HAAGSCHE COURANT "I Zaterdag 4 Januari 1941. E I IN EN OM DEN HAAG STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS BINNENLAND DERDE BLAD FELLE BRAND TE UTRECHT Alle begin is moeilijk. Engelsche bommen op ons land EEN DAPPERE REDDER IJsvorming op het strand De invoer van cellulose Misleidende aandrang tot organisatie Voorraad glas met emballage in lichterlaaie TASCH MET 175 AFHANDIG GEMAAKT GELDLEENINGEN VAN DE GEMEENTE GROOT 5 MILLIOEN Eea vlotter goederenverkeer aan de grens schuim, dat door den wind op het strand wordt geworpen, wordt na korten tijd veranderd in ijsklompen, waarmede de jeugd naar hartelust kan spelen LPolwMn) Tijdens drukte op het station PLUNDERAAR VAN DE ENGELSCHE PASTORIE AANGEHOUDEN Het Nederlandsche Lied Vrijstelling van waarde- vermeerderingsbelasting Het gisteren gemelde aantal dooden van 4 tot 7 gestegen De gemeentebegrootmg van Rotterdam Brand in een houten loodt te Amsterdam Belasting op auto-radio*s ir K S iiiifir - 4 maal van het jaar OOM KOOS. van Rotterdam bouwt Crematie A. M. v. d. Voort (Polygoon) No. 17766 Is volkomen verzekerd. Hier en daar is de vrees tot uiting gekomen, dat moeilijkheden te verwach ten waren bij den invoer van cellulose uit de Noordelijke landen. Van bevoegde Duitsche zijde wordt ons medegedeeld, dat voor deze vrees geen grond aanwezig is. Het voor cel lulose vastgestelde contingent voor Ne derland vanuit de Scandinavische lan den wordt ten volle ingevoerd en is door betalingsmogelijkheden gedekt In de Fahrenheitstraat Is wtt een stilstaande bestelauto een doos ont vreemd, inhoudende 6 k.g. gekookte ham. Een bewoonster van Rotterdam, die met haar echtgenoot op Nieuwjaarsdag in onze stad eenige Nieuwjaarsbezoeken had af gelegd, stond 's avonds op het propvolle en duistere station te wachten op den trein naar Rotterdam. Haar echtgenoot verdween een oogenblik om te zien hoe laat de trein vertrekken moest en vond zijn vrouw verslagen terug, omdat een heer en dame in dien tusschentijd kans hadden gezien zijn echtgenoote het hand- taschje te ontfutselen. Haar tasch was weg en daarmede f 175 en haar stamkaart. Van de daders, die in de drukte ontkwamen, is geen spoor, noch signalement. Uitgifte van grond in erfpacht aan Marktweg B. en W. stellen den Raad voor een stuk aan den Marktweg gelegen door de direc tie van den dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting nader ter plaatse aan te wijzen gemeentegrond, groot 169 vierk. meter of zooveel meer of minder, als bij de kadastrale opmeting zal worden vastgesteld, in erfpacht uit te geven aan J. Olaf, alhier, voor een tijdvak gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1941 en eindi gende met 31 December, tegen een jaar- lijkschen canon, berekend naar 1 per vlerk, meter. geen vermisten gevonden. In den afgeloopen nacht werden bom men afgeworpen op verscheidene woonhuizen in een andere gemeente. De aangerichte schade is onaanzienlijk. Eenige woonhuizen bekwamen glas schade. Eén der bewoners werd licht gewond; een paard werd gedood. Juist nu is het de tijd, zoo besluiten B. en Wom op herstel bedacht te zijrf en de voorwaarden te scheppen, waaronder de grootste havenstad van Nederland eerlang weer haar taak in het wereldverkeer zal kunnen vervullen. Slechts met het oog op een betere toekomst zal het tijdelijke groote tekort op de begroeting kunnen worden aanvaard. TER CONSOLIDEERING VAN VLOT. TENUE SCHULD B. en W. achten het noodlg een belang, rijk deel van de vlottende schuld te con» solideeren. Zij hebben daarom onderhan del! ngen gevoerd met verschillende geld gevers, welke geleid hebben tot het ver krijgen van een aanbieding voor het ver strekken van een geldleening, groot 4.000.000 en een voor een tweetal geld- leeningen, elk van 500.000. De leeningen kunnen worden gesloten op eenvoudige schuldbekentenis tegen den parikoers eb een rente van 41 pCt. per jaar en af te lossen in 40, 15 en 20 jaren. De Gemeente zal de eerste 5 jaren niet extra mogen aflossen, de volgende 5 jaren zal zij dit kunnen doen tegen den koers van 101} pCt. en daarna tegen den koers van 101 pCt. De belasting op de rente zal ten laste van de Gemeente komen. De overige voorwaarden voor deze lee ningen zijn de gebruikelijke. De leening van 4 millioen gulden wordt aangegaan met de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam en de leeningen van 500.000 gulden met de „Nationale Levensverzeke. ringsbank N.V.”, gevestigd te Rotterdam. Door onbekende oorzaak is in den af geloopen nacht brand uitgebroken in een loods, toebehoorende aan de N.V. Anthra- ciethandel van Altena, gelegen aan de Coenhaven te Amsterdam. Omstreeks kwart over twaalf bemerkte een agent van politie een vuurgloed in een der loodsen. Onmiddellijk waar schuwde hij de brandweer, die weldra met vijf motorspuiten aanwezig was. De brand bleek te woeden in een loods, waarin de firma van Altena een hoeveel heid hout, dat bestemd is voor gasgene ratoren van voertuigen, opgeslagen heeft. Door het openbreken van een deel van den houten zijwand, wist men echter spoedig den vuurhaard te bereiken. Met twee stralen water was de brand dan ook spoedig bedwongen. De aangerichte materieele schade is zeer beperkt Oudejaarsnacht heeft de 24-jarige Hagenaar Engels het leven gered van een man, die op de Veenkade te water was geraakt. Deze daad was dubbel dapper, omdat de heer Engels met griep te bed lag. Het lukte hem den man op het droge te brengen. Waarschuwing van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart In de afgeloopen weken zijn enkele ge vallen o m. in den visch- en den rij wielhandel voorgekomen, waarin een vereeniging of bond zich in een circu laire tot niet-aangesloten bedrijtsgenoo- ten richtte met de mededeeling, dat die vereeniging of bond door den secretaris generaal van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart was goed gekeurd als eenige organisatie voor den d'esbetreffenden bedrijfstak Dientenge volge zou iedere bedrijfsgenoot, die nog niet als lid was toegetreden, verplicht zijn zich aan te sluiten. Het betreft hier een ergerlijke misleiding, die op geen enkelen grond steunt. Wel machtigt het besluit betreffende opbouw en organisatie van het bedrijfs leven den secretaris-generaal tot een der- gelijken organisatiedwang, maar tot op heden is op grond van deze bevoegdheid nog geen enkele organisatie als uitslui tende vertegenwoordiging van den be trokken bedrijfstak erkend. Aan een ieder wordt derhalve dringend aangera den, zich bij ontvangst van dergelijke circulaires voor nadere inlichtingen te wenden tot den economischen voorlich tingsdienst, Rijnstraat 24 te ’s-Graven- hage, welke de voorlichtingsinstantie is van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart. Met het aanhouden van den 43-jarigen colporteur R. J., in verband met den eenigen tijd geleden gepleegde inbraak in het huis van een attaché der Fransche Legatie aan het Bankaplein, blijkt nu ook te zijn opgehelderd. wie de schuldige was aan den diefstal, welke in October is geschiedt in de pastorie der Engelsche kerk Destijds was de pastoor uitgeweken en stond de pastorie onder bewaking van de Amerikaansche legatie en een particulier. Toen deze laatste in October weer één van zijn regelmatige bezoeken aan de pas torie bracht, ontdekte hij dat alles over hoop gehaald was. Hij waarschuwde de politie en, hoewel de eigenaar, zooals ge- - zegd. elders vertoefde, kon men als waar schijnlijk aannemen, dat het tafelzilver verdwenen was en voorts kleedingstukken, een paar bontjassen en ook de zilveren gedenkborden, die de pastoor tijdens zijn verblijf in Stockholm ten geschenke ge kregen had. Een stapel Perzische kleeden uit het kostbaar gemeubileerde vertrek lagen op een stapel te wachten om te worden afgehaald Dezelfde R. J. heeft bekend deze in braak te hebben gepleegd. Hij was eenige malen in de pastorie geweest, daar de buit te groot bleek om ineens mee te nemen. Het „kleine goed” had hij in koffers ge pakt, die hij eveneens stal en begaf zich ’s morgens, nadat hij des nachts in de pas torie was blijven slapen, met den koffer in de hand naar zijn toemalige verblijf plaats, een logement op het Lage Zand. Aan den 56-jarigen logementhouder J. Z. verkocht hij de ongeveer 8 kg. tafelzil ver, costuums en pelsjassen, waarvoor hij de somma van ƒ35 ontving, benevens kwijting van de 11, die hij bij den loge menthouder in het krijt stond. De logementhouder moest zijn spullen ook weer aan den man brengen en aange zien hij zich mede door berichten in de krant hoe langer hoe onpleiziger ging voe len, vroeg hij aan onschuldige kennissen of zij voor hem een paar koffers wilden bewaren, wat zij gaarne deden. Misschien wel al te gaarne, want daar vond hij het evenmin veilig en droeg den 45-jarigen portier W. de V. op den koffer terug te halen en den inhoud te verkoopen. Met de costuums wist de portier geen raad en zette ze daarom een probaat middel op een onbeheerde bakfiets! Het zilver raakte hij kwijt aan een familielid, den 25-jarigen koopman K. de V., die hem daarvoor ƒ82.50 betaalde. De rechercheur heeft den logementhou der en ook zijn echtgenoote, die er meer van wist, aangehouden, benevens de beide V.’s .Bij de laatste legde zij beslag op de partij tafelzilver. Ten huize van den loge menthouder trof zij voorts verscheidene voorwerpen aan, afkomstig van de geplun derde pastorie. De leider van het Agrarisch Front voor de radio Naar wij vernemen, zal de heer E. J. Roskam Hzn., leider van het Neder- landsch Agrarisch Front, op Vrijdag 10 Januari, des avonds van 6.45 tot 7 uur, voor de radio spreken over het onder werp „Boerenland in boerenhand”. De heer Roskam zal in deze rede de principieele vraagstukken. welke ten grondslag liggen aan de doelstellingen van het N.A.F. en de noodzakelijkheid van de nationaal-socialistische grondpoIL tiek nader toelichten, zoodat zijn rede van groot belang voor het boerendom en ons volk kan worden geacht. Voor de tweede heeft de vereeniging ,,Het Nederlandsche Lied” in de laatste week van 1940 een studiecursus voor volkszangleiders en -leidsters gehouden. Was het succes de eerste maal in Augustus te Doorn reeds groot, ook thans heeft men in het gast vrije bisschoppelijke college in Weert geen teleurstelling ondervonden. Zeven- en-vijftig personen,van verschillende richting en uit alle dlelen des lands, na men aan den cursus deel en in een week tijds werden wederom verschillende pro blemen op het gebied van volkszang ter sprake gebracht De vereeniging stelt zich voor, een keurcorps op te richten van vijf tot zes honderd volkszangleiders en -leidsters, welke zoowel practisch als theoretisch voldoend geschoold zijn om het Neder landsche volk in het belang van den gees telijken heropbouw zijn volkslied terug te geven. Met ingang van tweeden Paaschdag zal wederom een weekcursus gehouden worden, ditmaal in ’t Noorden des lands. Waar echter gebleken is, dat de techni sche opleiding van een aantal deelnemers onvoldoende is, zal de cursus gesplitst worden in een voor beginnelingen en een voor gevorderden. De eerste groep zal zich bezig houden met de technische on derdeden, zooals notenlezen en tref- oefeningen, terwijl de gevorderden zich meer op eigen studie zullen toeleggen. De samenzang wordt vanzelfsprekend gemeenschappelijk beoefend, terwijl ook de inleidingen door allen zullen worden bij gewoond. Tevens is men overgegaan tot het or- ganiseeren van weekeinden in de ver schillende deelen van ons land. De pri meur hiervan zal waarschijnlijk Haarlem hebben, in het begin van Maart. Daar zal dan het contact met de volkszanglei ders onderhouden en versterkt worden. Het programma voor Haarlem bevat o.m. het onderwerp „Het Spellied”, beschouwd in betrekking tot kinderen en volwasse nen. Door deze cursussen en week-einden alom in den lande, wil de vereeniging tot haar doel komen het volkslied goéd lee- ren zingen en goed doen zingen. De omstreeks 20 November gepubliceer de mededeeling van de organisatie-com- missie voor het Nederlandsche bedrijfs leven, waarin deze met nadruk het ver zoek tot het bedrijfsleven richtte plan nen tot concentratie van bestaande, tot oprichting van nieuwe vereenigingen, enz. tot nader order geen vasten vorm te laten aannemen, is nog steeds onver minderd van kracht. Opheffing beperkende invoer- maatregelen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op het gebied van den invoer 31 December 1940 een belangrijke datum was. Op dien datum toch werden bui ten kracht gesteld, de beperkende in- voermaatregelen, welke destijds, toen zij werden afgekondigd, van grooten in vloed op het economische leven zijn geweest. De goederenuitwisseling aan de grens is thans veel eenvoudiger en gemakkelijker geworden, hetgeen een nauwere economische samenwerking ten goede moet komen. Vrijstelling wordt krachtens besluit van den secretaris-generaal, van het de partement van Financiën verleend van de waardevermeerderingsbelasting ver schuldigd op den eersten en den tweeden overgang van grond met opstallen of van ’t recht van erfpacht van grond met op stallen welke plaats hebben nadat op den grond opstallen zijn gesticht, mits die stich ting is aangevangen na 9 Mei 1940. Voor- zooveel den grond of ’t recht van erfpacht op den grond betreft, blijft de vrijstel ling beperkt tot den ondergrond der op stallen en tot den grond, welke als onmid dellijke aanhóorigheid van de opstallen kan worden beschouwd. Indien bij een overdracht van grond of van het recht van erfpacht op grond de vervreemder op zich neemt voor rekening van den verkrijger opstallen te stichten, wordt deze overdracht als de eerste na het stichten van de opstallen beschouwd, onverschillig of de desbetreffende akte wordt overgeschreven voor ot na, stichten der opstallen. welken patroonsvereenigingen spoedig opdracht zouden kunnen geven. Gistermiddag heeft in het crematorium p Westerveld te Velsen onder veel be langstelling de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. M, v. d. Voort, een der oprichters van de afdeeling Nederland van de Theosofische vereeniging, te Hilversum overleden. Dr. J. J. Hallo, oud-directeur der ge meentelijke H.B.S. aan de Stadhouders- Igan in de residentie, herdacht hoe de overledene en hij 44 jaar geleden behoor den tot de oprichters der Theosofische Vereeniging in Nederland. De eerste jaren gaf de overledene zijn krachten aan de Haarlemsche loge en kwam hij vaak in zijn huis bezoeken. Later in Amsterdam werd het contact nauwer en leerde hij hem ook kennen in zijn gelukkig huwe lijksleven. Wij zullen hem. zeide spr., nog lang in herinnering houden. Daarna sprak de heer J. Grisnigt. ac countant te Hilversum, als vriend. Bij dalen van de kist speelde de organist W* setzen uns in Thranen nieder” uit' de Mattheus-passion van Bach. Een schooo- 'zoon dankte voor de belangstelWng, i De gisteren gemelde aanval Engelsche vliegers op een stad in het Noorden van ons land heeft meer of fers geëischt dan aanvankelijk gedacht Niet vier, maar zeven burgers vonden bij dezen aanval den dood. Bovendien is er een groot aantal zwaar en licht gewonden. Vier groote 'branden braken uit, welke echter met succes bestreden konden worden. Een groot aantal brandbommen kon tijdig onschadelijk worden gemaakt. Tot heden werden onder de puinhoopen De ontwerpbegrooting van Rotterdam doet verwachten, dat de dienst een nadee- lig saldo zal toonen van 27 300.000, on geveer 18.000 000 wegens derving van in komsten en 5 000.000 wegens hoogere uit gaven. Hoe ernstig de schok was, welke Rot terdam te doorstaan kreeg, aldus B. en W. de Rotterdamsche energie werd niet ge doofd. Alom zet men zich tot daden van herstel. Daaruit blijkt, dat de wil om Rot terdam opnieuw tot bloei te brengen, den nood overheerscht. De omstandigheden, waarin Rotterdam verkeert, hebben uiteraard grooten in vloed op haar financieel bestel. De uitkomst van de bedrijven is nog nimmer zoo teleurstellend geweest. Het laat zich aanzien, dat de tarieven voor gas en electriciteit verhoogd zullen moeten worden, om de prijsstijging van de kolen te compenseeren. Natuurlijk is het havenbedrijf het zwaarst getroffen. Het nadeelige saldo Is van 744.4»8 tot 5.078.235 opgeloopen. Inmiddels zullen veel werken, ook die, welke niet met herstel van oorlogsgeweld- bet schade verband houden, moeten worden >ni (geroerd. Bureau voor generatoren en tankgas Ingevolge de in de Staatscourant van 27 December j.l. opgenomen generator-en tankgasbeschikking no. 1 is bij het Cen traal Instituut voor industrialisatie inge- stëld het bureau generatoren en tankgas. Door den directeur van dit bureau kunnen vergunningen worden verleend voor de vervaardiging en het gebruik van gas generatoren en tankgas-installaties, als mede onderdeden daarvan. Aanvragen voor vergunningen dienen dus niet meer gericht te worden tot het Centraal insti tuut voor industrialisatie, maar tot het bovengenoemd bureau, dit is gevestigd te 's-Gravenhage, Bezuidenhoutscheweg 39. Gistermiddag heeft een felle brand ge woed in den kelder van een perceel aan de Oude Gracht, op den hoek van de Eligensteeg te Utrecht, genaamd „De ge sloten steen”. Vroeger was hier een steenhouwersbedrijf gevestigd, thans was de kelder pakhuis van de firma Haubrich uit Rotterdam, die na de Mei-dagen haar voorraad glas, porcelein en aardewerk met de emballage er had opgeslagen. In deze hoeveelheid van stroo en hooi vond de brand, waarvan de oorzaak niet be kend is geworden, gretig voedsel. Ontsnappende rook trok de aandacht van een voorbijganger. Deze maakte alarm en na eenige oogenblikken was de brandweer ter plaatse. Zij hakte bijten in het ijs van de gracht en tastte het vuur met tien stralen aan. De vuurhaard bleek in den kelder te liggen. Met gasmaskers begaven zich brandweerlieden naar bin nen en werkten hier met ijzeren pikha- ken de balen smeulend stroo naar bui ten, waar zij op het ijs werden geworpen en daar door spuitgasten onschadelijk gemaakt. Toch kon niet worden voorkomen, dat het vuur doorsloeg naar de eerste ver dieping en ook de tweede verdieping be reikte. Door groote hoeveelheden water in het vuur te werpen, kon men de derde en de vierde verdieping behouden. Kel der, eerste en tweede verdieping werden door brand en bluschwater vernield. Na enkele uren hard werken kon de brand weer inrukken. Houders van auto-radio’s zij er op ge wezen, dat ook zij verplicht zijn de „luisterbijdrage” voor het kalenderjaar 1941 (groot 9.voor deze ontvang- inrichtingen te voldoen in jaarlijksche, halfjaarlijksche, driemaandelijksche of maandelijksche termijnen. De aangifte van de ontvanginrichting dient te ge schieden vóór 15 Januari 1941 op daartoe bestemde formulieren, welke bij de post kantoren kosteloos verkrijgbaar zijn. Op grond van de gepubliceerde beslui ten zal de radiobelasting ook moeten worden betaald voor radio's in opgeleg de motorrijtuigen. Aangezien de houders van opgelegde motorrijtuigen reeds zoo vele kosten hebben voor garageruimte, onderhoud, enz., en uiteraard toch van de auto-radio geen gebruik kunnen ma ken, heeft de K.N.A.C. aan den direc- teur-generaal der P.T.T. verzocht, voor- loopig voor deze ontvanginrichtingen ontheffing te verleenen. In afwachting van de beslissing hierop dient echter toch aangifte te geschieden, alsmede betaling der termijnen. Ik heb wel bij ondervinding, dat heftige köude-vlagen en ook bijzondere hitte golven, welke uit het buitenland gemeld worden, nooit ons land onberoerd laten. Zoo ook nu weer. We lezen in andere landen van heel lage temperaturen en jawel, de winter gaat hier ook een duit in het zakje doen. We zullen er dus in de komende dagen van kunnen profitee- ren. Wies zegt, dat zij zal duimen, dat althans sneeuwval ons bespaard blijft en met dezen wensch kan ik volledig in stemmen. Sneeuwpoppen, vooral sneeuw- pap, kunnen we gevoeglijk missen. Jodocus heeft me onlangs al eens ge wezen op de wenschelijkheid om meer dere parkeerplaatsen te maken voor ons tegenwoordig meer dan ooit in zwang zijnde populair vervoermiddel: de fiets. Vooral op de vroeger, vaak over volle autoparkeerplaatsen zou men wellicht nog eenige ruimte kunnen reserveeren. Zou het niet op den weg liggen van B. en W. om in dezen wat leiding te geven? Men kan er op aan, dat vele fietsrijders hoe langer hoe meer een veilige berg plaats voor hun .tweewielers op hoogen prijs stellen. Het gilde, dat er zijn hand werk van maakt om anderen van hun rijwielen te ontlasten, zou men weer een flinke spaak in het wiel steken en daar door de politie steunen. Men overwege bet eens. Wies heeft me vol trots verteld, hoe de dames in onze stad den mannen den loef hebben afgestoken bij het baden. De da mes hebben veel meer gebaad dan de mannen en daarmede dus bewezen, dat zij ook in dit opzicht recht hebben op den eeretitel van het schoone geslacht. Jo docus zag in de publicatie een handigheid van den directeur om het bezoek aan de badhuizen nog meer te stimuleeren Dat laten wij mannen niet op ons zitten en dan is dus de wedstrijd begonnen. Hij zelf gaf het goede voorbeeld door een extra-keertje te gaan De bewoners van Marlot, die indertijd zoo gelukkig waren met een eig. a fietspad langs den Leidscheweg, zijn wel teleurge steld door de nieuwe bepaling, dat voort- in de richting van de stad geen ge bruik mag worden gemaakt van het rij wielpad. Vooral omdat men dan midden op den Leidschestraatweg dezen moet kruisen, is een vroeger veel gevreesd punt weer opnieuw een geducht gevaar voor de wielrijders geworden. De reden, dat het Marlotsche pad een overbelasting zou krijgen in de richting van het via duct gaat niet op, omdat het pad toch niet verder ging dan de Marlotlaan. Een bijzonder ongerief vormt het ook des zomers voor de tallooze bezoekers van de tennisbanen, die dan weer op een ander punt den rijweg moeten kruisen. Summa summarum ware het geval door de ver- keersexperts nog eens te bekijken, vooral uit den ooghoek der 'arlotbewoners, die met de nieuwe regeling minder gebaat zijn. Gistermiddag is in het G EB.-gebouw te Rotterdam onder groote belangstelling de tentoonstelling van ontwerpen ge opend, die ingekomen zijn als antwoord op de prijsvraag „Woningen 1940” uitge schreven door de patroonsvereenigingen Rotterdamsche bouwkring algemeen be lang, de afd. Rotterdam van den katho lieken bond van bouwpatroons en de afd. Rotterdam van den Nederlandschen aan nemers- en patroonsbond. De tentoonstelling werd geopend door den heer D. Buitendijk, voorzitter van de patroonsvereeniging „Rotterdamsche bouwkring algemeen belang”. Spr. memo reerde, dat, dank zij de medewerking van den regeeringscommissaris voor den we deropbouw, thans te Rotterdam ruim 1000 permanente arbeiderswoningen gebouwd worden. Indien geen stagnatie optreedt zullen die woningen in April a_s. voor bewoning gereed zijn. Hierna was het woord aan den voor zitter van de jury, ir. E. H. Kraayvanger. Aangezien geen van de inzendingen zoo danig was, dat het project zonder ver anderingen zou kunnen worden uitge voerd heeft men geen eersten prijs toege wezen, maar de premies als volgt ver deeld ir. W. Vermeer, vierhonderd gul den ir. J. Brinkman en ir. J. v. d. Broek, driehonderd gulden Jos. de Jonge, ir. H. Cammer en H. Sutterland, ieder een pre mie van vijftig gulden. Bij de vaststelling van deze premies is in de eerste plaats gelet op de aanpas sing van de plannen aan de bestaande materialenkeuze. Tenslotte wees de heer Buitendijk er op, dat er plannen zijn voor circa 2400 woningen, voor welken massabouw hij hoopte, dat de Sf. .:<>-■ - jT

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9