l 3 3 I 3 V I I' Donderdag 13 Februari. No. 17300. 1941. Bezoek Franco Mussolini van aan en Proef uniformen bij de Haagsche politie troepenkampen aangevallen Vliegvelden Cyrenaica I I s V Birmaweg afgesneden in de van De oorlog ter zee Verbreking Roemeensch-Engelsche betrekkingen Duitsch verdragend geschut in actie van 6.48 uur n.m. tot 8.59 uur v.m. AANVAL OP BRITSCH CONVOOI s Door Duitsche gevechts-1 vliegtuigen Volkomen overeen stemming van opvattingen VERDUISTEREN tot zinken gebracht Ook Suner nam aan de besprekingen deel Engelsche legatie vertrekt Zaterdag uit Roemenië DEN HAAG, MORGEN EN ZATERD AG, IN HET TEEKEN VAN DE WINTERHULP x 1 i A X Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 - Malta weer bestookt Zaterdag a.s. geen colportage in ver band met Winterhulp-collecte Generaal Dentz naar Damascus Optreden van de Japansche luchtmacht Amerika en de Britsche vloot Verliezen van het Britsche convooi bij Portugal gestegen tot 50.000 ton Britsch troepentransportschip tot zinken gebracht Dertien schepen Politie en brandweer verleenen medewerking aan de collecte I 3 3 I 0 3 3 3 V 3 Maan: 13 Febr. op 9.07 uur nam. 14 Febr. onder 9.54 uur v.m.; op 10.25 uur nam. Nachtdienst dokters: Tusschen 10 n. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 No. 116364 Ziekenvervoer bjj nacht: No. 773503 Deensche opleidingsschepen voor Duitschland Aanzienlijke schade aangericht Duitsche tegenspraak Luchtalarm te Londen COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: het groot trof van Engelschen ministerie {Polygoon) Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad" ƒ3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct. sterke kon De Engelschen volkomen verrast „Zoo vroeg in den ochtend hadden de Engelschen geen Duitsch vliegtuig boven Met het On- de hebben te van A x A A A X X A s x A X .1 ft ft A I A X A ft A Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan- del H. E. G. Ruys, Heerenstr, 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 cent buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. □e Engelsche verliezen in de lucht Stefani seint ait Rome De Italiaansche dagbladen wijzen er op, dat volgens de weermachtberichten van Zondag tot gis teren de volgende verliezen door den vijand zijn geleden Britsche vliegtuigen Ook de rangen zullen in de toekomst worden veranderd. De rang van comman dant van de geüniformeerde politie zal af hankelijk zijn van de sterkte van het po litiecorps, die weer afhankelijk is van de grootte der gemeente. De rang van deze autoriteit bepaalt tevens den rang van den toekomstigen politie-president. Wordt dus in verband met het vorenstaande aan den commandant van de geüniformeerde poli tie den rang van kolonel toegekend, dan Gistermiddag hebben Duitsche gevechts vliegtuigen eenige aanvallen ondernomen op het eiland Malta. Er ontstonden hevige luchtgevechten in Welker verloop 3 Brit sche toestellen werden neergeschoten. Alle Duitsche machines keerden op haar basis terug Zooals reeds gemeld, zullen een groot aantal leden van het Haagsche politie corps, met de brandweer, medewerking verleenen aan de morgen en Zaterdag in onze stad te houden collecte voor de Winterhulp. Zoo zal Zaterdagochtend X van 8 tot 9 uur 30 een z.g. „wekmarsch” worden gehouden. Op beide dagen zal een bemande neergeschotén tijdens luchtgevechten 32, motorspuit door de stad rijden en door het luiden van de bel zal de burgerij aan den plicht tot offeren worden her innerd. De bereden brigade en motor- Naar den directeur-generaal van de zijde van de NSB., Nationaal Front en Nederlandsche Unie wordt medegedeeld, zal in verband met de collecte van de Winterhulp Nederland, welke op Vrijdag en Zaterdag a.s. wordt gehouden, op Zaterdag 15 Februari geen straatcolpor- tage plaats vinden. Waar het aantal aan vragen uit de gemeenten om hulpver- leening den vollen inzet van een ieder tot het doen slagen van deze actie nood zakelijk maakt, is met groote erkentelijk heid van deze beslissing kennis genomen. mede accoord verklaart, dat de bevelheb bers der Engelsche vloot verzegelde be velen ontvangen. Daarin zouden zij in structie krijgen om in geval van een ver overing van Groot-Brittannië door Duitschland met hun schepen uit de En gelsche havens uit te loopen en havens in de Vereenigde Staten aan te doen. Geslaagde aanvallen op scheepsdoelen De Duitsche luchtmacht heeft, naar het D.N.B. verneemt, gisteren verscheidene geslaagde aanvallen op scheepsdoelen on dernomen. Een koopvaardijschip van 4000 b.r.t. aan de Noordoostkust van Schotland werd door 2 treffers midscheeps geraakt. Het schip bleef liggen. Een mijnenveger werd op dezelfde hoogte in scheervlucht gebombardeerd en beschoten. Het geheele schip was in een waterfontein t Ten Oosten van Clacton-on-Sea is een pa trouillevaartuig gebombardeerd en in een eenige malen herhaalde scheervlucht be schoten, zoodat de bemanning in de boo ten ging en het schip prijsgaf. Een koop vaardijschip van 3000 b.r.t. kreeg ver scheidene voltreffers van bommen ter hoogte van de Noordpunt van de Shet- landeilanden. Naar uit Beiroet wordt gemeld, heeft de Fransche hooge commissaris, generaal Dentz, zich naar Damascus begeven. Hij is voornemens daar een week te blijven en besprekingen te voeren met Syrische persoonlijkheden. zal de toekomstige politiepresident den rang krijgen van generaal-majoor Hoe precies de te volgen gedragslijn zal zijn, staat nog geenszins vast. Op de foto v.l’ n.r.: commissaris H. Ph. Clasie. de hoofd commissaris mr. P. M C. J Hamer en commissaris H. M. J. Rugers in hun nieuwe proef-uniform. De persdienst van de Japansche vloot in Zuid-China meldt, dat 5 eenheden van de Japansche marine luchtmacht gisteren de oude Koengkoeo brug over de Mekong rivier aan den Birma-weg hevig hebben gebombardeerd. Aan het bericht wordt toegevoegd, dat de nieu we Koengkoeo brug na het Japansche bombardement in October niet hersteld is. Meer dan 250 vrachtauto’s met mu nitie en ander materiaal kunnen thans niet verder. Andere Japansche vlieg tuigen hebben pakhuizen te Koenming, de hoofdstad van de provincie Joennan hevig gebombardeerd. Als gevolg van de voortdurende bombardementen door de Japansche marine luchtmacht is de Birma-weg thans practisch volkomen afgesneden, hetgeen een zwaren slag beteekent voor het bewind van Tsjoeng- king. Het bombardement op de Koeng koeo brug heeft groote schade teweeg gebracht en het verkeer stopgezet. De Japanners zullen met bombardeeren doorgaan teneinde het verkeer over den Birma-weg volkomen onmogelijk te ma ken. De New Yorksche bladen publiceeren een bericht van de International News Service uit Washington, volgens hetwelk president Roosevelt er op zou staan, dat de Britsche regeering voordat de Ver eenigde Staten overeenkomstig de wet op de steunverleening verder oorlogsmate riaal ter beschikking stellen zich er- Binnen niet al te langen tijd zullen de staats- en gemeentepolitie over het geheele land, nieuwe uniformen krijgen. De hoofd commissaris en twee commissarissen van het Haagsche corps hebben zich gis teren voor het eerst in hun nieuwe klee- dij in het openbaar vertoond. Het geldt hier een proef, want officieel irifrn öo uni formen nog niet goedgekeurd, zoodat het niet uitgesloten is. dat wijzigingen zullen worden aangebracht Engelsche hulpkruiser in Rio de Janeiro In de haven van Rio de Janeiro is de Engelsche hulpkruiser „Asturias” bin- nengeloopen. Het verlies hulpkruiser Volgens de „Associated Press” is de Engelsche hulpkruiser „Forafer”, waar van de Brijsche admiraliteit in December het verlies heeft bekend gemaakt, door Newyorksche scheepvaartkringen geïden tificeerd als het passagiersschip „Mont rose” (16.402 ton) van de Canadian Pa cific Line. Tusschen den Caudillo en den Duce zijn, naar officieel te Madrid bekend ge maakt wordt, meldt het D.N.B., op 12 Februari in Bordighera 2 uitvoerige be sprekingen gevoerd. Aan de conferenties is ook deel genomen door den minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner. De Italiaansche minister van buitenland sche zaken, graaf Ciano, die door zijn militairen dienst verhinderd was aan de besprekingen deel te nemen, zond Ser rano Suner een vriendschapstelegram, dat door Suner met hartelijke woorden werd beantwoord. Franco hedenochtend vertrokken Hedenochtend heeft de Duce zich naar de Villa Regina Margherita begeven om zijn gast bij zijn vertrek te begroeten. De beide staatslieden begroetten elkander zeer hartelijk. Bij zijn vertrek uit Italië werden den Caudillo dezelfde eerbewijzen gebracht, waarmede hij bij zijn aankomst was ont vangen. Bespreking duurde 3 uur In het verslag van het Spaansche nieuws-agentschap Efe wordt er op ge wezen, dat het contact van de leidende Spaansche en Italiaansche staatslieden buitengewoon vriendschappelijk van aard was. Na de bespreking, welke 3 uur duurde, lag op de gezichten van de deel nemers voldoening weerspiegeld en er is geen twijfel mogelijk, dat de bijeenkomst plaats gehad heeft in een sfeer van onge reserveerde openhartigheid en eerlijk heid. Ook de ovaties van het Italiaan sche volk vormen een definitief bewijs voor een vriendschap, welke op de Spaansche slagvelden met het bloed van beide volken is bezegeld. De reis van Franco en Suner naar Bordighera Het D.N.B. meldt uit Madrid: Omtrent de reis van den Caudillo en den Spaan- schen minister van buitenlandsche zaken naar Bordighera deelt het officieele’ agentschap Efe mede, dat de beide staats lieden Maandagochtend vroeg uit de Spaansche hoofdstad zijn vertrokken. Den volgenden nacht brachten zij door in een klein plaatsje in de provincie Gerona. Dinsdagochtend kwamen de staatslieden bij le Perthus op Fransch gebied aan. Onder de tonen van de Spaansche en Fransche volksliederen werden de Cau dillo en Serrano Suner op plechtige Ten aanzien van den aanval van Duit- sche bommenwerpers op den Atlantischen Oceaan aan de Portugeesche kust, waar- t>ij een groot Britsch convooi verstrooid en gedeeltelijk vernietigd werd, hult de Britsche admiraliteit zich nog steeds in stilzwijgen. Intusschen verneemt het D.N.B., dat het effect van den aanval nog aanzienlijk grooter is dan men aan vankelijk gedacht had. Bij de achtervol ging van het verstrooide convooi kon nog een schip van 5000 ton door rechtstreek- sche treffers tot zinken worden gebracht. Het totale verlies van dit convooi be draagt bijna 50.000 ton, waarvan 29,500 ton tot zinken is gebracht en 20,000 ton in brand geraakt of zwaar beschadigd is. Het stilzwijgen der Britsche admirali teit bewijst, hoe zwaar deze slag de Britsche scheepvaart heeft getroffen. De toestand gelijkt op dien, welke ontstond na den aanval van Duitsche duikbooten op een groot Engelsch convooi, op 2 De cember 1940, toen 15 zwaargeladen stoomschepen met een gezamenlijken in houd van 127.000 ton vernietigd werden. Ook toen verliepen er 48 uur, voor de admiraliteit tot een gedeeltelijk toegeven van de verliezen kwam onder den druk van de berichten, welke langzamerhand tot het publiek doordrongen. Het Roemeensche ministerie van bui tenlandsche zaken heeft in een officieele mededeeling het volgende bekend ge maakt: ,,De Engelsche gezant heeft de Roe meensche regeering er van in kennis gesteld, dat hij van zijn regeering teza men met alle leden van het gezantschap en van de Britsche consulaten uit Roe menië is teruggeroepen. Van haar kant heeft de Roemeensche regeering op deze mededeeling haar gezantschap uit Londen teruggeroepen. De leden der Engelsche legatie ver trekken op 15 Februari uit Roemenië, van welken dag af de diplomatieke be trekkingen tusschen Roemenië en Groot- Brittannië ophouden”. Luchtbeschermingsmaatregelen bespoedigd United Press meldt uit BoekarestNa het afbreken van de betrekkingen tus schen Engeland en Roemenië worden de luchtbeschermingsmaatregelen tot afweer van vijandelijke aanvallen bespoedigd. In alle deelen van Boekarest zijn nieuwe schuilplaatsen gebouwd en de modernste afweermaafregelen getroffen. Het heldere maanlicht maakte het mogelijk, dat ook na 10 uur ’s avonds de luchtbeschermings- werkzaamheden door de arbeiders konden worden voortgezet. In Newyorksche scheepvaartkringen verluidt, dat het Britsche passagiers schip „Oxford” (20.043 b.r.t.) tot zinken is gebracht. Dit vaartuig diende den laateten tijd als troepentransport schip. De „Oxford” is in 1928 gebouwd en was eigendom van de Orient Line, die een dienst onderhoudt tusschen Enge land en Australië. In de wateren van den Atlantischen Oceaan opereerende Duitsche oorlogs schepen hebben een groot Engelsch convooi aangevallen. Het gelukte 13 gewapende vijande lijke koopvaardijschepen tot zinken te brengen, waaronder verscheidene groo te Oceaanschepen. die vol beladen wa ren met oorlogsmateriaal voor Enge land, meldt het D.N.B. Britsch wlooteskader te Gibraltar Naar het Spaansche agentschap „Men- pheta” meldt, is Dinsdagmiddag een Britsch vlooteskader uit de Middelland- sche Zee te Gibraltar aangekomen. Het zouden de schepen zijn, welke Genua hebben beschoten. Het eskader bestond uit het vliegkampschip „Ark Royal” de 2 slagschepen Malaya” en „Renown” en de kruiser „Sheffield” alsmede nog 2 krui sers en verscheidene torpedojagers. Op een slagschip zouden zich dooden en ge wonden hebben bevonden. Een ander slagschip had schade aan den commando - toren gekregen. Ziekenfondsleden De Volharding; Z.g. Stadspatiënten: No. 49 politie zal, gewapend met den collecte- f x Het A.N.P. verneemt van welingelichte zijde te Berlijn: Het in het buitenland verspreide bericht, dat Duitschland Deen sche oorlogsschepen heeft overgenomen, is heden in de Wilhelmstrasse gecorri geerd. Van Duitsche zijde werd ver klaard, dat het hier uitsluitend een be schikbaarstelling van tijdelijken aard «be trof van een aantal torpedo booten ’an oud type. Duitschland heeft zich in oeze kwestie tot Denemarken gericht. De Deensche regeering heeft Duitschland de booten ter beschikking gesteld, nadat de bewapening daarvan verwijderd was. De booten zijn uitsluitend voor de Oostzee bestemd, en wel voor opleidingsdoel einden. vechtsvliegtuigen. De minuten van den aanval veranderden het kamp in de woestijn in een helschen ketel. De zon ging op. toen de vliegtuigen weer over zee naar huis vlogen. „Opdracht uitge voerd”, zoo meldden de telegrafisten over den strijd. Schip in brand geschoten Bij een gewapende verkenningsvlucht trof een Duitsch gevechtsvliegtuig Dins dag ter hoogte van Aberdeen een Britsch convooi aan. Het vliegtuig wierp verscheidene bommen naar een koopvaarder van 3000 ton. Het schip kreeg 3 treffers in de buurt van de commandobrug. Een sterke rookontwik keling toonde aan, dat het schip in brand geraakt was. De verliezen van de Britsche luchtmacht De verliezen van de Britsche lucht macht in de luchtgevechten op 10 en in den nacht van 10 op 11 Februari zijn zooals reeds gemeld tot in totaal 38 vliegtuigen gestegen. Het Britsche ministerie van luchtvaart geeft inmid dels slechts het verlies van 7 vliegtui gen dus nog niet een vijfde deel van de werkelijke verliezen toe. Pers en radio in Engeland, zoo verklaart men in wel ingelichte kringen te Berlijn, zouden op dracht gekregen hebben, alle berichten over deze verliescijfers als kwaadaar dige fantasieën te kenmerken. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren aanvallen ondernomen op vliegvelden en troepenkampen in Cyre naica. Een met Engelsche bommenwer pers en jagers dicht bezet vliegveld werd gebombardeerd, waarbij voltref fers op de onderkomens konden worden geconstateerd. Voor de hangars opge stelde vliegtuigen werden eveneens doeltreffend aangevallen. Een karavanserai ten Zuiden van Benghasi en een troepenkamp in de nabijheid kregen verscheidene treffers, waarvan de uitwerking aan rookontwikkeling vastgesteld worden. Andere troepenkampen, welke uit 40 tot 50 tenten bestonden, werden even eens aangevallen en in brand gescho ten. Succesvolle aanvallen met mitrail- leurvuur vernietigden geparkeerde vrachtauto’s, dreven rijdende auto colonnes uiteen en veroorzaakten op deze wijze aanzienlijke schade. bus, de stad doorgaan. Ook de in- en uitgaande wegen van den Haag zullen door de politie „bezet” worden; vooral zal men het daarbij gemunt hebben op de automobilisten. Aan de verschillende politiebureaux zal men gratis zijn achterspatbord van zijn fiets een nieuw wit streekje kun nen laten geven. Natuurlijk wordt na dit werkje wel de collectebus voor gehouden, doch niemand is verplicht iets te geven. Zaterdagmiddag zal op een nader te bepalen plaats en uur in het centrum een spuit-demonstratie worden gegeven door de brandweer. De belangstellen den zullen dan volop gelegenheid heb ben zich van hun burgerplicht te kwij ten. Door de verkeerspolitie zal de eugd op straat verkeersonderricht worden gegeven. De ver keer sau to zal op de twee dagen rondrijden en door middel van luidsprekers den volgenden oproep doen hooren: „Hallo, hallo, hier de Verkeerspolitie. Zonder verkeersorde geen veilig ver keer, zonder geld geen brood. Neder landers helpt Uzelf aan veilig verkeer en Uw landgenooten, die hulp behoe ven, aan brood. Toont verkeerstucht. Geeft dus met milde hand, voor nood in eigen land!” Ook de marechaussee zal haar mede werking verleenen. Zoo worden alle krachten ingespan nen om de opbrengst op de twee dagen gehuld zoo gr.oot mogelijk te doen zijn. In totaal zullen vijf muziekcorpsen voor muzikale opluistering zorgen. De „daad” is nu aan de Hagenaars! hun kamp in de woestijn van Benghasi verwacht. In groote verwarring renden zij uit hun tenten, lieten hun wagens in den steek en vluchtten uit het kamp, waarop de aanval was gericht. Hier en daar werd machinegeweervuur gericht op de uit een dik wolkendek neerkomen de bommenwerpers, lichtspoormunitie flakkerde door den ochtendnevel.” deze woorden beschrijft een door D.N.B. ontvangen verslag van een oog getuige den aanval, welke gisteren door Duitsche gevechtsvliegtuigen is onder nomen op troepenkampementen in Cyre naica. Het was nog nacht, toen zij, beladen met bommen, voor den start op hun basis gereed werden gemaakt. Zij hiel den een vasten koers naar het Zuidoos ten. Toen de machines het Afrikaansche vasteland onder zich hadden, doofden bliksemsnel de lichten onder hen. danks dikke wolkenlagen vonden vliegtuigen hun doelen. Ver van Ben ghasi, ontdekten zij de tenten en de troepencolonnes der Engelschen in het grauwe woestijnzand en daalden zij voor een plotselingen aanval. Zware bommen kwamen op het kamp neer, vlammen sloegen op, twee der groote tenten wer den getroffen, onderwijl hagelde het machinegeweervuur neer. Steeds stieten nieuwe bommenwerpers door de wolken laag heen. Nieuwe ontploffingen donder den door de ochtendstilte van de woes tijn. Iedere treffer vergrootte de ver warring, onophoudelijk vielen de Duit sche machines aan. De zware bommen sloegen diepe gaten in de colonnes wa gens der Engelschen. Hier en daar ge opend vuur van eenige vijandelijke ma chinegeweren trof geen enkel der ge Japansch schip in Singapore doorzocht De Britsche autoriteiten Singapore de „Kaisja Maru’ van de Nippon Yusen Kaisja 4 uur lang door zocht. De safes van het schip moesten worden geopend, opdat de inhoud kon worden nagegaan. De „Kaisja Maru” is naar Japan vertrokken na de vertra ging, welke door het onderzoek veroor zaakt was. Het onderzoek had zich uit gestrekt tot in de hut van den ge/ag- voerder, meldt Domei. wijze verwelkomd door de Fransche autoriteiten. Zonder oponthoud reden de Spaansche staatslieden vervolgens naar Arles, waar zij een middagmaal gebruik ten, waarna zij hun reis naar de Ita liaansche grens voortzetten. Hier werden zij welkom geheeten door hooge Italiaan sche persoonlijkheden met aan het hoofd de chef van het protocol en door den Spaanschen zaakgelastigde in Rome. Toen zij Italië binnenreisden, werden de hooge Spaansche gasten door de be volking met spontane demonstraties en gejuich ontvangen. De soldaten van den bekenden generaal Gambarra, die voor het meerendeel als vrijwilligers in Spanje hadden gestreden, hadden de straten van de grensstad, welke de Spaansche staats lieden passeerden, versierd met de op schriften: Arriba Espana” en Viva Caudillo”. De grensplaatsen waren ge tooid met de Spaansche en Italiaansche kleuren. Van bevoegde Duitsche zijde worden de berichten tegengesproken, dat tus schen Engeland en Italië vredesbespre kingen aan den gang zouden zijn, meldt United Press. Over de berichten, dat het bezoek van Franco aan den Duce verband zou hou den met een bemiddelingspoging tus schen Engeland en Italië, verklaarden bevoegde Duitsche kringen„Dat is de beste grap van alle fantasieberichten. welke tot nu toe zijn opgedoken.” neergehaald door afweergeschut 9, op den grond vernield 33. In een tijd van niet meer dan 4 dagen werden dus 74 Britsche vliegtuigen vernield door het Italiaansche luchtwapen en door het Italiaansch afweergeschut. Engelsche vlieger in Italië begraven Het stoffelijke overschot van den Brit- schen marinevlieger Attenborough, die Zondag bij Livorno met zijn toestel is neergeschoten, is met militaire eer be graven op de Engelsche begraafplaats aldaar. Een communiqué Na de besprekingen is een communiqué van den volgenden inhoud gepubliceerd „Bij de besprekingen, die op 12 Fe bruari des ochtends en des middags zijn gevoerd tusschen den Caudillo en den Duce, benevens den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner, bleek overeenstemming van opvattingen der bei$e regeeringen ten aanzien van de problemen van Europeeschen aard en van de kwesties, die in deze historische oogen- blikken de twee volkeren interesseeren.” Stefani over het bezoek Omtrent het bezoek van Franco aan Mussolini meldt het agentschap Stefani o.m. nog het volgende In de Villa Regina Margherita te Bor dighera, die ter beschikking van den gast werd gesteld, heette de Duce Fianco har telijk welkom. Vergezeld door den Duce inspecteerde Franco een eerecompagnie van het tweede regiment grenadiers en een afdeeling van het 89-ste regiment infanterie. Op 12 Februari om 10 uur begaven de Caudillo en Serrano Suner zich naar het verblijf van den Duce. De Caudillo, ae Duce en Serrano Suner had den een onderhoud, dat duurde tot 1 uur 30. Na de gedachtenwisseling bood de Duce in zijn verblijf een dejeuner aan ter eere van den Caudillo, Suner, Moscardo, Tavar en andere persoonlijkheden. Des middags begaven de Caudillo en de Duce met hun gevolg zich naar een villa aan zee te Grimaldi in de omgeving van Ventimiglia, waar de besprekingen hervat werden en duurden van 6 uur tot 7 uur 30. Des avonds zaten de Caudillo, Suner en andere persoonlijkheden aan aan een diner, dat door den Duce werd aange boden. Duitsch verdragend geschut heeft gis termiddag belangrijke militaire doelen in het Zuidoosten van Engeland bescho ten. Volgens den Engelschen berichten dienst is gistermiddag te Londen lucht alarm gegeven. Nadere bijzonderheden ontbreken -

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1