x 1 WASSCHEN LIPS S'Burlb!" MENTHOREX G. BLOM BiCSCOPEN UIT DE OMSTREKEN I De Avondschool EXPRESS ZEN FAHPENHEITSTR.Z5O TEC39426I Wie heeft verstand van lekkers? van Doctor Plaizer De tegengestelden VEILING VAN VASTE GOEDEREN Te Water en de graszoden [AFLEVERING BINNEN 24UUR TTA AGSCHE COmUNT Zafwdaff 1 Maart 1941 2p W dat de verliezen voor rekening van der.' aangeslotene komen Deze verkoop Is ge raamd op 200 000 KWh De begrooting sluit voor wat den gewonen dienst be treft, in inkomsten en uitgaven met een ƒ96 894.84 Voordeelig saldo INKOOI- - ^EEL^ Waar zat ik? dH Xi-si-i-w r ^2,1, J. c. a. o RECLAMED KEULAiVlES en G’’steren 392255’ LOOSDUINEN RIJSWIJK Veiling Maart Gunning 11 Maart 43 Sleutel op de les van j.l. Donderdag. den grond. verslag van den secretaris. 5 oo r No. bij 2. 3 4. 5 6. 7. 8. 9. 10. e R.K. Volksbond als aandenken aangeboden eveneens ter (en van aardrijkskunde?) Hoe gaat dat samen zul je vragen Inderdaad de combinatie is enigszins een het Tot bedrag van f 13.377.70 Prins, W van ge- o den van Straa Hasten 3.52, 1. 'Een diepgaand onderzoek. Een denkbeeldig gevaar. Een af doende maatregel. Een tragisch voorval. Afnemende maan. Een vocaal concert. Na korte bespreking. Bruto gewicht. Een bloeiend bedrijf. Krimpende wind. HELDER - MINIMUM SLIJTAGE DIV. TARIEVEN o.a. ..VASTRECHT’ FRUITWEG 28 TEL ODEON. De film ..Episode” is niet nieuw meer, maar Paula Wessely is en blijft een attractie en in deze film is de groote filihkunstenares op haar allerbest. Het boeiende verhaal, vol spanning, op een eenvoudig motief, door en door mensche- lijk ontroerde ons opnieuw en liet ons- - geen oogenblik los Welk een prachtig niseerd door de veiling „Westland af spel weet Paula Wessely te geven, hoe deeling ’s Gravenzande, is weer ten einde natuurlijk ongedwongen is zij in al haar en Woensdagavond had de eindles plaats doen en laten en welk een warmte en in een lokaal der Geref. School. Behalve er van wonder, Door het trekken van de stippel lijn verdelen we de vlakte die „bezood” moet worden, in 2 recht hoeken, waarvan de maten zijn, zoals de tekening die aangeeft De gezamenlijke oppervlakte van beide rechthoeken is: 5 x 5 m2 4 x 5,8 m2 48.2 m2. De oppervlakte van 1 graszode is 0,2 x 0,2 m2 is 0,04 m2. Te Water heeft dus nodig 48,2: 0,04 is 1205 graszoden. bekende „Nur nicht aus Liebe weinen”, een scène, die een der hoogtepunten uit dit zqo boeiende filmwerk is THALIA In „Die 3 Codonas” wordt het leven van drie variété-kameraden. die in den letterlijken zin des woords op elkaar •fijn aangewezen, verfilmd. Liefde en ja- louzie moeten echter tot een conflict lei den en het is Alfredo, die het tot een driedubbele salto brengt, waarvoor de beide anderen zich opofferen. In deze spannende Tobis-film, die den toeschou wer ademloos maakt door de halsbreken de toeren boven een zwijgende menigte, spelen René Deltgen, Lena Norman. An- nelies Reinhold en Ernst von Kilpstein de hoofdrollen. Het programma wordt vol tooid met een tweetal kluchten en een grappig teekenfilmpje. r.en Dz.. W vrucht W v E.H.B.O, hield Ned. E.H.BO gebouw van 1 Leidschendam. deeling werd v. Leeuwen. Leidschendam, missaris werd Berg. Verder werd uesloten APOLLO Het was niet te verwonderen, dat de spannende film .Gevaarlijke vrou wen” zou worden geprolongeerd Deze rolprent bevat immers alle kwaliteiten, welke een verwend publiek interesseeren en zich vooral bepalen tot het gebied van liefde en sport Een leugdig bokser wordt het hoofd op hol georacht door een lief tallige. maar gevaarlijke vrouw De sport- carnère van den veelbelovenden kam pioen dreigt voor altijd verloren maar hij komt nog bijtijds tot inkeer en aan het slot zien wij hem al weer ijverig aan het boksen. Tina Eilers en Werner Scharf spelen de voornaamste rollen in dit stuk, vol tempo en temperament, met vele aar dige kiekjes van sporttooneelen. paarden rennen en bokswedstrijden CORSO. „Artistenliefde” De wind, die in een speelsche bui Toni Heller’s hoed meeneemt, is de aanleiding van de ken nismaking tusschen Toni, het balletdan seresje en Peter, den jongen kunstschilder ’n Groote rol in hun leven speelt Graaf Hohenstein, die zoowel de oorzaak is van hun snelle carrière, van het misverstand tusschen hun beiden, als van hun groot geluk, ’n Aantrekkelijke geschiedenis, welke zich afspeelt omstreeks 1890. Voor af een onderhoudend voorprogramma. CITY heeft de zeer interessante histori sche film „Bismarck”, waarin de wor ding van het Duitsche keizerrijk na den Fransch-Duitschen oorlog van 1870'71, dank zij de buitenlandsche en binnenland- scfae politiek van den ijzeren kanselier in de negen daaraan voorafgaande jaren. wordt uitgebeeld, geprolongeerd. Het gaat er vooral om. den toeschouwer een indruk te geven van den tegenstand, wel ken Bismarck in Pruisen en in Duitsch- land in het algemeen moest overwinnen, alvorens hij zijn inzichten kon verwer kelijken en daarom richt de film in het bijzonder de aandacht op de jaren 1862 1866. Er aan vooraf gaan het Ufa- en Tobis-Hollandsch journaal. Diefstallen. Ten nadeele van J V. uit den Haag zijn gisternacht van een tuin aan den van Vredenburchweg te Rijswijk 11 konijnen ontvreemd. Door J. C. S te Rijswijk werd werd in verband met de velen dit jaar te verwachten werkzaamheden verhoogd met f 500 terwijl dé vergoeding van de ove rige bestuursleden werd gebracht op ƒ75 Tot derde lid van het dagelijksche bestuur werd gekozen de heer C. A van Beveren Czn., terwijl in de vacature van het aftre dende lid J C Flinterman werd gekozen de heer P. W. Waldeck. De 41ste jaarver gadering werd door 114 leden bijgewoond. Briefwisseling. Ir C. F M. D - Uw oplossing is inderdaad juist, zolang met moderne maten wordt geschon ken Maar in het vraagstuk anno 1741 was sprake van „flessen” en daarmee bereikt de door u aangegeven methode geen resultaat, NAALDWIJK Inkwartiering De inkwartieringsvergoeding over Fe bruari zal worden uitbetaald op Maan dag 3 Maart a.s. in het gebouw van So ciale Zaken aan de Havenstraat te Naald wijk van 1012.30 uur en van 24.30 uur. R. K. Landarbeidersvereeniging Onder voorzitterschap van den heer G. J. Hulspas hield de R. K. Landarbei dersvereeniging te Naaldwijk haar 25ste jaarvergadering. Na ,’t openingswoord van den voorzitter deelde de heer B Neer- scholten mede, dat de ontvangsten 221,44, de uitgaven ƒ171,71 hebben bedragen, zoodat er een batig saldo is van 49,73. Het totale bezit bedraagt 123,27. Uit de werkloozenkas is 1255,50 uitgekeerd. In het jaarverslag van den heer J. Steentjes werden de voornaamste gebeurtenissen uit het afgeloopen jaar gememoreerd. In de vacature B. Tetteroo werd gekozen de heer G. Klein, terwijl de heeren Steen tjes en Neerscholten in het bestuur wer den herkozen. Ophalen van huisvuil Met ingang van Maandag zijn de dagen waarop het huisvuil te 's Gravenzande zal worden opgehaald als volgt: Dinsdag en Vrijdag in de kom van het dorp (voor heen op Maandag en Vrijdag); op Maan dag in de buitenwijken voorheeen op Dinsdag); de le en 3e Maandag van elke maand aan den Maasdijk, Heenweg en Groenenweg (voorheeen le en 3e Dins dag). het veilige middel tegen elke verkoudheid 60 cent per potje bij Apothekers en Drogisten Afscheid van den heer M. Verwoest Woensdagmiddag had het afscheid plaats ,van den heer M. Verwoest, die gedurende 8 jaren zijn krachten heeft gegeven aan het onderwijs aan de Prinses Julianaschool, Chr. U.L.Ó.-school te Rijs wijk. In een samenkomst van bestuur, onderwijzers en leerlingen werd aller eerst het woord gevoerd door den voor zitter, den heer J. H. Dolman, die zijn dank en waardeering uitsprak voor het uitstekende onderwijs, dat de heer Ver woest steeds heeft gegeven. Ook het hoofd der school, de heer Verhoef, sprak woorden van waardeering tot den heer Verwoest, die bij zijn leerlingen bemind was en onder de collega’s een bijzondere plaats innam Eveneens werd het woord gevoerd door den heer de Hoon, als vriend en collega en door den heer Mohr, secretaris van het bestuur. De sprekers boden verschillende geschenken aan. D. heer Verwoest, die met ingang van 1 Maart a.s. tot hoofd van de Chr. U.L.O.-school te Heemstede is benoemd, dankte hierna voor de waardeerende woorden tot hem gesproken en de pret tige samenwerking, welke hij te Rijswijk had gehad. Begroeting Electrlciteitsbedrijf 1941 Bij het samenstellen van de begroeting 1941 van het Electrlciteitsbedrijf van Leidschendam, welke begrooting intus- schen is goedgekeurd door den Raad, is men uitgegaan van de gedachte dat de toestand, waarin ons land is komen te verkeeren. de stroomverkoop in sterke mate zal beïnvloeden. Voor 1941 is de afgifte dan ook ongeveer 20 pCt, lager gesteld dan in 1939. terwijl de grootste daling wordt verwacht op het verbruik volgens vastrechttarief. De KWh-prijs is vastgesteld op 23 cent Dij enkeltarief en 7 cent bij vastrechtta rief De verkoop over muntmeters wordt begroot op 10 000 KWh tegen 29 cent per KWh Voor stroomverkoop is geraamd totaal 618900 KWh De stroom voor de N.V Enkes wordt DE LIER De uitvoering der harmonie- vereeniging „Liora” te De Lier zal plaats vinden op 11 Maart a.s. Medewerking zal worden verleend door het duo de Laat uit Tilburg. Onder leiding van den dirl- gent, den heer G M. Gysberts van Hon- selersdijk, zullen het Liersch Kinderkoor en het Liersch Gemengd Koor een uit voering geven op Woensdag 5 Maart a.s In „Varia” zal Maandagavond a.s. des nam. te half acht door de Ver van Vrijz. Hervormden een propaganda- avond worden gehouden. De heer J. B. Schouwink, uit Delft zal spreken. Woensdagavond 5 Maart, wordt in het dienstgebouw der Ned. Herv. gehouden De V.V.V. „Naaldwijk” houdt a.s Woensdagavond om acht uur in ge bouw „Hulp en Voorzorg” haar jaarver gadering. CINEAC. „Koning Schaak” een Duitsche amateurfilm, welke meermalen werd be kroond. is een juweeltje van filmvisie De maker heeft het spel gezien als een veld slag tusschen pionnen, ruiters en kasteel- heeren, met als hoogste inzet de koningin, die elkaar belagen op het schaakborc als werkelijke legers op het veld. Het experiment mag zoo goed geslaagd hee- ten, dat men zelfs als niet-schaker geïnte resseerd toeziet Een documentaire, opgenomen in har- monieerende, teere kleuren, is „Suiker”, waarin de suikerbietencampagne in ons eigen land door een kunstzinnig vakman wordt uitgebeeld Het Italiaansche meren gebied wordt in al zijn schoonheid weer spiegeld in het natuurfilmpje „Lago Mag giore”. Belangwekkend is het nieuws uit bin nen- en buitenland, terwijl het program ma niet volledig zou zijn zonder de ge bruikelijke teekenfilm, ditmaal geheeten „Vroolijke piraten”. SEINPOST. Dit theater vertoont deze week de groote film „Het masker valt" De groote en gevreesde bankdirecteur Wiegant ontmoet bij toeval op een café terras de vrouw van een pas gevestigd advocaat zonder praktijk. Lena, en be geert haar tot de zijne - te maken. Na lang aanhouden weet hij haar liefde te winnen. Als hij gearresteerd wordt ais verdacht in een zwendelaffaire, zou hij zijn onschuld bewijzen met een alibi. Daar hij dan Lena in de zaak moet be trekken, weigert hij. Zijn onschuld wordt echter op andere wijze bewezen, maar toch komt hun verhouding aan ’t licht Lena scheidt van haar man en trouwt Wiegant. De hoofdrol wordt uitstekend vertolkt door Paul Wegener Vooraf een cultuurfilm: „Geheimen van het oer woud” en Nieuws. METROPOLE vertoont deze week „5.000 000 zoeken een erfgenaam” waarin Heinz Rühmann de hoofdrol vertolkt Van den inhoud het volgende: Een erfenis mag, volgens testament, alleen dan aan een neef van den overledene worden uitgekeerd, indien de belanghebbende kan bewijzen, dat het eens tegen den wil van zijn oom gesloten huwelijk gelukkig is. Een ver trouwde van den notaris tracht met be drog het geld in eigen zak te doen ver dwijnen .,5.000.000 zoeken een erfgenaam” is een aardige, vlot gespeelde amusements film. vol komische verwikkelingen en hu- welijksidylle. Vooral het goede spel van Heinz Rühmann houdt den toeschouwer een avond gespannen. Voor de pauze wordt een gevarieerd voorprogramma vertoond, waarvan vooral een natuurfilm over de Duitsche meren vermelding verdient. MONSTER In de zaal voor Chr. Belangen zal Donderdag a.s. door de Oud-Geref een bidstond voor het gewas worden ge houden. Des morgéns 10 uur en des avonds 7 uur zal voorgaan ds. Hennephof van Scheveningen. PASSAGE. In dit theater draait deze week de uitstekende film „Johannisfeuer” Vuur in den nacht In het Christelijk boe renland, waar ieder trouw ter kerk gaat, is m ieder nog wel een vonkje Heiden dom overgebleven dat tot een groot vuur oplaait in de St Johannisnacht. wanneer de maskers van fatsoen en wellevendheid afvallen. Een jonge boerenzoon en -doch ter gaan rr et elkaar trouwen Er is echter een derde in het spel, in den vorm van een jonge wilde vrouw” met wie de jon geman vroeger een verhouding heeft ge had Het is een spannende dramatische film, met prachtige opnamen van het boerenland en van het boerenbedrijf in al zijn uitgebreidheid Een interessant en afwisselend voorpro gramma draait er voor de pauze. bij de politie aangifte gedaan, dat uit de gang van zijn woning aan de Heerenstraat een schilderij is gestolen Gistermiddag o m s t r e e k s kwart over vijf was de 11-jarige J. B. uit den Haag achter op een vrachtauto ge klommen Bij de Hoornbrug te Rijswijk wilde de jongen van den wagen springen. CENTRUM „Hallo Janine” is naast den geestigen inhoud gedeeltelijk als revue- film verwerkt. Het gaat om een vrijwil lige persoonsverwisseling van een zeke ren graaf en een componist. Deze ziet daardoor kans om een door hem geschre ven revue op de planken te brengen De lieftallige Marika Rökk heeft volop gele genheid om behalve haar spelkwaliteiten ook haar bijzondere danskunst te toonen en dan nog wel op de pittige muziek van Peter Kreuder, waarvan de schlager „Musik” als hoofdmotief wordt benut, joh. Heesters was de charmante graaf Vooraf een goed verzorgd voorprogramma. AMICITIA Het programma opent met een interessant filmpje „Witte steen kool’, met prachtige natuuropnamen, ver volgens de actualiteiten van Ufa, waarna een dolkomische klucht, waarin zeer goe de jazz-muziek en zang „Morgen gaat het beter”, de slagzin, welke velen zich in deze benarde tijden maar al te gaarne eigefl maken, omdat ’t „vandaag” zoo beroerd en zoo slecht gaat, is het onder werp van deze geestige. Nederlandsche rolprent, met in de hoofdrol Lily Bouw meester en vele andere bekende Holland- sche artisten. Het scenario en draaiboek zijn geschreven door de Deensche schrijf ster Annemarie Selinko. naar een van haar beste romans „Morgen geht alles besser”. politie” met Attila Hörbiger. Gerd" Mau- rus Georgia Holl en Hans Adalbert Schl.ettow in de hoofdrollen. Het verhaal speelt in de Alpen. Een afdeeling grens politie ware duivels op de ski's, maakt jacht op een bende smokkelaars De aan voerder der politiemannen is' een kranige kerel en brengt al gauw het hoofd van twee lieftallige zusters op hol Daar hij er maar één kan trouwen, wordt dit een pijnlijke geschiedenis. welke gelukkig na het vangen yan de smokkelaars opgelost wordt Men verzuime niet deze spannende film, die uitblinkt door prachtige natuur opnamen te gaan zien Vooraf het bin nen- en buitenlandsch nieuws en een Amerikaansche klucht Dinsdag 4 Maart a.s. is er gelegenheid voor kostelooze inenting of herinenting des n.m. 2 uur in het Groene Kruisgebouw te ’s-Gravenzande Aanmelding één dag voor genoemden datum ter secretarie De Chr. Land- en Tuinarbei- ders hebben met algemeene stemmen de voorwaarden van het nieuwe looncontract van de werkgevers verworpen. LEIDSCHENDAM CAPITOL: Dit theater heeft voor deze week een product op zijn orogramma staanAwelke vele operette-liefhebbers zal trekken Het is de beroemde operettefilm „Die Fledermaus" gebaseerd op de heer lijke meesleepende muziek van den on- sterfelijken koning Johann Strauss Een amusante geestige rolprent, fraai ge- enscèneerd onder regie van Paul Verhoe ven: Artisten van naam als Lida Baarova. Hans Söhnker, Friedl Szepa, George Alexander Hans Moser en een keur van andere sterren. Het programma wordt gecompleteerd met het Ufa-nieuws, een rolprent met Fientje de la Mar „Hollandsch Hollywood” terwijl ten tooneele optreden de radio stars „De Harmony Sisters” die met hun internationaal repertoire veel succes oogsten. ASTA. Onder de bekwame regie van Geza von Bolvary is „Rozen in Tirol” eer be werking van „Der Vogelhandler’ een ope rettefilm van de zeer goede soort gewor den een werk dat in alle opzichten aan de hoogste eischen voldoet De technische bewerking is in één woord af. de opzet is groctsch en de inhoud is rijk aan geest zoodat men niet alleen vol bewondering de interessante gebeurtenissen volgt maar zich bovendien kostelijk amuseert om de malle situaties waarin de vorst van lich tenberg komt te verkeeren En buitendien beleeft men veel vreugde aan de voor treffelijke uitbeelding der hoofdrollen door Marte Harell. Theo Danegger Theo Lingen. Hans Moser Leo Slezak en Jo han Heesters. En vergeten we tenslotte niet de fijne muzikale illustratie Het voorprogramma brengt veel actueel nieuws. de afdeeling van de vergadering in het „Groene Kruis” te secretaris van de af gekozen de heer P. Th Veurschestraatweg 21». terwijl tot verband-com- benoemd mej. T v. d. om den nieuwen cursus op Donderdag 20 Maart a.s. te doen aanvangen onder leiding van dr F’ C. H. Reijers. Groentenveiling „Loosduinen en Omstreken” De Coöp. Groentenveiling Loosduinen en Omstreken” hield Donderdag in zaal „Varia” te Loosduinen haar 21e jaarver gadering. De voorzitter, de heer W J van Kampen, memoreerde in zijn openings woord de moeilijkheden, welke in het afgeloopen jaar moesten worden overwon nen en wees op den nieuwen koers, die moest worden ingeslagen, in verband met de prijsvorming De rekening en verant woording werd goedgekeurd en het defi nitief veilingspercentage van 1941 be paald op 4 pCt., Het bestuur werd gemach tigd dit percentage tot 3 te verlagen zoo- dra de omstandigheden dit mogelijk ma ken Het jaarverslag van den secretaris penningmeester werd goedgekeurd, waar na de bestuursvergoedingen werden gere geld Als secretaris-penningmeester werd herkozen de heer H Vlaardingerbroek Tot bestuurslid werd in de plaats van den heer P J de Drijver (niet herkiesbaar) gekozen de heer A A. Klapwijk, en tot leden van de Financieele commissie de heeren M J. Herfst en T. Vreugdenhil Bij de rond vraag werd medegedeeld dat van over heidswege een enquête zal worden inge steld naar den financieelen toestand van alle leden der vereeniging. in verband met een mogelijke saneering der bedrijven waarna de voorzitter onder een woord van dank deze zeer druk bezochte verga dering sloot. v zonderling zo op het eerste gezicht, maar ik zal je duidelijk maken wat ik bedoel Wij, Nederlanders, wij houden van lekkers; het aantal snoep- en banket- winkels is legio en er zijn vele plaat sen in ons land, die een of andere lek kernij produceren, die een nationale bekendheid geniet Vanavond nu gaan we eens op jacht naar die lekker nijen. Ik noem de plaatsnamen en jul lie vullen daarachter de naam van het tongstrelende lekkers, de „specialité de la ville”. die er vandaan komt, in. Daar gaat ie! 1. Weesper 2. Sneker 3. Groninger 4. Deventer 5. Goudse 6. Arnhemse 7. Haagse JUWELIER PLAATS 9 - LEN HAAG Telefoon 115221 Herijk inaten en gewichten De herijk der maten en gewichten zal te Monster plaats hebben op 7 en 10 Maart a.s. van 1012 en van 14 uur in ee lokaal van het gebouw Heeren- straat 60te Poeldijk op 11 Maart a.s. van 1012 en van 14-80 uur in het po litiebureau, Voorstraat 65. De vereeniging „Wassenaar Vooruit” heeft eenigen tijd geleden de aandacht van de eigenares der rijwielbewaarplaats' aan de spoorhalte Wassenaar gevestigd op de zeer onvoldoende bergingsruimte ter plaatse, waardoor telkenmale tientallen rijwielen onbeschut in weer en wind moesten staan. Thans is bereikt dat een voldoende beschutting ter plaatse zal worden aangebracht. De vereeniging „Wassenaar Vooruit” zal een deel der kosten dragen, waartegenover haar leden een reductie op den stallingsprijs wordt toegestaan. REMBRANDT brengt de daverende natio nale film „Kermisgasten”, een film vol tempo, gekruiden humor en spanning. Henriëtte Davids Johan Kaart en Sylvain Poons spelen de hoofdrollen, markante ty pen uit die Kermiswereld. die in veel opzichten uitstekende creaties mogen worden genoemd Het voorprogramma brengt twee inte ressante Cclumbia-films: een over sport beoefening. terwijl de andere een boeien de weergave geeft van twee natuuronder zoekers. die in het Andes-gebergte een gierennest van haar inhoud berooven Ten-, slotte de machtige expeditiefilm „Avon turen in het oerwoud” met bijzondere natuuropnamen en verrassende spannen de momenten zooals het gevecht met de anaconda en de bevrijding uit Indiaan- sche gevangenschap. REXs „Het mysterie van kamer 12” is een film, welke als klasse tot de speurders- films gerekend dient te worden, doch die qua inhoud en spel zeker op een hooger peil staat dan het cliché type misdadigers- film, waar de hoofdeisch: sensatie de logica en het verband dikwijls in een hoekje drukt De geschiedenis begint als het ware bij het eind’ een jonge vrouw wordt met zware schotwonden in een ho telkamer gevonden De verschillende ge tuigenverklaringen worden in beeld weer gegeven en vormen een eenvoudige, goed samenhangende geschiedenis, welke tot een verrassende ontknooping leidt. De hoofdrollen vervullen Magda Schneider en Ivan Petrovich. Binnen- en buitenlandsch nieuws gaan vooraf ROXY vertoont deze week het prachtige filmwerk „Robert Koch”. Een indruk wekkende verfilming van het leven van den ontdekker van den tuberkel-bacil. dr. Robert Koch. Wij zien zijn strijd tegen domheid en bijgeloof, en later, nadat zijn talrijke onderzoekingen tot de ont dekking van den tuberkel-bacil geleid hebben, den strijd tegen den ouderwet- schen dr. Virchow, een van de kopstuk ken in de medische wereld, die van het „nieuwe” niets wil weten. Emil Jannings en Werner Kraus vertol ken de hoofdrollen. Vooraf een interes sant filmpje over de „vliegerij” op Schip hol. --5.<fo o Jaarvergadering van „De Loosduinsche Groentenveiling” De Vereeniging ,.De Loosduinsche Groentenveiling” kwam dezer dagen in jaarvergadering bijeen De voorzitter de heeer J. D de Kok, opende de vergade ring met een woord van welkom Een te rugblik werpende op het afgeloopen jaar, constateerde spr., dat met 1940 voor den tuinder een zeer bewogen jaar voorbij ging De slechte export in het vroege voorjaar was oorzaak, dat sla en komkom mers beneden den productieprijs verhan deld werden. Spr gelooft dat 1941 voor den tuinbouw betere resultaten zal afwer pen. al zullen vele moeilijkheden te over wonnen zijn Hierna werd overeenkomstig hel rapport van de commissie de Rekening goedgekeurd en de secretaris-penning meester. voor zijn gehouden beheer gede chargeerd. De balans gaf in activa en pas siva aan een bedrag van f 274 998 18, ter wijl de Exploitatierekening in ontvangst en uitgaaf ’n bedrag aangaf van ƒ96 160.11 waaronder een batig saldo van ƒ23.372 35. Hierna volgde het jaarverslag, wat den leden in boekvorm was toegezonden en hetgeen den dank der vergadering oogstte, terwijl de voorzitter den secretaris-pen ningmeester nogmaals huldigde ter gele genheid van zijn 25-jarig jubileum Béslo ten werd van de geheven veiling procen ten 1 3/10 pCt aan de leden te restitu- eeren Het veilingpercentage voor 1941 werd voorloopig vastgesteld op 4 pCt De vergoeding voor het dagelijksche bestuur Laatst op een middag wandelde ik in een goede oude stad wat rond, toen het begon te motregenen Ik stapte haastig ergens binnen, terwijl de por tier de deur voor me openhield Binnen gekomen zakte ik in een ge makkelijke stoel neer en keek recht voor me, want daar speelde zich iets bijzonders af Twee auto’s vlogen, slippend over het natte asphalt, met een donderende klap tegen elkaar Van alle kanten stroomde het publiek toe. Doch nauwelijks was dit gebeurd, of op precies dezelfde plek speelde zich een tweede drama af. Een tram ramde een vrachtauto, zodat de splin ters er af vlogen en de benzine op de grond stortte Een der voorbijgan gers gooide er zijn sigarette-eindje in en in minder dan geen tijd lekten over het gehele plein de vlammen langs het asphalt. Vraag: waar was ik? Dr PLUIZER. Onder leiding van den heer A. Lange- veld kwam de R.K. Volksbond in jaar vergadering bijeen. De secretaris, de heer C M v d. Heijden, die 23 jaar bestuurs lid was. stelde zich om gezondheidsrede nen niet meer herkiesbaar. De voorzitter bracht dank voor bet vele en goede werk, dat hij al die jaren voor de afdeeling in het bijzonder en ook voor den Bond in het algemeen had gedaan. Als blijk van dankbaarheid werd hem een lederen clubfauteuil aan zijn echtgenoote, die vergadering aanwezig was, werden bloe men aangeboden. In de plaats van den heer v. d. Heij den werd als bestuurslid gekozen de heer Th. Meester Hzn., terwijl de drie aftredende ledei», de heeren Andr Lange- veld, Jac de Heij en W. Meester bij acclamatie werden herkozen. Tot voorzit ter werd herkozen de heer A. Langeveld Na benoeming van de kascontrólecom- missie, verkreeg de Bondsvoorzitter, de heer J. W v. d. Akker, het woord, die in een rede de leden aanspoorde vast te houden aan de katholieke beginselen. Tenslotte richtte spr. woorden van af scheid en dank aan den aftredenden secretaris. Na het volgde het verslag der financiën, waaruit bleek, dat het voordeelig saldo bedroeg 247.26. De begrooting voor 1941 sluitend met een bedrag aan ontvangsten van 1560 en aan uitgaven van 1555 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna volgden nog verslagen van het Moederfonds met een batig saldo van 140.16 en van het busje „Hulp in Nood" met een nadeelig slot van 5 28J. Met eenige toepasselijke woorden werden door den geestelijken adviseur, kapelaan Niekerk. een achttal nieuwe leden installeerd. In het Kanunnik van Schaikfonds wer den benoemd de heeren J. de Lange, H. Rolvink. W Willemse. P. Hulst en A van Rijn Bij de rondvraag bracht de scheidende secretaris dank voor de hem gebrachte hulde STUDIO: „Es war eine rauschende Ball- nacht”, deze bijzonder mooie film, prachtig gespeeld en bewonderenswaardig geregis seerd en met een voortreffelijk» uitwer king van de dramatische spanning, heeft „Studio" weer op haar programma gezet en daarmede heeft zij de vele bewonde raars van Zarah Leander die in deze film in ruime mate de gelegenheid heeft haar indrukwekkend filmtalent te ontplooien, een bijzonder genoegen gedaan. Bij alle bewondering van haar sublieme spel in deze film, die den levensloop van den Russischen componist Peter Iljitsch Tsjai- kowsky in beeld brengt, mogen evenwel haar naaste medespelers Hans Stüwe, Leo Slezak Aribert Wascher en Marika Rökk niet vergeten worden. Zarah Leander’s mooie stem kan men bewonderen in het gemeten aan de hoogspanningszijde, zoo- i met het gevolg, dat hij kwam te vallen en een gat in zijn hoofd bekwam. Na ter plaatse te zijn verbonden kon hij naar zijn woning worden vervoerd, VOORBURG Ned. Herv. Gemeente Op de jongste vergadering van kerkeraad der Ned. Herv. Gem. Voorburg heeft de commissie voor contact van kerk en jeugd verslag haar arbeid uitgebracht. De kerkeraad benoemde een perma nente commissie, welke zal trachten meer contact te verkrijgen tusschen de ver schillende jeugdvereenigingen, federatief verbonden in de H.J.O. en den kerkeraad. Tot leden dezer commissie werden be noemd de kerkeraadsleden ds. J. Rooden- burg. Koolhaas en van Wijlen. Keuring en herkeuring van maten en gewichten B. en W. van Voorburg maken bekend, dat dit jaar voor de herkeuring van ma ten en gewichten zitting zal worden ge houden in het gymnastieklokaal van school E ingang Duijvensteinstraat (zijstraat van de Damsigtstraat) t.w. voor hen wier ge- slachts- of firmanaam begint met een der letters: A tot en met I op Dinsdag 18 Maart, a.s. van 912 en van 14 uur, J. tot en met P op Woensdag 19 Maart a.s. van 912 en van 14 uur, Q tot en met Z op Donderdag 20 .Maart a.s. van 912 en van 1 tot 4 uur. BOTER UIT AUTO GESTOLEN In den nacht van Donderdag op Vrij dag is uit de auto, van den bode B aan de Loolaan te Voorburg 150 k.g. boter ge stolen De auto was uit de garage ge haald en is op de Rembrandtlaan terug gevonden. W oensdagavond - l— A- jl 4. l— - Gemeente de jaarvergadering van de Zendingsvereeniging. WASSENAAR „Wassenaar Vooruit” De vereeniging „Wassenaar Een winkelhuis met afzonderlijke bo venwoning aan het Noordeinde Nos. 111111a, groot 1 Are 78 Centiaren. Huurprijs 1400 p. j. Grond- en Straatlasten en Delflands Sluisgeld resp. ƒ186,46, /93,40 en ƒ4,94 p. j. Notaris mr. J. A. C. P. van Beek en J. W. Th. Küller, cand.-notaris als waar nemer van het kantoor van notaris mr. S. K. D. M. van Lier. A. Het huis (in gebruik geweest als remise voor bakkerswagens, meelzolder en woning) met erf open plaats Hoef- kade No. 211, groot 1 Are 36 cA Het perceel is vrij van huur. B. He| winkelhuis met bakkerij en afzonderlijke bovenwoning met erf en open plaats aan de Hoefkade Nos. 213 215, groot 1 Are 50 Centiaren. Huurprijs gedeeltelijk 15 p. w„ ge- de.ltelijk onverhuurd. Grondlasten 1941 van beide perceelen 217,72straatlasten 1941 van beide perceelen 109,80Delflands Sluisgeld 1941 van beide perceelen 6, waarvan voor ieder der perceelen de helft is verschuldigd. Notarissen H. G. C. Dénis en J. C. J. Waldorp en A. J. Schouw. Het heerenhuis met een dubbelen Be neden- en bovenuitbouw, schuur, erf en tuin aan den Gevers Deynootweg No. 15, groot 2 Aren 55 Centiaren, met recht van uitgang door een achter-zij-uitgang naar den Gevers Deynootweg. Het pand is in eigen gebruik. Grondlasten 69,85, straatlasten 28,22, Delflands Sluisgeld 2,02. Notaris D Erdman. Het heerenhuis met schuur aan den Gevers Deynootweg No. 196, met het erf- pachtsrecht van den grond tot 30 Novem ber 1971. groot 1 Are 68 Centiaren Grondlasten 1941 93,18, Straatlasten 1941 40,60, Delflands Sluisgeld 1941 2 55, jaarlijksche erfpachtscanou 8,40. Huurprijs 1000 p j. Notaris H. C. A. Vermeulen van Krui- ningen. Het huis met bovenhuis, erf en tuin aan de Zeestraat No. 42, met het eeuwig durend erfpachtsrecht van den grond, groot 1 Are 77 Centiaren. Grondlasten 61,77 en Delflands Sluisgeld erfpa’chtscanon 11.98. Het benedenhuis is in eigen gebruik, huurprijs van de 2e étage 20 p. m Notaris A C. van Mounk Broekman. Het pand met er' en tuin aan de Laan No 15, groot 1 Are 2 Centiaren. Huurprijs van den winkel 10 p. w, de bevenwoning 26 p. m. Lasten over 1941 99.89. Notaris H C Schalij Perceel I Het huis, bestaande uit be nedenhuis met afzonderlijke bovenwo ning erf en tuin aan de van Kinsbergen- straat Nos. 5860, groot 1 Are 23 c.A. Perceel II Het huis, bestaande uit benedenhuis met afzond-lijke bovenwo ning erf en tuin aan de van Kinsbergen- straat Nos. 62-64, groot 1 Are 30 c A Huurprijs No. 58 f 6 per week No. 60 40 per mnd.; No. 62 le en 2e étage elk 5 p. w (m.i. van water), No. 64/6 P Grondlasten. Straatlasten en Delflands Sluisgeld over 1941. percee I W^.e. voiiik t 77,74. 34 en 2,12 perceel 11 f 212 ïïe heerenhuis met erf en tuin aan de Groot Hertoginnelaan No. 159, groot 1 Are 47 Centiaren^ f 5() p Huurprijs P étage 30 per incl wate^t^rly!'l27 50 per mnd. incl. mnd 2e etage waterverbruik 0. Straatlasten FLORA. De verfilming van Ibsens Peer Gynt is een meesterwerk geworden, den grooten kunstenaar waardig. Tegen den achtergrond van Griegs heerlijke muziek speelt zich het verhaal af van den droo- merigen Noorschen jongeling Peer Gynt (Hans Albers), die de wereld in trekt en fortuin maakt en pas na lange jaren straatarm naar zijn vaderland terugkeert, waar hij voor het eerst van zijn leven innerlijke rust vindt bij Solveig, die trouw op hem heeft gewacht Ontroerend is het wanneer de film ons al dat bekende laat zien zooals b.v. de diep menschelijke scène aan moeder Ases sterfbed en de dans van Anitra. Op het tooneel treden met groot succes op „De 6 Sablowskys in een Russische muzikale show. 'S GRAVENZANDE Eindles tweejarige Tuinbouwcursus De tweejarige tuinbouwcursus, georga niseerd door de veiling geen oogenblik los natuurlijk ongedwongen is zij in al haar ?n Woensdagavond^had^de eindles^ plaats bekoorlijke eenvoud gaat er van haar vele ouders waren aanwezig burgemees- persoonïijkheid uit Geen wonder, dat ter Schokking. wethouder Schellevis en Paula Wessely stormenderhand de harten de heer Astrego, namens den Rijkstuin- van het publiek heeft weten te veroveren bouwconsulent. ir Riemens, die verhin- Wij voorspellen deze film een blijvende derd was belangstelling. Eert gevarieerd voorpro- De heer H. v. d. Ende, voorzitter van gram, met actueel nieuws, gingaan de de veiling, opende de bijeenkomst met hoofdfilm vóóraf Pen welkomstwoord en bracht dank aan B. en W.. die altijd zooveel belangstelling OLYMPIA: In het theater op het Prins aan den dag leggen voor dezen cursus Hendrikplein staat deze week een zeer Hierna werd aangevangen met een spannende film op het programma .Grens- openbareles door het hoofd van den j- ««--'cursus, de heer van Roon, die schei kunde behandelde en vervolgens door den heer C. A. Fremoun over de fruit teelt en den heer Warfemius over de bemesting In dit kort tijdsbestek bleek, dat het onderwijs niet tevergeefsch is geweest en vlot werden de vragen be antwoord. Burgemeester Schokking reikte hierna de diploma’s uit. Het diploma met vrucht ontvingen J P. Leerdam en N met veel vrucht L. v. d. Berg. W G Vellekoop, J v. Nieuwkerk, P Staaldui- de Harder, met zeer veel Geest Pz., G Middelburg, C. v. d. Hoeven, P. Staalduinen HAz., J A. Voskamp, W. van Geest, A. Stolze, L Vellekoop. G. A. v d. Sar, P Nieuw kerk. De heer Astrego wenschte de leerlin gen, die alle 18 zijn geslaagd, geluk een prachtige prestatie na een tweetal winters, die niet bevorderlijk waren voor het volgen van een cursus. De beste leerlingen worden uitgenoo- digd deel te nemen aan een cursus van de Praktijkschool te Naaldwijk. De heer v. d. Ende wenschte de leer lingen ook van harte succes in hun ver dere leven. Gok spr beval de praktijk school aan en den daarop volgenden cur sus voor vakonderwijzer.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6