l Luchtgevechten boven het Kanaal Het vertrek van Een afdeeling pioniers der Duitsche Bergjagers bij oefening een de Engelsche legatie uit Sofia I I l 3 I i a Donderdag 6 Maart. I WW '1 No. 17818. 1941. n.m. v.m. uur I De sterkte der Britsche vloot Zes Spitfires neer geschoten Regeeringscommissaris te Haarlem s Het conflict Thailand- Indo-China VERDUISTEREN van 7.28 uur tot 8.14 I I s 8 A I I 1 Italiaansche luchtzege De oorlog ter zee Portugal van u. uur commissanssen den Het Fransche antwoord te Tokio ontvangen Burgemeester Baron de Vos Steenwijk met pensioen Beëediging nieuwe burge meesters en regeerings- Emir Abdoella stookt tegen Syrië S. L>. A. Plekker Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 s I 5 5 Nachtdienst dokters: Ziekenvervoer by nacht: No. 773503 M a a n: 6 Maart op 12.14 nam. 7 Maart onder 3.59 v.m.; op 1.01 uur nam. Overlevenden van getorpedeerde Britsche schepen geland Eden gaat van Athene naar Cairo Malta opnieuw aangevallen De Engelsche overval op Svolvar Cunningham gouverneur van de be zette gebieden in Afrika door den vijand bezet gebied ROEMENIE I A 8 8 S 2 i m Een noodbrug voor het overtrekken van een rivier, welke wordt aangebracht niet behulp van rubberbooten Het bezoek van von Papen aan Turkschen president Britsche schepen tot zinken gebracht De heer S. L. A. Plekker tot burge- meester-regeeringscommissaris benoemd Verijdelde Britsche aanval op Boulogne Een verklaring van Alexander in het Lagerhuis Ex-koning Carol naar gevlucht Door den Rijkscommissaris 6 - HI HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIEN: Boelgarije zal ver- be- Minister kio ontving. Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. In welingelichte Fransche kringen te De heer Simon Lambertus Antonius Plekker, die benoemd is tot Regeerings commissaris van Haarlem is 17 Maart 1883 te Amsterdam geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd ging hij naar Ned.- Indië, waar hij van 1903 tot 1926 be heerder was van verschillende tabaks ondernemingen. Nadat hij in Nederland was teruggekeerd, in 1926, wijdde hij zich aan de studie der economie. In 1927 werd hij benoemd tot secretaris van een landbouw-cultuurmaatschappij. Se dert 1932 bewoog hij zich uitsluitend in Levensloop van den heer Plekker. (Nat. Foto Kantoor) Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35 37 Bijkantoor: Scheveningen. Keizerstr, 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan. del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 V s s V 5 5 5 V roe’” ken. Tusschen 10 u. n.m. en 7 n. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden De Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 het politieke leven. Reeds in 1932 trad hij tot de N.S.B. toe en tot nu toe was hij gevolmachtigde van den leider der N.S.B. in Noord-Holland. Door zijn oprecht karakter en zijn krachtige verdediging van zijn politieke overtuiging, heeft hij zich algemeen ach ting verworven. De heer Plekker is gehuwd en heeft twee kinderen. zijn. Men kan echter verwachten, dat de vijand hevige aanvallen zal ondernemen en dat Engeland daarbij zware slagen te verduren zal krijgen. De eerste taak van de Britsche vloot, zoo vervolgde de lord, is het beschermen van den Britscherr overzeeschen handel. In dit verband ge loofde hij, dat de Britsche koopvaardij kan rekenen op versterking uit de Ver- eenigde Staten en de Dominions. In den loop van het daarop volgende debat zeide een labour-afgevaardigde o.a., dat een weinig meer openhartigheid in het bekend maken van de activiteit der Britsche marine de zaak der oorlogs- marine in haar geheel ten goede zou komen. Amerika en het Verre Oosten Huil legde gisteravond een verklaring af over de Amerikaansche po litiek in het Verre Oosten, waarin gezegd wordt, dat de politiek van de Vereenigde Staten streeft naar gelijkgerechtigdheid van allen, eerbied voor de souvereiniteit en eerbiediging van de verdragen. aldus het D.N.B. Deze vloot, verklaarde hij, is niet slechts het symbool van de macht van Groot-Brittannië, doch een veilige bescherming tegen de vijandelijke mogendheden. Opdat zij echter zoo sterk mogelijk zij, heeft zij steeds meer sche pen en manschappen noodig. Alexander verklaarde, dat haar oorlogs- taak nog verzwaard was door de ineen storting van Frankrijk. Moeilijke opera ties in de Noorsche wateren en aan de Belgische kust hadden verliezen gekost. Over het geheel genomen was, naar Alexander het tegenover het Engelsche parlement voorstelde, de Britsche vloot van Augustus 1939 ongeschonden. Zij be schikte op het oogenblik zelfs over meer torpedojagers dan toen en met de sche pen, die thans in aanbouw waren, zou zij sterker zijn dan ooit. In het afgeloopen jaar waren 154 fabrieken voor de ver vaardiging van vlootmateriaal gebouwd en voor een deel reeds in gebruik ge nomen. Met het oog op den strijd op den Atlantischen Oceaan, die wel zeer spoe dig beginnen zou, had Engeland echter iedere gram energie van zijn arbeiders en een voortdurend toenemende produc tie noodig Vervolgens zeide Alexander, dat het bedrag der begrooting slechts een symbolische som vormt, daar het ware bedrag geheim moet worden gehouden. Alexander voegde eraan toe, dat de Brit sche marine geen symbolische marine is en dat haar schepen geen spookschepen Vertrek van Japanner* uit Singapore Naar de „Nitsji Nitsji” meldt, zijn op nieuw 120 Japanscbe burgers, voor het meerendeel vrouwen en kinderen, aan boord van het stoomschip „Afrika Ma- uit Singapore naar Japan vertrok- In een Oost-Canadeesche haven zijn 50 overlevenden van twee Britsche vracht schepen aangekomen, die in het Noorden van den Atlantischen Oceaan tot zinken zijn gebracht. Zij vertelden, dat hun in convooi varende schepen door duikbooten waren overvallen en in den grond waren geboord. Volgens een bericht van den Engel- schen berichtendienst uit Athene heeft Eden gisterochtend een afscheidsbezoek gebracht aan den Griekschen minister president om zijn reis tezamen met den chef van den generalen staf Dill naar Cairo voort te zetten. Portsmouth gebombardeerd Gevechtsformaties van het Duitsche luchtwapen hebben gisteren in den loop van den dag aanvallen op Zuid-Engeland ondernomen, waarbij te Portsmouth be langrijke militaire installaties werden ge bombardeerd. Men kon het inslaan van bommen en treffers op kazernes en op de staatswerf waarnemen. In het zeegebied van Peterhead werd een klein Britsch oorlogsschip aangevallen en zóó zwaar getroffen, dat het onder sterke ontwik keling van rook en stoom met slagzij bleef liggen. Het schip moet als verloren worden beschouwd. Formaties van het in de Middellandsche Zee geitationneerde Duitsche luchtwapen hebben gisteren opnieuw Malta aangeval len, waarbij op het vliegveld Halfar tref fers konden worden waargenomen op de hangars en branden in de schuilplaatsen. Hovendien werden eenige vliegtuigen op den beganen grond vernield. De beschieting door de Britsche zee- strijdkrachten op 4 Maart van het tot de Lofoten behoorende eilandje Svolvar heeft slechts korten tijd geduurd. Na de be schieting landden de Engelschen en na men eenige Duitschland vriendschappe lijke gezinde Noren en Duitsche zeelieden als gevangenen mede. Na deze actie trok ken zij zich in de grootste haast terug om zoodoende het gevaar te vermijden met eenheden van de Duitsche troepen in contact te komen. De Engelschen ver lieten deze meest afgelegen plek van Noorwegen weer zoo snel mogelijk en ontweken hierdoor een openlijken strijd. Installaties van de Noorsche visscherij- installaties werden door het Britsche ge schut beschadigd en vernield, zoodat de levensmiddelenvoorziening van een deel van de Noorsche burgerbevolking in ge vaar Js gebracht. Battle neer, waarna zij meester van de lucht bleven als gevolg van de vlucht van den vijand. Gedurende de achtervol ging werden waarschijnlijk 3 Glosters en 1 Fairey Battle neergeschoten. Reuter seint uit Nairobi, dat luitenant generaal Cunningham opperbevelhebber der Britsche strijdkrachten in Oost-Afri- ka, het bestuur der bezette gebieden op zich heeft genomen. omtrent zijn bezoek aan Ankara niet bijs ter voldaan is. Het „Journal d’Orient” meldt uit An- Tewfik Saydam, spreken. Het is mogelijk, dat hij bij die gelegenheid ook verklaringen over de al- gemeene positie van Turkije zal afleggen. 1 De minister van binnenlandsche zaken en die van defensie zijn Dinsdag te Istanboel aangekomen. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat de wijziging van de wet op de passieve defensie in voorbereiding is. Fnoeland beschouwt Boehariie als heerscht de opvatting, dat de Engelsche cngeiano oescnouwi oueigarije ais minister van buitenlandsche zaken Eden Het Boelgaarsche telegraafagentschap heeft over het afbreken van de diploma- Kara, dat de premier, Tewfik Saydam, tieke betrekkingen tusschen Engeland en binnenkor^oyer Boelgarije gisteravond het volgende com- muniqué gepubliceerd. „De Engelsche ge zant Rendell heeft vandaag den premier professor dr. Filoff, bezocht err hem een nol EINDRESULTAAT VAN DE VOLKS STEMMING De voorloopige definitieve cijfers van de volksstemming, die Woensdagavond besloten werd, luiden Ja-stemmen 2.887.758Neen-stemmen 2672. Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. Formaties Duitsche jagers hebben gis teren een aanval over het Kanaal on dernomen. Onder de Engelsche kust stuit ten zij op Britsche jagers en noopten deze tot den strijd. Op verscheidene plaatsen ontwikkelden zich luchtgevechten tus schen afzonderlijke groepen vliegtui gen. Volgens tot dusver ontvangen be richten zijn 6 Spitfires neergeschoten. Enkele Britsche bommenwerpers hebben gisteren onder escorte van een formatie jagers en onder dekking van laaghangen de wolken de stad Boulogne weer aan gevallen. Enkele bommen vielen op woon huizen en beschadigden een voor de bur gerbevolking belangrijke ravitailleerings- installatie. De Duitsche afweer verijdel de een grootscheepsche uitwerking van den aanval en verjoeg de vijandelijke for maties. Bij de achtervolging werd een Britsche jager van het type Spitfire door Duitsche jagers neergeschoten. A s A 8 8 A 5 A 2 X De „Action Francaise” over de Britsche blokkade Het Fransche blad „Action Francaise” oefent critiek op de economische blok kade, die Engeland sedert eenigen tijd tegen zijn vroegeren bondgenoot Frank rijk toepast. Dit optreden, aldus het blad, is overigens voor Engeland niets nieuws. Uit de nieuwste geschiedenis blijkt vol doende, dat de Engelschen de neiging hebben, in en buiten den oorlog dwang methoden toe te passen, die fel veroor deeld moeten worden. Men behoeft slechts te denken aan de concentratie kampen voor vrouwen en kinderen der boeren in Transvaal. Duizenden dezer onschuidigen zijn hier achter prikkeldraad het slachtoffer der Britsche wreedheid ge worden. Het blad eindigt met de waarschuwing, dat men geen hoop moet hebben op een verandering der Britsche gezindheid en handelswijze, „want men weet immers, met wien men te doen heeft”. (Holland) nota overhandigd, waarin hij mededeelt dat I op bevel van zijn regeering de Engelsche diplomatieke missie Boelgarije zal ver laten”. In de nota is omtrent de motieven van Engeland tot het verbreken van de diplo matieke betrekkingen met Boelgarije om. verklaard, dat de Engelsche regeering het niet eens is met de verzekering van Boel garije. dat de Duitsche troepen in Boelga rije den vrede op den Balkan in stand houden. Het troetreden van Boelgarije tot het drie- mogendhedenpact zoo wordt in de nota verder gezegd en ‘de opmarsch van Duitsche troepen, vormen de voor naamste redenen voor het besluit van Engeland. De nota geeft uitdrukking aan de meening, dat er naar Engelsche opvat ting geen twijfel aan bestaat, dat het het doel is van de Duitsche actie om „het met Groot-Brittannië geallieerde Grieken land te bedreigen en aan te vallen”. De nota verwijt de Boelgaarsche regeering, dat zij de Duitsche voornemens heeft be gunstigd. Volgens den Engelschen berichtendienst heeft het ministerie voor de blokkade een decreet gepubliceerd, volgens hetwelk Boelgarije thans als „door den vijand be zet gebied” beschouwd moet worden. Der halve wordt Boelgarije met ingang van 5 Maart als vijandelijke bestemming schouwd en staan alle goederen, die van Boelgaarschen oorsprong of Boelgaarsch eigendom zijn, bloot aan inbeslagneming. De Turksche bladen hebben het bericht van de ontvangst van den Duitschen am bassadeur von Papen door den Turkschen president Ismet Inönu in grooten op maak gepubliceerd. Na het bekend wor den van dit bericht beschouwde de Turk sche bevolking den toestand zeer opti mistisch. In vele Turksche kringen Fransche koopvaardljverliezen Het D.N.B. meldt uit Vichy Het aan tal Fransche schepen, dat in Januari door de Engelschen in beslag is genomen, bedraagt volgens de definitieve gegevens zeven. In Februari zijn 8 Fransche koop vaarders door de Engelschen opgebracht. in scheepvaartkringen te New York wordt medegedeeld, dat het 7939 ton me tende Britsche vrachtschip „Politician” op weg van Halifax naar Engeland tot zinken is gebracht. Op dezelfde route is, naar voorts bekend wordt, het Britsche vracht schip Maplecourt”, 3388 ton, in den grond geboord. De superioriteit der asmogend heden in de lucht In een aanvulling op het Duitsche Weer- machtbericht van gisteren wijst het D.N.B' er op, de duidelijke superiori teit van de asmogendheden in de lucht, welke tot uiting komt in het feit, dat het Britsche luchtwapen niet in staat is de sedert eenige weken bijna dagelijks in Noord-Afrika door de Duitsche afdeelin- gen gevechtsvliegers ondernomen aanval len op Britsche ravitailleeringssteunpun- ten, troepenconcentraties, tentenkampen en voorraadsdepots te verhinderen. Deze belangrijke acties hebben den oorlogs toestand in Noord-Afrika op beslissende wijze beïnvloed. De opmarsch van het Nijlleger van Wavell is in het gebied Benghazi-Agedabia sedert de eerste helft van Februari tot staan gebracht Het voor de oorlogseconomie zoo be langrijke West-Engelsche graafschap Wales is door de hardnekkige luchtaanval len der afgeloopen dagen zwaar getroffen. Bij den aanval op Cardiff in den nacht van Zondag op Maandag, daalde een ge weldige hagel van brandbommen op de haven en het industriegebied neer. Ook de beide andere havens aan het Bristol- kanaal, Swansea en Bristol, vertoonen de zwaarste vernielingen en talrijke puinhoo- pen in haar haveninstallaties, alsmede in de industriegebieden. Deze vernielingen treffen de Engelsche oorlogseconomie des te ernstiger, daar deze West-Engelsche havens sedert maanden het laden en lossen van goederen, dat anders in de Londensche havens gebeurt, moeten ver werken. Deze aanvallen volgens een vastge steld plan op de belangrijkste havenste den aan de Engelsche Westkust staan in het nauwste verband met den succesvol len strijd van de Duitsche duikbooten, kaperschepen en langeafstandsbommen- werpers tegen de Britsche aanvoeren van overzee. Naar wij vernemen, zal het „Verorde ningenblad” van hedenavond een ver ordening bevatten, waarin de verorde ning nr. 36 inzake het bestuur van ge meenten van toepassing wordt ver klaard op de gemeente Haarlem. Naar het Rijkscommissariaat mede deelt, is met ingang van heden tot bur gemeester - regeeringscommissaris be noemd de heer S. L. A. Plekker. Gelijk tijdig is aan dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk als burgemeester van Haar lem pensioen verleend. Naar de Londensche nieuwsdienst me dedeelt, heeft het "Lagerhuis met alge- meene stemmen de marinebegrooting aan genomen. De eerste lord der admiraliteit, Alexan der. wees op het aandeel, dat de Britsche vloot heeft gehad in de oorlogvoering, Een speciale verslaggever van Stefa ni Jpeldt uit Tirana: Een Italiaansch eska der heeft Dinsdag aan de kust een actie Uitgevoerd door verdedigingswerken van den vijand te bombardeeren. Toen de Jtaliaansche schepen hun opdracht vol bracht hadden, trachtten meer dan 30 Engelsche vliegtuigen (20 Glosters, 10 spitfires en 3 Fairey Battles) over de Italiaansche eenheden te vliegen, maar zij werden door het hevige luchtdoelvuur afgeslagen. Enkele oogenblikken later kwamen 15 Italiaansche jagers aan, die Ier bewaking rondvlogen. Ze vielen de “n8elsche toestellen aan. Ofschoon de Italianen óén tegen twee stonden, scho- *n.. ZÜ in den loop van den volgenden strijd 4 Glosters, 1 Spitfire en 1 Fairey Kansen van de conferentie gunstiger Volgens een mededeeling van het infor matiebureau der Japansche regeering heeft de Fransche ambassadeur. Arsène Henry, vanochtend te 11 uur een onder houd met Matsoeoka gehad, dat een uur duurde. De bespreking werd In de ambts woning van prins Konoje gehouden. Of schoon over het resultaat niets bekend is verluidt volgens Domei, dat de kansen der conferentie te Tokio weer gunstiger geacht kunnen worden. Vichy wordt vernomen, dat emir Abdoella van Transjordanië op het oogenblik van zijn gebied uit een propaganda-actie tegen Syrië onderneemt. Men verklaart ten aanzien hiervan, dat dit een nieuw licht op de voornemens van Engeland jegens Syrië werpt, welke minister a* n tijdens zijn verblijf in Ankara opnieuw bekrachtigd zou hebben De Fransche autoriteiten van Syrië, zoo verklaart men te Vichy, zijn van deze pogingen van den emir volkomen op de hoogte en verkla ren, dat die pogingen zullen mislukken op de waakzaamheid van de mandaaU* overheid. Het officieele Spaansche persbureau Cifra meldt, dat de Roemeensche ex-ko ning Carol naar Portugal gevlucht is. De auto van Carol heeft men in de nabijheid van de grens aangetroffen, terwijl twee auto’s met bagage in Sevilla zijn achter gebleven. Volgens het D. N. B. is Carol met mevrouw Lupescu te Lissabon aangeko men en heeft zijn intrek genomen bij een vriend, een dokter. Het Fransche antwoord op het Japan sche bemiddelingsvoorstel in het conflict ThailandIndo-China, is, naar Domei meldt, te Tokio aangekomen. Dientenge volge heeft^ de Fransche ambassadeur Arsène Henry den Japanschen minister van buitenlandsche zaken om een derde onderhoud verzocht, dat op hedenmiddag is vastgesteld. Met het oog op het feit, dat de verlen ging van den wapenstilstand morgen af loopt, is hedenochtend reeds een z.g. liaison-conferentie van het geheele kabi net gehouden, waaraan ook prins Konoje met den generalen staf van leger en vloot deelnamen. Over de daarin genomen besluiten is nog niets bekend, doch men neemt aan, dat alle maatregelen bespro ken zijn, welke genomen moeten worden ingeval de conferentie mislukt. Van Fransche zijde wordt verklaard, dat het antwoord vertraging ondervonden heeft, omdat admiraal Darlan reeds naar Parijs vertrokken was, toen men te Vichy de mededeelingen van den gezant in To- Hedenmorgen heeft de Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, Rijksminister dr. Seyss-Inquart de op grond van artikel 1 van zijn ver ordening nr. 3/1940 betreffende de uitoefening van de regeeringsbevoegd- heden in Nederland benoemde burge- meesters-regeeringscommissarissen van Amsterdam en Haarlem, Eduard John Voute en S. L. A. PleKker beëedigd. Tevens waren aanwezig de burgemees- ter-regeeringscommissaris van Hilver sum, jhr. mr. Ernst von Bönninghau- sen en C. van Ravenswaay, welke laatste tevoren reeds door den secre- taris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken mr. Frederiks. was beëedigd. Voor de plechtige beëediging wendde de Rijkscommissaris zich tot de nieuw benoemde burgemeesters en regee- ringscommissarissen o.a. met de vol gende woorden ,,Gij 'hebt heden, mijne hoeren, we gens uw benoeming tot burgemeester den eed volgens de Nederlandsche Grondwet af te leggen. Ik zou voorop willen stellen, dat uw benoeming niet als represaille op de gebeurtenissen van de laatste dagen beschouwd moet worden, welke wij van het stand punt van de bezettende mogendheid niet begroeten en die van het stand punt van het Nederlandsche volk te be treuren zijn. Uw benoeming en de ver vulling van uw taak is er op gericht, dat dergelijke gebeurtenissen in de toe komst worden vermeden. De voor naamste taak van de regecringscom- missarissen echter moet zijn, aldus vervolgde de Rijkscommissaris, het oor bij het volk te luisteren te leggen, de behoeften van het volk na te gaan en het volk in zijn eigen belang met sterke hand te leiden, want het volk zelf wenscht den verstandigen en krachtigen leider. De buitengewone maatregel van uw benoeming is uit den tegenwoordigen toestand geboren. Het is uw taak, de belangen van het Nederlandsche volk in overeenstemming te brengen met de noodzakelijkheden, welke uit het feit der bezetting van het land voort vloeien. Wanneer gij deze taak ver moogt te vervullen, zult gij zeker eens de waardeering uwer landgenooten deelachtig worden.” Na het afleggen van den eed wensch- ten de Rijkscommissaris en de bij de eedsaflegging tegenwoordige commissa- rissen-generaal den nieuwbenoemden regeeringscommissarissen en burge meesters succes bij het vervullen van hun verantwoordelijke taak. Stafford Cripps weer te Moskou De Engelsche ambassadeur te Moskou, sir Stafford Cripps, die zich op 27 Febr. naar Turkije heeft begeven teneinde den Engelschen minister van buitenlandsche zak m Eden en den chef van den gene ralen staf Dill te ontmoeten, is gisteren met een speciaal vliegtuig van de sovjet- Russische burgerluchtvaart te Moskou teruggekeerd. Duitsche gezant te Belgrado teruggekeerd De Duitsche gezant, von Heeren, is Woensdagochtend weer te Belgrado teruggekeerd. De Engelschen te Belgrado United Press meldt uit Belgrado, dat het Britsche gezantschap de leden van de Britsche kolonie in Belgrado aangespoord heeft hun gezinnen zoo spoedig mogelijk te evacueeren. ”:x"'

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1