De inzichten Ar ie van van Ski-jörin^ Vliet WIELRENNEN GEMENGD NIEUWS actueele wielergebeurtenissen Ten aanzien van weinig FRAUDULEUZE HANDEL IN VET ONDER HET IJS GESCHOVEN W edstrijdkarakter verandert SfiEEUWGEVECHT NAM ERNSTIG KARAKTER AAN GROOTE PARTIJ TEXTIELGOEDEREN GESTOLEN DIEFSTAL VAN FIETSEN OP GROOTESCHAAL NAAR ENGELSCHE RADIO GELUISTERD Te Vusrht werd een wintersportdag gehouden. Een der deelneemsters gaf een demonstratie van den iiitheemschen tak van sportski-iörintr Zuiden) ONZE STADGENOOTEN VERLIEZEN Combine in Zesdaagschen valt erg mee f 3.25 voor één pond DE FRIESCHE ELFMEREN WEDSTRIJD COMPETITIE EERSTE KLASSE Jongeman door messteken gewond HAAGSCHE COURANT Dinsdag 21 Jan. 1941 2e bl. pag. 3 Offerbloklichter op heeterdaad betrapt ft ÈWO'i VOETBAL sproken. I een Overgang naar het profes sionalisme. (H.) IJSHOCKEY ZWEMMEN. DAMMEN DE RECORDPOGING VAN SETON. De aangekondigde aanval van den ZIAN- zwemmer Seton op het Ned. record 100 meter schoolslag, zal Donderdagmiddag te 12.30 uur plaats hebben in het „Boschbad” alhier. BOKSEN JOE LOUIS TEGEN BILLY CONN Joe Louis zal in Juni zijn titel in het zwaargewicht verdedigen in een wed strijd tegen Billy Conn, welke strijd te New York gehouden zal worden. He van Vliet. Foto-archief) Twee arrestaties te Groningen In verband met den diefstal van groot aantal fietsen heeft de recherche te Groningen een uitgebreid onderzoek inge- J. Sondorpdr. P. Gaarenstroom 01; j. G. LeibbrandtW. Spijksma 0—1. Voor- loopig totaal 3J4j. De ontmoeting StauntonUtrecht werd uitgesteld Het eindresultaat van de ontmoeting V. A.S.A.S.C is 5—5 geworden. De afge broken partijen leverden nog de volgende resultaten op: J. A. J. Polak—J. C. Schef fer ij; W. A. T. SchelfhoutK. Geus Skiën op Duinrell. Gisteren schreven we over de ski-oefe- ningen op het landgoed Duinrell. Daarin werd absusievelijk de Ned. Skivereeniging genoemd. Deze oefeningen zijn echter ge arrangeerd door de Ned. Reisvereeniging. Om het nationaal ski-kampioenschap. In het verslag van de wedstrijden on» het kampioenschap van Nederland skiloo- pen te Leersum, is eenig onrecht gedaan aan de gebroeders Kolff uit Wassenaar. De eenige „ster" werd namelijk Spaargaren genoemd, terwijl in 1938 Herman Kolff te Arosa won en in 1939 Jan Kolff winnaar werd. Zij verdienen dus in het Neder- landsche ski-milieu met eere te worden ge noemd. Noodlottige sprong op een pont Gisteravond wilde een 29-jarige man bij oen Buiksloterweg të Amsterdam aan het IJ nog juist een pont bereiken, die zich al in beweging had gezet. Van den wal trachtte hij op de pont te springen, doch de afstand was te groot. Hij kwam in het water terecht en schoof onder het ijs. Een boot van de havenpolitie snelde or.middellijk te hulp, doch eerst na een half uur zoeken slaagde men er in, het lichaam op te halen. De geneeskundige dienst stelde aan den walkant alle pogin gen in het werk om de levensgeesten bij den man op te wekken, doch tevergeefs. Levensmiddelen gestolen Gisternacht is ingebroken in een levens middelenwinkel aan den Zonneweg te Amsterdam. De inbrekers zijn het pand aan de achterzijde binnengekomen, via een luikje boven de deur Voor een paar honderd gulden aan blikjes melk, thee koffie, vet en slaolie wordt vermist De competitie in het Oosten Ondanks den ingevallen dooi is Zondag op de banen der Zutphensche IJsvereeni- ging een aanvang gemaakt met de ijshoc- keycompetitie in het Oosten. De toestand van het ijs was slecht. De uitslagen wa ren ArnhemNijmegen 20, Zutphen— Deventer 35, DeventerNijmegen 12. Als het opnieuw gaat vriezen zal de competitie Zondag a.s. te Nijmegen wor den voortgezet. ZIVIC SLAAT ARSTRONG De wedstrijd tusschen den wereld kampioen in het weltergewicht Zivic en zijn uitdager Armstrong is in een over tuigende overwinning voor Zivic geëin digd. De titelhouder was in uitstekenden vorm en bracht zijn tegenstander in Naar aanleiding van de uitnoodiging. welke onze wereldkampioen Arie v. Vliet uit Woerden Zaterdagavond telegrafisch ontving van de directie van de Deutsch- landhalle te Berlijn, om op Zondag 9 Fe bruari aldaar te starten, had een sport redacteur van het A.N.P. een onderhoud met den ervaren renner, die als een van de eersten na de oorlogsdagen gereed stond, om de verbroken sportbetrekkingen op te nemen Verschillende malen is hij reeds gestart op de winterbaan in het Sportpaleis te Antwerpen en ware het niet, dat aanvan kelijk de directies van de banen in Ant werpen en Brussel het niet erg met elkaar eens waren, zoo zou hij ongetwijfeld ook reeds eenige wedstrijden hebben meegere den op de winterbaan te Brussel. Doordat de tijd te kort was, om de noodzakelijke maatregelen te treffen, kon hij aan de uit noodiging van de directie van de winter baan te Brussel geen gehoor geven ,om Zondag nog tijdig aan den start te ver schijnen. De volgende maal verwacht hij ook daar van de partij te kunnen zijn, mits nu evenwel Berlijn hem niet tevoren heeft vastgelegd steld. Bij eenige rijwielhandelaren zijn meer dan honderd fietsen in beslag ge nomen en voor verder onderzoek naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Een groot aantal van deze fietsen blijkt van diefstal afkomstig te zijn. In verband hiermede is aangehouden^de 43-jarige K, wegens L_i ‘Z~ handelaar B. gearresteerd. De aangehou denen zijn bekenden van de justitie. Eindhoven wint waarschijnlijk van Haarlem. Te Utrecht werd Zondag voor de eerste klasse B van den Ned. Schaakbond de ontmoeting Haarl. Schaakgenootschap— Eindhoven gespeeld. Haarlem verscheen compleet. Eindhoven had één invaller voor Sterkenburg. Het voorloopig resultaat was Al 1.1..V. 1 T7 11 64 winnen. De gedetailleerde uitslag luidt: Haarl. S. G.Eindhoven: J, H. Marwitz (witL Stumpers 01; G. KrooneF. Spijksma 10; F. C. Haalebosdr. J. van Kol. afg. G. BollebakkerL. Reynders 10; mr. G. Snoeck HenkemansF Gaarenstroom, af gebroken; ir G. v. d. GaagEd. Verkaik 10; drs. R H. RoodaP. Bronkhorst 0—1; Ph Th Stol—dr. C. Böttcher J—J; Twee arrestaties Zondagavond constateerde een patrouille van de Duitsche Weermacht, dat in de wo ning van de wed W. B. te Laren geluisterd werd naar een Engelsche radio-uitzending De gemeentepolitie werd hiervan in ken nis gesteld. De weduwe W. B. en haar achttienjarige zoon zijn in arrest gesteld. De diefstal van f 3000 te Utrecht In verband met den diefstal in de Croeselaan te Utrecht, waar twee Utrecht- sche betonwerkers uit de brandkast van een kantoor van een groente- en fruit handelaar een bedrag van drieduizend gulden hadden gestolen, zijn twee vrou wen uit de Rivierenwijk, in wier wonin gen de dieven het geld wilden verbergen, aangehouden Zij zijn, verdacht van he ling. voor den commissaris van politie geleid. Het bleek, dat zij geld hadden aangenomen, wetende, dat het van dief stal afkomstig was Na verhoor hebben de vrouwen bekend. Zij zijn in het huis van bewaring opgesloten Weer leven in de brouwerij. Uit deze simpele mededeelingen blijkt wel, dat er, zooals wij reeds eerder heb ben gemeld, in de wielerwereld op inter nationaal gebied weer leven in de brou werij komt Nu is het wel waar, dat in verschillende landen ingrijpende verande ringen zijn doorgevoerd, welke op het eer ste gezicht den indruk zouden vestigen, alsof er heel wat zou zijn veranderd en het wedstrijdwezen in de toekomst een geheel ander beeld zou verkrijgen Niets is evenwel minder waar dan een dergelijke veronderstelling. Het bloed kruipt immers ook hier, waar het niet gaan kan. Voorloopig kan men er van verzekerd zijn, dat, zoolang niet op internationaal gebied de verschillende in enkele landen doorgevoerde veranderingen zijn vastge legd het karakter van het w e d s t rij d- wezen on zich niet zal veranderen Men behoeft daarvoor Dovendien niet erg ver te kijken. Nauwelijks bepaalt men in België, dat de z.g. onsportieve Zes daagschen zouden worden verboden, of de directie van het Sportpaleis te Antwerpen heeft er weer wat op gevonden en schrijft een Vierdaagsche uit. waarbij de renners vier maal zes uur zullen rijden, hetgeen vrijwel volkomen overeenkomt met het karakter van den strijd, welke op een Z laagsche geleverd wordt. Wij hebben in dat opzicht het oordeel gevraagd van Arie van Vliet, die, zooals men weet, ook reeds voor dit wielerfestijn in de Schelde- stad is gecontracteerd. „Persoonlijk wil ik u wel zeggen", aldus deelde v. Vliet mede, „dat ik het onspor tieve van een Zesdaagsche nooit heb inge zien. Waarom men het organiseeren van een Zesdaagsche verboden heeft, begrijp ik niet erg best” combine alleen brengt geen beslissing. „Ik heb zelf in totaal aan zes Zesdaag schen meegedaan en bewaar daaraan steeds de beste herinneringen. Inderdaad is het geen peulschilletje, om een Zes daagsche uit te rijden, laat staan om hem te winnen. Men spreekt en schrijft veel over combines, die den Zesdaagschen den nek hebben omgedraaid, doch ik zeg u. dat geen enkele Zesdaagsche zuiver met com bine werd gewonnen. Waarvoor zouden de kopstukken anders gedurende de neutrali satie des nachts, óp van de zenuwen, als kinderen in de cabines hebben zitten hui len, wanneer alles voor hen reeds tevoren in kannen en kruiken zou zijn geweest, dank zij een handige afspraak? Het win nen van een Zesdaagsche is voor beroeps rijders van veel te groot financieel belang, zoodat, wanneer een koppel ook maar een kleine kans heeft op een overwinning, het alles in het werk zal stellen, om deze over winning in de wacht te sleepen. Mogelijk dat men een afspraak maakt met kleinere koppels, met renners van een lagere klasse doch wat kunnen deze je nu helpen, wan neer het gaat in een strijd tusschen kop pels met renners van een hoogere klasse? Zij kunnen je hoogstens in de gelegenheid stellen, zoo nu en dan op een gunstig oogenblik te demarreeren, hetgeen je dan een voorsprong kan bezorgen, welke je an ders heel wat meer moeite zou hebben kunnen kosten Doch zij toch zijn immers niet de aangewezen renners, om een ont snapten en gevaarlijken concurrent terug te halen; dat moeten de prominenten im mers zélf doen” De Italia-schans officieel In gebruik genomen. Te Cortina d’Ampezzo werd Zondagmid dag de nieuwe springschans, bestemd voor de a.s. wereldkampioenschappen, officieel in gebruik genomen. De nieuwe schans heeft men den naam gegeven van Italia- schans. Er kunnen sprongen op gemaakt worden tot een maximum van 89 meter. Dit maximum werd in het openings- programma lang niet bereikt. De bekende Italiaansche springer Da Col sprong resp. 59 en 63 meter en kwam als overwinnaar uit den strijd met 223.5 punten. Tweede werd de Noor Kjelberg, de trainer van de Italiaansche skiploeg COMPETITIE VAN DEN H. D. B. In Het Paviljoen speelde Zondag O.D.B. tegen O.D.I., voor de eerste klasse compe- was: Ö.D.B.O.D.I.: J. de tacobe 11; J. PaterJ. Mol- ,Zoo heb ik, en met mij veel ouderen, het nooit bekeken en willen bekijken. Ik was e- bleef amateur in hart en nieren totdat ik de hoogste klasse bereikt had en hoewel ik toen reeds zoover was, dat ik als beroeparenner een behoorlijk inkomen kon verwerven, heb ik nog een jaar ge wacht met den overgang naar het profes sionalisme in verband met de Olympiade Dat is amateurisme en alleen op deze wijze kan men de topklasse bereiken. Daarna zou ik toch zeker gek geweest zijn, indien ik geen gehoor gegeven had aan al de prachtige aanbiedingen, welke ik als we reldkampioen kreeg. Het is echter jammer, dat er voorloopig niet veel zal komen van nieuwe wereldkampioenschappen”. Mei vertrouwen de toekomst tegemoet. „U zoudt ongetwijfeld denken, dat ik het prettig vind, omdat ik op deze wijze lang in het bezit blijf van dezen belangrijken titel. Toch is het niet zoo. Ik had liever vandaag dan morgen opnieuw de wereld kampioenschappen. Er blijft daardoor meer spanning in de topklasse en het zal daarbij veel meer werk brengen dan op het oogenblik. Ontevreden over den huidigen gang van zaken ben ik geenszins, vooral nu ik ook weer zal kunnen starten in Duitschland, doch ik neam in dat opzicht wel een uitzondering in. Ik kan en mag titie van den H. D B. De uitslag BlooisA Ji hoek afgebr.; J. C. v. d. Klein—B. Diepen- daal 11; H RensenJ. Waasdorp 11; J. C. Heeneman—L. van Duivestein afge broken; G. de Jongh—C. van Gaaien 1—1, A. F. Langeveld sr.—H. Ladrak (2—0 (regl.); A. Westendorp—A Waasdorp 0—2; B. Beekhoven—P. Swart 1—1; A. F. Langeveld jr.—J. v. d. Starre 0—2. Voor- loonige ultslae 7 De Amsterdamsche recherche heeft Zaterdag een man gearresteerd, die tegen woekerprijzen vet wilde verhandelen. De politiemannen zagen den man, die een koffer bij zich had, druk discussieeren op de Heerengracht in de hoofdstad met een anderen man. Het was kennelijk een zaken gesprek en de rechercheurs beslo ten een kijkje in den koffer te nemen. Tot hun verbazing bevatte deze 20 pond vet, gedeeltelijk in zakjes verpakt, gedeeltelijk nog rauw. Het gesprek dat gevoerd was, bleken onderhandelingen te zijn tot ver koop van dit vet voor 3 per pond. De kooper had reeds een klant, die bereid was 3.25 voor een pond vet te betalen. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat het vat reeds door verschillende handen was gegaano.a. waren een melkboer en een koopman in deze zaak betrokken. De prijs was opge- loopen van 80 cent tot 3.25 per pond. De politie heeft het in beslag genomen en zal het een dezer dagen volgens den wettelijken weg tegen den juisten prijs verkoopen. mijn eischen stellen en ondervind daarbij geen hinder bij het aangaan van contrac- tueele verplichtingen, met welke instantie ik ook in aa raking kom’ „Daarom zult u gemakkelijk kunnen be grijpen, dat ik met vertrouwen de toekomst tegemoet ga waarbij ik de hoop uitspreek, dat ik spoedig ook in ons land, dat zal kunne:, vinden, waarvoor ik thans mijn toevlucht moet nemen tot de nabuur- staten” SCHAATSENRIJDEN De prijzen worden niet uitgereikt Naar men ons officieel mededeelt, is in de vergadering van vertegenwoordigers uit de besturen der V.V V.’s Langweer en Sneek, besloten voor den wedstrijd van Zaterdag 11 Januari géén prijzen toe te kennen, omdat niet met zekerheid is vast te stellen, wie de winnaars zijn. Werd er reeds groote verwarring ge sticht door de ruim tweehonderd rijders, die foutief gestart zijn, daarnaast heb ben vele anderen de contrölepost Pavilion Sneekermeer niet aangedaan, hoewel aan iëderen deelnemer een routekaart was uitgereikt. Bovendien zijn door een aantal deelnemers nog verscheidene onregelma tigheden gepleegd Een juiste controle is door een er. ander onmogelijk geworden Aan alle deelnemers, die den tocht heb ben volbracht, zal de medaille van V V V. Langweer worden uitgereikt. Met het toezenden van de medailles voor den tourtocht, die van Sneek uit gereden werd, wordt deze week een aanvang ge maakt SCHAKEN. Het dikke pak sneeuw, dat de laatste dagen ons land bedekte, verleidde een troepje opgeschoten jongens te Enspijk tot het al-oude vermaak van sneeuwballen gooien. Toen een bal met geweld de voor deur der woning van een der inwoners van dat plaatsje raakte, wond deze zich daar over zoo op, dat hij naar buiten snelde, waarop een vechtpartij in de sneeuw ont stond. Hierin mengde zich ook de 30-jarige zoon van den verontwaardigen Enspijker en de ruzie liep tenslotte zoo hoog, dat de 19-jarige v. d. W. een mes greep, waar mede de zoon eenige steken in den buik kreeg, terwijl zijn kleeren deerlijk werden gehavend Dit was het einde van de pret. Er werd medische hulp uit Beesd gevraagd en het slachtoffer werd naar het zieken huis te Utrecht overgebracht. IJzendoorn. Deurlo w.o.p. van Hofland en de Pauw w.o.p. van Groos. Op 10 Februari zullen wederom wed strijden in Amicitia worden gehouden, tusschen Haagsche boksers. Slechts dan kan toegang tot de wedstrijden worden verleend, indien de diplomahouders op hun diploma een foto hebben aange bracht. NATIONALE SKI-WEDSTRIJDEN TE SCHOORL Dank zij het initiatief van enkele ski- enthousiasten werden Zondagmiddag op het bekende speelduin te Schoorl, achter hotel „De Roode Leeuw" nationale ski- wedstrijden gehouden. Bij de afbakening van deze voor Nederland unieke skibaan was men algemeen van oordeel, dat hier de beste Nederlandsche afdalingsbaan werd aangetroffen, terwijl de groote sneeuwval in Schoorl ruim 35 c.M een succesvollen wedstrijd in het uitzicht stelde. Door den plotseling ingevallen dooi verkeerde de baan Zondag echter niet in zoo’n .uitstekenden toestand, maar een zeer intensief „wachsen" van de ski’s deed de stroefheid van de sneeuw op de geleverde prestaties minder invloed uit oefenen. De uitslagen waren: Dames slalom: 1. mej. A. Asjes, Alk maar, 49 sec. 2. mej. Landman 1 min. 2 sec., 3. mej. Arntz, 1 min. 37 sec. Heeren slalom: 1. A. Vis, Wormerveer. 31 sec.; 2. J. A. Korteweg, Alkmaar, 35.4 sec.; 3. W. Jansen. Amsterdam, 36.4 sec. Meisje uit Vlaardingen spoorloos verdwenen Namens den vader verzoekt de wnd. commissaris van politie te Vlaardingen opsporing, aanhouding en terugbrenging van de minderjarige Adriaantje in ’t Veld geboren te Dordrecht. 20 Januari 1923, leerling-kapster, wonende te Vlaar dingen, Cornells Houtmanatraat no 5, die sinds Maandagmorgen 6 Januari j.L spoorloos is verdwenen. Zij is vertrokken met een kartonnen doos, waarin verschil lende kleedingstukken. Stamkaart en textielkaart heeft zij bij zich. Zij heeft relaties in Venlo. Dorcjrecht en Amers foort. Het signalement luidt: lang 1.68 a 1.70 meter; iicthblond haar met kuif aan de voorzijde, van achteren lang, met lichte re streng (bijna wit) op het achterhoofd; lichtblauwe oogen; breede. korte neus; twee groote snijtanden; lichtblonde wenk brauwen; gezonde kleur, rond gezicht. Haar kleeding bestaat uit donkerblau we ratiné winterjas met breede revers, welke jas alleen aan de voorzijde voor zien is van een band met gesp; choco- lade-bruine kousen;schoenen: zwart .suède met lakrandie óf donkerblauw; 'blootshoofds; roode zijden shawl; blauwe gebreide rok en gebreid los jasje van geelachtige kleur met roode en groene bloempjes erop geborduurd óf bruine jurk óf gebloemde jurk (blauwe en witte bloemen) óf blauw gebreid jasje met rood randje aan kraag en mouwen. gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het bleek te zijn de 12-jarige K. uit Venlo. Bij het verdere onderzoek bleek, dat met de aanhouding van dezen jeug digen dader een goede vangst was ge daan, want de recherche is er thans reeds in geslaagd ook overeenkomstige diefstal len, gepleegd in de St. Martinuskerk en in de hoofdparochiekerk van St. Martinus op te helderen. In verband met deze diefstallen, waar omtrent reeds een bekentenis werd afge- legd, heeft de recherche nog aangehou den een broer van genoemden K., het 16-jarig meisje v. d. A. en het 13-jarig meisje P. De kinderen besteedden het op deze wijze ontvreemde geld aan snoep goed. Ook in de Dominicanerkerk en in de Rectoraatskerk aan den Maagdenberg werden overeenkomstige diefstallen ge pleegd. Naar deze laatste kerkdiefstallen wordt nog een onderzoek ingesteld. v. Werkhoven, met geweldig succes werd opgevoerdde drie meest prominente fi guren van S. A., t.w de heeren P. v. d. Griend, G. v. Katwijk en C. Ie Jour, wer den gehuldigd en ontvingen een geschenk. Zeer aardig was ook het door de adspi- ranten vertoonde „Sportiviteit enthou siasme, zelfbeheersching" en niet minder succes verwierf de proclamatie, voorge lezen door den heer Jac. v. Werkhoven, waaruit bleek, dat S. A. van 1933 af steeds een elftal als kampioen kon aanwijzen. De „5 matrozenmeisjes" o. I. v. Gré Pink ster hebben eveneens zeer veel tot het welslagen van den avond bijgedragen. Bernard Barends en Jopie Wennex zorg den als steeds voor de amusante noot Na de pauze voerden het woord de heeren J. H. F. de Boer (onderafd. den Haag NVB); J. A. v. Erk (SVGEB)J Crooy (Clingen- daal) en v. d. Veen (Loosduinen ZMC). Al met al een geslaagde avond. WINTERSPORT Uit opslagplaats te Amsterdam Op den avond van 11 Januari hebben dieven een groeten slag geslagen in een opslagplaats in de Nieuwe Uilenburger straat te Amsterdam Voor ruim 5000 is hier aan textielgoederen gestolen. De directeur van de firma aan wien de goederen toebehooren, werd dien avond omstreeks half twaalf opgebeld door een nachtwaker, die hem mededeelde, dat hij de deur van de opslagplaats open had aangetroffen. Zij bleek geforceerd te zijn met een beitel. Onmiddellijk werd een on derzoek ingesteld, waaruit bleek, dat vijf kisten inhoudende 1345 dozijn dameskou sen een baal lingeriekatoen en 13 doozen inhoudende in totaal 119 wollen dekens vermist werden De dieven zijn zeer begunstigd geweest door de duisternis, doch hoe zij er in ge slaagd zijn deze groote partij goederen onopvallend te vervoeren, staat nog niet vast. Het onderzoek wordt nog voortge zet. Met 35 In den stedenwedstrijd tegen Rotterdam De belangstelling voor de gisteravond in Amicitia gehouden amateurwedstrijden, georganiseerd door de boksvereeniging Ursus, was zeer groot Er werd over het algemeen goede sport te zien gegeven. Vooral de partij van den kampioen ve- dergewicht, Krijger uit Rotterdam. te gen Amey was van goed gehalte. Hoewel de Hagenaars zich uitstekend weerden, won Krijger met groote puntenmeerder- heid door betere techniek en zuiverder stooten. Een gedeelte van het publiek was het met dit besluit niet eens en gaf door fluiten haar meening te kennen. Van de 4 partijen tusschen Rotterdam en Den Haag won Rotterdam er twee, ter wijl er één onbeslist eindigde Verder waren er nog enkele bij-par- tijen tusschen Haagsche boksers, waar van de laatste partij tusschen den nieuwe- ling-prof J. de Pauw en Groos een gemak kelijke puntenzege voor de Pauw ople verde De uitslagen luiden: Willemsen. w.o.p. van Oudenaarden (R), Timmers (R) w.o.p van Leinweber (H.), Krijger (R.) w.o.p, van Amey (H de Roode (H) bokst onbeslist tegen v. d. Stam (R.). Bijpartijen: Kalf bokst onbeslist tegen groote moeilijkheden. In de 12e ronde was Armstrong niet meer in staat vol doenden weerstand te bieden aan de voortdurende aanvallen van Zivic, waar op de scheidsrechter den ongelijken strijd staakte Zivic won dus door een techni- schen knock-out Een jeugdige dievenbende ontdekt De gemeentepolitie te Geldermalsen heeft twee personen op heeterdaad be trapt, toen zij bij den winkelier V. al daar twee paar schaatsen en een paar kleinigheden ontvreemdden. In samen werking met de Rijksveldwacht werden nog vier paar schaatsen, welke van rij wielen waren ontvreemd, opgespoord. Het kwam aan het licht, dat zich een complot van vijf jongelui had gevormd, die er werk van maakten bij winkeliers hun slag te slaan Dit complot maakte reeds langen tijd Geldermalsen en omge ving onveilig. Het vijftal heeft bekend, Nadat proces-verbaal was opgemaakt, zijn de jongelieden op vrije voeten ge steld. Dank zij de oplettendheid van de poets vrouw H., die in de kerk van O.L.V On bevlekt Ontvangen aan de Mariastraat te Venlo haar bezigheden verrichtte, is de recherche er in geslaagd de hand te leg gen op een vijftal jeugdige dieven, die in verschillende kerken der stad er hun werk van maakten de offerblokken te lichten. Toen mej. H des morgens in de kerk kwam, zag zij, dat een offerblok onderst boven stond. Zij waarschuwde den kos ter en toen bleek, dat er geld uit het offerblok was ontvreemd. Samen beraamden zij, zoo meldt de „Tel.”, een plan om den dief zoo spoedig mogelijk te ontmaskeren. Reeds eerder dan men verwacht had, gelukte dit plan, want nog denzelfden morgen kwam een jongen de kerk binnen, die in de nabij heid van het offerblok ging zitten bidden. Het viel echter op, dat de knaap meer op de verrichtingen van de poetsvrouw lette, dan dat zijn gdachten bij het gebed waren. Tegen twaalven deed de poetsvrouw alsof zij de kerk verliet, doch ging langs de achterzijde wederom binnen, waarna zij met den koster in de sacristie post vatte. Toen de knaap zich alleen waande, begaf hij zich naar het offerblok. De kos ter hoorde het gestommel, doch liet den jongen even begaan. Toen plotseling de sacristiedeur geopend werd, zat de knaap op de knieën bij 't offerblok en was hij bezig het aanwezige geld daaruit te ver wijderen. De jongen poogde te ontvluch ten, doch werd weldra door den koster Liever een Zesdaagsche dan een Vierdaagsche. „Persoonlijk rijd ik liever een Zesdaag sche dan den komenden Vierdaagsche. Vooreerst zal nu ieder uur, waarop gere den wordt, heel wat feller gestreden wor den dan op een Zesdaagsche Voor ons, sterk getrainde renners, die veel beter be stand zijn tegen de vermoeienissen van een Zesdaagsche dan de kleinere renners, brengt de komende Vierdaagsche boven dien nog het nadeel, dat de zwakkeren ge durende den nacht voldoende gelegenheid krijgen, zich geheel te herstellen, om den volgenden dag fit aan den strijd deel te nemen. Zij zullen dus in den loop van den strijd niet zoo gemakkelijk meer afzakken of geheel afvallen en kunnen het ons daar door heel wat moeilijken maken dan in een Zesdaagsche” Steeds afbrekende critiek. „Ik zou u nog heel wat meer kunnen vertellen over de Zesdaagschen, doch ik w: over dit onderwerp thans liever niet te veel zeggen, daar het toch niet van belang kan zijn voor de wielersport, zooals ik die zie in de toekomst. Wel is het mij steeds i opgevallen, dat, als critiek geleverd werd over een Zesdaagsche, deze steeds afbre- I kend was en nooit opbouwend. Men wist I steeds te vertellen van combine zus of combine zóó, doch in werkelijkheid was men er steeds naast. Men heeft daardoor veel afbreuk gedaan aan onze belangen en aan de belangen van de wielersport in het algemeen. Als ik in het buitenland rijd en ik zie, dat ik den wedstrijd onmogelijk kan winnen, doch een ander Nederlandsch kop pel kan ik de overwinning bezorgen door het een handje te helpen, dan doe ik dat, doch dan is dat geen combine, zooals men het dan wil doen voorkomen Bovendien ben ik persoonlijk van meening. dat wij, als beroepsrenners, ons veel meer amateur voelen op de fiets, dan de jongeren onder de amateurs Wanneer je vandaag aan den dag een jong amateurtje vraagt: „En jon gen, wat denk je ervan?” dan zal je slag op slag vernemen: „Ach. nog een jaartje of twee als verdienen” Chauffeur stal meel In samenwerking met de contróle- ambtenaren heeft de gemeentepolitie te Waalwijk de hand gelegd op een chauf feur. die werkzaam was op een meel fabriek. Deze man stal meel van zijn patroon en verkoch* dit tegen een hoogen prijs aan een bakker. Zijn opzet werd, zoo meldt de Msb.”. ontdekt, toen bij con- tróle bleek dat de vrachtwagen, dien de de chauffeur bestuurde, een baal meel meer vervoerde, dan het geleideblljet aan wees Toen hij aan een nauwgezet verhoor werd onderworpen, viel hij al spoedig door de mand en legde een bekentenis af Hoeveel meel H op deze wijze ont vreemd en aan den bakker verkocht heeft, is niet luist bekend De meelfabri kant. voor wien H. werkte, wist van het heele geval niets. Het schijnt, dat ook de bakker niét wist, dat het meel van diefstal afkomstig was Felle uitslaande brand in fabrieks gebouw te Dongen Zaterdagavond brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in een der gebouwen van de N.V. Bierbrouwerij De Kroon, Hoogeham, te Dongen. De direc teur, de heer van H. van Tuyn. trachtte, toen hij den brand ontdekte, met een schuimbluschapparaat het vuur te be dwingen, hetgeen hem evenwel niet ge lukte. De motorspuit der gemeentelijke brandweer was spoedig ter plaatse, maar door den grooten sneeuwval duurde het enkele oogenblikken, alvorens er water gegeven kon worden. Het vuur vond gre tig voedsel in de groote hoeveelheden kisten, kratten en ander pakmateriaal e is aangenouoen oe lo-jange xv. alsmede in het met riet beschoten dak heling werd de 20-jarige rijwiel- Dank zij de gunstige windrichting en het feit, dat de voorbouw der brouwerij doof een brandmuur van het achtergedeelte was gescheiden, kon de brandweer na hardnekkigen strijd het vuur tot het pak huis beperken. De brandweerlieden had den een zware taak, daar de slangen in korten tijd geheel met ijs bedekt wa ren en door het instorten van een gevel er groot gevaar bestond voor verdere in stortingen Er deed zich nog een onge val voor, dat vermoedelijk niet zeer ern stige gevolgen zal hebben. De brouwers knecht J. S. wilde de paarden lossnijden en kreeg van een der angstig geworden beesten een trap Een dokter verleende de eerste hulp, waarna de man naar zijn woning werd vervoerd. Als merkwaardigheid bij dezen brand kan nog vermeld worden, dat de ver schillende autoriteiten ter plaatse ver schenen, gekleed in jacquet, en getooid met hoogen hoed. Korten tijd tevoren had n.1. ten gemeentehuize de plechtige installatie plaats gehad van den nieuwen burgemeester, dr. J. Sweens, en het ge zellig samenzijn werd beëindigd door de mededeeling van den brand. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Het vierde lustrum van „Lenig en Snel” Het zal Zondag 9 Februari a.s. een merkwaardige dag zijn voor het Haagsche „Lenig en Snel", dat met zeer groot suc ces in de eerste klasse van de onderafd. den Haag (N.V.B.) speelt, want dan is het 20 jaar geleden, dat deze krach ige en goed georganiseerde vereeniging werd op gericht. Des morgens om 9 uur zal in de Kapel van de Eerwaarde Zusters in de Newtonstraat door kapelaan D. Buis een Heilige Mis worden opgedragen. Ver wacht wordt, dat alle leden, donateurs- (trices) op 9 Februari op voormeld uur aanwezig zullen zijn, om de Heilige Com munie te ontvangen. ’s Middags om 4 uur zal in „Musica” worden opgevoerd de „Lens Revue", ein digende pl.m. 7.30 uur, waarna tenslotte tot 11 uur de groote aanhang van de spelers uit de Vreeswijkstraat gezellig bij- eenblijven. HET KOPEREN FEEST VAN „SEMPER ALTIUS" In de Poort van Kleef heeft Semper Al- tius het feit herdacht, dat het 12j jaar geleden het levenslicht zag. Over offi- cieele belangstelling hadden de spelers van den Benoordenhoutscheweg niet te klagen Er waren bestuursleden der Haagsche afdeeling en van diverse ver- eenigingen. Ook waren er tal van bloe men en schriftelijke gelukwenschen. Aangezien de voorzitter van de jubi- leerende vereeniging, de heer P. v d. Griend, niet tijdig aanwezig kon zijn, heeft de 2e voorzitter, de heer Jac. van Werkhoven, het welkomstwoord uitge- sproken, waarna de vereenigingsschets 34—4$. Vermoedelijk zal Eindhoven met „1928—1941", auteurs Fred. Bontje en J. A trimnAn i gen, wat denk je ervan?” dan zal je slag amateur en dan ga ik geld

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7