HAAGSCHE COURANT STADSNIEUWS Dinsdag 31 December 1940. Overleden stadgenooten UITREIKING NIEUWE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN De Avondschool van Doctor Pluizer BEGRAFENIS J. J. v. d. BOSCH KELLENBACH EN ZIJN POPPENSPEL VIERDE BLAD r c ZIJN SLAG GESLAGEN DOOR DUISTERNIS MISLEID TE WATER GERAAKT AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP Planetarium-nieuws Ken je eigen stad E. Voor personen, geboren na 1 Februari 1920, doch vóór Ken je eigen stad EES April. Januari. J Mevr. M D Mei. KERSTMIDDAG H.T.M.-KINDERKOOR Februari. W KOSTELOOZE INENTING van Geuns, oud-resident van Sleutel op de les van j.l. Zaterdag. N.V. J Ge- J Maart. De echtg. van N.V. „De Eieren- „Wie, gem. Dr. PLUIZER No. 17763 de de F P E W H het Beiden Een van ander, Segbroek- 11 30 en Kwam om pantalon te ruilen en stal twee lederen jassen Een op de Houtmarkt wonende 49-jarige schoorsteenveger had dezer dagen in een zaak van 2e handsch kleeding aan de Ge dempte gracht een pantalon gekocht Gis teravond kwam hij terug en wilde den koop weer ongedaan maken, daar naar hij althans beweerde de pantalon niet paste. Tijdens de discussie heeft de schoorsteenveger kans gezien twee lede ren jassen te ontvreemden. Een vriend, die op den uitkijk stond, is hem daarbij behulpzaam geweest. De winkelier had van de ontvreemding niets gemerkt een tegenover hem wonende sigarenwinkelier echter wel. Deze waarschuwde den bena deelde, die het tweetal volgde en sprak en passant een agent aan. Toen de schoor steenveger uit een café kwam, werd hij aangehouden. De twee jassen waren ver dwenen. Ook de vriend, wiens naam be kend is, had de beenen genomen Het politie-onderzoek duurt nog voort. A. van Kooten, em. pred. H Rusman, gep ambt. Kol. Etabl te Amsterdam. Baron de Vitrolles oud-Frapsch gezant. Dr L J. v d. Waals, ambten depart v. Honderden kinderen vermaken zich in Dihgentia. Gisteren gaf de bekende onderwijzer Kellenbach in Diligentia zijn eerste van de vier kindermiddagen, welke voor deze week zijn aangekondigd. Een groote kin derschare vermaakte zich allergenoege- lijkst met het sprookjespoppenspel „Doornroosje”, zooals Kellenbach en ook maar alléén Kellenbach zoo’n spel weet op te voeren. Laten we ons niet vermoeien met het zoeken naar een antwoord op de vraag: hoe het komt, dat een poppenspel in alle tijden en onder alle omstandigheden klein en groot vermaken kan. Het feit is er De poppenkast heefft het altijd gedaan en doet het nog altijd! Maar er zijn poppen kasten en poppenkasten. Die van Kellen bach is een zeer bijzondere. Zijn poppen zijn fraai en soepel en. menschelijk En zooals Kellenbach vertelt en zijn jeugdige publiek laat meespelen, ja. dat kan Kel lenbach ook maar alleen. Die goede, begaafde Kellenbach Hij is al tamelijk oud maar met poppen opge groeid, schijnt men altijd jong te blij ven. Is het 20 of 25 jaar geleden dat we hem in Indië hebben gezien, op een tour- née. die hij over Java maakte’ Hij is Indië niet vergeten. In de troonzaal van „Doornroosje" hebben we als achterwand een gebatikt doekje gezien. De kinderen hebben volop genoten van dit sprookjespoppenspel Het is een fijne vacantiemiddag geworden voor de jeugd Hedenmiddag had de tweede matinée plaats, Donderdag en Vrijdag worden de derde en de vier.de gegeven Kellenbach met zijn poppen en een uitgelaten kinder schare om zich heen, het is een feest dit mee te maken ook voor pa en ma en voor de ooms en tantes. Wielrijder verdronken Omstreeks 7 uur vanochtend is de wiel rijder P B. uit de Vierheemskinderen- straat tengevolge van de duisternis in het water van de Troelstrakade gereden. De 20-jarige C. Böseken uit de Potchefstjaat sprong den drenkeling na en wist hem te grijpen, doch moest hem later weer los laten. Ook de 60-jarige koffietenthouder A. Rozenburg uit de Wateringschestraat heeft nog met een dreg getracht hulp te verleenen. Helaas faalden alle reddings pogingen en om 9 uur heeft de politie het stoffelijke overschot van B. opgehaald Door den geneeskundigen dienst is het naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. Omstreeks middernacht zijn door de duisternis twee personen in het water langs de Lijnbaan geraakt Beiden zijn door handreiking gered. Een van hen heeft zijn weg vervolgd, de ander, de 32-jarige L T. uit Amsterdam, is ter ob servatie opgenomen in het R. K. zieken huis aan het Westeinde. W. van Haften. W. T. Schoevers, redacteu rvan „De Kampioen" A van Straaten. J C. d’Arnaud. Gerkens, oud-officier N.I.L. Op de Vaillantlaan bij het viaduct is gistermiddag de 19-jarige wielrijdster G. A. v. d. K. uit de Jonathanstraat aange reden door een haar achtreop rijdende personenauto met aanhangwagen, be stuurd door den 24-jarigen C. B. B. uit de Wesselstraat. Vermoedelijk heeft de autobestuurder niet voldoende uitgeweken, October. Ir J. P Funke. A Kolthoff, oud-dir. off. v. gez. Ie klasse. G F Noordhoek Hegt, kapt ter zee b. d. Ds W Het H.T M.-Kinderkoor heeft gistermid dag in „Musica” mede dank zij den steun van een kindervriend» en onder voorzitterschap van den heer K de Jong een prachtig feest georganiseerd Eerst luisterde de jeugd aandachtig naar den frisschen koorzang onder leiding van den heer L. van Battum. en leefde daarna in extase mee met de poppenkastvertooning door Bob Steffens „Vaders verjaardag’ was aanleiding voor veel verwikkelingen waarbij de Kinderen op ondubbelzinnige wijze van hun rechtvaardigheidsgevoel blijk gaven! Wat was die hondenkoop vrouw een spinnekop! In de pauze kreeg iedereen lekkernijen en toen amper de snoepjes op waren ging het licht weer uit en was men weldra ver diept in de streken van Kabouter Deug niet Dank zij het tooverkruid van groot moeder Lijsbeth werd kabouter Deugniet gelukkig weer de lieve snoepgraag Tot slot goochelde Bob Steffens even verbluf fend als onderhoudend en maakte dat de middag veel te gauw om was. Vermelden wij nog dat een orkest van H T M -ers de tusschenpoozen met populaire wijzen vulde waardoor het meisje door het rechter achterwiel van den aanhangwagen werd gegrepen Met inwendige kneuzingen werd mej. v. d. K door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid wal gebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. 1. Jupiter en Saturnus zijn twee planeten en draaien dus om de zon Onze aarde is. zoals je weet, eveneens een planeet en draait eveneens om de zon De banen, waarin Jupiter en Sa- turnus om de zon loopen. zijn echter veel ruimer dan de aard baan. Je weet: wij draaien in de tijd van 1 jaar om de zon heen Jupiter heeft daar ruim 11 jaar voor noodig en Saturnus zelfs 29 jaren: Bedenk wel: Jupiter en Saturnus zijn pla neten en zéér koud. Geven dus geen licht (evenmin als de maan en de aarde) maar ont vangen hun licht, eveneens als de aarde en de maan, van de zon. 2. En nu de grote conjunctie! Wat is dat’ Conjunctie betekent samen stand Jupiter en Saturnus ko men dus (bijna) achter (of voor) elkaar te staan, vanaf de aarde gezien en dat is een ver schijnsel. dat je niet iedere avond aan de hemel kunt be wonderen. Wie er meer van wil weten en zien, gaat eens in de vacantie een kaartje kopen voor het Planetarium Daar wordt je alles tot in bijzonder heden uitgelegd en gedemon streerd. HAAGSCHE BOND VACANTIE- BEZIGHEID VOOR SCHOOLKINDEREN Verschenen is het jaarverslag van den Haagschen Bond Vacantiebezigheid voor Schoolkinderen De eerste dagen was de deelneming aan het zomerwerk van den bond beneden peil. n.l. gemiddeld 3593 kinderen per dag Het scheen als hui verde men de kinderen van huis te zenden Den derden dag was het ver trouwen in den bond herwonnen Plotseling steeg het aantal tot 5099 om verder tot het einde een gemiddelde van 4863 per dag te bereiken, dus bijna 5000 kinderen per dag Hoe prachtig was de stemming, hoe vroolijk en opgewekt! Zoo wel prof v d Bilt, wnd burgemeester als de inspectie van het onderwijs gaven blijk van hun belangstelling door een of meer bezoeken in de duinen De- kroon op het werk was het circusfeest op 23 Au gustus. Zeer geslaagd was ook de sport- morgen op 21 Augustus gehouden bij het Zuiderpark KUNSTOCHTErfD FEDERATIE S-GRAVENHAGE VAN DE V.A.R.A. Op Zondagmorgen 12 Januari za] door de Federatie ’s-C avenhage der Vereeni- ging van Arbeiders Radio Amateurs een kunstochtend in „Odeon” aan de Heeren- gracht worden belegd Door eenige leden van het V A R.A -toonee) zal worden op gevoerd het tooneelstuk .Glimpje neemt de leiding", samengesteld door den V A R.A.-medewerker S de Vries jr., bij wien tevens de regie berust. J de Vries P Nabrink. oud-commies der posterijen. Dr. W v. d Slooten, oud-apotheker G K graaf van Hogendorp, gep kap.- luit. ter zee. Pastoor B. P. H. de Jong. Matroos B v d. Spek (omgekomen bij op mijn loopen van de ..Gruto”). J H. H Dommers. majoor der infanterie. W J C Meyer, oud-gezaghebber bij de Gouv Marine in N -I. Mej. G. A. A Bouricius oud-regentes van het Hospice ballon. D Edersheim, oud-dir. N.V. Esveha v.h Ph. Simons en Co. Ir C. M. M. Vrins. G de Lugt. R J. J .Hiemstra, dir. ’s-Grav manege N. J. Boon, taxateur bouwk. gebied. J van Stuyvenberg, dir. N.V. Brabantsche Mij. v. Handel en ind. Dr. B. A. P. van Dam. J Baer. Jhr. L. J. Quarles v. Ufford, eere-voorzitt. Ned. Vereen, t. besch. v. Dieren. P H. van Dusseldorp, oud-admin. Rubber cultuurmij., A’dam. L J. Mouton, oud-hoofdofficier adm. Ie kl. Mevrouw E Sannes-Sannes. Ir. J. G. Numans, oud-hoofding. van Wa terstaat in Ned. O.-Indië Mevrouw J. J. Rambonnet-Uhlenbeck. J Wvan Marie, oud-ing. der Burg. O Werken in N.O.Indië. Dr K. S. de Graag. Mevr. M. Z. de Graag-van Emden. Jkvr. F W. van Styrum, wed. van mr, A. Telders. Mr J. E Prager, oud-subst griffier bij den Hoogen Raad. J Aaltsz, oud-hoofdcomm. van politie Dr. Viriato Figueredo Lora, raadsman de legatie der Dominicaansche republiek bij den Volkenbond Vandaag is het Oudejaarsdag, een dag van terugzien dus Vandaar dat ik het handige boekje, dat de Haagse Courant uitgaf ik bedoel het gele Doekje „Wie, Wat, Waar?” eens ter hand nam Want daarin staat van dag tot dag aangegeven, wat zich in het jaar 1940 in en buiten ons land afspeelde. Maar in dit boekje is meer, dat de aandacht vraagt. Ik las er b.v. be langwekkende getallen en gegevens in over Den Haag. Bijvoorbeeld: 1. De namen van Johan de Witt en Cornells de Witt zijn overbekend, vooral bij Hagenaars. Dat ook de graven van deze beide broers zich binnen Den Haag bevinden, is min der bekend. En toch is het zo. Waar vinden we die? 2. Den Haag is een hondenrijke stad, dat weet en ervaart ieder, zij het niet altijd op aangename wijze. Als je het totaal aantal honden in onze stad eens zou moeten schatten, welk getal zou je dan noemen? 3. Hoe laat is het? Dat is een vraag, die ontelbare ma len per. dag gesteld wordt Welk nummer moet een telefoonbezitten- de Haagse familie opbellen om de juiste tijd te weten te komen? 4. De Hagenaars zijn er blijkbaar zeer op gesteld op de hoogte te zijn van de (hun) tijd Weet je voor hoeveel ze in het jaar 1939 hebben „vertelefoneerd" alleen met tijd-aanvragen? Raad eens? 5. Onze stad is rijk aan standbeelden en monumenten voor historische personen en gebeurtenissen. Maar ook worden soms personen ver eeuwigd, die alleen in de verbeel ding hebben bestaan Zo vinden we b.v. een monument in onze stad voor twee kinderen, die in om land een grote bekendheid ver wierven, terwijl toch niemand van jullie ze ooit in levende lijve ge- Welk be- Op de werkdagen van 6 tot 18 Januari a.s, zullen aan de houders(sters) van de distributiestamkaarten nieuwe distri butiebescheiden worden uitgereikt, zoo lezen we in het Haagsch Crisis- en Dis- tributieblad. Deze bescheiden zullen wor den verstrekt aan degenen, die zich daar toe, met overlegging van de distributie stamkaarten van hen, voor wie hij/zij de bescheiden wenscht in ontvangst te ne men, aanmelden Al naar gelang van den leeftijd van de houders(sters) van de distributiestam kaarten zullen de volgende bescheiden worden uitgereikt: A. Voor personen, geboren na 1 Februari 1939 1 algemeene bonkaart; 1 bloemkaart; J bonkaart brood; 1 toeslagkaart voor kinderen (papkaart); i vleeschkaart; 6 bons ,,Eén rantsoen toiletzeep”; 6 bons „Eén rantsoen zeep”. Afgekruist wordt het vakje T.7 van de distributiestamkaart Voor personen, geboren Februari 1937, doch vóór B. n a 1 2 Februari 1939 1 algemeene bonkaart; 1 bloemkaart; 1 bonkaart brood; 1 toeslagkaart voor kinderen (papkaart); i vleeschkaart; 6 bons ,,Eén rantsoen zeep” Afgekruist wordt het vakje T. 6 van de distributiestamkaart. C. Voor personen, geboren na 1 Februari 1933, doch vóór 2 Februari 1937 1 algemeene bonkaart; 1 bloemkaart; 1 bonkaart brood; 1 vleeschkaart; 6 bons „Eén rantsoen zeep”. Afgekruist wordt het vakje T 5 van de distributiestamkaart. D. Voor personen, geboren na 1 Februari 1927, doch vóór 2 Februari 1933 1 algemeene bonkaart; 1 bloemkaart; 1 bonkaart brood; 1 vleeschkaart Afgekruist wordt het vakje T. 4 van de distributiestamkaart. 2 Februari 1927 1 algemeene bonkaart: 1 bloemkaart; 1 1/5 bonkaart brood; 1 vleeschkaart Afgekruist wordt het vakje T 3 van de distributiestamkaart. F. Voor personen, geboren vóór 2 Februari 1920 1 algemeene bonkaart; 1 bloemkaart; 1 bonkaart brood; 1 vleeschkaart. Afgekruist wordt het vakje T 2 van de distributiestamkaart. Ten behoeve van hen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten, worden bovendien de volgende bescheiden uitge reikt Zij, die zwaren arbeid ver richten, ontvangen extra: J bonkaart brood en vleeschkaart. Afgekruist wordt het vakje T. 8 van de distributiestamkaart. Zij, die zeer zwaren arbeid verrichten, ontvangen extra: 1 bonkaart brood; 1 heele en i vleesch kaart. Afgekruist wordt het vakje T 9 van de distributiestamkaart. De uitreiking van alle bovenvermelde bescheiden zal plaats vinden op de ge noemde werkdagen van 10 tot 5 uur. De lokalen, waar men zich voor het ont vangen der bescheiden moet vervoegen, en de voor ieder in verband met den beginletter van zijn familienaam aan te wijzen dag, zullen nader worden bekend gemaakt. Gep. luit.-generaal H. F. C. baron van Omphal. Mulert. oud-commandant der Grenadiers en Jagers. G. J. J. de Jongh. gep. maj tit. N. I. L. J E. Schneiders, gep. kapitein. Ir P. Braam van Vloten, oud-hoofd- ingenieur der Rijkskustverlichting B J. C Top. oud-adjunct-directeur der Artillerie-inrichtingen N. Wolters, adj.-commies bij de directe belastingen. T G. A Makkinje. C van Gasteren, oud-adj. commies der directe belastingen. S de Waal, gep. commies van het dep. van Defensie. Mr. H. P. Grobbee, gep off. van justitie. Henriëtte Baart de la Faille-Wichers Hoeth J P Rietbergen, leeraar Rijks Conserva torium. W C. J Smit. gep. vice-admiraal. P Muns Sr A Visser, oud-proc.houder van Staats mijnen in Limburg Dr. J. Broers, huidarts. G G. P. de Reuver, luit.-kol. b. d. L W Sillevis, oud-proc houder American Petr. Cy Prof, dr EC. Godee Molsbergen. L J P Brands, oud-hoofd van de adm v. d. dienst van den mijnbouw in Ned.- Indië P van Dusseldorp. industrieel. J J. A Montijn. oud-notaris. Generaal jhr J Th. Alting von Geusau. commandant van het le legerkorps. J H. O graaf v. d. Bosch, gep. vice-ad miraal A Moresco, journalist. N H Reddingius. Dr J Romeny, oud-leeraar in de schei kunde. P C Labrijn. oud-inspecteur dir bel. R Ch Th Roosmale Nepveu buitengew gezant en gevolm. minister. Dr ir. J A. A. M, van Loon, oud-lid der Eerste Kamer W. v. Hoboken, oud-hoofdcomm P.T.T. M H. E. Sachse, gep. schout bij nacht. A. van Eek, lid der Haagsche aannemers firma Gebr W en A. van Eek Pater J M Noordman S.J D A. P. Koning oud-directeur Marine- etablissement te Soerabaja. W. van der Meulen oud-commies P.T.T Ir D. Verhoop. oud-Rijkshoofdingenieur W P. Weber oud-directeur le Gem Han- delsschool. H R. Poulus J Ch. E. Vincent, oud-hoofdwerktuigkun- dige H.V.A. Dr J. M. Rameckers, oud-leeraar. A Zwaan. H Sinnema, rustend huisvader Geref. Mil. Tehuis. A P Dansen, adj.-commies bij P.T.T. P de Koning, schoolhoofd Ind. School. Ds. J. Nierstrasz, em. pred. Ned. Herv. Kerk. F K. J. Heringa, oud-raadadviseur van het depart, van Economische Zaken. J Walrave, gep. officier van den Marine Stoomvaartdienst le klasse. Mr. dr. H. Zaalberg, o.a. oud-directeur van de Rijkspostspaarbank in Indië. Ir Th. L. W. Steinmetz, oud-voorzitter van het comité van bestuur Ned. Ind. Spoorweg Mij. O G. James, oud-kapt. der infanterie. Birger B. Lindberg, oud-mijnb.ing. bij den dienst in Ned.-Indië. J L. van Baarda, chef adm. Bat. Import- Mij. Dr. L van Lissa, arts. Ir H. K. Felthuis, hoofding. proc.houder Ned. Siemensmij N V. Dr. J. Th. Terburgh. oud-hoofdinspecteur van de Volksgezondheid K A. van Loghem. oud-resident van Benkoelen E de Blaauw, gep. commies dep. van Kol. L G. Fransdonk, gep. hoofdcommies dep. van Financiën. 1 J A. Roldanus, letterkundige. J. Potjer. oud-gezagvoerder Stoomv Mij. Nederland. L J. van den Steenhoven, cand. notaris A H. van Mastrigt, gep. kapt. N.O.I.L. L van Wakeren adm. militair hospitaal te Utrecht. Henri C. G. M Verstijnen, kunstschilder Jhr. mr O. van Holthe tot Echten, oud- vice-president van het Gerechtshof A G. A. van der Velde, oud-adm van de suikerfabriek Modjo-Panggoeng Jhr. E. P. van der Wijck. oud-ambtenaar bij de spaarbank te Soerabaja. W P. Minderman, oud-schoolhoofd. K J. W Koch, oud-referendaris P.T.T. M Jochems ..De oude Hagenaar”. Ds A 1. De Thomsonlaan en het Thom- sonplein zijn genoemd naar ko lonel Thomson, voor wien op het Thomsonplein een stand beeld is opgericht Het werd onthuld op 14 Sept 1918 2. Ik bedoel het van binnen en van buiten vernieuwde en ver fraaide gebouw van de Hoge Raad 3. Ik werd bekeurd, omdat ik een verkeersbord negeerde Ik kwam uit de Anna Paulowna- straat en fietste toen, linksaf slaande, de Laan van Meerder - voort op. En dat mag niet Er staat daar nota bene een bord, waarop duidelijk staat te lezen: Linksaf verboden. 4. De Hertenkamp en de Koe kamp bevinden zich op dezelfde plek Koekamp is de oude offi- cieele naam. maar wij noemen dat hertenkamp meestal ,de” Hertenkamp; ingesloten door het begin van de Leidse straat weg, het Haagse Bos en de Be- zuidenhoutseweg 5. Bleijenburg is de naam van een straat in het oude stadscentrum, lopende van de Herengracht naar het Korte Voorhout en al daar uitkomende naast de schouwburg. Dr L J. v d. Waals, ambten depart Koloniën J. D R H Pillard. oud-O.I. ambtenaar. A Hildebrand, dir. Rotterdamsche Katoen- Mij. L va» der Wal, oud-directeur Rijks H.B. S te Steenwijk Gep generaal-majoor P. L. Bergansius. Ir H van der Minne, oud-lid raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Mej. J. Ch v. d Bergh, oud-directrice Huize .Westhof”. Chr M van der Werff, oud-leerares meis- jes H.B.S J Boelsums, oud-administrateur. J J. Smout. F A. Unger Pater J. J. A. de Lang S.J. Mr Viëtor Sibinga, oud-secr. der gem. Harlingen J K. Swaters, oud-leeraar. C. D Oberstadt, oud-leeraar Rijksconser- vatorium. P A de Roos, gep. hoofdcommies. Gerard van Hulzen, letterkundige. O L. Kalfsterman. gep. kapt der inf. Ned. Ind Leger Majoor F G Th Bosch, gep. majoor tit, artillerie NIL L Fröger gep. hoofdinsp. van politie. G Hoefer, oud-commies der posterijen en telegrafie J P van Santen, oud-dir. Ned Siemens- Mijen. S J M Menado. J C. Spoel, leeraar, Rijksconservatorium. G v. d. Aar. Mej. E. J. Klein. Ir J E. F de Kok, dir. generaal Ned. Petr. Mij E A. Pan, oud-dir. Billiton Mij. B Coltof. administrateur van het depart, van Koloniën. B J. van Stapele, oud-penningm. Centr. Ned Ambtenaarsbond. A E Colijn, voorzitter Armbestuur der parochie van de H.H. Martelaren. J Jonker, adj dir. Rijksinkoopbureau. Gisteren is onder groote belangstelling op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen begraven het stoffelijke overschot van den heer J J v. d. Bosch firmant van den meubelhandel en woninginrichting firma J J v d. Bosch en Zonen aan de Groote Markt Op de begraafplaats merkten wij o.m op de heeren J C Kloosterman en B Koekoek hoofden eener school. G le Coin- tre. J. Diepersloot onderwijzer dr J Hoek. Ger. predikant en tal van zaken relaties van den overledene In den stoet kwamen met de familie mede de heeren professor dr K. Dijk, hoogleeraar aan de Theologische Hooge- school te Kampen, dr A. de Bondt, pre dikant en K. Dijk, voorzitter van de Chr. Middenstandsvereeniging. In de aula speelde de organist „Wenn ich einmal soil scheiden” van Bach, „Vei lig in Jezus Armen” en Psalm 42. Dr. de Bondt zeide, dat de familie en de vrienden zeer dankbaar zijn voor het vele goede, dat hij hun steeds bewees. De heer v. d. Bosch was iemand, die, waar hij ook kwam, sympathie verwierf. Wij hebben veel in hem verloren. Professor K. Dijk wees er op, dat de heer v. d. Bosch voor hem en zijn gezin meer dan een gewoon gemeentelid ge weest is. De voornaamste trek van zijn karakter was de groote trouw Nooit was hem iets te veel. Deze trouw kwam ook uit in het kerkelijke leven Op het graf heeft ds. v. d. Bosch een broer van den overledene, voor de be langstelling bedankt waarna gezongen werd gezang 27. Ds. v d. Bosch sloot met het bidden van het Onze Vader. B en W deelen mede, dat op onderstaande plaatsen gedurende daarachter vermelde dagen en uren ge legenheid zal worden gegeven tot koste- looze inenting en her-inenting Het geboortebewijs of trouwboekje moet worden medegebracht. Roode-Kruis-Ziekenhuis. laan 1: Dinsdags, tusschen 12 30 uur. Gebouw van de Onderlinge Polikliniek, Bierkade 1: Woensdags, tusschen 14. en 15.— uur Gebouw van de Vereeniging voor Zie kenverpleging te Scheveningen. Duin straat 19: Eerste Donderdag van elke maand, tusschen 16.en 17.uur. Juni. G J. van Gortel, oud-inspecteur der Pos terijen en Telegrafie. G J G Stuyfzand. C J. H. Maatjes leeraar Ned. taal en letterkunde Dr I. Vos. Dr N. M Josephus Jitta. W. E. Roelofs jr., kunstschilder. J G. de Bruyn, beeldhouwer J Feith, gep hoofdcommies van het dep van Koloniën. F W. J. Kuypers, luit.-kol. der infanterie N.I.L. b. d. G G. A. Hordijk, off v. gez. 2e klasse. Mr. L. J. Plemp van Duiveland. eere-voor- zitter van den Ned. Journalistenkring. Mej. E. C. M. Goedhart, directrice in dustrieschool voor meisjes Dr Th. Ameschot, generaal-majoor tit. v. d. mil geneesk. dienst van het N. I.L.M. Mr. J. A. H. baron van Zuylen van Nije- velt. A Boot, oud-schoolhoofd. Roberto Tamanti, zangpaedagoog. J de Peterson ,oud-consul-generaal van Rusland. Luit -kolonel Roosjen, comm, van het reg Grenadiers J Berger sr., oud-directeur van Houthandel Bergen en Zoon J C Maat, oud-ambt. bij den dienst der invoerr. en acc. Kapitein P. van den Heuvel, oud-comm. van de H.A.L. A M le Gras, oogarts. C. L. Bense, rustend arts. N de Lieme. directeur van de Arbeiders- verz. en Depositobank. Juli. M A. Vlielander Hein, res.-wachtmeester der cavalerie. T L. Kruys, vice-admiraal b. d., oud-com mandant der marine. J D Kayser, arts. A P A graaf van Hogendorp, oud-luit. ter zee. A J. M. Verspijck. oud-off inf., oud- hoofdinsp Ned. Spoorwegen. Ir A. Bijl, oud-hoofding afd chef Duin waterleiding Bart Verballen, oud-dir. R’damsche Staf- muziek, oud-leeraar Rijks Conservato rium. J v d. Wal, pres.-comm. Bataafsche Aan neming Mij. W Zwager. oud-Indisch ambt. I H. Boeye, luit -kol inf. b.d. M P Hoek, secr. dir Assurantie Mij Nederlanden v. 1845 J van Ede hoofdcomm afd Alg. Zaken en Arbeid Gemeentesecr. Dr H F. P. Maasland, gynaecoloog en chirurg. Mévr. H. A. Boerma-Hooy prof Boerma. J C Knuttel, oud-Deliplanter. Cornelia v. d. Hart, kunstenaresse. Mevr. H A. v. d. Burg-Schmidt. L Hoftijzer. gep. commies bij de Poster H A. v. d Kraan, leeraar Engelsche taal aan de Handelsdag- en avondschool Ds W. L. Welter Augustus. H van Noort, oud-wethouder v. Loosdui- nen. D, P R. Le Grom, gep O.I. hoofdambt J Kijlstra, oud-hypotheekbewaarder. J H Bos. hoofdambt bij Gem Bouw- en Woningtoezicht Dr J A. Koch. chirurg. A A. baron Sweerts de Landas Wyborgh S J Veen oud-afdeelingschef Billitonmij Gep luit.-kol G. N van Alphen de Veer J Th. Noordanus, oud-kamerbewaarder min. v O K en W. L F. C. Alers. gep off. le kl. N.I.L. J H. Jurriaanse. D A. N. Fisher. gep. „as.-res. B.B Mr W. van Griethuysen, oud-griffier Ge rechtshof. R H Arntzenius, schout bij nacht tit. M J. Cornelius, oud-resident. W A van den Boogaard mede-dir. N V Mij „Hanenburg" B Dyckhoff. stichter der N V. Kleding magazijn Dyckhoff en Zn. G Verkruissen brandmeester. H H. Th Hoyer. E Edersheim. lid van den Gemeenteraad en van de Prov. Staten van Z.-Holland zien of gesproken beeft kend tweetal bedoel ik? ,S. Op dit vijftal vragen geeft het handige boekje „Wie, Wat. Waar?” antwoord. Wie dat dus in zijn bezit heeft, gaat op on derzoek uit. Voor de anderen geef ik de antwoorden a.s. Don derdag. M Butter, kunstschilder. A Verburg, dir. N V. Luctor et Emergo. E van de Roemer, oud-inspecteur bij het Bosch wezen in N.O.I. Gep. generaal-majoor F. L. v d Hoff. Ds H. D Drenth, em.pred. der Ger. kerk. G P. A. Renardel de Lavalette, oud-res. H A. J. Muller, arts. Ir G. J. Bosman, pres- commissaris van de scheepswerf en machinefab 't Honds- bosch. Ir F T. Engel, oud-hoofdingenieur B.O W J Bijkerk, oud-hoofd eener openb school. P Engelkes, oud-gezaghebber bij de gou vernementsmarine. Dr Willem Johannes Leyds, oud-staats- secretaris en oud-gezant van de voorm. Zuidafrikaansche republiek. Staatsraad mr. J. Limburg. A Wildschut, directeur eener handels- avondschool. Prof. J. van Gelderen. Prof dr. L. Polak Daniëls. oud hoogleer, in de geneeskunde M. Joëls jr., lid van den Gemeenteraad Dr. Menno ter Braak, journalist en letter kundige. G J. van Wickevoort Crommelin, sport- comm. Ned. Automobiel Club. L W Taaie, secr van de Haagsche Golfcl M J. van der Schilden, architect Tj M. W baron van Asbeck. oud-adm. J P Boots, adj.-inspecteur v, politie Lize Deutmann, arts Mgr F. J. H. Evers, oud-hoofdaalmoeze- nier van Leger en Vloot. Ir H. Roeloffzen. J K W. Zwang, oud-directeur postkant. Roermond. C W. F. P. baron Sweerts de Landas Wy borgh. N. M. Huart, adviseur-honorair dept, van Defensie J K Bondam gep. hoofdcommies bij het Alg Rijksarchief. Jhr'. ir. M Rappard. oud directeur Scheepsbouw der Ned. Marine. J Smit oud-referendaris dep. van Water staat. Mr F K. Bokma, advocaat en procureur Mej. C. M A. v. d. Berg, oud-leerares Duitsche taal. L J. Scheltema. generaal-majoor b. d. A van der Kruk Czn., assuradeur. H C. A van Barthold Muller gep. ass.- resident. J W R. v. d. Rest, oud-hoofdinspecteur, hoofd v. d dienst der Opium-regie in Ned.-Indië Ir R. A. Kerkhoven, oud hoofd-admini- strateur Assam Thee onderneming. Brsse. v. Lynden, douairière jhr. J. B. Six. M J. A. Masthoff, gep. luit.-generaal tit der artillerie H Polak, gep ass.-resident. Majoor G. H H. de Bont, res.-majoor. Mr. W L. A. Collard, raadsheer in het Gerechtshof J J. Semeyn. Mr. R M van Dusseldorp, burgemeester van Goes. J ten Brink, oud-reserve kapt infanterie. J H. Meyes. oud-referendaris Rekenkamer in N. Indië v d. Plas onderwijzer school Marlot. Ir A. A de Vries. J v. d. Heuvel. H. C. Fabri, directeur Onderneming Wa- toetoelis Popoh. C H. Hanewinckel. oud-commissaris van politie te Rotterdam. G J. Kla^sse. H v. d Heijden. A M. van Stipriaan Luisclus, zenuwarts F. Tymstra. oud-directeur Tymstra scholen Joh de Jong, dir. N.V. Wijnhandel van Duyl Ir M L Preller. J Colmjon, oud-leeraar. Prof, dr C. van Eijk, oud-hoogleeraar in de scheikunde. H J. v. d Broek, gep. generaal-majoor van de genie Ds G. Wuite Jzn., em. pred. der Doops gezinde gemeente H J A. Feber C G. J. du Chatinier, proc.houder Reis bureau Lissone N.V. W. Doffegnies, oud-burgemeester van Diepenveen J A. A. F Quentin, oud-directeur Lands drukkerij te Batavia. T Rutgers, gep. kolonel oud-inspecteur der Mil Academie.. W. Voswinkel Dorselen. N. Wensel, gep. kapt, der inf. R. Buss. C W. Becking, luit.-kol. der mil. adm.» N I.L. b d A A. F. Heymans, oud-insp. L O üt Ned -Indië Mr J. Wde Kanter, em.-predikant. Ds. T. Az Bakker, em predikant. J C. C. Phaff, gep kol. inf. E Cousijn, oud-directeur strafgevangenis te Haarlem. M H. Roodschild. gep. hoofdcommies. September. G J. H Bruynis, gep kol. tit. N.I.L. A W Segboer directeur Haagsche Kiosk- onderneming M. C Andel-v. d Zeeuw, ver loskundige. H. Henriques de la Fuente. W Korlvinke, dir. N.V. markiezen- en rolluikenfabriek. G. F. Höltzel. Kapt. G. J Neiszen, gep. kapt, der art. Dr. G. Postma, leeraar eener gymnasium. J H de Ruyter, oud-hoofd eener Mulo- achool. A. Koerse. W. van Boven, oud-hoofdinspecteur der volkshuisvesting. G J. Kunst, directeur N.V. „De Rentekas" Jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford, oud- vice-presiderit van de Amsterdamsche Rechtbank. C F. A. de Wilde, gep. luit.-kol. der in tendance N.I.L. Ir F. van der Goot, oud-hoofdingenieur. Dr. J. Schoemaker, chirurg. A van den Bovenkamp, gep. luit.-kol. der artillerie N.O.I.L. W A gravin van Limburg Stirum. W C. L. A graaf van By landt, directeur van den Dierentuin. November Mr K. W Brevet, oud-president van het Gerechtshof J J. v. d. Berg, hoofdcommies departe ment van Koloniën. J H F. Gelpke E C M Faber-Vierling. Mr E D. H Schutter, subst. off. v. just. Professor mr. A. S de Blécourt oud-hoog leeraar. W van Bakel. hoofdadministrateur van cultuurmaatschappijen Dr G C. Bolten zenuwarts. K van Eesteren. Q. Rovers oud-dir Gemeentebelastingen. R v d. Valk, eigenaar v.d. Valk’s schoen- magazijnen. B van Houten ontvanger dir belastingen. D Merens. generaal-majoor tit b. d. Dr W v. d Beke Callenfels, em. predik. H. L. G Donleben, oud-luit.-kol. tit der infanterie H A Veltkamp, adj. dir. „De Nieuwe Eer ste Nederlandsche” N.V. Mevr Chr v. Rosmalen-Marcelis, oud-dir. Burgerweeshuis en Fondatie van Rens- woude H N de Fremery, gep. off Ir A. J Roelofsz. adm Electrobond. Pater Benedictus Verzett. Ord. Cajrm. E G F. Payot, notaris. Dr. S Visser, gep. off. van gez. le klasse, N I L M Doornberg, le deurwaarder rechtshof Dr. J. C. Koch. kinderarts. Decem ber. J N. Sprengers, hoofdcommies ter ge meentesecretarie C Bimberge. oud-notaris. Joh. Bonte, musicus. G. P W Kehrer oud-directeur Afrikaan- sche cultuurmij. R Haller, koopman. J Beitsma hoofd O. L. school. J W. M Wins, gep. kapt der Jagers, illustrator. F R. A. Verspeyck. oud-kolonel in het Oostenrijksche leger. E Arrias. geneesheer W H Gorter, papierfabrikant J W J Wellan, oud-ass.-resident. Gvd Berge, secr afd. ’s-Gravenhage Ver tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Gep luit.-kol. J Stam. E W van Lingen, gep. verificateur bij de belastingen der gem. Rotterdam. J Beitsma, oud-schoolhoofd. Mevr A. A Rurup-de Meulder. Ir H A Ankersmit. J Th. Luyt commissaris der Holl Aan neming Mij. N V. W J Haksvoort procuratiehouder Twent- sche Bank T Kits van Waveren, werktuigkundige bij B.P.M. W J Dercksen dir korf' W Lammers, oud-notaris. Mr G M Cohen Tervaert, subst. officier van justitie. W Lammers oud-nataris. J Bonder inspecteur van politie le kl. Dr A J W Heintz. G A. Popp, procuratiehouder Ned. Kol. Petr Mij. A A. van Straaten, notaris. B Hus. Ir. P. J Stigter, m. i„ oud-hoofdingenieur van de Billitonmij. L. C. Ouwerling, gep. ass.-resident. J J. v. d Bosch Staatsraad jhr. van Bronkhorst Sandberg. J. D. Kelder oud-adj dir. P.T.T. Joh. Hofland, oud-resident. T. Tj. de Boer, oud-gezagvoerder Rott Lloyd P. H. A. de Ridder gep luit-gen. Th. C. Leeuwendal, oud-directeur arbeidsbeurs. Wouter Renaud, oud-leeraar Rijksconser vatorium voor muziek.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13