De luchtaanval Malta op J a De Duitsche luchtaanvallen het op gebied Bristol van o Zaterdag 18 Januari. 1941. No. 17778. De Amerikaansche steunpunten VAN DEN BURGEMEESTER getroffen opnieuw zwaar Raad Bestuur in van Arbeidszaken Lotia s opleiding in Dokterstelefoon: Britsche convooien bestookt 3e „Illustrious” /Worgen van 6.03 uur n.m. i tot 9.38 uur v.m. VERDUISTEREN Heden 2 van 6.01 uur n.m. tot 9.39 uur v.m. 2 WAARSCHUWING E o 2 uur n.m. De „Illustrious” waarschijnlijk niet meer te repareeren No. 116364 Kent u ze nop de Finsche Lotta’s, die tijdens den korten, hevigen strijd de bewondering afdwongen van de heele wereld? Ook voor de Jong-Lotta’s bestaat thans een vereeniging, waarbij vrijwel alle Finsche meisjes aangesloten zijn. Les in de keuken voor de Jong-Lotta’s (Holland) No. 394920 I I 1 2 B Nieuw type Duitsche bommenwerper Britsch slagschip „Malaya” ernstig beschadigd Maan: 19 Jan. op 12.41 v.m.; onder 12.19 20 Jan. op 1.58 onder 12.49 uur n.m.; 21 Jan. op 3.13 uur v.m.; onder 1.22 uur uur n.m.; uur v.m.; 5 -- - 2 -• 2 s s B B 2 i 2 2 I I 2 V 2 - - Eenheid van optreden der werkgevers op sociaal terrein Engelsch contrölestation op Trinidad? Samenwerking tusschen de Duitsche en Italiaansche luchtmacht Japan en de verklaringen van Huil 1 '1 COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: PRÜS DER ADVERTENTIËN: dat Z.g. Stadspatiënten: No. 49 handelingen. brandweer. I Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode" „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad’’ 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75 Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct„ fr. p. post 10 ct Inzake den aanval op het vliegkam- schip „Illustrious”, verneemt het D. N.B. van militaire zijde, dat het de Van officieele zijde wordt het voJ- gende medegedeeld Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: Ziekenfondsleden De Volharding; De taak van den Raad van Bestuur nicer dan 100 vliegtuigen In oen aanval. speciale berichtgever van de „Tri- s A A A ft A A ft A A s 1 1 ft A I A s s A A A A 1 s A A ft A A ft ft A ft ft 1 A Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 50310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filiaal N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 ?d van La Valetta zijn daarom groot belang, omdat talrijke een- an de Britsche Middellandsche dpzp hftvpn crphruikpn nm vnnr- ar grooie verwoesungen waren S op het dek en in de geschut- Sai Van 15 regels 150. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens pcsttarief. Bij* vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meettj terecht afvragen, hoe de Britsche admirali teit zich zal kwijten van haar even pijn lijke als moeilijke taak, voor de zoo even weer bekomen, alleszins zware slagen, een geloofwaardige en niet compromitteerende versie te vinden De Romeinsche avondbladen publi- ceeren uitvoerige berichten van hun speciale verslaggevers over den grootscheepschen luchtaanval, die de Duitsche luchtmacht op Malta heeft ondernomen. Naar de correspondent van het „Giornale d’Italia” schrijft, was een der hoofddoelen van de Duitsche vliegtuigen het vliegkampschip „Il lustrious”, waarvan het woedend: afweervuur na verscheidene treffer: van bommen van 500 en 1000 k.g tot zwijgen werd gebracht. Zonder acht te slaan op den helschen af weer waren de Duitsche duikbom menwerpers tot vlak bij hun doelen gedoken. Malta en vooral La Valetta hadden nog zelden zulk een bom menregen beleefd. De Duitsche vlie gers cirkelden rond de afzonderlijke objecten, tot de laatste bom was uit geworpen Swansea gebombardeerd In den afgeloopen nacht hebben Duit sche gevechtsafdeelingen aanvallen ge daan op de Britsche haven van Swansea. gelegen aan den ingang van het Bristol- kanaal. Door de weersomstandigheden begunstigd, konden de doelen goed waar genomen en met succes met bommen worden bestookt. De haveninstallaties werden zwaar getroffen en de opslag loodsen in brand geworpen. Vele kleine en een aantal grootere branden toonden het succes van den Duitschen aanval. Bovendien werden eenige andere Brit sche havens met mijnen versperd. In overleg met de daarvoor in aan. merking komende officieele instantie* is door de werkgeverscentralen, te weten: het Verbond van Nederlandsche werkgevers, het R.K. Verbond van werkgeversvakvereenigingen, het Ver bond van Prot.-Christ, werkgevers in Nederland en Centraal Overleg ia arbeidszaken voor werkgeversbonden, opgericht een centraal orgaan voor da behandeling van sociale aangelegen» heden, genaamd: Raad van Bestuur ia Arbeidszaken. Aan dezen Raad van Bestuur hebbea genoemde centrale werkgevers-organi- saties volledig haar bevoegdheden en werkzaamheden op het gebied der sociale wetgeving, benevens ten aan zien van het terrein der arbeidsvoor waarden gedelegeerd. Besloten is derhalve, dat genoemde centrale werkgeversorganisaties op het zooeven omschreven gebied niet meer zelfstandig naar buiten zullen optreden en zich zullen bepalen tot de interne voorbehandeling van zaken, welke in den Raad van Bestuur in Arbeidszaken aan de orde komen. Zuidoostkust brisant- en Engelsche berichten over deze luchtaanvallen De Engelsche nieuwsdienst meldt dat de Duitsche luchtaanvallen jn den nacht van Donderdag op Vrijdag zich voorna melijk concentreerden op het gebied van Bristol. Er werd schade aangericht aan handelshuizen en andere openbare gebou wen, waarbij een aantal slachtoffers is te betreuren. Vele branden braken uit, waaronder eenige van ernstigen aard Andere aanvallen waren gericht op het Zuidoosten, Zuiden en Zuidwesten van het land, waarbij eenige schade ontstond. Plunderingen te Londen Het plunderen van huizen en winkels, die door bommen zijn getroffen, neemt te Londen voortdurend toe, aldus meldt de ..New York Sun” uit de Britsche hoofdstad De Amerikaansche correspon dent meldt dat van 100 strafzaken die in het gerechtshof Old Bailey worden be handeld, 24 gevallen van plundering voorkomen, Vijf soldaten, een politie agent. een brandweerman en een be ambte van de luchtbescherming zijn we gens plunderen, aangeklaagd. Een tuin man wordt er van beschuldigd ringen van de vingers van overleden personen te hebben gehaald. De Amerikaansche journalist vertelt bovendien, dat de em- ployé’s van fabrieken en kantoren veel vuldig weigeren In den afgeloopen nacht Zuid-Wales bestookt De Engelsche berichtendienst deelde hedenochtend over de Duitsche luchtaan vallen van den afgeloopen nacht mede, dat deze voornamelijk gericht waren tegen een stad in Zuid-Wales. Nadat een groot aantal brandbommen op de stad was neergeworpen, werden talrijke brisant bommen uitgeworpen. Hierdoor is een aantal branden ontstaan en zekere schade aangericht. In het Londensche gebied werd hedenochtend vroeg luchtalarm ge geven. De Völkischer Beobachter” publiceert een foto van den nieuwsten grooten bom menwerper dër Duitsche luchtmacht, het Focke Wulf vliegtuig „Kurier”. Het blad wijst er op, dat dit een 4-motorig toestel is voor den langen afstand, dat zich ont wikkeld heeft uit het bekende verkeers vliegtuig „Condor”, hetwelk wereldrecord- vluchten naar New York en Tokio heeft ondernomen. Dit groote gevechtsvliegtuig, dat geweldige vrachten aan bommen over verre afstanden meevoert, heeft den laat- sten tijd door de vernietiging van tal van schepen ver in den Atlantischen Oceaan aan de Britsche scheepvaart aanzienlijke verliezen toegebracht. De bemanning van deze machine, die met talrijke machine geweren en kanonnen is bewapend, be staat uit 6 man. Een inrichting tegen de ijsafzetting maakt het mogelijk aanvallen bjj alle weersgesteldheden te ondernemen. De 4 motoren verleenen den Focke Wulf „Kurier" een hooge snelheid. en commandotorens. Het schip is anmid- dellijk in het dok gegaan. Het maakte deel uit van het Britsche eskader, dat op 10 Januari in de Middellandsche Zee door Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegtui gen werd aangevallen en verstrooid. De „Malaya”, die ruim 31.000 ton meet, behoort tot de zwaarste schepen der Brit sche vloot. Het schip is gewapend met 8 stukken geschut van 38 c.m., 12 stukken van 15.2 c.m. en 8 stukken van 10.2 c.m. Het heeft 4 vliegtuigen aan boord. Moedig optreden van Italiaanse!: zee-offioier. Omtrent het moedige gedrag van den korvettenkapitein Giuseppe Vontana van de bij den zeeslag in de Straat van Sicilië gezonken torpedoboot „Vega” wordt, naar Stefani meldt, thans bekend, dat hij tot het laatste oogenblik op zijn post bleef, zijn manschappen steeds weer moed insprak en met zijn schip onderging. Later vond men het lijk van den chef van de machine kamer met de reddingsboei van den com mandant. Uit verklaringen van overleven den blijkt, dat kapitein Vontana daar eenige reddingboeien door het vijandelijke vuur waren vernield zijn eigen redding boei aan den hoofdmachinist had afge staan. vraag is, of het schip nog hersteld kan worden In elk geval zal de reparatie zeer langen tijd vereischen. Een zware bom is tusschen den kademuur en het vaartuig gevallen, zoodat waarschijn lijk de romp onder water beschadigd is. De in het Weermachtbericht van giste ren vermelde talrijke treffers in het arse- naalgebied van La Valetta zijn daarom van zoo l heden van de Zeevloot deze haven gebruiken om voor raden op te doen. Ongetwijfeld wordt door dergelijke aanvallen de aanvulling voor de Britsche zeestrijdkrachten in dit gebied erg bemoeilijkt. Naar het D. N. B. van welingelichte zijde verneemt, heeft men vastgesteld, dat het Britsche oorlogsschip, dat Woensdag ernstig beschadigd te Gibraltar is binnen- geloopen het slagschip „Malaya" is. Of schoon de Engelschen getracht hadden de schade te verbergen door middel van hou ten betimmeringen en verfcamouflage, kon men zien, dat groote verwoestingen waren aangericht Aanvallen op de Midlands United Press meldt uit Londen, dat on danks de zeer felle Koude het Duit sche luchtwapen gisteravond een aan- val heeft ondernomen tegen de in- dustrieele gebieden van de Midlands. Tevens werden in den loop van den dag afzonderlijke aanvallen ondernomen op Kent. East-Anglia en andere gebieden van Engeland. De taak van den Raad van Bestuur in Arbeidszaken is ten aanzien van de sociale wetgeving en op het gebied van de arbeidsvoorwaarden als volgt om schreven a. De georganiseerde werkgevers ten overstaan van de bevoegde autoriteiten en anderen te vertegenwoordigen; b. Te bevorderen, dat op deze ge bieden tusschen de georganiseerde werkgevers een zoo groot mogelijke samenwerking tot stand komt, waarbij ten aanzien van de regeling der sociale verhoudingen in de verschillende be drijfstakken zooveel mogelijk naar een heid van beleid wordt gestreefd. Aldus is op sociaal terrein eenheid van optreden in werkgeverskringen ge waarborgd. De aanvallen van het Duitsche lucht wapen in den vorigen nacht waren, naar het D.N.B. verneemt, voornamelijk gericht op de haven van Avonmouth aan het Kanaal van Bristol. Sterke forma ties Duitsche gevechtsvliegers plaatsten talrijke treffers met brisant- en brand bommen op haveninstallaties en sluizen, welke hevige ontploffingen ten gevolge hadden. Bovendien werden vele tot ver in den omtrek zichtbare branden waar genomen, welke zich in graansilo’s en dokken snel uitbreidden. Ook een be langrijke haven aan de van Engeland werd met brandbommen bestookt Voorts verneemt het D.N.B., Duitsche vliegtuigen Donderdag aan vallen op schepen in den Atlantischen Oceaan hebben ondernomen. Ter hoogte van de Hebriden werden 2 koopvaar dijschepen, deel uitmakende van een convooi, aangevallen. Een schip van 5000 b.r.t. werd zóó hevig getroffen, dat brand uitbrak. Het bleef met slagzij liggen. Een ander schip van 4000 b.r.t. kreeg verscheidene treffers. Ten Oosten van Orfordness aan de Engelsche Oost kust werd een schip van 4000 b.r.t. door 2 voltreffers van bommen mid scheeps zoo ernstig getroffen, dat het onder krachtige rookontwikkeling bleef liggen. De buna" schrijft, dat deze eerste aanval van Duitsche Stuka’s op Malta een nieuw be den vrijwillieen brand- wijs heeft geleverd van de samenwerking weerdienst op zich te nemen Een werk- van de luchtmacht der beide verbonden gever verklaarde, dat zijn arbeiders naties. Men kan aannemen dat meer dan dreigden, het werk neer te zullen leggen, 100 vliegtuigen in opeenvolgende golven indien zij dienst moesten doen hij de I boven Malta verschenen. Hun bommenre gen richtte onder de daar liggende oor logsbodems- en koopvaardijschepen, als mede aan de havenwerken en het arsenaal, zeer zware schade aan. Het vliegtuigmoederschip „Illustrious" werd met een waren bommenhagel be stookt. Bovendien, aldus de berichtgever, blijkt uit de fotografische opnamen over duidelijk dat een groote kruiser alsmede een stoomschip van middelgroote tonnage, zwaar getroffen zijn. Men kan zich daarom De Duitsche Stuka s boven de Middellandsche Zee. Het D N B. meldt betreffende dezen aanval nog, dat hij vooral de daar lig gende vlooteenheden in de eerste plaats het vliegkampschip „Illustrious” gold, dat na den aanval door Stuka’s op 10 Januari naar Malta was gebracht ten einde her steld te worden van de schade, welke het door de Duitsche bommen had geleden. Nadat eerst eenheden van Duitsche ge vechtsvliegers met bommen van het zwaar ste kaliber de verdedigingswerken van het eiland hadden bestookt, volgde in de tweede golf de aanval op de haveninstal- laties, waarin Engelsche oorlogsschepen i waren waargenomen. Tenslotte werd een nieuwe aanval ondernomen op de „Illus trious”, die minstens 3 bomtreffers kreeg van zwaar kaliber. Talrijke kleine „chepen werden tot zinken gebracht. Er werden eveneens treffers geplaatst op een kruiser. De havenwerken werden zwaar bescha digd. Op de kade ontstonden branden. De Zwitsersche correspondenten te Lon den berichten uitvoerig over de zorgen, die men zich daar maakt wegens het op treden van Duitsche Stuka’s in de Middel- landsche Zee. Men beschouwt de over plaatsing van Duitsche luchtstrijdkrachten naar Italië al' een uiterst handigen strate- gischen maat.c die een nieuwe ernstige bedreiging van c.o Britsche machtspositie in de Middellands: e Zee meebrengt Zoo heeft de „Manchester Guardian” geschre ven, dat het opduiken der Duitsche lucht macht op het strijdtooneel een bijzonder ernstig gevaar beteekent, waaraan Groot- Brittannië met alle kracht het hoofd moet bieden. Het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft medege deeld, dat tusschen de regeering van de Vereenigde Staten en Engeland een de finitieve overeenkomst tot stand is ge komen met betrekking tot de door En geland aan Amerika verpachte bases voor de luchtvloot op het eiland Santa Lucia. De Engelsche regeering heeft ten aanzien van het te verpachten ge bied overeenkomstig de raadgevingen van de Amerikaansche deskundigen ge handeld. Het gaöt hier bij de militaire steunpunten, waarvan sprake is, om het steunpunt voor watervliegtuigen in de Gros Islet Bay en om een steunpunt voor landvliegtuigen bij Vieux Fort. Uit de Amerikaansche bladen blijkt, dat groot opzien gebaard is door een be richt uit Londen, volgens hetwelk in Britsche regeeringskringen overwogen wordt aan de regeering der Vereenigde Staten toestemming te vragen voor het vestigen van een blokkade-controle- station op Trinidad. Ofschoon de ver antwoordelijke autoriteiten in de Ver eenigde Staten zich niet over een derge lijk verlangen uitlaten, is het duidelijk, dat Washington hierdoor in een moei lijke positie zou worden gebracht. In de eerste plaats zou het opbrengen van neutrale vrachtschepen in de wateren van het Westelijk halfrond .naar Trini dad een schending beteekenen van de door de pan-Amerikaansche conferentie ingestelde neutrale zone rond het Wes telijk halfrond, binnen welke krachtens besluit der Amerikaansche republieken, geen oorlogshandelingen geduld dienen te worden. In de tweede plaats ontstaan voor de Vereenigde Staten bezwaren daardoor, dat de Engelschen de noodza kelijkheid van blokkadecontrole op Tri nidad daarmede zouden motiveeren, dat de toenemende verschepingen door de Vereenigde Staten en Zuid-Amerika van grondstoffen en machines naar Rusland uiteindelijk voor Duitschland bestemd zijn en dat zoodoende de Britsche blok kade voor een deel ondoeltreffend zou worden gemaakt. De instelling van een blokkade-controlestation op Trinidad en de daarmede verbonden belemmering van het handelsverkeer naar Rusland, zoo wordt in politieke kringen ver klaard, kan nauwelijks in overeenstem ming worden gebracht met het lonken der Vereenigde Staten naar Rusland, welker onverholen doel het is. Moskou los te maken van de asmogendheden. Samenstelling De thans tot stand gekomen Raad van Bestuur in Arbeidszaken zal be staan uit vertegenwoordigers der voor, naamste werkgeversvereenigingen in de verschillende bedrijfstakken, die zich bezig houden met de behandeling van sociale aangelegenheden. Het ligt in de bedoeling, dat uit den Raad van Bestuur een uit 7 leden be staand dagelijksch bestuur zaJ worden aangewezen. De secretarissen van voornoemde centralen zullen met adviseerende stem in dit dagelijksch bestuur zitting hebben. Het dagelijksch bestuur kiest uit zijn midden een voorzitter, terwijl als ge delegeerde van het dagelijksch bestuur zal optreden mr. B. C. Slotemaker te Wassenaar. Naar gisteravond te Tokio is medege deeld, heeft de Japansche regeering be sloten met betrekking tot de uitlatingen var. minister Huil voor de commissie van buitenlandsche zaken van het Huis van afgevaardigden geen verklaring af te leggen. De leiders van het genootschap voor de staatkundige vernieuwing van Japan heb ben naar aanleiding van Hull’s verklarin gen besloten, met toestemming van mi nisterpresident Konoje, binnenkort een verklaring te publiceeren, waarin uiting gegeven wordt aan het vaste besluit, het tegen de steeds onvriendelijker wor dende houding der Vereenigde Staten tegenover Japan op te nemen. Naar ge meld wordt, hebben leidende figuren der beweging voor staatsvernieuwing ver klaard, dat het den Amerikanen duidelijk gemaakt moet worden, dat Japan be sloten is, de nieuwe orde in Oost-Azië, zonder acht te slaan op tegenstand, van welke zijde ook. tot stand te brengen. Het blad „Nitsji Nitsji” schrijft boven zijn commentaar op de uitlatingen van Huil .Amerika heeft opnieuw een oorlog der uittarting tegen de as en het drie- mogendhedenpact aangekondigd”. Terwijl officieele commentaren niet be schikbaar zijn, wordt in particuliere krin gen te Tokio verklaard, dat blijkt, dat met. Japan, doch de Vereenigde Staten naar de heerschappij over het Zuidzeegebied streven. Te Tokio staat men, naar Domei meldt, verbaasd over de voortdurende uittarten de houding van de Vereenigde Staten je gens Japan met voorbijzien van de vrede lievende uitspraken van verantwoorde lijke Japanche staatslieden, met inbegrip van den minister van buitenlandsche zaken. Matsoeaka. Er wordt op gewezen, dat Hull’s beschuldiging van Japan van beweerde eerzucht om het geheele Westen van de Stille Zuidzee te overheerschen, gebaseerd is op een verkeerd begrip van Japan’s bedoelingen in den opbouw van een gebied van gemeenschappelijke wel vaart in Oost-Azië, hetgeen zuiver econo misch is en geen territoriale bedoeling insluit Het Japansche genootschap voor dienst aan de natie houdt een reeks lezingen ■n het geheele land met het doel het Japansche volk te doordringen van het toenemende gevaar van een conflict in “e Stille Zuidzee als gevolg van de toe- openlijke Amerikaansche vijan- ld jegens de asmogendheden, met “oegrip van jap De Burgemeester van ’s-Gra- venhage heeft verzocht het vol- gende bekend te maken: Er hebben zich hier ter stede onlangs bij herhaling gevallen van opzettelijke vernieling van J eigendommen der Duitsche Weer- macht voorgedaan. Het behoeft geen betoog, dat dergelijke daden uitermate onge- past zijn en door de bezettende J overheid volstrekt niet kunnen worden geduld. De Burgemeester wijst de in- gezetenen van ’s-Gravenhage er J met den meesten nadruk op, dat de Duitsche autoriteiten tegen E nieuwe gevallen van sabotage, in E welken vorm ook, op strenge j wijze zullen optreden. Dit geldt zoowel beschadiging en vernie- S ling van bezittingen der militaire of burgerlijke Duitsche overheid E als alle vormen van tegen haar J gerichte organisatie, verspreiding van geruchten, propaganda door middel van vlugschriften enz. enz. De te nemen maatregelen zullen zich bovendien niet slechts richten tegen het plegen van dergelijke handelingen, doch tevens tegen uitlokking daarvan, tegen medeplichtigheid en iedere uiting van goedkeuring of in- stemming. In dit verband heeft de Rijks- commissaris - voor het bezette Nederlandsche gebied, bij veror- dening van 11 Januari 1941, nog bepaald, dat terzake van hande- lingen, als hierboven bedoeld, een verplichting tot vergoeding van schade en een zoengeld kan wor- J den opgelegd aan personen of ver- eenigingen, die zulke handelingen billijken en bevorderen of van wie mag worden aangenomen, dat zij die billijken en bevorderen. Ook kan deze straf de gemeente J in haar geheel treffen. Het gevolg hiervan kan zijn, dat wanneer de daders op den achtergrond en J voorde politie, die scherp zal toezien, onvindbaar blijven, zij hun medeburgers den kwaden J dienst bewijzen, dat dezen en niet, J of niet alleen, zij zelf zullen moe- ten boeten. Reeds zijn te ’s-Gra- J venhage wegens hier gepleegde feiten aan een aantal ingezetenen tot een hoog bedrag zoengelden J opgelegd. De burgemeester van ’s-Graven- J hage vindt ook aanleiding om, met een woord van ernstige waarschu- wing, de ingezetenen te wijzen op de gevaren, welke zij niet alleen voor zichzelf maar ook voor de burgerij in het algemeen in het J leven kunnen roepen, en er ten sterkste op aan te dringen, dat een ieder, niet in het minst ook in het J belang zijner medeburgers, zich onthoudt van alles, wat de bezet- tende overheid terecht als ontoe- laatbaar beschouwt. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■al ST

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1