Rubriek voor de Jeugd GEMENGD NIEUWS SPORT UIT DE OMSTREKEN Jan 1041 OPLOSSINGEN DEK RAADSELS NIEUWE RAADSELS BRAND IN GASFABRIEK TE WORMERVEER ELFSTEDENTOCHT MET HET SCHAAKBORD NATIONAAL TOURNOOI TE BEVERWIJK ZONDAG GEEN VELD SPELEN 15J 14} 16} 15 15} 13 brdp. Rheumatische pijnen Is onzuiver blóed. - Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Z©u‘ Met de onzuiverheden in Uw bloed xuhen ook Uw pijnen ver dwijnen, radicaal en angs natuurlijken weg KRUSCHEN éli alia apoth. an drog. 1.62, 1.47 0.76. 0.41, p. II Ongevallen, tengevolge van de duisternis pfigr. 2 - - - g» HAAH9CHF ronpAWT Vriidaff 3 STOOKOLIE GESTOLEN EN VERKOCHT 2p bl SCHAKEN 2 te BOKSEN WIELRENNEN clandestien vervoer van vee. 19- 2. BESTE ALLEMAAL, NIEUWSGIERIGHEID GESTRAFT Ingezonden door „Dokteresje”. was Dan zal je ook goed hij 1. Tenslotte had hij het kleine zusje gevoerd. 1 1 zien nöo- De een 2. 3. 3 3 2 2 3 2 3 1 3 2 3 6 6 4 2 0 0 0 1 2 1 1 1 1 20} 19 13} 12 9} 8 7} 10 10— is 11. 10 In een ei. Das. 3. Mijn eerste gebruikt men in den winter. Mijn tweede groeit in het bosch. Mijn geheel is een bekend gebergte. Jopie was verschrikkelijk nieuwsgie rig. Als pa en ma visite hadden, luis terde hij aan de deuren, wat men daar binnen aan elkander vertelde. Hoe dik wijls hij er ook voor gestraft werd, het hielp niets; Jopie kon het maar niet af- leeren. Maar toen gebeurde er toch eens iets,, dat hem voor goed genas. Op een avond kroop hij uit zijn bedje, om onder het gordijn door te loeren en te luisteren naar het gesprek der groote menschen binnen. Maar opeens slaakte hij een gil! O wee, daar sprong een muisje zoo tegen zijn nieuwsgierig neusje op. Jopie werd bleek van angst en Vloog zoo gauw als hij kon weer in zijn bedje. Na dien avond heeft hij er zich wel voor gewacht, weer aan deu ren of kieren te komen luisteren. Alle wedstrijden afgelast In navolging van den Nederlandscheü Voetbalbond zijn, in verband met de ge steldheid der terreinen, ook door andere bonden alle veldspelen afgelast. Er is dus morgen en Zondag geen voetbal, geen hockey, geen korfbal en geen handbal. Doodelyk ongeval te Rotterdam Gistermiddag om half vier waren arbei ders bezig de deur van een spoorwagon, staande in de Lloydstraat te Rotterdam dicht te trekken Daar de deur klem zat gébruikte men een lier. Plotseling schoof de deur met groote kracht dicht, waarbij de 12-jarige H H. J. van den Berg, uit de Korte Schoonderloostraat, die bij het werk toekeek, de deur tegen het hoofd kreeg De knaap was op slag dood. 2. Ik ben een huisdier, draai mij om en je moet mij aan de boom vinden. 1. Ik ben een watervogel, neem een letter weg en ik ben 100 jaar Frits dié dingen maar niét ééns méér vroeg. Zoo werd het heelemaal winter. Als Frits ’s morgens naar school ging, meest samen met Roosje, zijn zeven jarig buurmeisje, dan keek hij altijd eens stiekum naar het standbeeld op het plein. En dan verlangde hij terug naar de warme zomerdagen, toen hij daar gezeten had met zijn boeken. En dat hij met Een Prijzen vielen ten deel aan „Langhaar”. „Wolf”. „Pruttelaarstfertje”. Prijzen afhalen aan het Bureau Haag- sche Courant op Woensdagmiddag. Daarbij uitsluitend je ware namen op geven. Uit L emitter wordt gemeld, dat gisteravond door kortsluiting de boer derij van den veehouder Blauw te Opeinde is afgebrand. Een veulen kwam in de vlammen om met zijn been, dat gebroken was ge weest. En hij werd zoo dik en sterk en levenslustig, dat de jongens hem na de vacantie nauwelijks herkenden. Neen, niemand zou het meer wagen, Frits een saaien knul te noemen! Hij had zoo’n schik in zijn leven gekre gen, dat hij zich later nauwelijks meer kon voorstellen, hoe hij eens vu rig gewenscht had, een jongen met een halflange broek en een wit boordje te zijn! Zoo zie je, dat een ongeluk soms nog wel eens gelukkige gevolgen kan hebben Kind door electrischen stroom gedood Gistermiddag is te Groningen het zes jarige zoontje van de familie P. door elec trischen stroom gedood. Het kind scha kelde in de huiskamer een electrisch kacheltje in. Tengevolge van een kleine fout bij den aanleg van den kabel kreeg het kind den stroom door het lichaam en was óp slag dood. O. S. V. Centrum Octrooiraad Haagsche T. Raadsheer D. D. 4 H. S. V. 2 Burgerlijke Stand Wassenaar. Bevallen: M. J. van Rijn geb. v. Houten, z. - M. Knijnenburg geb. Heemskerk, d. - M. van der Ham geb. van Noort, z. - C. C. Donkers geb. Barneveld, d. Ondertrouwd: P. Wilschut en L. S. Remigius - C. T. Ruigrok v. d. Werve en M. J. Berntsen - J. H. H. Zillinger Mole naar en A. F. G. Nieuwenhuys. Getrouwd: F. C. van Bommel en A. J. van Leeuwen. Overleden: R. Frankfort, 66 jaar - R. A. Kramer, man van J. A. F. Siebes, 53 jaar - E. M. van Zanten, vrouw van J. Dura, 36 jaar - A. van Dalen, man van C. Gernler, 55 jaar. Meisje vermist De burgemeester van Heemstede ver zoekt namens de ouders opsporing en terugbrenging van de minderjarige H. M. Frugte. geboren te Dordrecht 14 Maart 1924. zonder beroep, wonende Binnenweg 44. Heemstede. Zij heeft in verband met huiselijke oneenigheid op 30 December j.l omstreeks 5 uur namiddag de ouderlijke woning verlaten met medeneming van een bankbiljet van tien gulden en een groote. lichtbruine citybag, inhoudende kleeding. Vast staat dat zij per trein van Heem stede naar Amsterdam vertrokken is. Signalementlengte circa 1.60 meter, vrij mager postuur, donker haar, donkerbruine oogen. een sproetig gelaat. Zij was gekleed met geruiten. groenen mantel met groene shawl, rood regenkapje, lage, bruine schoenen met drukknoopen. Donkerblauwe regenjas óver den arm gespeeld. Wij geven hier- n in deze groepen. Voor klasse betreft, is hierbij Oplossingen en briefjes moeten uiterlijk Woensdagmorgen aan het Bureau Haag sche Courant bezorgd zijn. Alles moet onderteekend zijn met je ware namen vol uit, schuilnaam, leeftijd en adres. TANTE ETTY, Drie zilveren jubilea. Bij de Ned. Gist -en Spiritusfabriek zijn gisteren drie zilveren jubilea gevierd De heeren Th. J. H, Kokkee. chef van de af- deeling Reclame, J. F. H. van Blanken, technisch ambtenaar en C. Siekerman, kantoorbediende, herdachten n.l den dag, waarop zij 25 jaren geleden bij de onder neming in dienst traden COMPETITIE VAN DEN H.S.B. Sedert de vorige opgave werden in de competitie van den Haagschen Schaakbond de volgende wedstrijden gespeeld, resp voltooid: Klasse I: H. Chr S.V. 2—RSC 7—3; Ruy LopezD.D. 2 4}5J. Klasse IIA: Ruy Lopez 2RSC 2 5}4J, DSC—HSV 4J—5J; DD 3—HASC 4—6. Klasse II B: HSV 2—OSV 3—7; Centrum DD 4 5}—4J; Haagsche T.—HSV 2 8—2; OSVRaadsheer 7}2|. Klasse UIA: Westerkwartier 3VCST 4—6; HCSV 3—HASC 2 5—5; Ruy Lopez 3 RNS 9—1. Klasse IIIB: OSV 2—Haagsche T. 5—3; Aanrijding. Door tót nu toe onbekende oorzaak had gistermorgen omstreeks 8 uur een aan rijding plaats op den van Vredenburchweg te Rijswijk tüsschen één met een paard bespannen wagen bestuurd door P. C H. uit Loosduinen en een tractor met opleg ger, bestuurd door W. C. B. uit Naaldwijk H. bekwam eenig'' schaafwonden aan het hoofd en werd door dr. Klasens ter plaatse verbonden Het paard werd ernstig aan éen der achterpooten verwond en móest worden afgemaakt. De wagen werd zwaar beschadigd. De directe oorzaak van Uwe Raadselvriendjes eo vriendinnetje- wordt uitdrukkelijk verzucht op de enveloppe te vermelden Voor de Kinderrubriek DAPPERE FRITS Land- en Tuinbouwbond. Gisteren heeft te Delft een vergadering plaats gehad van den kring Delft van den L.T.B., ter bespreking van de voorstellen voor de algemeene vergadering. Besloten werd de volgende voorstellen in te dienen: het voeren van besprekingen om te komen tot een loonenden prijs voor de melk en een reorganisatie van het C.M C.-bestuur en toewijzing van voeder voor paarden. LEIDSCHENDAM UITREIKING VAN DISTRIBUTIE BESCHEIDEN In het tijdvak van 6 Januari t/m 18 Januari 1941 worden wederom distribu tiebescheiden uitgereikt. Iedere houder Gisteravond reed een autobus maatschappij T.A.D., welke dén TubbergenAlmelo Onderhoudt op onVerlichten wagen met brandstoffen De voerman E. uit Tubbergen. wilde juist weg rijden toen de botsing geschiedde. Hij smakte tegen den grond en liep ernstige inwendige kneuzingen en een gescheurden polsslagader op. Hij werd naar het zieken, huis te Almelo overgebracht De autobus bekwam aan de voorzijde zware schade Enkele reizigers kregen wondjes door val lend glas Gistermiddag is uit het water bij de punt te Middelburg het lijk opgehaald van A. Caljauw, een der twee personen, die sedert Dinsdagavond werden vermist De pogingen om ook net lijk van den tweeden man. J. Goedbloed te vinden hadden tot dusverre géén resultaat Gistermiddag is uit hét water van de Achtergracht te Amsterdam het lijk opge. haald van een 44-jarigen man, dié sedert het begin van deze week vermist werd De man is waarschijnlijk, misleid door de duisternis, te water geraakt en verdronken. -Dp den Oudezijds Voorburgwal is gis. teravond een 60-jarige inwoner van Den Helder te water geraakt. Door handreiking kon de man spoedig op het dróge wordèfi gebracht. Gisteravond is de 58-jarige heer K. Pels te Woerden door de duisternis misleid van de Emmakade in de Singelgracht geloopen en verdronken. HAAGSCHE VEREENIGINGEN ONT MOETEN ELKAAR Op Maandag 6 Januari organiseert de boksvereeniging D.O.S. inplaats van den aangekondigden bekerwedstrijd tegen D O S. Amsterdam, een plaatselijken wed strijd tüsschen de Haagsche vereenigin- gen. De volgende partijen zullen dien avond verwerkt worden Klein tegen Wildschut, Evers tegen Deurlo, Riet' te gen Knol, Wilmsen tegen Voermans, IJzendoorn tegen Hofland, Ros tegen v. Bemmel, Storm tegen Klein, Con- stands tegen Oosterbaan, D. Groos tegen Buis, W. Groos tegen Huijnen, W. Stui ver tegen Dorenbos ('s-Hertogenbosch). De wedstrijd vindt plaats in gebouw ..Amicitia”, Westeinde, aanvang ’s avonds 8 uur precies. Vier aanhoudingen te Huizen Een beurtschipper te Huizen (NH-) dééd aangifte bij dè politie van de vermis sing van èlf vaten stookolie inhoudende 200 liter elk. De politie stelde een onder zoek in en zij ontdekte een spoor, dat leidde naar Laren, Blaricum en Huizen. Zekere M die naast het pakhuis woont van den gedupeerden beurtschipper, had met een anderen beurtschipper P. uit Laren, een afspraak gemaakt, waarbij de olie van zijn buurman aan een ander zou worden verkocht. Met zekeren B. uit Bla ricum kwamen zij voorts overeen, dat deze een kooper zou zoeken en dan een deel van de winst zou krijgen. B. vond een kooper n.l. zekeren D. in Laren, die wel zin had in de vaten met inhoud, temeer daar men hem vertelde, dat er benzine in zat. Een deel van deze „benzine” ver kocht D. weer aan zijn buren V. D. en T. en zoodra dit zaakje beklonken was zou de „benzine” geleverd worden De buurman van den beurtschipper wil de echter eerst geld hebben en de Laarder D gaf als voorschot 1000 Des avonds in het donker werden de vaten afgeleverd Toen D Maandag de vaten per auto wilde gaan vervoeren, ontdekte hij, dat er geen benzine in zat. Hij had inmiddels nog 500 betaald en voelde zich derhalve „Op gelicht” voor f 1500. Sen korporaal van den opbouwdienst was bereid, tezamen met D., den leveran cier hierover onder handen te nemen. Uit angst voor de politie gaf M. f 500 terug. De korporaal en de tusschenpersoon B kregen elk 100, terwijl P f 200 kreeg voor zijn bemoeiïnae>- Geia onaer vloerzeil aangetroffen. De politie was inmiddels op het spoor van dieven en helers gekomen en gisteren ging zij over tot arrestatie van het viertal, terwijl ook de vrouw van M. en haar zoon werden aangehouden, die ervan werden verdacht, het geld te hebben verstopt Bij een onderzoek in de woning van M werd het ontbrekende geld onder een vloerzeil aangetróffen, waarop de vrouw en haar zoon in vrijheid werden gesteld. Na de arrestatie van het viertal lekte nog meer uit. De korporaal bleek n.l. van het gekregen geld een half varken te heb ben gekocht, welk varken clandestien ge leverd was door een veehouder uit den omtrek van Amsterdam. De Huizer politie had echter nog meer geluk Want toen zij na het onderzoek naar huis ging trof zij op den weg een Hilversummer aan met een varken, dat uit Loosdrecht afkomstig was én in Huizen moést worden afgeleverd De man werd aangehouden en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt wegens Rijswijk. Bevallen: E Moor geb van Galen Last, z. - M. Mol geb. Slok, d. - G. C. A. van der Zee geb. Meihuizen, d - E. P. Bode geb. Twiss, d. Ondertrouwd: E. Vink en D. E. van Steenbergen - J H. Huiibers en M. J A Etman Overleden: C. M. van der Tas, vroyw van J. W. Bakhuizen, ^7 jaar. 4} zege voor D.D zal gesp, gew, gel. 3 3 3 3 3 H. C. S. V. 3 Klasse IIB: gesp. gew. - 3 3 2 1 1 1 1 2 2 gel. verl. pnt. verl. pnt. brdp. 4 4 3 3 2 2 van de diénst een Diefstal ten nadeele van den Opbouwdienst De recherche te Zeist heeft in samen werking met haar Utrechtsche collega’s, een aantal goederen opgespoord, welke bij afdeelingen van den Opbouwdienst te Zeist en Austerlitz zijn gestolen. De le vensmiddelen. dekens, kleeding enz. wa ren naar Utrecht vervoerd, welke goe deren gedeeltelijk bij een opkooper in be slag konden worden genomen. Voor het transport naar het politiebureau moest een vrachtauto worden gebruikt. De op kooper is in verzekerde bewaring gesteld. Het onderzoek wordt te Zeist en tc Utrecht met kracht voortgezet. van een distriuui.e^tamkaart ontvangt bescheiden volgens een schema, dat huis aan huis bij de ingezetenen is bezörgd RIJSWIJK. Getrouw aan ie Ier jaar Rijmt Tante Etty haar Nieuwjaarswensch in elkaar. Het is lang geei kunststuk, zoo jullie ziet Want een dichte -es is Tante Etty niet. „Hans de Torenkraai” Veel tijd om een verhaaltje te verzinnen Is dat niet iets om het Nieuwjaar goed te beginnen? „Pruttelaarstert. Heel veel geluk in het komende jaar En nog veel dubbele feestdagen” met elkaan, „Haantje de Voorste” Dat jij me nu langer trouw zal blijven En altijd goede pennen zal hebben om „mooi” te schrijven, „Anemoontje”Ik hoop dat je veel cadeautjes zal winnen Maar leeftijd ni< meer vergeten, want dan ga je het ootjesbusje niet binnen. Astrid”Tijd jnoeg om de raadsels tel verzinnen og wel veel prijsjes winnen. Pau-IJ”: Veel neeuw en ijs voor jou Want k oudje houd niet zoo van de kou. „Langhaar”: Ik hoop dat jouw prijsje ook een boek zal wezen Zal je dan veel uurtjes heerlijk kunnen lezen.? „De Schilder”Jou wensch ik veel lange feestdagen Waarvan je over de „kortheid” niet hoeft te klagen. „Dokteresje”Veel geluk en de Kinderrubriek niet vergeten Want Vrijdags staat de correspondentie er ook wel eens in, je kan nooit weten. „Wolf” Dat je nog veel lange brievenaan mij zal schrijven Dan zal je schuilnaam ook lang in de Rubriek blijven „Teekenaartje”Ik hoop van jou veel goede oplossingen te ontvai gen Wat zal jij dan steeds naar de Courant verlangen. „Sjors v. d. Rebellenclub” Dat ik veei briefjes van je zal krijgen En je nog lang mijn Rubriekertje zal blijven. „Roodhaartje” Vijf keer de raadsels goed En je schuilnaam gaat het lootjesbusje in met spoe 1. „Blondje" Voor jou de wensch dat je altijd de raadsels zal woietl Dan zullen de prijsjes jou ook zeker niet vergeten. „Goudhaartje” Meisje dat je schuilnaam spoedig uit het lootjesbusje zal komen Het zal je wachten zeker beloonen „Friezinnetje” Blijf trouw schrijven de tijd Tot je 14 bent, dan heb je vast geen spijt. „Irene”Ik hoop dat je dikwijls je schuilnaam in de rubriek zal lezen En het niet altijd „moeilijke raadsels zullen wezen. Verder wensch ik alle „oud" en niet genoemde rubnekertjes bij elkaar Een GEZEGEND en GELUKKIG vtF.irWJAAR. DELFT. Jubileum N. J. H. de Graaf. Op Nieuwjaarsdag herdacht de heer N. J H. de Graaf te Delft, commies bij de plaatselijke belastingen, den dag, waarop hij voor 25 jaren in gemeentedienst trad. In verband daarmee werd hij door den ge- meente-ontvanger den heer v d Lee ge complimenteerd en werd hem namens het college van B en W de gebruikelijke gra tificatie aangeboden Vervolgens werd hij toegesproken door zijn onmiddellijken chef, den havenmees ter. den heer H. A. Visser en door zijn collega’s de heeren P G. Stoutjesdijk en W A. de Held. De heer de Graaf sprak tenslotte een hartelijk dankwoord. gloeiend bijEen één voor zijn beurt en een berg strafwerk! Ja, want de Kievit was een bést ventje, maar lang niet malsch, als hij eens een enkelen keer loskwam! Met looden schoenen ging Frits naar huis dien dag en aan tafel had hij niets te vertellen. Het was maar goed, dat de kinderen zoo’n lawaai maak ten! En na het eten sloop Frits stilletjes naar boven. Op de gang voor Vader’s studeerkamer aarzelde hij even. Hij wist, dat hij altijd daar mocht zitten met zijn werk nu het zoo koud was, maar hij deed het niet. Vader lette altijd precies op wat je deed en dan zou vader het strafwerk ook te krijgen. En dat vond Frits niet dig. Niet omdat Vader zoo streng Vader was zijn goede kameraad, al tijd geweest. En als hij vertelde, dat hij zoo’n slaap had gehad in de meet- kundeles en er daardoor ingetippeld was, nou, dan zou Vader vast niet boos zijn. Nee, Frits wist hoe het gaan zou. Vader zou dan kort en goed bevelen, dat de jongen ’s morgens niet meer mee mocht helpen, want dat zijn werk vóórging! Nou en dat ging niet, om Moeder. Frits trok zijn schouders op en gipg Vaders kamer voorbij, de trap op naar den zolder. En daar zat hij met blauwe vingers en een rooden neustop zijn strafwerk te maken. Het ging niet zoo erg goed met Frits, Op school niet en thuis ook niet. Hij werd kribbig en vervelend den laatsten tijd en ook zag hij bleek en moe. Een paar repetities had hij al verknoeid. Die Frits is een saaie knul, zei den zijn klasgenooten. En als er eens iets bijzonders was, een wandeltocht of een schoolfilm of zoo, dan vroegen ze hem maar niet eens meer. Frits ging tóch immers niet, hij mocht niet, zei hij, of hij kon niet van zijn wisten niet op school, dat toen hij zich verbeeld had, zoo’n ouderwetsche jongen was een rijken, ouderwetschen vader, jongen, heelemaal zonder zorgen... Soms vertelde hij erover aan Roosje, dat kleine leuke ding, dat al tijd maar dapper naast hem trippelde met haar twee dunne vlechtjes en haar rond mutsje. Die Roosje was al tijd hetzelfde, ze zeurde niet tegen hem en als hij eens verdrietig liep te zwijgen, stapte zij even opgewekt voort. Roosje werd zoo langzamerhand zijn eenig kameraadje. En toen... eens op een dag... Ja, hoe het eigenlijk precies ge beurd was, kon niemand later meer vertellen. Het was alles zoo plotseling gegaan de jongen met het zakje snoep, die Roosje gewenkt had. Het kleine ding, dat hard was weggehold op haar ranke beentjes... de rij zware auto’s om den hoek... ’t gegil... en toen hadden ze Frits opgenomen, waar hij lag neergesmakt met zijn hoofd tegen het hekje Van het standbeeld. Den volgenden dag stond er een stukje in de krant over een dapperen dertienjarigen jongen, die met levens gevaar zijn klein vriendinnetje had gered, toen die bijna door een auto was overreden. En later stond er een lang Verhaal in het schoolblad over Frits Verthoren, onzen dapperen ka meraad uit Hb. Maar Frits wist van dit alles niets. Hij lag doödstil op zijn bed in het ziekenhuis en droomde maar, dat hij nu echt een ouderwetsche jongen was geworden, die alles héél op zijn ge mak kon doen. En de oude dokter, die aan zijn bed kwam, zag hij aan voor zijn eigen ouderwetschen vader met het sjok-sjok paardje. Hij hoorde ook niet het lange ge sprek, dat die dokter had met Vader en Moeder. Hoe hij zei, dat het eigen lijk nog een geluk bij een ongeluk was, dat Frits nu eens kon uitrusten, want dat hij zich allang veel te hard had ingespannen. Hij zag ook niet Moe ders tranen en die van Roosje’s Moe der, die kwam bedanken! Neen, daar wist Frits allemaal niets van. Hij wist alleen maar, dat het heerlijk was om zoo stilletjes te lig gen genezen en een ouderwetsche jon gen te zijn, die geen proefwerken had. Toen het voorjaar werd, zorgden Roosje’s ouders ervoor, dat Frits een héelén tijd naar buiten ging. Hij dronk erg veel melk en oefende erg flink Kantoor in lichterlaaie Hedenmorgen om zes uur brak brand uit in de gasfabriek te Wormerveer. Door het weigeren van de voedingspomp der verwarmingsinstallatie voor de gas houders liep deze installatie droog, met het gevolg, dat brand ontstond in het boven gelegen kantoor van den bedrijfs leider. De bedrijfsleider, die naast het kantoor woont, werd gewaarschuwd door een veiligheidssysteem. Hij trachtte het vuur met behulp van een bluschapparaat te doöven. doch slaagde hier niet in. De brandweer, die op het terrein van het gasbedrijf is gestationneerd, kon di rect ingrijpen, zoodat erger werd voor komen. Het kantoor met archief en be scheiden is echter geheel uitgebrand. In de fabriek is veel waterschade aange richt. Men hoopt de verwarmingsinstal latie weer spoedig in orde te hebben. maal zijn zinnen op gezet, dat Frits, zijn oudste zoon, de H.B.S. afliep! Daar deden ze allemaal zöo vreese- lijk hun best voor, daarvoor werkten ze dag en nacht, vader en moeder. Nou, dan moet het ook! dacht Frits en hij boog zich over zijn meet- kundeschrift met zijn vingers tegen de ooren om het getoeter van de auto’s niet te hooren. Maar erg goed kon hij zijn hoofd er niet bij houden! Zijn oogleden voelden zoo prikkerig en zwaar, het leek wel... ja, het leek heusch wel of hij een beetje slaap had! Bom, met een schok was zijn blonde kuif voorover op het schrift gegleden en van dien schok was hij opeens weer klaar wakker! Hij was vanmorgen ook al zoo erg vroeg opgestaan! Ja, want gister avond had Moeder zoo’n hoofdpijn ge had en toen had hij zich voorgeno men om zes uur op te staan en vlug de kachel aan te maken vóór moeder beneden was. Nou, en hij had het ge daan ook! Toen moeder verscheen brandde het kacheltje al en was de tafel gedekt. En daarna had hij Kees je geholpen met aankleeden, de meis jes geklopt, pap gekookt voor TruUS- je én tenslotte het kleine zusje ge voerd. Heb je geen werk meer Frits? had moeder gevraagd. Nee moes, ik ben bijna klaar! En Frits had gedacht: „mijn meet kunde doe ik in het vrije kwartier weleven bij het standbeeld”. Zoo lang zamerhand was dat een gewoonte van hem geworden: ’s morgens thuis mee helpen en vlüg-vlug in het vrije kwar tier zijn werk doen. Frits was niet dom, dus meestal lukte het wel. Maar vandaag had Frits een prop watten in zijn hoofd in plaats van een stel hersens. Öok in de meetkundeles zat hij droomerig te kijken, zoodat de Kievit zelfs met de liniaal op tafel sloeg en luidkeels kweelde: Frits Verthoren, zit je weer op je akkertje? ZoU je niet eens opletten. Wacht, leg me eens uit, wat ik daar net verklaard heb! Toen was Frits er voor het eerst I Gevonden voorwerpen. Een portefeuille met kwitanties, politie bureau Rijswijk; bruine dameshandschoen, Leeuwendaallaan 112; band van een chauf feur van de Duitsche Weermacht, politie bureau; roode step. Huis te Hoornkade 17; een paar gebreide kinderhandschoenen, politiebureau; oude winterjas, waarin om. Lipssleutel no. 203, bij Brugwachter Hoornbrug; roodbruin lederen hondenhals band met riem Hoekenburglaan 50, Voor burg; rechter dameshandschoen, bruin nappa. Heerenstraat 131; bruin astrakan heerenhandschoen, politiebureau: Fransche huissleutel. Verh, Metmanstraat 57; brood- bónkaart, politiebureau; bloemkaart, Paul Kaiser, Geestbrugweg; een paar regen pijpen. Kerklaan 155; vulpenhouder, merk Waterman. Heerenstraat 51; kinderslee, Rembrandtkade 165; lichte glacé hand schoen politiebureau; textielkaart, politie bureau; 2 distributiekaarten, Oranjelaan 12; groen grijze heerenhoed. politiebureau; met bont afgezette want, politiebureau; rood gummy kinderregencapè, politie bureau; vulpen, Beetslaan 48; Lipssleutel, Caan van Necklaan 9; 4 kolenbonnen, Haagweg 59, Rijswijk. Opgevangen dierenFox-terrier en grijze poes (kater), Nassaukade 67, Rijs wijk. WASSENAAR Een interessante vierkamp. Het Kramer-Comité dat kort geleden den tweekamp Euwe—Kramer organi seerde, komt nu weer met een nieuw en origineel plan, waardoor Friesland weer eenige weken lang de belangstel ling van de geheele Nederlandsche schaakgemeenschap zal trekken. In na volging van den roemrijken elfsteden tocht op de schaats zal het Kramer- Comité in samenwerking met het Euwe- Comité en den Nederlandschen schaak bond vier van de beste vertegenwoordi gers van Caissa een tocht door de elf Friesche steden doen maken. Einde Fe bruari of begin Maart zullen dr. Max Euwe, de Friesche kampioen H. Kramer, de Oostenrijksche meester H. Kmoch en de oud-kampioen van Nederland S. Lan dau in Leeuwarden de eerste partijen van een vierkamp spelen, waarna een tocht door de andere 10 steden van Fries land wordt gemaakt. In elke stad wordt een ronde van dezen belangrijken en in teressanten wedstrijd gespeeld. De laat ste ronde, de twaalfde, zal weer in de Friesche hoofdstad worden gespeeld. komen de bijeen In de zaal Escamplaan 67, NZCHaagsche T. 34 voorl.; RNS 2 OSV 2 2J—5}. Klasse IIC: Pe jrolea—GEB 3—7; VCSV 2 Avanti 4}1 Klasse IlID !ZC 2—Caïssa 1}—6}. RNS 3Haagsche 3 6—2. In de eerste :lasse en in klasse 2B zijn thans 3 ronde onder de star zoover de eer: aangenomen dat de wedstrijd Ruy Lopez D.D, 2 een opleveren, Klasse I: L S. G. D D. 2 R S. C. Ruy Lopez W. K. „Jokkebrok’„Parelprin»es „Ome Kees”; „Jozefiéntje”; „Schilderesje”; Po peye”; „Kanaria”; „Puntmutsje i Allen hartelijk welkom in de Kinderrubriek. TANTE ETTY, Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Wassenaar té bevragen des morgens van 9 tot 12 uur: een damesparapluie, een ceintuur, een hoed, eèn paar schaatsen met een paar handschoenen, een hamer, twee portemon- naie’s met inhoud, twee rijwielbelasting- merken. een étui met blocnote, een da- mes-armbondhorloge, een rozenkrans, een zak cokes, diverse handschoenen, een koperen kistje. Voorts twee honden. De 7-jarige W. stichtte een brandje op den zolder van een schuur aan de Rozensteinstraat te Wassenaar, brandweer bluschte het vuur met straal op de waterleiding. In de duisternis liep de jarige G. te Wassenaar met het hoofd door een ruit en bekwam verwondingen aan het gelaat. Hij werd door dr. Hubbe- ling verbonden. Waaróm hij zoo erg graag een ouder wetsche jongen wilde zijn Een ongeluk, maar tóch een geluk! Op het groote ouderwetsche pléin stonden zware kastanjeboomen en een mooi oud standbeeld. Daar stond ook, donker en deftig, de heel oude school, die daar al gestaan had toen onze grootouders nog op de schoolbanken zaten en Fransche woordjes leerden. En -toen onze grootmoeders hier wan delden met wijde rokjes en gebor duurde broekjes. Je kon goed aan de school zien, dat zij érg, érg oud was! Aan het heele plein zag je het trouwens en óok aan hét standbeeld, maar veel meer nog aan de groote kerk met den hoogen toren, die op het plein neer keken. Als jè heel hoog boven op den toren stond - Frits had er eens gestaan in de groote vacantie, toen ér een oom en tante te logeeren waren! dan leken de menschen op het plein net zwarte stipjes. Dan kón je heelemaal niet méér zien óf het menschen van nu of menschen uit den ouden tijd waren. Frits had gedacht toen boven op den toren stond: Hè, het zou eigenlijk wel fijn zijn, als het nu hog die oude tijd was. Toen was het leven rustig en bedaard, toen hadden de mënschén óveral tijd voor. Toen hoefde je niet zoö erg te vossen en té jagen met jé wérk omdat de school zoo duur was ën vader hét haast niet bètalén kón! Toen... Ja, Frits had zoo een poosje staan peinzen boven op den toren. En toen de school weer begonnen was, was hij vaak in het speelkwartier met zijn boeken op het randje van het standbeeld gaan zitten. Nu ook weer. Daar was het Stil en koel, zoo in de schaduw van de heel oude hoornen, daar kon je je verbeelden, dat je een ouderwetsche jongen was! Een jongen tnet een halflange broek aan, met zwarte gebreide kousen en met een wit boordje. Zoo’n jongen, die geen zorgen had, want natuurlijk was hij een rijkelui’s zoontje. Zijn vader was dokter, zoo eentje met een hoogen hoed en een gouden horlogeketting en een koetsje met een sjok-sjok paard- ervoor. De arme jongens hoefden toen niet te leeren. Die wérden gewoon maar timmerman of bakker of mole naar. Zou Frits ook eigenlijk wel fijn vinden. Maar vader had er nu een- Op 11 en 12 Januari De Hoogoven Schaakclub organiseert op Zaterdag 11 en Zondag 12 Januari te Beverwijk nationale wedstrijden, waar aan vele bekende Nederlandsche schakers en schaaksters deelnemen. De eeregroe- pen zijn als volgt samengesteld Eeregroep A dr. Max Eu We, A. J. Wij- nans, H. Cortlever. C. J. R. SameliUs. Eeregroep B S. Lapdau, mr. Ed. Spanjaard, mr. G. C. A. Oskam, W. Koo- men. Eeregroep dames mevr. F. Koomen, mevr. C. Roodzant, mej. A. M. van Schaik, mej. M. W. Bannink. Mevr. F. Koomen (beter bekend on der haar meisjesnaam Fenny Heemskerk) is kampioene van Nederland, mevr. Rood zant is oud-kampioene van Nederland. RENNERSCLUB HOLLANDIA Onder groote publieke belangstelling hield „Hollandia” Zondag een ontmoeting op den hometrainer tegen de Schevening- sche rennersclub „De Kampioen”. De uit slag hiervan was1. Ashman (H 2. Bouvet (K.), 3. v. d. Muijden (K.), 4. v. d. Touw (K.), 5. Vijfhuizen (H.), 6. Nieu wenhoven (H.), 7. C. Bijl (H.), 8. Eind hoven (K.), 9. Cromzicht (H.), 10. Hille- naar (K 11. Deijs (K.), 12. P. Bijl (H.) beiden in denzelfden tijd, 13. de Bruin (K.), 14. Habets (H.) beiden in den zelf den tijd, 15. Ferber (K.), 16. v. d. Thor- ten (H.) Drie Hollandia-leden reden een wed strijd van 3x1 k.m. waarvan de uitslag was1. L. Toneman, 2. v. d. Stein. 3. Reijgersberg. Zondagmorgen om 10 uur leden alhier.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6