De aanval op Birmingham De gebeurtenissen te Weenen I I 5 5 •i i 5 l I l No. 17731. het Verre Oosten De strijd Donderdag 21 November. 1940. in Uitwerking nog grooter dan te Coventry Tijdelijke vergrooting suikerrantsoen Dokterstelefoon: de Antonescu naar Berlijn vertrokken VERDUISTEREN van 5.41 uur n.m. tot 9.12 uur v.m. De Führer ontving Teleki, Csaky en Ciano Hel nieuwe leger van de Nanking-regeering betrekt strategische stellingen tegenover het leger Tsjang-kai-sjek Vuurgloed straalde tot hoog in den hemel To on eelvo or stellingen voor „Winterhulp Nederland Ol»trent de Duitsche luchtaanvallen den vorigen nacht wordt uit Lon- Serneld. dat in groote gebieden van Midlands omvangrijke schade Turksche machtigingswet Maan: 22 Nov. op 12.02 v.m. 22 Nov. onder 2.17 n.m. (Laatste kwartier 22 Nov. 6.36 uur n.m.) No. 394920 o Ziekenfondsleden De Volharding: No. 116364 Invloedssfeer van het drie- landenpact wordt uitgebreid De pact-onderteekening '«««««««««««««««««««««««««««e Reeds meer dan twintigduizend branden in Londen De aanvallen van den afgeloopen nacht Door een groep acteurs onder leiding van Christine van Meeteren BRITSCH-INDIE. Alle soorten en kalibers bommen uitgeworpen Verklaring van de Hongaarsche regeering COURANT HAAGSCIIE PRIJS DER ADVERTENTIÈN: PRIJS DEZER COURANT: Met het oog op de feestdagen be- December a.s., koopen moed bij De volgende toestellen konden spoe dig vanaf het Kanaal van iedere rich- tingpeiling afzien, aangezien de vuur gloed tot hoog in den hemel straalde en zoo de •eenvoudigste wegwijzer werd. De Duitsche gevechtseskaders startten nog tijdens de avondschemering bij vol komen bedekten hemel. Het was echter bekend, dat het weer zou veranderen. Tegen middernacht was de wolkenlaag ook bijna geheel weg, zoodat de Duit sche aanvallen bij buitengewoon goed zicht konden worden uitgevoerd. Naar het D.N.B. ter aanvulling op het Weermachtbericht van gisteren verneemt over den grooten. aanval van Duitsche luchtstrijdkrachten op Birmingham, wordt eensgezind door alle bemanningen der vliegtuigen, die hebben deelgenomen aan den aanval, gerapporteerd, dat het ef fect nog grooter en treffender was dan in Coventry. Reeds nadat de eerste golven vliegtuigen hun bom men hadden uitgeworpen, was de stad als door daglicht door de vlam men van reusachtige branden ver licht. blokken straten van (Holland) s a ft A A A ft A A S A A a A A A A A A A A A ft A ft A s A ft A A 1 De aanvallen op de Midlands. Het hoofd van de Roemeensche regeering, generaal Antonescu, is gis teravond voor een officieel bezoek naar Berlijn vertrokken. Hij wordt vergezeld door den minis ter van buitenlandsche zaken, Sturdza, den minister van arbeid, Jaszinschi, den minister van economische zaken, Cancico, den onderstaatssecretaris Con stant en den onderstaatssecretaris van het ministerie van financiën, .Papanace. De Roemeensche staatsleider zal in Berlijn belangrijke ontmoetingen heb ben met den Führer en met leidende persoonlijkheden van het Duitsche Rijk. Op het station richtte de plaatsver vangende premier, Horia Sima, af scheidswoorden tot generaal Antonescu. Hij verzocht hem zeer hartelijke groe ten aan den Führer en het Duitsche volk over te brengen en wenschte hem namens de' Roemeensche regeering veel geluk op zijn reis. Generaal Antonescu antwoordde „Ik vertrek vol vertrou wen op het Roemensche volk en zal vol vertrouwen op het Duitsche volk terugkeeren.” Onder de klanken van het lied der legionnairs stapte Antonescu in den trein en met hem de Duitsche gezant, dr. Fabricius, en de Duitsche lucht attaché, kolonel Gerstenberg, die hem op zijn reis vergezellen. Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling; Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. United Press meldt uit IstanboelDe Turksche Nationale vergadering zal zich in de komende dagen moeten beraden over een machtigingswet, waarbij de re geering volmacht wordt gegeven „alle noodzakelijke maatregelen te nemen, die zij met het oog op de situatie noodig acht”. De volkspartij (de regeeringspartij) heeft in een afzonderlijke bijeenkomst reeds een dergelijk voorstel van den ministerpresi dent Saydam goedgekeurd. Van goed inge lichte zijde wordt verklaard, dat de regee ring door de nieuwe wet volkomen de vrije hand zal krijgen. Haar volmachten zullen door geen beperkingen gebonden zijn. Uit het feit, dat de regeeringspartij in de afgeloopen week niet minder dan drie zittingen heeft gehouden valt op te maken, dat men den toestand op het oogenblik critiek acht. Men hoopt dat de terugkeer van den Duitschen ambassa deur von Papen naar Ankara een zekere opheldering van den toestand zal brengen. Te Istanboel is men van meening, dat het toetreden van Hongarije tot het drie- mogendhedenpact den toestand nauwelijks heeft veranderd, daar men Hongarije steeds als een nauw met Duitschland be- vrienden staat heeft beschouwd. Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.; Z.g. StadspatiëntenNo. 49 Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zop- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr, 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 vrouwen heeft Indië noodig. Christine, wij zijn trotsch op je. Houd den er maar in”. En zij heeft den moed er in gehot», den. Na haar terugkeer in Nederland, heeft zij zich op filmgebied trachten verdienstelijk te maken en ook is zij gast j op rechtvaardigheid zame wereldvrede is. Derhalve is dit bondgenootschap tegen niemand gericht. Een gelijke doelstelling ■m een gemeenschappelijk verleden bepa len de door Hongarije te kiezen positie. Hongarije wenscht met al zijn buren, die de rechten van zijn historische ontwik keling respecteeren. goede betrekkingen te handhaven. Gesterkt door de tot dus ver behaalde resultaten en in vast ver trouwen op de toekomst, sluit Hongarije zich aan bij het driemogendhedenpact van Berlijn, met het voornemen, zoowel thans als ook aan het einde van den oor log. het zijne bij te dragen tot de betere en gelukkiger positie en economische nieuwe ordening van Zuidoost-Europa (Zie verder le blad, pag. 2.) Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad ƒ4.—, zonder Modeblad ƒ3.75 Buitenland ƒ9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Ter gelegenheid van de opneming van Hongarije in het driemogend- hedenverdrag heeft de Führer gis termiddag in het hotel Imperial te Weenen in tegenwoordigheid van den Duitschen minister van buiten landsche zaken, von Ribbentrop, een bespreking gehad met den Hongaarschen premier, graafTe- leki, waarbij ook de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky, tegenwoordig was. Vervolgens ontving Hitler den Ita liaanschen minister van buiten landsche zaken, graaf Ciano, en had met hem een uitvoerig onderhoud, eveneens in tegenwoordigheid van von Ribbentrop. Voorts heeft de Führer gistermiddag in het kasteel Belvedère naar aanleiding van het opnemen van Hongarije in het driemogendhedenpact een receptie gege ven, waaraan werd deelgenomen door graaf Teleki, graaf Ciano, graaf Csaky, den Japanschen ambassadeur te Berlijn Koeroesoe en den rijksminister von Rib bentrop. Voorts waren aanwezig de chef van het opperbevel der weermacht generaal-veldmaarschalk Keitel, rijks- perschef dr. Dietrich, rijksleider Bormann en rijksstadhouder von Schirach, even als de prominente leden der delegaties der betrokken mogendheden, voorts de gezant Sztojay, ambassadeur von Macken- sen en gezant von Erdmannsdorf. Van Italiaansche zijde waren verder aanwezig de leider van de politieke af- deeling in het departement van buiten landsche zaken ambassadeur Buti en de chef van het protocol Geiser Celesia, de Hongaarsche chef van het protocol gezant von Ghyczy en van Duitsche zijde de generaal der infanterie Streccius, de ge neraal der vliegers Löhr, de chef-adju- dant der weermacht bij den Führer kol. Schmundt en de chef van het protocol gezant von Dörnberg. De toetreding van Hongarije tot het driemogendhedenpact is voltrokken in het kader van een plechtige, officieele ceremonie. Voor het kasteel van Prins Eugenius, dat de laatste jaren reeds va ker de plaats is geweest van belangrijke gebeurtenissen voor Zuidoost-Europa. was een eerecompagnie opgesteld. Om 12 uur 15 arriveerde de rijksminis ter van buitenlandsche zaken en kort daarop de Italiaansche minister van bui tenlandsche zaken en de Japansche am bassadeur Koeroesoe. Op de groote buitentrap begroetten zij de vertegen woordigers van Hongarije, die om 12 uur arriveerden. De rijksminister van bui tenlandsche zaken begeleidde de ver tegenwoordigers der verbonden mogend heden naar de Gele zaal ter voltrekking van de officieele ceremonie. Daar waren reeds talrijke vertegenwoordigers van de Duitsche en de buitenlandsche pers, voor al de Italiaansche, de Japansche en de Hongaarsche, benevens die der overige Zuidoostelijke staten, verschenen. Bij het begin van de plechtige offi cieele ceremonie deelde de rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribben- Dreigend tekort aan Engelsche soldaten Volgens de „New York Post” vreezen Engelsche militaire deskundigen, dat En geland in den zomer van 1941 onder een sterk tekort aan soldaten zal lijden. Het aantal beroepen waarvan de beoefenaars van den militairen dienst zijn vrijgesteld, wordt thans aanzienlijk verminderd, ten einde duizenden arbeiders onder de wa penen te kunnen roepen, aldus meldt het D.N.B. De bliksemoorlog is in ouden vorm hervat, schrijft hetzelfde blad verder in een bericht uit Londen, dat door de En gelsche censuur sterk is bekort. In de laatste vier dagen hebben talrijke ern stige gebeurtenissen plaats gehad. Het wordt langzamerhand eentonig steeds te herhalen, dat de laatste nachtelijke aanval verschrikkelijker was dan die van den vorigen nacht. Meer dan 500 vliegtuigen zijn naar Birmingham gevlogen en hebben bommen van alle soorten en kali bers uitgeworpen. In grooten om vang werd gebruik gemaakt van de zwaarste bommen' welke zoowel door haar brandstichtende uitwer king als door haar splinters en den luchtdruk buitengewone schade aanrichtten. In totaal werden ruim 500.000 k.g. bommen neergeworpen. Tege lijkertijd vielen duizenden en dui zenden brandbommen op de stad, zoodat bij de vernielende explosies ook nog de alles verwoestende uit werking van het vuur kwam. Britsche afweer had geen .«tucces. Is Sommige branden waren reus; -htig, aangezien spoedig de eene brandi^rd zich aansloot bij den andere. Tusschen deze groote branden, welke heele fa brieksterreinen, blokken huizen en tenslotte heele straten aantastten, stonden ontelbare kleinere en heel klei ne branden, welke voor een groot deel ook weer om zich heen grepen en zich aaneensloten tot groote branden. De Britsche afweer van geschut en schijn werpers was krachtig en aanhoudend, doch had geen succes. De Duitsche aan- valstactiek slaagde erin den «ifweer vol komen in verwarring te brengen en zonder effect te doen zijn. De moed der Duitsche vliegers brak door ieder sper vuur heen en negeerde ieder gevaar. De aanvallen werden ingeleid door afzonderlijke vliegende toestellen, waarop verscheidene malen een mas saal bommenwerpen door aaneengeslo ten formaties volgde, terwijl in de pau zes tusschen deze groote aanvallen weer afzonderlijk vliegende toestellen aanvielen. Afzonderlijk vliegende toe stellen beëindigden den strijd in de eerste uren van den ochtend. De aard van den aanval maakte gebruik van iedere technische mogelijkheid. De afzonderlijke toestellen en de for maties deden hun aanvallen in gewo- ne’ horizontale vlucht, andere na derden in geruischlooze glijvlucht ei weer andere stortten zich met een Piotselinge duikvlucht op hun doelen en stieten zoo door het versperrings- ,^yur heen. Nu eens vielen afzonder- v^e^ende toestellen van alle kan- en aan, dan weer attaqueerden geslo- en formaties een beperkt gebied door eb ring van spervuur heen. De verliezen zijn zeer gering. Bij een °Ptreden van ruim 500 vliegtuigen zijn s echts 5 toestellen vermist geraakt. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij. deelt mede, dat met bet oog op de in de maand December vallende feestdagen het sui kerrantsoen tijdelijk zal worden ver hoogd. Daartoe is bepaald, dat de met ,16” genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje gedurende het tijdvak van Zaterdag 23 November tot en met V-rijdag 6 dat is dus gedurende een periode in 14 dagen, recht geeft op het van een kilogram suiker. Na afloop van deze periode zal nog maals een boh voor een kilogram sui ker voor een tijdvak van 14 dagen worden aangewezen. In een ooggetuigenbericht uit Londen schrijft Ingersoll in het Amerikaansche tijdschrift P. M„ dat de commandant van de Londensche brandweer hem heeft verteld, dat er sinds het begin van het Duitsche offensief in de lucht, in Londen 20.000 branden van beteekenis. zijn geweest. Daarbij werden 2000 brandweerlieden gedood of gewond. Verdragend Duitsch geschut heeft gisterochtend opnieuw met succes de Zuidoostkust van Engeland beschoten. Het D.NB. meldt uit New York Amerikaansche correspondenten mel den uit Londen, dat gisteravond van het invallen van de duisternis af we derom golven Duitsche bommenwerpers boven Londen en een aantal steden in Zuidwest-Engeland, Wales en de Mid lands hebben gevlogen. De hoofdaanval was gericht op een stad in de Oostelijke Midlands, in de nabijheid van Coven try en Birmingham. Met tusschenpoo- zen van een seconde vielen de bom men. Van minuut tot minuut werd de aanval heviger. Het was de zwaarste aanval op de Oostelijke Midlands se- De „Winterhulp Nederland” deelt ons mede, dat een groep tooneel- spelers(speelsters) onder leiding van Christine van Meeteren zich bereid verklaard hebben te den Haag en el ders tooneelvoorstellingen te geven van een serie blijspelen, waarvan de op brengst na aftrek van de noodzakelijk ste kosten geheel ten bate zal komen van de Winterhulp. De „Winterhulp” heeft dit aanbod dankbaar aanvaard en mevrouw van Meeterc-n zal met haar gezelschap op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 November en Zondag 1 December haar eerste voorstellingen in den Princesseschouw- burg te den Haag geven. De matineé’s zullen aanvangen om 2.30 uur n.m. en de avondvoorstellingen om 7.30 uur n.m. Begonnen zal worden met een voor Nederland geheel nieuw blijspel in drie bedrijven onder den veelbelovenden titel van „Zeg maar jij tegen mij”. Op tooneelgebied is mevrouw van Meeteren geen onbekende jarenlang heeft zij Ned.-Indiê met haar eigen ge zelschappen doorreisd. Voordien was zij verbonden aan „Het Nederlandsche Tooneel” te Amsterdam. Niemand minder dan wijlen Karei Wybrands heeft destijds van haar ge schreven „Het Nederlandsch publiek is aan Christine van Meeteren dank verschuldigd voor het goede werk, dat zij gedurende zoovele jaren in de Oost voor het tooneel gedaan heeft. Talent volle, onversaagde, flinke arbeidzame GEEN MEDEWERKING VAN DE POLITIEKE LEIDERS De Associated Press meldt uit Londen, dat Engeland het aanbod van een grootere deelneming van Indische leiders aan den uitvoerenden raad van den onderkoning en aan de beraadslagingen over oorlogs maatregelen heeft ingetrokken, omdat dit aanbod door Indië niet voldoende gesteund werd. De onderkoning heeft verklaard met leedwezen te moeten con- stateeren, dat de politieke partijen >n de tegenwoordige omstandigheden niet reid zijn, zijn voorstel aan te nemen. □E LEGERVERSTERKING De minister voor Indië, Amery, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat men voor nemens is het Britsche leger in Indië van 160.000 tot 500.000 man te verhoogen; 60.000 man Indische troepen staan in de Maleische staten en in het Midden oosten. verdienstelijk te maken c~ bij verschillende gezelschappen als opgetreden. De „Winterhulp Nederland” ziet dan ook met vertrouwen haar voorstellin gen tegemoet en hoopt, dat het Haag- sche publiek op ondubbelzinnige wijze er zijn steun aan zal verleenen door een groote opkomst. Wij zjjn er overtuigd, dat het blijspel „Zeg maar JU tegen mij uw lachzenuwen zal prikkelen en lachen stemt mild niet waar Dus moge ook de Winter- nriteeïaariWel bU VatCn' De entr^ prijzen zijn vastgesteld op 0.50 f 1 en 1.50, inclusief rechten, zoodat deze voor niemand een beletsel zullen zijn het aangename met het nuttige te eenigen. b Een kilo van 23 November tot en met 6 December op bon 16 trop mede, dat de Hongaarsche regeering den wensch te kennen heeft gegeven, op genomen te worden in het driemogend hedenpact en dat de regeeringen der in het driemogendhedenpact vereenige sta ten voldaan hebben aan dezen wensch van de Hongaarsche regeering. Na het voorlezen van het protocol betreffende het toetreden van Hongarije tot het drie mogendhedenpact werd de onderteekening voltrokken. Vervolgens las de Hongaarsche minis ter van buitenlandsche zaken graaf Csaky in het Hongaarsch en het Duitsch de Hongaarsche regeeringsverklaring be treffende het toetreden tot het driemo gendhedenpact voor. In aansluiting hierop begroette de rijksminister van buitenlandsche zaken Hongarije als nieuw lid van het driemo gendhedenpact. In zijn slotwoord wees de rijksminis ter op de beteekenis van dit pact, dat een oorlogsverklaring vormt aan de oorlogs hitsers en gericht is tegen iedere poging om den oorlog uit te breiden en dat een aaneensluiting ten doel heeft ten behoe ve van een spoedig herstel van den wereldvrede en de instelling van een rechtvaardiger wereldorde. De rijksmi nister wees er ook op. dat Hongarije de eerste mogendhdeid is, die zich solidair verklaart met deze doelstellingen en dat hij het bijzonder verwelkomt, ook uit naam van den Italiaanschen en den Ja panschen vertegenwoordiger, dat de sinds lang bevriende Hongaarsche natie als eerste is toegetreden tot het driemo gendhedenpact. Nog andere landen zullen toetreden De rijksminister van buitenlandsche zaken constateerde, dat nog andere mo gendheden met haar toetreden zullen vol gen en dat het onveranderlijke besluit is van de in dit pact vereenigde mogend heden om een wereldomvattende aaneen sluiting tot stand te brengen van alle werkelijk tot opbouw bereide, voor een rechtvaardigen vrede arbeidende jonge volken. Met de hartelijkste begroeting der Hongaarsche vertegenwoordigers door den rijksminister van buitenland sche zaken, den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken en den ver tegenwoordiger van Japan, was de plech tige officieele ceremonie geëindigd. Telegram van den Futirer aan Horthy De Führer heeft ter gelegenheid van de toetreding van Hongarije tot het drie- mogendehedenpact het volgende telegram aan den Hongaarschen rijksbestuurder admiraal von Horthy gezonden: Ik verzoek uwe Doorluchtigheid op dit uur, waarop Hongarije door toetreding tot het driemogendhedenpact opnieuw uitdrukking heeft gegeven aan zijn ver bondenheid met Duitschland, Italië en Japan, mijn hartelijke gelukwenschen voor het welzijn van uwe Doorluchtig heid en voor de gelukkige toekomst van Hongarije te aanvaarden Maaltijd te Weenen Na de plechtige onderteekening van het protocol, waarbij Hongarije tot het driemogendhedenverdrag is toegetreden, heeft de Führer in kleinen kring een maaltijd aangeboden, waarbij graaf Cia no, Teleki, Csaky, de Japansche ambas sadeur te Berlijn Koeroesoe en minister von Ribbentrop aanzaten. Hongaarsche ministers in Boedapest terug Graaf Teleki en graaf Csaky, zijn in gezelschap van den Duitschen gezant in Boedapest, gisteravond om 11 uur uit Weenen weer in de Hongaarsche hoofd stad aangekomen. Bij hun aankomst wer den zij door den Italiaanschen gezant en den Duitschen en Japanschen zaakgelas tigde in Boedapest, alsmede door tal van personen uit het openbare leven en door een groote menschenmenigte verwel komd. Graaf Csaky zal binnenkort voor de buitenlandsche politieke commissies van het parlement rapport uitbrengen over zijn reis naar Weenen. van den de Midlands omvangrijke schade is aangericht. Deze schade is zoo groot, ?at teen nog niet over nauwkeurige 'izonderheden beschikt, aldus het D.N.B. dert het uitbreken van den oorlog. Ook het hevige versperringsvuur van het Engelsche afweergeschut kon de Duit sche bommenwerpers niet op een af stand houden. Reeds gedurende het eerste uur van den aanval veroorzaakten onophoude lijke ontploffingen een oorverdoovend lawaai. Te Londen slaat men de verplaatsing van het zwaartepunt der Duitsche luchtaanvallen naar de industriecentra met bezorgdheid gade. Te Sheffield Glasgow, Birmingham en Liverpool be reidt men zich avond aan avond op de hevigste aanvallen voor. Ook de voort durende aanvallen op de Britsche scheepvaart wekken steeds meer be zorgdheid. Bij de toetreding van Hongarije tot het driemogendhedenpact van Berlijn, heeft de Hongaarsche regeering een ver klaring verstrekt, waarin o.a. wordt ge zegd Duitschland, Italië en Japan heb ben een bondgenootschap gesloten om een verdere uitbreiding van den oorlog, die zwaar de menschheid drukt, te verhinde ren en om de wereld zoo snel mogelijk weer een blijvenden en rechtvaardigen vrede te schenken. De groote mogendhe den strijden voor het vestigen van een nieuwe ordening, die er voor geschikt is de ontwikkeling der volken in de hun toekomende gebieden te bevorderen en hun welstand op te voeren. In den loop van de laatste twee jaren gelukte het Hongarije, inderdaad met ondersteuning van het Duitsche Rijk en Italië, zonder bloedvergieten en langs vreedzamen weg, de territoriale bepalingen van het vre- desdictaat van Trianon jan een herzie ning te onderwerpen. De beide groote mogendheden hebben daardoor niet alleen geheel Hongarije tot een onvergetelijken dank aan zich verplicht, doch hebben ook met daden bewezen, dat zij de herziening overal met vreedzame middelen hebben nage streefd, daar waar hiertoe de geringste mogelijkheid bestond. Italië en Duitsch land voerden in de laatste tientallen ja ren een op overeenstemming gerichte po litiek, die leidde tot het bondgenootschap met Japan en waarvan het einddoel een gebaseerde duur-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1