HAAGSCHE COURANT THE RAMBLERS CITY Waardevolle Duitsche arbe^ VAN HOUTEN’S PUDDINGPOEDERS BINNENLAND STADSNIEUWS Maandag 30 December 1940. Jj DERDE BLAD HOUTEN'S Nieuwjaarsadvertenties F Slappere metselmortels STORING IN HET ELECTRISCHE NET Distributie van vaste brandstoffen Verlaging abonnementskosten radio-distributie GEP. LUITENANT-GENERAAL DE R1DDF» OVERLEDEN PAKJES OP BON Luit.-gemeraal P. H. A. de Ridder 3 Intern. Variété-nummers GEVAL VAN ERNSTIGE MISHANDELING Langdurige trainstoring Aanpassing van bouwcon structies aan de huidige materialenpositie Grondlegger e»i organisator der burgerlijke luchtbescherming LUK VAN VERMISTEN MAN OPGEHAALD SO fes ’4 Engelsche bommen op ons land Een kijkje in een Duitsche werkplaats voor locomotievenbouw. Ondanks den oorlog vindt de export in niet onbelangrijke mate voortgang (Holland) In verband met de verplichte luisterbijdrage Slachtoffers van verkeers ongelukken, waarbij Duitsche militaire auto’s betrokken zijn Predikbeurten f f i - RECLAMES. WlHLniNGtB de ook 49, Veenkade 48, Davids uit Norg enkele gedichten. Prinsesse- waarn. door i l i Stel dus thans reeds uw Nieuwjaars groet voor 1941 op. Geen persoonlijke slachtoffers en slechts geringe schade No. 17762 en zijn, malen (Foto-archief) De militaire loopbaan van generaal de Ridder. 6 uur n.m. verlos- adjudante A. 6.30 uur kapiteine PUDDING POEDER CROCOLADI3MAAK o. leiding van THEO UDEN MASMAN met medewerking van 402 komen vanaf VRIJDAG a.s. in n.m. v. d. n.m. tegen den zeer lagen prijs van ƒ1.per advertentie. Natuurlijk kan men ook Nieuwjaars groeten plaatsen grooter van vorm dan en afwijkend van eén der modellen. deze kozijnen aan zeer hooge eischen vol doen. Bekwame architecten zullen daartoe hun medewerking moeten verleenen. De periode, dat iedere timmerfabriek haar „eigen modellen” op de markt bracht en die stuk voor stuk niet bestand waren te gen de meest welwillende critiek, dient af gesloten te worden. Al te veel interieurs zijn reeds door fabrieksdeuren bedorven en wij moeten er voor waken, dat dit euvel zich nu nog zou gaan uitbreiden tot de exterieurs. De commissie is momenteel voor de uit werking van haar denkbeelden in overleg getreden met enkele betonfirma’s en deu renfabrikanten. Verschillende proefcon- structies worden thans uitgewerkt en „aan den tand” gevoeld. Wanneer bevredigende resultaten zullen zijn bereikt, zullen ver dere publicaties volgen. Ook ten aanzien van betonnen dakgoten, muurafdekkingen, enz. zijn reeds proeven in uitvoering. Bij een vechtpartij, welke gisteravond in de Koninginnestraat heeft plaats ge vonden, is de 37-jarige M. J. dusdanig met een stuk ijzer of putdeksel bewerkt, dat hij in oewusteloozen toestand in een poort, vlak bij zijn woning, is aangetrof fen. De geneeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar geconstateerd werd, dat J. een sche delbreuk had bekomen. Zijn toestand was hedenochtend naar omstandigheden rede lijk wel. Op vermoeden, dat hij met zijn broers aan deze mishandeling schuldig is geweest, werd vannacht door de poli tie gearresteerd de 26-jarige straatmaker J. A C, K (alle 7 uur ma- Hedenochtend in de vroegte het was ongeveer half acht is hier ter stede een ernstige technische storing opgetreden in het electrische net. Het tramverkeer werd door deze storing het meest gehandicapt. Overal bleven de tramwagens stilstaan en de vroege gebruikers van dit vervoer middel zagen zich genoodzaakt, hun tocht te voet voort te zetten. En dit was geen pretje, want het was bar slecht weer en bovendien nog aardedonker. Orqtniddellijk ging men bij het G.E.B. met man en macht aan het werk om den tijdsduur van de stagnatie zoo kort mo- gelijl* te doen zijn. Reeds na een uur was de storing in zooverre opgeheven, dat de trains weer konden gaan rijden. Doch daar dit tegelijk gebeurde ontstond er een overbelasting op het electrische net, met hef gevolg, dat even later de tramwagens weer stil langs den weg stonden. Het duur de nu nog wel anderhalf uur, alvorens de stagnatie definitief van de baan was. tweede divisie en het bevel in de 2e mili taire afdeeling. Met ingang van 1 November 1931 werd hij benoemd tot luitenant-generaal, terwijl hem toen tevens op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst werd ver leend, met dank voor de veeljarige en be langrijke diensten. Gep. luitenant-generaal de Ridder was van 1932 tot 1936 territoriaal bevelhebber in Overijsel en Gelderland. Verschillende publicaties over krijgs kundige onderwerpen zijn in den loop der jaren van de hand van den heer de Ridder verschenen. Generaal de Ridder was o.a. officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaar den .ridder in de orde van den Ned. Leeuw en groot-officier der orde van de Eiken kroon van Luxemburg. De teraardebestelling heeft plaats mor gen te 2.15 uur op Oud Eik en Duinen. Montagebouw van raamkozijnen KERSTCONCERT IN HET R.K. ZIE KENHUIS AAN HET WESTEINDE De R.K. Dameszangvereeniging „Wie zingt er mee?” onder leiding van mevr. B. van Reijsen-van Velsen, heeft Zondag een zeer geslaagde uitvoering gegeven van oude Nederlandsche en Fransche Kerstliederen in het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde. Het programma viel bij de patiënten zóó in den smaak, dat men er toe overging op verschillende zalen de uitvoering te herhalen, waardoor de duur van het op treden van een half uur tot 2 uur moest worden verlengd. Van een „Haagsche Courant”- advertentie is men absoluut zeker Wie zijn gelukwensch in de „Haag- sche Courant” plaatst, weet stellig, dat die door iedereen gelezen en dankbaar aanvaard wordt. Ook thans is onze technische dienst gereed om een groote hoeveelheid Nieuwjaarsgroeten te verwerken. De ervaring heeft geleerd, dat een vroegere bewerking der Nieuwjaars groeten de eenige zekerheid geeft, dat aan alle plaats kan worden geschonken. Gisterochtend is door de politie uit het water langs den Zuid-Oost-Buitensingel, ter hoogte van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, het lijk opgehaald van den 68-jarigen A. J. B. L.. wonende aan het Weteringplein. De man werd al sinds 26 November j.l. vermist en zijn op sporing was destijds verzocht. Hij is ver moedelijk cp dien dag door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Een Nieuwjaarswensch in de „Haagsche Courant”. Wat geven kaartjes, brieven en tele grammen den betrokken Staatsdiensten niet een enorme massa werk en men is, althans wat de kaartjes betreft, volstrekt niet zeker, dat zij de geadres seerden bereiken op den gewenschten datum BRAND AAN DEN PARALLELWEG Zondagmorgen is brand ontstaan in per ceel Parallelweg 162II, doordat op den zolder een 2-tal vloerbinten, welke in den schoorsteen waren gemetseld, hadden vlam gevat. Door het personeel van de motorspuit van der Vennestraat, die op het brand- sein ter assistentie was uitgerukt, moest een gedeelte van den vloer worden weg gezaagd, waarna de blussching volgde met behulp van een grooten straal. Leder, die Van Houten s cacao of chocolade en meestal beide gebruikt, zal dit willen toegeven: Van Houten beteekent kwaliteit. En ook de gebruiksters van het jongste Van Houten's artikel, pudding, bevestigen het. Eén pakje Van Houten’s puddingpoeder en een halve liter melk zijn voldoende zonder eenige andere toevoeging - voor een heerlijke pudding van 4 personen, die ook de meest verwende smaak zal bevredigen. U hebt de keuze uit 8 verschillende amandeltjes, vruchten: 17% ets - koffie, sinaasappel, chocolade met sinaasappel, citroen: 15as chocolade, vanille: 12%ets Erich Wichmann-herdenking Op 1 Januari 1929 stierf Erich Wich- tnann en het is een jarenlange traditie ge weest van Zwart Front hun voorganger op dien dag te gedenken. Op Nieuwjaars dag a.s om 12.15 uur op de begraafplaats Zorgvliet, Amsteldijk te Amsterdam, zal de heer G. V Rees, oud-afdeelingsleider van Amsterdam, thans afdeelingsleider van IJmuiden, evenals de vorige jaren een korte toespraak houden gevolgd door een appèl, waarna mr. H. J. P. V. Haitsma Mulier. plv gouwleider voor Noord-Hol- land, namens de gouw Noord-Holland, Welker afdeelingen afgevaardigden zullen hebben gezonden, een krans op het graf leggen. Twee Engelsche bommen werpers neergeschoten Twee Engelsche bommenwerpers wer den bij deze actie boven ons land neergeschoten. Enkele leden der be manning vonden hierbij den dood. De overigen werden gevangen genomen of, voorzoever zij gewond waren, naar een hospitaal overgebracht. Nog één dag Oudejaarsavond reeds zoovele „Haagsche Courant” Over de militaire loopbaan van generaal de Ridder, die op 19 Februari te Leerdam geboren werd .deelen wij het volgende mede: Hij genoot zijn militaire opleiding aan de Militaire Academie te Breda. In Juli 1894 werd hij benoemd tot 2e-luit. der infanterie en in 1899 tot le-luitenant, in welken rang hij van 1900 tot 1903 de Hoogere Militaire Krijgsschool doorliep, om daarna tot 1908 als leeraar werkzaam te zijn aan de Militaire Academie. Daarop was hij gedurende een jaar gedetacheerd bij den Generalen Staf en vervolgens tot 1911 toegevoegd aan den commandant van het Veldleger, waarna hij in laatstgenoemd jaar werd bevorderd tot kapitein. In 1913 werd hij bij den Generalen Staf overge plaatst en in 1920 bevorderd tot majoor. Een jaar later werd hij aangewezen als sous-chef van den staf van het hoofdkwar tier van het Veldleger. In 1924 bevorderd tot luitenant-kolonel, werd hij belast met het commando over het regiment Grena diers. In het volgende jaar keerde hij terug bij den Generalen Staf en werd hij aan den chef van dien staf toegevoegd. Met ingang van 1 October 1926 werd hij tot kolonel en met ingang van 1 Januari 1929 tot generaal-majoor benoemd, terwijl hij zich belast zag met het commando der BALDADIGE KNAAP Uit baldadigheid draaide Zaterdagmid dag een 11-jarig jochie in een melkcen- trale aan de Lange Beestenmarkt een stoomkraan open Een agent, die het zag, hield den jongen aan en onderhield hem over zijn wangedrag. Juist passeerde de moeder van den knaap, die belangstellend mformeerde wat er gaande was en daar na haar telg een flink pak rammel toe diende. Mama wond zich echter zoo no. dat zij flauw viel, doch dank zij de zor gen van den agent was zij weer spoedig bijgebracht. De agent droeg eveneens voor begeleiding naar huis zorg Wij bewaren dien voor u tot het Oudejaarsavondnummer verschijnt. Aan onze bureaux Wagenstraat 37, en aan onze bijkantoren Scheveningen, Keizerstraat 319 en Rijswijk, Oranje- laan 3, alsmede aan onze filialen Goudsbloemlaan 3, Theresiastraat 108a en v. Hoytemastraat 66, worden thans reeds Nieuwj aarsadvertenties aange nomen, volgens een der daarvoor aan gegeven modellen (welke men ook op pag. 4 van het le blad van heden kan vinden), Het jaar 1940 spoedt weder ten einde, weder als de In verband met de invoering van een verplichte luisterbijdrage ad 9 per jaar zal met ingang van 1 Januari a.s. abonnementstarieven op de radiocentra- len, welke tot nu toe in den regel 2 per maand of ƒ0.50 per week bedroegen, worden verlaagd tot /1.50 per maand of ƒ0.35 per week. Het gevolg hiervan zal dus zijn, dat in totaal slechts een klein bedrag méér verschuldigd is dan tot dus ver. Immers, tot nu toe werd, over een uur n.m. Nieuw- majoor Jac. is f 27, dat is dus maand méér; voor (radiobelasting) 18,20 (abonnement) is ƒ27.20, hetgeen dus neerkomt op nog geen 2J cent per week meer. De „commissie bouwconstructies”, inge steld door den Bond van Nederlandsche Architecten en belast met het ontwerpen van bouwconstructies, die zich aanpassen aan de huidige bouwmaterialenpositie in Nederland, heeft een werkprogramma op gesteld, waarbij de in de meeste bouwwer ken regelmatig optredende constructies in 10 groepen worden onderverdeeld, die al len zullen worden bestudeerd. Thans wordt onderzocht hoe met de voorhanden mate rialen oplossingen kunnen worden tot stand gebracht, die aan alle te stellen eischen voldoen, waarbij niet alleen ge dacht wordt aan eischen van doelmatig heid, maar ook aan den eisch, dat de nieuwe constructies zullen aansluiten bij de tradities van het Nederlandsche bou wen, zoodat met deze constructies goede architectuur kan ontstaan. De commissie schrijft ons: Het is zeer waarschijnlijk, dat bij de uit den tegenwoordigen abnormalen toestand voortgekomen constructies er een aantal zal blijken te zijn, dat een blijvend karak ter zal hebben. Het is immers niet te ont kennen, dat in het bouwvak een zeker natuurlijk conservatisme heerscht, waar door nieuwe, betere constructies ondanks hun kwaliteiten niet of slechts zeer lang zaam ingang vinden, daar de overgroote meerderheid der vakgenooten zweert bij de nu eenmaal hem vertrouwde construc ties. In een periode als de huidige worden wij echter wel gedwongen met andere ma terialen te construeeren dan waarmede wij het gewend waren en het mag een zeer gelukkige omstandigheid genoemd worden, dat hierbij de bij uitstek deskundige com missie bouwconstructies van voorlichting dient. De commissie is haar onderzoek begon nen met de groepen: fundamenten, mor- tels en kozijnconstructies. Voor fundamenten vestigt de commissie de aandacht op de kalkzand- of pisebouw, beschreven in het daarover handelende boek van Engel. Deze constructie werd voor meer dan een eeuw reeds in Zweden toegepast en in 1842 in Duitschland inge voerd. Zij verdient voornamelijk daar aan beveling, waar veel zand aanwezig is Het zand wordt met .0 tot 12 pCt. kalk innig vermengd en wel zoo droog mogelijk en dan laagsgewijze tot de stamper klinkt. Na het stampen kunnen de bekistingen direct worden verwijderd en opnieuw worden ge bruikt. Voor mortels wijst de commissie erop dat zonder eenig bezwaar van slappere metselmortels voor buiten- en binnenmu ren gebruik kan worden gemaakt, dan thans algemeen gebruikelijk is Niet slechts zijn deze mortels mits oordeel kundig samengesteld voldoende sterk en alleszins voldoende waterdicht doch zij hebben bovendien het voordeel, dat het daarmede opgetrokken muurwerk minder broos wordt en veeleer een zekere taaiheid verkrijgt, waardoor scheurvorming minder snel optreedt. Op grond hiervan verdient het sterke aanbeveling de hier te lande ge fabriceerde schelpkalk voor de mortels te gebruiken. Ten aanzien van de kozijnconstructies is de commissie van oordeel, dat toepassing van zeer licht kozijnhout niet moet worden bevorderd, daar de nadeelen, daaraan ver bonden, zeer groot zijn en niet opwegen tegen de toch altijd nog betrekkelijk ge ringe materiaalbesparing. Veeleer meent de commissie, dat ook voor deur- en raam kozijnen tot den montagebouw moet wor den overgegaan. Hiermede zal dan worden voortgegaan in de richting, waarin zich het bouwen reeds geruimen tijd beweegt Tijdens den opbouw zullen dan voor bin nendeurkozijnen klossen worden ingewerkt van spijkervast en schroefvast beton en voor de buitenkozijnen zullen hoogst een voudig gevormde sponninglooze kozijnen van beton worden benut, waartegen tijdens de afbouwperiode de montagekozijnen aan den binnenkant zullen worden bevestigd. Deze montagekozijnen zullen in de hout- bewerkingsfabrieken die nu reeds de deuren kant en klaar met slot en al leve ren gemaakt worden van gestoomd en gedroogd hout, waarbij voor grootere af metingen smallere strooken op elkaar wor den gelijmd. In deze montagekozijnen zul len in de fabriek reeds ramen en deuren pasklaar worden afgehangen. Hierdoor wordt een superieur product verkregen, dat tijdens de afbouwperiode, wanneer het bouwwerk reeds onder den kap is ge bracht, en nadat reeds veel vocht uit het metselwerk is verdwenen, op het werk komt. De kozijnen worden daardoor veel minder aan beschadigingen en aan weer en wind blootgesteld, dan bij de gebruike lijke methode van werken, waarbij de ko zijnen bij het optrekken der muren direct worden ingemetseld. Er dient natuurlijk voor te worden ge zorgd, dat vormgeving en detailleering van jaar berekend, door maand-abonné’s 24 en door week-abonné’s 26 betaald. In de toekomst zal dit jaarbedrag zijn: voor maand-abonné’s 9 (radiobelasting) 18 (abonnement) slechts ƒ0.25 per week-abonné’s 9 Toewijzing van de derde periode Gedurende bet tijdvak van 1 Januari 1941 tot en met 31 Januari 1941 geven de met „één eenheid brandstoffen derde pe riode” en de met „één eenheid cokes derde periode” gemerkte bonnen elk recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De verbruikers in de groepen C en D met een maandverbruik van 25 of meer eenheden vaste brandstoffen per maand dienen zich na 1 Januari a.s. tot de plaat selijke distributiediensten te wenden op door deze diensten bekend te maken da gen, tot het in ontvangst nemen van de toewijzingen voor de derde periode. De wnd secretaris-generaal van bet departement van Sociale Zaken heeft het volgende onder de aandacht van de ge meentebesturen gebracht: Door de Duitsche overheid wordt het standpunt ingenomen, dat de schade, ver oorzaakt door ongelukken, waarbij Duit sche militaire auto’s zijn betrokken, in beginsel niet door de Duitsche weer macht behoort te worden gedragen, doch als schade tengevolge van oorlogshande lingen, waar noodig, ten laste van het bezette gebied dienen te komen. Op grond hiervan deel ik u mede, dat ik besloten heb de elachtoffers van derge lijke ongelukken te rangschikken onder hen, die in beginsel voor hulp uit het Herstelfonds 1940 in aanmerking kunnen worden gebracht. Zoo in uw gemeente derhalve dergelij ke slachtoffer hulp noodig hebben, wordt u verzocht zulks ter kennis van het de partement van Sociale Zaken te brengen, met omschrijving voor elk geval afzon derlijk van de schade en de hulp, welke naar uw colleges meening, mede aan de hand van de bijzonderheden van het on geluk, gerechtvaardigd worden geacht Groote boerenjeugddag te Assen Naar schatting waren een kleine 1000 leden van de Agrarische Jeugdbeweging in Nederland Zaterdag te Assen bijeen onder leiding van den heer L. Weyer uit Meppel In deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heeren L. Weyer over „Op den drempel”, D. W. Kok uit Olst en ds. W. E. M. Eggink uit Nijega, over „Mag de toekomst somber schijnen”. Tusschen de redevoeringen werden ge zamenlijk liederen gezongen, terwijl in de middagbijeenkomst een tooneelstuk: „Ainigst kind”, werd opgevoerd. Tus schen de bedrijven declameerde mej M. In den nacht van Zaterdag op Zon dag en in den afgeloopen nacht zijn wederom verscheidene Engelsche vlieg tuigen boven ons land geweest. De afgeworpen bommen kwamen in hoofd zaak neer in de omgeving van lande lijke gemeenten. Boven groote steden werden ditmaal geen bommen uitge worpen. Nergens werd noemenswaar- dige schade aangericht. Drie boerderijen moesten worden ontruimd, omdat enkele bommen nog niet tot ontploffing waren gekomen. Aan een twaalftal woonhuizen werd glasschade toegebracht. Persoonlijke slachtoffers vallen niet te betreuren. Op 67-jarigen leeftijd is hier ter stede plotseling overleden de gep. luite nant-generaal P. H. A. de Ridder, grondlegger en organisator van de bur gerlijke luchtbescherming in ons land. Reeds m 1934, toen bijna niemand in Nederland dacht aan een doelmatige luchtbescherming, aangezien het ge vaar uit de lucht schromelijk onder schat werd, ijverde generaal de Rid der, die toentertijd territoriaal bevel hebber in Gelderland en Overijsel was, hiervoor. Hij voerde o.m. besprekingen met de commissarissen der provincie en de burgemeesters. Toen dan ook in 1936 de wet op de Luchtbescherming werd afgekondigd was hij de aange wezen man om de leiding van de inspectie op zich te nemen. Het is voor hem een zeer moeilijke taak ge weest den luchtbeschermingsdienst van den grond af op te bouwen en te orga- niseeren in de verschillende gemeenten. Het publiek dreef vaak den spot ermee en ook de overheid verleende op schaarsche wijze haar medewerking. In de wet stond trouwens, dat het een „inspectie van bescheiden omvang” moest zijn. Met groote wilskracht heeft hij echter zijn plannen doorgezet en tot een goed einde gebracht. De vorming van een luchtbeschermings dienst bracht mede het geven van voor lichting aan de burgemeesters, het orga- niseeren voor cursussen, de opleiding van specialisten en het opstellen van voor schriften voor gebouwen en bedrijven. Hiervoor werden tal van kleine commis sies in het leven geroepen, waarvan gene raal de Ridder voorzitter was. We noemen de commissies voor de scheepvaart, land bouw en veeteelt, gemeentebedrijven, voor het bouwen van schuilplaatsen, bescher ming van gebouwen, voor de luchtbescher mingsmaatregelen bij de Spoorwegen. Op 1 Mei van het vorig jaar werd hij opgevolgd door den heer A. van Baten burg. Generaal de Ridder bleef echter ook na dien datum voorzitter van de herclassi- ficatiecommissie. Deze onderzoekt in welke gevarenklasse de gemeenten onder gebracht moeten worden. Van zijn hand verscheen het boekje Luchtbescherming, een handleiding voor burgemeesters ten aanzien van de organisatie van de lucht bescherming Oudejaar en Nieuwe Jaar. Ned. Protest, bond, Pulchri Studio, (Lange Voorhout 15), 45 uur en 67 uur ds. A. E. F. Junod. Remonstr. gemeente, 4 uur ds. F. Kleyn. 1 Jan. 11 uur ds. H. J. de Kievid. Doopsgez. gem., 4 uur ds. H. W. Mei huizen. Luth. gem., geb. „Excelsior”, Zeestraat, 5.30 uur ds. C. Riemers. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lutherkapel, Haverschmidtstraat 57, 7 uur de heer W. Ligthelm. Waalsche kerk, 3.30 uur ds. Michelin Moreau. Duitsche kerk, 3.15 uur Pfarrer Kaetzke, (Heilig Avondmaal), 1 Jan. 10 30 uur Pfarrer Kaetzke. First Church of Christ. Scientist, An dries Bickerweg 1, 1 Jan. Holl. 10 en Eng. 11.15 getuigenisbijeenkomst. Duinoordkerk, 4.30 uur prof. dr. G. van der Leeuw, 7.30 uur jeugdkerk, ds. Schoch. 1 Jan. 10 uur dr. M. M. den Hertog. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, 7 uur ds. J. F. Kruyt. Kerk 3e van den Boschstraat, 7 uur ds. A. Trouw. Geref. kerk in hersteld kerkverband, v. Speykstraat 153, 1 Jan. 11 uur ds. H. Has- per. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 3.30 uur ds. Nieuwenhuyze. 1 Jan. 10 uur ds. Nieuwenhuyze. Jerusa- lemkerk. Pomonaplein, 3.30 uur ds. de Jong. 1 Jan. 10 uur ds. de Jong. Bilder- dijkschool, Linnaeusstraat, 3.30 uur de heer J. van Dalen (theol. student). 1 Jan. 10 uur de heer J v. Dalen. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 1 Jan. 10.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem. (Centrum) geb Gas laan 46, 7 uur ds. E. van Dijk. 1 Jan. 10 uur ds. E. van Dijk. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 1 Jan. 10.30 uur leesdienst. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buiten singel 112114, 7 uur ds. I. J. Vasseur. 1 Jan. 10 uur ds. I. J. Vasseur. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 6.30 uur Oudejaarsprediking. 1 Jan. 10.15 uur samenkomst. Christen-gemeenschap, 3.30 uur Oudejaarssamenkomst. Baptisten-gemeente, kerklokaal van Dijckstraat 149, 7.30 uur prediking ds. J. B. de Neef. 1 Jan. 10 uur ds. J. B. de Neef. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 7 30 uur ds. de Jong. 1 Jan. 10 uur ds. de Jong. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39 7 uur prediking ds. B. Fabrie. 1 Jan. 10 30 uur ds. B. Fabrie. Leger des Heils, Prinsegrach* 57 Haagsche afdeelingen vereenigd), 7 p m. Oudejaars-herdenking. Leider joor Jac. Smael. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 1 Jan. 6.30 uur n.m. Nieuwjaarssamenkomst. Leidster: adjudante M. E. Crok. Korte Molenstraat 25, 6.30 uur Motto-avond. Leidster: adjudante H. Vosse. Steijnlaan 150, 6.30 laarssamenkomst. Leider: Smael. Jacob Catsstraat 240, 6 ui singssamenkomst. Leidster S taper sma. Linnaeusstraat 205-207, wijdingsdienst. Leidster: Brost. lo^Tno«terllUiSiStraat 176a’ 4 uur n m- Ver* M Schere?enkOmSt' Leidsterbrigadier maNrklem^ Beesten doortL08’ 8,uVr T»Jdpredicatie, te houden 7 uur™eVr’ kolonel Kerkhoven. 1 Jan. stond voorni94rL Samenkomst’ waarin bid- RiÏtzanJ^th01ie.?e kerk ”St- Albaankerk”, catie en infani 2t’ 4 U,U/ OudejaarSpredi-’ H. Mis 1 Jan' *0-30 uur gezongen gracht*123 El^nChe Stichting, Prinsesse- de heer A’ m, UUr ^ijdingsdienst. Spr. waarn a/ M van Rotterdam. Helderz. d?Or mevr Chr- v. d Lely m^nia”SCheKVareen- v Spiritisten „Har ds v d^Po^ Ruyterstraat 41, 3 uur Baïrst’h'TI^f’ Unlye^ele eeredienst, Essen 2°’ 3 uur Spr de heer G. van het zal Dan zal, voorheen komen en, der schoone traditie trouw, als de bode van alle goed wenschen, die er in onze bevolking leven voor familie, vrienden en cliëntèle. Er is maar één beproefd en afdoend middel om allen te bereiken, die men wenscht te bereiken. LAMP UITGESCHOTEN Een surveilleerend agent zag Zaterdag avond omstreeks 10 uur. dat uit een pak huis in de Maziestraat licht uitstraalde. Daar er geen mogelijkheid was het licht uit te draaien, trok de agent de revolver en doofde met een welgemikt schot de lamp ARRESTATIE MET MOEILIJKHEDEN In den nacht van Zaterdag op Zondag zag een agent van de motorbrigade den 41-jarigen los-werkman L. M.. die voor de politie geen onbekende was, in de Ruysdaelstraat loopen Terzake van over treding van het uitgaansverbod werd M. aangehouden. Vlak bij zijn woning wist hij zich echter los te rukken en rende zijn huis in, achtervolgd door den agent, welke laatste door de bewoners met glas werk werd bekogeld. De agent loste daarop een schot uit zijn revolver, waar op de rust weerkeerde. Gewillig ging M. daarna met den agent mee naar het bureau aan de van der Vennestraat, waar hij wegens de gepleegde wederspannig- heid in arrest is gesteld 2? a

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9