VS' BIOSCOPEN UIT DE OMSTREKEN RADIONIEUWS Avondschool ion HAAGSCHE COURANT Zaterdag 25 Jan. pair 2 - We gaan de stad in De dierenwere c GEMEENTERAAD s ONDERWIJS EN KERK 70 7 8 7 '1 RECTIFICATIE! INKOOP GOUD en JUWEELEN J. C. VERHAAT Jr., Juwelier 4a Waar, of niet waar? RADIO-PROGRAM MA sS. d,e XjSrS S de'n Dolvel verkocht- van Doctor Plmzer RECLAMES Profilti ei rikaanscru LEIDSCHENDAM ber. 830 10 Udf nam. Verdi-herdenking. 28 Sleutel op de les van j.l. Donderdag. 4. 5. 2. 6. F 9. 8. 10. 9. 10. .Largo” onzen Doe je best en de Vleer- eenige schen- de Visscherij school tegen Caland ingenieur 4.30 Wijdingswoord. 5.30 Voor kinderen. en muz. AVRO-Girls. 2 30 Operette WASSENAAR OVERTREDING VAN DE HAMSTERWET waaruit yoor- BLOEMENEXPORTVEREENIGING WESTLAND EN OMSTREKEN OPGERICHT Te Naaldwijk is gesticht een bloemen- expcrteursvereeniging voor het Westland en omstreken. Op de gehouden oprich tingsvergadering. welke stond onder lei- 3. 4. de De 7. 8. Ned. Herv. Kerk: Bedankt voor Birdaard c.a. ds. G. J. V. d. Poll, evang. pred. te Wieringermeer. Geref. Gemeente: Bedankt voor Scheveningen ds. H. Lig- tenberg te Kampen. EXAMENS Machiniste n-e x a m e n Geslaagd voor diploma A de heeren: 1. Dellebeke, Middelburg en B .Koppel. Am sterdam bezorgt. REMBRANDT heeft weekprogramma zijn Maria” 5. 6. 7. De sleutel, afgedrukt in de „Avond school" van j.l. Donderdag, ver toont een zetfout. Er staat n.l.: De keuring van de werkloozen te de Lier heeft plaats op Dinsdag 28 Januari a.s., des voorm. 9.30. aan de Ar beidsbeurs te Delft. B [en. t nieuws uit Ook ZILVER tegen nooger orijs thomsonplein ia - iel 33332» Uw Juwelier sinds 1927 m t Westen On Gevonden voorwerpen Een ring met steen, een belastingmerk, een beurs met inhoud en eenige bloem- bonnen. Inlichtingen eiken werkdag van 1012 uur aan het politiebureau te Leid- schendam Dit moet zijn: Pasteur geleerde Raad De Raad van Monster komt a.s. Maan dagmiddag om vijf uur in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voor stel tot verhooging subsidie vrijwillige brandweer en voorstel tot wijziging der verordening inzake bezoldiging gemeen- tepersoneel Door het bestuur van den Oude Lierpolder is vergunning verleend aan het gemeentebestuur tot het doen ver vaardigen van een tweetal sluisjes, resp bij de Burg. Cramer laan en bij de van Rijnstraat. Deze sluisjes zullen moeten die nen voor de periodieke verversching van het water in de slooten ter plaatse, bene vens voor aanvoer van water in geval van brand Wassenaarsche politie legt beslag op groote voorraden In verband met de Hamsterwet en di verse besluiten werd door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen K. te Wassenaar, bij wien in beslag werden ge nomen 13 zakken tarwe van 75 k.g., 4 zak ken tarwe var. 10 k g., 25 pond vet, 5 blik ken zeep, 140 k.g. koffie, 24 flesschen slaolie, 100 k.g. rijst, 18 kazen en 42 k.g. varkensvleesch. 'S-GRA V ENZ AN DE Uitreiking van textiel* en boterkaarten Van Maandag 27 tot en met Vrijdag 31 Januari a.s. heeft de uitreiking plaats van boter- en vetkaarten en toeslag-tex- tiel. Tevens zal plaats hebben de uitrei king van formulieren voor het aanvragen van extra zeep voor hen, die hiervoor in aanmerking komen. MONSTER Vrijwillige brandweer De vrijwillige brandweer heeft het verzoek gedaan om de jaarlijks door de Gemeente, verstrekte subsidie te verhoo- APOLLO: In welke film men Paul Hör- biger ook ziet, altijd geeft deze acteur van formaat, gaaf en sterk spel te zien. Zijn spel is rustig, gemoedelijk, weloverwo gen. In de film „Fiaker-lied” speelt hij de rol van een Fiaker-koetsier, een voortref felijke creatie van den vroolijken Weener, wiens liefde voor een circus-artiste hem echter noodlottig wordt. „Fiaker-lied” is een film die ontroert, en waaraan toch veel vroolijkheid te pas komt, dank zij het milieu vol Weensche levenslust en gemoedelijkheid, waarin zij zich afspeelt. Het geheel is goed geregisseerd en goed gespeeld door een uitmuntend ensemble, met bovenal bijzonder mooi spel van Paul Hörbiger en Gusti Huber. ASTA. Onder buitengewoon groote be langstelling had gisteren in Asta de eer ste voorstelling plaats van de groote Duitsche film „Jud Süss”. Het gegeven is historisch. De handeling vindt plaats in 1733 in Württemberg. De zwakke en ijdele hertog komt geheel onder den invloed van den rijken Süss Oppenheimer, die hem geld voorschiet en daarvoor in de plaats de eigenlijke machthebber in het hertogdom wordt. De wantoestanden, die hieruit voortvloeien, verbitteren langza merhand de inwoners van het eens zoo gelukkige Württemberg. Een opstand breekt uit. Süss wordt gevangen geno men en sterft aan de galg. De film is schitterend van aankleeding, de regie is tot in de puntjes verzorgd en het spel boven alle critiek verheven Wij noemen slechts de namen van Ferdi nand Marian. Kristina Söderbaum, Hein rich George. Werner Krauss, Eugen Klöpfer e.a. Vooraf het nieuws uit bin nen- en buitenland. Ned. Herv. Gemeente van ’s-Gravenhage In de plaats van den heer L. F Car rière is als w.n. kerkvoogd commissaris van de Bethlehemkerk benoemd dr ir H. G va,n Beusekom. In verband met zijn benoeming tot dia ken is aan den heer F. J. Ponte, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de vereeniging Eeredienst Wilhel- minakerk’ en in diens plaats benoemd de heer J. G. J. Hissink. Aan de heeren W J. Ort en V. de Tom be is op hun verzoek eervol ontslag ver leend als leden van de commissie van ont vangst Bethlehemkerk. In verband met zijn benoeming tot dia ken is aan den heer E J Zweverink eer vol ontslag verleend als lid van het col lege Eeredienst Julianakerk en in diens plaats als zoodanig benoemd de heer P. C de Snoo. 1. Niet waar; Oslo is de hoofdstad van Noorwegen. Niet waar; Eindhoven is de groot ste stau van Noord-Brabant. Waar. Niet waar; 5 van 60 cent ia 3 cent. Waar. Waar Niet waar; 20” C. is 68” (4x9 plus 32” is 68“ F.) Niet waar; je beweegt je linker arm op en neer. Nogal: Pasen valt dit jaar op 13 en 14 April Niet waar; de afstand Den Haag Utrecht is 61 k.m gen, wijl deze subsidie' niet toereikend is om de allernoodzakelijkste uitgaven van het corps te bestrijden. Bij Raadsbesluit van 11 October 1929 werd aan de vrij willige brandweercorpsen van Monster en Poeldijk een subsidie toegekend van f 200 per jaar elk. In de laatste laren werd hierop een korting toegepast van 20 pCt. of ƒ40, zoodat elk der brandweercorpsen thans een jaarlijksche subsidie ontvangen van 160. Door B en W wordt voorgesteld om de jaarlijksche subsidie aan de beide vrijwillige brandweercorpsen te Monster en te Poeldijk te verhoogen van f 160 tot /200, benevens de werkelijke kosten voor het bezoeken van vergaderingen, verband houdende met de aangelegenheden van de brandweer en beperkt tot een maxi mum bedrag van f 40 per jaar voor elk der beide corpsen, voor rekening van de Gemeente te nemen Redder onderscheiden Met een hartelijk en toepasselijk woord werd door burgemeester Banning deezr dagen namens de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen aan den heer L. Roos het diploma, de bronzen legpen ning en de bronzen draagmedaille uitge reikt. toegekend wegens het op 24 Juni van het vorige jaar uit den Vliet redden van een 7-jarig knaapje. De Coöperatieve groente n- veiling-vereeniging Veur en Omstreken zal op 28 Januari a.s.. des middags te 1.45 uur, haar jaarvergadering houden in café .Vronesteijn” te Voorburg. DE LIER Uitreiking distributiekaarten De uitreiking van textiel-, vet- en bo terkaarten zal plaats vinden op Donder dag 30 en Vrijdag 31 Januari a.s. Formu lieren voor aanvragen van extra zeep kunnen worden afgehaald op Maandag 27 en Dinsdag 28 Januari a.s EXP03T VAN NEDERLANDSCHE BLOEMEN NAAR DUITSCHLAND De uitvoer van snijbloemen, zooals ro zen, seringen, fresia’s en amarylli, naar Duitschland heeft thans weer een aan vang genomen. Van Duitsche zijde zal aan den importeur een „übernahme- schein” worden uitgereikt, welke recht geeft tot den invoer van een bepaald aantal kilogrammen snijbloemen. De com-' missie voor den uitvoer van snijbloemen naar Duitschland deelt nog mede, dat het verbod van invoer van grootbloemige chrysanten en bolbloemen (tulpen, nar cissen en hyacinten'' vooralsnog gehand haafd blijft Iedere man met een gevoelige huid heelt een verklaarbare afschuw van scheren. Kleine puistjes en onreinheden maken hem het scheren meestal tot een plaag. Tarr brengt uitkomst: het is een weldaad voor de huid. Het strakke ding van den heer P. Vis uit Waterin gen, traden alle aanwezigen tot de nieu we bloemenexporteursvereeniging toe- Een commissie, bestaande uit de heeren, Zwemstra, Naaldwijk, ter Veer. Waterin gen, en J. van Leeuwen, den Haag, zal in overleg met het dagelijksche bestuur der Coöp. Centrale Westlandsche Snij bloemenveiling te Honselersdijk, de hee ren P Vis en H. Koers, de voorbereiden de werkzaamheden verrrichten. 1. Ja zeker, geen grote, maar de kleinere, zoals de marters, de bunzing, de wezel, het hermelijn- tje en het fretje. Ieder voor zich geduchte roofdiertjes. En niet te vergeten de visotter. En onze vriend Reintje de Vos. (Ook onze honden en poesen be horen eigenlijk tot de „roofdie ren"). 2. Ja, op de rots van Gibraltar 3. Acht. urandende gevoel verdwijnt onmiddellijk e>- als puistjes en onreinheden. Den volgende morgen bemerkt U duidelijk, hoe glad en fluweel zacht Uw huid is geworden en hoeveel ge makkelijker U zich nu zonder pijn kunt scheren. WAARSCHUWING VAN DEN BURGEMEESTER De burgemeester van de gemeente ’s-Gravenzande maakt bekend: Er hebben zich hier te lande hier en daar sabótage- handelingen voorgedaan, waarmede bezettende macht zich bezig houdt gevolgen. die hieruit kunnen voort vloeien, geven mij aanleiding nogmaals te wijzen op de gevaren, die zulke han delingen niet slechts voor de daders, maar ook voor de burgerij in het leven roepen. Zulke daden verdienen in de hoogste mate afkeuring en ik stel er prijs op daartegen zeer ernstig te waar schuwen en ieder op het hart te binden, zich van iedere directe of indirecte deel neming te onthouden Ik doe een beroep op de burgerij in al haar geledingen en organisaties om het optreden der over heid tegen sabotage te steunen Een boa is een slang. Geen gift- slang, maar ongeveer 6 meter lang Ja zeker, in de tropische zeeën Pas op: een potvis is geen vis. evenmin als een walvis. Een ge weldig dier, een potvis. Er zijn er van ongeveer 30 m lengte De meeste gaan weg in de winter, maar er zijn oók altijd enkele, die blijven. Neen! Neen! Een ree is een ree en een hert is een hert. Meestal niet één! De kemp hen legt ze!!! Ja zeker. In de duinen achter het stille strand hoor ik vaak eentje roepen Aanbesteding Bij de door B. en W. gehouden aanbe steding tot het verbouwen van het be staande kantoor, magazijn en bergplaats van het perceel Wegje 2, tot gebouw met bovenwoning ten behoeve van gemeente werken, zijn de volgende biljetten bin nengekomen: J. v. d. Zalm 4160, W de Zoete ƒ4150, C. v. d. Sluys ƒ3900, D A van Gaaien ƒ3925, J Hempelman ƒ3795, J. v. d. Kruk ƒ3755. A. v. d. Akker ƒ3750 De gunning is aangehouden NAALDWIJK Vrijzinnig Protestantsche Jeugddag Zondag 9 Februari a.s. zal te Naald wijk een jeugddag worden gehouden. Deze jeugddag draagt den naam „Vrij zinnig Prot Jeugddag, dag van verbon denheid en trouw”, en het thema is: „Trouw aan God en aan Zijn Woord”, ’s Morgens zal een speciale kerkdienst in de Ned. Herv. kerk worden gehouden en des middags een groote bijeenkomst in gebouw „Hulp en Voorzorg”. VOORBURG Crematie H. J. Hartevelt Gistermiddag heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen in allen eenvoud de crematie plaats gehad van het stoffe lijke overschot van den heer H J. Harte velt, oud-planter en oud-directeur van de Volkscredietbank op Java, die op bijna 70-jarigen leeftijd te Voorburg is over leden. Gesproken heeft een zwager van den overledene, de heer van Zanten te Hil versum, die zeide. dat de trouwe vrien den van den overledene weten wie hij was. Niet beter zou spr. hem kunnen karakteriseeren dan hem te noemen den trouwhartigen en goeden mensch. Hij was één van vier broers, die allen in Indië terecht zijn gekomen Aanvankelijk wilde hij bij het binnenlandsch bestuur werkzaam zijn, maar hij werd planter en hij werd dit met heel zijn hart. De laat ste jaren in Indië was hij directeur van de Volkscredietbank op Java en deze ja ren hadden niet mooier kunnen zijn. De zoon van den overledene zeide, dat alle ondernemingen, welke zijn vader heeft gediend, tot bloei zijn gekomen en toen hij een jaar directeur der Volkscre dietbank op Java was, yvas dit de eenige credietbank in Indië, welke geen achter stand had en winst maakte. Spr. dankte zijn vader voor alles, wat hij voor de zijnen was geweest en den aanwezigen voor de belangstelling De organist speelde Ases’ Tod van Edv. Grieg, „Wilt ge ware vreugde” en bij het dalen van de kist het .Largo” van Hande’ ROXY, De hoofdfilm van deze week brengt ons de schalksche Anny Ondra en Paul Hörbiger tezamen in een amu sant filmspel „Scheiding op korten ter mijn”. Een vroolijke geschiedenis van een artist, die nogal aan den speelduivel offert en aldus meestal kort bij kas is. Hij gaat scheiden en met een vreemd meisje (Anny Ondra) op reis. Toch blijkt het later, dat onze kunstenaar niet erg met de scheiding ingenomen is en hij vraagt daarom zijn vroegere vrouwtje weer ten huwelijk. Het voorprogramma was op de bekende wijze verzorgd SEINPOST. In Seinpost wordt deze week vertoond de spannende U.F.A.-film „Het geheim van luitenant Runeberg” met Willy Birgel en Brigitte Horney in de hoofdrollen De zoon van een verarmd grootgrondbezitter ziet zich gedwongen tegen zijn zin dienst te nemen als offi cier. Als zijn vader in geldnood een wis sel vervalscht. neemt de jonge luitenant Runenberg de verplichting op zich bin nen 3 dagen het bedrag te betalen Hij ziet echter geen kans daartoe en er blijft Runeberg als officier nog slechts één uit weg over Maar op het laatste moment komt nog uitredding Vooraf gaat een verzorgd bijprogram- ma met een interessante film over Schip hol STUDIO THEATER draait de ontroerende film „Moeder”, waarin Kathe Dorsch, Paul Hörbiger en Fritz Imhoff de hoofd rollen vervullen. Martha Pirlinger in Kommervolle om standigheden door haar man achtergela ten voert een harden strijd om het be staan, waarbij de huiselijke moeilijkheden met haar vier kinderen niet achterwege blijven. Tragisch is de zelfopoffering van de moeder, wanneer dit het herstel van haar blinden zoon kan bevorderen, een opoffering, die de eenheid in het gezin herstelt. In het voorprogramma draait Tobis journaal en een éénacter „Over 40 minu ten” THALIA. „Morgen word ik gearresteerd” is de suggestieve titel van een spannende Ufa-film, vervaardigd onder regie van Karl Heinz Stroux. Het verhaal geeft een opeenvolging van sensationeele gebeurte nissen, die haar climax vindt in de vraag: wie loste het raadselachtige schot? Prach tig spel van Kathe Dorsch en Ferdinand Marian maakt deze film tot een goed ge heel. In het als altijd zeer uitgebreide voorprogramma een teekenfilm in kleuren van Charley Mintz, „Bonbonparade” een schitterende musical met de rhapsodie van Liszt en een tweetal komische twée-acters. „Aan het verkeerde adres” en ..Oh dok ter” met Charley Chase WESTEND. „Dansmeisjes” is de film, die deze week op het programma prijkt van bovengenoemd theater Het is de ge schiedenis van een beroemde groep girls, die zoodra zij het vak beheerschen trekken van de eene stad naar de andere. Ondanks de strenge discipline heerscht er een pret tige geest onder de meisjes. Een concur rent tracht deze te verstoren, maar alles komt nog goed. Wij maken in deze film de echte varièté-sfeer mee, maar ook de sfeer achter de coulissen. De hoofdrolver - tolkers zijn Charlotte Thiele. Harold Paul sen, Carol Hohn enz. Het voorprogramma is ook uitstekend verzorgd. Maandag 27 Januari Hilversum I. 415 m. N.C.R.V. 8.uur v.m. Schriftlezing en gewijde muziek. 8.30 ANP, 8.45 Gram.- muz. 9.35 Cello en piano. 10.15 Gram.- muz. 10.30 Morgendienst. 11.Christ lectuur 11.30 Zang. 12.15 uur nam. Reportage of muziek. 12.45 ANP 1.— Canzonetta-sextet (2. tot 2.35 Voor scholen). 3.Gram.muz. 3 30 „Hoe kweek ik een Hippeastrum (Amaryllis) in de huiskamer?”, causerie. 4.Voor kinderen. 4.30 ’Kamermuziek. 5.15 ANP 5.30 Ber. 5.35 Vervolg van 4 30. 6.Orgelspel. 6.45 Reportage of gram.- muz. 7.— ANP 7.15 Gram.muz. (7.307.45 Ber Eng.). 8.45 Nederlandsch Harmonie orkest ,,’s-Gravenhage” (opn.) 9.15 „De invloed der Zuiderzeewerken op de oude ■'landgebieden”, lezing. 9.35 Gram.muz. en Schriftlezing. 9 45 Eng. ber. ANP. 10.— ANP Pasteur ingenieur Caland geleerde Zondag 26 Januari Hilversum I 415 meter V.A.R.A. 8.uur v.m. Gram. muz. 8.30 A N P. Hierna: Gram.muz. 9.30 Orgelspel. V.P.R.O. 10.Voor kinderen. 10.30 Doops gezinde Kerkdienst. V.A.R.A. 12.— uur nam. Kinderkoor „De Merels”. 12.32 Gram.muz. 12.45 A.N.P. 1.Ramblers. 1.30 Gram.muz. 1.45 „Wie en wat waren onze voorouders?” K.R.O. 2.Eischen van den nieuwen tijd!” toespraak. 2.15 Gram-muz. 2.30 Col legium „Musica Divina”. 3.Zieken praatje. 3.15 Gram. muz. 3.30 Verzoek- concert voor de Duitsche Weermacht. 6. Orgelconcert. 6,30 Cyclus „Land en Volk van West-Afrika” 6.45 Reportage of gram. muz. 7.-*- Voordracht t.b.v. de W. H. N. 7.10 Gram. muz. 7.15 Eugen Wolf’s Merels”. 12.32 Gram. muz. 12.45 A N P. solisten. (7.30—7.45 Ber. Eng.) 8.— AN P. „Rozsa Sèndor”. operette. 9.45 Eng. ber. A.N.P 10.— ANP. Hilversum II 301,5 meter A.V.R.O. 8.uur v.m Gram, muz A.N.P. K.R.O. 8.45 Morgenwijding. A.V.R.O. 9.45 Morgenwijding. G’-am.muz. 10.45 Omroeporkest en solis ten. 12.uur nam. Verdi-herdenking. 12.45 A.N.P. 1.Cyclus „Onze Volksdichters”. I. 20 Amusementsorkest V.A.R.A. 2.Gram. „Die Fledermaus” N.C.R.V. 4— Zang. V.A.RA. 5.15 A.N.P. 6.Bravour en Charme. 6.30 Voordracht t.b.v. de W.H.N. 6.45 Reportage of gram, muz. 7.—7 15 Gram. muz. Hilversum II, 301.5 m. V.A.R.A. 8.uur v.m. Gram.muz. (8.30 ANP) V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Viool en piano. 10.50 Gram.muz 1110 Orgelspel. 11.40 Decla matie. 12.— uur nam Ber. 12.15 Esmeralda. 12 45 ANP. 1.VARA-orkest. 2.Gram. muz. 2.15 Keukenpraatje. 2.45 Gram.muz. 3.Gooisch kamermuziekgezelschap. 3.40 Cyclus „De vrouw in haar beroep”. 4. Gram.muz. 4.30 Voor kinderen. V.P.R.O. 5.Cyclus „Het gezin in tijd” V.A.R.A. 5.15 ANP. 5.30 Orgelspel en zang. 6.„Ons volksleven: De beteeke- nis van de stad”, lezing. 6.15 Ramblers. 6.45 Reportage of gram.muz. 77.15 Friesch praatje ANP CAPITOL heeft als hoofdnummer op het nieuwe program de komische film „Zoölo- gica” wnn’-'n -"nn Heinz Rühmann in een van ;.iji: c. Utc rollen kan bewonderen-en met l?em Theo Lingen en Hans Moser, die hun deel aan de dwaasheid bijdragen. In het voorprogram wordt na het Ufa- nieuws een grappige Columbia-teekenfilm gedraaid: „Gediplomeerde filmsterren” en treden op het tooneel tegen een aardig décor van een typisch Hollandsch land- schap Harry en Willy”, de vroolijke Vo- lendammers in welgeslaagde en zeer toe gejuichte zang- en dansnummers. CASINO: Als bijzondere mooie hoofdfilm wordt in dit theater vertoond „Het eiland der Demonen”. Dit eiland is Bali, een der mooiste van ons Insulinde Het geeft ons een begrip van den eigenaardigen godsdienst der Balineezen met de bijbe- hoorende ceremoniën en dansen Maar ook het dagelijksch leven van dit volk komt prachtig uit in deze Artistiek üitge- werkte expeditiefilm. Vooraf ging een komisch nummer van twee passagierende matrozen en een muzikaal filmpje met zoetklinkende zigeunermuziek bENTRUM geeft deze week de buitenge woon spannende film ,.Met Geheime op dracht” in de hoofdrollen Fröhlich, Camille Horn en Paul Wegener waarin Gustav Fröhlich door een bijzondere sa menloop van omstandigheden in kennis komt met een persoon, welke hij bij een aanranding te hulp komt, deze vertrouwt hem een document toe, welke hij moet overbrengen. Verschillende persönen wil len het document bemachtigen, dat dit aanleiding geeft tot opwindende momenten kunt u begrijpen. Ook het voorprogramma is uitstekend verzorgd. CINEAC. In het programma van Cineac is deze week een belangrijke plaats in geruimd aan de sport. In een speciale serie opnamen krijgt Mnen een beeld van hetgeen op dit gebied in Holland wordt gepresteerd. Verder beleefd men ook een ijshockeymatch te Boedapest, waaruit Duitschland als overwinnaar, te voor schijn komt, alsmede een zwemwedstrijd te Parijs in wintersche koude. Vanzelf sprekend vragen sneeuw en ijs ook de aandachthet is niet alleen vreugde, wat Koning Thialf ons brengtdaar is ook veel last bij, vooral voor de binnen scheepvaart, hetgeen de film duidelijk demonstreert. Vermelding verdienen ver der nog opnamen over vervaardiging en gebruik van cellophaan, over het opleiden van oorlogsvliegers, over de Verkeers- week en over de werkwijze van het psychotechnisch instituut. Tenslotte is er een aardige teekenfilm in kleuren. CORSO brengt deze week „Het Model” (Schwester Maria) waarin Camille Horn, Alexander Sved en Paul Javor de hoofd rollen vervullen. Een kunstschilder, te vens uitstekend zanger, krijgt een meisje lief, dat hij als model gekozen had voor zijn „Madonna”. Na een artistenfuif komt er ’een verwijdering tusschen hen, en pas jaren later ontmoeten zij elkaar weer, onder geheel andere omstandigheden. Een prettige film met talrijke goede en ontroerende momenten. Vooraf een goed vefzorgd nrogramma o.a. de geestige Serappy’s Pony FLORA „Eén te veel aan boord”. In n nacht, waarin de storm loeit, wordt de kapitein van de „Ceder” meegesleurd door de golven. De politie vermoedt misdrijf. Verdacht worden de eerste stuurman Rohlf, die ’n verhouding meent tusschen zijn verloofde en kapitein Moltmann Sparkuhl. machinist, wiens nicht om Moltmann, zelfmoord pleegde. Het climax bereikt deze film bij het kruisverhoor van Sparkuhl. De oplossing van deze affaire is verrassend Óp het tooneel treden de 4 Brusseloffs met verdiend succes op. ODEON. Deze’ week draait de voortref felijke rolprent „Hotel Sachet” In deze grootsch onder knappe régie AANVULLINGSAGENDA Vergadering van den Gemeenteraad van ’s-Gravenhage op Maandag 27 Januari 1941 te half twee. Benoeming van: een onderwijzer aan de openbare lagere school Jan van Gojenstraat 94 (schoolJ3). Beraadslaging - over: 10. beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van verkeersborden; 11. vaststelling van de Verordening- Frederikstraat, tevens prae-advies op de adressen; 12 vaststelling van de „Bijslagver- ordening 1940” en de „Bijslagverordening Politie 1940” en wijziging van de ,Kinderbijslagverordening": 13 voorzieningen aan gebouwen ten behoeve van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon; 14. ,erfPachtsuitgifte van grond aan het Slijkeinde, de Zuilingstraat en de Vleer- straat aan J. A Kok; 15. ontslag ir. L J. A. Bergansius als lid van het College van Curatoren der Gemeentelijke Lycea; 16. aanvaarding van kingen: 17 overplaatsing en ontslag van leer- OLYMPIA opent deze week het voorpro gramma met belangrijk en interessant wereldnieuws van den laatsten tijd, uit gebracht door Ufa. Verder zagen wij een film van de Dolomieten met prachtige na tuuropnamen. Hierna volgde Nederland- sche Actualiteiten, in beeld gebracht door Profilti en vervolgens een komische Ame- rikaanscne één-acter „Trouwen is Hou wen”. Na de pauze een reprise van de rolprent „Konzert in Tirol”, met als hoofdrolvertolkers de wereldberoemde Wiener Sangerknaben. Verdere medespe lenden o.a. Heli Finkenzeller en Fritz Kampers. PASSAGE: Na wereldnieuws en een ge kleurde teekenfilm, draait deze week in Passage-Theater de Ufa-film „Schandaal om Veronika” geregisseerd door Milo Harbich, met Ralph Arthur Roberts, Gusti Huber en Wolf Albach Retty in de hoofdrollen. Veronika, dochter van den rijken bankier Torwald, beleeft in deze geschiedenis haar groote liefde. Maar er komen vele en groote moeilijkheden en op een gegeven moment trekt zij zich gegriefd terug, waarna het „schandaal” ontstaat. Dat tenslotte alles terecht komt spreekt voor zichzelf. Maar hoe en op welke wijze, dat verraden wij niet, dat moet men gaan zien. Een film die boeit en den bezoeker een aangenamen avond oubsidieering kinderuitzending De besturen van de afd. Voorburg van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies en van de afdeeling Voorburg der Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem hebben zich destijds in een gezamenlijk adres tot den raad van Voorburg gewend, met verzoek deze instellingen te willen subsidieeren. Naar aanleiding van het advies van den directeur van den geneeskundigen dienst stellen B. en W. den raad thans voor subsidie te verleenen per kind en per verpleegdag voor gezinsverpleging 30. voor kolonieverpleging 50 cent Voor rond 75 uit te zenden kinderen door beide vereenigingen gedurende ge middeld 40 dagen, zou het subsidie dan hoogstens 1800 per jaar bedragen. Ver der worden bij het toekennen van dit subsidie een achttal door den directeur van den geneeskundigen dienst gestelde voorwaarden vasteestelr’ Subsidie Neutrale Kleuterschool In November 1940 adviseerden B. en W van Voorburg den raad afwijzend te be schikken op het subsidie-verzoek van de vereeniging „Neutrale Kleuterschool Naar aanleiding van de besprekingen in de afdeelingen hebben B. en W deze aangelegenheid andermaal overwogen, hetgeen er toe heeft geleid dat zij meenen op hun aanvankelijk standpunt te moe; ten terugkomen. Het college is thans van oordeel, dat het subsidie-aanvraag kan worden ingewilligd onder voorwaar e evenwel, dat zooals ook in art 2 van de subsidieregeling wordt ,^zegd voldaan moet worden aan de eischen. in art. 8 der verordening vermeld, of daaruit- voort- V1TotnuHbetaling van net aangevraagde subsidie kan eerst worden overgegaan, ole vast staat’ dat de voorwaarden (waar van geen dispensatie is verleend) worden “Tm'w stellen den r..a ttans voor In oWiiklM.mot met v.hn*h.‘“^mrenstaande te Win*e Aloy sl u s-sts m van de AMICITIA. Het programma wordt ge opend met een aardig teekenfilmpje, waarna het uitgebreide „Ufa wereld nieuws” wordt vertoond. Hierna volgt nog een show-film „Radio-revue” met zeer goeden zang en muziek verwerkt in een geestig verhaal. Na de pauze draait de hoofdfilm „De Klauw” een rol prent vol sensatie, humor en spanning de regie is in uitstekende handen van Hans Steinhoff. Het is de geschiedenis van een spionnagezaak in het autobedrijf, welke pas na een spannende auto-race wcrdt opgelost door den Duitschen cou reur Peter Krüger en deze zaak voor hem eindigt in een „gelukkig en pakkend slot”. geTegênheid _voanJadneua^~nhet Forum R^gie: Peter Meeuw.sse deze grootsch opgezette film knappe régie van Erich En gel worden de hoofdrollen vervuld door Nadja Woroneff (Sybille Schmitz) van Oostenrijksche nationaliteit maar Russische in haar hart en spionneerend in haar va derland voor Rusland, Stefan Schefczuck (Willy Birgel) eveneens Oostenrijker, echter trouw aan zijn land. Stefan geraakt door Nadja in een spion- nageaffaire der Russen en wordt ten on rechte verdacht van landverraad, gear resteerd Na zich gerehabiliteerd te heb ben, n)aakt door een schot een eind aan zijn leven, nadat hij Nadja heeft doen arresteeren. Vooraf het gebruikelijke programma. op zijn nieuwe „Ave Maria” met niemand minder dan Benjamino Gigli, die er een waarlijk unieke zangfilm van heeft gemaakt, waarvan men geniet en die ook niet zelden ontroert. Van het bij programma noemen wij de komische film „Nachtelijk avontuur”, een geschie denis die herhaaldelijk een schaterlach, sterker: een gierenden lach heeft ver wekt. Op het tooneel treden op de Broadwayserenaders, die, ten volle ver diend, veel succes oogstten. Een program ma, dat in zijn geheel veel moois, veel amusants en vooral veel op muzikaal ge bied te genieten geeft REX. De film „Op hoop van Zegen” is een goede reprise. Het Nederlandsche product heeft niet te ontzeggen filmische kwali teiten en het doet goed wijlen Esther de Boer-van Rijk in haar grootsche creatie als Kniertje weer te zien. Al liggen de tijden, dat een reeder Bos zijn drijvende doodkisten naar zee kon sturen, al ver achter ons, het drama van deze episode komt van het doek in al zijn beklemming tot den toeschouwer, Dit is een verdienste van deze film, welke de vervaardigers en medewerkenden siert. Frits van Dongen, Jan van Ees, Annie van Duin, Willem v. d. Veer, zij allen weten te boeien en de aandacht gevangen te houde Het voorprogramma brerigt binnen- en buitenland krachten bij het openbaar gewoon lager, uitgebreid lager en nijverheidsonderwijs; 18 verleenen van een subsidie ten be hoeve van den Opleidingscursus Acte Tuinbouwkunde L.O.; 19. ontslag M. Bos als tijdelijk leeraar aan de Zeevaart- en de Visscherij school te Scheveningen: 20. verleening van een garantie aan de N.V Het Residentie-Tooneel voor de op voering van ,,De Storm”; 21 verbreeding van het rijwielpad aan de Zuidoostzijde van den Bezuidenhout- scheweg tusschen de Carel Reinierszkade en de Zijdelaan; 22. treffen van maatregelen brandgevaar in het stadhuis; 23. treffen van voorzieningen voor ont vangst en opslag van gebruikte kleeding» 24. aangaan van geldleeningen Naar het Centrum. Ben je daar goed bekend? Dat zal je dan te pas komen, want hieronder zie je een plattegrondje van een gedeelte uit het centrum van ons Haagje. Een blind kaartje. Geen straatnamen Maar in elke straat en op elk plein een getal. Schrijf die getallen eens over in je schrift en noteer daarachter de naam van de straat of het plein In het geheel worden 20 namen ge vraagd

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6