Zilveren jubileum HAAGSCHE COURANT Wederopbouw Middelburg van „Klein Maar Dapper” Vrijdag 17 Januari 1941. BINNENLAND GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS DE NIEUWSTE MODE, r wtria de DERDE BLAD Engelsche bommen op ons land en een en een man De Reichs-Messe in Leipzig BIER MET LAGER GEHALTE Een vrouw gedood 8-jarig kind gewond DE NIEUWE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN REINIGINGSDIENST MET MAN EN MACHT AAN ’T SNEEUWRUIMEN BOTSING TUSSCHEN TRAM EN BUS ZIJN STAMKAART ALS VERLOREN AANGEGEVEN VADER EN ZOON DOOR SLIPPENDE AUTO AANGEREDEN TUSSCHEN PERRON EN TREIN BEKNELD INBREKER LIET HET ZICH GOED SMAKEN Gratis-bijvoegsel van de „Haagsche Courant” De oude poort van de Provinciale Griffie in het At dij-complex is in de-steigers geplaatst in verband met de reslauratia, kPoiugoonj, Bij dit nummer ontvangen de ge- abonneerden No. 2 van het Tijd- schnft „DE NIEUWSTE MOD E”. Bezoek van dr. Fischböck aan industrieele bedrijven Morgen de letter V Gunstige toestand van machine-industrie VIJVERS IN HET ZUIDERPARK WORDEN SNEEUWVRIJ GEMAAKT De distributie van boter, margarine en vet CABARET „MONTE CARLO DE LUXE” Winterhulp Nederland Zooals gisteren gemeld, helstaat het jongeliedenkorps-muziekvereeniging „Klein maar Dapper” 25 jaar. Op 8 Februari zal dit jubileum gevierd worden met een feestavond in Musica, terwijl het bestuur dien dag des middags in het Hof van Holland een receptie zal houden. Het ledental van het korps handhaafde zich op flink peil en bedraagt thans 80, de leerlingen meegerekend. Op de foto ziet men het korps voor het gebouw van den Hoogen Raad (Foto-archief) r No. 17777 verdere bestellingen Vier gewonden Op 25 Jan. t./m. 2 Febr. 3 Febr. t./m. 9 Febr. 10 Febr. t./m. 16 Febr. Dr. E. Heldring. Tijdvak 18 Jan. t./m. 24 Jan. Gisteravond hebben XX XX xx XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX XX X XX Figuur 1 in dit nummer is een pyama van gewerkt flanel of ander materiaal, het kraagje kan open en gesloten gedra^ gen worden. Alleen maat 42 en 46. Het patroon is a 10 cent verkrijgbaar aan ons Centraal Aanneembureau, Wagen straat 3537. De arbeidskrachten- De directies der bezochte bedrijven weien er algemeen op, dat reeds gebrek aan arbeidskrachten voelbaar wordt. In de eerste plaats zijn vakarbeiders noo- dig en in enkele gevallen gespeciali- seerden. Genoemde bedrijven hebben de laatste maanden het getal hunner ar beiders zoodanig moeten verhoogen, dat er thans meer werknemers zijn dan on der de gunstigste verhoudingen vóór den oorlog. ASSCHEPOESTER IN DILIGENTIA A.s. Woensdagmiddag geeft de beken de oud-onderwijzer Kellenbach een vroo- lijken kindermiddag in Diligentia. Ver toond zal worden het welbekende boeiende sprookje .Asschepoester en het glazen muiltje”. Op den hoek van de Koningskade en de Boorlaan heeft gistermiddag een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van de Blauwe Tram en een autobus van de H.T.M. De oorzaak van deze botsing was, dat de bestuurder van den autobus te laat de tram opmerkte. De bestuurder van de tram, de 40-jarige F. B. uit de Maasstraat en de chauffeur van den bus, de 37-jarige T. H. van den Rijswijkscheweg, liepen ont vellingen aan armen en beenen op. Verder werden nog gewond de 28-jarige J, P. R. uit de Tak van Poortvlietstraat en de 26-ja- rige A. W. van den Waalsdorperweg. Bei den zaten in den autobus. De vier gewon den zijn door den geneeskundigen dienst naar het Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Nadat zij verbonden waren, kon den zij later op den avond, huiswaarts keeren. De vakopleiding De commissaris-generaal liet zich in het bijzonder nog inlichten op het punt der herscholing en vakopleiding. Hij kon met genoegen vaststellen, dat genoemde bedrijven op beide gebieden met succes werkzaam zijn en hij gaf in het bijzon der zijn tevredenheid te kennen over het leerlingenstelsel bij de firma Stork. De grondstoffenvoorziening Voorts won de commissaris-generaal inlichtingen in met betrekking tot de grondstoffenvoorziening, welke bij ge noemde bedrijven, plaats heeft in het raam der contingenteeringen en andere maatregelen. Hij kon vaststellen, dat de verantwoordelijke organen de belangen der bedrijven behartigen en dat tenge volge daarvan nergens zich moeilijk heden voordoen, ofschoon deze bedrijven in hoofdzaak op grondstoffen aangewe zen zijn, welke naar verhouding schaarsch zijn. De loonen en de sociale verhoudingen Voorts stelde de commissaris-generaal zich op de hoogte van de loofi- en so ciale verhoudingen der arbeiders, waar bij bleek, dat het loonniveau in dezen tak van bedrijf gelijk staat met het Duitsche. Met bijzondere bevrediging werd er kennis van genomen, dat de bestaande ouderdomszorg, de woontoe standen, het deelhebben aan de winst en dergelijke, aan de hieraan te stellen eischen in hooge mate voldoen. Engelsch vliegtuig neer gestort. Een der aanvallende Engelsche vlieg tuigen stortte brandend neer. Twee der inzittenden sprongen met parachutes uit het toestel. Zij werden gevangen ge nomen; een hunner was gewond. Van de overige inzittenden is niets bekend. Zij, die eenige inlichtingen over hun verblijf kunnen geven, zijn verplicht zich ten spoedigste te melden bij den meest nabijgelegen Nederlandschen of Duit- schen politiepost, dan wel bij de dichtst bijgelegen instantie van de Duitsche Weermacht Morgen vindt van 105 uur de uit reiking plaats van de nieuwe distribu- tie-bescheiden (algemeene bonkaart, bloemkaart, broodkaart, vleeschkaart, enz.) aan hen wier familienaam begint met de letter V. Truc om dubbel stel distributie-kaarten te krygen, mislukte De Amsterdamsche politie heeft thans een man in bewaring, die een ernstige po ging heeft gedaan den distributiedienst op te lichten. De man had eenigen tijd ge leden opgegeven, dat hij zijn distributie- stamkaart verloren had, hij had toen een duplicaatkaart gekregen. Het bleek thans, echter, dat hij de oude kaart nog wel had, want hij heeft eerst op zijn duplicaatkaart de nieuwe bonnen gehaaid en probeerde het daarna nogmaals met zijn oorspron kelijke kaart De administratie van den distributiedienst is echter in orde en de streek mislukte. De politie houdt hem thans vast en hij zal binnenkort voor den officier van justitie worden geleid. Reiziger te Arnhem gedood het Arnhemsche station heeft Woensdagavond een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij de heer G. Israël om het leven is gekomen. De heer I., die zich van Arnhem naar zijn woonplaats Amsterdam wilde bege ven, was in een stilstaanden electrischen trein gestapt, welke evenwel een z.g. rangeer-deel bleek te zijn, zoo meldt de ,,Arnh. Crt.”. Toen de heer I. wilde uitstappen, zette de trein zich in beweging, met het ge volg, dat hij kwam te vallen en tusschen het perron en den rijdenden trein ge raakte. Ernstig verminkt werd hij opge nomen. Hij is vrijwel terstond overleden. De overledene was gehuwd en vader van een kind. Bij beschikking van den directeur- generaal der P.T.T. is ingetrokken de be schikking, waarbij met ingang van 1 Maart 1941 de referendaris der P.T.T. L. Nuver te Groningen werd aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor te Win schoten. Thans is de heer Nuver met in gang van 16 Januari aangewezen als di recteur van het post- en telegraafkantoor te Groningen. Een aantal baanvegers is momenteel bezig twee van de vier vijvers in het Zui- derpark sneeuwvrij te maken. Het ligt in de bedoeling deze vijvers morgen, indien het blijft vriezen, voor het publiek open te stellen. Behalve geld, hadden etenswaren zijn belangstelling In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft een inbreker zijn slag we ten te slaan in een woning aan de Albert Grootlaan te Naarden. Nadat de dief was binnengekomen via de keukendeur, welke hij met een valschen sleutel kon openen, nam hij uit een schrijfbureau een bedrag van ruim 100 mede, benevens gouden ringen, een gouden halsketting met dia mantjes en een gouden broche, welke op het bureau lagen. De man bleek voorts honger en dorst gehad te hebben. Uit een kast nam hij een groot stuk kaas weg en uit een andere kast een stuk koek. Nadat hij dit had verorberd, dronk hij in de keuken nog een melkkan leeg. en in den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegers wederom op verschillende plaatsen in ons land bommen afgeworpen en wel van zeer groote hoogte, zoodat veelal geen doelen werden getroffen en de meeste bommen, zooals gewoonlijk, op akkerland en weilanden terecht kwa men. In een gemeente werd een tele- foonleiding beschadigd en op een an dere plaatsen werd een waterleiding vernield. Voorts werden verscheidene boer derijen, hetzij door bomsplinters dan wel door luchtdruk, beschadigd, terwijl een aantal woonhuizen glasschade op liep. In een plaats werd een woonhuis grootendeels vernield. Een vrouw en een achtjarig kind werden gedood, ter wijl een man werd gewond. Een boerderij werd door brandbom men getroffen en door het vuur zwaar geteisterd. Koopman beroofd De Rotterdamsche politie heeft twee vrouwen gearresteerd, die een koopman hadden beroofd van eenige bankbiljetten tot een totaal bedrag van /200. Een der vrouwen kon weer op vrije voeten wor den gesteld, de andere werd naar het huis van bewaring overgebracht. de grootste zijn na die van Rusland en Italië; 35 firma’s komen met bijzondere inzendingen uit en reeds 8 firma’s alleen uit de wereld van de kunst- en kunst nijverheid. Deze cijfers zijn nog niet volledig, daar de aanmelding nog niet gesloten is en de ervaring leert, dat er in de laatste weken zich nog firma’s opgeven. De 22 vreemde staten, die op de a.s. voorjaarsbeurs vertegenwoordigd zullen wezen, zijn België, Boelgarije, Denemar ken, Finland, Italië, Zuid-Slavië, Iran, Nederland, Noorwegen, Roemenië, Zwe den, Zwitserland, Slowakije, Spanje, Hongarije, Sovjet-Rusland, het protecto raat Bohemen en Moravië en het generaal- gouvernement (Polen). Bijzondere inzen dingen zijn toegezegd uitGriekenland, Turkije en Lichtenstein. Zooals reeds werd gemeld, zullen de Duitsche spoorwegen voor bezoekers der voorjaarsbeurs wederom 60 pCt. reductie op de tarieven verleenen; de Nederland- sche Spoorwegen geven 25 pCt. reductie op het tarief voor het traject, dat in Neder land wordt afgelegd. Aan de bezoekers wordt kosteloos een visum verstrekt. Wie voornemens is, de aanstaande Messe te bezoeken, diene dit visum zoo tijdig mo gelijk, liefst reeds dadelijk aan te vragen. I Een eeuwenoude instelling zet haar taak voort, ook in oorlogstijd De Leipziger Messe is een eeuwenoude instelling. Al 700 jaar lang bestaat zij en vervult zij haar taak, om twee malen 's jaars het contact tusschen kooplieden en fabrikanten uit alle deelen van Europa tot stand te brengen. Over de grootste der Duitsche jaarbeurzen heeft de heer C. Frauendorf, directeur van het Bureau van het Reichsmesseamt te Amsterdam, op de dagelijksche persconferentie eenige mede- deelingen gedaan en er o.a. op gewezen, dat de ligging der stad op een knoop punt van groote handelswegen, Leipzig tot een handelscentrum heeft gemaakt, dat vele oorlogen over zich heen heeft zien gaan, maar zich desondanks heeft gehand haafd, met haar jaarbeurs. Uit eiken oor log kwam de Leipziger Messe sterker te voorschijn. In den grooten wereldoorlog werden bijzondere privileges voor het be zoek daaraan toegekend en werd alle aan dacht door de toenmalige Duitsche regee- ring er aan besteed, dat ook de export op peil zou blijven. In deze richting is men na 1935 blijven voortgaan. Een der middelen daartoe was het scheppen van vertegen woordigingen in het buitenland, o.a. in ons land, waaromtrent we gisteren reeds iets hebben medegedeeld. In dit bericht heeft men kunnen lezen, dat de honoraire ver tegenwoordigingen van het Reichsmesse amt in Nederland zijn uitgebreid en dat voor het bezoek aan de a.s. voorjaars beurs te Leipzig (27 Maart) wederom verschillende reisfacilieiten voor bezoe kers uit Nederland zijn toegestaan. De belangrijke functie, welke de Leip ziger Messe in het economisch leven in Duitschland vervult, heeft er toe bijgedra gen, dat zij. door de regeering tot „Reichs- messe” werd verheven, zoodat zij boven alle andere jaarbeurzen, die daar gehou den worden, uitsteekt. Zij dient den han del in den ruimsten zin des woords; zij trekt door haar beteekenis als interme diair en haar voortreffelijke organisatie en inrichting dan ook de groote handels- lieden. Telkens worden er nieuwe artike len gepresenteerd, die later blijken groo ten opgang te maken, zooals bijvoorbeeld radiotoestellen en bakeliet. Ook in dezen oorlog neemt de Leip ziger Messe weer een bijzondere plaats in. Wederom is het streven erop gericht de exportbetrekkingen uit te breiden en te verdiepen. Dat zij dat gedeelte van haar taak ook nu kan vervullen is reeds gebleken bij de laatste Messe, toen er veel bezoek was uit andere landen, o.a. uit Nederland, dat duizend bezoekers leverde. De aanstaande voorjaarsbeurs zal we derom veel nieuws bieden. De handels- wereld zal in de gelegenheid zijn te aan schouwen waartoe de Leipziger Messe in I dit oorlogsjaar in staat is. De Nederlandsche inzending een landsvertegenwoordiging zal een op-1 ocxvlakte -van 400 ra2, beslaan en daardoor J Ds. H. A. LOEFF Morgen is het 25 jaar geleden, dat ds. H. A. Loeff, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk, wonende hier ter stede, het predikambt aanvaardde. Ds. Loeff werd in 1878 geboren en in 1904 candidaat in Zeeland. In 1906 trad hij op als zendeling te Tomohow. Na in 1908 tot tijdelijk hulpprediker te Koeme- lemboeai te zijn aangesteld, werd hij in 1911 als hulpprediker daar benoemd. In 1912 vertrok hij naar Langoen en keerde 3 jaren later met verlof uit Indië naar het vaderland terug. In 1916 volgde zijn benoeming tot predikant in Ned.-Indië en werd hij te Modjokerto aangesteld. Van 1919 tot 1923 stond hij te Koepang en na zijn tweede verlof te Menado, vanwaar hij in 1928 werd overgeplaatst naar Me dan. In 1931 repatrieerde ds. Loeff voor goed en 31 Januari 1932 ontving hij eer vol ontslag als Indisch predikant. Inmid dels had hij zich 13 December 1931 ver bonden aan de gemeente van Weerselo, die hij gediend heeft tot aan zijn emeri taat, dat het Prov. kerkbestuur van Overijsel hem met ingang van 1 Dec. 1936 eervol verleende. Ds. Loeff vestigde zich daarop metterwoon te Scheveningen, welke woonplaats hij later met ’s Graven ha ge verwisselde. De gedenkdag van ds. Loeff zal vol strekt onopgemerkt voorbijgaan Gistermiddag heeft op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Fahrenheitstraat een aanrijding plaats ge had tusschen een militaire auto en de 54- jarige wielrijder A. v. d. S. uit de Regen- tesselaan, die geen voorrang verleende. De wielrijder viel en bekwam enkele verwon dingen aan het gelaat. Hij is door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Aan het nieuwe programma van het cabaret „Monte Carlo de Luxe" in den foyer van Metropole Palace verleenen hun medwerking Lou Sandry in een ko mische rijwiel-act, de 14-jarige Jenny Si- monis met een spitzen dans, de tapdanse- ressen Miriam en Marian, de Metropole- girls in een Rumba, de xylophonist Gas pari, Jean Roem, de zanger-conferencier en het Metropole orkest onder leiding van Berry Marischka. •^»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»>x MUTATIES BIJ HET RECHTSFRONT De N.S.B.-persdienst meldt: In verband met zijn gezondheidstoestand heeft C. Ch. Walraven, commissaris van politie te Alkmaar, ontslag als leider van afdeeling B (politie) van het Rechtsfront gevraagd. De leider van het Rechtsfront heeft den heer Walraven het gevraagde ontslag verleend onder dankbetuiging voor het vele en baanbrekende werk door hem bij het organiseeren van genoemde afdeeling verricht en vervolgens als leider van af deeling B (politie) van het Rechtsfront den heer L. J. Ponne, inspecteur van po litie te Amsterdam, thans secretaris van deze afdeeling, aangewezen. GOEDKEURING VAN OPDRACHTEN EN BOUWVERGUNNINGEN Naar men weet bepaalt artikel 3 van het besluit betreffende de bouwnijverheid, dat alle opdrachten tot uitvoering van werken op het gebied van waterbouw, spoorwegbouw, wegenbouw, burgerlijken bouw en utiliteitsbouw, onderworpen zijn aan de goedkeuring van een algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid. Ook de door de gemeentebesturen te verleenen bouwver gunningen moeten door den algemeen gemachtigde worden goedgekeurd. Dr. Ringers heeft dezer dagen een rond schrijven verstuurd, waarin hij mede deelt. dat tot nader order bovenbedoel de goedkeuringen kunnen worden ge acht te zijn verleend. Men kan dus voor- loopig ten aanzien van die zaken han delen als tot dusver gebruikelijk was, I 27 Januari ontvangen zij margarinetoe- wij zingen in de week van 3 Februari ontvangen zij vettoe wij zingenin de week van 10 Februari weder margarine- toewijzingen. Zooals bekend, geven de vettoewijzin gen recht op het koopen van boter, mar garine en vet naar keuze, terwijl de mar- garine.toewijzingen recht geven op het koopen van boter en margarine naar keuze, doch niet op het koopen van vet TEHUIS VOOR OORLOGSINVALIDEN De Nederlandsche Werkgemeenschap meldt: Over het eerste Tehuis voor Ne derlandsche oorlogsinvaliden, dat te Bakel bij Helmond op het landgoed „De Scheepstal” zal worden gebouwd, wordt nader vernomen, dat het tehuis, behalve de leiding met gezin, een dertigtal oor logsinvaliden zal kunnen opnemen. De uitvoering van dit werk is gegund aan den aannemer J. Rooyakker te Mierlo-Hout; zoodra dit eerste tehuis ge reed zal zijn, zal er direct met den bouw van een tweede tehuis worden begonnen. De Nederlandsche Werkgemeenschap, die het initiatief tot de stichting van deze tehuizen nam, kan thans reeds con- stateeren, dat haar bemoeiingen zullen slagen. De smaak blijft vrijwel dezelfde Van 15 Januari j.L af is, zooals wij reeds gemeld hebben, het extract-gehalte van het bier gewijzigd. Dit houdt in, dat het bier 15 procent „dunner” wordt. Gezien de voorraden, waarover de verschillende brouwerijen in ons land beschikken, wordt dit bier van lich ter gehalte, nu nog niet op groote schaal geschonken. Zoo wordt hier ter stede thans nog bier van het oude percentage geserveerd. Naar wij van deskundige zijde -vernamen zal er aan den smaak gezien de geringe gehaltevermindering niet veel veranderen. De fijnproever en de liefhebber van een „pittig” pilsje kun nen dus gerust zijn. Het gehalte is nu in overeenstemming gebracht met die van het Duitsche bier. Loonen en sociale regelingen voldoen aan de hoogste eischen. De commissaris-generaal voor finan ciën en economische zaken bij het Rijks- commissariaat, staatsminister a. d. dr. Fischböck, heeft deze week zijn reeks bezoeken, welke hij brengt aan Neder landsche bedrijven voortgezet, ditmaal in het Oosten des lands. Bezichtigd wer den de bedrijven van de machinefabriek Gebr. Stork en Co. N.V., van de N.V. Heemaf, van de N.V. Dikkers en Co. en van de N.V. Hazemeyers fabriek van seintoestellen in Hengelo. Dr. Fischböck werd op deze bezoeken vergezeld door dipl. ing. Fiebig, dr. Mojert, dr. Witt mann en door nog enkele leden van zijn staf. De commissaris-generaal toonde in het bijzonder groote belangstelling voor de capaciteit, waarop gewerkt wordt in de vier genoemde grootbedrij ven. Hij kon tot zijn voldoening vast stellen, dat deze bij alle bedrijven niets te wenschen laat. Er zijn zoowel van overheidswege als van particu liere zijde voldoende opdrachten voor langen tijd voorhanden en enkele on dernemingen zagen zich reeds ge noodzaakt verdere bestellingen te weigeren Ongeveer 550 werkloozen in dienst genomen Geen rozen zonder doornen is een spreekwoord, dat ongetwijfeld op de sneeuw van toepassing is. De witte, don zige stof verleent aan gebouwen, huizen en boomen een bijzonder cachet, maar het ongerief, dat men van diezelfde sneeuw ondervindt is groot. Vooral in de steden, waar Hie onschuldig-witte sneeuw al spoedig verandert in een vieze, pap achtige massa, waardoorheen voetganger en wielrijders en andere gebruikers van den weg zich slechts met moeite door- heenworstelen. Is het wonder, dat in een stad als den Haag het sneeuwruimen een probleem vormt, dat met kracht aangepakt wordt door den Reinigingsdienst Vandaag zijn ongeveer 550 werkloozen en 80 straat- makers aan het werk gezet om de voor naamste wegen en straten en de bruggen zooveel mogelijk sneeuwvrij te maken. Veertig wagens getrokken door paarden en een aantal handkarren worden bij dit werk gebruikt Verdronken Sind half December werd te Roermond vermist de 60-jarige heer E. Pauli. Men vermoedde, dat hem een ongeluk was overkomen. Gisteren zagen voorbijgan gers het lichaam van den man vastzitten in het ijs van de Roer. Door den lagen waterstand was het vrijgekomen. De po litie werd gewaarschuwd en heeft het lijk geborgen. De heer P. is vermoedelijk tengevolge van de duisternis te water geraakt CONCERT VAN DE ORDNUNGS- POLIZEI Zondag aanstaande zal van 34 uur het muziekcorps van de Ordnungspolizei een concert geven op den Hofweg. L. J. K. DE REEDE OVERLEDEN Hier ter stede is heden in den ouder dom van 76 jaar overleden de gep. kapi tein der infanterie L. J. K. de Reede. De crematie vindt Maandag a.s. plaats in het crematorium op Westerveld, na aankomst van den trein van 12 uur 15. De regeling tot en met 16 Februari De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij deelt met betrekking tot de distributie van bo ter, margarine en vet het volgende mede: In het tijdvak van 18 Januari tot en met 16 Februari zal, evenals voordien het geval was, telkens een bon van de boterkaart en van de vetkaart worden aangewezen voor het koopen van hetzij 250 gram boter, of 250 gram margarine, of 200 gram vet. Het ligt in de bedoeling, de distributie In dit tijdvak te doen verloopen volgens onderstaand schema bon rantsoen 26 250 gr. boter of 250 gr. marg. 250 gr. boter of 250 gr. marg. of 200 gr. vet 7 250 gr. boter of 250 gr. marg. 250 gr. boter of 250 gr. marg. of 200 gr. vet De détaillisten zullen in verband met het bovenstaande voor de in de week van 20 Januari in te leveren bonnen vet- toewijzingen ontvangen. In de week van Knaap aan de gevolgen overleden Woensdag reed een besteller van de Etos-coöperatie met zijn driewieler op den Boschdijk te Eindhoven. De man werd daarbij geholpen door zijn 14-jari- gen zoon. Plotseling naderde een perso nenauto. De bestuurder kon tengevolge van de gladheid van den weg niet uitwij ken en reed beiden aan. De vader kreeg inwendige kneuzingen, de zoon een gecompliceerde beenbreuk. De slacht offers werden per ziekenauto naar het R.K. ziekenhuis overgebracht./ De toe stand van den jongen verergerde zooda nig, dat hij gisteren aan de gevolgen van dit ongeluk is overleden. V V V V V V „Geeft niet alleen, offert ook werkelijk” g XX „Er is geen twijfel aan, dat deze 5 winter grooter ontberingen dan gewoonlijk voor ons land zal brengen. Wie den noodlijdenden landgenooten daarin door een gave aan Winterhulp tegemoet v komen kan, doe dit naar zijn ver- mogen". V 5 XX Noodlottige val Dinsdag is de 4-jarige J. V. in de ouder lijke woning aan de Oranjestraat te Lei den van een trap ter hoogte van onge veer drie meter gevallen. Aanvankelijk scheen het, alsof het kind geen ernstig letsel had opgeloopen, doch geleidelijk verergerde de toestand, zoodat overbren ging naar het Academisch ziekenhuis noodzakelijk bleek. Hier is het kind gis teren aan de verwondingen overleden. ■Ml X-

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9