Bristol gebombardeerd Albanië De strijd De strijd Bardia om De wijzigingen in de Fransche regeering I I 1941. Kajndag 6 Jsaïsri. Vergeet het niet! in Schaatsenrijden* op de vijvers in het Haasrsche Bosch No. 17767. succes Stefani ecten aangevallen De verwoestingen in de Londensche City Eenige verdedigings werken in vijandelijke handen gevallen ^Fcjrijke militaire obj met Dokterstelefoon: Een overzicht van I Ministerraad te Vichy s s s VERDUISTEREN van 5.42 uur n.m. tot 9.49 uur v.m. i Duitsche weermachtbericht Het u. v.m. No. 394920 ~9 Postgiro-no’s Winterhulp Nederland 5 u. v.m. Het Britsche kanonneerboot ondergegaan Italiaansche weermachtbericht zijn weermachtbericht no. 212 het Italiaansche opperbevel Maan: 6 Jan. op 1.33 u. n.m. S 7 Jan. onder 3.33 op 1.59 u. n.m. 8 Jan. onder 4.35 I Aan opbouw valt niet meer te denken Fransche hooge commissaris te Damascus COURANT HAAGSCHE PRIJS DER ADVERTENT1ËN: PRIJS DEZER COURANT: t* Het I voorts, ■by ui X1UU HdU&SCUU LktoCll ZJJ1J, WXU m JJUUUCii. OjMJUÜüSlUld ttMyuoon), i i i i i i i i i i i i i A Winterhulp Nederland, den Haag no 5553 Als bank der Winterhulp Nederlana is aangewezen de Kasvereeniging N V. Amsterdam no. 877 Stort op 5553 of 8771 Ge brengt geluk in veler leven. Ziekenfondsleden De Volharding: No. 116364 Z.g. StadspatiëntenNo. 49 V V V V V V V V V V V 5/ Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. p. 3 mnd met „Kikeriki”. „De Nieuwste Mode” „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” ƒ3-— Franco per post met Mode blad ƒ4.zonder Modeblad 3.75 Buitenland ƒ9.— Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p kw Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et., fr. p post 10 ct. Van 15 regels 1.50 Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daama iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct.. buiten de stad volgens pcsttarief. Bij vooruitbetaling- Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct meer. vechtsvliegtuigen hebben daaraan deel genomen door in verscheidene plaatsen vijandelijke troepen met mitrailleur- vuur en bommen te bestoken en pantser wagens onschadelijk te maken en te vernielen. Ondanks het heldhaftige ge drag van onze eenheden te land en in de lucht, zijn eenige verdedigingswer ken in handen van den vijand .gevallen. De luchtmacht heeft herhaalde malen de ter hoogte van Bardia, gelegen vijandelijke vlootstrijdkrachten gebom bardeerd alsmede de gemotoriseerde colonnes. Vijandelijke luchtaanvallen op ons gebied hebben lichte schade be rokkend aan personeel e i materiaal. In maakte gisteren het volgende bekend Gisteren (Zaterdag) heeft de veldslag aan het front van Bardia met toege nomen hevigheid den geheelen dag voortgeduurd. De gevechten zijn thans nog gaande. Formaties jacht- en ge- Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: standhouden der Italianen is alleen aan hun heldenmoed te danken. Het militaire resultaat van deze heldhaftige verdediging van Bardia is duidelijk te zien. Door het twintig dagen lang standhouden is het Engelsche offensief onderbroken en aan de Italiaansche troepen in Libye tijd gegeven om zich te verzamelen. Door hun tegen stand hebben generaal Bergonzoli en zijn troepen aan de geheele wereld laten zien, dat de strijdwaarde en de strijdgeest van het Italiaansche leger onaangetast zijn. Wat ook het lot van Bardia moge zijn, op welk uur het ook moge vallen, de helden daden van zijn verdedigers verplichten iederen Italiaan tot dank en zijn tevens een aansporing voor het geheele Italiaan sche volk. f geschut Londen aangevallen In den loop van gisteravond en in de eerste uren van den nacht hebben, naar het D.N.B. verneemt, Duitsche luchtstrijd krachten de Engelsche hoofdstad met brand- en brisantbommen bestookt. Door eenige vliegtuigen, die door de wolken heendoken, konden ontploffingen en vrij greote branden in het midden van de stad worden waargenomen. Minder he vige aanvallen werden gedaan op fabrieksinstallaties en vliegvelden in ver scheidene andere steden Zoo werden o.a. Hull. Darlington en Lincoln met brisant- en brandbommen bestookt. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoort 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijk-ntoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk. Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjeman 3, Tel. 119461 Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B, v. Seters Jr„ There sias tr. 108a. Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66. Tel. 721187 opperbevel van de Weermacht maakte gisteren bekend Het luchtwapen ondernam gisteren (Zaterdag) slechts gewapende verken ningen. Luchtfoto’s bevestigen de goede uitwerking van den aanval op Cardiff in den nacht van 2 op 3 Januari. In den afgeloopen nacht werden Avon- mouth, dat als havenplaats voor Bris tol van bijzondere beteekenis is, als mede verscheidene andere belangrijke militaire doelen aan het Bristolkanaal met sterke krachten op succesvolle wijze aangevallen. Vijandelijke vliegtuigen vlogen van nacht slechts met zwakke krachten naar het Duitsche Rijksgebied. Zij lie ten op enkele plaatsen een gering aan tal bommen vallen, welke slechts on- beteekenende materieele schade aan richtten. Er werd geen schade berok kend aan militaire of voor de oorlog voering belangrijke doelen. V V schikt over talrijke en volmaakte ge- schutsuitrustingen. automatische wapens, de modernste strijdmiddelen en een goe de uitrusting. Boven op met sneeuw be dekte bergen heeft men in witte uniform gekleede ski-troepen gezien De Grieksche troepen worden uiteraard zooveel mogelijk van het noodige voor zien door degenen, die in de volstrekte noodzakelijkheid verk« vzn om hen op de been te houden. Deze hulp omvat vlieg tuigen. levensmiddelen, manschappen en munitie. Maar al het menschelijke en tech nische materiaal, dat de Engelsche orga nisatie tegenover onze strijdkrachten stelt, is in belangrijke mate versleten in deze twee maanden oorlog. Men spreekt van een slijtage in een verhouding van één op vier in ons voordeel. De vijande lijke verliezen zijn geweldig Men is niet ver van de waarheid af. wanneer men zegt dat Griekenland aan het einde van den oorlog, door de dwaas heid van de doelstellingen zijner leiders, den grondslag zelve van zijn bestaan zal hebben verloren, want het riskeert ieder menschelijk element, dat onmisbaar is onze jagers tot dusver 8 vijandelijke vlieg tuigen brandend neergeschoten, 3 van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. Aan het Grieksche front hebben wij, tijdens een optreden van plaatselijk karakter, wapenen bemachtigd en krijgsgevangenen gemaakt. Luchtforma ties hebben op marsch zijnde vijande lijke troepen met machinegeweren be schoten en gebombardeerd. In Oost- Afrika hebben vijandelijke vliegtuigen óp eenige plaatsen in Somaliland bom men en pamfletten laten vallen. Aan de grens van den Soedan hèerscht de ge bruikelijke activiteit van de artillerie. Stefani seint uit San Sebastian De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de kanonneerboot ..Aphis” voor Bardia ;s getroffen en dat de bloedverwanten der slachtoffers op de hoogte zijn gebracht. Ansaldo spreekt de Italiaan sche weermacht toe. In zijn toespraak voor de Italiaansche weermacht heeft de hoofdredacteur van de „Telegrafo”, Ansaldo. gisteravond met be trekking tot den slag om Bardia ver klaard Het feit, dat de vastberaden, krachtige en schitterende verdediging van Bardia door generaal Bergonzoli. twintig dagen lang heeft geduurd, is voor Italië, ook w^Jneer Bardia valt, een reden om trotsch te zijn. Bardia is geen vesting. Wel is het met veldfortificaties versterkt, doch het werd in dit verband opgemerkt, dat men te Berlijn met belangstelling de huidige ontwikkelingen in Fransche re- geeringskringen waarneemt, welke in verband staan met de kwestie, op wel ke wijze de Fransche politiek een stand punt bepaalt tegenover het Duitsche rijk. Men verklaarde in de Wilhelmstrasse, dat er geen twijfel aan ‘kan bestaan, dat het Fransche volk de samenwerking met Duitschland wenscht en zich ge- Ivkxig voelt door de grootmoedigheid van den Führer. Evenzeer is het echter ,een feit, dat een zekere kliek deze samenwerking en dezen wensch van het Fransche volk tracht te saboteeren. Men verklaart in de Wilhelmstrasse, dat van den uitslag dezer ontwikkelin gen in Vichy de vorming van de Duitsch-Fransche politiek afhankelijk is. Een kort communiqué is te Vichy uitgegeven over den Zaterdagavond ge houden Franschen ministerraad onder voorzitterschap van admiraal Darlan. In dit communiqué wordt medegedeeld, dat verscheidene algemeene bestuurs aangelegenheden zijn besproken. Naar voorts vernomen wordt zijn vooral de kwesties van organisatie in den boezem der regeering besproken, welke ver band houden met het aftreden van den minister van staat, Baudoin. Naar jjit Vichy wordt gemeld, zal het Fransche staatsblad, dat tot dusver on der den naam „Journal officiel de la république francaise verscheen, voort aan „Journal officiel de l’état francais heeten. Deze naamsverandering van het „Journal officiel is in overeen stemming met de wijzigihg van den naam van den Franschen staat, waar toe de nieuwe regeering reeds bij haar eerste optreden besloten had. Uit Vichy wordt officieel gemeld, dat tot secretarisgeneraal voor de inlich tingen. senator professor Portmann is benoemd. Het secretariaatgeneraal voor de inlichtingen, dat eenige weken geleden geplaatst was onder den afge treden minister Baudoin, zal onder het ministerie van buitenlandsche zaken ressorteeren. Het secretariaatgeneraal voor de jeugd, dat eveneens onder Bau doin stond, wordt toegevoegd aan het ministerie van onderwijs. Berlijn en de gebeurtenissen in Vichy Naar het A.N.P. van welingelichte, zijde te Berlijn verneemt, is Zaterdag een reeks vragen gesteld in de Wilhelm strasse door buitenlandsche persverte genwoordigers omtrent de verschillen de berichten en geruchten over gebeur tenissen in Vichy. Van Duitsche zijde Brandwachten in de City De City, welke gewoonlijk van Zater dagmiddag tot Maandagmorgen geheel verlaten ligt, had Zaterdag een bevol king van brandwachten, die in geval van een nieuwen Duitschèn aanval alle branden zouden moeten blusschen. Vele employe’s, van de kooplieden en boek houders tot de jongste bedienden moes ten hun weekend opofferen om als brandwachten dienst te doen. Het was de eerste maal sedert vele jaren, dat de employé’s gedurende het weekend van Zaterdagmiddag tot Zondagmorgen in de zaken moesten blijven. Zaterdag avond zag men vele mannen op de da ken van huizen of aan de vensters van de bovenste verdiepingen, terwijl ande ren voor de deuren stonden. Het bleek aanvankelijk moeilijk employé’s te vin den, die bereid waren hun vrije dagen op te offeren, om dienst als brandwacht te verrichten. De regeering zag zich dientengevolge gedwongen diegenen, die hun plicht niet deden met geldstraffen en gevangenisstraf te bedreigen. V V V Voltreffer op een vliegveld Lichte Duitsche formaties 'ondernamen Zaterdag afzonderlijke en in kleine groe pen vluchten naar Engeland en deden aanvallen op militaire doelen. In Rams gate ontstonden zware branden. Een van onze vliegtuigen plaatste van zeer ge ringe hoogte voltreffers op een hangar en op schuilplaatsen van een vijandelijk vliegveld. Omtrent den aanval in den vorigen nacht op Bristol verneemt het D N B. nog. dat te Avonmouth talrijke groote en kleine branden ontstonden. Bovendien werden Portishead aan het Bristolkanaal. alsmede Newport op het eiland Wight en Bournemouth door kleine luchtformaties met bommen bestookt. A A A A X A s A A A A A A A A A A A *,\«««««««««««««««««««<««««««x voor zijn leven. Onze aalmoezeniers al leen al hebben duizenden lijken van Grieksche soldaten ter aarde doen bestel len. Tegenover de hardnekkigheid van den vijand, staat de vasthoudendheid vdïi den Italiaanschen soldaat, die vastbesloten is, het met hem klaar te spelen. Het elan der bevelvoerder is gelijk aan dat van hen, die gehoorzamen, en geen enkele oorlog heeft een zoo hoog percentage gezien van gesneuvelde officieren, in verhouding tot het aantal gevallen soldaten. De bevel hebbers over eenheden, de regimentscom mandanten gaan tot den aanval over met hun soldaten, of zelfs vóór hen uit. Eenige dagen geleden deed de commandant van een regiment Bersaglieri een tegenaanval met een handvol soldaten op een groot de tachement vijanden, dat trachtte zich een weg te banen nabij de Zuidslavische grens. Het detachement werd met bom men vernield. De speciale correspondent van Stefani besluit met te doen uitkomen, dat der gelijke voorbeelden zich voortdurend ver menigvuldigen en dat de gewonden, wan neer zij maar nauwelijks hersteld zijn, verzoeken weer te mogen gaan strijden. Het bombardement op Saloniki Naar de „Vreme” bericht, is de door het jongste Italiaansche bombardement op Saloniki aangerichte schade zeer aanzienlijk geweest, welke wordt ge raamd op ruim een milliard drachmen. Het blad legt er den nadruk op, dat bij alle bombardementen het gebied van de Zuidslavische vrijhaven niet geschonden is. Uit Zweedsche berichten blijkt, dat, sooals een Zweedsche correspondent zich uitdrukt, aan herbouw van de door rïen jongsten en grooten Duitschèn lucht aanval op Londen verwoeste City in net het geheel niet meer kan worden ge dacht, doch dat men gedwongen zal zijn. Het Britsche comnpmiqué De Britsche berichtendienst .meldt, dat Zaterdag kort na het vallen van de duis ternis vijandelijke vliegtuigen eenige aan vallen ondernamen, die het grootste deel van den nacht aanhielden. De aanval was voornamelijk gericht op een stad in het Westen van Engeland. Er ontstonden branden en er werd eenige schade aange richt. Er werd een aantal personen ge dood en gewond. Ook vielen bommen op eenige plaatsen in Zuid-Wales en andere streken. In Londen duurde het alarm eenige uren. Met tusschenpoozen werd des nachts kanongebulder vernomen. In den loop van den dag hebben gis teren vijandelijke machines nu en dan boven Engeland bommen uitgeworpen. In de eerste plaats -zijn bommen gevallen in twee steden in Qost-Anglia. In beide ste den veroorzaakten de Duitsche bommen eenige schade aan gebouwen. In den loop van den middag werd te Londen korten tijd luchtalarm gemaakt. Gisteravond na het invallen der duis ternis, verschenen Duitsche vliegtuigen boven verscheidene deelen van Engeland. In het stedelijk gebied van Londen was betrekkelijk vroeg luchtalarm. Nadere bijzonderheden werden nog niet mede gedeeld. Over de bedrijvigheid van het Duit sche luchtwapen in den afgeloopen nacht deelt de Engelsche berichtendienst mede, dat de Duitsche aanvallen voor namelijk op Londen waren geconcen treerd. Zij duurden verscheidene uren. De neergeworpen brand- en brisantbom men beschadigden een aantal huizen en gebouwen en veroorzaakten een aantal branden. Ook op andere ver uit elkaar liggende- gebieden van Engeland zijn luchtaanvallen ondernomen. Voltreffers op een fabrieks gebouw te Chelmsford Naar het D.N.B. over de gisteren ont plooide bedrijvigheid van het Duitsche luchtwapen nog verneemt, heeft een fa brieksgebouw in Chelmsford verschei dene voltreffers gekregen, waardoor groote vernielingen werden aangericht Steekvlammen en groote rookontwikke ling werden waargenomen. In Colchester vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen een station aan. Het hopfdgebouw, de lood sen en goederenwagons werden getrof fen. De spoorrails werden op verschei dene plaatsen getroffen. welijks nog een gebouw, dat niet tot de Tijdens luchtgevechten hebben grondmuren is afgebrand. Menigmaal zijn zelfs de voorgevels der huizen verdwenen In de meeste gevallen staan zij echter nog met hun uitgebrande ramen als dunne spinnenwebben, 5 en 6 verdiepingen hoog, terwijl zich achter deze gevels niet anders meer bevindt dan puin. Alle ver diepingen met haar machines de trappen met de liften, liggen in een geweldigen chaos door elkaar, daar waar eens kel ders waren Het verwoeste gebied der City maakt een nog veel meer beklemmenden indruk dan de door brand verwoeste stadsdeelen in de Engelsche provinciesteden, daar in de City de huizen veel grooter en hooger waren De ruïnes zien er daarom veel verschrikkelijker uit. In een andere stad, zoo meent de Zweedsche correspondent, zou een dergelijke verwoesting als die in de City, de zakenwijk van Londen, het leven der stad volledig verlamd hebben. De Londensche correspondent van Stockholm® Tidningen” meldt aan zijn blad, dat uit de puinhoopen van de City nog steeds rook opstijgt De pioniers ba nen zich met behulp van dynamiet een weg van straat tot straat. Rond New gate is het geheele stadsgedeelte afge- braryl. Het dwalen door deze straten des doods is precies hetzelfde als een bezoek aan de ruïnes van een stad uit de oud heid. Het is nog steeds ónmogelijk, den omvang van de vernietiging en de schade te ramén Het zal hier om vele millioenén gaan, want er zijn niet alleen huizen ver woest doch bok groote voorraden en docu menten. Het is geen overdrijving, Wan neer men zegt dat een gebied van de City met een uitgestrektheid van een vierkante mijl in het geheel niet meer kan worden herbouwd. Men zal gedwongen zijn, daar de geheele wijk neer te halen om dan later eens een nieuw stadsdeel te laten ontstaan Te Stockholm wordt er op gewezen, dat in het gebied van de City ook de bekende Smithfield Market ligt. Het groote gebreK aan vleesch te Londen wijst er op dat men hier vaststelt, dat Smithfield Mar ket eveneens moet zijn verwoest. het geheele stadsdeel neer te halen, al dus het D.N.B. Het gebied van de City, dat volgens neutrale, berichtgevers geheel met den aardbodem gelijk is gemaakt, en waar practisch geen enkel huis meer staat, heeft een uitgestrektheid an ongeveer Ij ot 2 vierkante kilometer in het mid delpunt waarvan de straten Cheapside. Newgate en Aldersgate, meer naar net Zuiden de onbeschadigde St. Paul’s Ka thedraal en in het Noordoosten London- Wall en Fore Street liggen. In dit ge bied, het economische ?n finaticieele centrum van het Britsche wereldrijk, is volgens een ooggetuigeverslag van den Londenschen correspondent van „Svenska Dagbladet" alle leven uitgedoofd. Stra ten en huizenrijen zijn vaaK niet meer te onderscheiden en vormen een groote puinhoop Slechts hier en daar ziet men de zwart beroete overblijfselen van wat eens een trotsch zakengebeuw van 6 ot meer verdiepingen was. Dit gebied dat het ergste werd getroffen, is volgens het verslag de eigenlijke kern van de ver woeste City Het door den aanval getroffen gebied waarin nog meer verwoestingen van al lerlei aard geconstateerd kunnen worden, reikt echter, naar een ooggetuige kon zien, in het Westen via Fleetstreet tot het Strand.. In het Noorden verder dan het Paddington station en Chesterhouse, in het Oosten tot Bishopsgate er. in het Zui den tot den Noordelijken oever van de Theems. Dit is een gebied van bijna 4 vierkante kilometer, waar eveneens ge heele stratencomplexen werden verwoest, waar geen straat door de vlammen on aangetast of onbeschadigd bleef, waar alle gas-, water- en electrische leidingen verbroken of beschadigd werden en waar ook alle telefoonverbindingen nog gestoord zijn. Bijna 8 dagen na den aa.ival werd aan de neutrale dagbladcorrespondenten toe gestaan, door de geheel verwoeste stra ten der City een rondgang te maken, voor zoover oit mogelijk was. De Lon densche correspondent var „Svenska Dagbladet" meldt hierover: Evenals te Coventry en Bristol veranderden zich oij het begin van den nachtelijken aanval op de City de vele honderden afzonder lijke branden tot een geweldige vuurzee, wélke een dusdanige hitte uitstraalde, dat de brandweerlieden niet dichterbij konden komen. In alle straten rond Aldersgate. Fore- street, London-Wall en tusschen de St Paul's kathedraal en Newgate staat nau- Verdragend beschiet Lin De Italianen hebben, naar de „Politi- ka” uit Ochrida verneemt, aan het front van Lin verdragend geschut in Stelling gebracht, dat een vernietigende uitwerking op de Grieksche troepen heeft ontwikkeld. Ook het Italiaansche luchtwapen is onafgebroken in actie. In het Mokragebergte zijn de gevechten bij verbeterend weer opnieuw intenser ge worden. De correspondent van de „Vreme” meldt eveneens uit Ochrida, dat de sneeuw, welke hier en daar 2 m. hoog ligt, iedere actie belet of tenminste be moeilijkt en dat de Grieksche aanvallen op de Italiaansche versterkingen afge slagen zijn. Ten Zuidwesten van Pogra- detsj hebben de Italiaansche troepen verscheiden stellingen heroverd. Groote formaties Italiaansche bommenwerpers hebben het gebied van Pogradetsj. Sta rova en Serawa met bommen bestookt. De daar geconcentreerde Grieksche troepen hebben groote verliezen geleden. De Fransche hooge commissaris voor Syrië en den Libanon, generaal Dentz, heeft Zaterdag voor het eerst na zijn ambtsaanvaarding een bezoek aan Da mascus gebracht. Hij werd door een groot aantal vooraanstaande Syriërs ontvangen en woonde een troepenpara de bij. Bij een ontvangst van de Syrische persvertegenwoordigers heeft Dentz zijn dank uitgesproken voor de harte lijke ontvangst, die de bevolking hem bereid had en de groeten overgebracht van het staatshoofd, maarschalk Pétain die de verzekering had gegeven, dat Frankrijk geenszins afstand heeft ge daan van zijn traditioneele roeping in het naburige Oosten en besloten is elke ongevraagde inmenging in Syrië met alle middelen te keeren. Generaal Dentz verklaarde voorts, dat hij als hooge commissaris beslo ten is het roer der regeering in Syrië in handen te houden tot een definitieve regeling van de huidige moeilijkheden op het gebied van de internationale po litiek bereikt is. Deze verklaringen worden in politieke kringen opgevat als een besliste waar schuwing aan de aanhangers van De Gaulle en aan de talrijke in het land rondreizende Britsche agenten. Generaal Dentz heeft alle politieke Óetoogingen verboden. Autonomie van Fransch Indo-China Naar uit Vichy wordt gemeld, publiceert het „Journal Officiel" uitvoeringsbepalin gen bij de wet van 15 October omtrent de autonomie voor Fransch Indo-China. De staatscourant bevat gegevens omtrent de goederen, die in het verkeer tusschen Indo-China en het moederland, resp de óverige Fransche bezittingen, vrijheid van rechten genieten. Een speciale correspondent van Stefani meldt De laatstelijk tot ontwikkeling gekomen actie der luchtstrijdkrachten, vooral op tactisch geoied, heeft den vijand gedwon gen tot bittere overpeinzingen. De hicht- actie, die steeds op het geschikte oogen blik en doeltreffend werd ingezet, heeft de vijandelijke organisaties in een der meest delicate sectoren van het Grieksch- Albaneesche front geslagen. Uiteraard wordt de eenige strijdmacht die in staat is den toestand tot een oplossing te bren gen gevormd door het leger. Onze sol daten die schitterend vechten tegen alle hinderpalen m, hebben dat aangetoond. Zelfs de Atheensche omroep, die vaak spreekt over overwinningen, die niet be staan. zoozeer zelfs, dat hij berichten uitzendt omtrent gewapende benden in Griekschen dienst, die Tirana zouden zijn binnengerukt, kan niet volkomen het stil zwijgen bewaren over den heldenmoed der Italiaansche soldaten. De Atheensche om roep tracht echter bijvoorbeeld te verber gen. dat in de zóne van Koritza twee onzer bataljons twee Grieksche divisies hebben teruggeslagen en dat op verschei dene plaatsen onze soldaten gedwongen waren te strijden tegen aanzienlijk tal rijker strijdkrachten. Toen na het begin van den winter de moeilijkheden waren toegenomen, ver dubbelde het Italiaansche leger zijn moed en toonde het zijn hechten wil. juist op het moeilijkste oogenblik van den toe stand De Engelsche generale staf die de Grieksche militaire massa's leidt, heeft zijn ergste verrassingen beleefd door de zen geest onzer troepen. Het is niet waar, dat de Italiaansche soldaten te doen zou den hebben met een onvoldoend uitge rust of slecht geleid leger, want men heeft het bewijs, dat wanneer de fascis tische regeering niet op het juiste oogenblik tusschenbeide gekomen zou zijn. Engeland zelve den brand op het Balkan-schiereiland zou hebben doen los barsten. Men kon geen dag langer dralen Het Grieksche leger werd steeds meer gera vitailleerd -en gereorganiseerd. Het be-

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1