voor SflOKDIROPID De Gemeentebegrooting 1941 •I i 90ct] GEMENGD NIEUWS SPORT Algemeen Verslag met de memorie van antwoord van B. en W. Welken distributiebon heeft men noodig? 6 Dec. I 83 43 24 ONDERWIJS EN KERK 23 Algemeene beschouwingen 36 37 17 29 116 18 17 16 2 18 19 20 21 7 7 11 KORTE BERICHTEN 10 11 STORMSCHADE IN HET WESTLAND 98 56 HAAGSCHE AFDEELING VAN DEN N.V.B. 49 50 62 63 93 88 1»U I 81 30 161 7 B Windhoos te Honselersdijk Betonningsvaartaig in nood Stadsontwikkeling en volkshuisvesting Gemeentelijk Gasbedrijf Gemeentelijk Electrisch Bedrijf Verkrijgbaar bij Woninginrichting A. H. VOET Wagenstraat 4-6-8 Keuze uit 200 modelkamers 1940 le hl. pag. 3 Duinwaterleiding HAAGSCHE COURANT Vrijdag Grondpolitiek Hoeveelheid BON ARTIKELEN SUIKER 23 Nov. t/m 0 Dec. 1 kilo 2 Nov. t/m 27 Dec. half pond SO Nov. t/m 27 Dee. half pond (Wordt vervolgd.) 2 Dec. t/m 29 Dec. KAAS t/m 8 1 ons KAAS één ei EIEREN IV één ei EIEREN één ei EIEREN 7 Dec. t/m 31 Dec. als boven 13 Nov. t/m 6 Dee. als boven 31 Aug. t/m 31 Dec. BROODBONBOEKJE. 2en de VOETBAL als boven als boven BLOEMKAART. 2 Dec. t/m 29 Doe. klasse H Velo 2—RKAVV 2, half pond BOTER of margarine naar keuze RA VA 3—L en S 4, RKAVV 3—KRVC 3 en 1 ons 5 Dec. t/m 15 Dec. 75 gram 100 gram 25 Nov. t/m 4 Dec. als boven HONDEN- EN KATTENBROOD. 1 Dec. t/m 31 Dec. In Madison Square Garden 2 Nov. t/m 27 Dee. 2 Nov. t/m 27 Dec. PETROLEUMZEGELS Koken Verlichting 1 ons 1 ons 1 ons 1 ons 2 Nov. t/m 27 Dec. 19 Nov. t/m 16 Dec. 4 Nov. t/m 29 Dee. 11 Nov. t/m 15 Dec. 1 ons half pond 2 liter 2 liter TARWEBLOEM en -meel of Roggebloem en -meel of Zelfrijzend Bakmeel of Boekweitmeel halve flesch half pond half pond 75 gram half pond 1 kilo half pond half pond 2 ons half pond half pond half pond half pond half pond half pond 2 ons 150 gram 120 gram 200 gram 250 gram 125 gram 250 gram 200 gram 160 gram 140 gram 200 gram 90 gram 75 gram 300 gram 600 gram 500 gram 400 gram 125 gram 150 gram 10 k.g. 8 k g. 5 k.g. 4 k.g. 3 k.g. 35 gram 35 gram 35 gram 35 gram 65 gram 50 gram 50 gram 1 tube 1 pot 9 Dec. t/m 15 Dec. 7 dagen extra t/m 22 Dec., echter niet in restau rants e. d. SCHEERZEEP (apart strookje) of scheercrême of scheerzeep SLA-OLIE of Boter of margarine BOTER of margarine of Vet (oude voorraden 250 gr.) BOTER of margarine meisjes in Bosbad woon door. BROOD of ROGGEBROOD of 1 RANTSOEN „gebak". Dit is: Koek of Speculaas of andere Koekjes of Biscuits en Wafels of Beschuit of Cake of Taart en gebakjes of Boterletter of Amandelbroodjes BROOD of ROGGEBROOD of 1 RANTSOEN „gebak”- als boven BOTER- OF VETKAART. 1 ons één pond 9 Nov. t/m 20 Dec. 7 Dec. t/m 20 Dm. Adsplranten-competitie In de derde klasse C der adspiranten- competitie is alsnog ingedeeld een elftal van Wassenaar. THEE of KOFFIE SUIKER Op voederkaart voor honden, voor groep I en II III IV V VI Op voederkaart voor katten 100 gram 125 gram 2 Dec. t/m 8 Dec. 7 dagen extra t/m 15 Dec., echter niet in restau rants e .d. 25 Nov. t/m 1 Dec. 7 dagen extra t/m 8 Dec., echter niet in restau rants e .d. ZEEP Toiletzeep (nieuwe samenstell.) of Huishoudzeep of Zachte zeep of Zeeppoeder of Zeepvlokken of Zelfwerkende waschmiddelen of Vloeibare zeep Voor 20 k.g. droog waschgöed moet aan de wasscherij één bon worden afgegeven. ZEEP Met fiets te water gereden en verdronken De ongeveer 34-jarige ongehuwde land bouwer J. Molenaar te Hensbroek (N H.) geraakte W oensdagmiddag, terwijl hij zich na het middageten naar zijn werk wilde begeven, per fiets nabij het woonhuis in een sloot. Omwonenden die het geval za gen gebeuren, spoedden zich terstond naar de plaats des onheils en haalden den drenkeling op het droge. De onmiddellijk ontboden geneeskundige kon slechts den dood vaststellen. In den afgeloopen nacht is Honselers dijk, gemeente Naaldwijk, door een windhoos geteisterd. Op een tuinders- bedrijf stortte een warenhuis in en werden eenige kassen vernield, waar door aanzienlijke schade ontstond. Ook elders in het Westland richtte de storm schade aan en werden ruiten vernield en planten beschadigd. Verkoop op grondrente wordt in studie genomen B. en W. zijn van meening, dat het thans 1 niet de tijd is om opnieuw principieele beschouwingen te houden over de vóór- en nadeelen van verkoop of erfpacht. Het is niet mogelijk dienaangaande nieuwe argumenten te berde te brengen. B. en W verklaren zich bereid vraagstuk van verkoop op grondrente in studie te nemen. Reeds dadelijk zij echter opgemerkt, dat dit systeem nooit in de plaats zou kunnen treden van het erf- pachtsstelsel, aangezien het voor de Ge meente geen der voordeelen van dit laat ste biedL Trambotsing bij Halfweg Vanmorgen omstreeks half negen is te Halfweg op den Haarlemmerweg ter hoogte van de kistenfabriek „De Phoe nix” een trambotsing voorgevallen. Van een uit ouder materieel bestaande tramtrein, die bij deze fabriek stilhield om arbeiders uit te laten, was door de» storm het sluitlicht uitgewaaid. Hierdoor merkte de bestuurder van den volgenden tramtrein in de duisternis van den och tend zijn voorrijder niet tijdig op, zoodat een botsing niet te vermijden was. Door den schok werd het achterste rij tuig van de voortram in het tweede rij tuig van dezen tramtrein geduwd. Zoowel het achterbalcon van het derde als van het tweede rijtuig liepen schade op. De aanrijdende tram, die uit stalen rij tuigen bestond, kwam er met minder averij af. Een conducteur liep een lichte verwonding aan een elleboog op. Het verkeer werd in de morgenuren over enkel spoor onderhouden. Het Rijksbetonningsvaartuig van Zout kamp, is ten Zuidwesten van Schiermon- nigoog in nood geraakt. Het schip dreef met de noodvlag in top in de Waddenzee. De reddingboot „Insulinde” van de Noord en Zuidhollandsche Redding Mij. is uitge varen en heeft het vaartuig op sleeptouw genomen. Men poogt het schip te Oost- mahorn binnen te btngen. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. Kind door auto gegrepen en gedood Gistermiddag- is het 3-jarige dochtertje van den garagehouder H. te Niezijl (ge meente Grijpskerk) bij het oversteken van den weg door een vrachtauto gegrepen. Het kindje werd op slag gedood. EXAMENS Universiteit te Utrecht. Kerkelijk voorbereidend examen de heer J. J, v. d. Wall, prop. ex. theologie de heer Ch. M. ten-Kate; cand. ex. theologie de heeren J. M. van der Linde, L, M. Brouwer, J. A. Visser, J. J. Saraber en F. van der Grift. Universiteit te Groningen. Artsexamen eerste gedeelte de heeren A. Sauer, E. A. Nolle en M. Stern; bevor derd tot arts de heer K. J. van Deen; doet, ex rechtswetenschap de heer <1. H. Kem per; doet. ex. Romaansche taal- en letter kunde (Fransch) de heer P. Bakker. Universiteit van Amster dam. Doet. ex. rechtswetenschap de heeren J. W. de Roever en J. van Leuven. Ned. Econom. Hoogeschool. Cand. ex. economische wetenschappen de heeren K. O. Feiss, C. van Parijs, J. J. v. d. Hoek, H. Abrahamse, Thio Siong Tjay, A. P. J. Verbist, G. J. Stapelkamp, J. Molhoek, J. Vermeyden en S. K. Bernt. Ex. Wiskunde L.O. Opgeroepen en opgekomen 3 candidaten. Geslaagd te 's-Gravenhage de heer H. van Wijk te Vlaardingen. Stuurliede n-e x a m e n. Geslaagd te ’s-Gravenhage voor stuurman groote handelsvaart: de heeren J. Koning en S. J. Bijlsma; voor stuurman kleine handelsvaart de heer H. Zoutman; voor het aanvullingsdiploma stuurman kl. handelsvaart de heer G. de Vries. te New York won de Amerikaansche bok ser Billy Conn na 12 ronden op punten van Lee Savoldi. De neger Baddy Walker won door knock-out in de vijfde ronde van Tony Musto. De zwemuren van de R. K. zwemvereeniging Swift zullen voor dames op Tweeden Kerstdag niet doorgaan; die voor heeren op Oudejaarsavond zijn even eens afgelast. De uren voor jongens en 1 en Regentes gaan of Roggebrood of ander brood of half rantsoen Gebak Voor de wintercompetitie van den Ned. Zwembond won D W.R. den polowedstrijd tegen H.P.C. met 2—1. De vroegere Europeesche lichtgewicht bokskampioen Aldo Spoldi. won van den Amerikaan Elridge. die reeds na 1 min. 50 sec. uitgeteld werd. De 'clubavonden van de Loosduinsche Schaakclub zullen voortaan worden gehouden in het lokaal van de oude openbare school in de Willem III- I straat te Loosduinen. SINT NICOLAASFEEST „MAASSTRAAT" De H.V.V. .Maasstraat” organiseert in samenwerking met de Klaverjasvereeni- ging „de Maas” heden (Vrijdag) in Mu- sica een Sint Nicolaas-feest van 5 tot 9 uur. Medewerking verleenen de clowns Henk en Lou, het harmonica-duo v. d. Burg en Berkel. St. Nicolaas met zijn knecht verschijnen in hoogst eigen persoon en reiken versnaperingen aan de kinde ren uit. diversen het Zes koeien omgekomen by boerderijbrand Woensdagavond is de boerderij van den heer Vreeweg te Nunspeet afgebrand, tengevolge van een lek in den schoor steen. Door den krachtigen wind sloeg het vuur over op een nabij staande schuur, welke eveneens in vlammen opging. Zes koeien kwamen in de vlammen om. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt Geraffineerde oplichting - Te Utrecht heeft zich een merkwaardig geval van oplichting voorgedaan. Een winkelierster ontving n.l. een groot pak ket, dat blijkens het opschrift afkomstig moest zijn van een der groote chocolade- firma’s van ons land. Er was geen aan leiding om het een verdacht pakket te vinden, want de naam van de winkelier ster stond, zooals altijd bij dergelijke zendingen op het pakket, terwijl er zich ook, zooals gewoonlijk, een vrachtbrief van de Ned. Spoorwegen bij bevond. Een en ander was onder rembours gestuurd en de bezorger zeide, dat er 6,4f> rem bours moest worden betaald. De winke lierster betaalde prompt, doch kwam bij het uitpakken tot haar schrik tot de ont dekking, dat het pakket slechts cement bevatte. Zij heeft van het geval aangifte gedaan bij de politie. Plannen tot saneerlng omgeving Maas straat, Frederikstraat, Koningstraat en Loggerstraat in voorbereiding Met belangstelling zouden vele leden vernemen, in welk stadium de plannen tot saneering van de binnenstad ver- keeren. B. en W. doen allereerst opmerken, dat plannen tot algeheele saneering der binnenstad waarmede vele tientallen millioenen gemoeid zouden zijn tot dusverre niet zijn opgemaakt. Uitgevoerd zijn, behalve het groote saneeringsplan Keizerstraat-West, het plan van-Boecop. straat en ten deele het plan-Vleerstraat. In voorbereiding zijn met de bedoeling deze geleidelijk, grootendeels zonder ont eigening, te verwezenlijken plannen voor de omgeving van de Maasstraat, de Frederikstraat, de Koningstraat en de Loggerstraat. Het heeft in de bedoeling gelegen de saneering van het stadsdeel tusschen Spui en Nieuwe Haven met kracht ter hand te nemen. Zooals reeds bij de beantwoor ding van de vragen van het Raadslid F. L. v. d Leeuw is medegedeeld, is de oorlog oorzaak geweest, dat deze voor bereiding is opgeschort. B. en W. kun nen, gezien den zorgelijken financieelen toestand, geen termen vinden daarop te rug te komen. Buitendien moge niet uit het oog wor den verloren, dat indien de onteigening van dit stadsdeel wèl werd doorgezet, daarvan slechts het gevolg zou zijn gesteld al, dat het niettegenstaande de dreigende woningschaarschte mogelijk zou zijn woningen af te breken dat er een vacuum in de binnenstad zou ont staan, waarvan de grootte de thans braak liggende terreinen vele malen zou over treffen. Immers aan den bouw van nieuwe groote winkelpanden, kantoorgebouwen, bioscooptheaters, restaurants e.d. valt onder de huidige omstandigheden zeker niet te denken. Om de boven aangegeven redenen is voorloopig ook de voorbereiding van den bouw van een nieuw politiebureau ge staakt. I Gevraagd werd, hoe het staat met de in de dagbladen vermelde gedeeltelijke teruggaaf van het vastrecht voor gas en electriciteit. Voor wat het Gasbedrijf betreft kan I worden medegedeeld, dat de gasverbrui- I kers de keuze hebben tusschen gasleve I ring tegen vastrechttarief, dan wel tegen I een tarief van 2| cent per megacalorie I lender vastrecht. I Men heeft dus de prijsbepaling zelf in de hand en kan derhalve, wanneer de I gaslevering tegen vastrechttarief duur- I der uitkomt dan het tarief zonder vast- I recht, aanvragen om dit laatste toe te I passen, zoodat van eenige teruggaaf geen sprake is. Van verschillende zijden werd de aan- I dacht er op gevestigd, dat de overeen- I komsten voor winkelbedrijven, grootver- I bruikers e.a. zijn gegrond op een bepaald verbruik tijdens normale omstandigheden B Aangezien deze o.m. tengevolge van de I verduisteringsvoorschriften geheel zijn I veranderd waren de aan het woord zijn- I de leden van oordeel, dat aan de hierbe- I doelde stroomverbruikers op de een of I andere wijze tegemoetkoming behoort te I worden gegeven. De vraag werd gesteld, of de vast- rechttarieven in verband met de tegen woordige omstandigheden niet opnieuw BOTER of margarine BOTER of margarine of Vet (oude voorraden 250 gr.) Zooals men ziet, moeten eenige bons nog worden aangewezen. Zaterdagmiddagcompetitie Voor morgen is alsnog ingelascht tweede klasse A WACDAV, terrein DAVin 2B is uitgesteld ENKES—HGA. bekeken moeten worden. Soepele toepassing van stroom- leveripgsovereenkomsten B. en W hebben den directeur van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf gemach tigd bij de afwikkeling der verschillende 1 stroomleveringsovereenkomsten op rede- j lijke wijze tegemoet te komen, wanneer de omstandigheden der laatste 6 maanden 1 een beperking van het stroomverbruik I ten gevolge zouden hebben gehad. O.a. wordt, indien gedurende het contractjaar het verbruik beneden de gegarandeerde hoeveelheid is gebleven, aangenomen, dat een overeenkomst met een lager gega randeerd verbruik werd aangegaan, zoo deze regeling in het voordeel van den verbruiker is. Bovendien wordt hij in de gelegenheid gesteld reeds na den afloop van het eerste contractjaar, d.i. dus vóór het einde van den contractduur, welke steeds ten minste 2 jaar bedraagt, een nieuwe overeenkomst op gewijzigde basis aan te gaan. Aan winkels en andere bedrijven, die den stroom tegen een vastrechttarief be trekken, wordt de gelegenheid gegeven door vermindering van de geïnstalleerde capaciteit, b.v. door geheele of gedeelte lijke uitschakeling van étalageverlichting, tot een verlaging van het vastrecht te geraken. Voorts wordt, indien op het einde van het contractjaar mocht blijken, dat de gemiddelde kWh-prijs hooger is geweest dan de prijs, die bij toepassing van het normale lichttarief in rekening zou zijn gebracht, teruggaaf verleend van hetgeen De met een aangeduide bons vervallen spoedig. aanleiding bestaat Ongeval in electrische centrale Naar aanleiding van het ongeval, dat onlangs in de electrische centrale heeft plaats gehad, werd gevraagd, of dit treu rig voorval mogelijk samenhangt met een ouderwetsche inrichting, die aan de eischen van deze tijden niet voldoet. In dien hierop bevestigend moet worden ge antwoord, hebben B. en W. dan al maat regelen overwogen om hierin te voorzien? B en W antwoorden ontkennend. Uit den aard der zaak zal men zooals ge schied is biJ de stichting van eenige on- derstations, welke in de laatste 10 jaren zijn gebouwd bij nieuwen bouw van andere gezichtspunten uitgaan en zal men ten aanzien van het toe te passen mate riaal profiteeren van de ontwikkeling van de techniek, die vooral fn den laat ste- tijd zeker belangrijk is verbeterd. Intusschen blijft ook bij de moderne installaties, voor zoover niet het volko men afgesloten systeem kan worden toe gepast di. dus het systeem, waarbij alle onder spanning staande deelen aan aanraking onttrokken zijn een ongeval als het hierboven bedoelde tot de moge lijkheden behoor en. Ten aanzien van de inrichting der cen trale kan geenszins van ouderwetsch in den zin van verouderd worden gesproken. Bij uitbreiding en vernieuwingen, die van tijd toe tijd plaats vinden, wordt, waar mogelijk, van het volledig afgesloten ma teriaal gebruik gemaakt. Op het qogenblik zijn weder plannen tot belangrijke ver nieuwingen onder handen. Gevraagd werd, hoever het staat met de plannen voor de z.g. Lekwaterleiding. voorbereiding van de plannen voor de aanvullingswaterleiding zijn door de oorlogsomstandigheden niet in dat snelle tempo voortgezet als in de bedoeling lag. Desniettemin werd geregeld aan de plan nen gewerkt. Zoo is de uitwerking van het tracé voor het leggen van de trans portleiding voor een groot gedeelte ge reed, terwijl ook de plannen voor de fil- ter-installatie te Berg-ambacht in een gevorderd stadium van voorbereiding zijn. In verband met de te verwachten schaarschte in staal zijn onderzoekingen gaande om in plaats van een stalen transportleiding een leiding in gewapend beton toe te passen. Het tempo van de werkzaamheden voor het geheele project is gedurende eenige maanden weer verhoogd Eerlang, zoo mogelijk binnen een half jaar, zullen nadere voorstellen volgen. MAÏZENA of griesmeel of sago of aardappelmeel, puddingpoeder of puddingsaus-poeder met 100 gram zetmeel GORT (-mout) of grutten HAVERMOUT of havervlokken, ha verbloem, aard -meelvlekken of gort (-mout), of grutten RIJST of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel) MACARONI of spaghetti of ver micelli PEULVRUCHTEN Wijzigingen in het wedstrijdprogramma In het programma voor Zondag van de Haagsche afdeeling van den N.V.B. zijn de volgende wijzigingen aangebracht: Eerste klasse EL en SRKAV^V, uit gesteld. Tweede klasse APostalia 3RVC 5 m.z. Postduiven 3RVC 5. Tweede klasse FRijswijk 3DHC 6, 10 uur. Tweede klasse HScheveningen 7 Quick 5, 12 uur; Adelaars 2Cromvliet 2, 10 uur. Tweede klasse J: uitgesteld. Derde klasse CATVV 2Wassenaar 4, 2 uur; Scheveningen 8Cromvliet 5, 10 u. Derde klasse DRijswijk 5Dodge SV 2, 2 uur. Derde klasse HArchipel 3Petrolea, 10.30 uur. Derde klasse L 12 uur. Vierde klasse I uitgesteld. .4 met 5 cent per m2, wordt verlaagd voor Ieiken gulden, die afgelost wordt. Wan- 1 neer een kooper elk jaar 1 per m2, af- 1 I lost, wordt de grond na 20 jaar zijn vol- 1 4 ledig eigendom De kooper is vrij al dan niet af te lossen, doch zoolang niet geheel 1 afgelost is, blijft de Gemeente aandeel houden in den grond voor zoover deze niet is afbetaald. De rente dient als waar borg elke drie maanden vooruit te wor den betaald 4 dagen extra t/m 8 Dec. 4 dagen extra t/m 18 Dec. 25 Nov. t/m 1 Dec. 7 dagen extra Dec. 9 Dec. t/m 15 Dec. 7 dagen extra t/m 22 Dec., echter niet in restau rants e. d. 2 Dec. t/m 8 Dec 7 dagen extra t/m U Dec., echter niet in restau rants e. d. 25 Nov. t/m 1 Dec. 7 dagen extra t/m 8 Dec., echter niet in restau rants e .d. □e Vleerstraat De vraag werd gesteld, of de huizen aan het einde van de Vleerstraat al ont eigend zijn en, zoo neen, of reeds maat regelen tot onteigening zijn genomen. Bestaan er al plannen voor de bebouwing van dit stadsdeel? Het ligt niet in de bedoeling deze hui zen te onteigenen. Er worden onderhan- delingen gevoerd over uitgifte van de bouwterreinen aan de N.O.-zijde van de Vléerstraat; of deze tot een resultaat- zul. Ien leiden is afhankelijk van het ant woord op de vraag, of de belanghebbende bouwondernemer de beschikking zal kun nen krijgen over de noodige materialen. In antwoord op de vraag, hoe ver het z.g. saneeringsplan van.Boecopstraat is gevorderd, deelen B. en W. mede: Deze aangelegenheid heeft de volle aandacht. De onteigening is voltooid, de straten zijn aangelegd en gerioleerd, het bouwterrein ligt gereed. Op een deel van het terrein zullen opstallen ten behoeve van het G.E.B worden gebouwd. De verdere bebouwing zal afhankelijk zijn daarvan of de bouwondernemers onder de huidige omstandigheden in staat en bereid zijn het risico van materialen- schaarschte, vervoersmoeilijkheden prijsstijging te aanvaarden. Gevraagd werd of niet te streng wordt vastgehouden aan de erfpachtsvoorwaar- den. Men dacht hierbij aan de in den laatsten tijd plaats gehad hebbende ver vallenverklaringen en executies van het erfpachtsrecht. In aanmerking nemende het groote aan tal loopende erfpachtscontracten is het aantal vervallenverklaringen, dat tot exe cutie van het erfpachtsrecht heeft geleid, zeer geringin 1936 vier, in 1937 en 1938 geen, in 1939 vier (waarvan een geval be trekking heeft op zes perceelen grond, welke alleen nog maar de fundamenten van de te bouwen opstallen bevatten), in 1940 (t.m. 29 November) geen; derhalve zijn in totaal slechts 13 erfpachtsrechten geëxecuteerd op een totaal van ruim 11.000. Hierbij moge worden opgemerkt, dat ten aanzien van de betaling zoo soepel moge lijk wordt te werk gegaan, vooral in die gevallen, waarin tengevolge van de zeer bijzondere tijdsomstandigheden betaling op het daarvoor aangewezen tijdstip moeilijk valt. Onder geen beding kan echter wor den toegelaten, dat de hand wordt gelicht met de betaling der verschuldigde bedra gen. Zoowel in die gevallen, waarin sprake is van onwil als wanneer de toestand van den debiteur hopeloos is, dient de Ge meente gebruik te maken van de rechts middelen. welke het erfpachtscontract haar biedt. Geschiedt dit niet, dan wordt de inning van een totaal-bedrag van ruim 3j millioen gulden in gevaar gebracht. Eenige leden waren van meening, dat het Grondbedrijf te veel aan banden wordt gelegd, zoodat het voor menigeen te moei lijk is om tot aankoop van grond over te gaan. Van het woord „erfpacht" schrikken velen terug. Het is ook geen wonder wan neer men ziet welke groote verliezen er geleden zijn. De Gemeente kan het pu bliek ook op andere wijze tegemoetkomen door b.v. grond te verkoopen op grond rente; dit lijkt wel nieuw, doch is vele jaren geleden ook wel toegepast. Een stuk grond heeft bijv, een waarde van 20 per m2.; berekend tegen 5 pCt. rente (penning 20) is 1 per m2 per jaar. De kooper behoort deze rente jaarlijks te betalen, maar kan jaarlijks aflossen mi nimum 1 per m2., waardoor de rente VL E ESCH K A ART. RUND-, KALFS-, of VARKENS- VLEESCH (been inbegrepen) of 1 Rantsoen Vleeschw. Dit is: 'voor gerookt of gekookt varkens- rund-, en kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, b.v. ham, schouder carbonade, spek, rook- vleesch, pekelvleesch, Gelder- sche rookworst, plockworst en snij worst voor gekookte worstsoorten, b.v. boterhammenworst, lunchworst, rolpens en knakworst, b.v. Frankforter en Weener voor lever artikelen als b.v. Ber liner, Saksische- en Haagsche leverworst, en verder van tongen worst en nierbrood voor bloedworst RUND-, KALFS- of VARKENS- VLEESCH (been inbegrepen) of 1 Rantsoen Vleeschw.. als boven BROOD of ROGGEBROOD of 1 RANTSOEN „gebak", als boven Door de duisternis misleid en verdronken Gistermorgen is uit de Kruisvaart voor de M.T;S. te Utrecht het lijk opgehaald van een 50-jarigen man uit Houten, die Woensdag in de duisternis te water is geraakt en verdronken. Het lijk, dat dezer dagen uit den Catharijnesingel te Utrecht werd opge haald, is thans door de familie van den drenkeling herkend als te zijn van een man, die in de Gansstraat heeft gewoond en die waarschijnlijk door de duisternis misleid te water is geraakt en ver dronken. Sinds Maandagavond werd te Rothen» Meerssen vermist de 14-jarige zoon van den molenaar E. Vermoed werd, dat hij door de duisternis misleid in de Geul is geraakt en verdronken. Gisteren is het lijk opgehaald, vlak bij de ouderlijke woning. Woensdagavond is de 24-jarige G. Bouw te Nijkerk, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Gistermorgen heeft men het lijk uit de haven opgehaald. I Tijdvak waarin geldig ALGEMEENE DISTRIBUTIEKAART. meer dan laatstgenoemde prijs werd be taald. B. en W. zijn van meening, dat voor wijziging der vastrechttarieven geen Een Japansche ploeg zal deelnemen aan de internationale winter- sportweek te Garmisch Partenkirchen en aan de ski-wereldkampioenschappen te Cortina d’ Ampezzo, welke laatste van 110 Februari 1941 zullen worden ge houden. De Duitsche tennisspe lers hebben hun tournee door Japan ge ëindigd, De reis duurde 42 dagen, waarin 30 wedstrijden gespeeld werden, waarvan Henkel er slechts één verloor, namelijk te Tokio. D e d a m v e r e e n i g i n g ,,A m i- citia” te Loosduinen heeft haar onder linge wedstrijden als vol'll voortgezet F. KraakG. van Nimwe™n 02 H Pluim—A. Kraak 2—0, W. H. den Buur manA. Pronk 02, W. Hartman—J. Kraak 20, J. KoolC. Soeteman 11, J v. NimwegenO. Weysenfeld jr. 2o’ Tijdens de jaarvergadering van het Zweedsche Sportverbond heeft Edstroem zijn ontslag als voorzitter geno men. Hij is opgevolgd door Ernst Bred- berg, die al een twintigtal jaren bestuurs lid der organisatie is. K zwemvereeniging Swift heeft een waterpolo wedstrijd ge speeld tegen H.U.S., en dezen wedstrijd met 31 gewonnen. Ongeveej een maand gele den werd de Amerikaansche bokser Arm strong door Zivic onttroond als wereld kampioen in het weltergewicht. Er wordt thans onderhandeld over een revanche match. 23 Nov. t/m 29 Nov. 7 dagen extra t/m 6 Dec. 30 N«v. t/m 6 Dec. 7 dagen extra t/m 13 Dec. 7 Dec. t/m 13 Dec. 7 dagen extra t/m 20 Dec. 14 Dec t/m 20 Dec. 7 dagen extra t/m 27 Dec. (voor sla-olie t/m 31 Januari). 21 Dec. t/m 27 Dec. 7 dagen extra t/m 3 Januari. 28 Dec. t/m 3 Jan. 7 dagen extra t/m 12 Januari. PPONDSPAK j

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3