j VROUWENHOEKJE I VOOR DE1V PUZZELAAR SPORT 2 3 4 5 6 7 9 12 3 15 2e bl. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN N.H.B. I 5 ONZE RENNERS IN HET GEDRANG /O /4 VEREEMGINGEN WANDELINGEN VAN DE N.R.V. DEN HAAG CONTRA AMSTERDAM FLESSEMAN WINT DEN TITEL HAM5SCHE COURANT Dinsdag 4 Maart 1941 EEN MOTIE TEGEN HET GEBEURDE TE UTRECHT pag. 3 HOCKEY 1--aJ DE EENHEID IN DE WANDELSPORT Wittekool biedt thans vele en goede mogelijkheden WANDELEN. Vergadering van het district Zuid-Holland WATERPOLO GYMNASTIEK. FRYSK SELSKIP YN „RJUCHT EN SLJUCHT DE WEDSTRIJDEN DER DAMES DEN HAECH het competitiepro- Azen der te deze met zijn echtgenoote had gezongen en zij ioron hnnnfpn t.p doen. DAMMEN. den Belgischen d. PloegJ. v. d. Laan afgebr. Viskoper. H. Sydow, VOETBAL. JAARFEEST VAN „DE KAMPIOEN" bestuurslid van den N B B. Tocht in de omgeving van den Haag en Wassenaar van de kool den volgenden dag, b.v. voor een stamppot)Rasp ook het schoonge- de groenten dan met de slasaus Je peterselie over. door den heer van Sas aan den winnaar werd overhandigd. 162 216 188 222 192 217 220 5.55 4 15 4.07 3.74 3 51 3.32 2.87 folk noch efkes oer de flier wes en dounsa. [e in G. een algemeene vergadering ter bespreking genomen B op 22 «DSPIRANTENWEDSTRIJDEN VAN LYCURGUS-ORANJE". 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. De bekend gezegde. Menschaap Dienst, ambt Deel van een armstoel Medelijden Onbeschaafd mensch Schamelheid Worstelaar Godsdienst Deel van een theater Eerlijk Zenuwachtig Knolvrucht Afloop Scheepskellner Drijfrad van machines KAMPIOENSCHAP R.K. DAMBOND De tweede ronde van het tournooi om digde mei dér op to wizen, dat it selsk p het kampioenschap van den R.K Dam- met foldwanning del sjen kin op de tc« bond, district Rijswijk, leverde de volgen- |roune winter lyn stê fen inkele feest- jounen héwwe wy nou trije. feestmiddeis hawen. 24 November en hjoed in greaten ien en op 9 Febrewaris in lytsen ien. maakte stuk winterwortel of selderijknol, vermeng de groenten dan met de slasaus en strooi er de peterselie over. Kwark in plaats van hangop, melk of karnemelk, vormt een meer gebonden saus, in dikte overeenkomende met mayonnaise. koolsla een welkom bijgerecht vormen. Over den stamppot van wittekool heb ben wij dan zelfs nog niet gesproken; ook die kan op zichzelf weer verschillende mogelijkheden brengen: met witte boonen b.v., met worgt, met geraspte kaas, enz. De volgende koolgerechten zijn mis schien niet bekend: Wittekool met tomaten of kaassaus 1 1% k.g. witte- of savoyekool, een halve liter melk, 40 gr. (2 afgestreken eetlepels; ooter, 40 gr. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 2 volle eetlepels dikke tomatenpurée of 50 gr. 16 volle eetlepels) geraspte oude kaas, wat zout. Ontdoe de kool van de buitenste blade ren, snijd ze dan doormidden en verdeel elke helft in 4 parten; snijd het hardste gedeelte van den stronk weg en kook de stukken gaar in wat kokend water met zout (ongeveer drie kwartier). Bereid mtusschen de saus, door de boter met de bloem op een zacht vuur roerende te verwarmen tot een glas mengsel, dit ge leidelijk te verdunnen met de melk, de saus even laten doorkoken en ze dan af te maken met de tomatenpurée of de kaas en wat zout. Leg met behulp van een schuimspaan de goed uitgelekte stukken kool in de schaal, bedek ze met een gedeelte van de saus en presenteer er de rest in een sauskom bij (zoodoende is bij de aard appelen geen jus noodig). Om de bekers Voor den Janétte-Walenbeker werd een tweetal ontmoetingen gespeeld. H.H.Y.C. toonde zich weer eens oppermachtig, ge tuige de 60 zege op H.O.C.. dat bij haar te gast was, terwijl H.D.M., dat zeer on volledig de reis naar Nijmegen gemaakt had, aldaar met 02 van Union verloor Op Zaterdag 8 Maart. Onder de auspiciën van de afdeeling den Haag van den Ned. Tafeltennisbond w< rdt op Zaterdag 8 Maart, in de zaal van de Prinses Beatrixschool. Saenredamstraat 4. alhier, een stedenwedstrijd den Haag— Amsterdam gehouden, welke om 3 uur des middags aanvangt. Voor beide steden spelen twee heeren- teams, bestaande uit 3 spelers. De Haag- sche teams zijn als volgt samengesteld: Eerste team: A. Thuunissen, H. Thuunis- sen, G Zalme jr. Twee’de team: R F Schoonderbeek De juiste samenstelling der Amsterdam- Koos en Caesarine Speenhoff als gasten Ter gelegenheid van haar 17-jarig be staan hield de wielrennersvereeniging .De Kampioen" gisteren in Theater Sein post haar gebruikelijken feestavond. Dat deze jubileerende vereeniging uit stekend staat aangeschreven, bleek wel uit de groote opkomst. Na een openingswoord van den heer A Francken. werd het kampioenschap op hometrainers verreden, waaraan deelna men H. Bovet, J v. d. Muyden en J Ferber De 1 k m. race bracht een spor tleven strijd. De resultaten luiden 1. J. v d. Muyden, 4 punten, snelste tijd 34 4 sec. 2. H. Bovet. 5 pnt 3. J. Fer ber. 9 pnt. De clou van den avond vorm den wel de manches over 5 en 3 k.m. van de drie lange-afstand renners P Eindho ven. J. v. d. Ende en J. Hillenaar. Er ont ketende zich een felle jacht, waarbij de favorieten enthousiast werden aangemoe- digd Als eerste klasseerde zich J. v. d Ende. in 5 min 12 sec.2. P Eindhoven in 5 min. 35 sec. 3. J. Hillenaar in 5 min. 45 sec. Met een toepasselijk woord werden de prijzen uitgereikt. J. v. d Muyden kreeg den kampioensbeker plus een servies, terwijl de overige deelnemers resp. een krans en een lauwertak kregen. Ook zij werden met bloemen vereerd Bij dit sportieve gedeelte bleef het ech ter niet. In den foyer zaten „The Rhythm Sellers”, onder leiding van den heer A Poppelier, om de danslustigen naar den dansvloer te lokken en waar velen deel namen aan het prijsdansen. Een evene ment was wel wat de vier Bursiloffs in ’n Russische'dans-act ten beste gaven. Voor al de „Carousel” sloeg geweldig in Als gasten waren aanwezig Koos en Caesa- I rine Speenhoff. die met een luid applaus begroet werden. De populaire zanger Wittekoolsla 250 gr. (een half pond) witte- of sa voyekool, 150 gr. (anderhalf ons) winter wortel of selderijknol, 3 eetlepels hang op, melk of karnemelk, 1 eetlepel azijn of citroensap, wat mosterd, peper en zout, wat fijn gesneden peterselie. Bereid de slasaus door de hangop, de melk of de karnemelk te vermengen met den azijn of het citroensap, den mosterd, de peper en het zout. Ontdoe een kool van de buitenste bla deren, snijd ze dan doormidden en rasp van een van de helften op een grove rasp Zaterdag vonden, onder groote belang stelling. de adspirantenwedstrijden plaats van de Haagsche gymnastiek en sportver- eeniging „Lycurgus Oranje" in de zaal aan de Meidoornstraat. De algemeene lei ding berustte bij den heer J. v. d. Schilde en de jury bestond uit de heeren G. Hui- zer, C Zunderdorp en W. de Hoogt. De uitslagen zijn als volgt: Kleine meisjes: le afd.: 1 W. Nolten, 38j pnt.; 2 D. Koolwijk. 36J pnt.; 3. J. v. d. Mark 36 pnt.; en E. Verloop. 36 pnt_ Idem 2e afd A: 1. C. van Donge. 35 pnt., 2. G. Slager. 33 pnt., 3. L. Jonge ling. 32 pnt. Idem 2e afd. B: 1. G. Coenen, 351 pnt., 2. A. van Heusden, 34 pnt., 3. J. Helders, 33 pnt. Groote meisjes: le afd.: 1. L. Boon, 381 pnt., 2 H Eding, 36 pnt„3. G Riddersma 34 pnt Idem 2e afd.: 1. L. v. d. Lubbe, 38 pnt., 2. B. Wagner. 36 j pnt., 3. N. Zwenger, 35 pnt. Jongens: le afd.: 1. J. Blitterswljk, 38 pnt.. 2. D. Steenbergen. 36j pnt., 3. M. Leeuwenkuil, 36) pnt., 4. T. Blitterswijk, 34 pnt Idem 2e afd.: 1. J. Steenhuizen, 37) pnt., 2. W. Verwaayen, 37 pnt., 3. H. Gubestus, 34) pnt., 4. A. Steenhuizen, 34 pnt. W. F. v. d. KROFT. f Tot de slachtoffers van den bomaanval in het Westeinde behooren om. de ex- secretaris van Esdo en zijn echtgenoot». De heer v. d. Kroft was een der oprich ters van de zwart-gelen en jarenlang een zeer ijverig en accuraat scriba Met het oog op zijn tragisch verschei den hebben dc spelers van den Buurtweg aan den N V B en onderafd. verzocht de op Zondag voor hen vastgestelde wedstrij den uit te stellen. E. Flesseman J. van Sas Leeuwenburgh F. Wimmers F. Schuling HVerhoef M Breevoort Wassenaarscheweg. de Waalsdorperiaan, den Buurtweg, en verder langs de Drie Papegaaien, de Backershagenlaan en de Pauwlaan naar het fraaie villadorp Was senaar, waar gerust en in verschillende gelegenheden het noenmaal gebruikt werd. In huize de Deijl was een controlepost ingericht, waar de kaarten ter controle werden afgestempeld Het was daar om streeks het middaguur een drukte van be lang o a verschenen daar de hoofdleider van de wandeling, dr. G. Wallagh hoofd bestuurslid van de NR.V. tegelijk met een groote groep deelnemers. Na de rust werd de wandeling voortge zet over den Storm van 's-Gravensande- weg, den Schouwweg. den Groot Haese- broekscheweg. de Kievitlaan, de Duinvoet- laan en door de duinen over den Meien- delschenweg naar de uitspanning Meien- dell. waar velen zich een kopje thee goed lieten smaken. Het laatste gedeelte van de wandeling ging verder door de duinen langs den watertoren naar Scheveningen. het eindpunt van de route, welker lengte in totaal ongeveer 23 k.m. bedroeg Ove rigens was „ergens in de duinen" nog een controlepost ingericht, welke de wande laars moesten passeeren. Het was jam mer. dat de weersgesteldheid niet mede werkte. maar ondanks den regen was de stemming onder de deelnemers zeer opge wekt. Sommige deelnemers liepen in vrij snel tempo, doch de meesten deden het kalm en rustig om van de fraaie punten en aspec ten, die in zoo ruime mate het met zorg gekozen traject bood, te kunnen genieten WIELRENNEN de beslissing in De resultaten van Zaterdag waren: Ver hoefBreevoort 150131; Flesseman Breevoort 150—84 v. SasLeeuwenburgh 150128; VerhoefWimmers 150—133; v. MiddeLeeuwenburgh 150120; Schuling Verhoef 150144; van SasWimmers 150—145 Zondagavond zijn de wedstrijden beëin digd. Het lid van de ’s-Gravenh. B.C., E. Flesseman. wist eerst na de laatste partij van den wedstrijd, die na de noodige spanning' met 150—148 in zijn voordeel eindigde, beslag op den titel te leggen Door een beenblessure werd van Midde voor den laatsten dag uitgeschakeld en diens partijen geannuleerd. De laatste uitslagen luiden: om het kampioenschap van den Haag ka der 35 voortgezet Aan het einde van den avond was van der Sas met 5 gewon- nen partijen nog ongeslagen, gevolgd door ien Flesseman en van Midde met ieder 1 ver- qv liespartij. De overige deelnemers waren Lje Jongh WesterkwartierSpr toen reeds voor de eerste plaats uitge- I schakeld De voor Zondag vastgestelde goede werk van de heeren A Goedhart De persdienst van de Ned. Reisvereeni- ging meldt ons: Onder het motto: „Kun je nog wandelen, wandel dan mee” organiseert de Neder- landsche Reésvereeniging dit iaar tien wandelingen in verschillende deelen des lands De eerste is gehouden op 2 Februari in de omgeving van Amsterdam (Ab coude) met ruim 300 deelnemers En Zon dag 2 Maart had de tweede wandeling plaats, waar voor nog grootere belang stelling bestond dan voor de eerste, want niet minder dan ruim 450 dames en hee ren uit verschillende plaatsen van het land hadden zich ditmaal voor deelne ming opgegeven Het verzamelpunt was den Haag, waar tusschen 10 en 11 uur in den morgen, de wandelaars aan het sta tion SS. bijeenkwamen en waar de deel nemerskaarten ter controle vóór het ver trek werden afgestempeld In kleine groepjes vertrokken de deelnemers en deelneemsters tusschen de genoemde tijd stippen via het Bezuidenhout door het Haagsche Bosch, en o.a over den ouden Door de reorganisatie in België Zooals men weet, zijn er onlangs in België een aantal reorganisaties met be trekking tot de wielersport doorgevoerd. De categorie der onafhankelijken werd afgeschaft en de renners van die klasse I werden ondergebracht bij de professionals, welke werd verdeeld in een A-klasse en een B-klasse. De A-klasse werd op zich zelf ook weer gesplitst in een groep weg renners en baanrenners, die niet op ei kaars terrein mogen uitkomen. Om te weten of deze reorganisatie van invloed zou zijn op de startmogelijkheid van de Nederlandsche renners in België, heeft de Nederlandsche Wielren Unie zich tot den Belgischen Wielerbond gewend met het verzoek om nadere inlichtingen Zaterdag is dat antwoord van den B W. B binnengekomen en dat antwoord be- teekent een geweldige klap voor de Neder landsche wegrensport, welke gedurende de laatste jaren met sprongen vooruit kon gaan, voornamelijk door de goede school, welke onze jongens in België konden door- loopen. Er ging geen week voorbij, of tal van onze beroepsrenners waren in België aan den slag en velen van hen verschaften zich daar niet alleen een Europeesche re putatie maar zij vonden er ook een be staansmogelijkheid. Door de reorganisatie in België schijnt die kans nu verkeken!! Want het bestuur van den Belgischen Wielerbond heeft nu bericht, dat de Ne derlandsche profs alleen zullen mogen uit komen in de wedstrijden, welke zijn open gesteld voor de 40 Belgische profs der A-klasse. Dat wil zeggen, dat de Nederlandsche beroepsrijders in het komende seizoen aan vier wedstrijden in België zullen mogen deelnemen. Zegge en schrijve vier!! De Belgische wegkalender 1941 vermeldt voor de beroepsrenners der A-klasse im mers behalve het nationale kampioen schap. dat natuurlijk, voor buitenlanders is gesloten de volgende wedstrijden I JuniGroote Prijs van Brussel. 13 JuliWaalsche Pijl. 3 AugustusCriterium Namen. 1317 AugustusOmloop van België. Onze onafhankelijken. die al evenzeer op België waren aangewezen, komen er al niet beter af Deze renners zullen slechts mogen starten in die wegwedstrijden, welke voor de Belgische B-klassers zijn opengesteld en dat zijn er behalve het kampioenschapvijf in getal. Te weten 4 Mei Ronde van Vlaanderen. II Mei BrusselLuik. 25 Mei Omloop der Vlaamsche Gewes ten. 15 JuniKampioenschap van Henegou wen 3 Augustus Bergen. Uitdrukkelijk is bepaald, dat noch de Nederlandsche profs, noch de Nederland- sche onafhankelijken mogen uitkomen in 1 de Belgische wegwedstrijden, waarin de Belgische profs der A- en B-klasse ge- mengd mogen starten. 1 In het schrijven van Lichtpaars Bewoner van Polen Rivier in Z.-Limburg Tocht Staaf goud Dapperheid Zeer warm Roofvogel Twijg Onvervalscht Groot mensch Akelig Tokkelinstrument Stap Glasraam beginletters van de woorden in de middelste vakjes vormen tezamen een pnt. 900 898 745 831 674 722 633 Na afloop heeft de heer M de Wekker. Cu vall „a,, „.u.o., de prijzen uitgereikt, terwijl de kampioensmedaille sche teams is nog niet bekend, doch wel zeker is, dat de gebroeders du Buy van de partij zullen zijn, zoodat speciaal bij de eerste teams zeer interessante partijen te wachten zijn. BILJARTEN. In de vakjes links woorden invullen van 3, in de vakjes rechts van 4 letters. In de middelste vakjes woorden, die de 7 letters, van rechts en links tezamen, bevatten. Visch Bloeimaand Zijrivier van de Donau Boom Erg Vlaktemaat Smal stuk hout Dakbedekking Lidwoord Stoot Heidemeer Snijwerktuig ijle stof Groei Teenén mand Leeuwen burgh-Schuling 15071; SchulingBree voort 15071; Flessemanvan Sas 150 148. De eindstand luidt: gew 6 5 3 3 2 2 brt. h.s. alg g. 48 ■- 49 33 21 25 26 19 Snein te middei haldde it Frysk Selskip „Rjucht en Sljucht” yn den Haech. lid fen it Boun fen Fryske Selskippen buten Fryslan en bütengewoan lid fen it Selskip for Fryske Tael en Skriftenkennisse. yn „Pulchri Studio” oan it Lange Voorhout de léste greate feestmiddei yn dit winter healjier. Undanks it minne wear, itrein- de hjir, sneinde hiele dee pipestealen, wier de opkomst goed te neamen. Under de oanwézigen seagen wy under oaren de heer S Sixma baron van Heemstra, lid fen it Selskip. De greate seal ten „Pulchri Studio” wier for it greatste part hiel beset, do t de foarsitter fen ..Rjucht en Sljucht", de hear A. Jousma, dezze gearkomste mei in koart wird iepene. De hear Jousma be- gong syn iepeningswird mei de „sang” en de toanielklub 'n extra blomke te jaen. De hiele winter hawwe de leden trou de rippetysjes bij wen ne Dat foei net altied ta. foral net mei de forsjustering. En de 't wy inkele weken lyn dy snie- boel hiernen weer it gjin lolletsje om jounsde stêd yn to gean. Der komt den ek noch by. dat yn it begjin fen de win ter de trans net nee achten ride mochten. Letter is dat 2) óre letter wirden. De foarsitter betocht mei in inkeld wird et forstoarne lid fen it selskip en de frou fen in vorigen foarsitter, mefrou P. F. v. d. Meulen. de widdou fen de bekinde Fryske skreauwer Tjibbe Gearts v. d. Meulen. De heer Jousma memorearde fierder, dat de skathalder fen it selskip. de h?ar J. Lambooy. tige sük is. De foarsitter e.n- De competitie Voor de hoogste afdeeling is er in het Westen niet gespeeld, en alleen de lagere afdeelingen hebben gramma voortgezet Afdeeling den Haag B Hier hielden Victoria en H.H.Y.C. 2 de nek- aan-nekrace vol. De Rotterdamsche meis jes klopten thuis de Kieviten met 85, welke uitslag voldoende getuigt van de moeilijkheden beider keepsters, terwijl rt.H.Y C. 2 de sterke ploeg van H.L.C. met 13 overwon. Na de fraaie successen der Dordtsche meisjes vormt de nederlaag thuis tegen Maasstad (13) een teleurstel- I ling. A f d. C. a-b In deze afdeelingen zijn normale, zij het dan ook abnormaal groote overwinningen gevierd. Zoo handhaafde Te Werve zich met een 30 zege op Hu- dito aan het hoofd, en brachten de Kievi ten 2. H.H.Y.C. 3 en T.O.G.O 2 flinke overwinningen als 7—0, 81 en 50 op het scoringbora. HET TWEEDE LUSTRUM VAN A.D.S. In „Excelsior” heeft A.D.S Zaterdag j.l Kampioenschap van den Haag I «n geslaagden feestavond gehouden. welke zeer in den smaak viel van de jeugd Zaterdagavond werden de. wedstrijden omdat dansen hoogtij vierde. De heer M •- Oosterhoff, voorzitter van de „Witten", heette in zijn openingswoord welkom de heeren H J Hierck en G H. v d Moo- 1 sr„ bestuursleden van de onderafd. den Haag; J A van Erk (SVGEB) en K bracht met waardeering naar voren het vele en partij van SasFlesseman hield derhalve I en K van Dop. die reeds van de oprichting j- 1u— i_ af ju waren Door eigen krachten werd een program ma afgewerkt, onder leiding van den heer W Heyer De medewerkenden, t w. de heeren Tauts, Oosterhoff, Borstlap, Eisma, v. d Burg, en mej. M Grijzeels hadden eer van hun optreden Namens de S V. G.E B. bood de heer J. A van Erk fraaie bloemen.aan. The Original Melody Players zorgden voor uitstekende muziek. PARÉ BOYS VIERT HAAR 3-JARIG BESTAAN Een uitverkochte zaal was het resultaat van het aanbieden van een feestavond door de Paré Boys aan haar blijkbaar zeer grooten aanhang De directie van de Boys, t.w. de heeren de Jong en Dudok van Heel, gaf o.m. acte de présence. hetwelk ten zeerste op prijs werd gesteld, waar aan uiting werd gegeven door dén heer P. Gulikers, voorzitter van de jubileerende I vereeniging, die tevens naar voren bracht, dat de vereeniging er gunstig voor staat Onder leiding van den heer K. Dirkse I werd door The Funny Melodians goed ver. rzorgde muziek ten gehoore gebracht, waarna „Henk en Lou" (Votel en Kennis) de bekende populaire humoristen met zeer grooten bijval optraden Vooral „Het fuif nummer" en „Boerenklucht" sloegen ge weldig in. Als accordeonist verwierf de heer D Derksen veel succes. Ten slotte vermaakten zich nog tal van aanwezigen 1 met dansen. Bond worden de „kermiskoersen” speciaal genoemd, maar aangeziën zoowel voor de Belgische A- als de B-klas- i sers open zijn, zou daaruit kunnen wor den afgeleid, dat onze jongens ook daarin niet mogen starten. Het is wenschelijk. dat de N.W U. ten aanzien van deze ,ker- miskoersen” nog eens opheldering vraagt aan den Belgischen Bond De Nederlandsche amateurs zullen slechts mogen uitkomen in wedstrijden, welke open zijn voor Belgische amateurs. Zij zijn niet startgerechtigd in wedstrij den van juniores, of courses waarin Bel gische amateurs en juniores gemengd uit komen. De Nederlandsche nieuwelingen en be ginnelingen mogen in het geheel niet in België rijden. Ongetwijfeld zal het oestuur van de Nederlandsche Wielren Unie deze, wel zeer onaangename verrassing, onverwijld in studie nemen en het is te verwachten, dat tegenover de Belgen „repressaille- maatregelen" zullen worden genomen, in dien de Belgische Bond zijn standpunt handhaaft, want het zou een grove onbil lijkheid zijn aan de Belgische renners vrijwel onbeperkte startgelegenheid in ons land te geven terwijl onze jongens in Bel gië zoo zwaar op rantsoen worden gesteld Spoedig en doortastend optreden van de N W.U is hier een gebiedende eisch De nieuwe situatie kan bovendien ge bruikt worden als klemmend argument in de actie om in Nederland den weg vrij te krijgen voor den wegrenner. Het voortbe staan van de Nederlandsche wegrensport hangt er Van af. TWEE BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN DER H.Z.P.C. Zondag 9 Maart, des namiddags om half vijf, zullen in de overdekte zwom- en badinrichting aan de Mauritskade alhier voor de 1ste klasse van de wintercompe titie van den N.Z.B. de waterpolowed- strijden worden gehouden van de eerste damev en heeren-zevcntallen der Haag sche Zwem- en Poloclub, onderscheiden lijk tegen de eerste dito van de Amster- damsche Dameszwemclub en van de zwemvereeniging Het IJ, beide te Am sterdam. Belde wedstrijden zijn van be lang voor het bezetten van de eerste plaats op de competitieranglijst. De lagere klassen Promotieklasse: SOS.’ beide hoogste ploegen hebben Zondag in den regen wonderen verricht. Het eerste klopte Victoria en S.O.S. 2 bracht de leidende Lyceumploeg een gevoelige nederlaag toe S.O.S. 1 trof het goed, dat haar goalget- ter van weleer, Bos, zich zijn oude repu tatie bleek te herinneren. Met den orkaan pal tegen kreeg het sterke defensieve Rot terdamsche achtertrio Vervloet-Wilton en van Kleeff het hard te verantwoorden, en Bos rustte niet, alvorens hij bij de rust een 20 voorsprong met formidabele scho ten verkregen had Toen kwam Victoria er beter in er nadat beide voorhoeden in I de tweede helft eenmaal gescoord hadden, kwam met 31 het einde van deze natte ontmoeting. S.O.S. I heeft zich hiermede I kranig van ae laatste plaats ontdaan en heeft thans een voorsprong op de Straw berries en Zandvoort. Beide laatstgenoem de ploegen behoorden eerst tot de favo rieten in de kopgroep, wel een bewijs, dat I het krachtsverschil in deze afdeeling vrij gering is De Delftsche Studenten waren vrij, doch H.D.M. 2 verbeterde haar kan sen op de hoogste plaats, door, een gemak kelijke 61 overwinning op Zandvoort. wier ploeg weinig verband toonde. Leiden zorgde nog voor een tweede Bloemen- I daalsche teleurstelling en Verbeterde even eens haar kans op de derde plaats door een 72 zege op B.M H.C. 2. Tweede klasse: Hier is het niet bij één verrassing gebleven, welke in de och tenduren op HD.M.’s velden viel. Daar I speelde H.O C. 2 zóó uitmuntend tegen H.D.M 3. dat onbedreigd de leiding leek I te bezitten, dat de gastheeren zich met liefst 5--0 in eigen omgeving geklopt zagen. Als eenige verontschuldiging diene, dat H.D.M 3 verre van volledig was en zich al heei gauw door tegenslag liet de- primeeren De tweede verrassing werd 's middags door H.O.C 3 gebracht op één der velden aan de Roggewoning. Daar trotseerden elf H.O.C.-veteranen het nood weer, om hun ontmoeting met H.D.M. 4 met 32 te winnen. Ook deze H.D.M.- I ploeg bleek verre van volledig te zijn Zoo misten wij o.m den oud-international v. d. Roovaart. .Groen Geel heeft thuis nog eens een uiterste poging gedaan, om van de laatste plaats te geraken en is daarin in zooverre geslaagd, dat Leiden 2 met 54 een lesje kreeg. Nu ook H.O.C. 3 wist I te winnen is de kans weer geringer ge worden. In de andere afdeeling heeft Rijs wijk zich weer eens van zijn besten kant I getoond en op Klein Zwitserland met 41 van H.H.Y C. 2 gewonnen. Jammer voor de rood-grijze reserves, dat hun keeper I zijn besten vorm bleek te hebben thuis ge laten. Als Togo 2 zóó doorgaat bereikt het misschien nog de tweede plaats. Na de fraaie zege onlangs op H.H.Y.C. 2 werd I thans weer met 30 van de Kieviten uit gewonnen. Deze T.O.G.O.-reserves toonen meer scoringscapaciteiten te bezitten dan T.O.G.O. I. niet I deelde mede, dat hij veertig jaar liedjes I4 Knrl rtovAnffpn Rn 7 ij dit nog vele laren hoopten te doen. Met eenige bekende liedjes uit hun re pertoire, o.a. het lied van de Schutterij, brachten zij het publiek tot samenzang. Resumeerende. kan „De Kampioen" op de viering van het 17e jaarfeest met veel genoegen terugzien. TAFELTENNIS. for fette de hear Jousma. mar wy koe- - -- nen net meer dwaen. Der komt noch by, Zon afgebr.; C. HakkenbroekJ _Bri- dat wy net altüd in seal krije koenen. Nei ’t sprekker de oanwézigen in wol kom ta roppen hier, songen wy steande twa fersen fen it „Frijsk Bloet". Dernei song it koar ónder lieding fen de hear Alb. Jager ..Oan de Musyk”, wirden for fryske. fen H. U. M. en ,.Ear- ne wéld" wirden fen Ragner, Do waerd ónder lieding fen de hear Y. S. Rypkema opfierd „In Tize boel" in blyspil yn trye bedriuwen, for fryske ten G. Burgy Dit stik spile yn *e fek&nsje tid to Oranjewald. bij ’t Fean (Hearenfean)Alle spilers dierne tige hjarren bést en’diernen ós faek laeitsjen. Yn it twadde bidrieuw like it in drama to wirden. do 't de frou fen Fedde Bouma foartroun. Mar do 't hja yn it léste bidriuw werom ka'em (en alles wer goed kaem, krige it stik noch in happy end. It stik foei, by de oanwézigen tige yn 'e smaek en as de kleden nei elk bidriuw ticht gongen. brits it hantsje klappen los. Oan it. ein fen it stik krigen de frouljue dyt mei spile hiernen: Sjoukje de frou fen ’e fabrikant Fedde Bouma. Finke Postma, de skreauwster Pytsje de tsjinst faem fen e femylje Bouma. Beits, de frau fen Geart Sloep en hjar beide dochters Hiltsje en Aeltsje in moaie róker ten it bestjór. Nei 't skoft liet it koar us noch ris hearre, „Jounliet" wirden fen O H. Syt- stra en „Op de Hoarne by Terhenne" wir den fen Rag ner Alle stikken waerden goed songen It wier in lust om nei de „sang" te hearren Dizz kear foei it ós op, dat de ótspraek fen'e wirden g6ns be Her der en süverder wier as oare keuren. De heer R. Bakker Kzn brocht de diri gent fen it koar de heer Alb. Jager tank for it jinge. hy for it koar dien hat Howol de hear Jager seis gjin Fries is en It Frysk léze noch skreauwe kin, stiet er altied klear. Sprekker brocht fierder iet koar tank for de meiwirking en spriek de winsk üt, dat is sa troch gean meiDe hear Bakker wórde dér noch op, dat it koar noch bést inkele tenors bróke kin. Om 't dér noch genóck Friezen yn Den Haeck binne dy ’t dér for yn oanmerking komme, hat sprekker wol hoop, dat it goed komme seil. Nei ’t de hear Jousma alleen gearre tank brocht hier, dy hjarren béste kréfken jouwn haw we for it slagjen fen dizze midder sleat hy om healwet saunen dizze tègenslag ze gearkomste. f e' wlrd®n w*er tiat ik jong For de musikale Afwisseling soar ge orkest ónder lieding Ien de hear B. 1 Tichelaar. Martine Wittop Koning schrijft: Hebt u wel eens opgemerkt, hoe, zelfs nog vóór de nertst officieel is aangebroken, verschillende huisvrouwen haar gezin reeds tracteeren op kool? Er is dan Augustus, September heusen nog aar dig wat keus op het gebied van groente, en toch blijkt het verlangen naar roode, witte en savoyekool zóó sterk, dat men deze groente graag een plaats geeft naast de bloemkool, de worteltjes, de tomaten en de zomersche bladgroenten. In dien tijd waardeeren we dus de kool. Hoe komt het dan, dat eenige maanden later, als de winter reeds een eind op streek is en net voorjaar gaat naderen, diezelfde kool nog maar aanvaard wordt als... een „noodzakelijk kwaad”, in deze beteekenis, dat we een groente op onzen disch niet willen missen en dat we dan maar onze toevlucht nemen tot kool? De groente-zelf is hier zeker niet de schul dige; die blijft ons haar overvloed van waardevolle bestanddeelen bieden (voor al zouten en vitamines) en ze heeft van haar smaak ook nog niets verloren. De kwestie is, dat die smaak op den duur i„OUKOn? de cha™e van het nieuwe heeft ingeboet. We dienen daarom te overleggen, of het niet anders kan. En dan komen we tot t inzicht, dat de bereiding hier een punt van groot belang moet zijn, dat de var^‘ienrd! vorm en de toevoeging van c*?1.1.lende met elkaar afwisselende mgredienten het euvel van eentonigheid met succes kunnen voorkomen. Witte kool b.v. kén geschaafd worden, maar ze kan óók in grove parten worden gesneden, die, nadat ze in hun geheel «jn gaargekookt, bedekt worden met een saus, of wel met wat jus worden ge stoofd. In het sausje, waarmee we zoo wel de fijngeschaafde als de in parten gesneden kool afmaken, kan de noodige afwisseling worden gebracht. De kool, die we dan deze week b.v. met een melk- de vereischte 250 gr. (gebruik de rest sausje opdienen, zal de volgende week met een kaas- of een tomatensaus een geheel anderen indruk op ons maken en a.h.w. een nieuwe groente voorstellen. De fijn gesnipperde of grof geraspte kool, rauw vermengd met een smake lijke sla saus, zal in geen enkel opzicht herinneren aan de gekookte warme groente; vooral bij visch zal zoo’n witte- Zaterdag hield het district Zuid-Holland van den Ned. Wandelsport Bond te Delfi van de besluiten, welke waren in de bijeenkomst van den N W Februari j.l. te Utrecht. Nadat van de zijde van het bestuur volledig verslag was gegeven van de wijze, waarop te Utrecht het bestuur van den N W.B. werd be. noemd en de concept-reglementen werden aanvaard zulks met volkomen veronacht zaming van de stemmen van Zuid-Holland (ca 1650 leden) Ingevolge formalistische overwegingen, sprak de vergadering una niem haar teleurstelling en misnoegen uit over dezen gang van zaken De afgevaar digden van vrijwel alle aangesloten wan delvereenigingen konden moeilijk begrij pen dat het voorloopige N W B -bestuur zoo weinig gevoel voor de wandelsport bezat dat tenslotte een „eenheids” orga nisatie door slechts ca. 2300 wandelaars werd opgericht, waarbij een aantal van 5000 wandelaars, aangesloten bij diverse groote wandelorganisaties. zonder meer werd uitgesloten Een staande de vergadering tngediende motie waarin het vertrouwen werd uitge sproken jegens het huidige districtsbestuur met een beroep op den Rijkssportadviseur den heer K J J Lotsy om alsnog tot erkenning van de meerderheid der wan delaars te komen, werd geestdriftig door alle afgevaardigden onderschreven In verband met de kwestie wat het dis trict Zuid-Holland thans te doen staat werd door den voorzitter den heer G dt Bruyn, het voorstel gedaan langs organ! satorischen weg trachten te bereiken da’ een contact met den N W B tot stand komt waarbij door het district een tege moetkomende houding ten aanzien var het door het N W B -bestuur streng door gevoerde formalisme zal worden betoond onder garantie dat het mogelijk zal zijn zeer binnenkort een nieuwe algemeene vereadering van den N W B te doen hou den In deze bijeenkomst zal het alsdan mogelijk dienen te zijn dat diverse be sluiten van 22 Februari te Utrecht weder om aan de orde komen en het distric’ Zuid-Holland over volledig stemrecht be schikt Behoudens een paar uitzonderin gen eenerzijds wesens niet volledie man daat en anderzijds door een zekeren angst om onder de huidige voorwaarden Dij der N W B aa.i te sluiten werd ook in dit op zicht besloten zich volkomen achter het districtsbestuur te plaatsen Aan den Zuidelijken Wandelbond en de organisaties Twente en Geldersche Ach terhoek Maas en Waal enz. welke in de zelfde omstandigheden verkeeren als het district Zuid-Holland. is verzocht adhaesit aan deze motie te betuigen, hetgeen in middels is toegezegd r1. Dam- bond, district Rijswijk, leverde de volgen de resultaten op: Hoofdklasse: A. GroenewegenG. Zout man 02 P. v d. LaanL. Verroen afge- broken; G. HilleC van Kempen 11; Wy woenen wol, mear dien hawwe. ta H v. d. PloegJ. v. d. Laan afgebr. Eerste klasse, groep I: C. de Best—A. van CZ_12J zee 20; J. van DoornN Hauser 20. Eerste klasse groep II: J Vrijenhoek M y. d Wijgaert 1—1; Alb. v. d. Meer J. Kouwenhoven 20; J SchonenveldH. Schrama 11 Tweede klasse: C. HenkensH. Brokx 02 H Pellemans—H. v. Agthoven 0—2; A. WarmerdamTh Peters 0-2 (regl J v. d. KraanWKloosterman 11.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7