I I s I i I .1 1 I 1941. No. 17768. De aanvallen op Engeland duren voort Vergeet het niet! Italianen moesten bij Bardia voor plaatselijke overmacht wijken Den Haag sneeuwkleed Ingrijpende maatregelen inzake de bouwnijverheid Dinsdag 7 Januari. over in Spoorwegknooppunten bestookt Duitsche persstem den strijd Overstrooming in Boelgarije Dokterstelefoon: Verstrekkende bevoegdheden aan dr. ir. J. A. Ringers beoogende stimuleering van den bouw in ’t algemeen VERDUISTEREN van 5.44 1111* tot 9.48 uur uur n.m. v.m. i u. vm. J No. 394920 3 van Het Buitenhof Ontstemming onder Grieksche troepen Postgiro-no’s Winterhulp Nederland Dr. ir. J. A. Ringers 5 V s 5 s u. v.m. Rlovdiv en 5 dorpen onder water Een nieuwe verordening I V Maan: 7 Jan. op 1.59 u. n.m. 5 8 Jan. onder 4.35 u. vm. S op 2.28 u. n.m. 9 Jan. onder 5.36 n w m 8 Thailandsche inval in Cambodsja Haliaansch leger in de woestijn Marmarica is intact Voltreffers op een chemische fabriek COURANT HAAGSCHE PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: De bevoegdheden van den Sakonlakon bouwvak- looze bouwvakarbeiders was. zelve De het van (Polygoon) (Zie verder 3e blad, pag. IJ, ▼oor 's-Gravenhage bij vooruitbet p. 3 mnd. met „Kikeriki". „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad /4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p post 10 ct. Foto-archief) I I I l I I i I I l i I I I I. V V V V V V V V V A I I I I I I I I I I I I I I Van 15 regels 1-50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens pcsttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: Naast het complex van negatieve be voegdheden moet de Algemeen Gemachtig de positieve bevoegdheden hebben op het gebied der bouwnijverheid en deze vindt men in het hierboven genoemde „Besluit Bouwnijverheid”. Winterhulp Nederland, den Haag no 5553 Als bank der Winterhulp Nederlana aangewezen de Kasvereeniging NV Amsterdam no. 877 Stort op 5553 of 877 Ge brengt geluk in veler leven Londen gebombardeerd. Verscheidene Duitsche gevechtsvliegtui gen ondernamen, naar het D. N. B. ver neemt, afzonderlijke aanvallen op Londen. Er werden brand- en brisantbommen van middelzwaar kaliber uitgeworpen, welke in verschillende stadsdeelen schade aanricht ten. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461 Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a. Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Het Britsche communiqué. Naar de Britsche berichtendienst gister avond meedeelde, werd gisteren te Londen driemaal luchtalarm gemaakt. Tijdens een van deze perioden van alarm schoot een Duitsch vliegtuig boven de Britsche hoofd stad een versperringsballon aan. welke brandend neerstortte. Langen tijd hoorde men zwaar afweer geschut Wederom ontstonden talrijke groote branden. Vele Londensche gebou wen werden tot puinhoopen. Volgens den omroep zijn ook Liverpool en verscheidene steden in het Noorden en het Oosten van de Midlands en in East-Anglia door Duit sche bommenwerpers aangevallen voegdheden voor den wederopbouw wordt de Algemeen Gemachtigde thans belast met de algeheele leiding van de geheele bouwnijverheid. De wederopbouw is een onderdeel van de bouwnijverheid en naarmate de or ganisatie van den wederopbouw vor derde, zag men, hoe allerlei regelin gen noodzakelijk waren, welke van in grijpend belang waren voor de geheele bouwnijverheid. Men kan nu eenmaal geen onderdeel regelen van een groot terrein, waarover men verder geen macht heeft. En zoo leidde de organi satie van den wederopbouw in haar natuurlijken en logischen ontwikke lingsgang tot een stee4s nauwer con tact, tot een verdere reguleering en tot verdere bemoeiingen van den Al gemeen Gemachtigde met de geheele bouwnijverheid. Wekenlang hebben eenige Italiaan- sche regimenten Bardia uiterst dapper verdedigd, schreef de „Deutsche Allgem. Ztg.” gisteren in een hoofdartikel, totdat zij voor de plaatselijke overmacht moes ten wijken. De Italiaansche kolo niale troepen hebben sterke strijd krachten van den tegenstander naar zich toegetrokken en daar mede den totalen strijd van de asmogendheden tegen Engeland aanmerkelijk lichter gemaakt. Volgens te Belgrado ontvangen berich ten heerscht er onder de Grieksche troe pen levendige ontstemming als gevolg van de bloedige verliezen, welke zij de laatste dagen geleden hebben tijdens de herhaalde Aittelooze aanvallen op de Ita liaansche stellingen, aldus meldt Stefani. Dr. ir. J. A. Ringers, die op 18 Mei 1940 bij besluit van den Nederlandschen Op perbevelhebber van Land- en Zeemacht werd benoemd tot Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw (Besluit Wederop bouw I), zag zich toen als taak toegewe zen het herstel van het verkeerswezen, de drooglegging van onder-water-zettingen, den wederopbouw van steden, dorpen en gebouwen en al hetgeen daarmede samen hangt. Op 12 October 1940 werd het Onteige- ningsbesluit vastgesteld, waarbij tevens de titel van Regeeringscommissaris voor Terwijl de bedrijvigheid van den weder opbouw zal afnemen, zal de normale bouwactiviteit moeten toenemen, wil men in de toekomst een gezonden toestand ver krijgen. Wanneer men in dit verband eens denkt aan den toestand na den weasüoor log 19141918, zal onmiddellijk du'^*ijk worden wat hier bedoeld wordt. Toen zag men ook een opleving in de bouwvakken, welke echter vrij spoedig gevolgd werd door een groote en aanhoudende inzin king. □eze nieuwe Verordening geeft den Al gemeen Gemachtigde de bevoegdheid om in overleg met de daarvoor in aanmer king komende organen van de bouw nijverheid, zoodanige maatregelen te treffen, als hij voor de regeling van de geheele bouwnijverheid noodig acht, □eze maatregelen, aldus gaat artikel 2 voort kunnen ook op de vervaardi ging en verwerking van en den handel in bouwmaterialen betrekking hebben. Voorts is bepaald, dat de Algemeen Ge machtigde aan alle natuurlijke en rechts personen aanwijzingen kan geven, in hoeverre werken op het gebied van we deropbouw, waterbouw, burgerlijken bouw en utiliteitsbouw moeten worden uitgevoerd. Hij kan deze maatregelen ook treffen ten aanzien van alle Neder- landsche overheidsorganen en aan deze zijn aanwijzingen geven. schen de verwoesting verkozen hebben en het vermoeden, dat die verwoesting absoluut wordt, hangt dreigend boven hen allen. Tien vliegtuigen vernield. Een ander Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gistermiddag een vliegveld bij Wol verhampton met brisantbommen aangeval len. Een serie bommen trof 10 naast elkaar opgestelde vliegtuigen. Een tweede serie van 4 bommen trof een hangar, die groo- tendeels werd vernield. Tenslotte merkt het blad op. dat gene raal Wavell toch erg onvoorzichtig is ge- 4. 4.„—— u ...:4 klaarde, dat zijn leger thans tusschen juist door het feit, dat zij de Engelschen gedwongen hebben strijd te leveren Strafmaatregelen. In de verdere artikelen worden de straffen opgesomd, welke gesteld zijn op het in strijd handelen met maatregelen of aanwijzingen van den Algemeen Ge machtigde Tot nu toe had de Algemeen Gemachtigde wel de bevoegdheid om de uitvoering van niet-noodzakelijke werken te verbieden en om bepaalde constructie- veranderingen voor te schrijven, doch hij beschikte niet over machtsmiddelen om belanghebbenden te dwingen zijn maat regelen en voorschriften na te leven. Hierin is voorzien door een serie straf bepalingen op te nemen in het Besluit Bouwnijverheid. Het Engelsche koningspaar in Sheffield De Engelsche koning en de koningin hebben gisteren, volgens den Engelschen berichtendienst, een bezoek van verschei dene uren aan Sheffield gebracht, tenein de de aldaar door de Duitsche luchtaan vallen veroorzaakte schade in oogen- schouw te nemen. Algemeen Gemachtigde Tot nu toe waren de bevoegdheden van den Algemeen Gemachtigde op het ge bied van de bouwnijverheid buiten het terrein van den eigenlijken wederopbouw vrijwel uitsluitend van negatieven aard. Hij had een veto-recht, waardoor hij de uitvoering van bepaalde werken kon verbieden om daardoor de in ons land aanwezige materialen zoo efficient en economisch mogelijk te doen gebruiken en het wederopbouwwerk den voorrang te geven. Zoo heeft dr. Ringers de uitvoe ring van verschillende materiaal-inten- sieve bouwwerken, waaraan geen onmid dellijke behoefte bestond, geremd, om op deze wijze de materialen, zooveel mogelijk vrij te krijgen, voor het wederopbouwwerk voor woningbouw en andere werken, waarvan de uitvoering als dringend be schouwd moest worden. Ook kon de Algemeen Gemachtigde be paalde constructie-veranderingen voor schrijven, in verband met een meer eco nomisch materiaalverbruik. Doeltreffende organisatie De stelling Regeeren is vooruitzien!, is nog steeds van kracht en daarom moet men de groote en bijzondere bevoegd heden, welke de Algemeen Gemachtigde voor de Bouwnijverheid krachtens deze Verordening krijgt, zien tegen een achter grond van de toekomstige bouwnijverheid. Zijn bevoegdheden betreffen de bevorde ring van een doeltreffende organisatie, het doen ontwerpen van bouwplannen en de reguleering van het tempo van uitvoe ring daarvan Voorts zal hij de fabricage van de bouwmaterialen kunnen regelen. De vervaardiging van baksteen, kalkzand- steen, dakpannen, schelpkalk, enz zal zich moeten aanpassen aan het gedachte bouw- tempo en de exportmogelijkheden. Het oordeel van Stefani In het uur der afrekening zal men be seffen. hoezeer de versnippering van krachten, die Italië Engeland heeft opge drongen, tot het lot van Engeland heeft bijgedragen, zoo schrijft de diplomatieke medewerker van Stefani. Het feit, dat de Zing om het Engelsche eiland zich steeds nauwer sluit, alsmede het voortdurend groeiende aantal duikbooten der as kun nen Engeland niet laten hopen, dat zijn positie er beter op zal worden. Deze loodzwaar op het eiland drukkende drei ging brengt Engeland er toe. den proef te nemen met ondernemingen in ver ver wijderd liggende gebieden. Dit is de aan leiding tot het Engelsche offensief met een massa tanks, schepen en luchtstrijd krachten in de woestijn van Marmarica, dat echter het lot van het Britsche eiland niet in het minst kan beïnvloeden. De Algemeen Gemachtigde zal deze maatregelen treffen en zijn aanwijzingen geven in overeenstemming met de Secreta- rissen-Generaal v. Financiën en van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, alsmede in overeenstemming met de Secretarissen- Generaal van de overige Departementen, voor zoover deZe hierbij betrokken zijn. United Press meldt uit Sofia: De om geving van Plovdiv (Philippopel) in midden-Boelgarije is geteisterd door een groote overstrooming der rivieren Ma- ritza, Rivnitza en Pesitschnika, waar door honderden menschen dakloos zijn geworden. Minstens 5 dorpen en ook een deel van Plovdiv zelf staan onder water. Er is veel vee verdronken en ook de overige schade is aanzienlijk. In Plovdiv werden meer dan honderd hui zen overstroomd, zoodat de bewoners in scholen ondergebracht moesten worden. Daar een groot deel van de spoorlijnen naar Panagiureiste en Carlovo onder water staat, heeft men het verkeer op deze lijnen moeten staken. Ook de trei nen van Sofia naar Istanboel konden gisteravond voor de derde maal in een maand tengevolge van den zwaren re genval niet rijden. De politie en mili tairen assisteeren de brandweer bij de hulpverleening aan de door het water geïsoleerde gezinnen. Reizigers, die gis teren uit Turkije arriveerden, berichten, dat ook in het Turksch-Boelgaarsche grensgebied tusschen de Turksche stad Tschorlu en de Boelgaarsche stad Hamaly de spoorlijn over groote afstan den overstroomd is. Op vele plaatsen zijn de spoordijken zelfs weggespoeld. Men heeft met behulp van rotsblokken nooddijken gebouwd, waarover de trei nen langzaam rijdend een uiterst ge vaarlijken tocht maken. Artikel 6 bepaalt, dat indien te verwach ten is, dat een aanwijzing tot het uitvoe ren van een bouwwerk nadeel zal opleve ren, de Algemeen Gemachtigde, in over- eenstemming met den Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën, be paalt, of en in hoeverre en door wien het financieel nadeel wordt vergoed. In het heden verschenen nieuwe „Verordeningenblad” is een verordening gepubliceerd betreffende de bouwnijver heid, welke van groote beiteekenis is, gezien ook het groote belang, dat de bouwnijverheid heeft, voor tal van an dere bedrijven, welke in niet geringe mate de economische positie van ons land beïnvloeden. Op de heden gehouden dagelijksche persconferentie heeft de perschef van het regeeringscommissariaat voor den Wederopbouw een toelichting gegeven op dit „Besluit betreffende de bouw nijverheid”. De werklooze arbeiders Het vraagstuk van de regeling der bouwbedrijvigheid willen wij ook nog in breeder verband bezien. Indien wij het peil der Nederlandsche bouwactiviteit in de jaren 1937, 1938 en 1939 stellen op gemiddeld 100, dan blijkt, dat op dit oogenblik, tengevolge van den oorlog en de daaruit voortvloeiende toestanden, deze activiteit tot ongeveer 60 a 70 is in gezonken. Dit is erg, doch nog erger wordt het, indien men in aanmerking neemt, dat er in de drie achter ons liggende jaren reeds een aanzienlijk percentage werk- Ziekenfondsleden De Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 A V Poipet door Thailanders veroverd Volgens een bericht van het Thai- landsche opperbevel hebben de strijd krachten van Thailand op 6 Januari Poipet aan de grens van Cambodsja na een offensief van twee dagen ver overd. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren verscheidene aanvallen gedaan op voor het verkeer belangrijke Spoor lijnen en kruispunten in de graafschap pen tusschen Londen en het industrie centrum van de Midlands. Een vliegtuig verraste, naar het D.N.B. verneemt. 8 naast en achter elkaar staande goede rentreinen in de omgeving van een sta tion ten Noorden van Londen. Het vlieg tuig deed een duikaanval en wierp van uit zeer geringe hoogte een groot aantal bommen neer, die alle doel troffen. Bovendien werden locomotieven met machinegeweervuur doeltreffend be schoten. Goederenwagons en verschei dene locomotieven werden vernield, ge deeltelijk omver geworpen en de rails vernield. Een ander vliegtuig bestookte eveneens vanuit zeer geringe hoogte, een station met bommen en vernielde ver scheidene goederenwagons, alsmede de rails en beschadigde eenige gebouwen van het station zwaar. Op 3 plaatsen geraakten de getroffen objecten in brand. Een andere spoorlijn werd in de buurt van Colchester met een vrij groot aantal bommen succesvol bestookt. Bovendien is een voor de oorlogvoe ring belangrijke chemische fabriek ten Noorden van Londen met bommen en machinegeweervuur vanuit geringe hoogte succesvol aangevallen. Het vlieg tuig plaatste 4 voltreffers waardoor de fabriek in brand vloog. Na de ontplof fing der bommen waren vlammen en zware rookwolken boven de gebouwen te zien. Nu mag worden verwacht, dal zoodra de moeilijkheden in verband met den aanvoer van enkele essentieele bouw materialen overwonnen zijn, de bedrij vigheid in de bouwnijverheid zeer be langrijk zal stijgen. Het wederopbouw werk zal echter uit den aard der zaak een afloopende bedrijvigheid te zien geven en met zekerheid kan worden vastgesteld, dat op de opleving in ver band met den wederopbouw een inzin king zal volgen, indien niet voor twee punten zórg gedragen wordt: a) Gedurende de opleving moet de ontwikkeling van onge- wenschte toestanden worden onder drukt en een abnormale stijging van prijzen en winstmarges worden voorkomen; b) Tegen het gereedkomen van het directe wederopbouwwerk moeten zooveel nieuwe plannen ter uitvoe ring gereed liggen, dat daarin de uit het afloopende wederopbouw werk vrijkomende arbeidskrachten onmiddellijk kunnen worden opge nomen. Het moet dus het streven zijn de bouwnijverheid niet slechts op te voeren tot het peil van de drie ge noemde jaren, doch daar ver boven uit, om op die wijze de in ons land bestaande werkloosheid in de bouw vakken, welke chronisch dreigde te worden, op te heffen en de ar beidskracht van iederen validen ar beider voor onze nationale gemeen schap te behouden. Temeer is dit van belang, omdat de bouwnijv-r- heid conjunctureel gezien, in een sleutelpositie is. Een opleving in de bouwnijverheid plant zich voort over een groot terrein van onze volkshuishouding, terwijl een beper king in de bouwbedrijvigheid on middellijk tot uiting komt in een sterke stijging van de werkloosheid onder de arbeiders in de meest ver schillende takken van industrie. De bouwbedrijvigheid is dan ook steeds als een der barometers van het economische leven beschouwd. niet vergeten worden, zoo meent het blad, dat de toekomstplannen van de En gelschen nog van eenige andere dingen afhangen en menig Engelsch commentaar is van dit bange voorgevoel vervuld. Deze Britsche toekomstplannen zullen namelijk behalve van de moeilijkheden der aan vullingen en toevoeren, nog van de oor logspolitiek der as-mogendheden afhan gen, die niet alleen op de strategische doelen let, maar haar oorlogvoering steeds op de totale overwinning gericht houdt. Het oorlogsterrein bevindt zich voor Duitschland en Italië overal daar, waar de Engelschman is. Wat Duitsch land buiten het voornaamste oorlogster rein gebruikt, komt uit het onuitputte lijke reservoir eener weerwacht, welker totale gevechtskracht sinds vele maanden slechts in heel bepaalde gedeelten behoef de te worden aangewend. In die vele maanden is de totale kracht zeer aanzien lijk gestegen, terwijl de Engelschen. die hun laatste reserves hebben opgeroepen, prestige-successen in de woestijn najaag den. Maar ook het oorlogspotentieel van den Italiaanschen bondgenoot, zoo on derstreept het blad, is door de woestijn- gevechten in het geheel niet in de kern den Wederopbouw gewijzigd werd in Al- aangetast. Deze gevechten hebben een gemeen Gemachtigde voor den Wederop- niet te onderschatten nevenfunctie gehad, bouw. Het thans verschenen besluit be treffende de Bouwnijverheid geeft dr. Rin gers wederom nieuwe bevoegdheden en 1 nieuwe rechten en ook een nieuwen titel. 1 In dit besluit is n.t. bepaald, dat de Al- gemeen Gemachtigde voor den Wederop- weest, toen hij op uitdagende wijze ver- bouw voortaan ook den titel van Alge- klaarde. dat zijn leger thans tusschen meen Gemachtigde voor de Bouwnijver- Hitler en diens gedroomde koloniale rijk heid draagt. Onafhankelijk van zijn be stond. Hoe dan ook. betoogt het blad, bij onze koloniën zullen wij wel komen. Het ziet er werkelijk niet naar uit, dat het opvoeren van de stemming aan de Theems van langen duur zal zijn. Aller oogen zijn daar nog slechts uitsluitend gericht op Amerika en op de Amerikaan- sche hulp. De marsch van den tijd is on verbiddelijk geworden sinds de Engel- Volgens te Hanoi ontvangen berichten hebben sterke Thailandsche troepen- afdeelingen Vrijdag een inval onder nomen in het Noordelijke deel van Cambodsja, meldt United Press. Het is tot een treffen gekomen met Fran- sche verdedigingstroepen. De strijd duurde tot in de late avonduren van Zondag. De Thailanders zouden ver slagen zijn en waren gedwongen zich terug te trekken Zij zouden zware verliezen geleden hebben. Thailandsche vliegtuigen hebben, naar verder bericht wordt. Zondag het Fransche vliegveld Savannakhet ge bombardeerd, waarop de Franschen als vergelding Sakonlakon hebben be stookt. Verdedigers van Bardia gehuldigd United Press meldt uit Rome: In de Romeinsche radio werden gisteravond de verdedigers van Bardia gehuldigd. Een tnededeeling of Bardia gevallen was of “iet, werd echter niet gedaan. In de berichten van het Italiaansche oppercommando, welke gisteren werden gepubliceerd, werd echter te kennen ge- I geven, dat de strijd bij Bardia Zondag avond was gestaakt. Mogelijk zal heden, Dinsdag, een directe verklaring over den val van Bardia volgen. Het terughouden van dit bericht is waarschijnlijk het ge volg van-het Driekoningenfeest, dat van oudsher in Italië bijzonder vroolijk wordt gevierd. De militaire medewerker van Kroatische blad „Dnevnik” wijst op den Oeldhaftigen tegenstand van de verdedi gers van Bardia. Hoewel zij te land, in oe lucht en op zee werden aangevallen, nebben de Italiaansche troepen bewijzen geleverd van uitzonderlijke dapperheid en hebben zij den vijand de zwaarste verlie- zen teegebracht. De medewerker ver geldt bovendien, dat de taak van de En gelschen in de woestijn van Marmarica uiterst moeilijk is, aangezien het Ita- uaansche leger nog intact is. Deze Italiaansche bijdrage tot den oor log, zoo vervolgt het blad, hebben de Engelschen toch maar zoo hoog aangesla gen, dat zij daar eenige honderdduizen den manschappen samentrokken, deelen van hun luchtwapen afscheidden en een aanzienlijk eskader slagschepen tot de kleinste eenheden toe. in het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee sta- tionneerden. De uitrusting en verzorging van deze enorme strijdkracht moest in hoofdzaak geschieden langs een omweg via de Zuidelijke punt van Afrika De hevige gevechten, welke Duitschlands bondgenoot moest leveren, zijn echter in hun beteekenis voor den gemeenschappe- lijken strijd niet daarmede uitgeput, al dus onderstreept het blad, dat sterke krachten van den vijand van het voor naamste oorlogsterrein worden wegge houden. Al schrijft de ..Times” nu. dat door inneming van de kleine haven Bar dia het strategische doel is bereikt, daar thans het gevaar voor Alexandrië en het Suezkanaal is afgewend, dan mag toch Ook alle opdrachten tot het uitvoeren van bouwwerken in het algemeen ge zegd: alle gunningen van bouwwerken behoeven de goedkeuring van den Algemeen Gemachtigde. Indien plaatselijke verordeningen aan de aanwijzingen van den Algemeen Ge machtigde in den weg zouden staan, is de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken be voegd, op voorstel van en in overleg met den Algemeen Gemachtigde, deze veror deningen te wijzigen.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1