A.D.O. D.H.C. Uccfdftfa en Gewichtige strijd te Delft tusschen ST. NICOLAAS SPORT Rubriek voor de Jeugd handhaven H.B.S. ontvangt Xerxes VOETBAL „MIJ HHARDTJES J. C. VERMAAT Jr., Juwelier D.W.S. en V.S.V. kunnen haar positie CORRESPONDENTIE OPLOSSINGEN DER RAADSELS NIEUWE RAADSELS HAAGSCHE AFDEELING VAN DEN N.V.B. COMPETITIE-STILSTAND EIND DECEMBER EN BEGIN JANUARI? gessHg M K en alle andere pijnen Emma op bezoek bij Quick Overzicht HAAGSCHE COURANT Zaterdag 23 Nov. 194Ö '4e bl. pag, 2 RECLAMES. VAN DE HAAGSCHE CLUBS de Heilbron als doch DE ZEVEN RAVEN Dieneke, ar- aan Vel« de aan, een INEKE EN DIENEKE WORDEN AL GROOT! Raadselvriendjes en vriendinnetjes wordt uitdrukkelijk verzocht op de enveloppe te vermelden: Voor de Kinderrubriek. y.U.C. voor een lastige taak tegen Haarlem - Vier tweede-klasse, wedstrijden in den Haag ontfutselen, wedstrijden voor hen energiek wan. Het Alle» i« dat zal Dat 2. Wat heeft geen einde? 3. Men eet met mij, zet er een letter voot en ik ben in een klok. 1. 2. 3. J verdrijft ÜSnèl en zekerrr« GESCHENKEN THOMSONPLEIN 18 - TEL. 333328. Uw Juwelier sinds 1927 in *t Westen Vanaf heden ook na de verduistering geopend. Zonder veel stagnatie hebben we den laatsten Zondag in November bereikt en tal van clubs zijn daarmede aan de helft van het competitieprogramma gekomen. Er zit dus al aardig schot in en als de winter niet al te streng wordt, is er geen nood, dat we niet tijdig gereed zullen komen. Voor morgen wacht den voetbal liefhebbers weer een aantrekkelijk menu, dat hiér en daar heel wat spanning be- •looft te brengen. die met dat korte lijfje vind ik wel schattig Oplossingen en briefjes moeten uiterlijk Woensdagmorgen aan het Bureau Haag- sche Courant bezorgd zijn. Alles moet onderteekend zijn met je ware namen vol uit, schuilnaam, leeftijd en adres. Op het couvert vermeldenAan Tante Etty. TANTE ETTY. Afdeeling I In de eerste afdeeling heeft D.W.S. op den afgeloopen Zondag de leiding overgenomen van D.H.C. De Amsterdam mers krijgen nu bezoek van Hermes- D.V.S., de ploeg, welke Zondag zoo uit ■haar slof schoot, door Stormvogels met 50 te kraken De Schiedammers zijn slechts twee punten bij de hoofdstedelin gen ten achter, zoodat zij nog volop in de running zijn. Men kan er dan ook op •rekenen, dat het morgen een pittig par tijtje- wordt, waarin de gastheeren o.i. echter de beste kansen hebben. Mét een gelijk aantal punten als D.W.S. neemt A.D.O. de tweede plaats in. De rood-groene Zuiderparkers komen nu voor een zeer zware opgave te staan, want zij moeten morgen op bezoek bij -D.H.C., dat wel al het mogelijke in het ■werk zal stellen, de teleurstelling van den afgeloopen Zondag goed te maken. De ploegen zullen elkaar wel niet veel ontlöopen, beide zijn jong, tellen goede 'spelers en kunnen een pittig spel vertoo- "nen. De gastheeren hebben het voordeel, dat hun aanval wat meer productiviteit ’aan den dag pleegt te leggen, maar daar staat tegenover, dat de Hagenaars zich op een sterkere defensie kunnen beroe men. Factoren, welke het spelbeeld sterk zullen beïnvloeden. We herhalende ploegen zullen elkaar wel niet veel ont- loopen en dus is er een kansje, dat de Eerste klasse A. De ontmoeting WesterkwartierMonster zal zeker wel in het teeken der belangstelling staan. En geen wonderwie zal niet graag een elf tal zien spelen, dat 10 p. vergaarde uit 5 wedstrijden met een doelgemiddelde van 456En vooral, nu de roodwitten uit komen tegen het sterke Monster, dat wel iswaar met 12 verloor van Laakkwar tier 4 (wat op zich zelf heelemaal geen schande is) doch daarnaast tweemaal won resp. met 82 en 121. Wij vertrouwen, dat excessen als tegen Dodge S.V. ons door de Westlanders zullen worden ge. Enkes—Quick 5, Vredenburch 2— G V.A.C. 2—Wilhej, verlaten OverAoorde raden wij aan, niet bij de pakken te gaan neerzitten, neer een achterstand hun deel is. materiaal van hen is werkelijk van dien aard, dat menige tegenstander het hoofd moet buigen, aanpakken gedurende den geheelen speel tijd Zulks zal zeker noodig zijn in het Zuiderpark tegen A.D.O. 6, dat best een gelijk spel zou kunnen bewerkstelligen. Eerste klasse C Hier troont A.D.O. 5 in volle glorie aan den kop en verstevigt zijn positie, door uitspelende W.I.K. 2 beide punten afhandig te maken. Wij hopen met deze voorspelling Schenk c.s. niets te kort te doen D.H.C. 5 sluit hier puntloos de rij met het weinig benij- mag ik even m’n vraagt Dieneke, maal in het veld. Er is onder deze om standigheden te rekenen op een aardig partijtje, waarin het krachtsverschil wel niet groot zal zijn. Verwacht mag worden, dat D.O.S. het thuis wel kan klaar spelen tegen R.F.C., dat de voorlaatste plaats bezet Tweede klasse De competitieleiding houde het ons ten goede, dat we maar zeer matig ingeno men zijn met het tweedeklasse program ma voor morgénalthans voor zoover het onze stad betreft. Waar is het voor noodig en waar is het nuttig voor, alle vier de tweede-klassers op denzelfden dag een thuiswedstrijd te geven Dat is noodelooze concurrentie, dat is van het goede te veel. Ongetwijfeld de meest belangrijke van deze vier is de strijd op Hanenburg tus schen Quick en Emma, welke clubs res pectievelijk de tweede en eerste plaats op de ranglijst innemen. Beide teams zijn tot dusver nog ongeslagen, maar terwijl Emma in het geheel nog geen punten verloor, is Quick er drie kwijt door even- zoovele gelijke spelen. Indien de Dordte- naren dezen kamp zouden winnen, dan zou er voor hen vooreerst geen vuiltje meer aan de lucht zijn. Maar zoover is het nog niet, vooral niet, omdat de Haantjes practisch voor hun laatste kam pioenskans vechten. V.I.O.S. krijgt het ook niet gemakke lijk, want de Moerwegspelers moeten het opnemen tegen U.V.V., dat de derde plaats bezet. Veel kans geven we onzen stadgenooten niet. Ook B.M.T. komt voor een lastige op gave te staan in den wedstrijd tegen Sliedrecht, welke ploeg vierde is geklas seerd. Na de goede verrichting tegen V.I.O.S., achten we de Fruitwegspelers niet kansloos. Gemakkelijker krijgt H.V.V. het mor gen, want de Leeuwtjes moeten het op nemen tegen het zwakke Spartaan, dat nog slechts drie punten bezit. De Hage naars kunnen zich door een overwinning weer wat veiliger stellen. Daarop hou den we het. Het onderaan staande Unitas zal thuis wel verliezen van Martinit Van èeh nufje én een vreeselijke robbedoes Ja, Ineke en Dieneke worden al groote kinderen! Vooral Ineke is zoo hard gegroeid dezen winter, dat Moeder er ongerust over wordt. Als ze maar niet té hard groeit en bleek en mager wordt! zegt Moeder tegen Vader. Nu, voor- loopig is daar nog geen gevaar voor, want Ineke’s wangen zijn nog rond en blozend. Fijn, fijn! roept Ineke, als Moe der met een heele armvol zomerjur ken beneden komt en zegt, nu maar eens passen, vrouwtje! Dat is natuur lijk een feest. Moeder legt alle jurken, die te kort geworden zijn, op één stoel, de andere op een anderen stoel en zucht erg. Kind, kind! Wat ben jij gegroeid! ■zegt Moeder telkens. Fijn! Eenig! vindt Ineke, krijg ,’k Jekker allemaal nieuwe, Geen sprake van. Er kunnen nog .best strookjes en randen langs ge maakt, hoor. Wat een bof, dat ik er nog lappen van heb, zegt Moeder. Nou ja, ik moet ook altijd maar met oude jurken loopen van *t vorige jaar! Dieneke krijgt alles nieuw! Kind, hoe kóm je erbij! Nou, u zult het zien! Jij zult zien van niet. Dieneke is zoo’n robbedoes! Haar moeder zal haar heusch wel al haar oude jurken laten afdragen. Ineke merkt wel, dat boos doen niets helpt. En opeens bedenkt ze, dat 1 Mijn eerste is een boom. Mijn tweede vindt men in een tuin Mijn geheel is een plaatsnaam van stad in Zuid-Holland, die meestal zoo ge noemd wordt. eer broederlijk gedeeld wordt. Of zouden de Delftsche klei en de eigen omgeving de balans toch in het voordeel der groen zwarten doen doorslaap Afwachten is de boodschap. Eén ding is echter zeker er zullen aan het Laantje van Vollering niet veel plaatsen onbezet blijven De overige clubs schijnen op dit oogen- blik niet veel aanspraken op de eerste plaats te kunnen maken en het ziet er naar uit, dat K.F.C. zich niet meer van de onderste plaats zal weten los te ma ken. De andere wedstrijden zijn dus thans van niet zoo heel veel belang. D.F.C. moet thuis kunnen winnen van Stormvogels, Sparta moet zich sterker toonen dan het bezoekende K.F.C. en Feijenoord heeft een kansje, met veel moeite den uitwed strijd tegen ’t Gooi te winnen. Afdeeling II In de tweede afdeeling is de spanning heel wat geringer dan in het andere Wes telijke district, omdat V.S.V. zich hier in een schier ongenaakbare positie schijnt te bevinden. De Velseroorders toch hebben reeds zeven overwinningen in successie geboekt en zij hebben nog geen enkel punt verspeeld, terwijl zij de fraaie score van 248 er op na houden. Het ziet er niet naar uit, dat zij op den komenden Zondag hun eerste nederlaag te incasseeren zullen krijgen, want de vorm van het thans op bezoek komende Biauw-Wit is niet van dien aard, dat we de Zebra’s in staat achten, voor een der gelijke verrassing te zorgen. Haarlem bezet de tweede plaats met twee punten minder, doch de roodbroe- ken speelden daarvoor een wedstrijd meer. De Haarlemmers krijgen nu be zoek van V.U.C., dat een tijdlang in malaisevorm heeft gespeeld, doch op den afgeloopen Zondag teekenen van herstel gaf, door den wedstrijd tegen Blauw-Wit te winnen. Zou er verandering komen bij de zwart-witten Als dat het geval is, dan zal het Haarlem nog niet meevallen. Toch durven we niet op een Haagsch succes te hopen. Ajax vervult een vrij bescheiden rol op dit oogenblik. Twee wedstrijden meer ge speeld dan V.S.V, en reeds vier punten achter. Er kan echter nog veel gebeuren, aleer het seizoen ten einde is en daarom zullen de hoofdstedelingen er wel voor zorgen, dat de uitwedstrijd tegen het onderaan staande C.V.V. niet verloren gaat. H.B.S. heeft morgen het rijk alleen. Zij krijgt op Houtrust bezoek van. Xerxes, welke ploeg de vierde plaats inneemt, met reeds 7 punten achterstand, zoodat zij wel als uitgeschakeld kan worden be schouwd. De Kraaien hebben eveneens zeven punten, maar kwamen reeds negen Koker 12 stuks 50ct. rrotfdoosj» Zsfukj/o’ - Programma-wijzigi^ De volgende wijzigingen zijn nog in u programma voor morgen aangebracht” Tweede kla^e H uur. Derde klasse J no 3, 10 uur. Vierde klasse mus 2, 12 uur. Voorstel van de Distrlcts-Commissle Zuid-Holland De Districts-Commissie Zuid-Holland heeft blijkens de officieele mededee. lingen in het „Nederlands Korfbal blad” aan het Bondsbestuur geadvi seerd, de competitie in Zuid-Holland op de Zondagen 22 en 29 December, 5 Ja nuari en eventueel 12 Januari stil te leggen. Een en ander houdt verband met het feit, dat de terreinen in dat gedeelte van het seizoen doorgaans onbespeel baar zijn en met de omstandigheid, dat vooral voor jongere spelers (sters) het reizen dan, gezien de verduistering!- maatregelen, minder gewenscht wordt geacht. Ingezonden door „Hans de Torenkraai”. Er was eens een man, die zeven zonen had, maar hoe graag hij ook wou, hij kreeg maar geen dochtertje; eindelijk schonk zijn vrouw hem een dochtertje, maar het was klein en zwak en moest thuis gedoopt worden, omdat ze bang waren, dat het sterven zou. De vader stuurde een van zijn zoons gauw naar de bron om doopwater te halen; de an dere zes liepen mee en elk wou de eerste zijn en zoo viel in de haast de kruik te water. Daar stonden ze nu en wisten heelemaal niet wat ze doen moesten; geen durfde naar huis te gaan. Toen ze maar steeds niet thuis kwamen, werd de vader ongeduldig en zei„Die god- delooze bengels zijn zeker weer gaan spelen en hebben het heelemaal verge ten”. Hij was zoo bang, dat het meisje ongedoopt zou sterven, dat hij vol er gernis uitriep „Ik wou dat die jongens allemaal in raven veranderden”. Nau welijks had hij deze woorden gespro ken, of hij hoorden een gesuis boven zijn hoofd en toen hij opkeek zag hij zeven pikzwarte raven wegvliegen. De ouders konden de woorden niet meer terugnemen en ofschoon ze natuurlijk erg verdrietig waren over het verlies van hun jongens, troostten zij zich toch een beetje met het bezit van het meisje, dat gauw op krachten kwam en met den dag mooier en liever werd. Een tijd lang wist ze niet, dat ze broers had, want de ouders pasten er wel voor op, het haar te vertellen, maar op een keer hoorde ze de buren er over spreken, die zeiden, dat ze wel mooi en lief was, maar dat zij toch eigenlijk de schuld was van het ongeluk van haar broers. Nu was zij erg bedroefd; zij ging naar haar vader en moeder en vroeg of het waar was, dat zij broers had en waar die dan naar toegebracht waren? De ouders konden het ongeluk nu niet lan ger geheim houden, maar zij zeiden, dat het Gods wil was en dat haar ge boorte er de onschuldige aanleiding toe geweest was. Maar het meisje dacht toch, dat het haar schuld was en zij meende, dat het haar plicht was haar zeven broers te verlossen. Zij was niet gerust voordat zij zich eindelijk in alle stilte klaargemaakt had om de wijde wereld in te gaan en haar broers te zoe ken om ze te verlossen, wat het ook kosten mocht. Zij nam niets anders met zich mee dan een ringetje van haar ouders als aandenken, een brood voor den honger, een kruikje met water voor den dorst en een stoeltje om op te zit- ten als ze moe was. Nu ging het steeds maar voort, voort tot aan het einde der wereld. Daar kwam ze eindelijk bij de zon, maar die was heet en boos, want die at kleine kinderen op. Vlug maakte zij, dat ze wegkwam en liep naar de maan, maar die was vreeselijk koud en boosaardig en toen die het kind zag, riep zij „Ik ruik, ik ruik menschen- vleesch”. Vlug maakte ze dat ze weg kwam en liep nu naar de sterren; die waren vriendelijk en goed voor haar en elk van haar zat op haar eigen stoeltje. ■wel? Dat had ik ook gedacht, een nieuwe Zondagsche, van een aardige Nee... ik blijf maar thuis, zegt ze.: Thuis... waaróm? Ik krijg een nieuwe jurk, legt Ineke uit, en die mag ik zelf uit zoeken en... Flauw, hoor! zegt Dieneke.’Ik krijg wel drie nieuwe jurken, of vier of vijf, maar die ga ik niét zelf uit zoeken, bén je! Ik fiets liever. En ze pakt haar karretje weer en stapt vlug op. In haar boosheid een beetje tè vlug, want... bom! daar ligt Dieneke languit op den weg! De fiets valt er met groot gerinkel naast. Hè Moes, kijk Dieneke toch eens! roept Ineke verontwaardigd. Kijk ze er eens uitzien! Een groot gat in haar kous, bah! En intusschen is Dieneke weer over eind gekrabbeld. Ze kijkt nu toch een beetje sip. Veel kalmer dan straks zet ze haar fiets tegen de heg en belt weer aan. Nu gaan Moeder en Ineke samen kijken. Mevrouw, knie uitwasschen? mammie is niet thuis. Natuurlijk mag het. In optocht gaan ze naar de keuken. Dieneke ziet bleek van pijn en van schrik, maar ze huilt niet. Ze houdt zich dapper, zelfs als Ineke’s Moeder voorzichtig met een watje haar knie uitwascht. Als er een verbandje om is gedaan, zitten ze met z’n drietjes in de kamer. Moes schenkt een kopje thee voor den schrik, maar Dieneke lacht nog steeds niet. Ze kijkt met een vreeselijk ver drietig gezicht naar haar kous. Kom kind, een ongelukje! troost Ineke’s Moeder, wie fietst, valt weleens. Ja maar, babbelt ’t waren nieuwe kousen! En nu komt ’t hooge woord eruit. Mammie had gezegd, dat Dieneke mocht fietsen, als ze een paar oude kousen aantrok. En nu heeft ze ‘t ver geten en... Ja, dat is vreeselijk érg! zegt Ineke en haar vriendin spreekt Tiaar niet tegen. Ze snikte zachtjes. Trek maar uit, zegt Moeder dan en ze maakt twee nette stopjes in de kou sen. Toch kan je ’t nog zien, dat Die neke zoo stout geweest is. En een kwartiertje later komt Dieneke’s Mammie voorbij met broertje. Ik durf niet naar huis, fluistert Dieneke. Flauw hoor! zegt Ineke lachend. Dieneke gaat toch maar En natuur lijk is haar Mammie boos. Ze moet ’s avonds direct na ’t eten naar bed. Dieneke’s Mammie komt ’s avonds bedanken voor ’t verbandje en voor de stopjes in de kousen en zegt: Was Dieneke maar zoo netjes als Ineke I En was Ineke maar zoo flink, en dapper als Dieneke! zegt Moes. En dan wordt afgesproken, dat de beide vriendinnen samen fietsen zullen leeren. Met de alleroudste kousen zegt Ineke, Ja, nuf, en zonder de blauwe schoentjes! plaagt moeder. V.I.O.S. speelt Zondag thui, tegen UW met: v. Veen, J. Metz, Sloot weg. Warners, Jacobs. Janse, v. Laa. Moonen, v. Sou wen, v. d. Nolck v. Gog'- Schurinck. B.M.T. speelt Zondag thult met: Charles Gogeleijn, C Constandse, P v d. Lem, J. v. d. Lem, C. v Maren, v Wieringen, K. Looman, J. Busker. lt Pienbroek, R. v. d. Meer, J Constaiidse Tot de middenweek-comp6 titie is toegetreden de vereeniging „H; M secretaris is de heer G G. H. va; Voorst, v. Zeggelenlaan 101. Voorloopij is geen terrein beschikbaar. Het secretariaat van WP j| weder in handen gesteld van den bee- W. Kuijpers, Harderwijkstraat 205. Het terrein van VVOG (ZMC1 gelegen aan den Meerweg, is tengevoljj van den wegenaanleg, nu als volgt te be. reiken: Links van het Zuiderparkzwen. bad het koolaschpad richting volkstuin, tjes; vóór die tuintjes linksaf slaan. Tonegido heeft de beschlt king gekregen over een 2e terrein naaf het eerste (voormalig ENKES-veld). De Sportvereeniging IK (ZMC) heeft de beschikking gekrege over een terrein, gelegen tussphen va; Vredenbutchweg en den Kleiweg, naai den spoordijk achter DHB. KORFBAL Weespermop Thee, Kast. Theekast Marie. Arie. Prijzen vielen ten deel „Filmsterretje”. „Henne”. „Duimelotje”. Prijzen afhalen aan het Bureau Haag- sche Courant op Woensdagmiddag. Daarbij uitsluitend je ware namen op geven. Maar de morgenster stond op, gaf haar een beentje en zei„Als je dat beentje niet hebt, kun je den glazen berg niet openmaken en daar zitten je zeven broers in”. Het meisje nam het beentje, wikkelde het zorgvuldig in een doekje en ging weer verder, net zoolang, totdat ze aan den glazen berg kwam. De poort was gesloten en ze wou het beentje te voorschijn halen, maar toen ze het doek je los wikkelde, was het leeg; ze had het geschenk van de goede sterren verloren. Wat moest ze nu beginnen; ze wou haar broers verlossen en ze had geen sleutel voor den glazen berg. Het goede zusje nam een mes, sneed zich een vingertje af en stak het in het slot en toen ging de poort gelukkig open. Toen ze binnen gekomen was, kwam ze een dwergje tegen, dat sprak „Mijn kind, wat zoek je?”, „Ik zoek mijn broers de zeven raven”, antwoordde ze. De dwerg zei „De heeren raven zijn niet thuis, maar als je zoo lang wilt wachten, kom dan maar binnen”. Nu bracht het dwergje het eten der zeven raven naar binnen op zeven bordjes en het drinken in zeven bekertjes; van elk bordje at het zusje een stukje en uit elk bekertje nam ze een slokje; maar in het laatste be kertje liet ze het ringetje vallen, dat ze meegenomen had. Plotseling hoorde ze een gesuis in de lucht en het dwergje zei„Nu komen de heeren raven naar huis gevlógen” Daar kwamen ze aan gevlogen”. Daar kwamen ze aan en wilden gaan eten en drinken en zochten hun bordjes en bekertjes. De een na den ander sprak „Wie heeft er van mijn bordje gegeten, en uit mijn bekertje ge dronken? Dat moet een mensch gedaan hebben” En toen de zevende den beker leeg gedronken had, zag hij het ringetje liggen. Hij bekeek het van alle kanten en herkende het als den ring van zijn ouders en zei :„God gave, dat ons zusje hier was, dan waren wij verlost”. Toen het meisje, dat achter de deur stond, dezen wensch hoorde, kwam ze naar voren en alle raven kregen hun men- schelijke gedaante weer terug. En ze vielen elkaar om den hals en kuste el kander en gingen vroolijk naar huis. dit toch ook erg leelijk is tegenover jnoeder, die altijd zoo goed voor haar •zorgt. Daarom slaat ze opeens beide men om moeders hals en roept: U bent een reuzeschat hoor! Maar een nieuwe Zondagsche, die krijg ik toch gebloemde stof. Ha! zegt Ineke, gaan we di rect iets uitzoeken uit ’t modeblad? Blauw hè moes? Waarom juist blauw? Dat staat me ’t beste bij m’n haar. En maakt u er dan een blauwe baret bij en mag ik dan blauwe schoentjes? Ja hè? Toe! Kind, kind! lacht moeder, ik wist niet, dat ik zoo’n nuffige dochter had! Maar ik word ook al zeven! pro testeert Ineke. ,,D e Zwarte Adel aa r”. Was je zoo heesch? Is het nu weer over? Niet prettig om zoo verkouden te zijn hè? Vele groe ten terug. „Filmsterretj e”. Je schuilnaam in het lootjesbusje Ben je een beetje ziek! Dat is vervelend. Ik kon het toch goed lezen hoor. „Sneeuwwitje”. Was het naar je zin. Geloofde je het eerst niet? Het wal toch zoo Ja, nu eerst weer vijf keer de raadsels goed. „Henne”. Je moet vijf keer de raad sels goed hebben gehad, voor je schuil naam in het lootjesbusje komt. De rubriek is voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar. „S p i n o z a”. Je schuilnaam is in het lootjesbusje. Ja, dat was jammer. Was het een-oude pen? Vele groeten terug. ,,D u i m e 1 o t j e”. Hoe is het nu met vader? Je vindt het zeker wel fijn als je kan gaan. Je schuilnaam is in het lootje»- busje. De groeten van Bep. „Rozenk nop j e”. Misschien veraiv dert het nog wel eens. Eerst wel een beet je vreemd hè? Vele groeten terug. ,Daphe”. Wel bedankt voor je raad sels. Je briefje kwam den vorigen keer te laat. „Shirley Temple”. Wat een leuke namen. Je hebt heel wat dieren. Vele groeten terug ,ja ngha a r”. Kan hij dat mooi? het voor jou? Leuk als je het zelf gemaakt hebt hè? A n e m o o n t j e”. Ik kon het best lezen hoor. Ken je het goed? Fijn voor de lange winteravonden hè? De groeten van BeP. „Leperkaantj e”. Dat is raar hoor. Was het naar je zin? Vele groeten van ons terug. V j T, „E 1 f j e”. Met ons gaat het goed J’, het is wel aardig, maar niets als je haasi hebt. Dat is leuk. Ja, dan blijft er niet veei tijd over. b „R ozenknop je”. Wat was het? je er al mee gespeeld? Vele groeten terut ,,S t r e e p j e” Was het naar je zm. w bedankt voor je raadsel. Neen, dat m ni klein meer. Ja, dat dacht ik wel, dat m het was. Jok e”. Gelukkig maar. Dat is nas Je schrok zeker wel heel erg? Ge, dat het niet verder ging. Je schuilnaa Is in het lootjesbusje. K a b o u 1e r t j e”. Is het weer beten Gelukkig maar. Hoe kwam het 200. groeten van Bep. ,ai „Hans de Torenkraa i”. wel moeilijk zijn. Was het een mooi cv* j Of worden er hooge cijfers gegeven. is al heel wat Ik zal het doen. Dat „T eekena art j e”. Wel bedankt voor je teekening. Ik vind het erg mooi, groeten terug. n. „Tittie"; „Kastanjeboomje”; temmer”; „Beaire”; „Sneezy”; „Koningsarend”; „Roosje Rood hartelijk welkom in de Kinderrubri „Erna Visse r". Ook welkom n je schuilnaam? eri. „Kleine Kraa 1”. Het spijt m'J Maar je bent voor de rubriek te 0 rubriek is voor kinderen van 7 tol 13 iaar- 1 aller De hartelijke groeten van juine TANTE ETTY, denswaardige doelgemiddelde van 336. Men beschuldige ons niet van optimisme, indien wij het op visite verschijnende V.U.C. 5 een, zij 't bescheiden zege voor spellen. ZuideindeScheveningen 4 zal zeker het aankijken dubbel waard zijn. Wij beschouwen de Delftenaren even sterk als de Scheveningers, terwijl eerstge. noemden het voordeel hebben, op eigen terrein te spelen. Wij hebben er zoo’n idee van, dat de groenhemden in de Prinsenstad hun eerste nederlaag te boe ken krijgen, doch eerst na meer dan manhaftigen tegenstand. Texas 2 heeft er na drie wedstrijden nog niet veel van terecht gebracht (nul punten) en C.V.H. zal er Zondag wel zorg voor dragen, dat Bram Zwarts c.s. de vierde nederlaag in successie te slikken krijgen Laakkwar tier 5 krijgt een lastig probleem op te lossen in den vorm van V.I.O.S. 3 en dat hier de punten wel eens gedeeld konden worden, zou ons niets bevreemden. Eerste klasse D. Tot dusver heeft Terlaak 2 het nog niet tot een overwin ning kunnen brengenwel kon Linhuis twee maal een verdienstelijk gelijk spel op zijn debetzijde noteeren en bedriegen de voorteekenen ons niet, dan is de derde draw, nu tegen Scheveningen 5, in het verschiet. Zal Oranje Blauw 2 nu einde lijk eens een victorie boeken Tot dus ver hebben de neven van Oome Arie 1 punt vergaard uit 5 wedstrijden. Een wer. kelijk te bescheiden resultaat voor de lang niet slecht spelende Schimmelweg- bewoners. Tegen H.B.S. 5 lijken zij ons vast niet kansloos. Het steeds zegevie rende Rijswijk 2 met Juul Blom en Theo v. d. Spek aan het hoofd gaat zijn zesde zege in successie halen en wel te Delft tegen B.E.C. 3. Intusschen moeten de groen-zwarten niet denken, dat het een veni, vidi, Vice wordt. Een aardige, vlotte wedstrijd wordt Tonegido 2V.C.S. 3. Keeper Kapteijn zal tegen de Voorbur gers al zijn talenten moeten toonen en deze geven waarschijnlijk wel den door slag, om een kleine zege voor de Zuider parkers tot een feit te maken. Postduiven 2R.V.C. 3 wordt eveneens een strijd met diverse spannende, goede spelmo menten. Het zal den jongens van Verver en Goedraad niet gemakkelijk vallen, om den Madesteijnspelers hun eerste neder laag op eigen terrein toe te brengen, doch verliezen behoeven zij evenmin. Eerste klasse E. Zonder iets op de goede kwaliteiten van G.D.A. 2 te mogen of/en te willen afdingen zal het toch wel een nederlaag moeten incas seeren tegen L. en Snel En zulks is aller minst schande, want de jongens van du Bois weten, na vier maal in successie „uit” te hebben gespeeld, wat verliezen is. Zelfs lieten zij nog geen punt „zit ten”. Velo kunnen wij, met denbesten wil van de wereld, geen succes profe- teeren, nu het driemaal achter elkaar ge wonnen hebbende G.D.S. op bezoek komt. K.R.V.C. zal wel eenige moeite hebben met Graaf Willem 2, doch moeilijk kunnen wij ons indenken, dat voor de spelers van de Roggewoning, hoe graag zij ’t ook willen, na viermaal verloren te hebben, de vijfde wedstrijd een zege zou be duiden. Tenslotte WestlandiaR.K.A.V.V. De thuisclub won en verloor twee keer, de bezoekende driemaal achtereen Een vierde overwinning voor de gasten? Wij houden ons morgenavond aanbevolen om den uitslag te vernemen, evenals van de andere in deze afdeeling spelende teams. S.v.p. opbellen no. 330866 van 5 uur af. Ja, dat is waar. Moeder moet erom lachen, maar ze vindt toch, dat Ineke wèl een mooie jurk waard is. Ze is keurig netjes op haar kleeren en ook haar kamertje ziet er altijd uit om door een ringetje te halen. Daar heeft moeder, achter een gordijn, een roe laten aanbrengen. En heusch, ze han gen altijd keurig op een rijtje, nooit slingert er een over een stoel. Als Moeder en Ineke met ’t passen klaar zijn, haalt Moes ’t modeblad en dan gaan ze gezellig samen zitten bla deren. Die met dat korte lijfje vind ik wel schattig! peinst Ineke... En dan... wordt er opeens hard aan de bel ge trokken. Hè, wat is dat nu weer! Ineke trekt een ongeduldig snuitje: jurken uitzoeken is haar lust en haar leven, weet je. O, ik dacht het wel, zucht ze, als ze Dieneke’s opgewonden gezicht voor ’t raam ziet. En met een tweeden diepen zucht gaat ze naar de deur. Ja, ’t is Dieneke, maar Dieneke is niet alléén. *t Is... je raadt het nooit... ’t is Dieneke met een fiets! Ze heeft het oude karretje wild tegen de heg gegooid en staat nu voor ’t raam heen en weer te springen van ongeduld. Heb je^’m gezien? roept ze opge wonden, als haar vriendin de deur opendoet. Wat? M’n fiets! Kijk, zie je die? Die is van mij zeg! Mijn fiets! Zie je ’m niet? Nu, dat vindt Ineke toch wel eenig! Hoe kom je eraan? vraagt ze. Van Nonnie uit den Haag. Die kreeg een nieuwe en nu mag ik deze om ’t op te leeren. Vind je ’t niet reusachtig? Gunst, ik heb misschien een half uur gereden en nu kan ik *t al haast! Ga je mee? Ineke aarzelt even, ’t Is wel fijn om écht fietsen te leeren! Maar... en dan denkt Ineke als een klein, bezorgd vrouwtje aan haar nieuwe jurk. Ze zaten nu juist zo gezellig uit te zoeken en wie weet, of Moeder daar morgen wel weer tyd voor heeft! spaard en wij uiten zulks met des te meer gerustheid, omdat Boers c.s. zich in de Elmer-series uiterst correct en sportief gedragen hebben. Dat de gastheeren een harden dobber aan de gasten zullen heb- men staat voor ons vast, doch dat zij, al is 't met klein verschil, aan het langste eind zullen trekken, nemen wij daarnaast voetstoots aan. S.O.A. 2 wenschen wij sterkte aan den Fruitweg tegen Dodge S.V. Wel weten wij bij voorbaat dat de jongens van Kees de Ruiter op sportieve wijze van repliek zullen dienen, doch Bo gers c.s. zien wij desondanks als winnaars retourneer en Evenals Westerkwartier is Laakkwartier 4 nog zonder puntenverlies, doch wij hebben zoo’n vermoeden, dat tegen S.V.H. aan den Houtweg dit fraaie record in groot gevaar komt. Willen Ga- geldonck en zijn mannen onze profetie logenstraffen (waar zij volkomen gelijk in hebben) dan zullen zij toch zeker veel beter moeten spelen dan Zondag j.l. tegen Celeritas 3, toen zij o.i. onverdiend met 32 in de meerderheid bleven. Over het derde elftal van Celeritas gesproken, dit dappere en goed spelende rood-gele team lijkt ons best in staat, om uitspelende één punt aan Quick 4 te ontfutselen. Met slechts 1 punt uit 5 wedstrijden bezet V.D.S. 2 een zeer bescheiden plaats op de ranglijst, doch wij hebben de overtui ging, dat dit elftal zeker in staat is, om successen te boeken. Of het op bezoek komende V.U.C 6 (met 6 p. uit 4 wed strijden) den jongens van Heilbron als eerste verliezende partij dienst zal doen, meenen wij echter te moeten betwijfelen. Eerste klasse B. Na de nederlaag, welke het sympathieke F.Z.C. tegen Zuid- Holland moest slikken, zal het op bezoek komende B.T.C. 2 niet direct als willig slachtoffer dienst doen, doch na fermen tegenstand, zeker met flink verschil moeten capituleeren. Zooals gezegd was het dappere Zuid-Holland het eerst in staat, om F.Z.C. een nederlaag toe te brengen en heeft het zich daardoor met een als leider weten te qualificeeren. Vredenburch zal nu trachten, de leiders er onder te houden, doch met alle respect voor het eveneens goede spel, dat de jongens van v. d Zwan laten zien, zullen zij wel het hoofd moeten buigen voor de gastheeren. P.D.K. krijgt het aan de van Tuyllstraat lang niet gemakkelijk tegen Wassenaar 2. Het zijn twee gelijkwaardige ploegen, die van de eerste tot de laatste minuut elkaar niets, maar dan ook niets zullen toegeven. Een draw lijkt ons het meest voor de hand liggend. S.V.G.E.B. moet niet denken, aan Kranenburg 2 een walk-over te hebben, want de roodbroe- ken hebben meer in hun mars dan hun bescheiden plaats op de ranglijst zou doen vermoeden. Toch gelooven wij wel, dat de Oranjehemden, mits zich voor 100 pCt. gevende, als winnaars het veld

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14