Roemenië De toestand De luchtaanvallen op Londen k maak U het scheren semahkelij^ verdwijnen «veneis het vaak pijnlijke P';0'1’ da* brandende huid veroorzaakt. scheren geeft Terr U een voel van verkwikking en in Hitler’s rede in het Sportpaleis Vervolg van pag. 1. Na den opstand Den geheelen dag luchtalarm 1941 le bl. pag. 2 HAAGSCHE COURANT Vrijdag 31 Jan. reclames. Amerikaansche levens- en genees middelen voor Griekenland Ruwe Huid p|JROL Ruwe Handen^ Doos 30 cent Ruwe Lippen 1 Bij Apoth. en Drog en Na het 7 heerlijk g* verzorgdheid. ITALIE nieuwe minister van staat BENOEMD Zte verder le blad, pag. 3 Duitsche pers over de rede Telegram van Wapenstilstand tusschen Thailand en Indo-China F j Tarr gebruikt, bemerkt Wie vandaag Tarr g ^.g reeds den volgenden djj. e„ pijnloos H j hel scheren den koning-keizer aan Hitler en De duikboot-oorlog de neer- neer. bevolking was meldde, gemeenschap willen werken is cn" lofte. Dat wij in dienst van deze meenschap de overwinning behalen, is geloof en ons vertrouwen. En dat van voor het Over een ding vooral moet men zich geen verkeerde voorstelling maken Wie meent Engeland te kunnen helpen, moet in ieder geval zich van het vol gende bewust zijnElk schip, hetzij wel of niet van beteekenis, dat voor onze torpedolanceerbuizen komt, wordt getorpedeerd. Ter zee zal dit voorjaar de duikboot- oorlog beginnen en ge zult dan ook daar bemerken, dat wij niet geslapen hebben. En het luchtwapen zal even eens toonen wat het vermag. De ge- heele weermacht zal de beslissing af dwingen Onze productie is op alle gebieden geweldig gestegen. Wat an deren voornemens zijn, is bij ons wer kelijkheid. Het Duitsche vólk echter staat hecht achter zijn leiding:, vertrou wend op zijn weermacht en is bereid, datgene te verduren, wat het lot nu eenmaal vergt. Het jaar 1941, daar ben ik van overtuigd, zal het histori sche jaar eener groote nieuwe orde ning van Europa zijn. Het program kan geen ander zijn dan de ontsluiting van de wereld voor allen, het te niet doen der voorrechten van enkelen en het breken der tyrannie van bepaalde volken. zijde, zoo 1 men er zoo van De Grieksche vrachtschepen „Kassan- dra” en „Louloudis” zijn met levensmid delen en geneesmiddelen, welke geschon ken zijn door het Amerikaansche roode kruis, uit de haven van Bayonne (New Jersey) vertrokken naar Europa. De waarde van de lading bedraagt on geveer een millioen dollar. De route van de schepen is niet bekend gemaakt ze niet. Wanneer er gezegd wordtItalië zal afvallig worden, dan moeten de heeren toch geen revoluties in Milaan uitvinden, doch dan moeten zij op passen, dat er bij hen zelf geen onrust ont staat. De verhouding tusschen Duitschland en Italië wordt door deze staten slechts zoo gezien, zooals zij dat zelf meestal plegen te doen. Wanneer bij de democra tieën de een den ander helpt, dan moet hij daarvoor altijd wat hebben, b.v. steun punten Die bezet hij dan. Toen de Italiaan- sche vliegtuigeskaders naar de kust van den Atlantischen Oceaan verplaatst werden, spraken de Engelsche kranten erover, dat de Italianen zich thans in onze oorlog voering mengen en dat zij in de toekomst daarvoor op den Atlantischen Oceaan een steunpunt zouden verlangen. Thans nu de Duitsche eskaders op Sicilië zijn, zeggen zij, dat Duitschland waarschijnlijk beslag zal leggen op Sicilië. De heeren kunnen ervan overtuigd zijn Met dit grapje kan men noch in Duitschland, noch in Italië iemand bezorgd maken. Zulke grapjes be wijzen vooral, dat de anderen de beteeke nis van den oorlog niet begrepen hebben. Wij hebben die echter wel begrepen: Waar wij Engeland kunnen verslaan, zullen wij het verslaan. Wanneer zij echter in eenige mislukkingen van onzen bondgenoot thans reeds het bewijs van hun overwinning zien, dan begrijp ik de Engelschen niet. In hun eigen mislukkingen hebben zij tot dusver altijd slechts het bewijs voor hun groote overwinning gezien. De heeren kun nen ervan overtuigd zijn De rekening is een totale rekening, en zij zal aan het einde van den oorlog worden vereffend, punt voor punt, vierkante kilometer voor vierkante kilometer. En opnieuw moeten zij ervan overtuigd worden De Duce en ik, wij zijn geen Joden of handelaars. Wanneer wij elkaar de hand schudden, dan is dat de hand van mannen, die eer be zitten. En dat zal ook, naar wij hopen, in den loop van het jaar nog duidelijker worden. personen op- De militaire hoeveelheden fouten. De man heeft zich vergist. Ik heb het nagerekend. Ik heb niet 7 fouten ge maakt, maar 724. Maar ik heb verder ge rekend En mijn tegenstander heeft 4.385.000 fouten gemaakt. Met onze fou ten zullen wij wel verder komen. Wan neer wij dit jaar evenveel fouten maken als het vorige jaar, dan zal ik aan het einde van dit jaar den Heere op mijn knieën danken, dat Hij mij slechts 7 fou ten heeft laten maken. En wanneer de tegenstanders zooveel slimmigheden uit halen als in het afgeloopen jaar, ben ik ook tevreden. Zoo gaan wij thans het nieuwe jaar in met een weermacht, zóó sterk als nog nooit in de Duitsche geschiedenis het ge val is geweest. «Het aantal divisies te land is geweldig uitgebreid. De geweldige oorlogservaring bij de leiding en bij de manschappen hebben wij ons te nutte ge maakt, want er is gewerkt en er wordt voortdurend gewerkt. De uitrusting is verbeterd. Onze tegenstanders zullen zien hoe zij verbeterd is. telegram van 26 dezer en de daarin ver vatte verklaring van natuurlijke verbon denheid met de as Berlijn-Rome. Ik voeg hieraan mijn vurigste wenschen toe voqf een zoo spoedig mogelijke kalmeering van de binnenlandsche situatie in Roemenië en voor een gelukkige toekomst van het land”. Reeds het jaar, dat achter ons ligt, heeft practisch dezen oorlog beslist. De poging om ons in het Noorden den ertstoevoer af te snijden en een aanvalsbasis tegen Noordoost-Duitschland te verkrijgen, werd binnen enkele weken verijdeld. De poging, om via Nederland en België het Ruhrgebied te bereiken, is binnen enkele dagen ineengestort. Engeland werd van het continent verdreven. Ik heb nu eenige malen gelezen, dat de Engelschen het voornemen hebben om ergens met een groot offensief te beginnen. Ik had slechts den eenen wensch, dat zij mij dit tevofrén zouden mededeelen. Ik zou het gebied dan van te voren laten ontruimen, want ik zal hun graag de moeilijkheden der landing besparen Wij bevinden ons in een oorlog, dien wij niet gewild hebben, integendeel. Vaker kan men de andere partij niet de hand gereikt hebben. Wanneer de anderen dan echter willen vechten en als doel hebben het Duitsche volk uit te roeien, dan zullen zij leelijk hun neus stooten. Ditmaal vecht men niet tegen een afgemat Duitschland als in den wereldoorlog (groote bijval). Chamberlain en Halifax, precies zooals j Wanneer men echter andere verwach- toen weer met hun ophitsing begonnen, tingen heeft dan kan ik slechts zeggen, toen werd het mij duidelijk, dat het dien I ik begrijp lieden niet erom te doen was een recht vaardige overeenkomst met Duitschland t? vinden, maar dat zij weer geloofden ver niet wel Duitsche volk weet het nu. Het weet echter nog lang niet alles. Het beslissende is in middels, dat alles gebeurd is Toen Frank rijk dezen oorlog begon, had het in het geheel geen reden daartoe. Het was een voudig de lust om weer tegen Duitsch land te vechten. Maar zij zeidenWij willen het Rijnland, wij willen uiteraard nu Duitschland uit elkaar rukken, wij willen de Oostmark losscheuren, Duitsch land ontbinden. Vervolgens hebben zij zich overgegeven aan fantasieën der ver nietiging van ons Rijk, welke in de twintigste eeuw, de eeuw van de natio- naalsocialistische gedachte volkomen on mogelijk is. Herhaalde malen heb ik Engeland de hand gereikt Het was juist een punt van mijn programma, met het Engel sche volk tot een accoord te komen. Wij hadden ook in het geheel geen conflict Een enkel punt bestond er: Het teruggeven van de Duitsche kolo niën en daarover zeide ik: Daar zul len wij eens over onderhandelen. Ook de tijd speelt geen rol. Voor Enge- geland zijn zij doelloos. Het heeft immers veertig millioen vierkante kilometer. Wat doet bet er mede? In het geheel niets Het is slechts de geest van oude woekeraars, die, wat zij bezitten niet willen afstaan. Niets heb ik verlangd, wat den Engelsch- man heeft toebehoord. Slechts datgene, wat zij ons in 1918 en 1919 in strijd met de plechtige verzekering van den Ameri- kaanschen president Wilson geroofd heb ben. Steeds weer reikte ik den Engelsch- man de hand en desondanks was alles ver- geefsch. De redenen zijn ons duidelijk. Zij zijn gelegen in de Duitsche éénwording. Zij haten onzen staat, onverschillig hoe hij er uitziet, keizerrijk of nationaalsocialis- tisch, democratisch of autoritair. En ten tweede, zij haten vooral den socialen bloei van dit Rijk. Aan de heeren aan deze zijde en aan de overzijde van den Oceaan kan ik slechts een ding zeggen: De wereld van het ontwakende sociale geweten zal tenslotte de succesvolle we reld zijn. Wij hebben bewijzen in han den, dat het ook in de andere landen op dit gebied thans reeds kritiek begint te worden. Wanneer Engelsche arbeiderslei- ders thans plotseling met nieuwe sociale gedachten komen, zoo versleten en oer oud, kan ik slechts zeggen: Leg ze weer Misschien hopen zij ook op den Bal kan. Ik zou ook daarom niet veel geven, want dit eene is zekerWaar Engeland verschijnt, zullen wij het aanvallen en wij zijn daartoe sterk genoeg. Wellicht koesteren zij hoop op andere staten, die zij nog erbij kunnen halen. Ik kan slechts deze eene verzekering gevenMet elke denk bare mogelijkheid hebben wij rekening gehouden. Aan het einde staat onze overwinning. De anderen hopen dan misschien nog op den honger. Wij wisten van te voren, dat er in den oorlog van overvloed natuur lijk geen sprake kan zijn, maar verhonge- Op voorstel van den Duce heeft de keizer en koning den senator-generaal Alfredo Dall’olio tot minister van staat benoemd. Generaal Dall’olio was in den wereldoorlog onderstaatssecretaris en la ter leider van het ministerie van bewape ning en munitie. Aan hem was de ver- grooting van de productie tijdens den wereldoorlog te danken. Van 1935 tot 1938 is hij commissaris-generaal voor de oorlogsindustrie geweest. Duitschland en Amerika Wat verwachten de Engelschen nu? Wij staan hier op dit continent en waar wij staan, haalt niemand ons meer weg. Wij hebben bepaalde steunpunten voor ons ingericht en wij zullen, wanneer het uur komt, den beslissenden slag slaan. Dat wij den tijd daarvoor gebruikt hebben, dat zullen de heeren dit jaar historisch meemaken: Waar hopen zij op? Op hulp van anderen? Op Amerika? Ik kan slechts het volgende zeggen: Wij hebben van te voren met elke’ mogelijkheid rekening gehouden. Dat het Duitsche volk tegen het Amerikaansche volk niets heeft, is iedereen duidelijk, die niet bewust de waarheid verdraait en het tegendeel be weren wil Duitschland heeft nog nooit op het Amerikaansche vasteland belangen vertegenwoordigd, tenzij dat het mede- gestreden heeft voor de vrijheid van dit continent. Wanneer staten van dit con tinent nu probeeren, wellicht in het Europeesche conflict in te grijpen, dan zal de doelstelling zich slechts nog sneller wijzigen, doch dan zal juist Europa zich verdedigen i macht. Tevens betuig ik u mijn oprechtste wenschen voor de toekomst van U^}ie en voor het welzijn van Uwe Majesteit De chef van de regeering van het fas cistische Italië, Mussolini, heeft aan den Führer het volgende telegram gezonden „De achtste verjaardag van het over nemen van de macht door u, ziet Italië en Duitschland broederlijk vereemgd in den grooten revolutionnairen eindstrijd voor het scheppen van het nieuwe Europa. Met mij vereenigt zich het geheele Ita- liaansche volk naar aanleiding van het feest van vandaag in onwankelbare trouw met het onwrikbare voornemen om tot aan de eindoverwinning te strijden. Ik zend u tegelijk met mijn gelukwenschen mijn kameraadschappelijke groeten”. Het antwoord van den Führer aan Mus solini luidt als volgt: Ik dank u Duce, voor het vriendelijke telegram, dat'u mij op den verjaardag van de Duitsche nationale verheffing hebt ge stuurd. Schouder aan schouder met het bevriende en verbonden Italiaansche volk strijdt het nationaalsocialistische Duitsch land vastbesloten en in het zekere bewust zijn van de eindoverwinning verder voor het nieuwe Europa. In kameraadschappe lijke toegenegenheid, Adolf Hitler”. De gisteren door den Führer gehouden rede beheerscht het beeld der Duitsche ochtendbladen, die er op wijzen, dat met deze rede de parolen voor den beslissen- den strijd gegeven zijn. De Duitsche pers legt in het bijzonder den nadruk op de zekerheid, waarmede Adolf Hitler van de overwinning sprak en wijst daarbij op zijn aankondiging, dat in het voor jaar de duikbootoorlog zal beginnen. Zelden, zoo schrijft de „Völkischer Beobachter”, heeft men Adolf Hitler zoo zelfbewust gezien en zoo zeer bewust van de onuitputtelijke kracht van het Duit sche volk. Wij zijn voor den beslissenden strijd uitgerust, aldus het nationaalsocia listische orgaan. Wij weten, dat hij hard zal zijn. Het Duitsche schip is klaar voor het gevecht. De „Berl. Lokal Anz.” vindt het bij zonder opmerkelijk, dat Adolf Hitler in zijn verklaringen het ,,zinnelooze opti misme met een bepaald doel” van zijn tegenstanders vermeden heeft. Het ver trouwen van Adolf Hitler, aldus het blad, wordt gedragen door den grooten, diepen ernst van een geweldige wereldhistori sche verantwoordelijkheid. Thans echter kan ik als een der his torische mannen, die het beter ge daan hebben ook het verleden beoor- deelen en ik kan slechts zeggenHet resultaat van het jaar 1918 is uitslui tend het gevolg van een zelden voor komende opeenhooping van persoon lijke onbekwaamheden in de leiding van ons volk. Een dergelijke opeen hooping is in de geschiedenis nooit voorgekomen en zal zich in de toe komst niet herhalen. En desondanks heeft Duitschland en de Duitsche soldaat ruim 4 jaar lang stand gehouden tegen den aanval van een vijan*- delijke wereld en het had nog langer stand gehouden als niet de toen nog aanwezige lichtgeloovigheid van het Duitsche volk in de achtenswaardigheid van de demo cratische wereld en haar staatslieden er nog bijgekomen was. Wanneer de Engel schen thans meenen, dat het voldoende is weer de oude propagandaplaat van 1917 op te zetten, teneinde nieuwe resultaten te verkrijgen, dan nebben zij niets geleerd. Het Duitsche volk heeft sindsdien wel ge leerd. Het heeft echter sindsdien ook niets vergeten. Wij willen daarbij niet klein hartig zijn. De geschiedenis maakt her haaldelijk melding van afzonderlijke woordbreuken. Wat echter van 1918 tot 1921 is geschied waren woordbreuken aan de loopende band. Nog nooit is een volk zoo bedrogen geworden als toen het Duit sche volk. Wat heeft men het Duitsche volk niet allemaal beloofd om het vervolgens uit te plunderen en Uit te persen. Men heeft zich van een buitenlandschen staats man, een Amerikaan, bediend, en dat was wellicht de oorzaak, dat het heele Duitsche volk erin geloopen is. Het is daardoor ech ter tevens immuun tegen al dergelijke pogingen in de toekomst. Het Duitsche volk heeft toen jaar na jaar gelegenheid gehad om over de betrouw baarheid van democratische beloften en woorden en over de betrouwbaarheid van democratische staatslieden na te denken en door vergelijkingen met zichzelf te on derzoeken. Uit dien tijd is toen eindelijk de nationaalsocialistische beweging voort gesproten. Tenslotte zal dit jaar ertoe bijdragen, om werkelijk de grondslagen te leggen voor een overeenstemming tusschen de volken en daarmede voor een verzoening tusschen de volken. Ik mag niet nalaten, er op te wijzen, zooals ik reeds op 1 September 1939 in den Duitschen Rijks dag gedaan heb, dat, wanneer werkelijk de wereld buiten ons door het Jodendom in een algemeenen oorlog gestort werd, het geheele Jodendom zijn rol in Europa zal hebben uitgespeeld. Thans kunnen zij er nog om lachen, maar de komende maanden en jaren zullen bewijzen, dat ik ook hier goed voorspeld heb. Thans reeds zien wij, hoe ons rasseninzicht bij steeds meer volken ingang vindt en ik hoop, dat ook de volken, die thans nog vijandig tegenover ons staan, op zekeren dag hun grooten binnenlandschen vijand zullen ontdekken en dat zij dan toch nog in een front met ons zullen aantreden Het front eener Arische menschheid te gen de internationale Joodsche uitbuiting en Joodsch volkenbederf. Het afgeloopen jaar was het jaar van de grootsche successen, maar ook van de grootste offers. Al is ook het aantal dooden en gewonden klein vergeleken i met alle vroegere oorlogen, toch is het) offer zwaar voor degenen, die erdoor ge troffen worden. Onze volledige sympathie, onze liefde en onze zorg gaan uit naar hen, die dit offer moesten brengen. Zij hebben geleden, wat geslachten vóór ons aan offers moesten brengen. Op alle ge bieden heeft het land gewerkt. Ter ver vanging van den man heeft zij voor alles de Duitsche vrouw. Ons volk wordt door een wonderlijke gedachte van gemeen schap beheerscht. Dat deze gedachte in haar volle kracht ons in het komende jaar moge bijblijven is de wensch van den dag van heden. Dat wij voor deze gemeenschap willen werken is onze ge- ge- ons de Heer ons in den strijd van het komende jaar niet moge verlaten, dat moet ons ge bed zijn. Deutschland, Sieg Heil.” Na de slotwoorden van den Führer brak de menigte los in een oorverdoo- vend gejuich. Ook de redevoering werd steeds weer door geestdriftige toejuichin gen onderbroken. Naar uit Saigon wordt gemeld, is van ochtend door Fransch Indo-China en Thailand een wapenstilstandsaccoord ge- teekend. het op goedkoope wijze te kunnen slaan. In deze jaren, te beginnen 1934, ben ik gaan bewapenen en zwaar gaan bewapenen. Het Officieel wordt te Boekarest medege deeld, dat behalve de 106 in Boekarest en de 392 in de provincie wegens aan stichting en leiding van deh opstand ge arresteerde personen in Boekarest nog 2022 en in de provincie 269 wegens acttief deelnemen aan den stand gearresteerd zijn, autoriteiten hebben groote wapens en munitie bij de opstandelingen in beslag genomen. De veiligheidspolitie van den staat heeft voorts medegedeeld, dat professor Cantacuzino, een lid van de legionnaire beweging, is gearresteerd, omdat in zijn woning in Boekarest een in bedrijf zijnde radiozender werd gevon den, die voor de opstandelingen werkte. Bij regeeringsdecreet zijn in alle Roe- meensche hoogescholen nieuwe rectoren en dekens benoemd. ren zal het Duitsche volk nóóit. Eerder het Engelsche. Gebrek aan grondstoffen? Ook daar hebben wij voor gezorgd. Daarom het vierjarenplan. Hitler over zijn fouten Nadat de Führer zich op ironische wijze geuit had over de door Duitsche emigran ten gemaakte Britsche propaganda, ver volgde hij: „En wanneer zij dan zeggen, ja. maar de fouten die ge maakt! Nu ja, wie maakt er geen fouten? Ik heb van morgen gelezen, dat een Engelsche - - mijnheer heeft uitgerekend, dat ik in het werpend kan ik echter dit eene zeggen jaar 1940 7 fouten gemaakt heb. Zeven l in opschudding te orengen. Mijn* Rijksdagredevoering van 17 Mei en mijn latere redevoeringen, al mijn geschriften, zij worden beheerscht door een gedachte: In alle omstandig heden een weg vinden om de herziening van dit verdrag op vreedzame wijze uit te voeren. En dat dit verdrag een gemeen document was. dat hebben tenslotte zijn makers zelf toegegeven, ja zij hebben zelfs toegegeven, dat de mogelijkheid van een herziening onder net oog diende te worden gezien. Zij hebben daarvoor den Volkenbond uitverkoren. De demo craten van Berlijn hebben daar gebe deld, zij vielen in Genève voor dit in ternationale forum op de knieën smeekten: geef ons de herziening. Alles was tevergeefs. Ik heb als natio- naal-socialist na enkele maanden gezien, dat er voor dit forum niets te winnen viel In ieder geval heb ik toen de ge volgtrekking gemaakt. Onze tegenstan ders hebben ons blijkbaar steeds met de lieden verwisseld, met wie zij sinds No vember 1918 te doen hadden. Het Duit sche volk had met die lieden echter niets te maken. Ons daarmede in verband te brengen is een. beleediging. Men mag van ons niet verwachten, dat wij naar Genève zouden gaan en blijven bedelen. Daarmede verwisselen zij den vroegeren Duitschen frontsoldaat met de verraders van het jaar 1918. Beelden de Engelschen zich misschien werkelijk in, dat ik tegen over Engeland een minderwaardigheids complex had Zij hebben ons toen door een leugen neergeslagen. Maar de Brit sche soldaten hebben ons niet neerge slagen. teruig in de kist, dat is reeds afgedankt materiaal van ons. Wanneer de oorlog nog langer duurt, zoo vervolgde de Führer, zal dit voor Engeland een groot ongeluk zijn. Dan zal men nog van alles beleven. Plotseling zullen de Engelschen een com missie sturen om ons program over te nemen. Vervolgens besprak de Führer weer de pogingen ook het conflict tusschen de volken bij te leggen en zeide hij: Zelfs in den oorlog echter bestond nog de mo gelijkheid om tot een accoord te geraken Terstond na den Poolschen veldtocht heb ik weer de hand uitgestoken. Ik heb niets verlangd, nóch van Frankrijk, nóch van Engeland Het was tevergeefsch. Terstond na de ineenstorting in het Westen heb ik weer de hand uitgestoken naar Enge land. Met gekakel en geschreeuw ben ik ontvangen Het is dus alles vergeefs. Het bloed der volken moet dus weer in dienst van het geld eener heel kleine belangen groep gesteld worden. Een terugblik Waarom Duitschland den Volkenbond verliet Nadat de Führer had aangetoond, dat Duitschland door dwang van buiten den Volkenbond en de ontwapeningsconfe rentie moest verlaten, vervolgde hij Wij zijn den weg opgegaan, dien wij moesten opgaan, daarbij steeds voor oogen houdende om, wanneer dit eenigs- zins mogelijk was, toch nog tot overeen stemming te komen. En ik mag erop wijzen, dat het in één geval bijna scheen te gelukken, n.l. met Frankrijk. Toen het Saargebied tot ons terugkeerde, hebben wij de consequenties getrokken. Ik heb toen van een verdere herziening der Duitsche grenzen in het Westen afgezien. De Franschen hebben dit heel natuurlijk gevonden. Den Franschen ambassadeur heb ik gezegd, dat dit niet zoo natuurlijk is, als de Franschen zich dit voorstellen. Wij brengen hier een offer ter wille van den vrede Maar wij willen daarvoor op zijn minst den vrede bewaard zien. De nietsontziende tactiek der kapitalistische plutocraten in deze landen is echter kort daarop weer aan den dag getreden. Nu staat mijn besluit echter vast. Wij zijn niet gekomen om de belangen van het Duitsche volk, maar wij zijn gekomen met den eedIk geef geen belangen prijs, ik ben vastbesloten geen duim breed te wijken Toen ik daarop zag, dat in Engeland de oude oorlogsophitsers van den wereldoorlog hun misdadig spel gingen hervatten, toen Churchill, Eden, Duff Cooper, Hore Belisha, Van Sittart. Chamberlain en Halifax, precies Ter gelegenheid van den achtsten ver jaardag van de nationale verheffing heeft koning-keizer Victor Emanuel aan den Führer het volgende telegram gezonden ,rBij het herdenken van den achtsten verjaardag van het overnemen van de macht door u, die meer dan ooit de ge heele Germaansche wereld rondom uw persoon en rondom uw werk geschaard ziet, betuig ik u, Führer, mijn hartelijk ste gelukwenschen. Tevens breng ik u mijn hartelijkste gelukwenschen over voor uw persoon en voor de grootheid van de verbonden Duitsche natie” De Führer heeft hierop het volgende telegram gezonden „Ik dank Uwe Majesteit hartelijk voor de mij overgebrachte vriendelijke geluk wenschen ter gelegenheid van den achtsten verjaardag van het over nemen van de Boodschap van generaal Hansen De chef van de Duitsche weermacht- missie in Roemenië, géneraal Hansen, heeft den nieuwen Roemeenschen minis ter van defensie, generaal Jacobicis, een schrijven gezonden, dat door de Roemeen- sche bladen wordt gepubliceerd. Hij zegt den minister dank voor den kameraad- schappelijken groet, dien hij hem heeft gezonden na de aanvaarding van zijn functie. De chef van de Duitsche weer- machtmissie ziet in de boodschap generaal Jacobicis een getuigenis de nauwe betrekkingen tusschen Roemeensche leger en de Duitsche mili taire missie. Van Duitsche l! deelt generaal Hansen mede, zal dag aan dag ernstig naar streven de vruchtbaar begonnen samenwerking de beide legers nog meer te steunen. Het optreden tegen vrijmetselarij Te Boekarest is officieel medegedeeld, dat, teneinde paal en perk te stellen aan alle intrigues tegen de actie tegen de vrijmetselaars in Roemenië, op bevel van generaal Antonescu het volgende is be paald Al degenen, die beweren, dat ook maar een lid der regeering van generaal Antonescu tot de vrijmetselarij behoort of heeft behoord, of de vrijmetselaars be schermt, worden in staat van beschuldi ging gesteld. Voorts zal het bij de vrij metselaars gevonden materiaal worden gepubliceerd, opdat alle goedgeloovigen zich er van bewust worden, wier werk tuigen de nietsnutten zijn, die beweren, dat generaal Antonescu of zijn medewer kers de vrijmetselaars steunen. Londen heeft op 30 Januari weer een onrustigen dag beleefd, meldt het D.N B. Van den ochtend tot het invallen der duisternis vloog een onophoudelijke reeks Duitsche gevechtsvliegtuigen over de stad, die aanvallen deden, zoo- zoodat den geheelen dag luchtalarm heerschte. De Duitsche vliegtuigen wierpen een groot aantal bommen Op hun vlucht terug kwam het nu en dan tot aanvallen van Britsche jacht vliegtuigen. De Duitsche toestellen keer den echter alle naar hun bases terug. Britsch communiqué Het Britsche ministerie van lucht vaart en dat van binnenlandsche veilig heid hebben in een gemeenschappelijk communiqué over de Duitsche bedrij vigheid in de lucht boven Engeland op den dag van gisteren behalve het reeds gemelde nog bekendgemaakt, dat de vij andelijke vliegtuigen een groote hoe veelheid brand- en brisantbommen bo ven Londen hebben uitgeworpen. Boven één der wijken van Londen is een Duitsch vliegtuig voor den aanval tot op omstreeks honderd voet gedaald De Press Association heeft ter aan vulling nog gemeld, dat vijandelijke toe stellen gistermiddag ook een versper ringsballon brandend hebben neerge schoten. Duitsche toestellen, zoo werd tenslotte gemeld, hebben in den loon natLdl>n dag ook boven het Oosten van de Midlands bommen laten vallen. Hier bij is eenige schade aan gebouwen ont- staan. De Londensche nieuwsdienst meldde dat de aanvallen welke het Duitsche Zeven versperringsballons geschoten stmtLnen na^val op Londen gisternacht stuitten Duitsche vliegtuigen, naar thans bekend wordt, op Britsche ver- stondmondall0nS en namen deze ter stond onder vuur. Zeven ballons wer- neer brand geschoten en stortten Hitler verleent het eikenloof vane,<JÜhrer en oPPerste bevelhebber kolonl? weermacht heeft den luitenant- m den «eneralen staf van het w hT"’ Harlinghausen, het eiken ja0/’ Tjehoorende .b>j het ridderkruis van kolonVi verleend. Luitenant- Hcie? WTÏ1 is de achtste of- deze nndo ,de. PuRsche weermacht wien deze onderscheiding ten deel valt. Beschieting van Kent door net Duitsche verdragende geschut United Press meldt uit Canterbury: In 15 mtat9ntei.drle dagen is een «ehied. dat 2k™ ,van de kust verwijderd ligt. h k ilet Duitsche vèrdragende geschut wr^h Vin'aEen aantal «fanaten zijn in verschillende deelen van Kent geëxplo- aeerq. Er zouden daarbij tot dusver geen verliezen aan menschenlevens te betreu- ren zlJn. In den districtsraad werd Don derdag de vraag besproken of bij het be gin der beschieting de bevolking ge waarschuwd moet worden, gelijk dit in Dover geschiedt. Het zwaarst is de be- schieting des nachts, er wordt dan bijna alle vijftien minuten een granaat overge- zonden. De nationaalsocialistische beweging. Vervolgens besprak Adolf Hitler de op richting van de nationaalsocialistische be weging, die de eerste was, welke toen de gedachte, die men fantastisch noemde en waarom men lachte tot werkelijkheid maakte, n.l. de vereeniging van het natio nalisme met het socialisme. Italië is de tweede staat, waar dit proces als geslaagd beschouwd kan worden. In eenige democratieën probeert men den schijn te wekken, alsof men dezelfde ver eeniging tot stand wilde brengen. Vervolgens stelde de Führer opnieuw vast, dat hij in 1933 onder het presi dentschap van den generaalveldmaar- schalk von Hindenburg, langs wettigen weg aan de macht gekomen is. Het nationaalsocialisme heeft in de demo cratie met de democratie, de democra tie overwonnen. Langs streng wetti gen weg heeft het alle machtsmidde len in handen gekregen. Ook thans, zoo verklaarde Hitler, sta ik nog hier op grond van het mandaat van het Duitsche volk, een mandaat, dat uitge- breider is dan eenig democratisch staatsman heden ten dage bezit. Toen ik. zoo vervolgde spr., in 1933 aan het bewind kwam, was onze weg duidelijk afgebakend. In het binnenland was die weg nauwkeurig bepaald door een strijd van 15 jaar, en ik zou eerloos zijn en verdienen, dat men mij steenigde. wanneer ik ook maar een stap van dit pro gram was afgeweken of zou terugkrab belen. Maatschappelijk gezien behelsde dit program: De tot stand orenging van de Duitsche volksgemeenschap, het over winnen van alle voor oor deelen van klas sen en standen, het opvoeden van den Duitschen mensch tot de gemeenschap en zoo noodig het 'breken van bet ver zet dergenen, die zich in deze gemeen schap niet willen schikken. In economisch opzicht: Opbouw van een Duitsche natio nale economie, die onder erkenning der beteekenis van het particuliere initiatiel toch het geheele economische leven on dergeschikt maakt aan het algemeen be lang. En ook hier is een andere doelstel ling niet meer denkbaar. In tijden, waar in de volken genoodzaakt zijn om op de slagvelden hun belangen te verdedigen en daarbij een verschil kunnen ma ken tusschen diegenen die veel en diegenen die weinig te verdedigen hebben, in dergelijke tijden zijn econo mische voordeelen of machtsposities ten nadeele van het algemeen belang niet meer te handhaven. Zooals overal betrad ik ook hier den weg van leeren, van op- voedeu, den langzamen weg van aan passing, want het was mij ’n trots deze revolutie uit te voeren zonder dat er in Duitschland ook maar één vensterruit vernield werd, een revolutie, die slechts geleidelijk alles verandert, die stap voor stap alles nieuw inricht totdat eindelijk deze geheel groote gemeenschap haar nieuwen vorm gevonden heeft. Precies zoo was het op het terrein van de buitenlandsche politiek. Hier heb ik het volgende programma opgesteld; Liquidatie van Versailles. Men moet thans in de rest van de wereld niet zoo dwaas zijn met te beweren, dat dat een program was, dat ik in 1933 ontdekt had. De heeren hadden slechts eens moeten lezen, wat ik duizendmaal geschreven heb: Versailles was het grootste onrecht en de gemeenste mishandeling van een groot volk welke ooit in de geschiedenis hebben plaatsgehad. Met dit orogram ben ik in het jaar 1919 opgetreden en heb daarover voor de eerste maal ge sproken en dit program heb 'k mij als een plechtig bindend gebod alle jaren van den strijd om de macht voorgenouden. Maar ook hier wilde ik dit program niet met geweld uitvoeren, maar ik neb ge praat wat een mensch maar praten kon Mijn redevoeringen in den Rijksdag leg gen daarvan getuigenis af. Wat een aan biedingen heb ik niet gedaan Wat heb ik niet gebedeld verstandig te zijn en, aan een groot volk de levens- en be staansmogelijkheden niet te beknibbelen Maar elk voorstel, dat van mij kwam voldoende om een bepaalde Jood sche internationale kapitalistische kliek Generaal Antonescu onder scheiden Aan staatsleider generaal Antonescu is het groot ridderkruis van de orde van Carol I verleend. Koning Michael heeft géneraal Anto nescu een telegram gezonden van den volgenden inhoud „Gij hebt u verdien stelijk gemaakt jegens het vaderland door het crde en rust te hergeven. Bij de vorming der nieuwe regeering geef ik uitdrukking aan mijn volledige bewon dering en mijn vertrouwen. Leve Roe menië.” In een officieele mededeeling zegt ge neraal Antonescu dank aan alle staats burgers, die hem hebben begrepen en hem hebben geholpen de „dwalenden, die het bestaan vanhet vaderland in gevaar brachten” te overwinnen. De grootste zorg van den staatsleider is thans orde te brengen in den staat. Deze taak eischt onvermoeiden arbeid en dis cipline van allen, Slechts daarna kan men overgaan tot de organisatie van het politieke leven van den staat volgens de richtlijnen, die de staatsleider zal uit geven. Daarom wordt categorisch be volen, dat geenerlei politieke actie mag worden ondernomen voor de bepalingen van den kant van Antonescu zijn uitge geven Tevens herinnert de mededeeling aan de wetten op het verbod van partij politieke actie. Telegramwisseling Antonescu- Hitler Op een telegram van generaal Anto nescu aan den Führer, waarin de generaal o.a. verklaart, dat hij zich bij het herstel van rust en orde in Roemenië heeft laten leiden door het besef van de verplichtin gen tegenover Duitschland en zijn Führer heeft Hitler het volgende telegrafische antwoord gegeven: „Ik dank u voor uw Italiaansche commentaren De rede van den Führer heeft men in Italiaansche politieke kringen met den levendigsten bijval begroet. De Italiaan sche radio verklaarde gisteravond in een commentaar, dat datgene, wat de Führer over de zedelijke en historische motieven van den oorlog gezegd heeft, ook voor Italië geldt. Opmerkelijk en belangrijk zijn Hitler’s woorden over datgene, wat in dit jaar zal gebeuren om met de ne derlaag van Engeland den vrede aan de wereld te geven, nu de geheele Duitsche weermacht sterker, grooter en opoffe ringsgezinder is. dan ooit. Belangrijk is in dit verband ook de waarschuwing van den Führer aan Amerika. Bijzondere aan dacht verdient tenslotte het absolute rotsvaste vertrouwen van Hitler in het Italiaansche volk. De „Popolo di Roma” schrijft: Het nieuwe Duitschland. dat de Führer heeft opgericht, heeft trotsch en in schitteren de wapenrusting, tot de wereld gespro ken. Het oogenblik is ernstig. Engeland, dat driehonderd jaar lang de wereld plunderde en het Europeesche vasteland brutaal overheerschte door voordeel te trekken van de afwezigheid van Italië en Duitschland, zal moeten wijken voor deze twee groote mogendheden. De beslissende botsing tusschen twee in oorlog zijnde werelden zal niet lang duren. De voorbereiding van wapens en geesten is in Duitschland gestegen tot een maximale volmaaktheid en macht, die de definitieve overwinning zal kun nen waarborgen. Zelfs de interventie van Amerika aan den kant van Engeland, zou zijn toestand nog slechts wanhopiger kunnen maken. De „Messagero” doet uitkomen, dat de solidariteit tusschen de beide mogendhe den in de redevoering van den Führer haar plechtige bevestiging heeft gekre gen, versterkt door de wapenbroed^r- schap, die de overwinning aankondigt. terstond 1933

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 2