PLANETARIUM HAAGSCHE boter vetkaarten en COURANT Uitreiking textiel Donderdag 16 Januari 1941. Tentoonstelling ter gelegenheid de verkeersweek van BINNENLAND STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS rw Formulieren 1 DERDE BLAD Van 20 tot met 29 Januari en Nieuwe distributiebescheiden Engelsche bommen op ons land Sprekers voor de radio Twee dooden, vijf zwaar- en één licht gewonden Waarom de ochtenden niet merk baar lengen CAFÉHOUDER DEED GOEDE ZAKEN C. Boterkaarten DE NIEUWE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN DE IJSBANEN E. Extra kaarten op grond van zworen of zeer zworen arbeid CREMATIE J. LUYTEN JUBILEUM „KLEIN MAAR DAPPER” 2 min. - A. Textielkaarten B. Toeslagkaarten Textiel D. Vetkaarten Van 20 tot 26 Januari a.s. zal in den Haag, op initiatief van den hoofdcommissaris, een verkéersweck voor de scholen gehouden worden. Een van de punten van het program is de tentoonstelling in het Museum voor het Onderwijs, waar een maquette van het Spui met verkeerslichten zal komen. Verder zal hier de fiets in haar verschillende stadia van ontwikkeling te den zijn. Het inrichten der tentoonstelling 9^9^- IB 2 sec. r Overgelegd moeten worden o T?ij Textielkaarten. Boter- en vetkaarten. een Kerkhoflaan 1 BINNENKORT UITREIKING VAN KAARTEN VOOR BOTER, VET EN TEXTIELPRODUCTEN. 1940 Dec. Dec. 2 min. 34 sec. 5 min. 55 sec. 7 min. 53 sec. 8 min. 20 sec. 8 min. 23 sec. 7 min. 51 sec. 4 min. 42 sec. De Secretaris-generaal van de depar tementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat zeer binnen kort zal worden overgegaan tot de uit reiking van een nieuwe serie textiel kaarten en boter- en vetkaarten. Deze uitreiking zal op de gebruikelijke wijze door de plaatselijke distributiediensten geschieden op nader door deze diensten bekend te maken plaats en tijd. 20 21. 1940 Dec. Dec. een vracht- Wanneer Aantal gezinsleden 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 enz. op o f be- No. 17776 Deze kaarten, waarop over 't algemeen geen margarine of vet zal worden verkrijgbaar gesteld, zullen, tegen overlegging van de distributiestamkaart, worden verstrekt aan hen, wier gezamen lijk gezinsinkomen gelijk is aan- of méér bedraagt dan de hieronder onder D. aan- afgeloopen vliegtuigen in Gezinsinkomen minder dan: 1050.- f 1400.— 1750.— 2100.— 2450.— 2800.— 3150.— 3500.— enz. 1 8h 6 8h Jan. 11 8 h Aantal gezinsleden: 3 (o.w. 2 minderj. kinderen 4 5 6 7 8 9 10 enz' 6 8 h Dec. 11 8 h Dec. 16 8 h Dec. 21 8 h Dec. 26 8 h Dec. 31 8 h 1 8h 6 8h Er zullen wederom verschillende textiel kaarten. elk van 100 punten, worden uit gereikt voor de navolgende groepen van personen a. mennen en jongens, die ge boren zijn vóór 2 Februari 1926; b. vrou wen en meisjes, die geboren zijn vóór 2 Februari 1926; c. jongens, die geboren zijn op of na 2 Februari 1926 maar vóór 1 Februari 1938; d. meisjes, dig geboren zijn op of na 2 Februari 1926 maar vóór 1 Februari 1938. Bovendien zal één toeslagkaart voor textielproducten (50 punten) worden uit gereikt aan elk hoofd van een gezin met ten minste twee minderjarige kinderen, dat voor het hieronder vermelde aantal gezinsleden een gezamenlijk jaar-inkomen heeft, hetwelk minder bedraagt dan het achter dat aantal vermelde bedrag KLEINE BRANDEN. Gisteren ontstond in de Adriaan Pauw- straat 17 een begin van brand. De gordij nen hadden vlam gevat. De motorspuit van de Duinstraat heeft het vuur gebluscht met den kleinen straal en de bluschkwast Hedennacht omstreeks vier uur rukte de brandspuit van den Rijswijkscheweg uit naar de N.V. Thabur. Waldorpstraat 40, waar op het erf een aantal kisten met houtwol in brand stond. Het vuur was spoedig gebluscht. De vermoedelijke oor zaak is broeiing. DIEFSTAL VAN BOTER EN MARGARINE. Boter en margarine zijn bij hen. die zich op onrechtmatige wijze in het bezit van andermans goederen trachten te stellen, zeer courante artikeleh. Geregeld komen er berichten over diefstal van boter en margarine. Gisteren werden 6 pakjes boter van een bakfiets, die stond in de Vlier- boomstraat,-ontvreemd ten nadeele van een bewoner van de Waldeck Pyrmontkade. Van een melkwagen in de van Wijngaer- denstraat werden 5 pakjes boter en 3 pak jes margarine gestolen, ten nadeele van een winkelier in de Bussumschestraat. Morgen vindt van 105 uur de uitrei king plaats van de nieuwe distributie bescheiden (algemeene bonkaart, bloem- kaart. broodkaart, vleeschkaart enz.) aan hen. wfer familienaam begint,met de let ter B (doch alleen van Bra tot einde B), alsmede de letter W. en onder- Omtrent de Op de banen van de Nieuwe ’s-Graven- haagsche IJsvereeniging was men van daag reeds een flink stuk gevorderd met het sneeuwvrij maken. Een gedeelte van de groote baan is vanochtend om 10 uur opengesteld. Ook de baan van de Haag- sche Ijsclub is vanochtend om 11 uur opengesteld. A.s. Zaterdag vinden op deze baan de uitgestelde wedstrijden plaats kunstrijden voor dames om den zilveren beker van De Dameskroniek. Het ijs op de sloten en grachten is over het algemeen slecht. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Binnen- landsche Zaken is J. G. Legro. op zijn verzoek, met ingang van 1 Februari 1941, als burgemeester van de gemeente Eelde eervol ontslagen, met dank voor de lang durige diensten als burgemeester bewe zen. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is B. Thomaes, op zijn verzoek, met ingang van 15 Januari 1941. als bur gemeester der gemeente Hoofdplaat eer vol ontslagen, met dank, voor de lang durige diensten, door hem in die betrek king bewezen. 3 gezinsleden minder dan f 1050. 4 gezinsleden minder dan 1400. 5 gezinsleden minder dan 1750. Enz. enz. Dus per verder gezinslid telkens ƒ350 meer gezamenlijk jaarinkomen (b.v. voor een gezin van 9 personen is de grens dus 9 x f 350 /3150). Bij de uitreiking van de textielkaarten zullen geen punten worden ingehouden. Ten behoeve van de inwonenden van in stellingen met vaste bevolking, b.v. kloosters, zullen textielkaarten voor ieder dezer inwonenden worden verstrekt. Overgelegd moeten worden: a. een volledig ingevuld teekend aanvraagformulier, verkrijgbaarstelling van dit formulier en overige ter zake dienende gegevens vol gen hieronder nadere mededeelingen. b, de distributiestamkaarten van de gezinsleden, welke op het onder a. ge noemde formulier voorkomen; voor zoo wel het hoofd van het gezin betreft, dient de stamkaart te zijn voorzien van het stempel .HOOFD”, Voor het Gezelschap voor Philosophic en Parapsychologie zal ir. A. Gouka op Zaterdagmiddag 18 Januari in de bovenzaal van „Riche” een voordracht houden. Evenals dit bij de eerste uitreiking van boter- en vetkaarten het geval was, zullen in het algemeen boterkaarten worden ver strekt, doch personen of gezinnen, waar van het jaarihkomen over 1940 minder be droeg dan het hieronder vermelde bedrag, kunnen desgewenscht voor vetkaarten in aanmerking komen. Vetkaarten kunnen derhalve uitsluitend aangevraagd worden door personen, die behooren tot gezinnen, welke voor het hieronder vermelde aantal gezinsleden een gezamenlijk jaarinkomen over 1940 had den, dat minder bedraagt dan het achter dat aantal vermelde bedrag v vervoeren. Alles is in beslag g; De man verkocht bovendien zijn voor buitengewoon hoogen prijs. .procesverbaal tegen hem opgemaakt. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN, VAN SLECHT- HOORENDEN. De Vereeniging tot bevordering der be langen van Slechthoorenden, afdeeling s-Gravenhage, hgudt een bijeenkomst op Zondagmiddag 19 Januari, in de bovenzaal van restaurant „Den Hout” Bezuidenhout- scheweg 1113, waarin de heer Bakels uit Zandvoort een film zal vgrtoonen, welke ..De haring visscherij” en „Het reddings- wezen aan onze kust" in beeld brengt. JUBILEUM P. J. v. d. VET Aanvraagformulieren. Degenen, die overeenkomstig het boven staande in aanmerking kunnen komen voor toeslagkaarten voor textiel of voor vetkaarten, dienen op nader door de plaatselijke distributiediensten te bepalen dagen een daartoe bestemd formulier bij deze diensten af te halen en ingevuld wederom in te leveren. Personen, die behooren tot gezinnen, waarvan het gezamenlijk inkomen boven de aangegeven grens ligt, behooren dus geen formulier af te halen, evenmin als zij, die niet voor vetkaarten en toeslag kaarten voor textielproducten in aanmer king wenschen te komen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het ruilen van boterkaarten tegen vetkaarten na de uitreiking niet meer zal worden toegestaan. De arbeiders, die bij de uitreiking van brood- en vleeschkaarten voor een extra verstrekking in aanmerking zijn geko men, zullen thans extra vetkaarten in ontvangst kunnen nemen, n.l. voor zwaren arbeid één halve en voor zeer z w aren arbeid twee h e e 1 e vetkaarten. Het is niet noodig wederom een verklaring van den werk gever omtrent den aard van den arbeid over te leggen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan deze groep van ar beiders, welke aan de hand van hun ge zinsinkomen boter kaarten zal ontvan gen, uitsluitend extra vet kaarten zul len worden uitgereikt. Het stoffelijk overschot van den heer J. Luyten, oud-directeur van de H.B.S. te Semarang, die hier ter stede is over leden, is gistermiddag in allen eenvoud, te Velsen verascht. Mr dr. M. Spaander, vriend van den ontslapene, heeft in de aula het werkzame leven van den nu gestorvene geschetst en zijn behulpzaamheid wanneer anderen in moeilijkheden verkeerden. Na zijn terug keer in het moederland heeft hij niet kun nen genieten van de rust, die hij zoozeer had verdiend. Hij werd ziek en aan zijn jarenlang lijden is thans door den dood een einde gekomen. De heer J. Rottier, vroeger leeraar aan de H.B.S. te Semarang, kenschetste den heer Luyten als een stoer en degelijk wer ker, die een vriend was voor zijn leerlin gen. Niettegenstaande zijn ziekte zag spre ker hem in Nederland even stoer en geest krachtig terug als in de Indische jaren, toen hij zijn leerlingen, dank zij zijn warm hart, geheel voor zich wist te winnen. De oudste zoon van den ontslapene heeft tenslotte de aanwezigen dank gezegd voor hun medeleven. Persoonlijke slachtoffers Bij de gedeeltelijke vernieling van een aantal woonhuizen werden twee burgers gedood. Een man. een vrouw en drie kinderen werden zwaar ge- Het Jongeliedenkorps-Muziekvereeni- ging „Klein Maar Dapper” hield gisteren in verband met zijn zilveren jubileum eer/ ledenvergadering, welke druk bezocht was. Velen kwamen op deze vergadering den directeur-voorzitter. die het korps heeft opgericht, feliciteeren. Na afhande ling van het huishoudelijk gedeelte, heeft de secretaris een toespraak gehou den, waarin hij dank bracht aan den directeur, bestuur, onderkapelmeester en aan de leden, die 12j jaar en langer in functie waren, J. M. VAN HELLENBERG HUBAR Op 8 Februari wordt een jubileumfeest gegeven in ,,Musica”. Dien dag houdt het bestuur des middags een receptie in het „Hof van Holland” in de Wagenstraat. Bij deze getallen moet 1 h 40 min. 0 middeneuropeeschen zomertijd. Uit de tweede tabel blijkt, dat de zon op 1 Jan. van dit jaar later op kwam dan op alle andere dagen. Bovendien ziet ge, dat het tijdstip van zonsopkomst tusschen 26 December en 6 Januari zeer weinig verandert. Wan neer ge niet op een paar seconden kijkt, kunt ge zeggen, dat de zon in dit tijdvak eiken ochtend om 8 uur 8 min., dus om 9 uur 48 min. midden- Europeeschen zomertijd opkomt. Na 6 Januari komt de zon eiken dag iets vroeger op dan op den vooraf- gaanden; de ochtenden zullen binnen kort echter merkbaar gaan lengen. De middagen doen het reeds. De kortste middag hebben we.reeds lang beleefd; het was de middag van 13 December. Opnieuw kunt ge u verwonderen, dat niet de middagen van 21 of 22 December de kortste zijn. Doch hiervoor geldt een soortgelijke verklaring als we hierboven voor de ochtenden gaven; ook hier speelt de tijd vereffening het verschil tus schen de ware en de middelbare tijd aanwijzing een rol. Nu we toch over de tijdstippen van zonsopkomst en zonsondergang schrij ven, wil ik meteen nog een andere vraag beantwoorden, die mij vele malen ge steld werd Hoe komt het, dat er voor de tijdstippen van zonsopkomst en -ondergang uiteenloopende waarden vermeld worden Het antwoord luidt omdat deze tijdstippen strikt genomen voor elke plaats in Nederland ietwat andere waarden hebben. De bewoners van de stad Groningen behooren op andere tijdstippen te verduisteren dan de Hagenaars en deze weer op andere tijdstippen dan de Utrechtenaren. Dit zijn verschillen-van enkele minuten, die voor de praktijk van weinig beteekenis zijn. Het eene dagblad bedient zich van een andere bron dan het andere en daar om kan het voorkomen, dat er verschil len optreden, die eenvoudig te wijten zijn aan de verschillen in de geografi sche lengten en breedten, waarop de oorspronkelijke tabellen gebaseerd zijn. R. Waarom willen de ochtenden maar niet lengen Omdat onze klokken niet gelijk loopen met de ware zon maar met de middelbare zonHet is dus onze eigen schuld. Als onze uurwerken geregeld waren naar de ware zon zouden de tijdstippen van zonsopkomst er als volgt uitzien 1 7 h 45 min. 31 sec. 6 7 h 52 min. 13 sec. Dec. 11 7 h 57 min. 58 sec. Dec. 16 8 h Dec. 21 8 h Dec. 26 8 h Dec. 31 8 h 1941 Jan. Jan. 1 7 h 56 min. 28 sec. 1 min. 10 sec. 4 min. 42 sec. 6 min. 56 sec. 7 min. 49 sec. 7 min. 18 sec. 5 min. 18 sec. 4 min. 52 sec. BENOEMINGEN IN DE W.A. De N.SB.-persdienst meldttot com mandant van de bannen 2 en 3 (Amster dam e.o.) en de Motwaban Amsterdam werd benoemd de heerbanleider J. E. Hofman te Amsterdam. Heerbanleider Hof man had als kapitein van het 7 r.i. steeds ten volle gelegenheid de Amsterdammers te leeren kennen en waardeeren. Hij neemt de plaats in van heerbanleider C. J. Huygen. die door zijn talrijke andere bezigheden voor de N.S.B„ deze taak niet langer kon vervullen. Heerbanleider Huy gen blijft deel uitmaken van de W.A. als heerbanleider a la suite. Tot commandant van de bannen 8-9 en 27 (Rotterdam e.o.) werd benoemdbanleider J. J. Zomer, oud-kapitein der infanterie. Tot comman dant van ban 28 (het Gooi) werd be noemd opperhopman C. H. Bartels, ge wezen luitenant ter zee 2e kl. De nieuwe commandanten zijn onmid dellijk na den Godsvrede in functie ge treden. sec. worden opgeteld om hen te herlei den tot den thans in gebruik zijnden 1941 Jan. Jan. Jan. 11 7 h 56 min. 48 sec. 1 persoon minder dan 1000. 2 gezinsleden minder dan 1100. 3 gezinsleden minder dan 1200. 4 gezinsleden minder dan 1300. Enz. enz. DE HERBOUW VAN MIDDELBURG stX;^ werd, vroeg men zich af of zij, die door het gebeurde sedert Mei hun panden ver meld zagen, ook werkelijk zouden toonen te willen herbouwen. Thans kan worden gemeld, dat de belangstelling der gedu peerden zeer groot is. Er blijkt een groot verlangen te bestaan tot herbouw van de winkelzaken, café’s en zakenpanden, zoo- oat in bepaalde deelen der stad bijna alle ruimten voorloopig konden worden toege- wezen en men in het voorjaar met dén «•hIW v°°P* ‘e kunnen beginnen. Intus- ’chen komen nog steeds meer personen aan het bureau inlichtingen vragen. Gezinsinkomen minder dan: 1000.— 1100.— 1200.— 1300.— 1400.— 1500.— 1600.— 1700.— 1800.— 1900.enz. gegeven normen en wel een h e e 1 e kaart ten behoeve van degenen, die vóór 1 Februari 1936 en één halve kaart voor hen, die op laatstge noemden datum of later zijn geboren. Dus per verder gezinslid telkens 100 meer gezamenlijk jaarinkomen. Ieder der leden van b.v. £en gezin, bestaande uit acht personen, met een gezamenlijk jaar inkomen over 1940 vgn minder dan 1700 kan dus desgewenscht in aanmerking komen voor een vetkaart Ten behoeve van kinderen, die geboren zijn op of na 2 Februari 1936, zal slechts een halve boter- of vetkaart worden uitge reikt. Personen, die zwaren of zeer zwaren ar beid verrichten, komen in aanmerking voor extra vetkaarten, dus ook, indien zij bij de gewone uitreiking boterkaarten ont vangen. Zij, die zwaren arbeid verrichten, ontvangen een halve vetkaart extra en zij, die zeer zwaren arbeid verrichten, twee heele vetkaarten extra. De beoordeeling. of iemand zwaren dan wel zeer zwaren arbeid verricht, berust bij den plaatselijken distri- butiedienst. OVERLEDEN Gisteren is overleden de med docts arts J. M van Hellenberg Hubar, in den ouderdom van 53 jaar. De begrafenis heeft Zaterdag plaats op het R.K. kerk hof aan de Kerkhoflaan te ongeveer 11.30 uur. DR. J. W. VAN DER SPEK OVERLEDEN In den ouderdom van 67 jaar is alhier overleden dr J. W. van der Spek. arts. De verassching zal plaats hebben Zater dag a.s. in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 1.40 uur, halte Driehuis Westerveld. AANVOER VAN SARDINE Gisteren en hedenmorgen brachten ver schillende kustvisschers sardine aan. Gis teren waren enkele motorkotters met sar dine aan de markt, welke motorkotters besommingen maakten van 400—600. Hedenmorgen brachten ook de motorlog gers sardine aan; zij waren voor deze visscherij ingericht. De motorlogger Sch 23, A. Taal, van de reederij A. de Jong, besomde 417 en de Sch 302, A. Taal van de reederij A. v. d. Zwan en Zonen 529. De prijzen waren van 30—33 per kist. In aansluiting op de thans loopende uitreiking zullen hier ter stede de textiel-, boter- en vetkaarten op de werkdagen van 20 tot en met 29 Januari 1941 worden verstrekt aan de houders (sters) van distributiestam kaarten, voor zooveel zij aan de hier onder gestelde voorwaarden voldoen. Alleen zij, die geboren zijn vóór 1 Februari 1938 komen, tegen over legging van hun distributiestamkaart, voor het in ontvangst nemen van deze kaarten in aanmerking. Aan degenen, die geboren' zijn op 1 Februari 1938 of later zal geen textielkaart worden verstrekt. Voor uniforme kleedin'g zullen ditmaal geen punten worden ingehouden. Een toeslagkaart van 50 pun ten zal worden beschikbaar gesteld, voor eik hoofd van een gezin, wiens gezinsinkomen en aantal gezins leden (het hoofd medegerekend) aan een der volgende normen voldoen: ,,’T HAAGSCH DOZIJNTJE” EN „SPROOKJESLAND” BIJ DE ZIEKE MILITAIREN IN HET MILITAIR HOSPITAAL Zondagmiddag 12 Januari j.l. hebben ,,’t Haagsche Dozijntje” en een gedeelte van „Sprookjesland”, onder leiding van Anny, Dora en Truus van Kuyk, onzen zieken en herstellenden militairen feestmiddag aangeboden in het intieme zaaltje van het Hospitaal aan de Muzen straat. Om 3 uur was deze zaal geheel gevuld met patiënten, verplegers en ver pleegsters en opende een zevenjarig lid met een alleraardigst speechje, waarna het programma, bestaande uit gebaren- liedjes, declamaties en gecostumeerde dansen vlot werd afgewerkt. In de pauze tracteerden de kinderen de toehoorders op sigaren, sigaretten en reepen chocolade, wat zeer op prijs werd gesteld. Deze ver snaperingen waren door de leden van „Sprookjesland^’ bijeengebracht. Toen het programma om 5 uur in de zaal was»af gewerkt, dankte een der directieleden leidster en kinderen namens allen voor het keurige programma. Daarna werd nog een bezoek gebracht aan de verschil lende ziekenzalen, waar voor de bedlege rige patiënten het repertoire, onder groo- ten dank, herhaald werd. Ten behoeve van de gezinnen, die vol gens de hierboven onder B en D gestelde normen, aanspraak op toeslagkaarten en/of vetkaarten kunnen doen gelden, worden de daarvoor bestemde formulieren in de hieronder aangegeven uitreikings- lokalen beschikbaar gesteld. Men dient deze formulieren af te halen op Vrijdag 17 of Zaterdag 18 Januari a.s., van 105 uur Zij, die een zoodanig for mulier op een dezer dagen nog niet moch ten heben afgehaald, kunnen dit uiterlijk tot en met Woensdag 22 Januari d.o.v., alsnog verkrijgen in de uitreikingslokalen. Men dient alle bescheiden af te halen in het lokaal, dat het dichtst bij zijn wo ning, of bij de plaats, waar men zijn werkzaamheden verricht, is gelegen en zich aan te melden als volgt: Personen, wier familienaam begint met één der lettersA en S op Maan dag 20 Jan.1941Ba t.e.m. Brozio op Dinsdag 21 Jan. 1941Bru t.e.m. einde B. D en P op Woensdag 22 Jan. 1941 C, G, N en T op Donderdag 23 Jan. 1941 E, F. O en R op Vrijdag 24 Jan. 1941; H. Q, U, X, Y en Z op Zaterdag 25 Jan. 1941I, L en M op Maandag 27 Jan. 1941J en K op Dinsdag 28 Jan. 1941V en W op Woensdag 29 Jan. 1941. Ten einde een vlot verloop der uitrei king te waarborgen, zal aan deze rege ling streng de hand worden gehouden De uitreikingslokalen zijn geopend van 10 tot 5 uur. De bewoners van inrichtingen voor verzorging of verpleging zullen de be scheiden rechtstreeks ontvangen van den Gemeentelijken Crisis- en Distributie- dienst. Voor hen is aanmelding op een der aangegeven dagen derhalve niet noodig. De distributielokalen zijn: 1. Westeinde 15, gebouw „Amicitia”; 2. Benoordenhout- scheweg la, Dierentuin; 3. Neuhuyskade, Gymnastieklokaal Gymnasium; 4. Mer- kusstraat 19, Schoolgebouw; 5. 3e van den Boschstraat 22, H.B.S.; 6. Maasstraat 1H. Vereenigingsgebouw; 7. Deimanstr. 7, Laakkapel; 8. Beetsstraat 88-90, Gym nastieklokaal; 9. Ledeganckplein 7; 10. Colensostraat 2 (ingang Majubastraat), Schoolgebouw; 11. Nunspeetlaan 54, Wijk- gebouw „Salvatori”; 12. Nijkerklaan 11, Schoolgebouw; 13. Kockstraat 136; 14. van Ostadestraat 251, Gymnastieklokaal; 15. Terwestenstraat 105. Schoolgebouw; 16. Thorbeckelaan 1; 17. Haagweg 38, Loosduinen, Militair Tehuis; 18. Nachte- gaalplein 19a, Schoolgebouw; 19. Tessel- schestraat 65; 20 Nieuwe Laantjes 8, Schoolgebouw; 21. Nieuwe Duinweg 6, H.B.S., ingang Rijslag 8; 22. Zeestraat -57, Gebouw „Excelsior”; 23. Witte de With- straat 121a. Gymnastieklokaal; 24. Bezem straat 1, Schoolgebouw; 25. Falckstraat 2a, Gebouw Wijkverpleging; 26. Mient 199a, Patronaatsgebouw; 27. Houtrust- weg 1, ingang hek Kerkgebouw Vrijz. Herv. Gem.; 28. Stokroosplein 50, Ly ceum; 29. Stadhouderslaan 84. H.B.S.; 30. Laan van Meerdervoort 57, Gymnasium, ingang poort rechts; 31. Kepplerstraat 303, Gymnastieklokaal. Deze kaarten, waarop over het alge meen uitsluitend margarine of vet zal worden, verkrijgbaar gesteld, zullen worden verstrekt aan hen, wier gezamenlijke gezinsinkomen beneden één der. hieronder aange geven normen blijft: Verschillende gedistribueerde artikelen clandestien tegen hooge prijzen verkocht De crisiscontróledienst in Limburg heeft gisteren een goeden slag geslagen bij een inval bij den caféhouder C. te Venlo. De ambtenaren hadden er de lucht van gekregen, dat deze caféhouder ook andere „zaken” deed. Hij had zoogenaamd bodehuis, waar rijders uit de buurt kwamen, er dan in de met plaatsnamen geteeken- de vakken in het café pakjes werden aangetroffen, wisten de vrachtrijders, dat zij die konden meenemen naar de ge adresseerden. Daarin stak niets bijzon ders. Maar de clandizie werd steeds drukker en de contróledienst kreeg arg waan. Gisteren werd in samenwerking met de rijksveldwacht een inval gedaan en het resultaat was verrassend. Op den zolder, in den kelder en in de schuur, overal werden goederen gevondenkof fie, thee, zeep, chocolade, vet, kaas, ka neel, cacao, bloem, sigaretten, vleesch en textielproducten. Niet minfler dan vier auto’s kwamen er aan te pas om alles op te laden en te genomen, waren Er is Gisteravond en in den nacht hebben Engelsche boven verschillende plaatsen in ons land brand- en brisantbommen afge worpen. Als gewoonlijk kwam een groot aantal bommen op het vrije veld terecht, waar diepe bomkraters ontstonden, maar waar verder geen schade werd aangericht. In twee grootere gemeenten werd een zestal woonhuizen door brisant bommen getroffen en vrij zwaar be schadigd In verschillende huizen bra ken door afgeworpen brandbommen branden uit, welke echter snel ge bluscht konden worden. Deze wonin gen liepen min of meer belangrijke schade op. Verscheidene kleine .schepen werden door bomsplinters getroffen. Een voor raadschuur, die door brandbommen werd geraakt, brandde af. Ook een waterstofreservoir werd getroffen. (Polygoon) Volgens deze tabel komt de zon eigenlijk de bovenste zonsrand op 21 December later op dan op alle andere dagen van het jaar. Maar onze uur werken wijzen middelbaren tijd aan. dit wil zeggen, dat zij zich houden aan een denkbeeldige zon, die veel regelmatiger loopt dan de ware zon. Dientengevolge wijzen onze uurwer ken op de oogenblikken, waarop de ware zon opkomt, de vólgende middelbare tijdstippen aan DE KOLENDAMPVERGIFTIGING IN EEN PERCEEL IN DE TERWESTENSTRAAT. Over het geval van kolendampvergifti ging in een perceel in de Terwestenstraat waarbij een echtpaar bedwelmd werd, ver nemen wij nader, dat de man buiten ge vaar is. De vrouw is nog steeds buiten be wustzijn, zoodat haar toestand zorg baart. ONGELUKKEN, DIE NIET ZOO GOED AFLIEPEN. Gistermiddag is in een garage in de Binckhorststraat de 28-jarige Chr. v. d. B„ wonende aan den Parallelweg, tijdens het verrichten van werkzaamheden van een ladder gevallen. Hij bekwam daarbij een schedelbasisfractuur. De 65-jarige M. H., woonachtig aan de Boetzelaerlaan, is in een pakhuis aan de Malle Molen van een trap gevallen. De man liep een verwonding aan het gelaat en een hersenschudding op. Gisteravond omstreeks 7.30 uur is de 39-jarige W. H. T. van het Ledegangckplein op de Soestdijksche kade, bij de Vrees- wijkstraat gevonden met een hersenschud ding. Vermoedelijk was hij kort tevoren aangereden. De 3 slachtoffers zijn door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. a. Een volledig ingevuld en onder- teekend aanvraagformulier. Omtrent de verkrijgbaarstelling van dit formulier en overige terzake dienende gegevens, vol gen hieronder nadere mededeelingen. b. De distributiestamkaarten van de gezinsleden, welke op het onder a. ge noemde formulier voorkomen. Slechts indien aan de vorengenoemde vcorwaarden wordt voldaan, zal ten be hoeve van hen, die zijn geboren v r 1 Februari 1936 één heele en ten be hoeve van hen, die zijn geboren laatstgenoemden datum later één halve kaart worden schikbaar gesteld wond. Bovendien bekwam een man lichte verwondingen. Een der aanvallende Engelsche vliegtuigen werd brandend neerge schoten Morgen herdenkt de heer P. J. v. d. Vet, wonende Burgersdijkstraat 53, al hier. het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma Paul Kaiser, alhier, als bakker. O.a. over de ongevallenverzekering bij de luchtbescherming Hedenavond van 6.45 tot 7 uur zal mr. H W. Groeneveld over de beide zenders Hilversum I en II spreken over de op 13 Januari j.l. in werking getreden onge vallenverzekering bij de luchtbescher ming Verder wordt medegedeeld, dat heden avond om 7 uur over den zender Hilver sum I in de rubriek „Vragen van den aa®. speciaal woord tot de Neder- sandsche jongeren zal worden uitgezon- °®n,Over ?en zender Hilversum II wordt uitgezonden61 wekelljksche Persoverzicht W -w»'

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9