van van Puinruimen in de Britsche hoofdstad - Drukte bij de pakketpost - Teelt boerenkool langs grooten verkeersweg - Paard van verdrinkingsdood gered o NOODLANDING IN DE WOESTIJN I-7 - 1 ÜL f- Ml B SM 1 HAAGSCHE COURANT Woensdag 27 Nov. 194Ö TWEEDE BLAD FEUILLETON A 'W* MIDDEN IN DEN STRAATWEG AMSTERDAM—DEN HAAG loopt een breede strook, welke het verkeer van beide rich tingen scheidt. Deze strook is productief gemaakt (Polygoon) de boerenkool „groeit er als ’kool”. PIONIERS SLOOPEN LONDEN’S PUINHOOPEN. De puinbergen in Londen worden van dag tot dag grooter. Er zijn geen handen genoeg om ze weg te halen, stuurd om bij de opruimingswerkzaamheden behulpzaam te zijn. HOOFDSTUK 29 mee! *Ro«cK om den weg vrij te maken. Daarom worden vele duizenden Pioniers er heen ge- (Scherl) Hun belagers hadden zij ver achter zich gelaten; slechts hier en daar ver ried een enkele donkere schaduw hun aanwezigheid. Hoewel men beneden in het dal door ge had den rijk die EEN PAARD WEEK VAN HET RECHTE PAD en kwam in het water van het Damrak te Amsterdam terecht. De dren keling wordt door de brandweer op het droge gebracht. (Polygoon.) (N-idruk verboden.) DE SINT NICOLAASPAKKETTEN, welke men per post verzenden wil, dienen dit jaar in verband met de vervoersmoeilijkheden, de verduiste- ringsmaatregelen en de beperkte autotractie extra vroeg ter post te worden bezorgd. De Posterijen hebben het daarom reeds nu overstelpend druk. Drukte in de pakketafdeeling der Posterijen te Amsterdam. (Polygoortf dat goeie gesternte, ook geen cent voor! was, maar dat kon ik niet gelooven. Nou breekt m’n klomp! lachte Gucker, terwijl hij den arm van zyn gevangene los liet. Wat zeg je daarvan, Floyd? Ik geloof, dat we het beste doen hem maar direct tot onzen hofmaarschalk te benoemen! EEN AMSTERDAMSCHE VERKEERSAGENT heeft op zijn drukken post „assistentie” gekregen van zijn trouwen viervoeter, die mede een oogje op het verkeer houdt. (Polygoon), jongen den arm op den rug gebogen en toen hij dit lichaamsdeel nog wat op trok, begon de knaap, die niet ouder dan twintig jaar kon zijn, om erbar men te smeeken. Zijn lenige gestalte kromde zich in Gucker’s onbarmhar- tigen greep. Floyd had het voorval met intense verbazing gevolgd. Maar stamelde hy, je ge looft toch niet, dat- Natuurlijk is hij bereid om als gids op te treden! Nietwaar, mijn jongen? vervolgde hij in het Hindoe- stansch. Wij zullen je niets doen, wanneer je je verstandig gedraagt en ons langs den kortsten weg bij premier van dit onderaardsche brengt, bij Lama Chood of hoe meneer mag heeten. De knaap had belangstellend geluis terd, maar bij het hooren van dezen naam slaakte hij een kreet van af schuw. Niet naar Hla Ma Chood! Nooit! Hij is onze vijand! Gucker floot zachtjes door zjjn tan den. Jullie vijand? Wil je daarmee zeggen, dat je tot die groep van oppo santen behoort, die Siddhab wil ver laten? Dan ken je zeker ook Visch- wa? De jongen keek verrast op. Vischwa? Leeft ze dan nog? Ach, ik zoek al dagenlang naar haar. Ze -hebben my verteld, dat ze dood 36 Vischwa! riep Floyd ontsteld, maar zijn stem ging verloren in het geschreeuw van de naderbij stormen de belagers. Met de uiterste krachtsinspanning waren de beide mannen er in geslaagd het eerste, smalle plateau te bereiken en nu konden zij dan eindelijk even op adem komen. Floyd staarde naar omlaag; hij zag Vischwa voortrennen, door een fana tieke bende achtervolgd. Zijn hart kromp ineen by de gedachte, dat de kerels haar te pakken zouden kunnen krijgen. Het leek ondenkbaar, dat het haar zou gelukken aan haar achter volgers te ontkomen! Daar nu hadden de kerels haar al ingehaald nu nu Neen, ze was him opnieuw ontweken. Daarop legde de duisternis zich over het opwindende schouwspel. Nu wendde Floyd zich tot Gucker. Deze was op een steen gaan zitten, leunde met zyn rug tegen den rots wand en had zijn oogen gesloten. Zyn borst ging heftig op an neer. middel van in alle haast bijeen brachte fakkels een groot vuur ontstoken, was het hierboven vrijwel geheel donker. Het verwondert me, dat zy het niet opgeven, zei Floyd. Zij kunnen zich toch wel indenken, dat wij den een na den ander, die hier boven durft komen, een kopje kleiner maken. Niet allemaal! grijnsde Gucker. Eén houden wij er hier, om als be diende en gids op te treden! Wat? Aha, dat was dus je plan netje? Geraden! Wij dwingen den knaap eenvoudig ons den weg te wijzen en Zijn Doorluchtige Hoogheid Hola! Ach, wat een eer, vooruit maar, mijn jongen! Nou, stil maar, stil maar, vooral kalm zoo! Een jongeman, die plotseling van een smal zypad was opgedoken, maar nog juist bijtijds door Gucker was ontdekt, wrong zich worstelend in zyn greep. Loopt het ons daar even lachte hij. Hoezoo? Wel, die jongeling komt immers als geroepen. Wy kunnen hem meteen als gids engageeren! Met een forschen ruk had hy REUZEN IN VUURSTAND. Het schot is gelost, de terugslag van den wagen opgevangen, seconden lang doet de ontploffing de lucht trillen en een machtige rookwolk komt over geschut en manschappen. (Holland) zweeg de spottende opmerking, welke hem op de lippen lag. Er was trou wens geen tijd meer om nog langer van gedachten te wisselen. Toen de beide Europeanen den berg beklommen, hadden de holbewoners de achtervolging gestaakt. Er ont stond een opgewonden debat, waarbij men het echter over de vraag, wat er moest gebeuren, niet eens scheen te kunnen worden. Nu evenwel bleek men toch eindelijk tot een besluit te zijn gekomen. Het grootste deel verspreidde zich in verschillende richtingen en de over geblevenen zetten de achtervolging voort door van verschillende kanten 'den berg te beklimmen. Wij moeten hooger op. Hoe hoo- ger we komen, hoe moeilijker het wordt voldoende steunpunten te vin den, zoodat we dan voor een over macht niet meer bevreesd behoeven te zijn. Heel goed. Dat past voortreffe lijk in mijn plannetje! Daar zij nu beiden eenigszins uitge rust waren en als bergbeklimmers be reids hun sporen hadden verdiend, kwamen zij vrij snel vooruit, niette genstaande het klimmen steeds moei lijker werd en een behoorlijke dosis moed en kracht vereischte. Niet zonder groote inspanning en na een gevaarlijken, steilen rotswand overwonnen te hebben, bereikten zij eindelijk het punt, dat Floyd van het dal uit in het oog had gekregen, Floyd legde zijn hand op den schou der van zijn vriend. Zoo hard als vandaag hebben we, geloof ik, ons heele leven nog niet ge- loopen. Zijn we twee behoorlijke sprinters of niet? Naarmate zijn ademhalingsorganen hun functie hervatten, geraakte Gucker ook weer in het bezit van zijn gezonden humor. Ik heb nooit geweten, dat ik tot zulke krachtsprestaties in staat was. Als dat zoo doorgaat, hoop ik Siddhab nog als een volleerd sportsman te ver laten. En met een prima slanke lijn, niet te vergeten! voegde Floyd er aan toe, maar onmiddellijk daarop werd hij weer ernstig. Ik maak mij on gerust over Vischwa. Wat kan ze zoo ineens van plan zijn geweest’ Als ze haar eenig leed berokkenen man, ik zou tot alles in staat zjjn! En hoe komen we nu bij dien meneer Hla? Zie jij kans hem zonder Vischwa te vinden? Er is hier ook geen enkele verkeersagent, wien je be hoorlijk den weg kunt vragen. Wij zullen ons weer eens op ons goed gesternte moeten verlaten. Ach wat, daar geef ik Gucker staarde eenigen tijd peinzend voor zich uit. Eureka! riep hij ten slotte triomfantelijk. Floyd vertrok zün gezicht tot een engeloovige grimas, maar hij ver- Het bleek al spoedig, dat zy in dezen jongeman een belangryke aan winst hadden gekregen. Hij heette Bhagat, was van verschillende dingen op de hoogte en blaakte van yver om den Sahibs van dienst te kunnen zyn. Het eerste, wat hy deed, was bei den opmerkzaam te maken op een dreigend gevaar. Er bestond, zoo ver telde hy, nog een tweede mogelykheid om den berg, waarop zy zich bevon den, te beklimmen. Als de Sahibs zich aan zijn leiding wilden toevertrouwen, behoefden zy hun achtervolgers niet eerst af te wachten. Hij wist nog een zy het ook vrij gevaarlyken weg, welke naar de vertrekken van Ma Chood leidde. Op die manier zou den zy zelfs in staat zijn een verras sende overrompeling te bewerkstelli gen. Prachtig, prachtig! knikte Gucker waardeerend. Ga ons dan maar direct voor. Maar wee je ge beente, als je het in je hoofd zou ha len ons in een hinderlaag te lokken! Ik® WW F - den - - j - V .s-X ml

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 5