Saloniki gebombardeerd I v.m. g I w Duitschland’s waakzaam marine zinken i Britsche koopvaarder tot gebracht Maandag 27 Januari. 1941. No. 17785. is uur De oorlog ter zee Omvangrijke branden uitgebroken Vliegvelden in Zuidwest- Engeland aangevallen VERDUISTEREN van 6.17 uur n.m. tot 9.28 Japansche vloot is op alles voorbereid I Dokterstelefoon: Graaf Csaky overleden u. n.m uur Het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. Het Duitsche weermachtbericht van De Engelsche scheepsverliezen x Britsche vliegtuigen boven Duitschland Oorlogsdoel moet bekend gemaakt worden Graaf Csaky Donovan naar Athene g A Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No, 12500 g Het optreden der Duitsche luchtmacht No. 116364 De gevolgen der Duitsche aanvallen De Britsch-Turksche militaire besprekingen Geen incidenten in Noord-Italië Maan: 27 Jan. 1.03 s nieuwe maan; onder 6.47 Een Duitsch slagschip patrouilleerend rond de Duitsche kusten. Het zware luchtafweergeschut is in stelling gebracht tegen eventueele vijandelijke vliegtuigaanvailen, terwijl de overige kanonnen gereed zijn om het vuur te openen op doelen aan de oppervlakte der zee (Holland) Vliegtuig boven Gibraltar Het Italiaansche weermachtbericht Verklaringen van den minister marine Oikawa Behalve erwten thans ook boonen en capucijners verkrijgbaar nam.; 28 Jan. op 9.34 u. v.m. g onder 7.55 uur nam. s Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: g No. 394920 I F* ft1 HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIÊN: de kruiser „Gloucester”, door vliegtuig- De een Zondagavond trad een zoo groote ver- Weermacht hoorde het volk der it« Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct ont- type (Foto-archief) groote gelooft, A X A A A A A A A 2 A A A President Roosevelt’s persoonlijke afge zant in den Balkan, overste Donovan, is Zaterdagmorgen in een speciaal vliegtuig uit Belgrado naar Athene vertrokken. A Van 15 regels ƒ150. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct.. daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct.. fr. p post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct. meer. De minister verklaarde verder, dat Ca nada zijn bewapeningsproductie meer en meer tracht aan te passen aan die van Engeland en de Vereenigde Staten. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 5S0310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filiaal N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Nieuwe faze in den luchtoorlog De „Dagens Nyheter” meldt uit Lon den, dat men daar tegen het voorjaar een volkomen nieuwe faze in den lucht oorlog verwacht. Men legt er den na druk op, dat Duitschland gedurende den voorafgaande dagen strekte zij zich uit over groote oppervlakten van het vijan delijke gebied en werden successen be haald. Alle Duitsche vliegtuigen keer den onbeschadigd op hun bases terug. In tegenstelling tot de levendige be drijvigheid der Duitsche volhardden de Engelsche In aanvulling op bovenstaand Weer machtbericht verneemt het D.N.B., dat ook Zaterdag het aanhoudende slechte weer de activiteit van de Duitsche lucht macht niet kon belemmeren. De gewa pende verkenning boven Engeland werd Ziekenfondsleden De Volharding: g Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Een Duitsch gevechtsvliegtuig, Zaterdagmiddag ter gewapende kenning de Engelsche Oostkust nader de, ontmoette voor Harwich een con- vooi, dat juist uitvoer. Terstond deed het eenige malen een aanval en trof van zeer geringe hoogte een schip van omstreeks 4000 ton met 4 bommen van middelbaar kaliber, welke het schip in het midden troffen. Kort na de ontplof fing van de laatste bom schoot een reusachtige vlam uit de romp van het schip te voorschijn, zoodat het verlies ervan met zekerheid kan worden aange nomen. van bevoegde zijde in allen vorm gede menteerd. Dit zijn, zoo wordt ver klaard, boosaardige, doch volkomen on gegronde verzinsels, waarmee de En gelsche propaganda den voor haar poli tiek gewenschten invloed wil oefenen op haar eigen openbare meening en vooral op die in de Vereenigde Staten. Een half kilogram peulvruchten op bon 102 De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 16 Fe bruari a.s. geeft de met „102” genum merde bon van het algemeen distri- butiebonboekje recht op het koopen van i k.g. peulvruchten. In verband hiermede wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de Nederland- sche Inkoopcentrale voor Akkerbouw producten behalve erwten, ditmaal ook bruine boonen, witte boonen en capu- cijners ter beschikking van den handel heeft kunnen stellen. De detaillisten hebben derhalve met de reeds aan hen uitgereikte toewijzingen behalve erw ten ook boonen en capucijners van de grossiers kunnen betrekken, of zullen dit, voor zoover zij de toewijzingen nog in hun bezit hebben, alsnog kunnen doen. Het publiek zal dus met den thans aangewezen bon 102 behalve erwten ook boonen en capucijners, voor zoover voorradig, kunnen koopen. en in 1935 kabinetschef van den toen ma - ligen minister van buitenlandsche zaken, Kanya. Aan de viermogendhedenconfe- rentie van München in 1938 nam hij deel als waarnemer van de Hongaarsche re- geering. Eind 1938 werd Csaky minister van buitenlandsche zaken in het kabinet van Imredy. In December 1940 ging Csaky voor de afsluiting van een Hon- gaarsch—ZuidslavisCh vriendschapsver drag naar Belgrado. Eenige da^en na zijn terugkeer werd hij ziek. Sindsdien was hij aan het ziekbed gekluisterd. Het Britsche communiqué De Engelsche berichtendienst meldt, dat enkele Duitsche vliegtuigen Zater dag over de Engelsche Oostkust zijn gevlogen. In Oost-Anglia werden bom men geworpen, die materieele schade aanrichtten en personen troffen. luchtmacht luchtstrijd krachten Zaterdag en in den daarop volgenden nacht in de werkloosheid, die reeds verscheidene dagen is geconsta teerd. Bij dag noch in den nacht ver schenen Engelsche vliegtuigen boven Duitschland of het bezette gebied. In de Middellandsche Zee onderna men Duitsche toestellen verkennings vluchten boven de Engelsche zeevesting Malta; zij verkregen goede inlichtingen vooral over de oorlogshaven La Valetta en het vliegersnest Luca. Engelsch schip getroffen dat ver- Het D.N.B. meldt uit Washington: De Canadeesche minister van munitie, Ho we, die tezamen met lord Halifax aan boord van het slagschip „King George V’ naar Amerika is teruggekeerd, heeft er in een verklaring op gewezen, dat verscheidene Engelsche industrieën ten gevolge van de door de luchtaanvallen veroorzaakte schade begonnen zijn hun fabrieken naar Canada te verplaatsen. Dit is gebeurd met het oog op de toe komst. Howe gaf bij deze gelegenheid te verstaan, dat vele Engelsche fabrie ken zoo goed als geheel zijn verwoest. De aandacht van politieke kringen te Beiroet is opnieuw gevestigd op de be sprekingen, die een uit 2 generaals van het Britsche Orlentleger en een admiraal van de Britsche Middellandsche Zeevloot bestaande commissie sedert 13 Januari in de Turksche hoofdstad heeft gevoerd, meldt het D.N.B. Men beschikt niet over positieve gegevens omtrent het onder werp, resp. het resultaat van deze be sprekingen, doch naar verluidt, zullen de vertegenwoordigers der Engelsche weer macht een reis door Anatolië maken en vervolgens ook Europeesch Turkije in- specteeren. Rede van den Rijkscommissaris te ’s-Hertogenbosch Het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. hield op 25 en 26 Januari in ’s-Hertogen bosch een arbeidszitting, op welke de verschillende Amtsleiters over hun bij zonder werkgebied refereerden. De leider van het Arbeitsbereich, Oberdienstleiter Fritz Schmidt, vatte het resulaat van de bijeenkomst in een toespraak samen. Het slot van de bijeenkomst vormden met groot enthousiasme opgenomen princi- pieele uiteenzettingen van den Rijkscom- missaris Rijksminister Seyss-Inquart, die aan de deelnemers van de bijeenkomst richtlijnen voor hun werkzaamheden gaf en inhoud en doelstelling van de te pres toeren taak toelichtte. Het D.N.B. seint uit Rome: De door de Engelsche propaganda verspreide en in een deel van de Amerikaansche pers opgenomen geruchten over incidenten in Noorditaliaansche steden en vooral ook in Milaan, waar bij onlusten zelfs eeni ge personen zouden zijn gedood, worden Versailles verantwoordelijk is voor den tegenwoordigen oorlog. Voordat de Ver eenigde Staten verder gaan op den weg naar den oorlog, behoorden wij een toe zegging te hebben van hen, die waar schijnlijk onze bondgenooten zullen wor den, dat de Amerikaansche jeugd niet iedere 25 jaar onder den Europeeschen grond zal worden geploegd. De Ver eenigde Staten hebben tot hun ontzag lijk nadeel ervaren, hoe buitengewoon nutteloos de laatste wereldoorlog is ge weest. Wij hebben offers gebracht aan bloed, tranen en dollars om de demo cratie te redden en toekomstige oorlo gen onmogelijk te maken. Na het einde van den oorlog Vereenigde Staten echter van geheime verdragen tusschen Engeland en Frank rijk. die duidelijk toonden, dat hun strijddoel de veroverde landen en vol ken en niet het behoud van de democra tie was geweest. Fransch schip stelt vertrek uit Buenos Aires uit Het Fransche vrachtschip „Campana”, dat gereed lag om met een voor Frank rijk bestemde lading te vertrekken, heeft van de Fransche ambassade te Buenos Aires instructie gekregen, voorloopig de haven niet te verlaten. De reeds inge laden postzakken zijn weder aan land ge bracht. Deze maatregel houdt verband met het optreden van een Engelschen hulpkruiser tegen het onlangs uitgevaren Fransche schip „Mendoza”. De Engelsche minister van scheep vaart, Cross, heeft in een radiorede een dringend oeroep gedaan op de Vereenig de Staten om Engeland met een versneld bouwen van schepen zooveel mogelijk bij te staan. De minister noemde het sche penprobleem zeer ernstig Hij wees er op, dat de dag kan komen, waarop de Brit sche invoer niet meer in overeenstem ming is met de militaire behoeften In geval Amerikaansche leveranties niet meer in voldoende mate naar Engeland kunnen worden verscheept, kan Engeland hoogstens nog eén passieve verdediging uitvoeren. Vooral door de Duitsche con- tróle van de Europeesche kusten bevindt Engeland zich in ernstig gevaar. Het Opperbevel der deelde gisteren mede: De luchtmacht heeft de gewapende verkenning stelselmatig voortgezet. gehee;ên oorlog zijn luchtmachtreserve Hierbij heeft een lange-afstandsbom- - - - menwerper 500 km ten Westen van Ierland een koopvaardijschip van 4000 b.r.t. tot zinken gebracht. Aan de Britsche Oostkust zijn 2 koopvaar dijschepen alsmede voor de oorlog voering belangrijke installaties van een haven met bommen bestookt. In den afgeloopen nacht hebben gevechts vliegtuigen aanvallen ondernomen op vliegvelden in zuidwest-Engeland. Een patrouillevaartuig heeft den aanval van vijandelijke torpedovliegtuigen met succes afgeslagen. De vijand heeft noch overdag noch in den nacht boven Duitsch rijksge bied of het bezette gebied gevlogen. niet heeft aangesproken. De meerderheid der Engelschen dat Duitschland een ongekend hevig of fensief tegen Engeland en zijn Atlanti sche verbindingen zal ondernemen. Engeland heeft in het bijzonder te lij den van den nieuwen Duitschen bom menwerper met grooten actieradius, den „Kurier’. Engeland bezit nog geen ja gers, welke de convooien tegen dezen bommenwerper kunnen beschermen. Plunderingen te Londen De „New York Times’ meldt uit Lon den, dat de plunderingen in de door de Duitsche luchtmacht geteisterde stads- deelen zich in ontstellende mate uitbrei den. De openbare meening verlangt met steeds meer klem drastische maatrege len, zoodat de regeering er nauwelijks meer mee kan volstaan, door het toe passen van de doodstraf een voorbeeld te stellen. Hetzelfde blad meldt bij deze gelegenheid, dat ook Godshuizen voor het optreden der plunderbenden niet meer veilig zijn. Zoo heeft men uit de in het Londensche East End gelegen Duitsche Gereformeerde St. Pauls-kerk kostbaar, voor een deel 250 jaar oud, zilver gestolen, aldus het D.N.B. Schaarschte aan veevoeder in Engeland De Engelsche minister van landbouw, Hudson, heeft in een redevoering in Dorchester verklaard, naar uit Londen wordt gemeld, dat een wanhopige schaarschte aan veevoeder voor de deur staat. Deze noodtoestand is vooral ont staan doordat de invoer van veevoer door scheepsverliezen aanzienlijk bij de verwachtingen is achter gebleven. Evacuatie der Engelsche steden Volgens een Engelsch overzicht zijn tot dusver, naar uit Londen wordt ge meld, in totaal anderhalf millioen per sonen uit de steden naar het platteland geëvacueerd slechts 485.000 werden binnen het kader van de door de over heid georganiseerde maatregelen ver huisd, de evacuatie der overigen ge schiedde particulier. Zaterdagmiddag heeft een vliegtuig boven Gibraltar gevlogen. Volgens be richten uit Spaansche bron, was het een Fransche verkenner, aldus het D.N.B. A A s A A A A A A A A A A A A R A A Het 233e Italiaansche weermacht bericht d.d. gisteren luidt als volgt: Aan het Grieksche front gevechten van plaatselijk karakter. Onze lucht macht heeft ravitailleeringscolonnes en troepenconcentraties aangevallen en met bommen en granaten bestookt. Een formatie bommenwerpers heeft militaire installaties te Saloniki aan gevallen, waarbij havenwerken, brand- stofdepots, pakhuizen en het station werden getroffen. Omvangrijke bran den werden waargenomen. Bij luchtge vechten met vijandelijke jagers zijn 2 toestellen van den vijand neergehaald. het op de reede van Ras Hilal ligfend| Italiaansche hospita alschip „Orlando” heeft aangevallen. Gedurende 10 minu ten bestookte de Engelsche bommen werper het schip, dat verlicht was, en waarvan de Roode Kruisteekenen duide lijk zichtbaar waren, met bommen. De correspondent herinnert er aan, dat deze schending van de internationale conventies van Genève vlak volgt op de vernietiging van een vliegtuig van het Italiaansche Roode Kruis. Het aantal Italiaansche lucht aanvallen De „Giornale d'Italia” publiceert een grafische voorstelling van het aantal Italiaansche luchtaanvallen sedert het uitbreken van den oorlog. Op Malta zijn volgens deze publicatie 49 aanvallen on dernomen, op Mersa Matroeh 30, op Alexandrië 25, op Aden 20, op Port Soe dan 15, op Korfoe en Sidi el Barrani 13, op Preveza 10. Verscheidene Britsche vliegtuigen zijn, naar het D.N.B. verneemt, begun stigd door goede weersomstandigheden, hedenmorgen vroeg Noord- en Midden- Duitschland binnengevlogen. Zij wier pen op eenige plaatsen brisant- en brandbommen neer. Volgens de tot dus ver ontvangen berichten is geen noe- menwaardige schade aangericht. VERKLARING VAN WHEELER EN NYE De senatoren Wheeler en Nye hebben gisteren in een gemeenschappelijke ver klaring hun voornemen te kennen ge geven om vandaag in het Congres een resolutie in te dienen, waarin de Engel schen zouden worden uitgenoodigd offi cieel hun oorlogsdoelstellingen en vre desvoorwaarden bekend te maken, evenals alle eventueel bestaande gehei me verdragen betreffende gebiedsver- deeling na het einde van den oorlog. De beide senatoren motiveerden hun voornemen er mede, dat de oorlogsdoel stellingen duidelijk moesten worden ge maakt vóór de Vereenigde Staten zich in den oorlogsbrand stortten. De mees te historici zijn het er over eens, zoo wordt in de gemeenschappelijke ver klaring gezegd, dat het verdrag van De Japansche minister van marine, Oikawa, heeft gisteren in de plenaire zit ting van de begrootingscommissie van het Huis van afgevaardigden o.m. verklaard „De Japansche marine is bereid het hoofd te bieden aan iedere gebeurlijk heid”, zulks in antwoord op een vraag betreffende de plannen der marine in verband met de Amerikaansche vlootuit- breiding. stelselmatig voortgezet. Evenals op de De minister voegde hieraan toe: - r Niets, dat wenschelijk is, wordt onge daan gelaten bij de voorbereidingen om het hoofd te bieden aan de ergste gebeur lijkheid.” Oikawa zeide verder, dat de Japan sche marine eenige aandacht wijdt aan de Amerikaansche vlootuitbreiding met het oog op ,,de verzekering van het vei ligheidsgevoel”. Er kan geen nauwkeu rige vergelijking getrokken worden tus schen de Amerikaansche en de Japan sche uitgaven voor den vlootbouw, maar, aldus spr zooveel is zeker, dat de Ame rikaansche vlootuitgaven vele malen grooter zijn dan die van Japan. De be slissende factor voor een doeltreffende vlootbewapening is niet alleen de kwan titeit. maar integendeel, de kwaliteit is een niet minder belangrijke factor De minister zeide. niet de meening te zijn toegedaan, dat Japan evenveel moet uitgeven als de Vereenigde Staten voor vlootbouw. aangezien de Japansche vloot «et plan heeft tegenover den reusachti- gen Amerikaanschen vlootbouw den bouw te plaatsen van een eenheidscate- gorie van wapens, die door Japan zelve is ontworpen. De minister weigerde na dere bijzonderheden mede te deelen. maar gaf de verzekering, dat de Japansche vloot in staat is het hoofd te bieden aan alle mogelijke omstandigheden niet al leen in verband met de verdediging van Japan, maar ook van de sfeer van ge meenschappelijke welvaart in Groot Oost-Azië. van den minister, verder graaf en gra vin Chorinsky, de privésecretaris en de secretaris voor de buitenlandsche pers verzameld. Voor middernacht had de Duitsche ge zant von Erdmannsdorff nog de hartelijke wenschen van Hitler en von Ribbentrop voor een voorspoedige genezing overge bracht. De Paus zond door den nuntius Angelo Rotta zijn apostolischen zegen. Begrafenis op staatskosten Csaky’s dood heeft in politieke en di plomatieke kringen te>- Boedapest, waar hij een geziene figuur was, diepen indruk gemaakt. In de hoofdstraten waaien de vlaggen halfstok. De begrafenis zal op staatskosten geschieden. Ministerpresident Teleki, die het be heer van buitenlandsche zaken heeft waargenomen gedurende de ziekte van Csaky, zal waarschijnlijk minister van buitenlandsche zaken ad interim blijven Graaf Stephan Csaky was een afstam meling van een oude, Zevenburgsche adellijke familie. Hij werd in 1894 in Scaesburg geboren. Hij bezocht de con sulaire academie in Weenen en promo veerde tijdens den wereldoorlog tot doctor in de staatswetenschappen aan de uni- versiteit te Boedapest. Aan de vredes onderhandelingen in Trianon nam hij reeds deel als Hongaarsch diplomaat in de functie van legatiesecretaris. Zijn bui tenlandsche posten waren te Rome. Ma drid, Lissabon en Boekarest. In 1932 werd hij perschef van het ministerie van bui tenlandsche zaken, onder graaf Bethlen Verscheidene beschadigde Brit sche oorlogsbodems moeten dokken Stefani seint uit Lissabon: Uit vol strekt geloofwaardigen mond wordt ver nomen, dat verscheidene Engelsche oor logsschepen, welke bij de jongste ge vechten in de Middellandsche Zee zijn getroffen, dezer dagen in een droogdok te Alexandrië zijn aangekomen en wel op 6 dezer de monitor „Terror” en op 7 dezer de kruiser „Sussex”. Deze schepen vertoonen enorme scheuren, veroorzaakt door Italiaansche onder zeeërs. De schade is zoo groot, dat de herstelwerkzaamheden verscheidene maanden zullen vorderen. Tenslotte heeft op 13 dezer te Alexandrië gedokt de kruiser „Gloucester”, door vliegtuig bommen getroffen. Italiaansch hospiiaalschip ge bombardeerd speciale correspondent van Ste fani te Benghazi meldt, dat in een der laatste nachten een Britsch vliegtuig Een onzer bommenwerpers is niet te ruggekeerd. Onze vlootstrijdkrachten hebben vijandelijke stellingen aan de Grieksch-Albaneesche kust gebombar deerd. In Cyrenaica zijn gevechten aan den gang met doeltreffende medewerking van onze luchtmacht, welke onver moeibaar vijandelijke troepen en ge motoriseerde strijdmiddelen met bom men en machinegeweren bestookt. Gis teren hebben onze jachtvliegtuigen, welke een vijandelijke formatie moetten, 4 toestellen van het Gloster brandend neergehaald. In Oost-Afrika is van het front te land niets van beteekenis te melden. Onze luchtmacht heeft vijandelijke strijdkrachten gebombardeerd. Vier Britsche vliegtuigen zijn brandend neergehaald. Bij den in het weermachtbericht van Zaterdag vermelden aanval van vliegtuigen van het Duitsche vlieger- korps op 24 Januari zijn, naar uit la ter ontvangen en behoorlijk gecontro leerde inlichtingen blijkt, behalve den reeds gemelden kruiser nog twee an dere eenheden t.w. een slagschip en nog een kruiser, getroffen, elk met twee bommen van zwaar kaliber. Gebleken is, dat by den op 9 Ja nuari ondernomen luchtaanval op Britsche vlootstrijdkrachten in de Middellandsche Zee, als in het com muniqué no. 217 vermeld, behalve de reeds als getroffen gemelde, eenheden, nog 2 kruisers, welke op het oogen- blik voor herstel te Alexandrië liggen, ernstig zijn beschadigd. Hevige gevechten aan het Grieksch-Italiaan- sche front Volgens berichten uit Bitolj (Mo nastic) zijn sedert Zaterdagochtend a^n het Grieksch-Italiaansche front hevige gevechten aan den gang, welke met een concentrisch trommelvuur der Italiaan sche artillerie op de vijandelijke stellin gen zijn geopend, aldus meldt het D.N.B. uit Belgrado. De Italiaansche luchtmacht moet in den loop van den dag met sterke strijdkrachten de Griek sche verbindingswegen, troepenconcen traties en munitiedepots in het Griek sche achterland met goed gevolg ge bombardeerd hebben. In Bitolj hoorde men den geheelen dag tot omstreeks 5 uur n.m. het dreunen van het geschut en de doffe knallen van uiteenspringen de granaten. .^=5 De Hongaarsche minister van buiten landsche zaken, graaf Csaky, is in den afgeloopen nacht om 2 uur 20 in een ziekenhuis te Boedapest aan uierontste king overleden. Zondagavond trad een zoo groote ver zwakking en verval van krachten in. dat de artsen, die zich aan de sponde van den lijder bevonden, er van af zagen om nog meer injecties toe te dienen, aange zien deze doelloos geweest zouden zijn. Aan het sterfbed waren gravin Csaky de vader, de zuster en de schoonouders

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1