ning er van verwittigd, dat de reis naar Casablanca en Dakar ging. Na aankomst te Casablanca werd bij controle der lading geconstateerd, dat een buidel met 10.000 gemunte goudstuk ken van 10 en 20 goudfranc, ter waarde van millioenen ontbrak. De politie werd hiervan in kennis gesteld. De verdenking viel op drie matrozen van het schip die plotseling op grooten voet leefden en overal vertelden, dat zij in de loterij gewonnen hadden. Na hun arrestatie be kenden zij, dat zij onderweg door een indiscretie bekend waren geraakt met den aard der lading en hadden besloten een buidel te ontvreemden, die zij ver stopten. Een zak haver hadden zij er voor fn de PJaats gelegd And«re matrozen hadden hen evenwel verrast en een deel van den buit als zwijggeld geëischt le Casablanca waren allen toen van boord gegaan om de goudstukken te wis selen. De politie heeft nog zes matrozen gearresteerd, die medeplichtig wïren het zwaarste kaliber. Reeds om 9 uur wezen meer dan 20 groote branden aan de later komende bommenwerpers, die den ononder broken aanval gedurende den ge- heelen nacht voortzetten, den weg. De afweer was tegenover het krach tige optreden van het Duitsche lucht- w-apen machteloos. Onder soms gewel dige ontploffingen breidden de bran den zich uit, zoodat behalve de fabrieksinstallaties ook nog groote hoe veelheden grondstoffen, halffabrikaten en voltooide fabrikaten als vernietigd kunnen worden beschouwd. De beteekenis van Coventry blijkt hieruit, dat behalve motorenfabrieken als Morris, Bristol, Rover en Napier nog talrijke bekende fabrieken van onderdeden, waarvan alleen nog Gene ral Electric genoemd zij, haar zetel hebben. Gedurende het tijdvak van Maandag 18 November tot en met Zondag 24 November a.s. geeft de met „51” ge nummerde bon van het algemeen distri butiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. De bons, welke op 24 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zon dag 1 December a.s., met stande, dat deze bons gedurende week van 25 November tot en met December a.s. niet gebruikt worden ter verkrijging van hotels, restaurants e.d.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1