B Bridgehuis Socrates I 1941. No. 17783. Het verloop van den strijd om Tobroek De distributie van vaste brandstoffen VERDUISTERE N i w Vrijdag 24 Januari. van 6.12 uur n.m. tot 9.32 uur v.m. s ’o o o met Financieele controle Winterhulp Winterhulp Nederland Dokterstelefoon: Twee Britsche schepen door bommen getroffen Het conflict Thailand- Indo-China Bonaanwijzing voor de periode van 25 Januari t.m. 28 Februari I van de Nederlandsche Engelschen vielen sterke strijdkrachten aan (yke verstioomg,opent 2 uaVl Üjn deutort. No. 394920 op een Rapport verschenen Italië en Aanval in duikvlucht koopvaarder Maan: 24 Jan. onder 3.37 u. nam.; 25 Jan. op 7.35 u. v.m. onder 4.36 uur nam. No. J16364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 De conferentie te Montevideo Giro No. 12500 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. f50310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filiaal N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Het oordeel der Italiaansche pers over de Grieksche verliezen Birma-route gebombardeerd Nieuwe bonnen voor boter, ryst, brood, gebak, bloem, kaas, eieren en vleesch de oorlog ter zee Bonnen 11, 12 en 13 voor haarden en kachels en bonnen 25 t.m. 32 voor centrale verwarming Onder het motto: Waar blijft het geld van Winterhulp Nederland, wordt met een auto een tocht gemaakt door Zuid-Holland. De propaganda-wagen, welke den menschen zal mededeelen wat W.H.N. doet (Polggoon.) 5 i V 5 S g HET WINTERHULPWERK «as a H SSSS2, i«aaa zi fsaaaio, Japan biedt bemiddeling aan 1 COURANT HAAGSCHE f PRIJS DEZER COURANT: geacht 500 koopen van 100 gram kaas. duikbooten dit zullen Voor kaas de bonnen 19, 32, 45 en 58 Gedurende het tijdvak van Maandag 27 op- re- A A A 1 A A A s A A A A A S A s A A ft A A A A A A A A 1 A s A A ft A A Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: Ziekenfondsleden De Volharding; Volgens hun rapport zijn de boe ken van de Nederlandsche Winterhulp van de oprichting dezer stichting tot begin Januari 1941 in orde bevonden. De boeken waren in overeenstemming met de bescheiden. Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elk der met „19”, „32”, „45” en „58” genummerde bonnen van het alge meen distributiebonboekje recht op het GROOT HERTOGINNELAAN 68 gedistingeerd mifieiu toot geeste- Voor boter, margarine of vet bon 27 De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari a.s. geeft de met „27” genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van 250 gram (half pond) bo ter of 250 gram margarine of 200 gram (twee ons) vet. De met „27” genummerde bonnen, die op 31 Januari nog niet ge bruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 7 Februari a.s. Voor rijst bon 92 Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 21 Februari a.s. geeft de met ,,92" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). iVoor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode” ^Xoloniaal Bijblad en „Letterkundig Bijblad 3.—. Franco per post met Mode blad 14.—. zonder Modeblad 3.75 Buitenland 9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.— p. kw. Bij postkantoren (tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Barros, de leider van de Braziliaan- sche delegatie op de conferentie der La Plata landen te Montevideo, heeft met nadruk de persberichten tegengesproken, volgens welke de conferentie een politiek karakter draagt. Zij heeft integendeel, uitsluitend economische doeleinden, die voor de beide Zuidamerikaansche landen 'v De geldigheidsduur der met ,.8”, „9” „10” gemerkte bonnen van de „Bon kaart distributie vaste brandstoffen haarden, kachels”, alsmede die van de met „15” tot en met „24” gemerkte bon nen van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen-centrale verwarming”, is verlengd tot en met Vrijdag 14 Febr. a.s. Nader zal worden bekend gemaakt, wanneer de met „brandstoffen één een heid vierde periode” en de met „cokes één eenheid vierde periode” gemerkte bonnen geldig zullen worden verklaard. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Voorts blijkt uit het rapport, dat alle tot dusver binnengekomen gelden zonder uitzondering voor behoeftige Nederlandsche volksgenooten besteed zijn. Door het rapport van den heer Trip zal thans alle twijfel, die sommi gen ten opzichte van de besteding der geldmiddelen onder het volk rond droegen, uit den weg geruimd worden. Het D.N.B. seint uit Sjanghai: Volgens een bericht van een Japansche militaire basis in Indo-China hebben Japansche ma- rinevliegtuigen gisteren een hevigen aan val op den weg van China naar Birma ge daan en de oude brug tusschen Koengkwo en China verield, waardoor het verkeer over dezen weg onmogelijk is geworden. Op 23 December was de zoogenaamde nieuwe brug Koengkwo-tsjiau door Japan sche vliegers vernield. Na gebeurtenissen van Tobroek verwachten schrijft de „Giornale d’Italia”. Deze ge beurtenissen zijn echter van geen belang rijken invloed op het verloop van den oorlog en evenmin op de strijdvaardig heid van Italië. Evenals in Bardia hebben de Italiaansche troepen zich ook in To broek heldhaftig gedragen en zij hebben wegens hun dapperheid tegenover een veel sterkeren vijand den hoogsten lof verdiend. Bolivia en Paraguay, welke geen toegang tot de zee hebben, van groot belang zijn. Er is een speciale regeling met steun van alle buurstaten noodig om hun han del en economische ontwikkeling te ver gemakkelijken. In het bijzonder worden vraagstukken betreffende de scheepvaart en de spoorwegverbindingen bestudeerd, om beide landen een snelle en goedkoope verbinding met de Atlantische havens te verschaffen. De ministers van buitenlandsche zaken van Paraguay en Bolivia, die op hun reis naar de conferentie verscheidene dagen in de Argentijnsche hoofdstad hebben door gebracht, zijn gisteren naar Montevideo vertrokken. Oorspronkelijk hadden zij het voornemen met de beide naburige landen een verdrag te sluiten over de regeling van de scheepvaart op de grensrivieren Pilcomayo en Bermejo, benevens een over eenkomst over den aanleg van een spoor lijn van Argentinië naar het Boliviaan- sche petroleumgebied. De onderhandelin- gen konden echter door gebrek aan tijd niet ten einde worden gevoerd. De slotbe- sprekingen en de onderteekening der overeenkomsten zal derhalve waarschijn lijk eerst na de conferentie van Monte video geschieden. Voor brood of gebak de bonnen 25 Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. geeft elke der met „25” genummerde bon nen van de broodkaart recht op het koo pen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft ell: der met „25” genummerde brood- bonnen recht op het koopen van één rant, soen gebak. Dit omvat voor de hierna ge noemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gramspeculaas 140 gram; an dere koekjes 200 gramkoek 160 gram cake 300 gram; gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram; gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) gramtaart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 2 Februari nog niet gebruikte bonnen blij ven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en met 9 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoem de week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants, e.d. Voorts geven de met „4” genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. recht op het koopen van 50 gram brood of een half rantsoen „ge bak” als hierboven genoemd. Voor tarwebloem enz. bon 4 De met „4” genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijd vak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. recht op het koo pen van 35 gram tarwebloem of tarwe meel om boekweitmeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. Buitengewoon felle strijd De strijd is buitengewoon fel geweest, vooral gisteren, toen de vijand er in slaagde de versterkingen van den Ooste- lijken verdedigingssector te bezetten. De Westelijke verdedigingswerken hebben alle aanvallen van den tegenstander af geslagen. De wanhopige tegenstand van de Italiaansche troepen heeft den vijand zeer zware verliezen berokkend. De strijd om Tobroek bevestigt, dat het de bedoeling van Engeland is, aan het front van Cyrenaica zijn beste strijd krachten en middelen in den strijd te werpen om te trachten een succes te be halen, dat niet alleen het gedrukte moreel van het land verbetert, doch ook van pas komt voor de propaganda in het buiten land, vooral in Amerika. □e gebeurtenissen van Tobroek waren te verwachten den val van Bardia kon men de vaardigheid van ons volk kunnen voorkomen. Doch hoofdzaak is, wij herhalen het, dat wij moeten denken aan onze vele nooddruftige landgenooten, die het slachtoffer zouden worden als de lief- dadigheidszin van het Nederlandsche volk zich niet voldoende zou laten gel den. Voor vleesch of vleeschwaren do bonnen 16 Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Woensdag 5 Februari a.s. geeft elk der vier met „16 vleesch” gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het,koopen van 100 gram vleesch been inbegrepen, of één rantsoen vleesch- wrren. De met „16 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koop .n van één rantsoen vleeschwa ren. De bonnen, welke op 5 Februari a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 9 Februari a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfsvleesch en voor gerookte worst- soorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nier- brood en 150 gram voor bloedworst Het werk van den chef der financieele afdeehng, den heer Stüt. wordt in het bijzonder nog daardoor erkend, daar in het rapport vermeld staat, dat de geheele boekhouding een goeden en overzichte- lijken indruk maakt. In verband met het bovenstaande is bepaald, dat gedurende het tijd vak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. de met „11”, ,.12”, en „13” gemerkte bonnen van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden, ka chels”, alsmede de met „25” „26” „27”, „28”, „29”, „30” „31” en „32” gemerkte bonnen van de „Bon kaart distributie vaste brandstof fen-centrale verwarming” elk recht geven op het koopen van één een heid vaste brandstoffen. sche ambassadeur te Tokio heeft dracht gekregen, met de Japansche geering alle vraagstukken betreffende de uitvoering van deze bemiddeling te be spreken. De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid, en Scheepvaart, maakt bekend: Tengevolge van de plotseling inge- treden vorst zijn er de afgeloopen we ken moeilijkheden ontstaan, bij den aanvoer van vaste brandstoffen. Aange zien echter onder de huidige weersge steldheid wederom een normale aanvoer mag worden verwacht, zal de brand stoffenvoorziening waarschijnlijk bin nenkort een beter verloop hebben. Uiteraard kan echter, indien onver hoopt de vorst opnieuw mocht intre den, in den aanvoer eenige stagnatie ontstaan, met als gevolg, dat plaatselijk een lijdelijk gebrek aan brandstoffen zou optreden. In dat geval zal echter worden getracht hierin met den groot- sten spoed te voorzien. Gistermiddag zijn ten Westen van Ier land 2 stoomschepen door Duitsche bommenwerpers aangevallen en zóó ern stig getroffen, dat zjj verloren geacht moeten worden. De bemanning van bei de schepen ging in de sloepen. Een licht Duitsch gevechtsvliegtuig heeft aan de Engelsche Zuidoostkust, ten Oosten van Felixtowe, een vracht schip van 12.000 ton in duikvlucht aangevallen met bommen van mid delbaar kaliber. Een bom ontplofte aan stuurboord. De bemanning van het vliegtuig nam onmiddellijk daarna het ontploffen van 2 andere bommen, gepaard gaande met steekvlammen, waar. Door het optreden van Engelsche jagers konden geen verdere bijzonder heden worden vastgesteld. Het vlieg tuig is behouden teruggekeerd. Gevechten in Cambodsja Volgens een bericht uit Hanoi woedt er een felle strijd in de buurt van Siso- phon in de provincie Cambodsja, waar Fransch Indo-Chineesche vliegtuigen in samenwerking met koloniale troepen aan den strijd deelnemen en de Thailandsche strijdkrachten dwongen zich op de grens terug te trekken. Voor één ei bon 59 Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. geeft de met „59” genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 2 Februari nog niet gebruikt zijn, blij ven geldig tot en met Zondag 9 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 3 tot en met 9 Februari niet gebruikt mogen worden in hotels, restau rants e.d. Ondertusschen vielen de vijandelijke pantsercolonnes de Italiaensche ver dedigingslinies aan. Kort voor het middaguur verhoogde de vijand nog den druk van zijn land- en luchtstrijd krachten en de eerste tanks en pant serauto’s, gevolgd door infanterie, slaagden er in de verdedigingswerken binnen te dringen. V V V V 5 V s g g V g Naar Stefani uit Belgrado seint, wor den in een officieel Grieksch communi qué de namen bekend gemaakt van 158 officieren en 7565 onderofficieren en min deren, die sedert 28 October 1.1. in den oorlog zijn gesneuveld. Dit communiqué wordt door de Italiaan sche bladen groot opgemaakt. Het Griek sche communiqué, aldus merken de bla den op, geeft geen enkele aanduiding om trent het aantal gewonden, vermisten en krijgsgevangenen, doch het is alleszins duidelijk, dat het totaal hiervan aanzien lijk moet zijn, nu het aantal dooden reeds zoo hoog is. Er zij op géwezen, dat vol gens de officieele communiqué’s van Rome het aantal gesneuvelde Italianen sedert het begin der vijandelijkheden, tot einde De cember slechts 2081 heeft bedragen, d w z. 27 procent der Grieksche verliezen In aanmerking genomen, dat Italië over ver scheidene millioenen soldaten beschikt, ligt de conclusie voor de hand, dat de zeer beperkte strijdkrachten van het Grieksche leger deze zware verliezen geducht moeten voelen en dat haar lot nog slechts een kwestie van tijd is en spoedig zal zijn bezegeld. □ecoux naar Saigon Decoux, gouverneur-generaal van Indo- China, die in het Fransche hoofdkwar tier te Phnom Penh verbleef, is eergis- ter plotseling naar Saigon teruggekeerd. Een hooggeplaatst officier is gistermid dag onverwachts naar Hanoi terugge gaan. Naar verluidt, zal Decoux zijn ver blijf te Saigon bekorten en binnen enkele dagen naar Hanoi vertrekken. De voorzitter van het financieele comité de-- Nederlandsche Winterhulp, de secre taris-generaal L. J. A. Trip, die met de voortdurende controle der financieele handelingen van de Nederlandsche Win terhulp belast is, heeft kortelings de leden dezer financieele commissie, ten eerste den president der Rekenkamer, den heer R. Zuijderhoff, ten tweede den accountant, den heer J. C. Spangenberg, met de controle der boeken van de Neder- landsche Winterhulp belast en hun voorts opdracnt gegeven een rapport over de financieele handelingen der genoemde stichting uit te brengen. Vier Britsche schepen zwaar beschadigd. Omtrent de aanvallen van Duitsche ge vechtsvliegtuigen op vijandelijke schepen, gisteren in den loop van den dag, ver neemt het D.N.B. van welingelichte zijde nog het volgende Ten Westen van Ierland zijn verschei den Britsche koopvaarders in scheervlucht aangevallen. In totaal werden 4 schepen van samen 2-5.(XX) ton, gedeeltelijk zwaar beschadigd, gedeeltelijk tot zinken ge bracht. Een vrachtboot van 4500 br.t. kreeg midscheeps 2 voltreffers, welke zoo goed aankwamen, dat het schip uiteen viel en na 8 minuten zonk. Een schip van 3500 br.t., kreeg eveneens 2 vol treffers. Na enkele minuten nam de vliegtuigbeinanning waar, dat het in zin kenden toestand verkeerde. Op een vrachtboot van 5000 br.t. brak na een treffer een zware brand uit. Het schip bleef met slagzij liggen. Het grootste van de 4 koopvaarders, een schip van 12.000 br.t.? kreeg zware treffers, welke ver scheidene hevige ontploffingen met steek vlammen veroorzaakten. Óp het verlies ook van dit schip valt met zekerheid te rekenen. Aan hetgeen wij gisteren schreven over Winterhulp-Nederland willen wij pog «en en ander toevoegen. Wij hebben inzage gehad van een rondschrijven van den directeur-gene- raal van W.H.N. aan de burgemeesters in Nederland (tevens plaatselijke direc teuren der stichting), waaruit blijkt, dat door de bevoegde autoriteit geen mach tiging mag worden verleend tot het hou den van openbare geld- en goederen inzamelingen, waardoor zoodanige in zamelingen uitsluitend kunnen worden gehouden door W.H.N. Ten aanzien van kerkelijke organi- Baties, vereenigingen en instellingen, welke op sociaal gebied werkzaam zijn, brengt ae directeur-generaal onder de aandacht van de burgemeesters, dat het zijn voortdurend streven zal zijn, het sociale werk der kerken, in den ruim- sten zin genomen, onbelemmerd voort gang te doen vinden. Dit beteekent dus, dat het terrein van de kerkelijke sociale zorg niet zal worden betreden door de stichting Winterhulp-Nederland. Het is de taak van de stichting, de helpende hand te bieden, daar waar moeilijkheden bij openbare geld- en goedereninzamelingen zouden kunnen ontstaan. Daarom wordt den burge meesters verzocht de volgende gedrags lijn te volgenWanneer plaatselijke kerkelijke sociale instellingen, organi saties, vereenigingen e.d. een openbare inzameling wenschen te organiseeren, dienen zij in hun kwaliteit van plaat selijk directeur van de stichting aan het bestuur een stuk ter hand te stellen, waaruit blijkt, dat de betreffende open bare geld- en goedereninzameling wordt gehouden door de stichting Winterhulp- Nederland. Het is echter uitdruk kelijk de bedoeling van den directeur- generaal, dat alsdan de openbare inza meling onder eigen naam van de be treffende organisatie kan worden ge houden, terwijl ook de gelden, buiten de boeken van Winterhulp Nederland om, ten volle aan de betreffende orga nisatie voor het beoogde doel kunnen worden afgedragen. Voor landelijke of regionale openbare inzamelingen wordt overleg met den directeur-generaal voorgesteld. Met aandrang doet de directeur-gene raal een beroep op de burgemeesters, uitsluitend hun medewerking te willen verleenen aan die kerkelijke orgahisa- ties, vereenigingen en instellingen op sociaal gebied in den ruimsten zin van k-t woord, die gewend waren op deze wijze geldinzamelingen te houden en deze vorm van verkrijging van midde len behoeven teneinde hun taak voort te zetten. Men ziet hieruit het streven naar samenwerking met de bestaande orga nisaties teneinde geen bestaand goed werk onmogelijk te maken, doch het veeleer te versterken en, over het ge heel genomen, organisatorisch te verbe teren. Critiek ten aanzien van de collecten in de kerken zou, naar ons is gebleken, bij de leiding van W.H.N. aan het ver keerde adres zijn. Wij zullen niet uitvoerig herinneren aan het goede werk, dat W.H.N. reeds heeft verricht en waarover meermalen het een en ander is meegedeeld. Wel bijzonder sympathiek is de verleende extra-steun aan weduwen van gesneu velde Nederlandsche soldaten (ruim een 700-tal, benevens een betrekkelijk ge ring aantal weezen). Een voorbeeld van samenwerking is de inzameling in de bioscopen voor het Bio-vacantie-oord, waarbij de Bioscoopbond de helft van de opbrengst aan W.H.N. aanbood. Wij kregen dezer dagen een authen- tieken brief onder de oogen van een stadgenoot, die den dir.-gen. van W.H.N. o.m. schrijft„Met dezen bedanken wij u hartelijk voor de hulp, die u in ons gezin gebracht hebt. Wij hadden 16.50 steun, waarvan af moest- 8 huur, dus u kon wel begrijpen, dat wij de helft van de distributiebonnen nooit konden koopen Thans hebben wij hét bedrag Van 20 besteed aan uitsluitend levens middelen. Want het gaat door je hart heen als de kinderen zeggen papa en ttama, ik heb honger, en je kan ze dan niets geven om den honger te stillen. Wij hebben thans voor het eerst na maanden eens een pond vleesch ge haald, dus dat was voor ons een echt feestmaal”. De schrijver, die meedeelt invalide te zijn, biedt vervolgens enthou siast aan, Kerstmis-speelgoed voor W.H.N. te maken een treffende uiting van dankbaarheid. Wij maken hiervan melding als van een voorbeeld van den zegen, dien een extra-steun van W.H.N kan brengen. Maar voor zulk werk op groote schaal moet deze stichting over voldoende mid delen beschikken. Stelt het Nederland sche volk die middelen niet ter beschik king, dan is de kans groot, dat de be- zettingsautoriteiten zich ingrijpender ’net de zaak zullen bemoeien, hetgeen aan het Nederlandsche karakter allicht niet ten goede zou komen. Een vlotte samenwerkiup van de particuliere orga nisaties met W.H.N. en een milde offer- Het feit, dat in enkele maanden door eenige dozijnen Italiaansche op den Atlantischen Oceaan koopvaar dijschepen met een inhoud van in totaal 154.483 ton, benevens 2 torpedobooten en 1 hulpkruiser tot zinken zijn gebracht, vormt, naar de. „Popolo d’Italia” ver klaart, de bijdrage van Italië in den At lantischen Oceaan. De Italiaansche duikbooten hebben ondanks de scherpe controle op de Straat van Gibraltar naar den Atlantischen Oceaan weten te komen. De wederzijdsche aanvulling en versterking van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht, tusschen Italië en Duitschland vormt een der grootste gevaren voor Engeland. Great Yarmouth bestookt Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gistermiddag strategische doelen te Great Yarmouth met brisant- en brand bommen aangevallen. Er werden ont ploffingen en branden waargenomen. Bij een luchtgevecht tusschen Mes- serschmitt-toestellen en Engelsche ja gers werd een hurricane neergeschoten. TELEF 556527OM OW TAFEL TJCHG TE BESPREKEN DE TRAMHALTEN 1 - 2 - 7- 1O VOOR DE DEUR. De speciale correspondent van Ste fani aan het front in Cyrenaica wijst er op, dat Engeland voor den strijd om Tobroek, welke in totaal een 20- tal dagen heeft geduurd, aanzienlijke strijdkrachten had geconcentreerd, t.w. 2 door artillerie gesteunde pant serdivisies, 3 Australische divisies, ver sterkt met middelzware en zware ar tillerie, en tenslotte een gemotoriseer de brigade, bestaande uit Franschen van de beweging van de Gaulle. Voorts hebben de Engelschen op groote schaal van vliegtuigen en vlootstrijdkrachten gebruik gemaakt. De Engelsche aanval nam in de avonduren van 20 Januari in hevigheid toe. Er werd een uiterst hevige artille- rie-actie ontketend, waarop de Italiaan sche kanonnen krachtig antwoordden, waardoor de gemechaniseerde strijd middelen van den vijand tot staan ge bracht en verspreid werden. In den nacht kwam het geschut der Britsche oorlogsschepen in actie, terwijl pa trouilles zonder succes trachtten de eerste linies te naderen. Bij het aan breken van den dag, op 21 Januari, nam het vijandelijke artillerievuur nog in hevigheid toe, terwijl vliegtui gen in massa aanvallen deden, welker hevigheid van uur tot uur toenam. PRUS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels fl 50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct.. fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens pcsttarief Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 et Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Den 21en Januari heeft, naar officieel te Vichy meegedeeld wordt, de Japan sche regeering gelijktijdig de Fransche en de Thailandsche regeering haar be middeling aangeboden om de regeling van het ThailandschFransche conflict betreffende de gemeenschappelijke gren zen tusschen Indo-China en Thailand te vergemakkelijken. Ofschoon, zoo wordt in het officieele communiqué verder ge zegd, deze kwestie den laatsten tijd on derwerp was van rechtstreeksche bespre kingen tusschen den Franschen zaakge lastigde te Bangkok en de Thailandsche regeering, heeft de Fransche regeering met het oog op de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Frankrijk en Ja pan, zooals zij door het FranschJapan sche accoord van den 30en Augustus 1940 zijn vastgelegd, de aangeboden bemidde ling in principe aangenomen. De Fran-

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1