u F 1 Gymnastiekexamen kleuters voor Donderdag 23 Januari 1941. TELEGRAMMEN LUCHTVAART HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT HET 1TAUAANSCHE WEERMACHTBERICHT BINNENLAND STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS De voedselvoorziening van ons land rSK De vervanging van hout door beton DERDE BLAD Organisatorische moeilijkheden MEISJE VERMiai 7 ONDERWIJS EN KERK VEDKEEPSTUCHT=VEPREEDSOPDE=VEILIÖHEID Beroep op de houding der Neder- landsche bevolking TIJDELIJKE BIJSLAG LAGER BEZOLDIGD GEHUWD GEMEENTEPERSONEF' RIVIERTJES IN OVERIJSEL BUITEN HUN OEVERS GETREDEN Engelsche bommen richten mate- rieele schade aan BELANGSTELLING VOOR ZWEEF- VLIEGEN NIET GEDAALD Succesvolle verkenningsvlucht SPAANSCH DIPLOMAAT UIT STAATSDIENST ONTSLAGEN OFFICIEELE BERICHTEN uit de Staatscourant De strijd om Tobroek ERGENS IN ITALIË, 23 Januari. (Stefani). Het hoofdkwartier publiceert Weermachtbericht no. 230. Het luidt als volgt: ERGERLIJKE DIEREN- VERWAARLOOZING In de kleuterschool aan de Pansierstraat in den Haag is het eerste examen rvmnastiek voor kinderen van de kleuterschool afgenomen. De verrichtingen van de kleuters werden beoordeeld door een gediplomeerd onderwijzeres met twee assistenten en een arts. Tijdens het afnemen van het examen van de kleuters, die hun best deden om het diploma in hun bezit te krijgen (Polygoon)» CHINEESCHE PIRATEN IN ACTIE Verhooging kinderbijslag 1 WW haagsche courant No. 17782 n van het De Politie-archief) zal de IN '(Fato-ar&usf)' een als Na een afwezigheid van enkele dagen zijn in den afgeloopen nacht wederom verscheidene Engelsche bommenwerpers boven ons land verschenen, die, voor namelijk in het Zuiden aanvallen onder namen of dat probeerden te doen. Eenige bommen werden afgeworpen, welke deels in het water, deels in het vrije veld terechtkwamen. Lichte schade werd aan enkele pakhuizen toegebracht. Persoonlijk letsel kwam niet voor. Dit is de eerste actie van eenigen om vang, die de Chineesche piraten sedert jaren hebben ondernomen. De baai van Mins was vroeger berucht voor zeeroo- verij. BERLIJN, 23 Januari. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Een in overzeesche wateren operee- rend oorlogsschip heeft nog meer vijan delijke koopvaarders van 31.000 br.t in totaal, tot zinken gebracht. Zijn vroegere successen van over de 100.000 br.t. zijn reeds bekend gemaakt. In den loop van de gewapende ver kenning, heeft een gevechtsvliegtuig ten Westen van Ierland, een koopvaar der van 3500 br.t. tot zinken gebracht. Bovendien zijn een haven aan de Zuid oostkust van Engeland en spoorweg- installaties succesvol met bommen be stookt. In den afgeloopen nacht hebben af zonderlijke vliegtuigen verschillende voor den oorlog belangrijke doelen aan de Britsche Oostkust aangevallen. De vijand heeft gisteren in den avond in West-Duitschland enkele brisant- en brandbommen laten vallen. Voor den oorlog belangrijke doe len werden niet getroffen. De veroor zaakte materieele schade is gering. Een burger is omgekomen, 3 anderen zijn licht gewond. Jagers hebben gisteren 2 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, een derde is door artillerie van de marine omlaag gehaald. Een eigen vliegtuig wordt vermist. MADRID, 23 Januari. (D.N.B.) Het Spaansche staatsblad publiceert een ver ordening, waarbij de bekende Spaansche diplomaat Julius Lopez Olivar, die ten tijde van de republiek een belangrijke rol in de internationale politiek heeft ge speeld, definitief den staatsdienst verlaat Lopez Olivar was jarenlang vertegen woordiger van Spanje bij den Volken bond en rechter in het permanente Hof van Internationale Justitie te ’s-Graven- hage. Bij het uitbreken van den Spaan- schen vrijheidsoorlog was hij Spaansch ambassadeur te Londen Bij beschikking van den secretaris-gene- raal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is be noemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijks H.B.S. te Heerenveen, mr. dr. J. Hoogland. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën, is aan G. Herenius, hoofdcommies der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen ter directie dier middelen te Amster. dam, met ingang van 1 April a s. op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend MARSCH „KLEIN MAAR DAPPER’' Het jongeliedenkorps - muziekvereni ging .Klein maar Dapper” maakt Zondag a s een marsch door de stad in verband met zijn 25-jarig jubileum. Om half 2 vertrekt het korps uit de Biersrraat. De route is als volgt: Bierstraat, Am- sterdamsche Veerkade, Spui. Lange Po ten, Plein, Lange Houtstraat, Tournooi- veld, Lange Vijverberg, Kneuterdijk, Voorhout, Parkstraat. Mauritskade, Hoo- gewal, Prinsessewal, Veenkade. Toren straat, Jan Hendrikstraat, Groote Markt, Luthersche Burgwal, Gedempte Burg wal, Wagensraat. Amst. Veerkade, Bier straat. Aan het Grieksche front acties van plaatselijken aard, gedurende welke de vijand gevoelige verliezen leed. Vijan- delijke troepen werden bestookt met bommen van klein kaliber. Tijdens een vijandelijken luchtaanval, op een Al- baneesche plaats begaf één onzer jacht- toes tellen zich naar de vijandelijke toe stellen, schoot er één van neer en dreef de andere op de vlucht. De zeer hardnekkige strijd tusschen de stellingen der sterkte Tobroek is gis teren den geheelen dag voortgezet. Eerst des middags drongen de Austra liërs door in de stad Tobroek, waar al les in brand was gestoken en waar het oude schip „San Giorgio” met dynamiet was opgeblazen. In den Westelijken sec tor der sterkte bieden de stellingen nog steeds een zeer moedigen tegenstand aan den vijandelijken aanval. De te To broek geconcentreerde Italiaansche strijdkrachten bestonden uit een enkele divisie en eenige detachementen der marine en grenswachttroepen. Zelfs de vijand is gedwongen toe te geven dat de verliezen, geleden door zijn 5 divi sies, die de stad aanvielen, bijzonder ernstig waren. Onze luchtmacht bombardeerde een concentratie van vijandelijke troepen. De luchtmacht van den vijand deed een aanval op eenige plaatsen in Libye, waarbij eenige schade werd aangericht. In Oost-Afrika. aan het front van den Soedan, acties der wederzijdsche artil lerie en patrouilles in de zóne van Gal la bat. Vijandelijke aanvallen in de zóne van Cheru werden afgeslagen door onze tegenaanvallen, die den tegenstander aanzienlijke verliezen toebrachten. In de Aegeische Zee hebben vijande lijke vliegtuigen getracht een van onze bases te treffen. Zij werden ontvangen door luchtafweer en verwijderden zich zonder er in geslaagd te zijn eenige schade aan te richten. Een vliegtuig werd getroffen door onze batterijen en stortte brandend neer. Een tweede vliegtuig van een type, dat per katapult kan worden gelanceerd, werd neerge schoten door onze jachtvliegtuigen in de omgeving van een vijandelijke basis. In den nacht van 22 op 23 Januari hebben Britsche vliegtuigen aanvallen gedaan op Catania en een andere plaats op Sicilië zonder schade te veroorzaken. NEDERLANDSCHE FEDERATIE VAN ACCOUNTANTSVEREENIGINGEN Bij acte dd. 21 December 1940 voor no taris mr. S. Slingenberg te Haarlem ver leden, is opgericht de Ned. Federatie van Accountantsvereenigingen, gevestigd te Haarlem. Tot de federatie zijn tot nog toe toegetreden het Nationaal Genoot schap van Accountants, de Nationale Ver- eeniging van Accountants, het Nederlaind- sche College van Accountants en het Eer ste Nederlandsche Genootschap van Ac countants en Belastingadviseurs Het bestuur is dezer dagen samenge steld als volgt: mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, voorzitter; mr. J. J. R. Schmal, onder-voorzitter; H. F. M. van Houten, secretaris; L Kruik, penningmeester; mr. F. C. R. Drossaart Bentfort; W. Freen; P. H. M van Kersbergen en M. J. H. Denteneer. Als eerste uiting barer werkzaamheden beeft de federatie voor de leden der bij haar aangesloten organisaties een lezing georganiseerd betreffende de Omzetbe lasting, door twee ambtenaren der be lastinginspectie op 25 dezer te Utrecht te houden NATIONAAL MANDOLINEFEEST Het jaarlijksche mandclinefeest, dat uit geschreven wordt door het tijdschrift „De Mandolinegids”, zal in 1941 op Tweeden Paaschdag worden gehouden te Hilver sum. Het mandolinefeest wordt in 1941 voor de 17de maal gehouden; de organi satie* is ditmaal in handen van de man- doline-vereeniging „Ars et Labor” te Hilversum Het secretariaat berust bij mej. G Westerink. Multatulilaan 47. Hil versum. De burgemeester van voorburg ver zoekt opsporing en aanhouditig van de al daar sedert Zondag 19 Januari j.l. ver miste minderjarigePetronella Johanna Geertruida van de Geer, geboren te Cu- lemborg 26 October 1922, dienstbode, wo nende te Voorburg. Signalementlengte ongeveer 1.75 m., flink postuur, blozende gelaatskleur, rond gezicht, grijze oogen, donker-blond kort geknipt haar. Zij draagt een langen ruw- t.arigen blauwen mantel, blauwen hoed, zwarte jurk, donker-beige kousen en- zwarte lage schoenen. Zij, die omtrent genoemd meisje inlich tingen kunnen verstrekken, wordën ver zocht hiervan kennis te geven aan de po litie. Vanwege het secretariaat van de afd. ’s-Gravenhage en Omstreken van den Bond van Politieambtenaren in Neder land tot bescherming van dieren, is hier ter stede een ergerlijk geval van dieren- verwaarloozing ontdekt Een paard bleek zoodanig verzwakt en ondervoed, d&t het eenige dagen tevoren door den eigenaar een dag in een takel was gehangen, om dat het niet meer kon staan. Op last van den Officier van Justitie is het dier in beslag genomen. Proces verbaal zaf worden opgemaakt. De heer P. v. Loo en mevr, douairière W. H A baronesse van Ittersum, resp. voorzitter en secretaresse van den Anti- Trekhondenbond, hebben zich het lot van het dier aangetrokken en zorgden voor geschikte voeding en voor de verdere financieele moeilijkheden. plaatselijk bouwvoorschriften dening komt voor waarbij de eischen, constructies worden Een tentoonstelling bij de K. L. M. De oorlogsomstandigheden hebben practische beoefening van het zweefvliegen in ons land natuurlijk lamgelegd, aange zien de bezettende militaire overheid de terreinen thans niet voor de zwevers be schikbaar kan stellen. Vanzelfsprekend is dat een groote handicap voor onze vlieg- sport-enthousiasten, maar wie denkt, dat zij daardoor uit het veld zijn geslagen, ver gist zich deerlijk. Het tegendeel is het ge val. Met schier nog meer enthousiasme dan voorheen, wordt in de clubs, aange sloten bij de vakgroep zweefvliegers van de Ned. Vereen, voor Luchtvaart gewerkt. Er wordt theorie gehouden en er wordt gebouwd; hier onderdeden van toestellen, daar vleugels of heele apparaten. Alles is er op gericht om terstond weer volledig in actie te komen, zoodra de toestand zulks mogelijk maakt. Zelfs het ledental der clubs is nog stij gende; de zweefvliegerij in Nederland groeit tegen de verdrukking in. Teneinde de belangstelling van het pu bliek, van de jongeren vooral, levendig te houden wordt op het oogenblik in de vitri nes van het K.L.M.-gebouw aan den Hof weg, alhier, een bescheiden zweefvliegten- toonstelling gehouden. Het uitgestalde is voornamelijk foto-materiaal, maar de keuze daarvan is zoo goed, dat, met behulp van sprekende bijschriften, een uitstekend beeld wordt gegeven van de zweefvliegerij in ons land. Het is de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen De wielrijders hebben de slechte ge woonte, dat, als zij even moeten wach ten, zij voortdurend trachten om naar voren te dringen. Hieraan dient een einde te worden gemaakt. Bij een ver keerspost, een geopende brug, een ge sloten spooroverweg, zal daarom als volgt moeten worden gehandeld Wielrijders stellen zich met tweeën op, aan den uitersten rechterkant van den weg; bakfietsen, wagens en karren blijven stuk voor stuk achter elkaar wachten, fietsen in volgorde van aan komst daarvoor ol daarachter, doch niet daarnaast. Keucheniusschool Tot onderwijzer aan de Keuchenius school hier ter stede is benoemd de heer D. M. Ages alhier. Van bevoegde Duitsche zijde is op de heden gehóuden dagelijksche persconfe rentie ten aanzien der voedselvoorzie ning van ons land principieel het vol gende verklaard: „Als in Nederland de verzorging in zake sommige levensmiddelen bijv, bo ter en vleesch, tijdelijk nog niet zoo goed als in Duitschland verloopt, vindt dit ten deele zijn oorzaak hierin, dat de organisatorische onderbouw nog niet zoo goed functioneert als in het Duit sche buurland. Daar kan ieder op zijn bonnen ook de desbetreffende levens middelen volop verkrijgen. Voorts heeft men bij den opbouw van het verzor- gingsapparaat in Duitschland een voor bereiding van vele jaren en de inmid dels reeds verkregen ervaringen zich tón nutte kunnen maken, wat in Ne derland niet het geval is. Wegens de korte voorbereidingsperiode kan de voedselvoorziening in Nederland orga nisatorisch derhalve nog niet zoo pre cies verloopen als in het Duitsche Rijk. Aan de vervolmaking van het distribu tieapparaat wordt echter voortdurend gewerkt, en er mag op gerekend wor den, dat binnenkort ook in Nederland de organisatorische ophouw zoo sterk mogelijk met dien in het Duitsche Rijk op gelijken voet zal komen. Dat tijdelijk bovengenoemde moei lijkheden zijn ontstaan, ligt echter grootendeels aan den ontbrekenden gpeden wil en aan het minder juiste begrip der Nederlandsche bevolking ten aanzien van de noodzakelijke maatrege len. De practijk toont, dat vooral de goede houding als staatsburgers en het algemeene inzicht ontbreken, om bij de doorvoering van voor het levensbestaan gewichtige maatregelen het volk als ge heel tot de vanzelfsprekende medewer king te bewegen. Door deze .onverstan dige handelwijze schaadt het Neder landsche volk zichzelf, want daarmee brengt het de rechtmatige verdeeling in het eigen land en vooral van de eigen bevolking in gevaar. Het gevolg daar van is, dat de tnaterieel beter gesi tueerde kringen zich van al het noodige voorzien kunnen, terwijl de financieel zwakkere kringen kunnen toezien. Op deze wijze werd een volkomen onsociale toestand geschapen, welken de Duitsche autoriteiten op den duur niet langer kunnen dulden”. In deze inrichting lig gen de reeds tegen het hamsteren en tegen den prijswoeker gerichte bepalin gen, die de Duitsche autoriteiten met allen nadruk tot doorvoering willen brengen. Wanneer men tenslotte schijnt te meenen, dat eventueele verschijnselen van schaarschte de Duitschers in Ne derland zou kunnen schaden, is dit ge heel en al verkeerd gezien. De toerei kende verzorging van Nederland is ver zekerd en dat wat door de Duitsche instanties en door de Duitsche Weer macht gebruikt wordt, ware zonder moeilijkheden te verschaffen. Hierbij wordt alleen nogmaals een dringend be roep op de houding der Nederlandsche bevolking gedaan om rekening te hou den met de door den oorlog veroor zaakte omstandigheden. Ned rterv. Kerk. Beroepti. te Ressen (toez.) ds. J. H. Israel te Zoelen. secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken heeft Burgemeester en Wet houders in overweging gegeven, tert aanzien van het lager bezol digd, gehuwd personeel dezer ge meente voor zooveel noodig in overeenkomstigen zin te han delen. In verband met de stijging van de kosten van levensonderhoud is er naar de meening van B. en W. al leszins aanleiding om hieraan ge volg te geven. B. en W. zouden de in artikel 1 be doelde regeling willen doen gelden voor het overeenkomstige personeel in ge meentedienst, dat niet voor den door het Rijk vastgestelden tijdelijken bijslag in aanmerking komt, alsmede voor het losse personeel in dienst der Gemeente, indien zijn belooning volgens een collectieve arbeidsovereenkomst, eventueel verhoogd met een bijslag krachtens die overeen komst, minder zou bedragen, dan hetgeen het in totaal aan loon en bijslag zou ge nieten, indien de gemeentelijke loonrege ling en de gemeentelijke bijslagregeling op dat personeel van toepassing zou zijn. Ook op de werkvrouwen, die in vasten, tijdelijken of lossen dienst zijn van con cierges of van met conciergediensten be laste ambtenaren, zouden B. en W. de in artikel 1 bedoelde regeling van toepas sing willen verklaren. Daarentegen zou den zij haar niet willen doen gelden voor hen, die meer dan één overheidsbetrek- king bekleeden, en voor echtparen, indien het gezamenlijk loon of de gezamenlijke wedde in die betrekkingen of in de be trekkingen van beiden meer bedraagt dan de in artikel 1 genoemde bedragen. Voor de ambtenaren van politie dezelfde regeling, als voor het overige gemeentepersoneel zal worden vastgesteld, in een afzonderlijke verordening worden vastgelegd. Met gehuwden zouden B en W. gelijk willen stellen personen, die gehuwd zijn geweest en naar het oordeel van B. en W met de uit dat huwelijk gesproten kinderen in een gezinsverhouding leven, alsmede de ongehuwden, die mede naar het oordeel van B. en W. als eenige kostwinners van een gezin moeten ••vorden beschouwd. De kosten van de in artikel 1 bedoelde regeling worden geraamd voor het jaar 1940 op ƒ23.000 en voor het jaar 1941 op 275.000. terwijl de verhooging van het minimumbedrag van den kinder bijslag. bedoeld in artikel 2, voor het jaar 1941 ongeveer ƒ45.000 zal bedragen. In de begrooting voor 1941 was reeds voorzien in de kosten van den kinder bijslag zooals die over 1939 gold, n.l. tot een bedrag van 120.000. Daar de kinderoijslag. volgens het voor stel, dat thans aanhangig is. in totaal voor 1941 een bedrag van 245.000 zal vorderen, zou te dezer zake nog een be drag van 125.000 moeten worden ge dekt. In totaal zou dus thans op den ge wonen dienst voor 1941 dekking moeten worden aangewezen voor een bedrag van 125.000 275.000 400.000. Voor- joopig zijn echter voor deze som op den loopenden gewonen dienst geen voldoende dekkingsmiddelen aan te wijzen. B. en W. gaan er van uit en zij vertrouwen, dat de Raad hiermede zal in stemmen dat. indien in den loop van dit jaar mocht blijken, dat de gewone dienst dezen meerderen last van 400.000 niet geheel kan opvangen, het ontbreken de zal moeten worden gebracht ten laste van nader aan te wijzen reserve van de Gemeente. B. en W zullen derhalve t.z.t. een nader voorstel tot financieele regeling te dezer zake aan den Raad voorleggen. Ook voor 1940 zal den Raad een nadere finan cieele regeling ter worden aangeboden SJANGHAI. 23 Januari. (D.N.B.) Vier jonken, bemand met omstreeks 60 Chi neesche zeeroovers. hebben vorige week het eiland Pingtsjau in de baai van Mins in de nabijheid van Hongkong overvallen. Zonder opgemerkt te worden door de waterpolitie van Hongkong landden zij op het eiland, plunderden de bewoners volkomen uit en vertrokken met 20.000 dollar buit en 25 Chineezen gijzelaars. STICHTING GEVORMD TER BESTU- DEERING VAN DIT VRAAGSTUK De behoefte aan constructies in gewa pend beton ter vervanging van hout is de aanleiding geweest, dat door een aan tal fabrikanten van betonwaren een stich ting is gevormd, die dit vraagstuk in den meest ruimen zin zal bestudeeren. Deze organisatie draagt den naam van: Stich ting instituut voor, betonproducten en is gevestigd te Amsterdam, Prins Hendrik kade 2021, terwijl als adviseur optreedt de heer C. A Abspoel, architect, wiens bureau gevestigd is te ’s-Gravenhage. Anna Paulownaplein 7 (tel. 390974) waar alle inlichtingen omtrent bovengenoemd alle inlichtingen zijn te bekomen. Doel van dit instituut is om te komen tot doelmatige en aesthetisch verzorgde constructies en voorts aan belangheb benden adviezen te verstrekken over net- geen door de bij het instituut aangeslo ten fabrikanten op dit gebied kan worden geleverd Voorop gesteld werdt hierbij, dat de nu te ontwerpen constructies zoo danig moeten zijn, dat ze ook later, zelfs wanneer er geen houtschaarschte meer zal zijn, om hun betere eigenschappen toepassing zullen blijven vinden. Een zeer belangrijke voorwaarde hier voor is evenwel, dat de overheid hier regelend optreedt en er in piaats van de een veror- geheele land, waaraan bovenge noemde constructies moeten voldoen, duidelijk worden vastgelegd, terwijl rekening moet worden gehouden met het verschil in kwaliteit van op de bouw plaats gemaakte constructies met die welke in de fabriek zijn vervaardigd. Evenzeer van groot, belang is, dat bij het ontwerpen eener nieuwe bouwveror dening voor het geheele land, het toela ten van houten vlcerenconstructies als scheiding tusschen twee woonlagen, eens ernstig onder de loupe wordt genomen. Het is algemeen bekend, dat ons land op dit gebied een uitzondering maakt en de diverse plaatselijke verordeningen vrijwel aan deze constructies geen eischen stellen, behoudens die voor de sterktebe- rekening. Een verbod van het gebruik van hou ten vloeren als scheiding tusschen twee woonlagen zal een eerste stap naar ver betering moeten zijn en het tijdstip hier voor is thans alleszins gunstig. Landerijen, tuinen en toefen onder mater Tengevolge van den sterken dooi is het ijs in het riviertje de Dinkel nabij Dene- kamp aan het kruien gegaan. Onder de brug over genoemd riviertje in den straatweg Oldenzaal—Denekamp heeft zich het ijs vastgezet en stapelen zich de ijsschotsen hoog op, tot boven den berm van den weg. Een normale afvloeiing van het water van de Dinkel is daardoor niet mogelijk, zöodat de langs het riviertje gelegen bosschen, landerijen, tuinen en wegen onder water zijn gezet. Ook in de buurtschap Deurningen nabij Hengelo is een stroompje uit zijn oevers getreden en wel de Rietbeek. Ook hier staan talrijke landerijen onder water U r I j De secretaris-generaal van het depar tement van Binnenlandsche Zaken heeft bij schrijven van 14 Januari 1941 aan B en W. van de onderscheidene gemeen ten medegedeeld, dat bij beschikking van 27 November 1940 van dien secretaris generaal en van zijn ambtgenoot Financiën het volgende is bepaald Artikel 1. Met ingang van 1 December 1940 wordt aan het gehuwde rijksperso neel, in vasten en tijdelijken dienst of op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht werkzaam, een tijdelijke toelage verleend van zes ten honderd van de bruto-wedde of het bruto-loon. voor zoo ver de bruto-wedde of het bruto-loon, vermeerderd met deze toelage, een be drag van 1900 's jaars niet overschrijdt. Het bovenstaande is niet van toepassing, wanneer ingevolge een algemeene loons- verhooging na 31 Dec. 1937 de wedde of het loon van vorenbedoeld rijkspersoneel is verhoogd. Artikel 2. Met ingang van 1 Januari 1941 wordt, bij wijze van tijdelijken maatregel, het minimumbedrag van de kindertoelage, bedoeld in artikel 21, eer ste lid. onder a, en in artikel 24, zevende lid, van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Rijksambtenaren, van 60 ‘s jaars, 1.15 per week of 5 per maand per kind, opgevoerd tot ƒ75 ’s jaars, 1.45 per week of 6.25 per maand per kind. Bij sommige verkeersposten is een afzonderlijk vak, hetzij voor linksaf of rechtsaf of voor rechtuit. In zoo'n vak moet het langzame verkeer, op dezelfde wijze als bovenomschreven, zich rechts opstellen. Gaat de file weer in beweging, dan moet niet in de fout worden vervallen om alles terstond te willen inhalen en daarbij toch met vier of vijf voertuigen naast elkaar terecht te komen, hetgeen men „uitwaaieren” noemt. Ook hier geldtStuk voor stuk inhalen. Gisternacht is een inbraak gepleegd in de comestibleszaak van G. K. aan de Lange Kerkstraat te Huissen. De inbrekers hebben de slo» ten uit de deuren geboord en zijn zoo in den winkel en het magazijn gekomen. De lade, waarin veel geld lag. werd geledigd en een partij koffie werd eveneens mee genomen. De dieven drongen zelfs door tot de eerste étage, waar zij een hand» tasch van de vrouw des huizes wegn^ men. Van de daders ontbreekt elk «poor. BEGRAFENIS F. M. INGENBLEEK Op de R.K. begraafplaats „St. Barbara” aan de Binckhorstlaan is hedenmorgen het stoffelijke overschot ter aarde besteld van den heer F. M Ingenbleek, hoofd boekhouder van de Nationale Levensver- zekeringsbank. Op het kerkhof waren o.in. aanwezig de heeren B. J. H. van Roosmalen, direc teur bijkantoor den Haag Nat. Levens- verzekeringsbank, W. A. Top, oud-ambte- naar Nat Levensverz.bank, J. S. Wan- rooy, procuratiehouder A. v. d. Valk N.V., A Adam, bode aan het stadhuis alhier, J. Verlaan en D. A. van Krevelen. R. Bosman, A. Schupper, J. Hage, J. Har- tong, R J. Plemper van Balen, P G. Hoek, P. Haak, allen afd.chefs Nat. Levensverz bank, W. Lodder, bediende. J van Eyk, kassier, S. P. Mackloet, accoun tant, C. Th. J. Erwich, accountant. P. J. Pieterse van Wijck, assistent-hoofdboek- houder, W v. d Rovaart, A. P. Stolk, vertegenwoordiger, A. Koger, W. Haag man, W Post van den Burg, O. van Kranenburg, T, Fijnand, P. J. Withagen, J. A. Amcsz allen employé’s van de Nat. Levensverz.bank en mevr, de wed W J. P. Boogaard-van Wageningen. In den stoet kwamen o.a. mede dr. Niemeyer en dr. Ploeg. De absoute en beaarding geschiedden door pastoor Möller van de St. Martinus- '""•k te Voorburg. NEDERLANDSCHE TANDARTSEN KAMER OPGERICHT In een vergadering van tandartsen, ge houden op 22 December 1940, is besloten tot het oprichten van een Nederlandsche tandartsenkamer. De leiding hiervan is op gedragen aan de heeren: M. Heskes, W. van Lankeren, N. C. Monster, dr. van der Meulen, G. E. Neumann, D. M. Sluimer, F. Staller, allen tandarts en C. W Pollé, tandheelkundige Het secretariaat hiervan is gevestigd ten huize van tandarts W van Lankeren. Driebergsche straatweg 30 te Doorn Het uiteindelijke doei is te komen tot een wettelijke regeling, die voor alle tand artsen en tandheelkundigen bindend zal zijn. Van deze tandartsenkamer kan iedere tandarts en wettelijk bevoegde tandheel kundige lid zijn, zonder dat dit voor hem Politieke consequenties medebrengt. HET RECHTSFRONT. De N.S.B persdienst meldt: De leider van het Rechtsfront benoemde tot secre taris van de afdeeling B (politie) van het Rechtsfront den heer A. Harrebomée, in specteur van politie te Amsterdam. De heer Harrebomée treedt in de plaats van den onlangs tot leider der genoemde afdeeling benoemden inspecteur van poli tie L. j Ponne PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND KENNEN DUURTETOESLAG TOE De Provinciale Staten van Zeeland heb- nr» b<tf'oten tot het aangaan van een 4j geldleening van 500.000 gulden, ten „i van de N V. Prov. Zeeuwsche “ictiïqjteitsmaatschappij -“Stoten werd voorts tot het toeken- amhfVan tien Procent duurtetoeslag aan mbtenaren van de provincie en ook aan f,,*®den van Gedep. Staten ovef de eerste zzuoo van het salaris,. Nederlandsche arbeiders DUITSCHLAND [Wegwijzer voor hen, die in J gaan werken”, waarover wij rnelnre" het een en ander hebben ge- naar ons nader blijkt, een uit- burè Van Nederlandsche Rijksarbeids- na5tau’ dat een afdeeling is van het de- stedement van Sociale Zaken hier ter p.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9