HAAGSCHE COURANT OPENING JAARBEURS UTRECHT BINNENLAND Zaterdag 8 Maart 1941. IN EN OM DEN HAAG STADSNIEUWS I voor VIERDE BLAD Mercurius houdt er den moed in Speciale weekeindretours gezinshoofden INRICHTING SCHOOL- EN KINDER TUINEN OP GEMEENTETERREINEN Amsterdamsche wethouders uit hun ambt ontheven SCHENKINGEN AAN DE GEMEENTE Dr. Ringers in Noord-Brabant r*s.t r No. 17820 waar T 3 OOM KOOS. Aan Duivelandschestraat, Ockenburgh, Adelheidstraat en Laakkade de Pluvierstraat 400 (school A), met 1 gang van 1 Augustus 1941. E 0 Naar de Deutsche Zeitung in den Niederlanden meldt, heeft de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsch gebied op grond van par. 3 van zijn vierde verordening nr. 108/40 betref fende bijzondere bestuursrechterlijke maatrege len van 20 Augustus 1940 de heeren mr. G. C. J. D. Kropman, F. van Meurs, D. C. Franken en Walrave Boissevain uit hun ambt van wethouder der gemeente Amsterdam ontheven. SANEERING OUDE STAD VAN NIJMEGEN B. en W. van Nijmegen hebben een voorstel aan den raad gedaan om binnen afzienbaren tijd het plan tot saneering van de oude stad tusschen Lindenberg, Grootestraat en Muchterstraat te sa- neeren. Men zal dit stadsgedeelte afbreken en naar het plan van de stichting S.O.S. weder op bouwen. De kosten zijn geraamd (inbegrepen aankoop van oude huizen) op 915.650 gulden. Men rekent ongeveer 90.000 gulden terug te ontvangen door verkoop van bouwgrond, zoodat de kosten ruw geschat op 825.000 gulden blijven. Hiervoor wil de gemeente aan het Rijk een rentedragend voorschot vragen in den zin der Woningwet, tot een bedrag van 825.000 gulden, zoomede een bijdrage ter betaling van rente en aflossing tot een jaarlijksch bedrag van 17.500, d.i. de helft van het geraamde jaarlijksche tekort, De gemeente zal een gelijk bedrag bijdragen. ONDERRICHT IN DE DACTYLOSCOPIE Uitgaande van het hoofd der inspectie van de Bevolkingsregisters te den Haag wordt voor de gemeenteambtenaren en de gemeentepolitie rond de hoofdstad momenteel een cursus in de dacty loscopie gegeven, in verband met de komende invoering van de persoonsbewijzen. De leiding van dezen cursus berust bij de afdeeling dacty loscopie van de Amsterdamsche politie. Het on derricht heeft plaats in de voormalige jeugdher berg „Vondelhof” aan de Frederikstraat te Am sterdam. Binnenkort zullen ook in andere steden deze cursussen worden georganiseerd. leeraar G. J. Brakkee of zooveel korter, als noodig mocht blijken die van F. W. van der Spek van 27 Januari 1941 af, ge durende de afwezigheid wegens verlof van den leeraar T. van Leening of zoo veel korter, als noodig mocht blijken die van mej. J. Ch. Verjaal en Ch. L. Scia- rone van 24 Januari af, gedurende de af wezigheid wegens verlof van den leeraar H. Godthelp of zooveel korter, als noodig mocht blijken die van C. Oskam van 9 Januari 1941 af, voor den verderen duur van het schooljaar 19401941 of zooveel korter, als noodig mocht blijken; die van mej. M. H. van Mieren I^oovenstijn, G. J. de Voogd en F. van der Laan, onder scheidenlijk van 7 Januari, 25 Januari en 18 Januari 1941 af, gedurende de afwe zigheid wegens ziekte van de leeraren Th. H. Schouten, A. Poldervaart en C. Vis of zooveel korter, als noodig mocht blijken. OPENBAAR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS Met den aanvang van het schooljaar 19401941 hebben B. en W., evenals vorige jaren, een aantal leerkrachten tij delijk te werk gesteld aan de avond- nijverheidsschool voor jongens, ter voor bereiding tot de visscherij school te Sche veningen Ingevolge het bepaalde bij artikel 23 der Nijverheidsonderwijswet moet de Gemeenteraad deze leerkrachten alsnog benoemen. B. en W. stellen derhalve, na goed keuring door den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming, den Raad voor aan de avondnijverheidsschool voor jongens, ter voorbereiding tot de vis- scherijschool te Scheveningen, voor na te noemen tijdvakken of zooveel korter, als noodig mocht blijken, te benoemen tot tijdelijk leeraar in vakteekenen F. J. J. Feieraben’d, van 1 tot en met 21 Decem ber 1940de behandeling van den scheepsmotor N. de Jong, van 1 Decem ber 1940 tot en met 30 November 1941 smeden en bankwerken M. J. Mol, van 27 Januari tot en met 30 November 1941 Bankwerken W. Posthumus, van 8 De cember 1940 tot en met 30 November 1941 electrotechniek W Reijngoud, van 1 December 1940 tot en met 30 Novem ber 1941 breien en boeten T. Korving, van 20 Januari tot en met 16 Februari 1941. Voorts deelen B. en W. den Gemeente raad mede, dat F. J. J. Feierabend op 22 December 1940 gedurende twee jaren als tijdelijk leeraar in vakteekenen aan deze avondnijverheidsschool verbonden was. Aangezien op grond van het bepaal de bij artikel 6 van het Rechtspositie besluit N.O. 1935 deze tijdelijkc leer- Indien zij werken buiten de plaats hun gezin vertoeft De persdienst van het N.V.V. meldt ons De met 1 Maart ingegane verhooging van de reizigerstarieven bij de Nederlandsche Spoor-» wegen beteekent voor tallooze arbeidsters en arbeiders, die werkzaam zijn buiten de plaats, waar hun gezin of ouders vertoeven, een groote handicap, aangezien een groote categorie niet in staat is het reisgeld op te brengen. Een en ander was voor het N.V.V. aanleiding zich te wenden tot de Nederlandsche Spoorwegen, met het ver zoek de belangen van deze arbeidsters en arbei ders in het oog te houden. In antwoord op dit verzoek van het N.V.V., heeft de commercieele afdeeling van de Nederlandsche Spoorwegen toe gezegd de invoering van een tijdelijk speciaal tarief voor gezinshoofden te zullen bevorderen. Hierbij zullen voor gezinshoofden, die werken buiten de plaats, waar hun gezin vertoeft, een maal in de twee weken werkliedenretours derde klasse verkrijgbaar worden gesteld op de volgen de voorwaarden 1. De af te leggen afstand moet ten minste 50 k.m. bedragen en het gezinshoofd moet tel kenmale tenminste 12 achtereenvolgende dagen bij denzelfden werkgever werkzaam zijn. 2. Het looninkomen mag bruto niet meer bedragen dan 158 per maand, 36,60 per week of 6,19 per dag. 3. De werkliedenretours zijn geldig van Vrijdag tot en met den eerstvolgenden werkdag der daaropvolgende week. Bij gelegenheid van Kerstmis, Nieuwjaar en Hemelvaartsdag wordt de geldigheid afzonderlijk vastgesteld. 4. Ter verkrijging van een werkliedenretour moet de werknemer overleggen een formulier van een door de Nederlandsche Spoorwegen vastgesteld model, dat elke zes maanden vernieuwd moet worden en gewaarmerkt is door het gemeente bestuur van de woonplaats en van het gezin en door den werkgever. 5. De prijs is die der een- daagsche retourkaarten, zooals dit voorheen ook bij de weekeind-retours het geval was. Dit tijdelijk speciaal tarief voor gezinshoofden zal binnenkort worden ingesteld. B. en W. deelen den Gemeenteraad mede, dat zij de volgende schenkingen hebben aanvaard. A. ten behoeve van het Gemeentemu seum van den heer en mevr. mr. J. G. Huyser-Gesille een verzameling kunst voorwerpen, afkomstig uit Nederlandsch- Indiëvan den heer D. J. Balfoort het eenig bestaande exemplaar van het door hem samengestelde lexicon „De Europee- sche blaasinstrumentmakers” B. ten behoeve van den Stadsschouw burg van mevr. A. Roland Holst-de Meester een door haar vervaardigd por tret van Eduard Verkade van Th. Fren kel sr. een door hem vervaardigd portret van mevr. Theo Mann-Bouwmeester van P. P. Koster een door hem vervaardigd portret van Louis de Vries van Adolphe Engers een door Eduard Veterman ver vaardigd portret van den schenkervan het „Huldigingscomité Louis Gimberg” een door mej. M. Gobius vervaardigde bronzen buste van Louis Gimberg C. ten behoeve van het Museum voor het Onderwijs geschenken van verschil lende personen en instellingen. Aard der geschenken en namen der gevers zijn vermeld op een in de leeskamer ter in zage gelegde lijst. aan de openbare lagere school Hoefkade 99, met ingang van 1 Juli 1941, en aan mej. M S. van der Houven op haar ver zoek eervol ontslag te verleenen als on derwijzeres aan de openbare lagere school Koningin Emmakade 119, met ingang van 1 April 1941, en aan mej. J. Meijers op haar verzoek eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan den openbare la gere school Bezemstraat 3 (school B), met ingang te rekenen van 15 Februari 1941. BENOEMING TIJDELIJKE LEER KRACHTEN Het is noodig te voorzien in de lessen van een leeraar aan de handelsdagschool met 4-jarigen cursus, die van de waar neming van zijn functie is ontheven, van den leeraar aan de hoogere burgerscho len met 5-jarigen cursus G. J. Brakkee, die wegens ziekte afwezig is, van de leeraren aan de hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus T. van Leening en H. Godthelp, aan wie B. en W. voor en kele maanden verlof uit hun betrekkingen hebben verleend, van den leeraar aan de Gemeentelijke handelsavondscholen S. A. de Kievit, wiens werkzaamheid aan deze scholen op zijn verzoek is geëindigd, en van de leeraren aan de Gemeentelijke handelavondscholen Th. H. Schouten, A. Poldervaart en C. Vis, die wegens ziekte afwezig zijn. In verband hiermede bevelen B. en W. den Gemeenteraad aan ter benoeming aan de handelsdagschool met 4-jarigen cursus tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal en letterkunde en handelscorrespon dente A. Blok, alhier aan de hoogere burgerscholen met 5-ja rigen cursus tot tijdelijk leeraar(ares) in de Fransche taal en letterkunde mej. M. M. Thiebout en mej. A. J. M. de Vries, beiden alhier het teekenen F. W. van der Spek, al hier de Nederlandsche taal en letterkunde mej. J. Ch. Verjaal, te Rotterdam en Ch. L. Sciarone, alhier aan de Gemeentelijke handelsavond scholen tot tijdelijk leeraar(ares) in de Nederlandsche taal en handelscorrespon dente C. Oskam, alhier het boekhouden en het handelsrekenen en de algemeene handelskennis G. J. de Voogd, alhier het handelsrekenen en de algemeene handelskennis F. van der Laan, alhier. B. en W. stellen den Raad voor te be palen dat de benoemingen zullen gelden als volgt die van A. Blok van 11 Decem ber 1940 af, voor den verderen duur van het schooljaar 19401941 of zooveel kor ter, als noodig mocht blijkendie van mej. M. M. Thiebout en mej. A. J. M. de Wies vond het eenig, dat de iemand, die een kostbaar schilderijtje ontvreemdde, dit waarde volle stuk na eenige dagen door een bloemist deed terugbrengen met een mooie azalea er bij, ’t Zal je toch overkomen als ja iets gestolens zoo terugkrijgt. Er zat volgens haar iets romantisch in. Enfin, ze raakte er bijna niet over uitgepraat. Gewoonlijk, en dat moet ik haar toegeven, kost zooiets een belooning, maar om een belooning te krijgen en ook de eigendommen weer thuis be zorgd, dat is inderdaad een unicum. Jodocus vond de bloemen bijzaak er de schilderij hoofdzaak, maar hij is in figuurlijken zin altijd zoo nuchter (trouwens in letterlijken zin ookEere wien eere). Hij kon echter het romantische van Wies niet zien en ging er daarom spoedig toe over om haar te plagen met den arbeidsdienst voor jonge meisjes. Jammer, dat jij net buiten de leeftijds grens valt, zeide hij, want dat zou puik voor jou geweest zijn. Misschien maken ze wel een uit zondering voor haar, die graag willen. Altijd zoo tusschen de mannen te zitten is ook niks gedaan. Van den vroegen morgen tot den laten avond verwennen wij jou en zien je tekortkomingen op huishoudelijk en ander gebied door de vingers. Ga maar gerust eens een tijdje tusschen je eigen sexe en danwerken. Wij, d.w.z. de mannen, en de werkende vrouwen zitten altijd op onze kantoren of werkplaatsen en kennen het klappen van de zweep. Meisje-lief, ik herhaal het, dit zou puik voor je zijn. Wies is niet op haar mondje gevallen en zij diende haar neef dan ook krachtig van repliek en zeker zou ik haar antwoorden ook hebben weergegeven, ware het niet, dat het debat dreig de te eindigen in een slaande ruzie. Wie maakt er nu ook grapjes op den leeftijd van een vrouw. Geen van allen kunnen ze dat hebben. Ik stap dus ook maar van het onderwerp af, te meer daar ik nog meerdere dingen op het hart heb. Dat is dan op de eerste plaats de toestand van sommige rijvlakken in onze stad. Op het Buiten hof bijvoorbeeld en op den Scheveningscheweg vlak bij de plaats, waar vroeger de historische poort stond, schijnt de toestand voor de wiel rijders verre van prettig te zijn. Groote oneffen heden, welke het karakter van putjes en putten aannemen, zijn de nachtmerrie voor de fietsers. Zou de A.N.W.B., de wielerbond voor toerisme, zijn aandacht niet eens aan deze zaken willen besteden De bond heeft al zoo menig gevalletje en gewoonlijk met succes voor den tweewieler opgeknapt. Voor den wielrijder wordt het anders door den beperkten aanmaak van banden zaak om goed op deze onontbeerlijke dingen te letten. Jodocus heeft de verschillende raadgevingen, welke zijn gegeven om het materiaal te sparen, grondig be studeerd en hij kwam al dadelijk tot de con clusie, dat hij steeds op veel te leege banden heeft gereden. Sindsdien heeft hij zich een eigen pomp aangeschaft en staat telkens des morgens de banden te vullen tot ze bijna barsten. Aan gezien er wel meer van die enthousiastelingen als mijn neef gevonden zullen worden, heb ik speciaal de onvolkomenheden van sommige zij vlakken naar voren gebracht, want met zoo harde banden schijnt men op een volecipède zich soms flink pijn te kunnen doen. Wies (en wij ook) waren buitengewoon inge nomen met de plaat van mijnheer P. van der Hem. Ik wou, zeide Wies, dat hij eens gelijk kreeg en dat we eens zoo’n leuke klompenmode'kregen, want feitelijk is er in de mode nou nooit eens een daverende verandering, ’t Is altijd wat langer of dan weer wat korter, een andere maal mèt en een volgenden keer zonder, maar een radicaal omgooien komt zelden voor. Ik zou er best voor voelen, vertrouwde zij Jodocus toe, die er ove rigens ook niet geheel afwijzend tegenover stond, zij het dan ook uit andere overwegingen. Hij heeft namelijk altijd hooren verluiden van warme voeten in klompen en zou deswege gaarne zijn schoeisel voor warmere klompen verwisselen. Het leek hem alleen op de fiets een bezwaar. Onzin, zei Wies, alles went. Als iedereen het maar doet, doe jij ook mee en ik kan me zelfs best een schouwburgzaal voorstellen met dames, die het elegante avondklompje dragen. Enfin, wie weet wat wij dezen zomer in Scheveningen zullen zien. De Maatschappij Zeebad slaat er zeker en gewis een wedstrijd uit voor het elegante klompje. B. en W. bieden voorts de volgende voordrachten aan ter benoeming van: een onderwijzer(es) aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs A Aucubastraat 3: 1. mevr. C. J. Haring buizen, 2. J. H. Boerboom, beiden tot 1 Janari 1941 onderwijzer (es) bij het open baar- uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente; genieten thans wachtgeld ten laste van het Rijk. Een onderwijzer(es) aan de openbare legere school voor uit gebreid lager onderwijs B Doornstraat 170: 1. J, H. Boerboom, 2. mevr. C. J. Haringbuizen, beiden als boven. Op beide voordrachten zijn dezelfde namen geplaatst, aangezien de Gemeente krachtens artikel 56 der Lager-onderwijs- wet 1920 verplicht is de wachtgelders (sters) dezer gemeente ten spoedigste te herplaatsen bij het openbaar onderwijs alhier, terwijl deze twee leerkrachten de eenige wachtgelders dezer gemeente zijn. Twee leerkrachten aan de openbare school Bezemstraat 3 (school A): a. 1. mej. B. de Vries, 2. M. Ensel, 3. i. Koekoek, allen vroeger onderwijzer(es) bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente; b. 1 M. Ensel, 2 mej, B. de Vries, 3. I. Koekoek, als voren. De vogende voordrachten aan te bie den ter benoeming van: Een hoofd der openbare lagere school Zusterstraat 121 (school A): 1. J. van Nieuwenhuize, hoofd der openbare lagere school te Schore; 2. F. A. Pen, leeraar aan de machinistenschool te Enschede; 3. A. van Raamsdonk, onderwijzer bij het bijzonder lager onderwijs te ’s-Graven- hage. Een hoofd der openbare lagere school Zuidwal 47 (school B): 1. C. M. Lanooy, onderwijzer bij het openbaar lager on derwijs te ’s-Gravenhage; 2. G. M. D. van Loon, als voren; 3. H. A. Wolters, onderwijzer bij het lager onderwijs te ’s-Gravenhage. Een hoofd der lager-onderwijs-kop- school Ferdinand Bolstraat 130: 1. A. van Raamsdonk, onderwijzer bij het bijzon der lager onderwijs te 's-Gravenhage; 2. G. Dijkstra, als voren; 3. G. M. D van Loon, onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs te ’s-Gravenhage Zij stellen den Raad voor bedoelde be door hen te bepalen dag. J. Klouwen te Groningen heeft mede gedeeld, dat hij zijn benoeming bij raads besluit van 6 Januari 1941 tot hoofd der lager-onderwijs-kopschool Ferdinand Bolstraat 130 niet wenscht te aanvaar den B. en W. stellen den Raad voor de benoeming van J. Klouwen in te trekken. Tenslotte stellen zij den Raad voor: straat 49, over te plaatsen naar die aan» om wegens het bereiken van den 60-jari- in-i gen leeftijd ervol ontslag te verleenen Vries van 7 Januari 1941 af, gedurende ^kracht in vasten dienst moet worden be- daarom •aan H. F. Hoevenagel als onderwijzer -de afwezigheid wegens ziekte van denjnoemd, dragen zij F. X X Feieraben*Lsluiten. BENOEMING, OVERPLAATSING, ONT SLAG EN INTREKKING BENOE MING ONDERWIJZEND PERSONEEL B. en W. stellen den Gemeenteraad voor: mej. T T. A. Boekhout, onderwijzeres aan de openbare lagere school Bezem straat 3 (school A), over te plaatsen naar die aan de Pluvierstraat 400 (school A), met ingang van een nader door hen te bepalen dag; mej. J. E. M. den Otter, onderwijzeres aan de openbare lagere school Bezemstraat 3 (school B), over te plaatsen naar die aan het Alberdingk Thijmplein 33 (school A), met ingang van een nader door hen te bepalen dag; C. den Boer onderwijzer aan de openbare lagere school Stortenbekerstraat 10, over te plaatsen naar die aan de Keppler- straat 301, met ingang van 1 Maart; mej. N Roosloot, onderwijzeres aan de open bare lagere school Stortenbekerstraat 10, noemingen te doen ingaan op een nader over te plaatsen naar die aan de Wees- perstraat 89 (school A), met ingang van 1 Maart 1941; A. Verburg, hoofd der openbare lagere school aan de Terwes- tenstraat 105, over te plaatsen naar die aan de Weesperstraat 87 (school B), met ingang van een nader door hen te bepa len dag; J. Walda, hoofd der openbare lagere school Wilhelmina van Pruisen- De algemeen gemachtigde voor den wederop bouw, dr. ir. J. A. Ringers, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de Noordbrabantsche gemeenten Zevenbergen, Roosendaal en Etten, om zich op de hoogte te stellen van de vorde ringen van den herbouw. Het bleek, dat de wederopbouw in deze plaatsen op bevredigende wijze voortgaat. Een groot gedeelte der nieuw te bouwen panden is reeds in uitvoering. Zooals B. en W. den Raad in hun prae- advies van 27 Februari 1940 (gewijzigd bij hun praeadvies van 19 Maart 1940) mededeelden, hadden zij den directeur der Gemeentelijke School- en Kindertui nen opgedragen om, in overleg met zijn ambtgenooten van den Dienst der Stads ontwikkeling en Volkshuisvesting en der Gemeenteplantsoenen, na te gaan, welke gemeenteterreinen in aanmerking zouden komen om tijdelijk of blijvend tot schooi en kindertuin te worden ingericht, zulks teneinde de lichamelijke opvoeding en de geestelijke ontwikkeling van de school kinderen te bevorderen. Ter voldoening aan deze opdracht heeft de directeur der Gemeentelijke Schooi en Kindertuinen destijds, bij zijn advies van 29 November 1939. een negental ter reinen aangewezen, welke voor het beoog de doel geschikt zouden zijn. Met het oog op de daaraan verbonden kosten heeft de Raad, overeenkomstig het voorstel van B. en W., in zijn vergade ring van 1 April 1940 besloten om voor- loopig slechts de achter het Lindoduin (bij de Doornstraat) en aan de Tholen- schestraat gelegen gemeenteterreinen te bestemmen tot school- en kindertuin. Thans hebben B. en W. van den direc teur dezer tuinen het voorstel ontvangen om verder te gaan met het bestemmen van daarvoor geschikte terreinen tot school- en kindertuin. Blijkens dat voor stel komen daarvoor thans in aanmerking de terreinen aan de Duivelandschestraat, bij de buitenplaats Ockenburgh, aan de Adelheidstraat en aan de Laakkade. Door het in exploitatie brengen van deze ter reinen als school- en kindertuin zal aan onderscheidenlijk 200, 350, 350 en 250 kin deren een schooltuintje ter bewerking kunnen worden gegeven en zullen boven dien de belangen van de voedselvoorzie ning worden gediend. B. en W. zijn van meening, dat op den Ongeslagen weg moet worden voortgegaan en dat er alle aanleiding bestaat om de genoemde terreinen tot school- en kinder tuin te bestemmen. De kosten van inrichting raamt de directeur op onderscheidenlijk /2130, 1 3950, 1700 en 1300 die van de exploitatie als school- en kindertuin op onderscheidenlijk 1380, 2680, 1710 en <1460 per jaar. voomoemd aan den Gemeenteraad voor ter benoeming tot leeraar in vasten dienst aan deze school, met ingang te rekenen van 22 December 1940. ONTWIKKELINGS- EN ONTSPAN- N IN GSVEREENIGIN G VAN H.T.M.-PERSONEEL Op 1 Maart j.l. kwamen de besturen bijeen van de Haagsche Tram Harmonie, het Haagsche Tram Mannenkoor, de Haagsche Dilettantenvereeniging „Het Tooneel”, de voetbalvereeniging „H.T.M.” en de Commissie voor Vreemde Talen, alle instanties bestaande uit personeel van de N V. Gemengd Bedrijf H.T.M. In deze bijeenkomst werd de wenschelijk- heid van een nauw samengaan besproken. Hiertoe werd opgericht de „Ontwikke- lings- en Ontspanningsvereeniging van H.T.M.-personeel”. Het bestuur werd als volgt samengesteld H. J. Bordewijk (too neel), K. de Jong (zang), J. Nijenhuis (muziek), A. Th. J v. d. Beek (voetbal) en E. Vogel (vreemde talen). Tot voor zitter werd de heer A. G. Peterse ge kozen. Maatregelen zullen genomen wor den om tot een grooteren bloei te komen van de takken ontwikkeling, kunst en sport. Getracht zal worden van „De Trambode” een goed blad voor tramper soneel, tevens officieel orgaan van de vereeniging te maken. BENOEMING VAN SCHATTERS Krachtens de artikelen 3 en 10 van de Verordening op de Gemeentelijke Hypo theekbank, het Rijkshypothekenfonds en het Noodhypothekenfonds geschieden de schatting van de waarde en het onder zoek betreffende den staat van het onderpand ten behoeve van deze instel lingen door een of meer deskundigen, door den Gemeenteraad telkens voor den tijd van twee jaren te benoemen. Op 22 Maart 1941 zal de termijn van twee jaren verstreken zijn, voor welken de Raad ia zijn vergadering van 13 Maart 1939 schat ters heeft benoemd. Ter voorziening in deze vacatures dragen B. en W. den Raad voor het volgend tweejarig tijdvak, ingaande 22 Maart 1941. de volgende dub beltallen voorI. a. W. Biever, b. G. RemeyerII. a. C. Bevelander, b. L. Kok. VERHURING WINKEL TORENSTRAAT no. 136 De heer J. Waisvisz, aan wien krach tens raadsbesluit van 1 April 1940 de win kel Torenstraat no. 136 tot en met 30 April 1941, tegen een huurprijs van 840 per jaar is verhuurd, heeft verzocht dezen winkel na laatstgenoemden datum vo<w een jaar tegen denzelfden huurprijs 6 huur te mogen behouden. B. en W. heb ben daartegen geen bezwaar en stellos daarom den Raad voor, daartoe to

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 13