Britsche Italië’s vastberadenheid Duitsch-Russische accoorden onderteekend aanvalspoging Noord-F rankrijk Tic. 27772. in Finsche president De de eedsaflegging nieuwe na DE AVONDRITTEN VAN DE TRAMS EN BUSSEN DER. H.T.M. VERDUISTEREN I Zaterdag 11 Januari. Heden I Door Duitschen afweer verijdeld Dokterstelefoon: Britsch vliegkampschip door torpedo getroffen Grieksche meerderheid vermocht de Itahaansche limes niet te doorbreken van 5.50 tot 9.46 uur v.m. WAAR HET GELD VAN DE WINTERHULP BLIJFT Morgen van 5.51 tot 9.45 uur v.m. 1 s S s uur n.m. i V uur n.m. De oorlog üer zee heden om No. 394920 Postgiro-no’s Winterhulp Nederland De nieuwe Finsche president, Risto Ryti, legde voor den Rijksdag den eed af. Na de plechtigheid inspecteerde hij de eerewacht van het Finsche leger. Rechts van den president luit.-gerwaal Malmberg 1 I l I I I I l I I I I i I I I a A Italiaansche vliegtuigen De actie van het Italiaansche luchtwapen boven Malta Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Moeilijkheden in aflevering van Amerikaansche schepen voor Engeland Regeling van goederenverkeer tot 1 Augustus 1942 De'toestand te Londen No. 116364 5 5 M aa n: 11 Jan. op 4.31 n.m.; 12 Jan. onder 8.24 v.m.; op 5.27 uur n.m.; g 13 Jan. onder 9.09 uur v.m.; 5 op 6.31 uur n.m. (Volle maan g 13 Jan. 1.04 uur n.m.) Pogradetsj door de Grieken ontruimd Succesvolle aanvallen van Acht Engelsche machines verloren gegaan Met ingang van 11 uur in de remise HAAGSCHE COURANT PRIJS DER ADVFRTENTIRN: PRIJS DEZER COURANT: van van Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. ▼.m.; Z.g. StadspatiëntenNo. 49 van van van ganda antwoordt het die economisch te Berlijn Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode” „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.—. Franco per post met Mode blad ƒ4.—, zonder Modeblad 3.75. Buitenland f9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et, fr. p. post 10 ct. (Scherl) In den El Basan-sector duidt alles er op, dat de Italianen van plan zijn in het offensief te gaan en naar het Ochrida- meer op te rukken. Er zouden dagelijks versterkingen in El Basan aankomen. Oproeo van den bisschop van Parma Winterhulp Nederland, den Haag, no. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam no 877. Stort op 553 of 877 Ge brengt geluk in veler leven. na de over- te Moskou tusschen i »c- zx a A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A X A A A A A I I A s I A X A A A A A A A a A a I A X A ft I I I I I I I I I I i I I I I De bisschop van Parma, de leider van de Katholieke actie in Italië, heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij het bij de intrede van Italië in den oorlog tot alle leden gerichte verzoek, zich geheel voor het vaderland te geven, bij het be gin van het nieuwe jaar herhaalt en alle Katholieken er aan herinnert, dat zij juist op het punt van plichtsvervulling en offervaardigheid bij niemand mogen ach terstaan. De Italiaansche katholieken mo gen ook niet verzuimen, in hun gebeden God Zijn bijstand voor het toekomstige welzijn van Italië af te smeeken. Het Braziliaansche oorlogs materiaal in Lissabon Officieel wordt te Rio de Janeiro mede gedeeld. dat het ministerie van buitenland- sche zaken aan het ministerie van oorlog verzocht heeft de ontscheping te bewerk stelligen van het in Duitschland gekochte Braziliaansche oorlogsmateriaal, dat zich aan boord van de ,,Bage" in Lissabon be vindt, daar de Engelsche regeering on danks het Braziliaansche protest, geen vrij geleide voor dit materiaal wil geven. In den Haag in de laatste tien dagen 21.249 aan 1536 personen uitgekeerd Waar het geld, dat de ..Winterhulp Ne derland” ingezameld heeft blijft? Het is niet moeilijk daarop antwoord te geven. Want in Nederland zijn nog tallooze ge zinnen, die dringend om een extra-steun vragen, zoodat zij hun tekort aan eerste levensbehoefte een tekort, dat dikwijls zeer nijpend is kunnen aanvullen. Aan deze duizenden gezinnen geeft de „Winter hulp Nederland" het ingezamelde geld. In den Haag is in de laatste tien dagen aan 1536 personen 21.249 uitgekeerd. Per dag komen bij Winterhulp Neder land gemiddeld >551 verzoeken om extra- steun binnen. Slechts op 150 van deze kan een positief antwoord gegeven worden. De andere 400 moeten voorloopig afgewe zen worden. Hieruit blijkt wel, dat het dringend noodzakelijk is, dat er door de burgerij met milde hand gegeven wordt liaansche helden de Britsche propaganda eens te meer is ontzenuwd. Hoe smarte lijk de verliezen ook zijn, zij zijn toch nog veel kleiner dan de vijand in zijn wanhopige pogingen om den toestand gunstiger voor te stellen, beweerd heeft. Bij de ideëele motieven van den oorlog komt thans nog de heilige plicht, om de slachtoffers van den strijd te wreken, die zich voor de toekomst van het vaderland, zijn onafhankelijkheid en zijn welvaart hebben opgeofferd. Geen van de roemvol gesneuvelden zal tevergeefs gevallen zijn. Van 15 regels /L50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere rege* meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens pesttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct j Adverientiën waarin voorkomt „Brieven >aan het bureau van dit blad” 10 ct meerj verdediging van Bardia hield deze strijd krachten bijna een maand tegen. Op alle plaatsen zal het verzet onbuigzaam en hard blijven. Intusschen gevende Ita liaansche vloot en luchtmacht den vijand geen enkel respijt. Een Britsch slagschip is getroffen. 2 Engelsche duikbooten zijn tot zinken gebracht Dit alles is een be- wijs van de macht en de strijdvaardig heid der Italiaansche weermacht, die vas ter dan ooit besloten is den oorlog tot Ha oindnvoruzinnin rr iTonri to -rattan Protest tegen verkoop van schepen aan Engeland. De Amerikaansche vakvereeniging van zeelieden, die aangesloten is bij het comité voor industrieele organisatie, heeft bij de federale scheepvaartautoriteiten protest ingediend tegen het verkoopen van sche pen aan Engeland. In het protest wordt er op gewezen, dat het ontruimen van de wereldscheepvaart- wegen door de Engelsche schepen aan de Amerikaansche koopvaardij een voortref felijke gelegenheid biedt tot Uitbreiding In plaats daarvan heeft de Amerikaansche regeering door bevordering van den ver koop van schepen aan Engeland de Ame rikaansche koopvaardij ernstig belemmerd en verzwakt. Staking van spoorwegpersoneel Meer dan 150 employé’s van de ..Lon den North Eastern Railway’ zijn, naar United Press uit Londen meldt, in sta king gegaan om te protesteeren tegen het feit, dat zij gedwongen zouden wor den dienst te doen als brandweerlieden voor het blusschen van brandbommen. Naar het D.N.B. verneemt, heeft gis termiddag een groote groep Duitsche bommenwerpers, vergezeld van een for matie jagers, in de buurt van Calais ge probeerd het vasteland te bereiken. De Duitsche afweer verijdelde de poging echter en dwong de Britten terug te keeren, zoodat zij geen bommen op de gezochte doelen konden laten vallen. Duitsche jagers, die terstond de achter volging inzetten schoten een Bristol- Blenheim, alsmede een Spitfire-toestel neer. Een van deze machines probeerde in scheervlucht vlak over zee vliegende, te ontkomen, maar werd door de Duitsche achtervolgers achterhaald en op heel geringe hoogte boven den waterspiegel neergeschoten. Een andere Britsche jager werd zwaar getroffen. Het vlieg tuig verdween met een zwarte rook pluim in de richting van het Britsche eiland. schade bedraagt rond een milliard dollar. Een enkele bom heeft in Charing Cross Road voor de beroemde boekwinkels van Foyls bijv, een schade van 2.5 millioen dollar aangericht. Het heeft twee maan den geduurd voordat pioniers een brug over den bomkrater hadden gebouwd en zoodoende de straat Weer begaanbaar had den gemaakt. Als een voorbeeld voor de merkbaar wordende schaarschte, vertelt Grabner. dat de kleermakers wegens het gebrek aan naalden kinderen in dienst nemen om tusschen de naden van den vloer te zoeken naar gevallen naalden. Ook haarspelden, nagelvijlen en scharen zijn nauwelijks te krijgen. De zaken begonnen ook den verkoop van zeep te beperken. Uien, f troenen, bananen en poederchoco- lade zijn niet meer voorradig. Spoedig zul len ook de conserven opgebruikt zijn Be paalde levensmiddelen zijn weliswaar nog te krijgen, doch wegens den hoogen prijs voor de lage en gemiddelde volksklasse niet te betalen. Aangenomen kan worden, dat deze machine verloren is gegaan. Ook de Duitsche luchtafweer aan de kust bij Calais heeft een belangrijk succes be haal^. De daar gestationneerde batte rijen luchtdoelgeschut slaagden er na melijk in, nog 3 Engelsche Blenheim bommenwerpers, alsmede een Hurri- cane-jager neer te halen. Als zeker kan voorts worden aangenomen, dat de Duit- sche luchtdoelbatterijen nog 2 Hurri- cane-jagers hebben neergeschoten. Der halve kostte den Engelschen alleen deze aanvalspoging met zekerheid 8, naar alle waarschijnlijkheid echter in totaal 9 vliegtuigen. Ook een Britsche kruiser getroffen Voorts meldt een correspondent van Ste- fani aan het luchtfront, dat gistermiddag een afdeeling duikbommenwerpers een aanval op een vijandelijk vlooteskader ten Zuiden van Pantellaria heeft gedaan. Een zware kruiser werd door 2 bommen van 500 kilogram getroffen. Het schip maakte slagzij en de andere vaartuigen snelden te hulp. Even later steeg een dichte kolom van witte en zwarte rook van den krui ser op. Britsche propaganda ontzenuwd De ,,Popolo di Roma” schrijft naar de Engelschen 250.000' man. 800 tanks en aanleiding van deze verlieslijst. dat door 1000 vliegtuigen bijeen. De heldhaftigede opsomming der namen van de Ita- Een bijzondere correspondent van Ste- fani meldteen Italiaansch torpedovlieg- tuig heeft gistermiddag in de straat van Sicilië een vijandelijke vlootformatie ont dekt. Ondanks het hevige afweergeschut en de aanvallen der vliegtuigen, die van een vliegkampschip waren opgestegen, dat van de formatie deel uitmaakte, slaagde het Italiaansche vliegtuig erin zich ineen gunstige positie te plaatsen en een torpedo op het vliegkampschip te laten neerkomen, dat midscheeps getroffen werd. Een dikke wolk rook en stoom bewees het succes van den aanval. Een kort daarop ondernomen verkenning bevestigde, dat het vliegkamp schip zwaar beschadigd was. Nog steeds steeg er een rookwolk uit het schip op, dat langzaam vooruit kwam, alléén gela ten door de andere eenheden van het es kader. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. f50310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filiaal N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 De Baltische schepen in Ame rikaansche havens De Basler Nachrichten" melden uit Londen, dat het Engelsch-Russische con flict betreffende de Baltische schepen door het onderhoud tusschen Eden en Maisky geenszins nader is gebracht tot een oplos sing. Voor de houding van Engeland is het beslissend, dat het op het oogenblik alle scheepsruimte, die het onder zijn be reik heeft, noodig heeft en nauwelijks in staat is grootmoedig afstand te doen van de tonnage der vroegere Baltische landen. uur uur - - 10 Grieken. Ondanks deze groote meer derheid zijn de Grieksche massa’s er niet in geslaagd, de Italiaansche linies te doorbreken. In de woestijn van Marmarica brachten vijandelijk passagiersschip heeft getorpe deerd. Andere koopvaardijschepen wer den door bommen beschadigd. In den nacht deden Italiaansche eskaders bom menwerpers zware aanvallen op de mili taire doelen van La Valletta en veroor zaakten door het neerwerpen van zware bommen zeer aanzienlijke schade en branden. Ondanks den hevigen lucht afweer konden alle Italiaansche vlieg tuigen ongedeerd naar hun steunpunten terugkeeren. Volgens de ..New York Times” kunnen moeilijkheden verwacht worden bij de af levering van schepen naar Engeland Tot dusver, zoo zegt het blad, hebben de En gelschen in de Vereenigde Staten 60 koop vaardijschepen besteld en de regeering der Den lOden Januari zijn de sedert eind October van het vorige jaar te Moskou gevoerde Duitsch-Russische economische besprekingen geëindigd met de ondertee- kening van een aanvullend economisch accoord. Van Duitsche zijde werd het accoord onderteekend door den gezant in het mi nisterie van buitenlandsche zaken, dr. Schnurre van sovjet-Russische zijde door den volkscommissaris van buitenland- schen handel der sovjet-Unie, Mikojan. Het nieuwe accoord sluit aan bij het Duitsch-Russische verdrag van XI Fe bruari 1940 en vormt een nieuwe étappe in de uitvoering van - het in 1939 tus schen de beide regeeringen ontworpen economische program. Het accoord regelt het goederenverkeer tusschen Duitsch land en de sovjet-Unie tot 1 Augustus 1942. De grootte der in het voornemen lig gende wederzijdsche leveranties gaat het kader van het eerste jaar van het ver drag aanmerkelijk te boven. Duitschland levert aan de sovjet-Unie industrieele uit rustingen, de sovjet-Unie levert aan Duitschland industrieele grondstoffen, naphtaproducten het bijzonder graan. De onderhandelingen werden overeen komstig de tusschen Duitschland en de De Italiaansche verliezen aan het Grieksche front Het höofdkwartier van het Italiaansche „Jr maakt de namen bekend van de de regeering- officieren, onder-officieren en manschap- Grieksch-Albaneesche. front in de maand December zijn gevallen. Het aantal doo- den bedraagt 1301. van wie 97 officieren, 65 onderofficieren en 19 Albaneezen. Het aantal gewonden bedraagt 4598. onder wie 10 Albaneezen. Het aanfal vermisten I bedraagt 3058. onder wie 88 Albaneezen. gestorven, Ondêr de gevallen Italiaansche officieren 2 luitenant- M v 5 Over de in het weermachtbericht van gisteren gemelde activiteit van de Italiaansche vliegers boven het eiland Malta wordt dobr een specialen corres pondent van Stefani nog nader gemeld, dat een Italiaansch torpedovliegtuig in de baai van Marsa Scirocco (Malta) een Het Amerikaansche weekblad „Life” publiceert van zijn correspondent te Lon den, Grabner, die op het oogenblik in New York vertoeft, een uitvoerige be schrijving over de toestand in Londen. Volgens dit bericht zijn alle straten in verband met een eventueele invasie zwaar verdedigd en ondermijnd. Spoorwegsta tions, regeeringsgebouwen, fabrieken en bruggen worden voortdurend bewaakt. Op belangrijke punten in de stad zijn barri cades .van zandzakken opgericht. De Ame rikaansche journalist geeft dan een be schrijving van de gevolgen van de Duit sche luchtaanvallen op Londen. Honder den vierkante mijlen rondom Piccadilly Circus vindt men slechts weinige blokken huizen. In hel gebied van de scheepswer ven, Westham. waar 300.000 menschen wonen, is de helft der huizen onbewoon baar. Deze zijn ofwel vernield of zoo zwaar beschadigd, dat het herstel in oor logstijd onmogelijk is. Een derde deel van de bevolking heeft geen onderdak, terwijl een ander deel van de bevolking de be schikking heeft over onderkomens, voor de helft onder water staan. Het aantal slachtoffers als gevolg van de luchtaanvallen raamt de correspondent op ongeveer 18.000, en dat der zwaar gewonden op rond 25.000. De materieele xz ji. <z V V xz w V Ziekenfondsleden De Volharding: S - - - -- y x;««««««««««««««««««««««««««5c Vereenigde Staten zelf 200. Men schat evenwel, dat 2 jaren noodig zullen zijn om werven te bouwen, dié deze 260 sche pen op stapel kunnen zetten. Indien de duikbootoorlog niet ophoudt, gaan er in dezen tijd, naar de meening van het blad, 10 millioen ton scheepsruimte verloren. Verkoop van zes Amerikaansche schepen verboden De Federal Shipping Board heeft toe stemming geweigerd voor de overdracht van 6 Amerikaansche vrachtschepen aan het buitenland, waaronder 4 schepen, die de Black Diamond Steamship Co. aan En geland wilde verkoopen, meldt het D.N.B. Het D N.B. seint uit. Belgrado: De Grieken hebben Pogradetsj weer ont ruimd, aangezien de stad voortdurend onder het vuur van de Italiaansche artil lerie ligt, zoo meldt de „Politika” uit Ochrid. De Zuidslavische correspondent meldt verder aan zijn blad, dat de Italiaansche artillerie ook den geheelen sector van Pogradetsj tot Lin toe beheerscht. De Grieken hebben ingezien, dat hun aan vallen in dit gebied zonder succes moes ten blijven, aangezien de Italiaansche stel lingen daar sterk uitgebreid zijn De correspondent van de „Politika” in Sveti Naum aan de Zuidslavisch-Albaneesche grens meldt eveneens, dat de frontsector tusschen Pogradetsj en Lin geheel door de Italianen wordt beheerscht. United Press meldt uit Struga: Van de grens wordt gemeld, dat Grieksche troe pen, die trachtten Perinjac van Remas uit te bezetten, op zulk een beslisten tegenstand van de Italianen zijn gestoo- ten. dat zij zich moesten terugtrekken. De strijd duurt nog voort. sovjet-Unie bestaande vriendschappeü :a betrekkingen in een geest van weder- zijdsch begrip en vertrouwen gevoerd. Alle economische vraagstukken, mét in begrip van die, welke door de inlijving van nieuwe gebieden bij de sovjet-Unie zijn ontstaan, zijn opgelost op een wijze, die met het wederzijdse!» belang in over» eenstemming is. Russische bestellingen in Duitschland De V.P.B.-correspondent meldt De sovjet-Russische inkoopsorganisatie is sedert het begin van het nieuwe jaar opvallend actief geworden. In Duitscho- land werden groote bestellingen gedaan. Het zwaartepunt valt daarbij op werk tuigmachines. op producten der electro- industrie, mechaniek, optiek en chemische industrie. Te Berlijn brengt men deze bestellingen in verband met de besoreKin- gen welke sedert geruimen tijd door eer» speciale .Duitsche delegatie te Moskou worden gehouden. Accoord inzake bevolkingruif De laatste weken zijn te Riga en Kowno tusschen Duitsche en Russische delegaties onderhandelingen gevoerd over de verhuizing van Rijks- en Volksduit- >chers uit de Litausche. Letsche en Est- landsche sovjetrepublieken naar Duitsch land en over de verhuizing van Litau sche M aatsburgers alsmede personen, die tot het Litausche. Russische of bjelo- Russische volk behooren. uit Duitschland en wel uit het vroegere Memel en Soe- walkigebied. naar de sovjet-Unie. Deze onderhandelingen zijn den lOden Januari geëindigd met de onderteekening van accoorden in Riga en Kowno, die alle met deze verhuizing verbonden kwesties regelen Op grond van deze accoorden kunnen de hiervoor bedoelde personen, voor zoover zij den wensch geuit heb ben, te verhuizen, binnen 2J maand onderteekening der accoorden, op door de accoorden bepaalde wijze R 'bracht worden. Tegelijkertijd is te .mc» Duitschland en de sovjet-Unie een sovjet-Unie industrieele en levensmiddelen, in De diplomatieke redacteur van „Stefa ni” schrijft: ■?psm“d der «wk-m met een hernieuwden, strijdbaren geest en een krachtige actie op alle fronten. In Albanië hebben de Grieken tot dus verre het voordeel van een meerderheid in getalssterkte en strijdmiddelen gehad, leger maakt de namen bekend van hetgeen bevestigt, dat de regeering- offic. Metaxas reeds sedert lang een offensief I pen van Italië en Albanië, die aan het langs de Albaneesche grenzen heeft voor- *>•- bereid. Bij het begin der krijgsverrichtin- tingen in Epirus stond één Italiaan tegen over 3 Grieken. Maar in zekere andere zónes was de wanverhouding nog spre kender: in den sector, waar kolonel Zacco aan het hoofd van het 84e regiment in fanterie den heldendood is stond gemiddeld één Italiaan tegenover I bevinden zich een kolonel. kolonels en 3 majoors. Lijn 7: van Valkenboschplein 9.59; van L. v, N.O.-Indië 10.30. Lijn 8: van Kurhaus 10.00, van Kur- haus tot Kneuterdijk 10.20; van Holl. Spoor 10.30 en van Kneuterdijk 10.35. Lijn 9: van Kurhaus 10.03 en van Kurhaus tot Tournooiveld 10.20; van Holl. Spoor 10.32 en van Tournooiveld 10.35. Lijn 10: van Duiv.straat 9.40; Stuwstraat tot Statenplein 10.15. Lijn 11: van Strandweg 10.03; Holl. Spoor 10.30. Lijn 12: van Lijsterbesstraat 10.05; van Staatsspoor 10.33. Lijn 12: van Lijsterbesstraat tot H.S M. 10.12; van Holl. Spoor 10.33. Lijn 13: van Veluweplein 10.02; van Stuyvesantplein tot Hobbemapl. 10.30. Lijn 14: van Kurhaus 10.van Zui- derparklaan 10.30. Lijn 14: van Kurhaus tot Valk.plein 1020; van Valkenboschplein 10.35. Lijn 20: van Meer en Bosch 10.03; van Riviervischmarkt 10.24; van Rivierv.- markt tot L. v. E. en D. 10.34. Lijn I1: van Turfmarkt 9.55; van Delft 9.53; van Turfmarkt tot remise 10-25;. van Delft tot remise 10.23. Lijn I 3: van Turfmarkt 10.18; van Voorburg 9.56. Lijn I 2: van Turfmarkt 9.20; van Lei den 9.10; van Turfmarkt tot Rijsb.w. 9.40; van Leiden tot J. Isrl. 9.30; van Turfmarkt tot Rijsb.w. 10; van Leiden tot viad. 9.50; van Turfmarkt tot remise 10.20; van Leiden tot Kerkdam 10.10; van Leiden tot remise 10.30. Bus P: van Groote Markt 10.30; van Thorbeckelaan 10.12. Bus R: van Hofweg 10.20; van Waals- dorperweg 10.35. Bus T: van Spoorwijk 9.55; van Alke- madelaan 10.25; van Alkemadelaan tot H.S.M. 10.34. van Frankenslag 10.03 uur nam.; van Staatsspoor 10.30 uur nam. Lijn 2: van Sportlaan 9.54; van Staatsspoor 10.20. Lijn 3: van Kwartellaan 9.57; van Staatsspoor 10.15 en van S.S. tot Gou- denregenstraat 10.27. Lijn 3A: van Markenscheplein 10.03; van Staatsspoor 10.21 en van S.S. tot Goudenregenstraat 10.23. Lijn 4: van Holl. Spoor 10.05; Zijdelaan 10.30. Lijn 5: van Appelstraat 9.59; Pr.gr. tot L. v. E. en D. 10.31. Lijn 6: van Escamplaan 9.55; Stuyvesantplein 10.25. Heden ontving de H.T.M. de offi- cieele goedkeuring tot later rijden in den avond, niet alleen voor de trams, doch ook voor de bussen. De nieuwe maatregel gaat reeds hedenavond in. De tijdstippen van vertrek der laatste trams uit de buitenwijken varieeren van 9.40 nam. tot 10.25 nam. en uit de bin nenstad van 10.15 nam. tot 10.35 nam en die van de laatste bussen van 9.55 nam. tot 10.35 nam. De dienstregeling Met ingang van hedenavond zullen de vertrektijden der laatste ritten als volgt zijn: Lijn 1:

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1