SANDEMAN WAGNER’S AUTOBEDRIJF Tel. 180962 No. 17790. 1941. Duitsche luchtaanvallen op Engeland Duitsche soldaten gebruiken rendiersleden SYLVIA BAR Zaterdag 1 Februari. Het luisteren verboden zenders ANTHRACIET GASGENER. „SYSTEEM WAGNER” Na Hitler’s rede De oorlog ter zee Felle actie tegen Londen en omgeving Betaling Inkomsten belasting De 4 pCt. Staats- leening 1941 1 I A ft A ft A ft ft i A ft A ft A I /k Morgen I van 6.28 uur n.m. tot 9.19 uur v.m. I LORETTE RENNéE, zang met het vermaarde ensemble 1 i Dokterstelefoon: VERDUISTEREN Heden van 6.26 uur n.m. tot 9.21 uur v.m. I naar W |if ROSITA ZAMBRA ADO MARCELLI SPECIALITEIT AUTO-GASG EN ERATOREN voor op )uitsche oorlogsschepen nog actief in Stillen Oceaan Op de gewone inschrijvingen wordt 8.8 pCt. gekort Uitstel ten bedrage van één derde hen, die onder de loon belasting vallen Gisteren wederom aanvallen Londen en omgeving W* MONTAGE IEDER ANDER MERK^W ONDERHOUD, SERVICE, TECHNISCHE VOORLICHTING Britsche koopvaarder tot zinken gebracht Geruchten over het Britsche slag schip „King George V” In het Noorden van Noorwegen wordt de rendierslede als vervoermiddel gebruikt. De Duitsche soldaten, die dit verkeersmiddel slechts van „hooren zeggen” of uit reisbeschrijvingen kenden, spelen het toch klaar er mede om ie gaan (Scherft Amerikaansche Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Italiaansche ministers naar het front? Geen gedwongen leening Stimson over de hulp aan Engeland 5 V s V I w 5 ft Maan: 2 Febr. onder 12.16 g I Nog meer Publiek op straat door plotse linge aanvallen verrast De indruk in het buitenland Wat Roosevelt aan Halifax verzekerde uur v.m»; op 11.37 uur v.m.; 5 3 Febr. onder 1.18 uur T.m.; ft op 12.02 uur n.m. i ft Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. vun.: g No. 394920 Engelsch-Russisch incident HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: z DAGELIJKS VAN AF 6 UUR IN DE Vliegvelden geteisterd I foor ’s-Gravenhage bij vooruitbet p. 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3-Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende, goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et., fr. p. post 10 ct. heeft on- X ft ft ft A A I f. «s 1 ft i s Van 15 regels 150. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct„ daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 et., tr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens pcsttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct meer. Amerikaansch commentaar De rede van den Führer wordt door de New Yorksche pers voor een deel onder sovjetregeering wenscht n.l. deze r— - l. lieden, die zich in Engeland bevinden, te repatrieeren. De vroegere Letlandsche - en de vroegere Estlandsche consuls gene raal in Ierland hebben een lersch ge rechtshof verzocht om het uitvaren van de 5 schepen in kwestie te verhinderen. In verband met dit voorval had Maisky in den loop van deze week een bespre king met minister Eden. Op den Atlantischen Oceaan, op onge veer 380 k.m. ten Westen van de lersche kust, heeft een Duitsche lange-afstand- bommenwerper Donderdag een Britsch koopvaardijschip van ongeveer 4000 brt. tot zinken gebracht. Het schip werd door twee bommen zoo ernstig getroffen, dat het binnen 8 minuten in de golven ver dween, meldt het D.N.B. United Press meldt: 98 Philippijnsche zeelui, overlevenden van de bemanning van 3 Britsche schepen, die in den loop van December door Duitsche oorlogs schepen in den Stillen Oceaan tot zinken werden gebracht, zijn te Manila aan boord van de „Manu Maru’’ gearriveerd. Zij verklaarden, dat volgens hun mee- ning op het oogenblik niet minder dan 12 Duitsche oorlogsschepen in den Stil len Oceaan jacht matten op handelssche pen. wordt er op gewezen, dat de instanties van de marine, die den bouw van on derzeeërs regelen, tezamen met de be trokken werven en bewapeningsfirma’s in voorbeeldige samenwerking en weer galoos korten tijd de beste onderzeeërs ter wereld hebben gemaakt, die door de soldaten van het duikbootwapen op kritieke punten ter overwinning wor den gevoerd. Dankbetuiging van groot- admiraal Raeder De vlootvoogd van de marine, groot- admiraal dr. H. C. Raeder heeft zijn dank en erkentelijkheid uitgesproken jegens allen, die bij den bouw van duik- booten betrokken zijn, voor hun uitste- verbrandden. het vliegveld Verscheidene eener groep In de rubriek „Rechtzaken” zal men meermalen verslagen hebben aangetrof fen van zittingen van het Duitsche land- gerecht waarop zaken werden behan deld betreffende het luisteren naar ver boden radio-zenders. Eergisteren nog werd hier ter stede door het Duitsche rechtscollege in een dergelijke zaak vonnis gewezen. Over het algemeen zijn deze vonnissen nog betrekkelijk mild; in den regel hoorde de beklaagde zich tut een gevangenisstraf van drie tot vier maanden veroordeelen al of niet met het betalen van een geldboete, terwijl vanzelfsprekend zijn radiotoestel in be slag werd genomen. Van bevoegde Duit sche zijde werd ons er dezer dagen op gewezen, dat deze vonnissen niet een dergelijk mild karakter zullen blijven behouden. Men heeft het standpunt in genomen, dat iedere verordening in haar toepassing bij het publiek een zekeren „aanlooptijd” noodig heeft, maar wanneer men bedenkt, dat het luisterverbod, of zooals de officieele aanduiding luidt„Verordening tot be scherming van de Nederlandsche bevol king tegen onjuiste berichtgeving” werd afgekondigd op 6 Juli van het vorige jaar, in het „Verordeningenblad” nr. 9, dan zal men toch moeten billijken, dat den Duitschen autoriteiten thans de meening zijn toegedaan, dat de „aan looptijd” ruim genoeg is geweest. Men heeft ons dan ook de verzekering gege ven, dat milde vonnissen, als hierboven aangeduid, niet weer geveld zullen wor den en dat in nieuwe voorkomende ge vallen heel wat zwaardere straffen zul len worden geëischt. Men moet hierbij ook bedenken, dat door de Duitsche autoriteiten nog heel wat straffere maatregelen kunnen worden toegepast om het publiek te dwingen zich aan de voorschriften van het luisterverbod te houden. Men heeft dergelijke maatrege len tot op heden nog niet willen treffen teneinde de geheele bevolking niet te laten boeten voor het kwaad, dat door slechts enkelen werd bedreven. Het is echter duidelijk, dat bij over tredingen van het luisterverbod op grootere schaal tot het treffen van der gelijke maatregelen zal worden overge gaan. Laten wij, wellicht ten overvloede, er nog aan herinneren mogen, dat alléén geluisterd mag worden naar Duitsche radiozenders, dat wil zeggen, naar zen ders, gelegen binnen de grenzen van het groot Duitsche Rijk, binnen de door Duitschland bezette gebieden en binnen het Generaal gouvernement «Polen en het protectoraat Bohemen en Moravië. Het luisteren naar alle andere zenders. Engelsche, maar ook Italiaansche, Spaansche, Hongaarsche, Amerikaan sche enzoovoort is en blijft verboden. Aanvallen op fabrieken bij Cam bridge, Nottingham en Bishops Voorts meldt het D.N.B. nog uit Ber lijn, dat Duitsche gevechtsvliegtuigen Donderdag een aantal afzonderlijke acties tegen strategische doelen in Zuid- en Z.O. Engeland heeft ondernomen. Bij Cambridge werd een fabriek getroffen, in een der hallen waarvan een ontploffing werd verwekt. Evenzoo was bij aanval len op fabrieken nabij Nottingham en Bishops de uitwerking zeer groot. Op verscheidene plaatsen werden stations- installaties en spoorwegen getroffen. De aanvallen werden alle van zeer geringe hoogte ondernomen, zoodat het mogelijk was nauwkeurig te richten. Behalve de verwoestingen door de scherfwerking der bommen werden verscheidene branden veroorzaakt. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461 Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 779038; Filialen N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J, B. v. Seters Jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. CouVée, van Roytemastr. 66, Tel. 721187 In Italiaansche politieke kringen ver wacht men, meldt het D.N.B., dat zeer binnenkort ook de ministers van verkeer en buitenlandschen handel, Host Venturi en Riccardi, zich op eigen wensch naar het front zullen begeven om het bevel over een afdeeling op zich te nemen. Schip in Zuidslavische wateren achtervolgd. Donderdagmiddag werd een Italiaansch vrachtschip, dat van Italië naar Albanië onderweg was, door een duikboot, welker nationaliteit niet kon worden vastgesteld, achtervolgd. Het zocht een toevlucht in een haven aan de kust van Zuid-Dalmatië. Ofschoon het zich toen reeds in de Zuld- Slavische territoriale wateren bevond, schoot de duikboot 2 torpedo’s af die ech ter misten en aan den Zuidslavischen oever ontploften. Duitsch schip uit Chileeneohe haven vertrokken Naar uit Talcahuano in Mexico gemeld wordt, is het Duitsche vrachtschip „Port land”, dat daar sedert het begin van den oorlog toevlucht had gezocht, Woensdag nacht met een lading graan, hout en kó per uitgevaren met onbekende bestem ming. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal de eerstverschijnende Staats courant de mededeeling bevatten var» den secretaris-generaal van het departe ment van Financiën, dat de toewijzing op de 4 pCt. Staatsleening 1941, waarop de inschrijving openstond op 29 Januari 1941, zal geschieden als volgt: a. de ingeschreven bedragen, waar voor voorkeur is verzocht, worden ten volle toegewezen; b. op de gewone inschrijvingen wordt een korting toegepast van 8.8 pCt. van het ingeschreven bedrag. Aangezien de vrijwillige leening is vol- teekend, zal tot uitgifte van de in uit zicht gestelde gedwongen leening niet worden overgegaan, zoodat de zich aan de recepissen bevindende stortingsbewij zen waardeloos zijn. In afwachting van de regeling, wel ke ter uitvoering van artikel 42 van het besluit op de loonbelasting 1940 in zake het verleenen van ontheffingen op de aanslagen in de inkomsten belasting 1940’41 zal worden ge geven, kunnen de aangealagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehouden, bij de berekening van de termijnen, welke per 1 Februari ver schuldigd zijn, ervan uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten bedrage van één-derde van hun aanslag is ver leend. De vervallen termijnen kun nen mitsdien over twee-derde van den aanslag worden berekend. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Donderdag aanvallen op Britsche vlieg velden ondernomen en een aantal vijan delijke vliegtuigen vernield. Op het Volgens berichten uit New York zou de Britsche regeering het voornemen hebben, het modernste der Engelsche slagschepen, I de „King George V”, tegen 20 moderne Amerikaansche torpedojagers in te ruilen meldt het D N B. De Amerikaansche minister van marine, Knox, heeft de berichten volgens welken overwogen wordt de „King George V” te ruilen voor 20 Amerikaansche torpedo jagers, gekenmerkt als dom geklets, waar van geen woord waard is. Ook de Brit sche ambassade te Washington heeft het bericht tegengesproken. President Roosevelt heeft op de pers conferentie te Washington het bericht van een te Detroit verschijnend blad, dat de Amerikaansche regeering 20 tor pedojagers wilde ruilen voor het Engel sche slagschip „King George V”, een canard genoemd. enorme koppen gepubliceerd. In hun commentaren trachten bladen als de kehde prestaties. In deze dankbetuiging „New York Times", de „New York Daily News”, de „Daily Mirror” e.d. den indruk te wekken, dat deze rede van geen in vloed kan zijn op den vasten wil van de Amerikaansche regeering Engeland te helpen. Volgens United Press zouden zich ook politieke kringen te Washington in dezen geest hebben uitgelaten. Roosevelt weigert commentaar 5 President Roosevelt heeft op de pers conferentie geweigerd commentaar te geven op de laatste redevoering van Hitler. Hij zei, dat hij het zoo druk had gehad, met de viering van zijn verjaar dag, dat hij nog geen tijd had gehad de rede te lezen. In de commissie voor buitenlandsche zaken van den Senaat heeft de minister van oorlog, Stimson, nadrukkelijk ver zocht het ontwerp van de lend-and lease-wet met den meesten spoed aan te nemen. Het zou de grootste onrecht vaardigheid ztfn, als de regeering door uit den tijd zijnde bepalingen de handen ten aanzien van de hulpverleening aan Engeland gebonden zouden worden. In den loop van het debat verklaarde de minister, dat het Congres den weg vrij moest maken voor gerechtigheid jegens hen, die thans de belangen der Ver- eenigde Staten verdedigen. Stimson gaf toe, dat de president na het aannemen van de wet in staat is, elke andere wet, als bijv, de neutraliteitswet. uit te schakelen. Op de vraag, hoe dit mogelijk was, daar toch in het najaar de partijen zich op het standpunt hebben gesteld, dat de hulp voor de slachtoffers van een aan val binnen de bestaande wettelijke grenzen diende te blijven, verklaarde Stimson, dat de tijden veranderd zijn, en dat de regeering door veranderingen met haar tijd mee moet gaan, in plaats van' zich te houden aan beloften, welke indertijd goed waren, doch thans niet goed geacht kunnen worden. Volgens de „New York Herald Tri bune”, heeft minister Stimson voor de Senaatscommissie van buitenlandsche zaken verklaard, dat het leger slechts beschikt over 650 gevechtsvliegtuigen, waarvan geen enkel aan de moderne eischen voldoet. In 1940 zjjn er onge veer 2800 gevechtsvliegtuigen gebouwd. Leger en vloot hebben er daarvan ech ter maar 400 gekregen, de rest is naar het buitenland gegaan. Donderdag voor de monding van de Humber een Britsch koopvaardijschip van 1.000 ton aangevallen en het met verscheidene bommen getroffen. Toen het vliegtuig voor de tweede maal op het schip aanvloog was het reeds door de golven verzwolgen. Het vaartuig was door de bommen letterlijk uiteen gereten. *.<««««««««<«««««««««««««««««v Het D.N.B. verneemt over het Weer- ftiachtbericht van gisteren nog het 'Volgende: Het Duitsche duikbootwapen brengt de Britsche scheepvaart slag na slag toe. Op 29 Januari rapporteerde een duikboot het tot zinken brengen van 11.500 brt. en het Weermachtbericht Van gisteren kon door het tot zinken brengen van opnieuw 20.000 brt. vijan delijke handelsscheepsruimte wederom een belangrijk duikbootsucces bekend tnaken. Het Duitsche luchtwapen bracht op 30 Januari zulk een harden slag toe, dat de Engelsche propoganda, die aan de „negen nachten zonder vijandelijke vliegers te Londen” de meest onzinnige beschouwingen vast knoopte, het woord in den keel is blij ven steken. Het zwaartepunt van de Duitsche aan vallen lag in het zuid-oostelijk gebied van Engeland. In onophoudelijke aanval len werden voor den oorlog belangrijke doelen te Londen met brisant- en brand bommen bestookt. Naar uit de Engelsche berichten blijkt, moet de Duitsche aan val op Londen zoo verrassend zijn ge weest, dat de bevolking in vele gevallen geen tijd meer had in de schuilkelders te gaan, want, zoo wordt voor de Londen- sche radio gezegd, vele lieden, die op het Punt stonden in de zakenwijken inkoo- pen te doen, gingen om eenige dekking te hebben plat op de straat liggen. Een Duitsche bommenwerper daalde, eveneens volgens een Engelsch bericht, tot honderd meter en veroorzaakte in de betreffende industriewijken een paniek. Tijdens talrijke stoutmoedig ten uit- Voer gelegde afzonderlijke aanvallen in Zuid-oost-Engeland werden groote suc cessen behaald bij het bombardeeren van Voor de oorlogvoering belangrijke en mi litair belangrijke doelen. Vliegvelden, r—n-alniri-nnebn—r°". Mildenhall werden van honderd Naar de „Berl. Börsenztg.” mededeelt, is de rede, die Hitler Donderdag gehou den heeft, over 67 radiozenders over de geheele wereld verbreid. De rede werd in 26 talen vertaald. Ook in het Macca- beesch werd de tekst uitgezonden, een taal, die door sommige Mohammedanen in Afrika wordt gesproken. Het blad merkt hierbij op „De ons door Engeland opgedrongen oorlog is een totale oorlog. De wapens zijn niet alleen de torpedo, de bom en de granaat, maar ook het woord en de taal.” De indruk in Engeland Volgens de eerste te Stockholm uit Londen ontvangen berichten over den indruk der redevoering van Adolf Hitler op het Engelsche publiek, heeft de fel heid van den Duitschen oorlogswil, En geland koste wat het kost te verslaan, den sterksten indruk achtergelaten, meldt het D.N.B. Vooral heeft het duidelijke standpunt van Hitler tegenover de hou ding der Vereenigde Staten met de aan kondiging, dat elk oorlogsschip en elk convooi, dat de geblokkeerde zöne rondom Engeland probeert te bereiken, getorpe deerd zal worden, alsmede de aankondi ging, dat de Duitsche duikbootoorlog bin nenkort pas zal beginnen, opzien ge baard. Voorts heeft in breede kringen van de bevolking de tegenstelling tusschen het geen op sociaal gebied in Duitschland tot stand is gebracht en hetgeen in Engeland in slechten toestand verkeert, een bijzon der sterken indruk gemaakt. In kringen van de conservatieve partij geeft men openlijk toe, dat de regeering-Churchill op dit sociaal politiek gebied veel ver zuimd en veel in te halen heeft, wil En geland met succes het hoofd bieden aan de gevaarlijke Duitsche propaganda tegen de ontaarde en sociaal achterlijke demo cratieën. De onrust over een komenden grooten militairen slag van Duitschland tegen Engeland is door de rede sterk toegenomen en de vrees, dat de Ver eenigde Staten met hun hulpverleening te laat komen, heeft zich van breede krin gen meester gemaakt. De Britsche nieuws- en propagandadienst probeert daarom de beteekenis der rede van Hitler te verkleinen. Fransche persstemmen De Franschen hebben meer nog dan de anderen in het verleden kunnen consta- teeen, met welk een nauwkeurigheid de woorden van den Führer werkelijkheid zijn geworden, schrijft „Les Nouveaux Temps" over Hitler’s rede. Elke dag, zoo vervolgt het blad, heeft het Frankrijk megelijk gemaakt, de Duitsche sociale en politieke opvattingen beter te leeren be- giijpen. Voor Frankrijk is thans het uur gekomen om tusschen deze krachten en de continentale revolutie te kiezen. „Paris Soir” zegt o.a.Frankrijk maakt beslissende uren mee, terwijl Adolf Hitler tot zijn volk sprak. Duitsch land heeft Frankrijk verscheidene malen de hand gereikt, evenals aan Engeland. Maar de democratieën zijn door een kliek den oorlog ingedreven. en Heerengracht 13a (naast Odeon) Het bitteruur in de Sandeman Bodega steeds intiem en gezellig Volgens den Engelschen nieuwsdienst heeft, naar het D.N.B. meldt, president Roosevelt den Britschen ambassadeur, lord Halifax, bij diens aankomst in de Vereenigde Staten de volgende verzeke ring gegeven: „De hulp aan Groot-Brittannië wordt in versterkten omvang voortgezet. Wjj zullen munitie en aanvoeren gereed hou den, voortkomende uit de snel uitgebre*- 3 fabrieken. Groot- luchtdoelartillerie, industrieele installa ties, autocolonnes en spoorwegen werden deels met vernietigende uitwerking van zeer geringe hoogte uit, varieerende van tachtig tot honderd meter, aangevallen. Op vijandelijke vliegvelden werden een aantal vliegtuigen in brand geworpen en een aantal door machinegeweervuur be schadigd. Een troepen-opleidingskamp aan de zuid-oostkust werd zwaar getrof fen. De Duitsche bommen troffen een munitie-opslagplaats, welke onmiddellijk na het inslaan der bommen in de lucht vloog. Een Duitsch vliegtuig viel in duik vlucht een vijandelijke luchtdoelbatterij succesvol met machinegeweervuur aan. De bedieningsmanschappen sloegen op dé vlucht. In verscheidene werkplaatsen en fabriekshallen ontstonden door voltref fers ontploffingen. Op stations en spoor wegemplacementen werd eveneens eer> aantal treffers geplaatst. Een trein voor militair vervoer werd door voltreffers tot ontsporing gebracht. In twee gevallen werden autocolonnes door macninege weervuur van zeer geringe hoogte uit elkaar geslagen. Kleine formaties van het Duitsche luchtwapen hebben ook gisterochtend en gistermiddag talrijke belangrijke mi litaire doelen in Londen en omgeving aangevallen. Omtrent deze aanvallen heeft de En gelsche berichtendienst gemeld, dat door de uitgeworpen bommen in het gebied van Londen een aantal branden ontstaan is. Ook boven andere wijken van de stad zijn bommen uitgeworpen, die slechts „geringe” materieele scha de aangericht en weinig slachtoffers ge- eischt hebben. Uit Berlijn wordt gemeld: Naar Reu ter over de Duitsche luchtaanvallen van gisteren op Londen meldt, hebben de Duitsche vliegers hun bommen niet op „bijzondere militaire doelen” ge worpen. Een laagvliegend vliegtuig, al dus wordt verder gezegd, wierp ook bommen op East Anglia. Schepen gebombardeerd Een Duitsch gevechtsvliegtuig voor lange afstanden heeft gisteren kort voor den middag op 150 kilometer ten Westen van de Hebriden een stoom schip van 5.000 b.r.t. en een uur later op ongeveer 400 kilometer afstand van de Schotsche kust een tweede schip van meer dan 5.000 b.r.t. met bommen tot zinken gebracht. Beide schepen werden zoo goed getroffen, dat zij bin nen korten tijd in de diepte verdwenen. Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft Ziekenfondsleden De Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Tengevolge van de Engelsche blokkade is het tusschen Engeland en Rusland tot een incident gekomen, meldt United Press. Gisteren heeft de Russische am bassadeur Maisky op het ministerie van buitenlandsche zaken te Londen een memorandum Overhandigd, waarin ge protesteerd wordt tegen het opbrengen van het Grieksche schip „Koriantikos” bij de Falklandeilanden en tegen het in beslag nemen van een deel van de la ding van genoemd schip, die uit huiden, leder en wol bestaat. Het schip, dat zich van Buenos Aires op weg naar Wladi- wostock bevond, werd door een Engelsch oorlogsschip opgebracht. Londen toegezegd deze aangelegenheid te derzoeken Een andere complicatie heeft zich voor gedaan inzake de 5 schepen,, die vroeger aan Estland en Letland behoorden en die thans in lersche havens liggen. De sovjetregeering wenscht n.l. deze sche pen te gebruiken om 300 Baltische zee lieden, die zich in Engeland bevinden, te repatrieeren. De vroegere Letlandsche meter hoogte verscheidene bommen tus schen de daar opgestelde vliegtuigen ge worpen, waarvan er drie Op dezelfde wijze werd Wattisham aangevallen, bommen vielen temidden van drie bommenwerpers, terwijl andere vliegtuigen, die daar opgesteld stonden, met machinegeweervuur werden be stookt. Minstens drie der toestellen wer den vernield. Een ander Duitsch ge vechtsvliegtuig beschoot op het vliegveld Honnington verscheidene daar opgestel de bommenwerpers van het type Bristol- Blenheim met machinegeweren en plaat ste treffers met groote uitwerking. Versperringsballons neergeschoten Duitsche jachtvliegtuigen hebben Don derdag overdag de ballonversperringen van de haven van Dover bij verrassing aangevallen en 5 ballons neergeschoten.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1