/FUROL BIOSCOPEN UIT DE OMSTREKEN De Avondschool van Doctor Plaizer HET RINGENHUIS Briljant en OUD GOUD! 1941 Ken je eigen stad Ruwe Huid Ruwe Handen^ Ruwe Lippen HAAGSCHE COURANT Zaterdag 4 Jan. 1941 2e bl. pag. 2 Scheveningsche klanken Procents-berekeningen Ken je eigen stad Op de fouten jacht „HET SIMPELE LEVEN” door ERNST WIECHERT VEILING VAN VASTE 0EDEREN RECLAMES. RECLAMES. RECLAMES. CXLVII lèi vooral af- den Distributie- per. v. O., de 12- aan /34, Afscheid van de V.LO.S. 19 Sleutel op de les van j.l. Donderdag. H. v. d. Dr PLUIZER I 1. Weer eens een voetbalclub. Je weet: H.B.S. betekent Houdt Braet Stant. Maar wat betekent A.D.O.? Het beste is het gehele epistel verbe terd in je cahier over te nemen. Doe je best! voor ons ófwachte toekomst tot ge- 'l Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drog de I Huurprijs van het benedenhuis ƒ6 p. w.’ Tot onderwijzers aan deChr. Uloschool te Rijswijk zijn benoemd de heeren D. Sijens te Bedum en P. de Hoog te Aalsmeer. 5. Ik stond op het Gevers Dey- nootplein. 1. 100 2. 87J 3. A x 100 is 6i 4 5 34.80 per jaar, per maand dus ƒ2.90. Naaldwijk. Bevallen: M. C. Volle- bregt, geb. Rotteveel, e. - C. M. M. van Dijk, geb. Amerlaan, z. - N. Boekesteijn, geb. Sonneveld, d. - A. van Vliet geb. Hor- mijnheer Ik deel u meede, alsdat Janus niet op school ken komen om rede hij naar de tandars moet. die u noemt juff. Bons. AMICITIA. In dit theater draait de voortreffelijke film „Ik was Jack Morti mer”, waarin Adolf Wohlbrück de rol speelt van een taxi-chauffeur, die plot seling ontdekt, dat de onbekende passa gier in zijn wagen is doodgeschoten. Uit vrees, dat hij voor den dader zal worden gehouden, werpt hij het lijk in het water en om de politie te ontgaan, geeft hij zich uit voor Jack Mortimer. Dank zij de be kentenis van een dirigent kómt alles tot een goed einde. Vooraf een zeer geva rieerd programma. HONSELERSDIJK Veilingvergadering Onder voorzitterschap van den heer L. van Woerden hield de veilingvereeni- ging „Honselersdijk” haar jaarvergade ring. De voorzitter wees in zijn openings woord op de belangrijkste gebeurtenissen in 1940 en besprak den toestand in den tuinbouw- De thans NAALDWIJK De standplaats der autobus- sen te Naaldwijk is thans niet meer op het Havenplein, doch op het Wilhelmina- plein. Passagiers voor Delft (via Wate ringen) moeten in Honselersdijk over stappen. De uitbetaling der inkwar- tieringsgelden over de maand December zal a.s. Maandag van 10 tot 4 uur 30 in het gebouw van Sociale Zaken aan de Havenstraat te Naaldwijk plaats vinden. Ten huize van den heer P. viel een pan met kokend water van de kachel en kwam terecht op een zevenjarig meisje. Het kind kreeg brandwonden en is naar een ziekenhuis te Delft vervoerd. RIJSWIJK Tooneelvereeniging M.V.K.V. Zondagmiddag 12 Januari a.s. zal tooneelvereeniging „Met Vereende ten Voorwaarts”, WASSENAAR Begrafenis T. de Jonge Gistermiddag is op de Ned. Hervormde begraafplaats te Wassenaar teraardebesteld het stoffelijke overschot van den heer T. de Jonge, gep. officier le klasse van den Marinestoomvaartdienst. Aanwezig waren o.a. de heeren J. v. d. Heyden, inspecteur van den Luchtvaart dienst. A. Korving, oud-hoofdambtenaar in Ned.-Indië, M L. Schroot, arts, ir. J. W. Hessels, J. G v. Dormolen, oud-inspec- teur van van Ommerehs Scheepvaartbe drijf, van Driel, J. ten Cate, I. Habig en C. Carrière, gep. officieren van den Marinestoomvaartdienst, I. Kilian, oud- administrateur Suikermaatschappijen, A. H. Voetelingk, voorzitter Rijkscommissie voor de Machinistenexamens en P. Hop man, oud-gezagvoerder. De heer 'Kilian, zeide te spreken in op dracht van den voorzitter van de Club van oud-marine-officieren van den Marine stoomvaartdienst. De heer de Jonge was bij ons zeer gezien door zijn kameraad- schappelijken omgang, aldus spr. De heer Voetelingk zeide' dat de overledene een van de vooraanstaande leden is ge weest van de machinistenexamencommis sie. Zijn uittreden indertijd was dan ook een groot verlies, niet in het minst voor de candidaten, die in hem een rechtvaar digen en billijken examinator, maar bo venal een goed en hartelijk mensch von den. Een zoon dankte voor de belangstelling. In café Sprinkhuyzen te Wateringen, is, op initiatief van de V.V.V. te Wateringen afscheid genomen van de V.I.O.S. Ach tereenvolgens voerden het woord de heer P. Vis, voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, burgemees ter Veihoeven van Wateringen, burge meester Eisen van Naaldwijk, burgemees ter Kampschöer van Monster, burgemees- t-“ van de Hoeven van De Lier, de heer J. Barendse, voorzitter Bond Westland. Alle sprekers roemden de service van de V.I.O.S. en de verdiensten en werkkracht van den directeur, den heer P. H. Lip man. de v,,xvxo> veiccnuc Krach ten Voorwaarts”, haar groote tooneeluit- voering met bal-soirée geven in de groote zaal van „Hotel Leeuwendaal”, te Rijs wijk, des middags om 3 uur. Op veelvuldig verzoek zal opgevoerd worden het blijspel uit het Indische leven in drie bedrijven „Suikerfreule”, door H. v. Wermeskerken. Regie J W M. Trouwborst. De muziek zal worden verzorgd door „The Funny Melodisten”, onder leiding van Jac. Dool. De studie van het stuk „Hoogmoedswaan zin”, is reeos in vergevorderd stadium, zoodat het op Zondag 9 Februari, voor het voetlicht zal worden gebracht. ASTA: De prachtige film „Vorsten- tragedie” is weer een week verlengd, ongetwijfeld tot groot genoegen van dé talrijke bioscoopliefhebbers. Zooals men weet, beeldt de film het tragische leven uit van de mooie Schotsche koningin Ma ria Stuart. De hoofdrol wordt vertolkt door Zarah Leander; zij wordt bijge staan door Willy Birgel als Lord Both well. Het geheel is prachtig en adembe nemend van spanning. Regie, spel en aankleeding munten uit. In het voor programma wordt het binnen- en bui- tenlandsch nieuws vertoond. Burgerlijke Stand ’s-Gravenzande. Bevallen: C Haaring geb. Berkel, d. - M. Calkhoven geb. v. d. Pols z. - M. J. van Eijk geb. v. d Weiden d. - M. G. J. v. d. Ende geb v. Leeuwen,, z A. Vink geb. v. d. Meer d. Ondertrouwd: P. J. Pantus en Akker. Overleden: D. Vreugdenhil wedn. v. A. Zeelenberg, 65 j. Loosduinen. Ondertrouwd: C. van. Os, en C. P. van Zeyl. - G. Storm en J. E. Kortman. - W. Urgert en C. W Jeursen. Bevallen: A. J. Vane, geb Rijckhart, z ’t Blèift in de vischloos geregeld nog maar ’n drukke nering. Oewel de feest- daege de boel knappies in de war ebrocht ebbe, komt er bijnae elke dag nog aerdig wat visch an de mart. In 't begin van de week was er nog ’n dag van togge de 9000 guide omzet. ’t Is merkwaerdig, oe wéinig wijting of er de leste daege-n-evange wordt. Dat vischje, dat enkelde weke—n-eleeje zoa dicht teuige de wal an zat, is weer ver- dwene-n-en èit blèikbaer dieper waeter oppezocht. Scharre worde der nog erg veul evange, allien valle ze de leste tèid al bezonder kléin van stik. Der schèine poginge-n-annewend te worde, om gedaen te krèige. dat er 's nachts pver-evischt ken worde. Daer zou wel veul voor te zegge weze, vooral azze de schepe dan enkelde mèile vor der in zèi konne gaen. ’t Gevolg zou we ze. dat er meir schol en oak nog wat tong en tarbot annevoerd wier. Maar of die vlieger óp zei gaén, staet nog te be zien. Want ’s nachts vissche onder de ge- geve-n-omstandig-eedes. daer benne weer nieuwe gevaere-n-an verbonne. En juust met ’t oag daerop zelle die poginge wel schipbreuk lije. Beter zou ’t weze vooral ten ge rieve van de visch-andel dat de invoer van vorsche aèring en visch yièt Dene- marke-n-en Noorwege vrij egeve wier ’t Zou gien wonder weze, azze we van de winter non en dan zonder èige anvoer zatte. En non mag de visch dier weze, maar zónder visch kenne we ’t in deuze tèid toch moeilik stelle. KEES DE KLINKER. CENTRUM. In dit theater gaat deze week de film „De premiere der Butterfly” met in de hoofdrollen Marie Cebotari, Paul Kemp en Lucie Englisch, Geheel behan deld naar den inhoud van deze Opera. De diverse rollen worden op uitstekende wijze vertolkt door de hoofdpersonen, welke geheel in hun spel opgaan, in het bijzonder noemen we Marie Cebotari. als: Madame Butterfly welke deze rol schitte rend uitbeeldt, ook voor de muziek en décors hebben wij niets dan lof. In het voorprogramma Profilty-nieuws en een aardige film Honden en Circus- dressuur. CINEAC. Talrijk zijn weder de gebeurte nissen in de afgeloopen week en even talrijk zijn vanzelfsprekend de indrukken van de actualiteiten van buiten- en bin nenland. Men ziet er beelden, die betrek king hebben op den oorlog, verder de aankomst van den nieuwen sovjet-ambas- sadeur te Berlijn, terugkeer, uit het bui tenland van Spaansche kinderen in hun vaderland, tentoonstelling van Japansche kunst te Tokio en opnamen van den stren gen winter in Amerika. Uit het binnen land: Haarlemsche agenten krijgen Duit- sche les, nationale teekenwedstrijd voor de schooljeugd te Amsterdam en de Kerstviering en uitdeeling aan 500 kinde ren in den Dierentuin door W.H.N Het programma vervolgt dan nog met een interessante sportfilm „Op de vossen jacht”, een schitterende gekleurde rol prent van het schilderachtige Giethoorn en tot slot een aardig teekenfilmpje: „Twee luie kraaien” WATERINGEN J. VIS Azn. f In den ouderdom van bijna 84 jaar is te Wateringen overleden de pionier, de heer J. Vis Azn. ontslapene was in tuinbouwkringen een zeer bekende figuur. Zoo was hij o.a. ge- ruimen tijd voorzitter der Wateringsche veiling en bekleedde verder nog tal van andere functies. REMBRANDT vergast de bezoekers de ze week op een aantrekkelijk programma. Voor de pauze treedt het klemkunst- ensemble Brodzky op, dat gedurende een klein uur met zang, dans en muziek van haar voortreffelijke kwaliteiten gewaagt; tuinbouw Het bestuur kreeg machtiging vooral een gedemonstreerde poppendans wijst op het hooge peil van het vertoon de. De hoofdfilm „Max en Anny”. is een vlotte en pakkende revue- en boksfilm, waarin Max Schmeling als bokser en Anny Ondra als revuemeisje op den voorgrond treedt, terwijl beiden ten aan zien van de liefde een zelfde positie in nemen. 1. Ruim 14J keer. Dat betekent dus, dat de reinigingsmannen elke maand met hun wagens meer dan eenmaal de omtrek van de aarde afleggen. 2. Tiet Museum Bredius bevindt zich op de Prinsegracht, num mer 6. Hier woonde eens Dr. Abraham Bredius, de bekende kunstkenner en -verzamelaar en een deel der door hem ver zamelde schatten (schilderijen, meubelen, porcelein en zilver) vindt men in dit oude en fraaie patriciërshuis terug S. Het departement van Financiën staat op de hoek van de Park straat en de Kneuterdijk. 4. Ja, over het Binnenhof mag je fietsen en wel in beide richtin gen melik op visscherijgebied beure Daerom is met de intree van 1941 allemael de booschop geduldig en vooral vertrouwe-n-in de Door de politie zijn te Rijs- wijk aangehouden drie jongens uit den Haag, t.w. de 14-jarige W. v. O., de 12- jarige C. de G. en de 12-jarige H D., die zich schuldig hadden gemaakt diefstal van een hoeveelheid sigaretten. Zij zijn ter beschikking van hun ouders gesteld. extra-kaarten voor „zwaren” of „zeer zwaren” lichamelijken arbeid zullen, in dien zij thans nog vóór deze uitreiking in aanmerking komen, weer extra brood- en vleeschkaarten worden uitgereikt. Wan neer de aard van de werkzaamheden ver andert, moet hiervan onmiddellijk kennis worden gegeven aan den Distributie- dienst. WEST-END brengt de reprise van de Tobis succesfilm „De Dorpsrechter met Emil Jannings, naar het blijspel van Heinr. von Kleis ,.Der zerbrocnene Krug”. Ieder, die deze film ziet zal kunnen constateeren, dat hier gespeeld wordt, be'zield gespeeld, en zeker niet alleen door Jannings (die een juweel is als rechter Adam) maar van den eersten tot den laatsten man. Is de „schrijver” niet onverbeterlïjk, kon de verliefde Ru precht dommer kijken en handelen, is Frau Marta niet kostelijk met haar tira des over de gebroken kruik? Met een gerust hart kunnen we deze film aan bevelen. Het voorprogramma bevat Po lygoon- en Ufa-nieuws en een documen taire „Beelden uit het Belgisch verle den”. CASINO opent deze week met een bui tengewoon verzorgd voorprogramma, waarin medewerken een keur van beken de Hollandsche artisten. Allereerst noe men wij hiervan Louis Davids, die een liedje brengt „Naar Artis”, vervolgens Daan Hooykaas en de Vocal Kings in „Het lied van de straat”, waarna de Ne- derlandsche Cabaret Album wordt open geslagen en genieten van de liedjes van Henriëtte Davids, Sylvain Poons en Al bert de Booy. „Een avontuur in Mexico” is een aardige film met goede muziek, zang en dans De hoofdfilm „Comedian- ten” met Watt en Half Watt laat het publiek weder om de oerkomische scènes, waarin dit zoo komische tweetal is ge wikkeld. schateren van het lachen Door den burgemeester van Voorburg is na benoeming door B. en W. een plaatselijke commissie van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden dienst in de Nederlanden (Fonds voor Oud-Militairen) geïnstal leerd. Deze plaatselijke commissie be staat uit de heeren H. Zeeman, gen.-maj b.d. voorzitter; K. C. A. Collette, res.maj onder-voorzitter; jhr. F. G. A. Gevaerts, commies ter secretarie, le secretaris; J. Bleulandt van Oordt jr., res.-kap, pen ningmeester; W. Harmsma, res-luit; Mr W H van den Berge; ir. G. de Rooij; Ph. Th. Bontje, serg.-maj.; R. van der Weide, sergeant. Het doel van het fonds is financieelen en moreelen steun te verleenen in hoofd zaak aan in den strijd voor ’s lands onaf hankelijkheid verminkte militairen en aan de nagelaten betrekkingen van in dien strijd gevallenen, voor zoover zij dezen steun behoeven Ingezetenen van Voorburg, die voor dezen steun in aanmerking meenen te komen, kunnen zich daartoe persoonlijk ten raadhuize melden bij den secretaris van de plaatselijke commissie. De commissie doet een krachtig beroep op de inwoners van Voorburg om het fonds financieel te steunen. Giften kunnen worden gestort op het gironummer van penningmeester 400130. UITREIKING VAN DISTRIBUTIE BESCHEIDEN Met ingang van Woesdag 8 Januari a.s zal een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van verschillende distributie- oescheiden. De inwoners van Voorburg zullen een circulaire thuis ontvangen, waarop plaats, dag en uur aangegeven staat, waarop deze afgehaald kunnen worden Vanwege de afdeeling ’s-Gra- venhage van de Evangelische Alliantie zal ook in dit jaar wederom de week der gebeden worden gehouden n.l. van Maandag 6 tot Zaterdag 11 Januari a s. Op Woensdag 8 Januari vindt een bijeen komst plaats in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Gemeente te Voorburg, waar als spreker zal optreden dr. A. Hoekert Ned. Herv. Predikant. 2. Laatst stond ik in een bekend Haags gebouw. Ik was niet alleen; met mij waren er nog een twintig tal personen. Wij stonden daar en zwegen alle een en twintig totdat er een heer naar ons toekwam om ons het een en ander te tonen en uit te leggen. Het meest interes seerde mij het kamertje, waarin de vroegere bewoners van dit gebouw letterlijk het „galgemaal” genoten Waar was ik? 3. Hoeveel sportvelden zijn er eigen lijk wel aan of in de buurt van de „Sport”laan? 4. Zijn de vijvers in het Haagse Bos even oud als het Bos zelf? 5. In het Bezuidfenhoutkwartier ligt een plein, dat de naam draagt van Stuyvesantplein, genoemd dus naar Stuyvesant. Op diens graf liet men beitelen: „Stuyft niet te seer in ’t sant Want daar legt Stuyvesant”. Wie was Stuyvesant? Dezer dagen kreeg ik een briefje on der ogen, waarin ik tien meer of min der ernstige fouten ontdekte. Zien jul lie ze ook? Prinsestr. 86. Koopt tegen den hoogsten pr REX: Ich kenn’ dich nicht und liebe dich” is de vroolijke geschiedenis van een succesvollen, jongen componist, die het meisje zijner droomen in haar eigen om geving wil leeren kennen en veroveren. Daartoe verhuurt hij zich onder een val- schen naam als huisknecht bij de ouders zijner dulcinea Onverschrokken begint eenmaal aangekomen, de verovering der veste en met gunstig gevolg Gloria, het meisje, raakt al spoedig onder de charme van den pseudo-knecht en al gebeurt er heel wat eer het zoover is. dat de ge lieven elkaar gevonden hebben: Het -s eind goed, al goed. Een vlotte film met Magda Schneider en Willy Forst in de hoofdrollen. Een gevarieerd programma gaat vooraf. ROXY. In de film „Alaska” vraagt Hans Albers onmiddellijk de belangstelling van het publiek voor zich op door zijn bra- vourstukjes. Het gegeven speelt zich af in het barre Noorden van Alaska, alwaar een waterleiding in aanbouw is. Hans ontdekt corruptie en weet de daders te ontmaskeren. Maar alvorens het zoover is kan men volop genieten van zijn ro- buste persoonlijkheid en nonchalant ge mompelde kwinkslagen Voor de pauze ging een Mexicaansch getinte klucht van Louis Davids in een cabaret-filmpje SEINPOST. De Ster van Rio wordt de naam* van een groote Braziliaansche dia mant van groote zuiverheid. De geschie denis van deze diamant wordt ons in de spannende film van denzelfden naam verhaald. Na in Amsterdam te zijn ge slepen verdwijnt hij op geheimzinnige wijze op een groote diamantenshow Een detectieve weet hem echter weer op het spoor te komen. In de hoofdrol speelt de bekende danseres La Jana Het voorpro gramma vermeldt het gebruikelijke film- nieuws en een filmcomedie met een ver rassend slot. In de afgeloopen week wer- den 30 processen-verbaal opgemaakt we gens lichtuitstraling Ook moesten drie personen worden bekeurd, die zich na 12 uur op straat ophielden. OLYMPIA vangt deze week haar nieuwe programma aan met de interessante we reldgebeurtenissen van den laatsten tijd, een en ander in beeld gebracht door Ufa. Verder bevat het voorprogramma nog een zeer mooie natuurfilm van Lago Maggiore en een dolkomische klucht .Kwaadspreeksters’ Na de pauze een reprise van de Wien- film der Tobis. .,De blinde passagier”, met in de hoofdrollen Hilde Krahl en Paul Hörbiger respect, als kokin en kapi tein van de boot Fortuna”. Luim en ernst wisselen elkaar in deze film af, maar tenslotte is er toch nog een happy- end. voor den aankoop van eenmalig fust voor het seizoen 1941. De voorzitter deelde mede dat het ook in de bedoeling ligt om cartonnen doozen te vervaardigen voor 25 pond tomaten. Het veilingpercentage werd voor 1941 vastgesteld op 3,5 pCt. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer L. van Woerden herkozen, terwijl in den Raad van Bij stand werd benoemd de heer J. P. Jansen. De voorzitter deelde mede, dat de om zet over 1941 1.642.387 heeft bedragen, tegen 1.147 394 over 1939. Den heer A J van Marrewijk werd dank gebracht voor zijn arbeid verricht als lid van den Raad van Bijstand. De salarissen van het personeel zullen in een volgende vergadering worden vast gesteld. LOOSDUINEN Voor de afdeeling Westland van de „Hollandsche Maatschappij van Landbouw” spreekt Woensdagavond a.s. in hotel „Overheide” te Loosduinen ir J. Vet, secretaris van het hoofdbestuur, over „Landbouw en veeteelt”. APOLLO. Reeds menige vroolijke film van Heinz Rühmann hebben we te zien gekregen en ook in deze kan men weer volop van zijn komische talenten genie ten. Zijn onnoozel spel in „De kassier vergist zich" geeft ook nu weer onop houdelijk aanleiding tot hartelijk lachen. Als hij als kassier driehonderd mark te veel uitgeeft per ongeluk en hij met al lerlei plannen om een eind aan zijn leven te maken rondloopt, komt als een redden de engel een actrice, die naam wil ma ken en die in complot met een rijken heer en een op nieuws jagenden re porter a raison van 500 mark haar naam en die van Heinz in de courant weet te krijgen, zij 't voor Heinz op minder aange name wijze. De moeilijkheden, die hieruit voor Heinz onstaan, zijn legio. Doch in al zijn onnoozelheid weet hij zich tenslotte, na tal van lachwekkende avonturen, er prachtig uit te redden. is een wonderlijk, mooi boek 982 Uw boekhandelaar kan U er veel van ver tellen Een der eerste lezers van het boek riep uit: ,Wat geeft dit boek mij ontzaglijk veel in dezen moeilijken tijd”. Het is een Cultuurserie-uitgave in de Anton Pieck-verzorging. Zoa is de jaerwisseling weer achter de rug en benne we weer gaauwer in ’t jaer 1941 anneiandet, as datte we wel kenne denke-n-aane. Want toe-e we de Klanke van 21 December schrevg, ebbe we der èilèmael iet op ezonne, datte dat de leste Klanke wazze van 1940. 't Is of de tèid met ’n sneltrèinvaert voorbijvliegt. Dat is in normaele tije-n-al ’t geval as alles „pais en vree” is, maar dat in oar- logstèid de tèid zoa gaauw omvliege zou. dat aane we toch iet kenne denke. En toch schrèive we vandaeg al de vierde dag van 't jaer 1941. ’t Lèit zoo’n beetje in den aerd van de zaek, datte we dan ’n terugblik ten beste geve van de vernaemste belevenisse van ’t ofgeloape jaer. Maar wat zelle we der allemael zoa van zegge? ’t Is ’n ne- tuurlik verschèinseï om gebeurtenlsse van ongezellige-n-aerd .liever maar weer zoa gaauw mogelik te vergete. Maar al zoue we der ons maar met enkelde woorde van óf wulle maeke, togh mag ’t belangrike ,fèit, dat de aèringvisscherij 't èile jaer zoa èilemael stil-estaen eb. in deuze Klan ke in gien geval onvermeld blèive. De aèringvisscherij is wel ’t vernaemste be- drèif op onze visschersplaes, waer oak al- derlei aare takke van bedrèif van of-an- kelik benne. ’t Is de groaste bron van in- komste voor iederien, die op ienigerlei menier met de visscherij te maeke-n-eb. Tot de leste maende-n-an toe. ebbe we altèid nog ’n stille gedachte ekoesterd dat ’n zeker gedèilte van ons aèringvlootje toch nog an de slag zou kenne gaen Maar ’t èit zeker zoa iet magge weze. An en kelde ondernemende rèiderije èit ’t zeker iet elege. Koste noch moeite benne-n-e- spaerd, om op ’t leste oagenblik nog met de aèringnette-n-in zèi te kenne komme. 'Dat ’t allemael vergeefs eweest is. daer ken gien mensch ’n verwèit van emaekt worde. De loap van de omstandig-eedes èit daer non ienmael toe eleeje En daer valt voor ons niks an te verandere M Maar an de aare kant valt er toch weer wat goes van 1940 te vermelde. Dat de kustvisscherij zoa’n opleving mee- maeke zou, daer konne we van tevore gien flaauw vermoede van ebbe En oak iet van die gunstige loap van zaeke. dat vooral onze visschersplaes van die èige opleving zoa proffiteere zou. Gaet de cèifers maar ’s nae van wat er dag an dag in de vischloos ommezettet wordt. As ’t weertje 'n beetje wul en ’t tij werkt niee, dan komme der elke dag vord over de onderd vaertuiège-n-an de mart. Iet allien, datte der onderde vis- scherlui geregeld in ’t getouw benne. maar al die angevoerde visch mot weer deur onderde groatere en kléinere visch- koaplui an de man ebrocht worde. Om dan nog maar iet te spreke van de drukke beweging, die 't inslaen van al- derlei benoadigd-eedes al zoa meebrengt. De groate beteekenis van de ople ving in de kustvisscherij valt pas goed nae waerde te schatte-n-azze we ’n beetje vorder kenne kikke Dan pas dringt 't duièdelik tot ons begrip deur, dat de in vloed die non van de drukke kustvis scherij uiètgaet, van ’t aldergroaste be lang is voor de vordere toekomst van Scheveling als vorsche vischplaes. Ik ben DE UITREIKING VAN NIEUWE DISTRIBUTIEKAARTEN De uitbreiding van de nieuwe distri butiekaarten zal plaats hebben in het distributiekantoor, Heerenstraat 125, Rijswijk, en wel Maandag 6 Januari a.s. tot en met Donderdag 16 Januari a.s., op dagen en uren als is aangegeven in een circulaire, welke huis aan huis wordt be zorgd. Al naar gelang van den leeftijd van de(n) houd(ster) van een distributie- stamkaart zullen worden uitgereikt algemeene bonkaarten 2e serie, bloem- kaarten 2e serie, broodbonkaarten 4e serie (heele, halve of 1/5 kaarten), papkaar- ten, vleeschkaarten (heele of halve), rantsoenbonnen „Toiletzeep”, rantsoen- bonnen „Zeep”. Aan hen, die reeds in het bezit zijn van Veiling 7 Jani.ri Gunning 14 Januari I en II. De twee portiekhuizen, elk be staande uit benedenhuis met twee afzon- derlijke bovenwoningen en erven, aan de Laurierstraat 73.75.77 en 79-81.83, tezamen groot 3 a. 8 c.a. Huurprijs van de benedenhuizen resp. 26 p. m. en 6 p. w. de le étages resp. 24 p. m. en 5.50 p. w.; de 2e étages resp. ƒ24 p. m. en ƒ5.75 p. w.; water vrij. De perceelen zullen afzonderlijk worden geveild; bij de gunning combinatie voor behouden. III. Het winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf, aan de Zorgvliet, straat 15.17, groot62 c.a. Huurprijs beneden /3, boven ƒ2.60 per week; water vrij. Grondlasten perc. 1 en II elk 53.36, perc. III ƒ37.36; straatlasten perc. I en elk ƒ31, perc. III ƒ20.25; Delflands sluis- geld perc. I en II elk ƒ2.13, perc. III 1.45. Perceel III inmiddels uit de hand te koop. Notaris W. G. Pauwels. Perceel I. Een benedenhuis met afzon derlijke bovenwoning, erf en plaats, aan Maaswijkstraat 17.19, groot lal c.a. het bovenhuis is vrij van huur. Perceel II. Een woonhuis met erf en plaats en houten schuren, alsmede een ge deelte van de naastgelegen poort, alles staande en gelogen aan de Ternootstraat 53, groot 1 a. 43 c.a. Huurprijs ƒ4.5 p. m„ tezamen met een werkplaats en schuren, staande in naastgelegen p-ort, behoorende bij dijk.^d.^- C. Valstar, geb. v. Wijck d. - F. L v. d. Hoek z E. B. C. Steentjes geb. Bouhuizen z - N. Meijer geb. v. Wingerden d. - C. G v. <L Ende geb. The en z. - C. van Schie geb v Dijk d. Ondertrouwd J. H. Reijersberg en J. P. van Veen. - J. van Hoeven en L A. Middelburg. Overleden: A. Boon, wed. van D. Hoog kamer, 74 j. - B. Hilversum 65 j. - J. M. Vellekoop ech gen. van P. de Rooij, 65 j. der vast van overtuiègd, datte we laeter van die gunstige gevolge nog getuiège zelle weze. En wat zelle we zegge-n-omtrent de vooruiètzichte van ’t nieuwe jaer 1941. datte we zoa pas innetreeje oenne? We wete niet, wat de Goeie Vader over ons oafd beslote-n-eb. Maar as mensch benne we verplicht, cm ons beste bientje vóór te zette Voor ons lèi de wegt weer vooruièt! Elk nieuwe jaer gaene we altèid met nieuwe oop en verwachting tegemoet. Waerom zoue we van 1941 gien betere dinge verwachte Azze we ienmael zoa vord magge komme, dat er weer vrede „eD in de würreld is, dan ebbe we toch zeker A Groeneegen’ geb.' - vooral op visscherijgebied - alle re- E B c steei ;ie® Be£ E de-n-om de toekomst met vertrouwe te gemoet te zien. De groaste naerig-eedes. die-e we de leste jaere mee-emaekt ebbe, zat ’m vernaemelik in ’t gebrek an ex- port-mogelik-èid. De visscherij was over de èile linie op moderne leest eschoeid. Der was zèaveul aèring te vange, dat er ’n ongenaedige beperking innevoerd mos worde. Maar ’t ienige, waer ’t an ont brak, was de gelegen-èid óm ons kost- baere goedje uièt te voere. En as non de vrede gepaerd mag gaen met ’t verdwèi- ne van al die ufètvoerbelemmeringe, dan is er voor de visscherijmensche nog ’n gezegende tèid te verwachte. Aèring zei der dan nae menschelike berekening teminste genog te vange weze. De ge- biede, die zoa’n lange tèid onbevischt ebleve benne, belove dan ’n ruième vis scherij. As dat iene vernaeme ding, waer alles om draait, berèikt mog worde, nae- vrije uiètvoer”, dan kenne der 1 nog wondere ge- de - - per_ ceel V Perceel III. F ?n dito woonhuis met over bouwde poort, werkplaats, erf en plaats, aan de Ternot itraat 55, tezamen groot 1 a. 33 c.a. Huurprijs 35 p. m„ tezamen met een schuur, gelege 1 op bij het pand Ternoot straat 57.59 be koerend terrein en met een houten stal of bergplaats, staande op ter rein, behoorenci bij perceel II. Perceel IV. Een benedenhuis met zonderlijke bovenwoning, erf en plaats met schuur, aan de Ternootstraat 57.59, groot 1 a. 3 c.a. O Huurprijs van het benedenhuis ƒ4.50 p. w en het bovenhuis ƒ5 p. w.waterlei ding voor rekening van verhuurder. Perceel V. Fen groot, gedeeltelijk van steen opgetrok en pakhuis met zolder, di verse schuren, werk- en bergplaatsen, als mede open grc:id, een en ander door een breede, groote ideels bij dit perceel be hoorende, pooi uitkomende aan de Ter nootstraat naast en achter de sub II tot en met IV gemelde perceelen. groot 3 a. 95 c.a. Perceel VI. Een perceel open grond, laat, stelijk in gebruik als opslagplaats, met schuren door een breede, geheel bij dit per, ceel behoorende, poort, uitkomende aan de Ternootstraat, groot 13 a. 81 c.a. Grondlastenperceel I 42 70, per ceel II 19 16, perceel III 23.97, perc. IV ƒ34.63, perc. V en VI ƒ16.62; Straatlasten perc. I ƒ23, perc. II ƒ810, perc. III ƒ12.25, perc. IV ƒ18.87, perc. V en VI ƒ6.75; S.uisgeld perc. I ƒ1.69 perc. II ƒ0184, perc. III ƒ1.02, perc. IV ƒ1.39, perc. V en VI ƒ2.15; alles over 1940. Combinaties der perceelen II tot en met VI voorbehouden. Notaris H. L. Morra. Het winkelhuis met bóvenwoning, aan de Fred. Ruyschstraat 18-20 (hoek Govert Bidloostraat), groot 1 a. 11 c.a. Huurprijs van het bovenhuis ƒ5.50 p. w. (water voor rekening van verhuurder). Overigens in eigen gebruik. Grondlasten 37.32, Straatlasten 20.25, Delflands sluisgeld 1.50, alles over 19<). Notarissen H. G. C. Dénis en J. C. J. Waldorp. Een garage met twee afzonderlijke bo venwoningen en erf, aan de Kepplerstraat 286, 286a en 288, groot 1 a. 73 c.a. Het recht om goederen in de garage op te slaan is afgestaan voor 12.50 per week, welk recht te allen tijde opzegbaar is. Huurprijs van de bovenwoningen ƒ20 p. maand. Grondlasten 58.66, Straatlasten Delflands Sluis .'feld ƒ2.35. Notaris jhr. J L. Stern. A. Perceel 1. Het portiekhuis bestaande uit 3 woningei met erf en tuin, aan de 1e van den Bo: chstraat 246.248-250. groot 1 a. 80 c.a. Perceel 2. Het dito portiekhuis met erf en tuin, aan de 1e van den Boschstraat 252-254-256, groot 1 a. 80 c.a Huurprijs van het benedenhuis No. 246 36, de le étage No. 248 32„ de 2e étage No. 250 33, de 2e étage No. 252 33, tot 1 Februari 1941, de le étage No. 254 ƒ32, het benedenhuis No. 256 ƒ36. Alles per maand. Grondlasten perc. 1 ƒ80.15, perc 2 ƒ80.15; Straatl; sten perc. I ƒ46, perc. 2 ƒ46; Delflands sluisgeld: perc. 1 ƒ3.15, perc. 2 3.15. Combinatie t.j de gunning voorbehou den B. De aanzie: lijke villa aan de Nieuwe Parklaan 105 en het erfpachtsrecht tot 14 Juni 1991 van den grond waarop zij is ge bouwd en den bij behoorenden tuin, groot 7 a. 85 c.a. De erfpachtscanon is voor den geheelen duur van het erfpachtsrecht afgekocht tot op ƒ2.50 per jaar. Grondlasten ƒ214.06, Straatlasten ƒ161, Delflands sluisgeld ƒ8.71. Het perceel is in eigen gebruik. Notaris mr. B Grootenboer. Het winkelhuis met afzonderlijke boven woning en erf, aan de Theresiastraat 92. 92a, groot 1 a. 59 c.a. Huurprijs van den winkel ƒ137.50 p m-S het bovenhuis ƒ40 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld bedragen resp. p. j f 80.07, ƒ46 en ƒ3.13. Notaris mr. H. A. Broers. Het heerenhuis met erf en tuin, aan de Beeklaan 394. groot 1 a. 43 ca. Lasten over 1940: ƒ67.42. Vrij van huur Notarissen H. W Neervoort te Putten H. C. Schalij. De panden met overdekte poort en erven, aan de Jan Steenstraat 1-3, 6.7 en 9-11 hoek Hannemanstraat, groot resp. 0 58 a„ u.zu a., 0 78 a. en 0.76 a. s Huurprijs van no. 1/2, 3' 2, no 7 voor ƒ3.50, no. 9 12 50 en no. 11 /3.25 Lasten over 1940: 131.88. Combinatie bij de gunning voorbehou den- STUDIO brengt deze week de boeiende film „Het congres amuseert zich”, waarin de geschiedenis wordt be handeld van een Napoléon-maniak. een Engelschen lord, die een congres te Parijs gaat bijwonen en daar in moeilijkheden raakt. Hij ontmoet er een aardig ballet meisje, maar zijn vrouw is ook aan wezig, zonder dat hij het weet. Er ont staan allerlei dolle situaties, maar ten slotte volgt een, voor alle drie bevredi gend einde. In het voorprogramma Ufa- nieuws en twee cultureele filmpjes. THALIA De in Filmstad vervaardigde City-film „Boefje”, naar het verhaal van M. J. Brusse, heeft het van het begin af direct goed gedaan. Reeds vele malen heeft Annie van Ees, bijgestaan door Al bert van Dalsum. Piet Bron, Mien Duy- maer van Twist, Piet Kohier, Guus Brox en nog een keur van andere artisten, het filmlievend publiek vergast op een on vergefelijke creatie, die mede getuigt van Sierck Detlef’s regiekunst en prachtig camerawerk van Akos Farkas. Het voorprogramma, dat in verband met de lengte van de hoofdfilm niet te veel tijd in beslag kan nemen, bestaat o.a. uit de interessante „Rijksmuseum- film”. VOORBURG Volkstuinders Thans is een tweede vereeniging van volkstuinders te Voorburg opgericht ge naamd V.V.V.V. Een bestuur werd geko zen en een reglement vastgesteld. Het ligt in de bedoeling den benoodigden tuingrond te huren en door coöperatief inkoopen van zaden enz. de leden voordeel te zijn. Het secretariaat is vestigd Woelwijkstraat 2, Voorburg. STEUN VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS CORSO. „Hij en zijn typiste”. Eduard Zirngiebel, varkensfokker en amateur operazanger, heeft ondanks zijn veertig jaren en zijn wipneus, het hart van zijn typiste Bertha veroverd. Zirngiebel zoekt het echter hooger, plaatst een huwelijks advertentie en komt in kennis met ’n pseudo gravin Zijn typiste is niet vreemd aan dit complot en na veel amusante we derwaardigheden belandt Zirngiebel via het politiebureau toch in Bertha’s armen. In het voorprogramma o.a. de interessan te film „Hier Luchthaven Schiphol”. FLORA: In raketvaart suist oe speur- ders-thriller „De Spion”, met Willy Birgel aan het oog voorbij, geen seconde de aandacht loslatend. Een ingenieur steelt belangrijke defensieplannen van zijn land, de militaire autoriteiten zoeken koortsach tig naar het „lek”, een spion verdwijnt in een splinternieuwen duikbommenwer per, jachteskaders stijgen op in wilde achtervolging men kan zich het tem po indenken. Op het tooneel treden op de voordrachtskunstenaar John Kloos met een geestig repertoire van origineele liedjes en de rijwielacrobaat Jack Wal ton, die een serie verbluffende stunts laat zien. Beiden hebben over gebrek aan ap plaus niet te klagen. In het voorprogram ma Ufa-nieuws en een komische één-acter. METROPOLE gaat voor de derde week de Ufa-film „Vorstentragedie” vertoo- nen, welke betrekking heeft op het dra- ma-Mary Stuart, in welke boeiende film Zarub Leander en Willy Birgel de hoofd- rohen vervullen Carl Froelich regis seerde haar, zoodat men daardoor al weet, dat er alle zorg aan is besteed. In het voorprogramma wordt een uit voerig Ufa-journaal gegeven, waarin het natuur-element in de opnamen van het West-tront tot uiting komt. Op het too- neei wordt de kerstshow met muziek, zang en dans voortgezet. ODEON. Het charmante filmwerk „Ein Leben lang” met Paula Wessely zet, na 2 weken in C:iy vertoond te “^ar succesvolle vertooningen in dit theater voort Hiermede wordt aan velen, die deze film nog niet zagen, de kans geboden dit verzuim alsnog in te halen. Den inhoud, die wij reeds eerder besproken hebben, mogen wij als bekend veronderstellen en volstaan met een warme aanbeveling. Uit het uitgebreide voorprogramma vermelden wij de journaals van Ufa en Tobis en een interessant filmpje over het eiland Walcheren. Monster. Bevallen: A. A. Jonker- gauw geb. v. Dijk, d. - A. Krouwer, geb Dekkers, z. - A. M M. van Ruijven, geb Groenewegen d. - A. M. A. Kester geb Stijger, z. - H. A. A. M. v. d. Hoeven geb Grimbergen, d. Ondertrouwd. C. van Os en C. P. van Zeijl - H. A. van Dijk en A M Wouters. - J. H. Giesbers en L. H. Joosten. Getrouwd: Th. J. v. Dam en J. Vrolijk Overleden: H. de Kok, 64 j. De Lier. Bevallen: W. Lagerwerf geb. Vreugdenhil, d. - B. J. Kester geb. Steij- ger, d. Overleden; A. Willebrordus, 67 j. Notaris H. C. Schalij. PASSAGE vertoont deze week de vroolijke film „Liefde op Ski’s”, waarin Anny Ondra, Paul Klinger, Paul Richter en eenige andere beminde figuren van het witte doek volgens de regie van Hans Deppe de hoofdrollen vervullen. Zooals de titel van deze rolprent reeds aangeeft speelt zich hierin een allerdolste, luch tige liefdesgeschiedenis te midden van serieuze en minder serieuze wintersport- beoefenaars af. Het is een blijspel vol zotte invallen, vol levenslust, humor en onbezorgdheid, waaraan een happy-end vanzelfsprekend niet ontbreekt. De fraaie opnamen en het vlotte spel boeien van begin tot einde Er is voor „elck wat wils" in deze film, welke de toeschouwers gisteravond deed schateren van ’t lachen. Vóór de pauze gevariëerd voorpro gramma

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6