Duitsche troepen in Boelgarije binnengetrokken Ernstige Engelsche luchtaan vallen op Nederlandsch gebied I l I i i i g 5 5 i I Maandag 3 Maart. Ho. 17815. 11 licht gewonden I 1 1 Engelsche bommen eischen hier ter stede 9 dooden, 20 zwaar en 1941. v.m. uur Onderhoud tusschen Hitler Ciano en Filoff in van De pactronderteekening te Weenen Zeventig hectaren heide door werking van brand plaatjes vernield Dood en verderf in het Westeinde hier ter stede 1 De slachtoffers VERDUISTEREN van 7.22 uur n.m. I 1 tot 8.21 De tekst van het protocol Verklaring het jparlement n. Na de toetreding van Boelgarije tot het driemogendhedenpact Telegrafisch overgebrachte foto van de plechtigheid te Weenen, waarbij Boelgarije aich aansloot bij het Driemogendhedenpact. Linksminister-president prof. dr. Filoff, rechtsRijksminister von Ribbentrop (Hofjmann) Bepaalde gemeentelijke organen kunnen buiten werking worden gesteld 5 5 Benoeming van Regeeringscommis- sarissen voor Amsterdam, Hilversum en Zaandam te verwachten De indruk te Sofia (Zie verder, le blad, pag. I s Maan: 3 Maart op 10.31 ft v.m. 4 Maart onder 2.08 uur j v.m.; op 11.34 uur v.m. Nachtdienst dokters? IVo. 394920 No. 116364 Ziekenvervoer by nacht: 2 No. 773503 5 5 COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: In andere plaatsen des lands. Telegram van Hitler aan Op de plaats des onheils hartelijk felicitatietelegram Het totaal aantal slachtoffers. In totaal zijn over het afgeloopen weekeinde in ons land 10 dooden en 31 gewonden onder wie 20 zwaar ge> wonden als slachtoffers van Engel* sche luchtaanvallen te betreuren. Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad f 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct Ook andere plaatsen des lands heb ben onder deze luchtaanvallen geleden. In een plaats in het Westen des lands werd een aantal huizen vernield, waar bij 1 man werd gedood en een jongen gewond. Op een plaats werd door een Engelsch vliegtuig in het wilde weg De sirenes loeien. In verband met dezen luchtaanval werd tweemaal luchtalarm gegeven en wel van één minuut vóór half elf tot zestien minuten vóór elf en van vijf minuten over elf tot zes minuten over half twaalf. Tal van gewonden werden ter behan deling in genoemd ziekenhuis opge nomen. mitrailleurvuur afgegeven, da. gelukkig geen slachtoffers maakte, maar waarbij tal van ruiten van broeikassen werden vernield. iremier voor het uiteengaan jusiaste ovatie gebracht V V v V Het Opperbevel van de Duitsche Weermacht deelde gisteren mede: Ter bescherming tegen de bekend geworden Britsche maatregelen in Zuidoost- Europa zijn, na toestemming te hebben verkregen van de koninklijke Boelgaar- sche regeering, sedert den tweeden Maart afdeelingen van de Duitsche Weer macht Boelgarije binnengetrokken. De aankomende troepen worden door het Boelgaarsche volk hartelijk begroet. Het A.N.P. meldde gisteren uit Sofia: Wij vernemen van welingelichte zijde: Om de Britsche bedoelingen nopens oorlogsuitbreiding op den Balkan te dwars- boomen en ter bescherming van de Boelgaarsche belangen hebben, naar zoo juist gemeld wordt, de Duitsche troepen in overleg met de regeering van Boel garije de Boelgaarsche grens overschreden. Naar de „Popolo di Roma” uit Sofia bericht, zullen de Duitsche troepen in Boel garije van het Rijk uit van levensmiddelen worden voorzien. van buitenlandsche zaken begroette met een korte toespraak de ministers, ambassadeurs en gezanten der verbonden mogendheden Officieel wordt te Weenen gemeld, dat de Führer Zaterdagmiddag in tegenwoor digheid van den Rijksminister van bui- tenlandsche zaken, von Ribbentrop, den .te Weenen vertoevenden Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano ontvangen heeft en met hem een langdurig hartelijk onderhoud heeft ge had. gelegenheid waar om zich in de histori sche vertrekken van het slot Belvedère nog eenigen tijd te onderhouden met den Boelgaarschen ministerpresident, den Ita liaanschen minister van buitenlandsche zaken, den Japanschen ambassadeur en de overige aanwezige hooge vertegen woordigers der bevriende mogendheden. Bij aankomst en vertrek bewees een eere- formatie van de weermacht aan den Führer en de buitenlandsche ministers en leiders der delegaties de militaire eer bewijzen. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 Bijkantoor: Scheveningen. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk. Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan- del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Zes bommen op den Haag. Bijzonder zwaar werd ditmaal Den Haag geteisterd. Hier vielen op de binnenstad in een zeer bevolkte, voornamelijk door arbeiders bewoonde wijk, het Wegteinde zes brisantbommen. Hierbij werden negen personen, te weten 6 mannen. 1 vrouw en 2 kinde ren gedood, 20 personen zwaar en 11 licht gewond. Opmerkelijk is, dat deze bommen gevallen zijn in de on- middellijke nabijheid van het R.K. ziekenhuis „Joannes de Deo”, dat glasschade en schade door scherven kreeg evenals vele in breeden omtrek gelegen woningen. der verbonden mogendheden en deelde mede, dat de koninklijke Boelgaarsche regeering den wensch had uitgesproken, om toe te treden tot het driemogendhe denpact. Voor de vierde maal, zoo zeide Rijks minister von Ribbentrop, zijn wij vandaag bijeengekomen om met een plechtigheid de toetreding te voltrekken van een nieu wen staat tot het driemogendhedenver- drag en ik verheug mij zeer in het bij zonder, dat het ditmaal bet koninkrijk Boelgarije is, dat naar den geest reeds altijd naast ons stond en dat thans het besluit genomen heeft zich ook aan te sluiten bij ons pact. Voortgaande zeide de Rijksminister. dat de regeeringen der in het driemogendhedenverdrag vereenig- de staten overeengekomen zijn te vol doen aan den wensch van de Boelgaar sche regeering. Even na 1 uur werd het protocol over de toetreding van Boelgarije tot het drie mogendhedenverdrag voorgelezen. Na de plechtige onderteekening maakte de Boelgaarsche president, dr. Filoff, in het Duitsch een verklaring zijner regee ring bekend. De Rijksminister van buitenlandsche zaken begroette vervolgens Boelgarije als nieuw lid van het driemogendheden pact met een toespraak, waarin hij nog maals duidelijk de beginselen van het driemogendhedenpact schetste. Na de toespraak van den Rijksminister van buitenlandsche zaken wenschten de vertegenwoordigers van de verbonden mogendheden den Boelgaarschen premier geluk met de toetreding. Een heden verschijnend Verordenin genblad bevat een verordening, krach tens welke bepaalde gemeentelijke or ganen buiten werking kunnen worden gesteld en regeeringscommissarissen in de plaats daarvan kunnen worden be noemd. Een tweede verordening verklaart dezen maatregel van toepassing op Am sterdam, Hilversum en Zaandam. In het kasteel Belvedère te Weenen is Zaterdag in den vorm van een officieele plechtigheid Boelgarije toegetreden tot het driemogendhedenpact, op dezelfde plaats, waar enkele maanden geleden Hongarije toetrad tot het pact. In tegen woordigheid van den Italiaanschen mi nister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, van den Japanschen ambassadeur, Osjima, den Hongaarschen gezant te Ber lijn, Sztojay, den Roemeenschen zaakge lastigde Brabetzianu en den Slowaakschen gezant Cernak, van den Boelgaarschen ministerpresident, professor dr. Filoff, den legatiesecretaris in het Boelgaarsche ministerie van buitenlandsche zaken. Schischmanoff, werd de onderteekening voltrokken Even over drie uur kwamen de gasten der Rijksregeering aan bij het kasteel, waar een eereformatie was opgesteld. De Rijksminister van buitenlandsche zaken ontving na elkander op bet met bloemen versierde perron voor het kasteel de uit- genoodigde vertegenwoordigers van de in het driemogendhedenpact verbonden lan- zaal Daar buitenlandsche Het stadsgedeelte, waarover zes Engel sche brisantbommen zijn neergekomen, wordt begrensd door het Westeinde, de Lange Lombardstraat en de Warmoezier- straat. Hier ligt, zooals bekend, ook het R.K. ziekenhuis dat door een bomscherf is geraakt, doch wonder boven wonder bij dezen aanval verder gespaard is ge bleven. Behalve, dat, naar reeds mede, gedeeld, in totaal 9 menschen den dood hebben gevonden, zijn er 19 personen zwaar gewond. De aangerichte schaoe is zeer groot en tientallen hebben bij de ramp have en goed verloren. Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarlef. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt .Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. van Dijk woont; zoon het leven. Uit den mond van den 78-jarigen F. Schotte, die uit Rotterdam geëvacueerd is, hoorden wij, welk een groote con sternatie er is geweest toen het oorlogs tuig zijn vernielend werk had gedaan. ,,De verbijstering”, aldus i de man „was zoo groot, dat wij de eerste oogen- blikken, na de ontploffing niets konden doen. Door een scherf werd ik aan het achterhoofd geraakt, doch mijn bejaar de vrouw is gelukkig ongedeerd geble ven. Mijn buurman Walter, die op nummer 33 woont, was naar buiten gegaan en werd door een bomscherf zoodanig ge raakt, dat hij dood neerviel”. Groote schade aan have en goed Met behulp van het zwakke schijnsel van zaklantaarns moest den getroffenen hulp verleend worden en pas toen het daglicht werd, kreeg men eerst recht een indruk, hoe verschrikkelijk de gevolgen waren geweest. (Zie verder 4e blad, pag. 1.) Het protocol betreffende de toetreding van Boelgarije tot het driemogendheden pact heeft den volgenden tekst „De regeering van Duitschland, Italië en Japan eenerzijds en de regeering van Boelgarije anderzijds stellen door hun ondergeteekende gevolmachtigden het vol gende vast Artikel 1 Boelgarije treedt toe tot het op 27 September 1940 in Berlijn onder- teekende driemogendhedenpact tusschen Duit&hland, Italië en Japan. Artikel 2. In zoover de in artikel 4 van het driemogendhedenpact vastgestelde ge- r eenschappelijke technische commissies kwesties behandelen, welke de belangen van Boelgarije betreffen, zullen ook ver tegenwoordigers van Boelgarije aan de beraadslagingen van de commissie deel nemen. Artikel 3. De tekst van het drie mogendhedenpact is aan dit protocol als supplement toegevoegd. Het onderhavige protocol is in de Duit sche, Italiaansche, Japansche én Boelgaar sche taal opgesteld, waarbij elke tekst voor oorspronkelijk geldt. Het treedt op den dag der onderteekening in werking”. Noenmaal bij den Führer In lansluiting op de plechtigheid gaf de Führer een noenmaal. De Führer kwam tegen des middags half 3 in het slot aan, waar hij door rijksminister von Ribbentrop en den gouwleider en rijks- stadhouder van Weenen, Baldur von Schi- rach, ontvangen werd. De Führer be groette daarop de vertegenwoordigers der buitenlandsche mogendheden, onder lei ding van den Boelgaarschen minister president Filoff, den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, en den Japanschen ambassadeur Osjima. Aan het noenmaal namen de personen deel, die vlak tevoren aanwezig geweest waren bij de onderteekening en boven dien’ van Duitsche zijde, de chef van het Opperbevel der Weermacht, generaal veld maarschalk von Keitel, rijksperschef dr. Dietrich, rijksleider Bormann, de Duit sche ambassadeur te Rome, von Macken- sen, de Duitsche gezant te Sofia, von Richthofen, de gouwleiders von Schirach en dr. Jury, onderstaatssecretaris dr. Gauss, en de adjudant van den Führer, kolonel Schmunfij. alsmede leden van de buitenlandsche delegaties. Na den maaltijd nam de Führer de ning gehouden met de bestaande vriend schapsverdragen, welke wij met onze buren hebben gesloten en tevens met de verklaring, welke wij onlangs met onzen buurman Turkije hebben onder- teekend, een verklaring, welke opnieuw de vreedzame politiek van de Boelgaar- In van om- geleid door den wensch, bovenal de levensrech- den en begeleidde hen naar de gele voor de officieele plechtigheid. en De Boelgaarsche bladen staan geheel in het teeken van de toetreding van Boel garije tot het drie-mogendhedenpact. Het regeeringsblad „Vettsjer” schrijft, dat door de toetreding van Boelgarije tot het drie-mogendhedenpact een der grootste étappes van zijn buitenlandsche politiek wordt gekenmerkt. Zij zal overal in den lande met groote vreugde worden be groet. Het Boelgaarsche volk ziet, hoe Europa zich geleidelijk in groote trekken tot een nieuwe, rechtvaardige en duur zame orde vormt Terwijl Boelgarije aan de bestaande vriendschapsverdragen met zijn buurstaten .alsmede aan de traditio- neele betrekkingen met de sovjet-Unie trouw blijft, treedt het tot het driemo gendhedenpact toe met de diepe overtui ging. dat zijn streven binnen de perken van zijn mogelijkheden zullen bijdragen tot het scheppen der rechtvaardige orde tusschen de staten. A 2 A ft a 2 ft 2 2 A ft A ft A A De gedooden hier ter stede, voor zoover de namen ons heden middag bekend waren, zijn: W. F. VAN DER KROFT, 32 jaar, 5 uit de Kaapstraat 103; L. A. M. STAALEKKER, 22 jaar, j Krayenhofstraat 55; K. Warmoezierstraat 24; H. H. WALTHER, 62 jaar, West einde 247 (hofje „Vredebest”); W. VAN DIJK, 12 jaar, West- j einde 247 (hofje „Vredebest”); G. H. v. d. KOLK, 1 jaar, West- einde 257; einde 257; B. H. v. d. BERG, 55 jaar, Kor- tenbosch 33; RIKA v. d. BURGH, 20 jaar, VU- S joenstraat 41. S. VAN DRUTEN, 52 jaar, X - - V v V V V □e toespraak van von Ribbentrop De Rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, die de plechtig heid in de Belvedère met een toespraak besloot, zei daarin o.a.: Van het begin af aan lag het in het voornemen van Duitschland en zijn bond- genqoten om het anderen landen, die het zelfde doel beoogden, mogelijk te maken tot het driemogendhedenpact toe te tre den. Boelgarije is thans de vierde staat, die zich bij de drie groote mogendheden heeft aangesloten; en ik zou hier uiting willen geven aan de overtuiging, dat het niet de laatste zal zijn, die tot ons komt. Integendeel, ik ben er zeker van, dat naarmate men meer zal ipzien, welke de ware politieke doeleinden zijn van de bondgenooten en van de daarachterstaan- de macht om die doeleinden te verwezen lijken, steeds meer staten zich met ons solidair zullen verklaren. Immers, de doelstelling van de politiek der landen van het driemogendhedenpact was en is altijd dezelfde gebleven. Zij luidt: ver wezenlijking en waarborging van het levensrecht harer volkeren in de hun van nature toegemeten, d.w.z. met hun volks kracht overeenkomende gebieden, tegen over de mogendheden, die zelf in over vloed van gebied leven, maar te on vruchtbaar en onbekwaam zijn daarvan ten volle gebruik te maken en desondanks zulks aan de jonge volkeren misgunnen. De macht, welke thans evenwel achter de levenseischen van de jonge volkeren staat, is geweldig. Na de roemvolle jaren 1939-1940 bevinden zich in de machtssfeer van de in het driemogendhedenpact aan eengesloten volkeren en van hen, die nog tot ons zullen komen, honderden millioe- nen menschen. Het werk van al deze menschen dient thans reeds ’t ééne doel: de definitieve overwinning van de zaak der bondgenooten. Tegen deze komende, even onafwend bare als gelukkige ontwikkeling in Europa en Oost-Azië keert zich thans Engeland, dat dezen oorlog lichtvaardig ontketend heeft en thans zijn eigen catastrophe ziet aankomen, in een laatste wanhopige in spanning. Maar zijn kracht te niet méér voldoende. In werkelijkheid is zijn kracht al gebroken. Wanhopig klopt men bij vreemde volkeren om hulp aan, maar ook deze hulp, wanneer zij werkelijk zou ge boden kunnen worden, komt te laat en zou niets meer veranderen aan dei} gang van het noodlot. over de toetreding van Boelgarije tot het driemogendhedenpact. Onmiddellijk hier na werd ook de Italiaansche gezant te So fia, graaf Magistrati, door den koning ontvangen. koning Boris De Führer heeft aan koning Boris van Boelgarije naar aanleiding van het toe treden van Boelgarije tot het driemo gendhedenpact. het volgende telegram ge zonden „Ik verzoek uwe majesteit in dit uur, waarin Boelgarije opnieuw uitdrukking heeft gegeven aan zijn verbondenheid met Duitschland. Italië en Japan, door de toe treding tot het driemogendhedenpact, met zijn hartelijkste gelukwenschen voor mijn hartelijkste gelukwenschen voor gelukkige toekomst van Boelgarije te wil len aanvaarden.” Von Ribbentrop heeft den Boelgaarschen minister van buitenlandsche zaken, Popof, ter gelegenheid van de toetreding van Boelgarije tot het driemogendhedenver drag. telegrafisch zijn gelukwenschen aangeboden. De koning-keizer van Italië heeft aan koning Boris een telegram gezonden, waarin hij op de vriendschapsbanden tus schen beide landen wijst en koning Boris zijn gelukwenschen aanbiedt. De Duce heeft aan den Boelgaarschen ministerpre sident een hartelijk felicitatietelegram gezonden. Gezanten van Duitschland en Italië bij koning Boris De Duitsche gezant, freiherr von Richt hofen is gisteren door koning Boris ont vangen. De koning betuigde den Duit- schen gezant zijn dank en tevredenheid voor de stond de Duitsche pers opgesteld De Rijksminister sche regeering heeft onderstreept, deze situatie heeft de regeering Boelgarije besloten, nadat zij alle standigheden had afgewogen en liu'Jl UCII WVUSVXJl,- ten van ons land en ons volk te bescher men, terwijl zij rekening hield met de vriendschap tusschen Boelgarije en Duitschland, pa verzekeringen ontvan- staande orde in den staat in de volste mate behouden en de belangen van Boel garije beschermd worden, het verzoek van de regeering van het Duitsche Rijk in te willigen. Harerzijds acht de regee ring van Boelgarije het haar plicht te verklaren, dat de aanwezigheid van de Duitsche troepen in het land geenszins de vreedzame politiek van Boelgarije wijzigt. Boelgarije blijft trouw aan zijn verdragsverplichtingen en is vastbeslo ten, van den grondslag der bovenge noemde vreedzame politiek niet af te wijken en derhalve van eiken aanval en van iederen maatregel af te zien, welke de belangen van iemand zou kunnen be dreigen. Waar de Boelgaarsche regee ring deze beslissing heeft getroffen, ge looft zij, dat daardoor in de huidige po sitie van Boelgarije zijn toekomst en de vrede op den Balkan het beste worden gediend. De regeering van Boelgarije hoopt, dat haar houding allerzijds juist opgevat en door het Boelgaarsche volk gebillijkt wordt”. De Kamer hoorde de verklaring van Filoff staande en met geestdriftig hoe rageroep aan. De voorzitter sloot de historische zitting met de verklaring, dat de Kamer met absolute meerder heid de verklaring van den premier ,’oedgekeurd en aanvaard heeft. De tamer heeft de regeering en in het bij zonder den pn nog een euthoi In het afgeloopen weekeinde hebben Engelsche vliegers vrij heftige aanvallen gedaan op tal van plaatsen op Neder landsch grondgebied, waarbij een groot aantal brand- en brisantbommen werd afgeworpen. Verscheidene dozijnen woonhuizen in verschillende plaatsen des lands werden min of meer zwaar be schadigd. Tal van andere woonhuizen en gebouwen liepen glasschade op. In een gemeente werd een groote bosch- en heidebrand veroorzaakt door de werking van afgeworpen brandplaatjes. Hierbij gingen ongeveer 70 hectaren boseb en heide verloren. Toen wij vanochtend in de getroffen wijk, dat door politie was afgezet, aan kwamen, was men met man en macht bezig de ravage op te ruimen. De ver slagenheid onder de menschen was be grijpelijk groot. Het aantal gebroken ruiten is zelfs bij benadering niet te schatten, zoo hevig ia de uitwerking geweest van de projectie len. Vooral in het Hofje Vredebest, waar de menschen grootendeels al op bed la gen, toen de bom viel, was de aanblik van de aangerichte verwoesting buiten gewoon triest. Het projectiel is terecht* gekomen op nummer 47, waar de familie’ hier liet de 12-jarige I X««««««CC'C<«««««««««««««««««<4 De Boelgaarsche premier, Filoff, is gisteren per vliegtuig uit Weenen te So fia teruggekeerd in gezelschap van den Duitschen gezant, von Richthofen. Tal rijke autoriteiten verwelkomden hem. De straten van de hoofdstad waren fees telijk versierd en het publiek juichte den staatsman toe. Kort na zijn aankomst is Filoff door koning Boris ontvangen, om verslag uit te brengen. De historische zitting van de Boel gaarsche kamer voor het aanhooren van een regeeringsverklaring inzake het toetreden van Boelgarije tot het driemo gendhedenpact en het binnentrekken van Duitsche troepen in Boelgarije, is gis termiddag om 6 uur gehouden. De ver klaring werd door de Kamer, zoowel als door het volk met de grootste span ning verwacht. Een groote menschen- menigte was op het plein voor het par lementsgebouw bijeengekomen, waar zij de Kamerleden en de regeering toejuich te. De zitting werd door den voorzitter, Logofetof, met een korte toespraak ge opend. Toen de regeering de zittingszaal binnentrad, stond het meerendeel der le den van hun plaatsen op en begroette de regeering met geestdriftig hoerageroep enlangdurige ovaties. gen te hebben, dat de wetten en de be- Mimsterpresldent Filoff zei o.a.: -j- -- „Door den loop der gebeurtenissen, welke zich rondom ons in Europa ont wikkelen, is een nieuwe toestand ont staan, waarmede wij rekening moesten houden en als gevolg waarvan wij over eenkomstige beslissingen moesten ne men, teneinde de levensbelangen van den Boelgaarschen staat en van het Boel gaarsche volk te waarborgen. Bewust van de zware verantwoordelijkheid, heeft de regeering haar beslissing geno men, betreffende de toetreding van Boelgarije tot het driemogendhedenpact en het hiermede verband houdende vraagstuk over de toelating van Duit sche troepen in Boelgarije. Taak van de Duitsche troepen van tjjdeljjken aard De regeering van het Duitsche Rijk, aldus verklaarde Filoff. heeft de regee ring van Boelgarije toestemming ver zocht, om Duitsche troepen naar Boel garije te zenden. Zij heeft daarbij ver klaard, dat de taak van deze troepen van tijdelijken aard is en handhaving van vrede en rust op den Balkan ten doel heeft. De regeering van het Duit sche Rijk heeft van Boelgarije niets verlangd, dat met zijn vreedzame poli tiek en zijn verdragsverplichtingen jegens zijn buren in tegenspraak zou staan. Integendeel, de regeering van het Duitsche Rijk heeft uitdrukkelijk reke- ft 2 A X Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: A Ziekenfondsleden De Volharding: Z.g. Stadspatiënten: No. 49 A Huizen van een hofje getroffen Eén der bommen Is terecht gekomen op een huisje gelegen in het Hofje Vrede best, dat achter het Westeinde is gelegen. Deze woning is geheel verwoest, terwijl de omliggende huisjes, waarin grooten deels oude menschen met bescheiden beurs wonen, vreeselijk door scherven werden gehavend. Een tweede bom kwam neer vlak voor den sigarenwinkel van den heer van Es in het Westeinde, waardoor de sigarenwinkel zelf en omliggende per- ceelen, vrijwel allemaal winkels, groote schade hebben bekomen. Tenslotte viel een derde bom achter de woning van den caféhouder van den Berg aan het Korten- bosch, die gedood is. Voorts zijn nog drie andere bommen door het vliegtuig af geworpen.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1