HAAGSCHE COURANT PLANETARIUM t; Vrijdag 20 December 1940. i BINNENLAND STADSNIEUWS DE NIEUWSTE MODE, van Drijvend vereenigingsgebouw padvinders voor De situatie van de vleeschmarkt Het beloop van loonen en salarissen Ff® ”4711” Tosca Eau de Cologne o De opwekkende kracht van de klassieke Eau de Cologne met den betooverenden ”Tosca"-geur. RECLAMES. DERDE BLAD IS De waardebonnen van de Winterhulp KORDAAT OPTREDEN Route Gratis-bijvoegsel van de „Haagsche Courant". LIJK GEÏDENTIFICEERD MUZIEKUITVOERINGEN VAN DE ORDNUNGSPOLIZEI BEGRAFENIS INSPECTEUR VAN POLITIE J. BONDER Bij dit nummer ontvangen de ge- abonneerden No. 23 van het Tijd schrift „DE NIEUWSTE MOD E”. De zender Kootwijk vervalt Richtlijnen verstrekt aan het college van Rijksbemiddelaars STERRENGIDS 1941 VERSCHENEN! DIENSTDOEN VAN GEMEENTEPER- SONEEL OP OUDEJAARSDAG DE C ”4711” Klassieke Eau de Cologne^'" Door traditie geadeld, over de geheele wereld begeerd J der hun terdag is voorgeschreven. H.T.M. Spek, die loo- Donderdag- de Dunne No. 17756 en van Wanneer de Verordening niet geldt. Onder de begrippen „Iconen en salaris sen” moeten loon en salarisnomrmen wor. den verstaan, dat wil zeggen de voor be- ledereen spreekt erover! 2253 Het WERELDKRONIEK KERSTNUMMER mag in geen gezin ontbreken! Een Anton Pieck Verzorging. Wederkeerige gebiedsafstand tusschen Rotterdam en Schiedam Bij beschikking van den secretaris-ge- neraal van het departement van Binnen- landsche Zaken van 18 December 1940, is bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1941 gedeelten van de gemeente Rotter dam bij de gemeente Schiedam en gedeel ten van de gemeente Schiedam bij de ge meente Rotterdam gevoegd worden. In de beschikkng is de nieuwe grens tusschen de beide gemeenten nader aangeduid. voor het eerst van sterrenhemel zien. Doch meer In verband met den veestapel Vervolg van pag. 1. Het grootste deel van de vleeschbehoefte moet dus met rundvee worden bevredigd. Dat is zonder meer niet mogelijk, daar de algemeene véevoederpositie een ingrijpen in den rundveestapel noodzakelijk maakt. Voor het afzonderlijke bedrijf mag dit be- treurenswaardig zijn, er moeten echter maatregelen getroffen worden, dat de in beperkte mate ter beschikking staande voedermiddelen in grooter mate ten goede komen aan de dieren met groote prestaties en in het belang van een zoo groot moge lijke melkproductie en boterproductie en niet zoo maar dienen voor de instandhou ding van een groot aantal willekeurige dieren. Zooals gemeld, is Donderdagavond laat een dame aan de Dunne Bierkade te wa ter geraakt, en na een moeilijke redding bezweken. Het stoffelijke overschot is in middels geïdentificeerd, 62-jarige 1 L. Spui. gens er onder kunnen wonen en slapen. Om hen niet van de buiten wereld, te iso. Igeren, worden er in de zijwanden schuif, ramen aangebracht. Het ligt in de bedoe. ling de schuit, die den naam draagt van „Tarakan”, te gebruiken als vereenigings gebouw en des zomers als kampeerge legenheid. Zij is ongeveer 17 meter ,ang en 3.20 meter breed. De werkzaamheden zullen omstreeks 7 weken in beslag ne men. (Polygoon) Banden verbroken De persdienst van de N.S.N.A.P., lande lijk leider dr. E. H. van Rappard deelt mede, dat dr. Alfred A. Haighton, verant woordelijk hoofdredacteur van ,,De nieuwe Gids”, alle banden zoo voor zich als voor ,.De Nieuwe Gids” met „Natio naal Front” heeft verbroken. Vermindering van den rund veestapel. Volgens de opvatting van deskundige kringen moet de thans bestaande abnor maal hooge stapel van meer dan twee jarige runderen met ongeveer 20 pet. wor den verminderd, waarbij iedere boer noodgedwongen uit zijn stapel op de wei nig productieve oudere dieren zal terug grijpen. Dat beteekent voor den geheelen rundveestapel een verminderen van on geveer 10 pet. Deze ingrijpende maatregel kan door de teelt van moederkalveren, van wel ke teelt in grootere mate is vrijgela ten, ten naaste bij weder worden goedgemaakt Wat gebeurt, is dus alleen een ver schuiving ten gunste van de jongere jaarklasse. Voor den export zijn volgens de voor- loopige raming slechts 8 pct. van het aan tal van die dieren bestemd, welke ter verzorging van de Nederlandsche consu menten noodig zijn, en waarvoor zoowel melkvee als slachtvee kan worden aan geboden. Het muziekkorps van de Duitsche poli tie te dezer stede, zal Zondag 22 en Woensdag 25 December, telkens van 34 uur n.m. onder leiding van Obermusiklei- ter Hahn, een concert geven in de mu ziektent aan den Hofweg. Staatsingrijpen mogelijk De verordening maakt dus het in grijpen van den Staat in de totstand koming van de loonen, salarissen en andere arbeidsvoorwaarden mogelijk, overal waar de sociale belangen van de werknemers dat eischen. Bevoegd om de regelingen buiten de collectieve arbeids-overeenkomsten te treffen, is het college van Rijksbemidde- laars (art. 3 van het eerste uitvoerings besluit), tot welk lichaam zich de partijen bij een C.A.O. alsmede iedere werkgever en werknemer te allen tijde kan wenden. Waar de wettelijke voorwaarden voor re gelingen bij C.A.O. zijn gegeven, is het college van Rijksbemiddelaars verplicht, in de eerste plaats bij de partijen op het sluiten van een C.A.O. aan te dringen. Het college kan hiervoor termijnen be palen. □e pluimveestapel De helaas noodzakelijke beperking van den pluimveestapel heeft verschillende pluimveehouders, die bijna uitsluitend van de kippenfokkerij leefden, hard getroffen. Er zijn echter maatregelen genomen dat zij niet in economischen nood geraken. De beperking van den kippenstapel tot ongeveer acht millioen hennen, was even wel noodzakelijk, wtinneer de broodvoor ziening gegarandeerd wilde worden. Vroeger werden voor de voedering der kippen juist zooveel hoeveelheden graan gebruikt als voor de voorziening van het Nederlandsche volk met brood noodig is. Verhinderd moest dus worden, dat de kip aan de weliswaar voldoende, maar niet overmatig gevulde broodkorf van het Ne derlandsche volk mee pikte. □e meest mogelijke Duitsche medewerking. Uit het bovenstaande blijkt met welk een begrip men van Duitsche zijde tracht reke ning te houden met de belangen van den Nederlandschen landbouw en van het be houd der landbouwproductie, ondanks de door den oorlog moeilijke omstandigheden. Het heele streven van Duitsche zijde cu muleert daarin, dat getracht wordt het den Nederlandschen instanties mogelijk te ma ken, met de slechts in beperkte mate voor handen voedermiddelen zoo goed mogelijk huis te houden en in het belang van de Nederlandsche voedselvoorziening op lan gen termijn de productiecapaciteit van den landbouw zoo hoog mogelijk te laten. Verwacht moet worden, dat van produ cent tot verbruiker deze pogingen erken ning en medewerking vinden. Wie met miskenning van den huidigen toestand tegenwerking pleegt, vergrijpt zich aan het belang van de gemeenschap en moet er rekening mee houden, dat hij hiervoor ter verantwoording zal worden geroepen. In de Princessegracht, vlak bij den Die. rentuin ligt een oude schuit, waarin een achttal mannen den geheetan dag hame ren en schaven. Het zijn leden van de ge meentelijke vakcursussen. De schuit be hoort aan de Haagsche Waterscouts van de Ned Padvinders Vereeniging. Zij ver keerde echter in hoogste verwaarloosden staat Thans worden er groote verande- r'nge in aangebracht. Er komt een ver hoogd houten dek, zoodanig, dat de jon. Bij beschikking van den secretaris-ge- neraal. wnd. hoofd van het departement van Waterstaat is te rekenen van 1 Oct. j.l. benoemd tot inspecteur der mijnen in vasten dienst ter standplaats Heerlen, ir. C. M. J. A. Nicolas, voordien tijdelijk. Bij besluit van den secretaris-generaal van he’ departement van Financiën is aan G. n Hattem, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Rotterdam, met in gang van 1 Januari a.s. op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Hedenmiddag is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijke overschot van den inspecteur van politie eerste klasse J. Bonder. Op de egraafplaats merkten wij o.m. op de hoofdinspecteurs van politie N. D. Pool, J. M. Waltman, P. P. Paul, L. G. van Wil ligenburg, M. Riemvis en G. L. Exel, de inspecteurs eerste klasse H. J. G. A. M. van Looy, H. van Dijken, G. Florschütz, H. J. M. Blokpoel, hoofdcommies, namens het hoofd der administratie, de commis saris van politie P. Kramer, J. G. de Voogd, directeur van de Gasstichting, E. -H. Amelung, leeraar, N. Vianen, namens het verplegingsinrichtingenfonds van het politiepersoneel, C. Aarsse, oud-referen. daris van de Rekenkamer, M. Bergman en C. van Putten, gep. rechercheurs, G. C. Strik, oud-brigadier, J. W. van Gelde- ren, hoofdcommies Buitenlandsche Zaken, R. Bulthuis, controleur gemeentebelastin- gten te Wassenaar en vele anderen. Met de familie kwamen mede de hee- ren A. Zoelen, inspecteur der Rijksveld- wacht en H. J. C. Markgraaf, hoofdinspec. teur van politie. Voor den lijkwagen liep een delegatie van de politie, die bestond uit drie inspecteurs, een adjudant, een brigadier, twee hoofdagenten en dertig agenten. Het geheel onder leiding van den hoofdinspecteur W. G. van der Laan. In de aula voerde het woord de hoofd inspecteur Markgraaf. Velen zullen ge schrokken zijn, toen het overlijdensbericht van den heer Bonder bekend werd. In den loop der jafen heeft hij zich bij zijn su perieuren en ondergeschikten doen ken nen als een ernstige en getrouwe politie man, vol plichtsbesef. Ook was hij een voorbeeldig huisvader. Zijn vrouw en kinderen lijden in hem een zwaar ver lies. De heer Bonder is lang aan het ziek, bed gekluisterd geweest. Met blijmoedige berusting heeft hij echter zijn lot gedra gen. Aan het graf dankte et» zwager voor de belangstelling. Figuur 1 in dit nummer is een japon ran marineblauwe wellen stof, met, opgeknipten rok, waarin een weinig ruimte is verwerkt en revers, afwer king van witte zijde. Alleen maat 42 en 46. Het patroon is a 10 cent verkrijg baar aan ons Centraal Aanneembureau, Wagenstraat 3537. Met ingang van Zondag 22 December a.s. zal de Kootwijk-zender (1875 m.) ten behoeve van den Nederlandschen omroëp, buiten gebruik worden gesteld. Van dien datum af zal worden terug gekeerd tot den toestand, welke van meet af in de bedoeling heeft gelegen, dat n.l. de uitzendingen van den Nederlandschen radio-omroep plaats vinden over de beide zenders voor de middelbare golf Hilver sum I en Hilversum II (415 en 301 meter). De loonvorming 3. De bepalingen omtrent de totstand koming van het loon zouden onvolledig zijn, wanneer daarin niet tevens de vraag van het loonpeil principieel zou zijn ge regeld. Wanneer de economie van een volk geheel aan de belangen van de ge meenschap dienstbaar moet worden ge maakt, dan moet zij van Staatswege ge leid worden. Hetzelfde is bij de loonvor ming het geval De verordening van den Geen ijakkonarboM op <te beide Keretdagen Naar wij vernemen, is bij beschikking van 14 December j.l. van den waarne mend secretaris-generaal van het depar tement van Sociale Zaken nader bepaald, dat de bakkerij-ondernemingen die ge bruik maken van de arbeidsvergunning voor de Kerstdagen, in geen geval op den eersten en tweeden Kerstdag bak- kersarbeid mogen 'aten verrichten, in welken vorm ook. Rijkscommissaris schrijft daarom in de artikelen 3 en 7 voor, dat verhoogingen van loonen en salarissen, al dan niet bij C.A.O. tot stand gekomen, toestemming der overheid behoeven. Daarmede is van den eenen kant de noodzakelijke controle van Staatswege op de ontwikkeling van het loonpeil ver zekert, van den anderen kant ook den weg 'vrijgelaten om daar loonsverhoo- gingen toe te laten, waar deze door de sociale behoeften der werknemers worden geëischt en waar zij volgens de economi sche verhoudingen mogelijk zijn. Natuurlijk moet er op gelet worden, dat evenals de Nederlandsche economie met de Europeesche economie ten nauw ste vervlochten is, ook de loonen en sala rissen zich in dit raam moeten passen. Als een collectieve arbeids overeenkomst wordt toege past 4. Wanneer een bestaande C.A.O. op een bepaalde onderneming van toepas sing wordt, omdat de ondernemer zich als lid aansluit bij de partijen bij de overeenkomst, dan is een loonsverhooging* voorzoover zij noodzakelijk is voor de aanpassing aan het tarief der C.A.O., niet aan voorafgaande goedkeuring onder worpen. Wanneer bij verkorting van arbeidstijd loonen en salarissen niet in gelijke ver houding als de arbeidstijd worden ver minderd, dan vormt dit geen loonsver hooging in den zin der verordening en is derhalve voorafgaande goedkeuring niet noodzakelijk. Teneinde een eenvormige toepassing van de Verordening over het al of niet verhoogen of verlagen der loonen en salarissen te waarborgen en om twijfel zooveel mogelijk te voren reeds uit te sluiten, heeft de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken op instigatie en in overeenstemming met de afdeeling „Sociale Verwaltung” aan het college van Rijksbemiddelaars richt lijnen doen toekomen, voor de toepas sing der verordening. Niet van toepassing op huise lijke diensten De grenzen, waarbinnen de verordening geldig is, blijkt ondubbelzinnig uit arti kel 9. Volgens dit artikel vindt de ver ordening geen toepassing op huiselijke diensten en op de arbeidsverhoudingen. Zij houdt vast aan den tot heden gelden den rechtstoestand (art. 1), dat arbeids voorwaarden in de eerste plaats door overeenstemming tusschen de vereenigin- gen van werkgevers en werknemers moe ten worden geregeld. Waar echter het afsluiten van een col lectieve arbeidsovereenkomst niet ge schiedt of om andere redenen, b.v. ten gevolge van het ontbreken van een partij, die tarieven kan vaststellen (wet op de collectieve arbeidsovereenkomst van 25 April 1937) een regeling als bovenbedoeld niet mogelijk is, maar ter bescherming van de arbeiders een regeling voor een geheele groep van ondernemingen tegelijk noodzakelijk blijkt, kunnen loonen en salarissen en andere arbeidsvoorwaarden door de overheid worden vastgesteld. Hetzelfde is het geval, wanneer welis waar een collectieve arbeidsovereenkomst bestaat, doch beapalde loonen en salaris sen of andere arbeidsvoorwaarden niet regelt, of wanneer de verandering van bepalingen der overeenkomst noodig voorkomt. Er is met ongeduld op de verschij ning van den nieuwen Sterrengids ge wacht. De sterrenhemel heeft zich, dank zij de verduisteringsvoorschrif- ten, vele nieuwe vrienden verworven. En welke rechtgeaarde sterrenvriend zou het jaar 1941 willen beginnen, zonder zich van de hulp van den Ster rengids te hebben verzekerd Het is jammer, dat de omstandigheden de verschijning een paar weken hebben vertraagd, dochnu is de Sterren gids er. Het rijkgeillustreerde boekske bevat een schat van gegevenshet aantal bladzijden is zelfs grooter dan dat van den vorigen gids; de prijs is echter niet verhoogd Twaalf zeer duidelijke sterrenkaar ten toonen u de groepeering van de sterren gedurende het gansche jaar. Het hoofdstuk „Een lesje in het ster- renzoeken” vertelt u, hoe ge de ster renkaarten moet gebruiken en hoe ge in korten tijd in elk jaargetijde den weg aan den hemel kunt vinden. Na tuurlijk is er ook een hoofdstuk, waar in de hoofdzaken van de sterrenkunde worden uiteengezet. Kortom het boekje geeft den beginneling allen steun, dien hij bij zijn kennismaking met den sterrenhemel van noode heeft. En er zijn thans vele beginnelingen er zijn vele stadsbewoners, die nu hun leven den in zijn volle schoonheid nbvti d, als dat van de mej. L. K. wonendé aan het Voor het gezelschap voor Philosophic en Parapsychologie zal dr. Eugen Greven op 'Zondagmiddag a.s. in de bovenzaal van Riche een voordracht houden over: Het karakter van den Ne derlander, diens wereldbeschouwing, zijn geestelijk leven en de nieuwe tijd. Mej. J. v. d. avond een dame, die aan Bierkade te water was geraakt, zwem mende wist te bereiken en op het droge heeft gebracht. Helaas is het niet gelukt de levensgeesten der drenkelinge op te wekken Schimme Ipenningh) lijn 14 Verplaatsing halte lijn 4, 6 en 13 Van morgen, af zullen de wagens van lijn 14 weder in beide richtingen de ge wone route volgen. Van heden af is de halte der lijnen 4-6,13 aan Fluw. Burgwal/Heeren. gracht. richting naar Zijdeweg/Stuyve- santplein. verplaatst naar den nieuwen vluchtheuvel op de Heerengracht bij Thea. ter Odeon. Voorts is een nieuwe dienstregeling verschenen voor de lijn Den HaagLei den v.v. paalde werkzaamheden in bedrijf of on derneming vastgestelde loonen, stukloonen salarissen, toelagen, enz. De verordening moet derhalve niet wor. den toegepast in de volgende gevallen: a) . Bij het opschuiven van een werk nemer naar een hoogtere leeftijdsgroep, wanneer de in de C.A.O. geregelde of de in bedrijf of onderneming gebruikelijke loonsom wordt betaald. b) . Bij overplaatsen van een werkne mer naar een andere afdeeling van het bedrijf, wanneer daarin hoogere loon- en salarisnormen gebruikelijk zijn, c) . Bij verplaatsing van een werkne mer naar een anderen post, waarvoor een hoogere belooning gebruikelijk is. d) . Bij verhooging der stukloonen, wanneer zij onder omstandigheden ge schiedt, die aanzienlijk van het totdan toe bestaande afwijken (verandering van de techniek van het arbeidsprocedé, van den grondstof, van de werktuigen, e.d.) e) Wanneer voor een nieuw werk een voorloopig stukloon is bepaald, dat na een bepaalde proeftijd te laag blijkt, en het stukloon van de voren uitdrukkelijk als voorloopig is aangemerkt. f) Bij betalingen met het karakter van sociale voorzorg, zooals toelagen bij zware ziekte van een werknemer of van zijn gezinsleden bij ongevallen of derge. lijke noodgevallen. Identiteitsbewijs overeggen bij aanbieding De directeur-generaal van de Winter hulp Nederland maakt bekend, dat de houders van de te hunnen name gestelde waardebonnen bij het aanbieden van deze bonnen aan den winkelier ter verkrijging van levensmiddelen kleeding of brandstof fen tegelijkertijd hun identiteitsbewijs moeten toonen. Ter voorkoming van moeilijkheden of vergissingen vergete men dus niet zijn identiteitsbewijs mede te brengen. Verzendt uw kerstpakketten tijdig De vervoergelegenheid, waarover de post beschikt is beperkt. De verduistering maakt 's morgens en ’s avonds het werken moeilijk. Daarom moet ook bij pakket vervoer met vertraging worden gerekend. Wie een kerstpakket verzenden wil, be- zorge het nog deze week ter post, an ders is er alle kans, dat het te laat komt. Een degelijke verpakking met stevig pa pier en sterk touw en een duidelijk ge schreven adres op de adreskaart zoowel als op het pakket zelf is thans meer dan ooit noodig. Teneinde het gemeentepersoneel als mede de werkvrouwen in de gelegenheid te stellen op Dinsdag 31 December (Oude jaarsdag) de godsdienstoefening bij te wo nen, heoben B. en W. besloten, dat op dien dag de werktijden op dezelfde wijze zullen worden geregeld als voor den Za- KERSTSPEL REMONSTRANTSCHE KERK Daar alle plaatsbewijzen voor de Kerk wijdingen op Zaterdag'21 en Zondag 22 December zijn uitverkocht en het blijkt, dat er nog velen zijn, die het Kerstspel gaarne willen bijwonen, zal op Maandag 23 December, des middags om half drie, een derde opvoering worden gegeven, waarvoor plaatsbewijzen aan de Remon- strantsche kerk zijn te verkrijgen. Wat wel onder de verordening valt. Daarentegen vallen wel onder de ver ordening de volgende gevallen aa) Loons- en salarisverhoogingen; die bijv, bij de jaarwisseling gebruikelijk zijn, zonder dat een van de onder a tot c ge noemde voorwaarden zijn vervuld in deze gevallen moet steeds een goedkeuring wor den verleend, voorzoover de verhoogingen binnen het totdantoe in de onderneming gebruikelijke kader blijven. bb) De verhooging van stukloonen, voorzoover zij niet onder de regels onder d. en e. genoemd vallen. cc) De verhooging van regelmatige uit- keeringen, dat zijn behalve loon en salaris alle op geld te waardeeren prestaties van den werkgever, welke de werknemer door- loopen4 of onder bepaalde voorwaarden regelmatig als arbeidsvergoeding ontvangt, bijv, prestatie-premies, participatie in winst of omzet, Kerstmis- en Oudejaars- gratificaties, die dit jaar voor de eerste maal worden gegeven. De toestemming daartoe wordt in deze gevallen echter ge acht algemeen te zijn verleend, wanneer in het geval van uur- of weekloon niet meer dan een weekloon en, in het geval van maandloon, niet meer dan 25 procent van de maandbelooning als Kerstgratificatie wordt verleend. Wanneer hoogere uitkeeringen in het voornemen liggen, dan moet daarvoor een bijzondere toestemming worden gevraagd. Verhoogingen, waartegen geen bezwaren bestaan Tegen de verleening van toestemming voor de volgende verhoogingen bestaan geen bezwaren: a) Verhoogingen, die ten doel hebben de hier en daar in cj^lectieve arbeids overeenkomsten neergelegde loonsver schillen tusschen de verschillende plaat sen op te heffen, wanneer de oonen van de plaats met het hoosgte loonpeil niet worden overschreden en een gepaste staffeling binnen de verschillende plaats- klassen blijven bestaan; b) verhoogingen, welke den volwassen arbeider het hoosgte voor zijn vak m aanmerking komende loon toekent op een leeftijd, waarin bij gewoon preste tievermogen gewoonlijk de volledige prestatie bereikt wordt. In deze gevallen kan voorts een verhooging van de loo nen voor de onder den betrokken leeftüa liggende leeftijdklasse worden goedee- bhMt alS een VaSte staffelinR verzekerd c) verhooigngen, welek beoogen de nen van de geschoolde, in scholen zijnde en ongeschoolde arbeiders met van het toploon voor den ge schoolde in een gepaste verhouding tot elkander te brengen. 8 de Een vormt de kern van het boekske. In dit dagboek worden de hemelverschijnse len, die iedereen kan waarnemen en opmerken, in volgorde beschreven. Alle samenstanden van de planeten en alle samenstanden van de maan met de planeten worden voorspeld. Ook is veel aandacht besteed aan den maneschijn. Voor de eerste en de laatste maanden van het jaar zijn overzichten gegeven van de avonden, waarop er wel en van die, waarop er geen maneschijn is. Deze overzichten hebben tweeërlei doelge kunt zien, welke avonden de geschikte zijn voor uitgaan, maar ge kunt ook zien, welke de donkere avon den zijn. En de donkere avonden zijn de avonden, waarop de sterrenvriend zijn lusten kan botvieren. Verder zijn er tabellen met de tijdstippen van zonsopkomst en -ondergang. Ook de tijdstippen van maansopkomst en -ondergang zijn voor eiken datum af zonderlijk vermeld. De meergevorder den vinden in het hoofdstuk„Voor spel zelf de hemelverschijnselen” een volledigen sterrenkundigen almanak in vestzakformaat. Kijkerbezitters ont- ll vangen wenken voor de waarneming ej van enkele belangwekkende sterren en nevels. Kortom de Sterrengids 1941 biedt elck wat wils. Zij, die het boekje met liefde en enthousiasme gebruiken, zullen er telkens nieuwe vondsten in doen. De Sterrengids bestaat nu vier jaren, de kring van gebruikers is voortdurend uitgebreid. Van Sterren gids 1940 zijn vijf drukken verschenen; wij wenschen Sterrengids 1941 een even groot succes toe. R. sterrengids bevat veel sterrenkundig dagboek - - 1 4 F

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9