HAAGSCHE COURANT 1940-1941 Hl w Nieuwjaarsadvertenties STADSNIEUWS IN EN OM DEN HAAG L. Zaterdag 28 December 1940. Als dank en ter aanmoediging VIERDE BLAD ’t Jaar heeft haast zijn loop volbracht, TERAARDEBESTELLING B. HUS tot PROFESSOR WITKIEL Sprookjesspeldje op veler jas of mantel FILMAVOND VOOR COLLEC TANTEN VAN DE WINTERHULP AFSCHEID VAN DEN HEER A. HENKEMANS DE TWEEDE GROOTE STRAATCOLLECTE VOOR DE WINTERHULP Een. tramwagen bracht den inwoners van den Haag de collecte .Winterhulp Nederland in herinnering (Polygoon) VERZILVERING WAARDEBONS WINTERHULP enW. DANCING TABARIS Roodkapje en de Wolf m het Gebouw voor Als voorzitter van „Het Eigendom” STAATSRAAD Jhr. VAN BRONK- HORST SANDBERG OVERLEDEN Chris Hofland zal met zijn kinderoperette-ensemble op Donderdag middag 2 Januari 1941 een herhaling geven van de schitterend gemonteerde kinderoperette in 4 bedrijven „Roodkapje en de wolf”. In deze operette werken ruim honderd kinderen mede, terwijl vele fraaie balletten zullen worden uitgevoerd. Chris Hofland heeft zelf de muzikale leiding in handen (Foto: s. Oppeiaar. i ’t Afscheid klinkt ons tegen. Ziet, een nieuwe tijdkring wacht Het jaar 1940 spoedt weder ten einde. Nog eenige dagen en het zal weder Oudejaarsavond zijn. Dan zal, als reeds zoovele malen voorheen de „Haagsche Courant” komen en, der schoone traditie trouw, als de bode van alle goede wenschen, die er in onze bevolking leven voor familie, vrienden en cliëntèle. Er is maar één beproefd en afdoend middel om allén te bereiken, die men wenscbt te bereiken. Wij bewaren dien voor u tot het Oudejaarsavondnummer verschijnt Mm* v'jK'/ de 'F.v p JUBILEUM C. VOS „Waarheen Winterhulp Nederland deelt de Winterhulp-campagne. zal kunnen vergewissen. en Stel dus thans reeds uw Nieuwjaars groet voor 1941 op. Voor de tweede maal dit jaar is Haagsche burgerij Een Nieuwjaarswensch in de „Haagsche Courant”. Wat geven kaartjes, brieven en tele grammen den betrokken Staatsdien sten niet een enorme massa werk en men is, althans wat de kaartjes be treft, volstrekt niet zeker, dat zij de geadresseerden bereiken op den ge- wenschten datum I No. 17761 ge- de GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar de Niet, wonende Wie- ringschestraat 254. herdenkt op 31 Dec. a.s. het feit dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. Nesna. Natuurlijk kan men ook Nieuwjaars groeten plaatsen grooter van vorm dan en afwijkend van één der model len. OUDEJA A RS-K ERK Dl ENSTEN De kerkeraden van de Geref. kerken van ’s-Gravenhage-Oost, West en Zuid hebben besloten om de diensten van den Oudejaarsdag ’s-middags te doen plaats vinden. De diensten in Oost en West van een om 4 en die in Zuid om 3 uur aan. 4 Woensdag 1 Januari a.s. viert de heer C. Vos zijn zilveren jubileum als organist van de Geref. Nieuwe Zuiderkerk hier ter stede. De heer Vos, die werkzaam is als refe rendaris op het departement van kolo niën is een van de bekwaamste dilettan ten onder de kerkorganisten in onze stad. Van zijn spel op het prachtig instrument van de Nieuw Zuider gaat steeds groote wijding uit en bij tal van concerten en uitvoeringen heeft de jubilaris reeds in den loop der jaren zijn gewaardeerde medewerking verleend. De heer Vos is de eerste organist van de in 1914 in ge bruik genomen Nieuwe Zuiderkerk. In het cabaret-programma, dat Dan cing Tabaris, naast haar dansmuziek, ver zorgd door Tom van der Stap, brengt, is het komische danspaar Orla Eggert en Ruby geprolongeerd Dit dansnummer is wel een bijzondere attractie, welke door het publiek dan ook naar waarde wordt gewaardeerd met har telijk applaus. Het brengt alleraardigste saxofoonduetten en in tapdansen heeft het een hoogtepunt bereikt. Het hopfdnummer van dit danspaar is de dans in ouden en nieuwen tijd. Ge kleed in Biedermayer costuum danst dit paar, na elkaar met hoofsche gebaren begroet te hebben, een sierlijken wals. Een> kleine, doch handige transformatie is noodig om het paar om te tooveren in een hypermodern danspaar, dat een ko- mischen tapdans vlug, langzaam en vlug demonstreert. De twee Steffins zijn accordeonvirtuo- zen, die niet alleen in de orkestpauze dansmuziek spelen, doch ook een groot shownummer ten gehoore brengen, dat opent met een pittigen marsch. overgaat in een klassiek nummer en eindigt met een treinimitatie. Een programma, rijk aan variatie amusement. Nog maar enkele dagen en dan behoort het gewichtige jaar 1940 weer tot het ver leden. Oudejaarsavondvieringen zullen dit’ jaar tot eigen huis beperkt moeten blij ven, omdat de uitgaansbepaling van na twaalf uur ook dien avond van kracht blijft. Het afsteken van vuurwerk en het wegschieten van het oude jaar zullen ook achterwege moeten blijven. Dit laatste vind ik onder ons gezwegen zoo’n ramp niet, omdat het me feitelijk telken jare ergerde. Ook degenen, die hun oudejaar iri een restaurant plachten te vieren, moeten thans de gezelligheid thuis zoeken en afge zien van de schade der restaurateurs zul len deze feestvierders hun gemis ook wel te boven komen. Zij kunnen bovendien het bespaarde geld besteden voor de inwer kingtredende radiobelasting. Wies en Jodocus hebben ijverig zitten studeëren in de verschillende bepalingen en naar zij zeiden, waren zij aardig op de hoogte gekomen. Het grootste bezwaar van Wies was de zegeltjesplakkerij, want daar heeft zij een broertje aan dood. De weken en maanden vliegen zoo maar om en als je net een zegeltje geplakt hebt, is het vol gende al aan de beurt. Zij zou er maar voor zijn om de kaart ineens vol te plak ken, hetgeen uiteraard de instemming van Jodocus niet had. Hij voelt meer voor de termijnbetaling en aangezien hij wat de radio betreft bij ons den scepter zwaait, zal het zoo wel bij ons gaan in den ver volge. Als we nu maar de bekende radio- omroepersstemmen behouden, want deze behooren zoo langzamerhand tot den inven taris van iedere huiskamer. We zijn zoo aan deze stemmen gewend, dat er onge twijfeld afbreuk aan het hoorderstal zou worden gedaan, indien zij niet meer wer den gehoord. De ijspret heeft de Kerstdagen den lief hebbers” geen genoegen verschaft. De ijs banen waren eventjes open, doch de Boschvijvers, die den duizenden niet-leden van deze clubs de gelegenheid kunnen ver schaffen om de ijzers eens onder te bin den, zouden juist worden opengesteld, toen de dooi inviel. Eenerzijds was dit voor de jeugd waarschijnlijk een teleurstelling, doch anderzijds kunnen wij, zooals ik vorige maal reeds zeide, dezen winter een wat al te grimmige vorst best missen. Overigens zijn de temperatuurovergan- gen in deze (lagen wel zeer opvallend. Den dag na Kerstmis leek het bijna wel voor jaar en het juist achter den rug zijnde gure koude weer leek wel een sprookje. Over sprookjes sprekende, kom ik na tuurlijk op de collecte voor de Winter hulp, die dit keer in het teeken van de sprookjes stond. De propaganda er voor is wel zeer intensief geweest en naar ik hoop, zal het resultaat der opbrengsten aan de gestelde verwachtingen en aan de tentoon gespreide energie beantwoorden. Jodocus heeft in een der buitenwijken gezien, hoe men daar braakliggende terrei nen aan het omspitten was om, naar ver luidde, deze te bestemmen voor het ver bouwen van groenten. En, zeide Jodocus, toen hij thuis kwam, zou dat niet wat voor jou en mij zijn Wies, om te trachten daar een terreintje te zoeken. We zouden er een kooltje en wat sla kunnen zetten en op die manier ons eigen potje verbouwen Wies had er wel ooren naar en zoo zal ik binnen afzienbaren tijd mijn huisgenooten als vol-ijverige tuinbouwers aan den slag kunnen zien gaan. Zou het gemeentebe stuur nog niet wat meer terreinen ter be schikking kunnen stellen voor hen, die, evenals Wies en Jodocus, aspiraties voor eigen voedselvoorziening hebben. Zoo’n beetje tuinbouw voor eigen huis kan geen kwaad. Mofllfmijn denkbeeld al te dwaas zijn, dan hoor ik het wel. Tenslotte moge, ik al mijn lezeressen en lezers een gelukkig en voorspoedig Nieuw jaar toewenschen. Dit meent oprecht OOM KOOS. Tot ouderlingen van de Geref. kerk van ’s-Gravenhage-West zijn benoemd de heeren J. J. v. d. Burgh, A. de Kievit, M. Lenters en H. A. Verduin. De mede Wij makeh er de winkeliers nog maals op attent, dat de waardebons der Winterhulp Nederland reeds nu als wettig betaalmiddel zijn aan te nemen. De verzilvering dezer bons kan t e r- s t o nd bij iedere bank plaats vinden en behoeft niet (zooals sommigen abusievelijk meenden) te wachten na In den ouderdom van 66 jaar is giste ren hier ter stede overleden het lid.van den Raad van State jhr. mr. L. van Bronkhorst Sandberg. Jhr. van Bronkhorst Sandberg werd ge boren te Apeldoorn 16 April 1874. Hij be zocht hier ter stede het gymnasium en studeerde aan de universiteit te Utrecht, waar hij promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen. Zijn ambtelijke loopbaan begon hij aan de provinciale griffie van Zeeland, waar hij o.m. den rang van hoofdcommies bekleedde. Daar na werd hij benoemd tot referendaris bij den Raad van State. In 1917 deed hij zijn intrede als lid van dit hooge college. Vele jaren was de thans ontslapene curator der Utrechtsche universiteit en sinds 1933 bekleedde hij ook deze functie ten aanzien van de indologische faculteit aldaar. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Maandag a.s. te 1 uur op de begraafplaats Heidehof te Uchelen ge schieden. verleende de tenor Arnold Vermeer, aan de piano begeleid door den heer W. Bartleman. Het programma werd begon nen met ,,Im Glanz der Kerzen” van H. Mannfred en de ouverture „Iphigenie in Aulis” van C, W. Gluck. Hoezeer de gedetineerden genoten bewees het geest driftige applaus. De directeur van de gevangenis sprak een woord van dank, waarna de mede werkers aan dit concert voldaan huis waarts gingen. De heer A. Henkemans, voorzitter van de Vereeniging van Huis- en grondeige naren „Het Eigendom”, heeft gisteren als zoodanig in een buitengewone verga dering afscheid genomen. Vele leden wa ren opgekomen om voor het laatst een vergadering onder zijn leiding mede te maken. De heer Henkemans zeide in zijn af scheidsrede o.a., dat de Omstandigheden hem nu gedwongen hebben, na 25 jaar het voorzitterschap neer te leggen. Spr. zeide, dat hij gekomen was om zich te vernederen en excuus te vragen aan ieder, die hij in den loop van den tijd misschien wel eens onaangenaam is ge weest. Van beide zijden, van de leden en van het bestuur, zijn er fouten ge maakt, vooral had spr. zich wel eens boos gemaakt over de geringe opkomst op vergaderingen. Gelukkig is hierin eenige verbetering gekomen. Verder wijdde spr. nog eenige woordenaan de moeilijke situatie, waarin de huiseigena ren verkeeren en wierp een terugblik over de jaren waarin hij het voorzitter schap heeft waargenomen. Tot slot wenschte spr. het bestuur en alle leden alle goeds voor de toekomst. Het is voor spr. een weemoedig oogen- blik om afscheid te nemen van het werk, waaraan hij zooveel jaren zijn beste krachten en liefde heeft gegeven. De vice-voorzitter, de heer Schippers, sprak daarna den scheidenden voorzitter toe. Het is bijna niet denkbaar, aldus spr., dat wij u in het vervolg niet meer aan de bestuurstafel zullen zien. Wij vin den het jammer, dat u heengaat, maar aan den anderen kant verheugt het ons. dat wij afscheid van u nemen bij goede gezondheid. Uw opvolger zal het niet ge makkelijk hebben, en spr. hoopte, dat het hem gegeven moge zijn het ook 25 jaar vol te houden, tot bloei van de ver eeniging. Spr. hoopte van harte, dat den heer Henkemans nog vele jaren van gezond heid te wachten staan en dat de vereeni ging van zijn adviezen nog lang zal mo gen profiteeren. Met algemeene stemmen werd de heer Henkemans daarna tot eerelid van „Het Eigendom” benoemden werd hem een passend geschenk aange boden. Van de zijde van het bestuur en van de leden werden nog vele hartelijke woor den gesproken tot den scheidenden voor zitter.. de in de gelegenheid gesteld zich van haar plicht ten op zichte van de noodlijdende medebur gers te kwijten. Na de huizencollecte op gisteren vond vandaag de groote straatcollecte van de „Winterhulp Nederland” plaats. CONCERT IN DE BIJZONDERE STRAFGEVANGENIS Met veel succes heeft de orkestvereeni- ging ,,Ons Genoegen” een concert geven op den Tweeden Kerstdag in Bijzondere Strafgevangenis te Scheve- ningen, onder leiding van de dirigente Louise Garnier. Solistische medewerking Van een „Haagsche Courant**» advertentie is men abso luut zeker! Wie zijn gelukwensch in de „Haag sche Courant” plaatst, weet stellig, dat die door iedereen gelezen en dank baar aanvaard wordt. Ook thans is onze technische dienst gereed om een groote hoeveelheid Nieuwjaarsgroeten te verwerken De ervaring beeft geleerd, dat een vroegere bewerking der Nieuwjaars groeten de eenige zekerheid geeft, dat aan alle plaats kan worden geschon ken Door de Nedertamdsche Operette De Nederlandsche Operette, onder lei ding van Kees van Dam, zet in het West- End-theater de opvoering van de tweede van haar serie komische operettes, t.w. .Professor Witkiel” van Hans voort. 1 Is ‘t te verwonderen, dat er uitbundig gelachen wordt om Piet Kohier als pro fessor Witkiel, die slechts kruier is, maar om zijn dochter, die getrouwd is met een rijken jongeman, niet in moeilijkheden te brengen, moet doorgaan voor profes sor? Vanzelfsprekend verwekt alles veel vroolijkheid. vooral als natuurlijk de echte professor zich aanmeldt. Verdere medewerkenden aan deze aar dige operette zijn o.m. Cor Smit, Tini I Visser, Henk Didema, KalmatF Knaack, Frans Bogaert, John Philip, Kellij enz. 1 Het geheel werd in een vlot tempo ten tooneele gebracht. Regie en ensceneering zijn keurig verzorgd. Een zestal girls (met Martha Posno aan het hoofd) zorgen voor den dans, Louis Noiret voor de muziek, terwijl de zangteksten waren van Rinus Niessen; de algeheele leiding is in handen van Bob Peters. Het orkest speelt onder leiding van Julius Suzan. Verschillende liedjes werden uit volle borst spontaan meegezongen. Het geheel verschaft een avond vol amusement. En het leger collectanten, dat zich een vorig maal zoo dapper had geweerd, was ook nu weer present. In totaal waren het er ongeveer een achthonderd. Het waren vogels van diverse pluimage. Men vond er oudere menschen onder, die den leef tijd der sterken reeds dicht genaderd zijn, jonge menschen, die nog op school gaan, rijken en armen. Evenals de vorige maal waren er ook een inspecteur en een twin tigtal agenten. Alle collectanten hadden echter dit gemeen, dat zij zich met volle overgave aan hun taak gaven de bur gerij op te wekken een gift te storten. Naar wij van verschillende collectanten vernamen, was deze taak niet teleurstel lend. Het publiek werkte mee. Wat ech ter niet meewerkte, was het weer. Het regende bijna den geheelen dag. De ’s-Gravenhaagsche Politiemuziek- vereeniging „Onderling Kunstgenot” en de Reinigingsharmonie „Door Muziek Verbonden”, hebben vanmiddag een rondgang door de stad gemaakt. Voor de corpsen liepen twee mannen met span doeken, waarop spreuken als „Voor het Volk, Door het Volk” te lezen waren. Het muziekcorps „Klein Maar Dapper” concerteerde op het Buitenhof. Ook de H.T.M. verleende haar medewerking. De trams en de autobussen waren voorzien van vlaggetjes. Vanmiddag en vanavond collecteert een aantal meisjes in sprookjescostuums in de café’s en restaurants. Zoo tracht „Winterhulp Nederland” zooveel moge lijk geld in te zamelen voor hen, die in te geringe mate met aardsche goederen bedeeld zijn. OFFICIEELE DOODSCHOUW B. en W. brengen ter algemeene ken nis, dat, in gevallen van overlijden, waar in bij aanvrage om verlof tot begraven geen schriftelijke verklaring van een ge neeskundige, als bedoeld in artikel 5 der wet van 1 Juni 1865 (St.bl. 65), zooals deze wet sedert is gewijzigd, kan worden over gelegd. het verrichten van de doodschouw gedurende het jaar 1941, is opgedragen aan jhr. F. A. van Suchtelen, W. P. Wolf- fensperger, J. S. van Solkema en C. Kruyt, geneeskundigen bij den Gemeen telijken geneeskundigen- en gezondheids dienst, Waldeck Pyrmontkade no. 3, tel. 49, alhier. In voorkomende gevallen zal men zich derhalve moeten wenden tot een der genoemde geneeskundigen, aan wien het lijk zal behooren te worden ge toond, opdat deze zich van het overlijden Aan onze bureaux Wagenstraat 37, en aan onze bijkantoren Sohevenin- gen. Keizerstraat 319 en Rijswijk. Oran- jelaan 3, alsmede aan onze filialen Goudsbloemlaan 3, Theresiastraat 103a en v. Hoytemastraat 66, worden thans reeds Nieuwjaarsadvertenties aange nomen, volgens een der daarvoor aan gegeven modellen (welke men ook op pag. 3 van het 2e blad van heden kan vinden), tegen den zeer lagen prijs van 1.— per advertentie. Gistermiddag is op de Algemeene Be. graafplaats aan de Kerkhoflaan tef aarde besteld het stoffelijke overschot van den heer B. Hus, president-commissaris van de N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw” B. Hus. Met de directeuren, de heeren P. de Ruiter en A. Belterman waren op de be graafplaats aanwezig zeer vele leden van het personeel van het omvangrijke be drijf. Voorts merkten wij nog op de heeren E. Hannesen, directeur Haagsche Steen kolenmij., J. en Th. van Berkom, directie leden van de Kwattafabrieken te Breda, notaris Ebell, W. Schallenberg van de Mij. t. v. v. Varenkamp’s motorbootdien- sten. Corn. Diedrik Azn„ directeur eener handelsvereeniging te Schiedam, R. F. Stokhuyzen van de suikerfabriek Dintel- oord. dr. H. van Aken, dierenarts, C. J. Ulrich en mr. C. M. Corporaal, voorzit ter en secretaris van de Ned. Ver. van werkgevers in het bakkersbedrijf en vele collega’s van den overledene uit andere steden. In de aula voerde het woord de heer van Draanen, een neef van den overledene. Zijn leven geldt voor velen als voorbeeld. Hij had de talenten en gaven van een sterk lichaam en een sterken geest. Als leer meester was hij niet gemakkelijk, maar rechtvaardig. De heer Hus was een man vol ideeën. De uitwerking liet hij aan an deren over. In 1919 ging hij zonder Engelsch te kennen naar Amerika om de mechani. seering van het bakkersbedrijf te bestu. deeren. Zijn vakmanschap en organisatie talent waren er vaak oorzaak van, dat men hem wel den „bröodkoning” noemde. Hij was grootmoedig van hart en gaf veel, waar nood heerschte. Met hem is een man van groot formaat heengegaan. De heer Cor Visser sprak namens den raad van commissarissen. In de fabrieken en winkels van Hus heerscht rouw, omdat de grondlegger van dit bedrijf is heengegaan. Zonder hem zou deze vennootschap niet bestaan hebben. De heer B. Hus was een groot zakenman. Hij, de jonge eenvoudige man van het platteland heeft het bestaan een groot bedrijf te vestigen De heer Hus zal in dankbare herinnering bij ons voortleven. De heer de Ruiter, directeur van N.V. B. Hus zeide met diepen eerbied en een zekeren schroom afscheid te nemen van den heer Hus. Hij had veel onrust in zijn In de groote zaal van den Dierentuin werd gisteren een filmavond gegeven voor de Haagsche collectanten van de Winterhulp, welke bedoeld was als dank voor het gepresteerde en ter aan moediging voor het werk op heden. Het groote aantal belangstellenden werd het eerst toegesproken door den wnd. burgemeester, prof. ir. C. L; v. d. Bilt, die zijn groote waardeering uit sprak voor hetgeen de collectanten bij de vorige inzameling tot stand hadden gebracht ten bate van hun noodlijdende landgenooten. De eerste groote collecte heeft duidelijk aangetoond, dat de wel dadigheidszin, een van de deugden van ons volk, nog steeds aanwezig is. Spr. sprak zijn dank en bewondering uit voör de groote schare mannen en vrouwen, die het koude jaargetijde trotseeren en er voor zorgden, dat de bussen vol wor den. Met den wensch, dat ook de tweede collecte aan de gestelde verwachtingen zou mogen beantwoorden, besloot wnd. burgemeester zijn toespraak. Daarna werd met de afwerking van het uitgebreide programma een aan vang gemaakt. Allereerst werd het nieuwe Profilti journaal gedraaid, daar na een zeer interessante film over Rönt genstralen, een geestige gekleurde tee- kenfilm en een reportage over het con- serveeren van oude Egyptische docu menten. In de pauze sprak de heer Felix Donders, wiens toespraak voornamelijk bedoeld was vpor dat deel van ons volk, dat wantrouwend tegenover het prachtige sociale werk van de Winter hulp staat. De collectanten hebben, al dus spr., geen aanmoeding noodig. Fel fulmineerde de heer Donders tegen de fluistercampagnes, welke ten doel heb ben de Winterhulp te ondermijnen. Doch hierin zal men niet slagen. De collectan ten hebben hierbij een taak, ook na de collectes. Zij moeten warme propagan disten zijn en uit hen moet een vaste kern groeien, op wie steeds een beroep zal kunnen worden gedaan. Er wordt beweerd, aldus vervolgde spr., dat het geld niet in eigen land blijft. Als Neder- landsch oorlogskapitein, die met zijn compagnie gestreden heeft in Brabant, aan de fronten in Vlaanderen en Noord- Frankrijk, duiT ik te zeggen: Het is een Nederlandsche zaak en alles moet er op gezet worden, om dit werk te doen sla gen. Met alle respect voor hetgeen in het verleden door tal van vereenigingen op het gebied der liefdadigheid is gedaan, moet toch gezegd worden, dat dit werk lang niet zoo veelomvattend kon zijn, als dat van de Winterhulp. Daarvoor was men te veel verdeeld in hokjes en kliekjes. Langs de Winterhulp gaat de weg naar de éénwording van het Ne derlandsche volk. Spr. besloot met een krachtige opwekking tot allen, die hun schouders onder dit werk hebben gezet, moedig stand te houden. Na deze rede werd de geestige film vertoond „Amphytrion”. De aandacht werd er op gevestigd, dat de geheele filmavond is aangeboden en de Winterhulp als zoodanig, geen geld heeft gekost. hart, maar doelbewust was zijn streven. Hij heeft 5 fabrieken opgericht, een pres, tatie, waarvan een buitenstaander zich geen beeld kan vormen. De heer Burgel sprak namens het per soneel den afscheidsgroet. De heer Hus is de bouwmeester geweest van het groot ste bakkersbedrijf in den Haag. Honderden menschen vonden er hun bestaan in en zij danken hem daarvoor. De heer Ulrich voerde het woord na mens de vereeniging van werkgevers in het Bakkersbedrijf, van welke vereerd, ging de overledene eerelid was. Onder de groote figuren in de broodbakkerswereld nam hij een vooraanstaande plaats in. Zijn adviezen gaven op onze vergade ringen in de meeste gevallen den door, slag. Nooit echter wilde hij op den voor, grond treden. Alleen als het uit den weg ruimen van sociale misstanden betrof, werd hij fel en ging hij naar voren. Ds. K. H. E. Gravemeyer opende en sloot in de aula met eenige treffende woorden, waarna het zevende vers van Ps. 89 gezongen werd. De organist speelde „Waarheen Pel grim”, „Veilig in Jezus armen” en „Rust» mijn ziel, uw God is koning”. Aan het graf dankte een familielid voor de belangstelling.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13