Orkaan teistert Spanje De aanvallen op Engeland I V 8 V 8 i 5 ’-yW xFoz< z 1941. Donderdag 23 Januari. De aangehouden weer Mendoza” 1 A No. 17782. een De oorlog ter zee aan Een oorlogskabinet op dit oogenblik niet raadzaam De hulpverleening Engeland Dokterstelefoon: De haven van Margate en spoorweg getroffen Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gisterochtend van zeer geringe hoogte de haveninstallaties van Margate, aan de monding van de Theems, met suc ces aangevallen. De bommen troffen de kade en gebouwen aan de haven. Er konden aanhoudende ontploffingen en branden worden waargenomen. Vele scheepsongelukken Uit geheel Spanje komen voortdurend nieuwe berichten binnen over nood weer en spoorwegongelukken als ge volg daarvan. Ook zijn vele scheeps ongelukken door den orkaanachtigen storm veroorzaakt. VERDUISTEREN van 6.10 uur n.m. tot 9.33 uur v.m. I Spoorwegtunnel ingestort No. 394920 De vlootbewapening Mi VOOR ONZE BEHOEFTIGE LANDGENOOTEN Berlijn over de Britsche heerschappij ter zee Influenza-epidemie in gebombar deerde steden Maan: 23 Jan. op 5.36 uur v.m.onder 2.45 uur n.m.; 24 Jan. op 6.40 uur v.m.; onder 3.37 uur n.m. Jongen van brug gewaaid Rede van minister Churchill in het Lagerhuis Willkie naar Engeland vertrokken Meer dan honderd visschers- vaartuigen vergaan Hel Fransche schip „Mendoza” iè, op weg van Zuid-Amerika naar Frankrijk met levensmiddelen, voor den tweeden keer door een Engelschen hulpkruiser aangehouden (Scheri) Crediet van 909 millioen dollar goedgekeurd 5 s i 5 s I 5 V Waarschuwende stemmen Britsche torpedojager verloren COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: Z*7- Ziekenfondsleden De Volharding; op uur zwoegen slaagde de brandweer er in den kleermaker met een touw weer aan land te trekken, waar hij bezwijmde. Op het spoorwegtraject Madrid-Sara- gossa is een tunnel ingestort. Als ge volg hiervan is de verbinding tusschen de hoofdstad en Saragossa verbroken. TELEFOON 336327. GROOT HE.RTOGINNE.LAAN 68. SoCMTES ZAL ZVH HET GEDISTINGEERD MILIEU VOOR. GEESTELIJKE VER STROOING A A A A A A A A A A A A A A s A A g A A A A s No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Tusschen 10 a. n.m. en 7 u. v.m.: nen komen); de vele en fantastische salarissen e.d., die van het collectegeld zouden afgaan (er wordt naar zooveel mogelijk onbetaalde medewerking ge streefd); het beweerde on-Nederland- sche karakter van de stichting (ver scheidene vooraanstaande Nederlanders geven hun naam aan dit werk, zooals men weet, en tal van Nederlanders wer ken eraan mee); het Duitsche „model”, waarnaar W.H.N. is gevormd (men zal na hetgeen wij schreven, inzien, dat een voor de bezettende macht begrijpe lijke vorm noodzakelijk was). Wie meent, zich van medewerking te mogen onthouden of het werk te mogen bena- deelen op grond van dergelijke onbe wezen verdenkingen of geruchten, of misschien ook wel eens achter zulke argumenten zich verschuilt om hart en beurs gesloten te kunnen houden, be denke. dat hij hiermee, in de gegeven omstandigheden, zijn behoeftige land- genooten op de meest pijnlijke wijze treft. Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikerikf” „De Nieuwste Mode” ^Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.—. Franco per post met Mode blad 4.—, zonder Modeblad 3.75 Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.— p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et, fr. p. post 10 ct Uit Oviedo wordt gemeld, dat bij de spoorbrug van Pola de Lena een 14-jari- ge jongen door den storm van de brug in het water geblazen en 300 m. door de golven werd meegesleurd tot hij op een klein eilandje aanspoelde. De autoriteiten kwamen aan den oever bijeen, maar kon den het eilandje niet bereiken, tot een moedige kleermaker op een paard sprong en na een levensgevaarlijke worsteling met de golven op het eilandje kwam Toen was het jongetje echter al dood. De kleer maker kon niet terug, omdat het water inmiddels zeer was gestegen. Pas na vijf Gistermiddag heeft een Duitsch ge vechtsvliegtuig met succes een aan val in scheervlucht ondernomen op de spoorbaan van Ipswich naar Felix stowe aan de Noordzeekust. De bom men troffen doel en vernielden den spoorweg op verscheidene plaatsen. Over het optreden van de Duitsche luchtmacht van Dinsdag wordt van Engelsche zijde nog gemeld, dat in verscheidene deelen van Oost-Enge- land een groote bedrijvigheid ontwik keld werd. In de buurt van Londen werden eenige bommen geworpen. Daarbij werden eenige huizen bescha digd en verscheidene slachtoffers ge maakt. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. f50310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 194, Tel. 778038; Filiaal N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. Couvóe, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft Winston Churchill gisteren het tweedaagsche debat in het Lagerhuis over de Engelsche productie en het ge bruik van het menschenmateriaal beslo ten met een lange rede, waarin hij o.a. Wendell Willkie is gisterochtend met den „Yankee Clipper" via Lissabon naar Engeland vertrokken. Hij wordt verge zeld door Cowles, den uitgever van de .Minneapolis Star Journal” en door den •bankier Therne Willkie verklaarde, dat zijn reis een particulier karakter draagt. Hij kon met zeggen, wanneer hij naar Amerika zal terugkeeren. Hij zeide te hopen terstond na zijn aankomst in Lon den, Churchill, den minister van arbeid Bevin en andere Engelsche staatslieden te ontmoeten. Volgens te New York beschikbare be richten, neemt een influenza-epidemie in Groot-Brittannië de laatste dagen een zorgwekkenden omvang aan. Tegenover de geruststellende verzekeringen van de overheid, dat de epidemie slechts hier en daar optreedt, staat hei feit, dat uit een geheele reeks steden in Zuid- en Midden-Engeland onrustbarend hooge ge tallen van patiënten zijn ontvangen. Het ergst is de toestand in de door de Duit- schers gebombardeerde havenplaatsen als Bristol, Liverpool en Southampton, waarin in de nabijheid der stad groote kampen met barakken moesten worden ingericht, om de patiënten op te nemen. Nu de eerstvolgende geldinzameling voor „Winterhulp Nederland” nadert, moeten wij ons, in het belang van onze behoeftige landgenooten, nog even met deze instelling bezig houden. Want het behoeft niet te worden verbloemd het resultaat van het werk dezer stichting is tot dusverre nog niet zóó geweest als men had verwacht en als terwille van onze behoeftigen mocht worden ge- wenscht. Wij leggen op dit laatste den nadruk, omdat nog maar al te weinig rekening wordt gehouden met de zeer bijzondere omstandigheden, waaronder wij hier te lande thans leven en die bij de beoor- deeling van vele belangrijke zaken een factor van overwegend belang vormen. Het is nu eenmaal zóó, dat men in bezet gebied niet het maatschappelijk leven naar eigen inzicht kan inrichten maar is gebonden aan den wil van de bezetten de autoriteiten. Dat dit niet altijd even graag wordt aanvaard, zullen ook deze autoriteiten, die immers meermalen waardeering hebben getoond voor veel, dat zij in ons land hebben aangetroffen, stellig begrijpen en billijken. Men mag echter eischen, dat de bevolking van het bezette gebied haar positie evenzeer zal begrijpen en zich in haar houding naar dat begrip zal voegen, zulks te meer als het rechtstreeks om haar eigen belang gaat Het Nederlandsche volk heeft zich, in het algemeen gesproken, nimmer onbe tuigd gelaten als een beroep werd ge daan op zijn goede hart en zijn sociale gevoel ter ondersteuning van hen. die hulp behoeven. Belangrijke sommen uit de overheidskassen geld van de be lastingbetalende burgerij zijn daar aan steeds besteed, de kerkelijke en de particuliere liefdadigheid hebben zich op dit gebied steeds zeer verdienstelijk gemaakt. Er is op dit sociale en chari tatieve terrein in ons land van ouds veel en goed werk tot stand gebracht. Winterhulp-Nederland. gesticht initiatief van de hoogste burgerlijke bezettingsautoriteit hier te lande, Rijks- commissaris Rijksminister Seys Inquart, beoogt geenszins, aan dezen Nederland- schen arbeid een einde te maken. De directeur-generaal der stichting, een landgenoot var ons zooals men weet, heeft hierop bij herhaling den nadruk gelegd. Wat men wèl wil, dat is den steun aan de behoeftigen in het geheele land saneeren en uitbreiden, vooral ook éénheid in dit noodzakelijke werk bren gen. Want men heeft bevonden, dat hier te lande de liefdadigheid wel zeer ver snipperd is en als geheel ongeorgani seerd, waardoor zoowel het binnen komen van de goede gaven als de beste ding ervan zonder een vast plan voor het geheel geschiedde en daar door zeer ongelijk was verdeeld, het aantal openbare inzamelingen, door straat- en huizencoilecten of op andere wijze, voor allerlei afzonderlijke doel einden tot een bedenkelijk groot aantal was gestegen, de organisatie van die in zamelingen lang niet altijd op de meest doeltreffende manier was geregeld, soms veel geld verloren ging, b.v. door betaling (zelfs tot 50 pCt. van de op brengst toe) aan collectanten, enz. Dan zijn er ijverige en slappe comité’s, waar door de „spreiding” van de liefdadig heid natuurlijk zéér ongelijk is. Winterhulp-Nederland nu stelt zich ten doel, het alles in één groot verband te brengen, waardoor de inzamelingen zich over het geheele land tot allen, die tot offeren in staat zijn, op gelijke wijze kunnen uitbreiden, het resultaat zoo hoog mogelijk kan worden opgevoerd en de binnengekomen gelden of eventueel goederen zoo billijk en juist mogelijk kunnen worden verdeeld over allen, die voor hulp in aanmerking komen, alle behoeftige Nederlanders zonder aanzien des persoons, in wélken zin ook (niet allerlei aparte groepen of groepjes, met uitzondering van anderen, die in dezelf de omstandigheden verkeeren). Dit doel kan langs vrijwilligen weg slechts worden bereikt als het Neder landsche volk, met inzicht in de reali teit waarin wij thans hier leven, zijn volle medewerking verleent. Doet het dit niet, dan worden daarvan onze be hoeftige landgenooten het slachtoffer. Het gaat hier om een beroep op Neder landers ten bate van Nederlanders. En uit hetgeen wij hierboven hebben uit eengezet, zal men begrijpen, dat de meest beklagenswaardige onder ons de dupe worden als niet alle meer bevoor rechten hun moreelen en socialen plicht jegens hen vervullen. En dit is toch iets wat de Nederlanders, die ondanks hun individualisme een sterke sociale ge zindheid hebben, niet willen. Wij willen thans niet opnieuw ingaan op de bekende motieven tegen de Win- terhulp-actie den naam. die herinnert aan de overeenkomstige Duitsche bewe ging; de ongemotiveerde bewering, dat het ingezamelde geld grootendeels naar Huitschland zou gaan (alsof de bezet tende autoriteiten hier niet op minder omslachtige wijze aan geld zouden kun- Engelsch vliegtuig neergehaald Duitsche jachtvliegtuigen hebben gister middag boven het Zuidelijk deel van de Noordzee een Engelsch vliegtuig van het type Bristol-Beaufort neergeschoten. Britsche vliegtuigen boven West-Duitschland Gisteravond zijn eenige Britsche vlieg tuigen naar West-Duitschland gevlogen Zij wierpen een klein aantal brisant- en brandbommen neer, die slechts onbelang rijke schade aan particuliere eigendom men aanrichtten Kleine branden, die uitbraken, werden in de kiem gesmoord. Verliezen van menschenlevens zijn tot dusver niet bekend geworden. Nog een Brltsch vliegtuig neergeschoten Dinsdagmiddag hebben Duitsche jacht vliegtuigen boven de Noordzee ook nog een Britschen bommenwerper van het type Bristol-Blenheim na een kort gevecht neergeschoten. In de haven van Olhao zijn meer dan 100 visschersvaartuigen aan een storm ten offer gevallen. In de haven van Huelva is de visschers- boot „Maria Narvaez" gezonken en 17 an dere visschersschepen zijn ten deele zeer zwaar beschadigd. Uit talrijke plaatsen in Spanje worden overstroomingen gemeld, daar de rivieren buiten de oevers zijn ge treden. De Ebro stond bij Saragossa 5 m. boven normaal. In de provincie Palencia traden de Carrion de Pisu Erga en de Rubagon buiten de oevers. Daardoor is o.a de spoorlijn tusschen Aguilar de C^mpo en Mata Porquera plaatselijk ver nield, zoodat de express van Madrid naar Santander bleef steken. Te ladiz heeft ne‘ noodweer de electri- citeitsvoorziening gestoord, zoodat de kranten niet konden verschijnen. Aan het strand aldaar spoelden 3 lijken van ver dronken zeelui aan. Alleen reeds uit het barakkenkamp van Bristol wordt van betrouwbare zijde vernomen, dat aldaar in de tweede week van Januari ruim 2000 zieken zijn on- dergebracht. Het kamp is thans reeds volkomen vol. Veel slachtoffers maakt de ziekte ook in Leicester, hoewel deze stad tot dusverre niet sterk onder Duit sche luchtaanvallen te lijden heeft ge had. De inflyenza is daar echter zeer kwaadaardig en heeft reeds een veront rustende stijging teweeggebracht in het aantal sterfgevallen. Evacuatie van kinderen gestaakt Volgens een bericht van de „New York Herald Tribune” uit Londen heeft onderstaatssecretaris Shakespeare mede gedeeld, dat de evacuatie van Britsche kinderen naar Canada, Australië en de Vereenigde Staten wegens het gebrek aan scheepsruimte en de gevaren der zeereizen gestaakt is. De ontploffing in de Schot* sche wapenfabriek De minister voor de bewapening heeft medegedeeld, dat bij de ontploffing in de Schotsche wapenfabriek, welke, zoo als gemeld, Dinsdag heeft plaats gehad. 4 personen om het leven zijn gekomen. Er zal terstond een onderzoek naar de oorzaak worden ingesteld. De aange richte materieele schade is slechts ge ring. Uit Cadiz wordt gemeld, dat het Spaansche schip „Castillo del Monbel- tram” (6500 ton) in de nabijheid van de Portugeesche kust aan den grond is geloopen. Het schip was op weg van Cadiz naar Noord-Spanje Van de 33 leden der bemanning en 10 passagiers zijn volgens een bericht uit Olhao tot dusver slechts 9 matro zen en 1 passagier gered. Men neemt aan dat het schip verloren is. Het Huis van afgevaardigden heeft gl». teren goedkeuring gehecht aan een ere* vól van 909 millioen dollar Zite vio<'tbewaPening. Van dit bedrag zijn 400 inillioen bestemd voor motor- m^m?iH°Oten en andere kle,ne schepen. 315 millioen voor uitbreiding van de scheepswerven en 194 millioen voor do bewapeiungsindustrieen. Het is opmerkelijk, dat men juist uit Engelschen mond de mededeeling moet vernemen, dat de positie van Groot-Brit tannië ter zee steeds beter wordt, zoo verklaart men in bevoegde Duitsche kringen. Dezelfde man, die deze woorden heeft gesproken het was lord Chatfield beweert zelfs, dat de Britten zich over de recente luchtaanvallen in de Middel- landsche Zee in het geheel niet erg be zorgd behoeven te maken. De spreker heeft, zooals Reuter Dinsdagmiddag ge meld heeft, den volgenden zin uitgespro ken: „Onze schepen hebben nog de heer schappij ter zee en zullen haar, naar mijn meening, om principieele redenen, ook steeds behouden.” Juist nd» de jongste slagen door het Duitsche en Italiaansche luchtwapen ziet het er voor de Britsche heerschappij in de Middellandsche Zee I S V 8 g niet rooskleurig uit. Ook op de andere zeeën wordt Engeland’s scheepvaart steeds weer zwaar getroffen. Deze feiten spreken een niet mis te verstane taal. Het is nutteloos met lord Chatfield een militair debat aan te gaan, of Engeland nog steeds de heerschappij ter zee bezit Sprekender is een gisteren in New York verspreid bericht, volgens hetwelk het Britsche passagiersverkeer tusschen En geland en New York wegens de Duitsche aanvallen moest worden gestaakt. De torpedeering van de „Carlton” De stuurman Robinson, een der 4 over levenden van het Engelsche schip „Carl ton”, die na 18 dagen in een open boot op zee rondgezworven te hebben gered werd, heeft verklaard dat zijn schip op 20 December door een Italiaanschen on derzeeër getorpedeerd is De onderzeeër dook plotseling op een afstand van enke le meters van de „Carlton” op. De „Carl ton" opende het vuur met machinegewe ren, maar de kogels stuitten als hagel korrels op het pantser van den onderzeeër af. De Italiaan dook onder, doch bleef met de periscoop boven water varen. Vijf uur lang achtervolgde hij de „Carlton”, die tenslotte ondanks een voortdurende zigzagkoers getorpedeerd werd Binnen 6 minuten zonk het schip. De bemanning van 33 koppen ging dadelijk in de beide reddingbooten, die echter tengevolge van de duisternis van elkaar gescheiden werden. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels /150. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens pesttarief Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. zeide, dat hij een oorlogskabinet be staande uit 4 of 5 personen, die geen mi- nistersfunctie hebben, op het oogenblik niet raadzaam acht Met betrekking tot de werkzaamheden van den onlangs ge- vormden uitvoerenden raad voor den in voer meende Churchill, dat deze raad nog niet tot een conclusie heeft kunnen komen over de wijze, waarop men den invoer van Engeland het beste kan op voeren. bijzonder moeilijk noemde de minister-president de voorziening der in dustrieën met geschikt menschenmate riaal In dit verband wees hij ook op de als gevolg van het gebrek aan sctieeps- ruimte moeilijk geworden militaire trans porten naar ‘overzeesche gebieden, doen hij gaf als zijn meening te rennen, dat de Britsche oorlogsmachine binnen af- zienbaren tijd op volle toeren zou draaien. Aan het slot van zijn rede zeide Chur chill: „Het is verre van mij, een rooskleu rig beeld van het heden en de toekomst op te hangen Ik geloof niet, dat het ge rechtvaardigd is. dat wij andere dan de somberste geluiden laten hooren, terwijl zich voor ons rijk, ja voor de geheele Engelsch-sprekende wereld een afgrond uitstrekt. Ik zou het een plichtsverzuim achten, wanneer ik het huis niet deelge noot maakte van mijn indruk, dat ons volk de eindfaze van den oorlog ingaat Na de rede van Churchill werd het La gerhuis verdaagd, zonder dat er werd ge stemd. De socialistische candidaat voor het presidentschap Noiman Thomas, heeft voor de buitenlandsch-politieke commissie van net Huis van afgevaardigden ver klaard, dat de wet inzake hulpverleening aan Engeland den onverklaarden oorlog in naam van den vrede autoriseert en de dictatuur voor de verdediging van de democratie De overwinning van Enge land zou niet de problemen van een we reld, die bezig is, zich te wijzigen, op lossen en ook niet de economische orde en den handel, zooals Willkie die wenscht, garandeeren. De republikeinsche candidaat voor het vice-presidentschap. Mcnary, toonde zich in de buitenlandsch-politieke commissie voorstander van hulp aan Engeland „tot aan de grens van oorlog”, doch hij wilde de Vereenigde Staten buiten den oorlog houden. Senator MacNider. die onder Coolidge vice-minister van oorlog was, verklaarde: „Het wetsontwerp op de hulp aan Enge land beteekent rechtstreeksche vernieling van onzen regeeringsvorm en verraad jegens het Amerikaansche volk, evenals een schending van de grondwet”. Het D.N.B. meldt voorts uit Chicago, dat de rector der universiteit aldaar, Hutchins, in een radiorede heeft ver klaard, dat naar zijn meening het Ame rikaansche volk op het punt staat zelf moord te plegen, wanneer het aan den oorlog meedoet. Het volk der Vereenigde Staten is noch moreel noch geestelijk op een oorlog voorbereid. De bepalingen van de wet tot hulpverleening aan Engeland zou men kort geleden nog als een oor logshandeling beschouwd hebben. De En gelsche regeering heeft herhaaldelijk ge weigerd haar oorlogsdoelen te verkon digen. Te Londen is officieel medegedeeld, dat de Britsche torpedobootjager „Hype rion” verloren is gegaan. De „Hyperion” is in 1936 in dienst ge nomen. Het schip had een bemanning van 145 koppen De waterverplaatsing be droeg 1340 ton, de bewapening bestond uit 12 c.«n. geschut, benevens 8 torpedo- lanceerbuizen. De snelheid bedroeg 36 knoopen Brazilië protesteert te Londen tegen de aanhouding van de „Mendoza” De Braziliaansche minister van buiten- landsche zaken heeft de regeering van Panama telegrafisch verzocht, met de an dere Amerikaansche staten te overleggen over een gemeenschappelijk protest tegen de schending van de Panamerikaansche veiligheidszone door Engeland bij het aanhouden van de „Mendoza De minis ter heeft tegelijkertijd medegedeeld, dat de Braziliaansche regeering zelf reeds een protestnota tot de Britsche regeering heeft gericht. De ondergang van de „South ampton" In welingelichte kringen te Berlijn wordt verklaard, dat de bewering van den Britschen minister, lord Chatfield, als zou de „Southampton” de eerste groote eenheid zijn, welke door een lucht aanval tot zinken is gebracht, in geen enkel opzicht met de feiten overeenstemt. Integendeel, het staat onwrikbaar vast, dat tot dusver, met inbegrip van de „Southampton" 11 Britsche kruisers sinds het begin van den oorlog alleen door het Duitsche luchtwapen vernietigd zijn. Groote criminaliteit onder de jeugd Onder de Engelsche kinderen is de criminaliteit buitengewoon gestegen vol gens een artikel van den Londenschen correspondent van „Nya Dagligt Alle- handa”. De politierechters van Manches ter hebben zich tot de radio gewend en verzocht om opvoedende radiolezingen voor kinderen. Een bekende Engelsche kinderpsycholoog ziet den toestand don ker in en verlangt zoo spoedig mogelijk maatregelen, daar anders de criminali teit onder kinderen nog meer zou stijgen. □e „Daily Worker” toch verschenen Hoewel het communistische dagblad .Daily Worker” evenals het door de com munistische partij uitgegeven weekblad ,The Week” door de regeering is verbo den, verscheen gistermorgen toch een uit gave van het dagblad. Het bestond slechts uit een blad dat aan beide zijden met de schrijfmachine beschreven was en hetwelk men verveelvoudigd had. Dit blad werd uitgereikt aan de redacties der bladen in Fleetstreet. Secretaris van ministerie van voeding afgetreden Naar uit Londen wordt gemeld is de parlementaire secretaris in het Britsche ministerie van voeding. sir Robert Boothby, afgetreden. Omtrent het aftreden van Boothby wordt nader gemeld, dat hij wordt be schuldigd van eerloos optreden. Zoo zou hij. getracht hebben, op Britsche minis ters druk uit te oefenen, opdat de be vroren deposito’s van vroegere Tsjechi sche staatsburgers, die te Londen geves tigd zijn, zouden worden vrijgegeven. Voor zijn handelingen zou hij 96.000 dollar ontvangen. w - - - lil

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1