Maaq- A. Sobrinos G. BLOM p npspaeder van Dr.O.DUBOIS geeft direct verlichting bezwaren BIOSCOPEN UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN dan De Avondschool 1—LL-HAAGSr’TTF cnrPAKT 8 Maart 1941 pag. bl. 2 DUITSCH LANDGERECHT ONDERWIJS EN KERK Nu nog Openlucht overpeinzingen in de avondstond 2e Berkëï,' «eb. den Bos, geb. van Doctor Pluizet PALE DRY SHERRY De Sherry vóór kenners een cijfersommetje IWIZnADvan GOUD ZILVER I n r\UUr JUWEELEN Waar of niet waar? RECLAMES. en ds. J. B de Neef. tooid hadden. De bijeenkomst werd heer niet een Gezellenzaal 46 Sleutel op de les van j.l. Donderdag. geheel openhartig niet. 1 2. nuttige Hoeveel Is: (7,875 2,1875 x 2,4) 2,1875 4,85 7. N .V. H E R M SS E CO S IMP. E EXP. Ml|. DIN HA AG BAPTISTE GEMEENTE 's-GRAVENHAGE OOST, VERSPREIDING VAN OPHITSENDE GEDICHTEN EN LASTER OVER BOMMEN WESTLAND DE WESTLANDSCHE VEILINGEN binnenlandsch en het Ufa- zal de het De 1 hage-Oost mocht onlangs haar tienjarig bestaan herdenken. Zij omvat o.m een achttal vereenigingen voor het werk onder Weer drie veilingdagen De bij den Bond Westland aangesloten groente- en fruitveilingen zullen met in gang van Maandag a.s. weer driemaal per week gaan veilen, zulks in verband met den toenemenden aanvoer van tuinbouw producten Tot nu toe werd slechts twee maal per week geveild. De veilingdagen zijn weer bepaald op Maandag, Woensdag en Vrijdag Dejaarlijkscheafdeelings- vergadering van de afd. Voorburg van het Nederlandsche Roode Kruis wordt gehouden op Woensdagavond 12 Maart in Restaurant Vronesteijn te Voorburg. WASSENAAR WINTERHULP NEDERLAND 2.88 7,2 2,25) 18,993 3.9 Het antwoord is een geheel getal, bestaande uit 1 cijfer. Dr PLUIZER. door het toekennen van een van 400, k„.. - k' heropend worden in de Laan van N. O. Ein- Orlq. verpak.f125, bij Apoth.enDroq. De collecte-opbrengst en de steunverleening De huis- en straatcollecte, welke op 28 Februari en 1 Maart j.l. is gehouden, heeft in de gemeente Wassenaar 924.07 opgebracht. Hierbij zijn inbegrepen de giften, welke in den loop der maand Februari op de girorekening zijn gestort. Te Wassenaar heeft Winterhulp tbt op heden steun verleend aan 145 gezinnen met een totaal van 755 gezinsleden. In totaal werd aan deze gezinnen 1583 aap waardebonnen verstrekt. Binnenkort zal wederom een bedrag van 1000 aan waardebonnen in Wassenaar aan behoef tige gezinnen worden verstrekt. A. s. Woensdag zal in het ge meentehuis te Wateringen de ijk en her ijk van maten en gewichten plaats vin den. J. R Verhoeff. 69 j ongeh 38 j - A van C. W. Bosman. 64 j ren, man van C. C. Boxman, 67 j. de Hildebrand en Lizzi Waldmuller flirt hij, heult hij en speelt hij de „bel-ami”, dat het een lust is. En het grappigste is eigenlijk, dat nog een andere vrouw met dezen charmanten aller filmacteurs gaat strijken. „Bel-ami” is het aange wezen recept voor een slecht humeur of een trieste stemming. Het voorprogramma bevat Nederiand- sche actualiteiten van Profilti, een mu ziekfilmpje „Zwarte oogen” en een berg- sport-filmpje „Lief en leed in de ber gen”. CASINO Na een afwisselend voorpro gramma volgt hier de vertooning van het buitengewoon boeiende filmwerk „Ver vaagde sporen”. Deze film werd vervaar digd naar een ware geschiedenis, die plaats vond tijdens de eerste „wereldten toonstelling". die in 1867 te Parijs gehou den werd. Teneinde een paniek te voor komen onder de twee millioen menschen die Parijs op dat oogenblik herbergt, moet een sterfgeval tengevolge van de pest, tot iederen prijs geheim gehouden worden, zelfs voor de dochter van de overledene Dit is natuurlijk niet eenvou dig en geeft aanleiding tot «zeer tragische tooneelen. De voornaamste rollen worden op uitstekende wijze gespeeld door Kris tina Soederbaum en Frits van Dongen. CENTRUM. Willy Forst, de film-mensch par excellence, bewerkte en regisseerde „Bel-ami”, terwijl hij er bovendien de trspreiding van beleedigende geschriften. Voor het Duitsche Landgerecht heeft voorts terechtgestaan een 19-jarige leer- lingkelner uit Utrecht, wien bij strafbevel twee maanden gevangenisstraf is opgelegd wegens het aan anderen laten lezen van voor Duitschland beleedigende geschriften. Beklaagde zeide de geschriften van een ander te hebben gekregen en ze slechts aan twee collega’s te hebben laten lezen. Hij heeft den ernst daarvan destijds niet ingezien De Generalstaatsanwalt dr. Koblitz merkte in zijn requisitoir op, dat deze pa pieren oorlog thans eindelük moet ophou den, opdat de rust in het land niet langer worde verstoord. Om anderen voor het na volgen van dergelijke acties af te schrik ken. zijn hooge straffen noodig. In dit geval ware echter nog rekening te houden met de jeugd van beklaagde. Dit doende vond dr. Koblitz de opgelegde straf geheel in overeenstemming met het gepleegde feit en vroeg hij bevestiging er van. De rechter, de heer Joppich overwoog in de motiveering van het vonnis, dat be- klaagde nog zeer jeugdig is en als ge volg daarvan de draagwijdte van zijn daad niet heeft ingezien. Voor dezen keer wilde de rechter, den beklaagde nog niet in de gevangenis helpen en veroordeelde hem tot een geldboete van 25 gulden, daarbij de hoop uitsprekende, dat deze vervolging voor beklaagde een goede les voor de toe komst moge zijn. W.B. zal de V.V.V. Naaldwijk te Naald wijk een filmavond or^aniseeren op 25 Maart a.s. Burgerlijke stand van Wateringen BEVALLEN: M. J. Duijnisveld.^geb. Rimmelzwaan, d. OVERLEDEN: P. J. Bastings, 19 j. H. A. C. Jansen, 9 w. - A. A. H. v. d. Berg, echtgen. van N. J. Verburg, 25 j. - E. v. d. Land, echtgen. van T. van Voorburg. Ondertrouwd: J. W. Pal- man en G. Trotsenburg. - H. H. Bots en E. M V Vroom. - A. P A. Jonkers Both en Th. M Scheffers. - W. M. Weeda en C. v d. Gun - C. du Chartinier en M. A. L. van den Bosch. Bevallen A. A H. C. Willems, geb. van Heijningep,4Z. - E. J. Kooijman, geb. M J. Oudshoorn. geb. H. M. Teppema, Swane. geb. D C. den Baas, geb- - J.' MACHTSMISBRUIK VAN POLITIE AGENT Voor den Rotterdamschen politierechter stond terecht de 31-jarige agent van po litie le kl. A. Th. Joh, N. te Hillegers- berg. die dezer dagen door de rijksre- cherche is gearresteerd, verdacht van machtsmisbruik tegenover eenige winke liers te Hillegersberg. die hij onder dwang van zijn positie had bewogen tot verkoop van koffie, thee en vet zonder afgifte van de noodige distributiebonnen. Getuigen-winkeliers verklaarden onder druk tot deze transactie te zijn gekomen. ROXY. Hans Albers alias sergeant Berry, de schrik van de onderwereld te Chicago, weet snel op te klimmen tot inspecteur, dank zij zijn moedig optreden en vlug reageeren. Bij de Mexicaansche grens is hij ook weldra de man, waar iedereen die de revolver nogal los in den holster draagt ontzag voor heeft Deze rol is als geschapen voor Hans Albers, die op zijn eigen wijze de bezoe kers weet te boeien. Het is een film met spanning en avontuur, terwijl de humor evenmin vergeten is. Een uitgebreid en vroolijk programma ging vooraf. SEINPOST. In dit theater speelt deze week de groote Ufafilm „De postmees ter”, een grootsche creatie van Heinrich George, die de titelrol vervult. Dunja, de dochter van den postmeester, het leverv in de eenzaamheid moe. laat zich door een officier overhalen hem te vol gen naar Sint Petersburg. Zijn trouwbe lofte komt hij echter niet na, zij verlaat hem en zinkt steeds dieper. Als haar vader haar komt bezoeken, weet zij den officier nog tot een pseudo-huwelijk over te halen, magr na het vertrek van haar vader kan zij het bedrog niet langer dra gen en maakt een eind aan haar leven. Vooraf het gebruikelijke nieuws en een cultuurfilm’ AMICITIA opent het uitgebreid voor programma met een aardig teekenfilmpje met de wildste fantasieën „Krazy’s blik in de toekomst’’, gevolgd door de actuali- D teiten van „Ufa”, waarna een natuurfilm met de meest vreemdsoortige dieren van den bodem der zee en vervólgens nog een echte gooi- en smijtfilm „Mode Artis- tique”, waarom erg werd gelachen. Na de pauze wordt de hoofdflim vertoond „Mannen in het zadel”, met in de hoofd rollen Brigitte Horney, Willy Eichberger en Attila Hörbigereen prachtige en spannende rolprent met schitterende op namen en kleederdrachten, met op den achtergrond de weemoedige zang en mu ziek der Bosnieërs. VIJFTIG JAAR BLOEMBOLLEN CULTUUR IN HET WESTLAND Gisteren herdacht de afdeeling West- I land der Algemeene vereeniging voor I bloembollencultuur haar 50-jarige be- I staan. Het bestuur dezer vereeniging I heeft zijn zetel te ’s-Gravenzande. Naast zijn intensieve groente- en fruitteelt I heeft het Westland namelijk ook een I bloemen- en bloembollencultuur van be- I teekenis er de laatste jaren bijgekregen. I Van 1920 tot 1930 was het voor de West- landsche bollenkweekers een gouden tijd. I De tulpencultuur in het Westland heeft 1 een uitstekenden naam en op verschillen- I de tentoonstellingen zijn de Westlandsche- I bolproducten geëxposeerd. In verband met de tijdsomstandigheden I heeft men van een uitgebreide feestelijke I viering van dit gouden jubileum afgezien. I De te Naaldwijk geh ouden collecte voor de Winterhulp heeft 196.26 opgebracht. In de Gezellenzaal te Naaldwijk heeft de R.K. Volksbond een ontwikkelingsavond gehouden. Nadat de heer W. Tetteroo de aanwezigen welkom had geheeten, sprak de heer E. Franke over „Het probleem der vrije tijdsbe steding en veredeling van het ontspan ningsleven’. Vervolgens gaf de Poeldijk- sche mondaccordéonclub onder leiding van den heer Th. Zuiderwijk eenige nummers ten beste. POELDIJK WATERINGEN Jaarvergadering Groente- en Fruit veiling Onder leiding van den heer R. Kra mers hield de Groente- en Fruitveiling- vereeniging „Wateringen e. o.” haar I jaarvergadering. De voorzitter wees in I zijn openingswoord op de moeilijkheden, I waarmede de tuinbouw heeft te kam- I pen en herdacht het overlijden van den I oud-voorzitter, den heer J. Vis. Bij de I bestuursverkiezing werd de heer L. Win- I kels herkozen en tot afgevaardigden be- I noemd de heeren K. de Baan en P. v. d. I Knaap. Bij de rondvraag wees de heer I de Baan op de onjuiste steunverleening I voor de stookdruiven. De voorzitter I merkte op. dat het bestuur ih deze on- I middellijk bij de bevoegde instanties I stappen had ondernomen. De vergade- I ring ging accoord met een salarisver- I hooging voor het bestuur. Van 17 Maart I af zal driemaal per week worden ge- I veild. THALIA. Als hoofdfilm staat het bijzon dere Tschechische filmwerk „Het schot in de Opera” op het programma. Het verhaalt ons het succes van «een jong en veelbelovend violiste. Zij trekt tezamen met een zanger de wereld door, maar hierdoor ontstaat er een verwijdering tusschen haar en haar jeugdvriend. Het geheel is op kunstzinnige wijze verwerkt, terwijl er verschillende goede vioolsoli te beluisteren vielen. ‘Frederike Seidel en Stefan Hossa hadden de hoofdrollen. Vooraf het verzorgde bijprogramma met een teekenfilm en een paar zeer komische kluchten 1. O, ja, meer dan eens staan de zon en de maan tegelijk aan de hemel. De maan „schijnt” dan niet, want het felle zonlicht verbleekt haar tot een witte schijf of sikkel. Let er maar eens op. Bovendien kan je er elke avond de voor pagina van deze courant op naslaan Rechts bovenaan vind je elke avond een serie gegevens over op- en ondergang van zon en maan. Verdiep je daar eens in! 2. De vraag: „Waarom schijnen de sterren alleen 's nachts maar”? is een beetje verwar rend. Want de sterren schijnen (stralen licht uit) niet alleen 's nachts, maar ook overdag. Alleen wordt het sterrelicht overdag totaal weggestraald door het zonlicht, zodat de ster ren schijnbaar verdwijnen. Maar dat is slechts’schijn. Tij dens zonsverduisteringen ge beurt het wel eens, dat de ster- DE LIER Woensdag 12 dezer, des na- middags te 2 uur, zal er bij dr. Schep- man gelegenheid zijn tot inenting en her- inenting tegen pokken. De heer S. Voorberg, tijde- lijk ambtenaar ter secretarie te De Lier, is benoemd ter gemeentesecretarie van Voorschoten. LOOSDUINEN GisteravondkwamdeLoos- duinsche Wijk- en Ziekenverpleging in jaarvergadering bijeen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat hoe wel de financieele toestand niet ongun stig is te noemen, dit jaar toch aan de leden om een extra-bijdrage zal moeten worden gevraagd. Zuster J. Schaberg gaf een overzicht van hét werk, door de vereeniging verricht. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. v. d. Gaag en tot bestuursleden de heeren D. Hulbos en A. Lock. NAALDWIJK maanden met aftrek van het voorarrest (sinds 15 November). Beklaagde merkt op, dat zij geenszins den opzet heeft gehad ophitsende geschrif ten te verspreiden en daarom vraagt ze vrijspraak subs, een lichte straf. Rechter Joppich heeft daarop beklaagde overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. In de motiveering van het vonnis betoogde de rechter met klem, dat aan den papieren oorlog een «eind moet komen, want de propagandistische waarde daarvan is grooter dan beklaagde denkt Men kan de Duitsche Weermacht niet straffeloos beleedigen. Dat spreker een zoo milde straf heeft opgelegd, is geschied uit overweging, dat beklaagde alles vol mondig heeft erkend en i is gewees* ASTA De vroolijke en zeer amusante film „Rosen in Tirol”, naar de bekende operette „Der Vogelhandler” van Carl Zeiler, met geestig spel, komische lief desverwikkelingen, goede muzikale frag menten. het geheel met veel zorg gere gisseerd. is natuurlijk geprolongeerd. Want met deze luchtige geschiedenis, zoo vlot en charmant gebracht en over de ge- heele linie verdienstelijk muzikaal ge ïllustreerd. kan men zich zeker amusee- ren. Al was 't alleen al met de drie be kende artisten Hans Moser, Leo Slezak en Theo Lingen, wier vertolkingen de ge- wenschte humoristische uitwerkingen niet missen. De uitbeelding der drie hoofdrol len is bij Marte Harell. Theo Danegger en Johan Heesters in zeer goede handen. CAPITOL Eén van de aardigste Neder landsche films zien we weer terug en wel „De familie van mijn vrouw”, waarin o.a. medewerken Johan Kaart jr., Sylvain Poons, Tilly Périn en Loesje Bouwmees ter en niet te vergeten Gusta Chrispijn- Mulder, in een pracht van een schoon- moedersrol. Het is een humoristische ge schiedenis, vol komische misverstanden, waarbij men geen gelegenheid krijgt een rustig gezicht te trekken. De zingende illusionist-goochelaar Crochet treedt op het tooneel op met een repertoire van ver bazingwekkende trucs, die het publiek beurtelings verstomd doen staan en doen schateren van het lachen. Een langdurig applaus beloonde den vingervluggen kun stenaar voor zijn prestaties. Ufa-wereld- nieuws gaat vooraf. APOLLO: Het geld, dat stom is... of zoo redeneert directeur Moorman (Cor Ruys) van de groote firma Ifi: als ik den kaslooper Brand, die 50.000 heeft gestolen en die zoo listig heeft veilig ge steld, tot mededirecteur benoem heeft mijn wankel bedrijf weer credietwa'ardig- heid. Dé eenvoudige Brand accepteert de hooge positie, zint op groote sociale plannen en begint te vergeten, dat hij nog voor kort kaslooper was. Zijn dochter opent hem de oogen en Brand bereidt dan den heer Moorman der grootsten schok van zijn leven, als hij hem mede deelt, dat hij het geld niet gestolen, doch inderdaad verloren heeft, zooals hij altijd beweerd heeft. Herman Bouber speelt een grootsche rol in deze kernachtige Nederlandsche comedie, op voortreffelijke wijze bijge staan door Cor Ruys, Rini Otte en Mat- thieu v. Eysden. A_s- Maandag 10 Maart wordt te Poeldijk nog te 11 uur geveild, doch van Woensdag 12 Maart af begint de vei ling s morgens te half elf. RIJSWIJK „Groene Kruis” In het GebouW voor Chr. en Soc. Be langen hield de afd. Poeldijk van het Groene Kruis haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer F. Vos kamp, die de aanwezigen welkom heette. De secretaris, de heer Jac. de Zeeuw, bracht het jaarverslag uit. waaruit o.a. bleek, dat door 30 gezinnen gebruik was gemaakt van verplegingsartikelen. De penningmeester, de heer G. J. M. Scholten, bracht verslag uit van den fi- nancieelen toestand. De inkomsten be droegen 167.48. de uitgaven f 159.35. zoodat er een batig saldo was van ƒ8,13, wat met het saldo op het Spaarbank boekje ad ƒ2738.73 een bezit maakt van 2746.86 De heer H. Troost werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen. Daar de heer F. Voskamp wegens vergevorderden leef tijd niet meer als bestuurslid in aanmer king wenschte te komen, werd in zijn plaats benoemd de heer R. C. Kuivenho- ven. Op voorstel van den heer R. Kui- venhoven werd de contributie voor het Groene Kruis verlaagd van 1 op 50 ets, terwijl die voor de Wijkverpleging op 1 gehandhaafd bleef. Tevens werd besloten aan den schei denden voorzitter, die 29 jaar lid van het bestuur is geweest, een aandenken te schenken. JUWELIER PLAATS 9 - DEN HAAG Telefoon 115221 Zeg van de hieronder staande zinnen of ze een waarheid of een onwaarheid bevatten Roald Amundsen is de ontdekker van de Noordpool. Zuidoostenwind is in ons land de meest heersende. 3. De hoofdstad van Iran is Bagdad 4. «Messing, oftewel geelkoper, be staat uit rood koper en zink. 5. Maanverduistering ontstaat, door dat de aarde tussen zon en maan instaat en zodoende het voor de maan bestemde zonlicht onder- schept. 6. Sint Maarten wordt gevierd op 11 December. ”an een partij eieren (1200 «tuks) waren er 150 bedorven. Dat is dus 12} STUDIO. In ..Barcarolle” treden minder dan 3 sterr.en op: Gustav Fröh- lig, Lida Baarova én Willy Birgel Zij vormen het dramatische trio in dit stuk, dat den strijd weergeeft van twee man nen om een vrouw, ditmaal met als ach tergrond Venetië, de gondelstad. Tijdens het Barcarollefeest. temidden van de fui vende menigte, zoekt de schoone Giacin- to vergetelheid in de armen van een min naar, die haar, om een weddenschap te winnen, achtervolgt. Maar hij verliest de weddenschap en moet daags daarna een duel aangaan met den wraakzuchtigen echtgenoot, die zijn tegenstander zonder pardon tegen den vloer paft. De film ver wekt stijgende spanning. Zij wordt voor treffelijk gespeeld en is verzorgd met meeslepende muziek uit een bekende opera. Het bijprogram bevat o.a. een ko misch filmpje en een prachtige dieren film in kleuren CORSO. In di.t theater draait deze week „Burgemeester comediant”. Een burge meester van een kleine stad is een ware potentaat. Hij wil den nieuwen tijd tegen houden en verbiedt electriciteit en schouwburg. Hierover ontstaat groote ontevredenheid. De burgemeester wordt echter belachelijk gemaakt door zijn «dub belganger, die aan de zwier gaat. Hij tracteert iedereen, maakt gekheid met1 REMBRANDT Twee Columbia-shorts verleenen het nieuwe programma bijzon dere aantrekkelijkheid één hiervan wekt op tot community-singing en de andere geeft een fascineerend beeld van de ont wikkeling van de luchtvaart. Voort treedt op het bekende Hawaiian- ensemble „The Kilima Hawaiians”, meesters van zoete, melodieuze klanken tegen een ondergrond van straf, be- heerscht rhytme. De hoofdfilm „Was ik maar nooit getrouwd”, is een huwelijks- comedie. vol humoristische verwikkelin gen, welke aan het eind het record-cijfer van vijf happy-ends brengt. Kathe von Nagy, Georg Alexander, Paul Kemp. Lu cie Englisch -e.a. vormen de pikante ver tegenwoordigers van de hoofdpersonen. REX. De Nederlandsche film ..Pygmalion” blijft nog steeds in de belangstelling van het. filmlievend publiek staan. Men zal zich derhalve in de komende dagen we derom kunnen amuseeren met deze bij zonder geslaagde bewerking van Shaw’s verhaal, waarin Lilly Bouwmeester zulk hoofdrol in speelde. Met Ilse Werner, Hil- een grootsche creatie geeft van juffrouw Doolittle. Niet minder verdienstelijk spel geven John de Meester. Verkade van Eys- den te zien. Reeds vele malen hebben wij in deze kolommen vol waardeering over deze briljante en geestige filmproductie rfocor, av» *7 «xJ 1 - -1 Heijningep.az. Doeslaar. z. Hooijmans, d. - A. L. L. geb. Muskens, z. - W. M. Brüheim, geo. de With. z. - E. Ch. van Bardofskij, d. - A. A. van i de Haan, d. - J H. J. M v d .Steen, z - F L - de Bie. d. - L Sanderse. geb. Brasser, z - P K. Pippel, geb Molenaar, z. - Kalisvaart, geb v d Sar. z. t. r Overleden: A. Radix, wed van F u j Benz. 86 j - B. J. Reeser, ongeh., E. Vellekoop. vrouw van P Boers^ w j- A C A Grootenboer. wed. van H J^- Schmier, 72 j, - M. J de Wolf wedRoer> der Linde, m»'1,’' - W. Ph. van Buna* CINEAC: Het is een rijke verscheiden heid, welke het nieuwe programma biedt en, wat meer telt, eveneens van voortref felijke kwaliteit. „Het zeilschoolschip” schildert in fraaie beelden de opleiding aan boord van een Duitschen driemas ter, waar de jongens nog volgens het regime, dat goede zeelieden kweekt, wor- dan klaar gemaakt voor hun beroep. Teer van tint en mooi van compositie is de kleurenfilm van de Alkmaarsche kaas markt. Knap zijn de vruchtenopnamen. Andy Clyde brengt vroolijkheid met zijn avonturen als miskend echtgenoot, die door zijn goedheid in zware perikelen geraakt Van de teekenfilm „Apenrhyth- rpe” dient afzonderlijk vermeld de uitste kende muziek. Zoo is er geraffineerd knap de St. Louisblues in verwerkt. Uit gebreid binnen- en buitenlandsch nieuws completeeren het programma, dat als al tijd aardige dingen voor jong en oud brengt. CITY: „Hoera er is een stamhouder” is een vroolijke film, over een zorgeloos, éharmant en een tikje ondeugend onder werp. Een film, die men met een geamu- seerden glimlach volgt. Het onderwerp speelt in een kleinen Duitschen staat, in Heinrichsburg, waar men al lang tever geefs naar een stamhouder der dynastie uitziet Kathe Gold, Richard Romanowsky, Erika v. Thellmann, Gustav Knuth en Theo Lingen vervullen de hoofdrollen en hun namen garandeeren een goede film Trouwens de regisseur Hans Steinhoff (o.a. bekend door zijn Robert Koch-fi’m) is een der beste spelleiders van dezen tijd. Een interessant voorprogramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Hierbij trok o.m. de aandacht de stereofilm, een nieuw procédé, dat geheel nieuwe perspectieven opent voor de toekomst der cinematogra fie en waarvan dr. Burkhardt uit Luzern de uitvinder is vrouwen, meisjes, jongens alsmede een zangkoor en een mandolineclub. Het mee- ’■endeel van deze vereenigingen bestaat weneens tien jaar. Het ligt nu in het oornemen om dit feit gemeenschappelijk s herdenken in een drietal openbare bij enkomsten, welke op Tweeden Paaschdag m het gebouw ..Musica” zuller gehouden' worden. De herdenking zal om halt elf aanvan gen met' een wijdingssamenkomst, waarna ’s middags van 3—5 uur en ’s avonds van 710 uur bijzondere samenkomsten zullen volgen, waarin muziek en zang, voordrach- rten, samenspraken en tableaux zullen wor- geschreven. Zeer uftgebrëid journaal van den gegeven. Het geheel zal staan onder Profilti benevens een grappige gekleurde i leiding van den voorganger der gemeente, teekenfilm „Zie je ze rennen” gaan de ds. J. B de Neef. hoofdfilm vooraf. Haagsche advocate staat terecht. Voor het Duitsche Landsgerecht heeft gisteren terechtgestaan de 35-jarige Haag sche advocate mej. mr. R. S., aan wie ten laste was gelegd de verspreiding van een groot aantal verschillende voor Duitsch land. de. Duitsche Weermacht en hooge Duitsche autoriteiten beleedigende gedich ten terwijl zij eveneens de bewering heeft verbreid, dat ook Duitsche vliegtuigen bommen op Nederland zouden gooien. Beklaagde zegt de gedichten in de brie venbus te hebben gevonden en niet te weten van wien ze afkomstig waren. Rechter Joppich: U als advocate heeft toch kunnen constateeren, dat de gedich ten de grootste gemeenheden bevatten en dat ze slechts bedoeld zijn om onrust on der het volk te brengen. En het is onbe grijpelijk, dat u daaraan heeft kunnen medewerken Voorts heeft u tweemaal gepoogd hei melijk brieven uit de gevangenis te ver zenden. Uit uw praktijk weet u toch, dat dit niet geoorloofd is. Beklaagde stemt dit toe. Verder erkent zij, op haar kantoor te hebben gezegd, ge hoord te hebben, dat ook Duitsche vlieg tuigen bommen op Nederland hebben laten I vallen Rechter Joppich: Maar dat is toch de grootste onzin. Iets dergelijks kan van de I Duitsche Weermacht niet worden ver- 1 wacht, die, zooals iedereen heeft kunnen constateeren, steeds correct optreedt en slechts op eerlijke wijze oorlog voert. Beklaagde: Het geheele volk geloofde het Rechter Joppich: Dat komt, omdat het vólk is opgehitst door geschriften, waar aan ook u heeft medegewerkt. Zoo kunt u zelf de uitwerking van dergelijke geschrif ten constateeren Generalstaatsanwalt dr. Koblitz: U moet weten dat voor dergelijke aanvallen vol gens het internationale recht hooge straf fen kunnen worden gegeven. Geen enkel leger kan straffeloos toestaan, dat het met modder wordt gegooid. Beklaagde zegt de mededeeling van be trouwbare zijde te hebben gehoord. Rechter Joppich: Hoe komt u er bij, dat verhaal zonder bewijs te vertellen Het is waanzin en een gemeene leugen Dr. Koblitz: Het staat voor ieder vast, dat slechts Engelsche vliegtuigen hier bommen werpen. De Duitsche flak schiet toch op die vliegtuigen en u gelooft toch niet, dat de Duitsche flak op eigen vlieg tuigen schiet. Dat moest voor u voldoende bewijs zijn, dat het hier een leugencam- pagne betreft Hierna neemt de Generalstaatsanwalt zijn requisitoir De bewering, dat Duitsche vliegtuigen bommen op Nederland en op eigen militairen laten vallen is zoo onge hoord en gemeen, dat daartegen streng moet worden opgetreden. Een advocate behoort te weten, dat het ontoelaatbaar is de gemeenste leugens en beleedigingen te debiteeren na een inleiding met: „Ik heb gehoord, dat. Ook verspreiding van beleedigende en lasterlijke gedichten moet met gestrengheid worden tegengegaan. i want een bezettende macht kan dergelijke ondermijnende propaganda niet toelaten. Rekening houdend met het feit, dat be klaagde alles openhartig heeft erkend en daarbij zelfs gedragingen heeft medege deeld (bijv, het voorlezen en bespreken van gedichten in den familiekring) welke I haar niet waren ten laste gelegd, eischt Baptiste-gemeente van s-Graven- dr Koblitz een gevangenisstraf van vijf ren overdag even acte de pré- sence geven 3. Omdat sterren bolvormig zijn. Hoe men dan aan die puntige sterren in de kleuterboekjes komt? Wel. omdat de sterren, zo oppervlakkig bekeken met het ongewapende oog, soms door hun geflikker de indruk wekken puntig te zijn. 4 Nee, Jupiter „schittert” zoals b.v. Sirius Hoe komt dat? De maan schittert ook niet, zo als de sterren. Hoe komt dat? Dat komt omdat Jupiter geen ster is, maar een planeet.’ De sterren, zijn heet, zoals je weet, gloeiend zelfs en zenden dus licht uit. Maar Jupiter is koud. Zeer koud. Zo koud, dat wij er niet zouden kunnen leven. Jupiter geeft dus zelf geen licht. Hoe zien we hem dan zo duidelijk? Omdat de zon Jupiter beschijnt, zoals de zon ons beschijnt en de maan. Vandaar dat Jupiter niet schit tert als de sterren, maar, eigen lijk gezegd, meer „glanst”. -Mswüksch Christe- rC-Maninenkoor geeft op Donderdag Maart a.s., des avonds 8 uur, een concert in het Gebouw v. Christelijke Belangen te Rijswijk. Medewerking ver- T T n nnie Slierendregt. sopraan, en J. F. Bomer, fluitist, die begeleid zul- l^n W0I,den door den directeur, den heer Mar. Egberts, uit Rotterdam. VOORBURG De Neutrale Kleuterschool zijn dienstbode, accepteert voorsteller van de vereeniging „De Vooruitgang”, In een woord hij toont zich een humaan en gemakkelijk mensch. Den anderen dag i> de dubbelganger weer verdwenen en d echte burgemeester geraakt in een bijzo, der moeilijke positie. Een intereen voorprogramma gaat vooraf FLORA. „De Rechtzaak van dr. Deruga”, ’n sterk bezet filmwerk, waarin Willy Birgel op beheerschte wijze het figuur van den keelspecialist dr. Deruga weer geeft, die verdacht wordt van moord sp zijn vrouw, van wie hij gescheiden was en die hij op haar sterfdag bezocht. De dankbare rol van Mingo, het nichtje van de vermoorde, die ’n belangrijke rol speelt in deze affaire past bij uitstek voor 'n type als Geraldine Katt. Op het tooneelTrixy, het wonderpaard, dat veel succes oogstte en de lach in de zaal bracht. V. V. V. Ih een zaal van gebouw „Hulp en Voorzorg” te Naaldwijk heeft de plaatse lijke Vereeniging voor Vreemdeli' gen- verkeer haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer van Rest, sprak een openingswoord, waarin hij o.m. het overledqp bestuurslid den heer Nowee herdacht en diens verdiensten voor de vereeniging roemde Het jaarverslag van den secretaris, den heer Flint, werd, evenals het financieele verslag van den penningmeester, den heer Bevier de Fouw. onder dank goedge keurd. Het saldo bedroeg per 1 Januari 308.24, terwijl het aantal, leden 63 be draagt. In samenwerking met den A.N De officier, mr. Wilbrennink, hield een zeer scherp requisitoir en eischte tegen den ex-politieman een gevangenisstraf van zes maanden, met bevel tot directe gevan genneming. met ontneming van de be voegdheid om bij de politie te dienen voor den tijd van 2J jaar. De politierechter mr. van Vóllenhove enniste conform den eisch alleen stelde hij den tijd, gedurende welken N. me bij de politie zou mogen dienen op twer jaar. WEST-END. Geen wonder, dat Gier Wally „trekt”! Want deze levendige romantische film, een meesterstuk van regie van Hans Steinhoff, is in alle op zichten een machtig werk: van compositie, van fotografie, vair spel. De GierWally van Heidemarie Hatheyer is een schitte rende creatie, psychologisch volkomen verantwoord en buitengewoon expressief van mimiek. Voortreffelijk, natuurlijk en temperamentvol, is ook het spel van Sepp Rist als Beren-Jozef. Trouwens: elke rol, belangrijk of bijkomstig, is in volmaakte handen. Een zeer bijzondere bekoring verkrijgt deze film door de prachtige opnamen van de grootsche natuur van het Tirolsche berglandschap, terwijl het wolkenspel met de bijbehoorende muziek van een onvergelijkelijke werking is DELFT In een b ij een komst in de am- bachtsschool voor Delft en Omstreken te Delft, is Donderdagavond het diploma uitgereikt aan 26 leerlingen, die. na het verlaten van de ambachtsschool, hun tweejarige voortgezette opleiding wegens het leerlingenstelsel bij een patroon vol tooid hadden. De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door den inspecteur voor het Nijverheidsonderwijs, dpn heer G. A. Groote Haar. Naar wij vernemen. Hertenkamp te Delft, welke tegen einde van het vorige jaar is gereed geko men, voorloopig nog niet bewoond wor den. Mede in verband met de voedsel voorziening, acht de gemeente het beter, de herten nog niet aan te schaffen. ’s-GRAVENZANDE Gemeenteraad Onder voorzitterschap van burgemees ter mr F. M. A. Schokking kwam de Raad van 's-Gravenzande gisteren in ver gadering bijeen. De Raad besloot tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan het gemeentepersoneel. zulks in aanslui ting aan de rijksregelingen. De heer A. van der Boom ontving zijn vaste aanstel ling als hulpopzichter bij Gemeentewer ken. Voor een kweekelinge met acte aan de school Heenweg werd een subsidie van ƒ20 per maand toegekend. Tot dekking van de kosten. Vallende op het aansluiten der woningen op de wa terleiding verstrekte de Raad aan de Wo ningbouwvereniging „Eendracht” een voorschot van 2425.60 en verlaagde den rentevoet tot 4 pCt.. ingaande 9 Juni '41. Voor het aanschaffen van een houtgas generator ten behoeve der vuilnisauto ver leende de Raad een crediet (raming 1800). Alle voorstellen van B en W. werden nagenoeg zonder discussie aange nomen. LEIDSCHENDAM Gevonden: een rijwielbe- lastingmerk. een bruine heeren-hand- schoen. Inlichtingen bureau van politie te Leidschendam, eiken werkdag van 10 tot 12 uur. 8. In een hoogoven produceert men staal. 9. Toen de vreemdeling een .,hèque van 1000 ter verzilvering aan bood, verzocht de postbeambte hem. of hij zich kon legitime ren 10 Een vleermuis vogel. is een METROPOLE vertoont als hoofdnummer de buitengewoon amusante film „Schan daal om Veronika", waarin men het knappe spel bewonderen'kan van Ralph Arthur Roberts. Wolf Albach, Retty en Gusti Huber. Het is een wat zonderlinge geschiedenis, welke een origineele oplos sing vindt. In het voorprogramma treft men aan het Ufa-wereldnieuws, een docu mentaire film betreffende de teelt en de verwerking van aardappelen tot diverse producten. Voorts op 't tooneel een acro baat per fiets, die sensationeele toeren verricht, o.a. een looping; zijn naam is „The Great Keiler”. Hij had groot succes. ODEON In dit theater draait deze week een daverende klucht met Willy Fritsch en Gusti Huber in de hoofdrollen. De ti tel „Het meisje van gisternacht” laat niet vermoeden, dat deze film zoo vroo lijk is, maar men kan er duchtig de lever bij laten schudden. De geschiedenis is zeer ingewikkeld en laat zich moeilijk navertellen, maar wij kunnen wel ver klappen, dat na veel verwikkelingen en persoonsverwisselingen, twee gelukkige paartjes overblijven. In het voorprogram ma vertoont men een film over zwem men, een interessant filmpje, getiteld „Het circus komt”, het nieuws van Tobis-Profilti journaal. OLYMPIA „Een leven lang”, de hoofd film van deze week in dit theater, heeft reeds in verscheidene theaters hier ter stede gedraaid en vond algemeen veel be langstelling, hetgeen dit product onder regie van Gustav Ucicky ten volle ver dient, niet alleen door haar pakkenden, ontroerenden inhoud, doch vooral door het boeiende spel van de bekwame ac trice Paula Wessely, die weder een glans rol vervult. Haar tegenspeler is Joachim Gottschalk. Vooraf de gebruikelijke jour naals met binnenlandsche en buitenland- sche gebeurtenissen en tot slot een aar dige klucht. PASSAGE. Een auto-ongeluk! Een jonge vrouw verliest haar geheugen en wordt opgenomen in het ziekenhuis. De politie speurt ijverig naar haar identiteit. Zij herstelt in zooverre, dat zij de assisten te wordt van dr. Entrupp, die bezig is belangrijke proeven te nemen. Het blijkt, dat zij medicijnen gestudeerd heeft. Ver der tast men omtrent haar verleden in het duister. Hierin doemen echter schim men van misdaad op. De verloving van Entrupp wordt door h’aar aanwezigheid verbroken. Een happy end. met de op heldering der werkelijke feiten. Ziedaar in het kort den inhoud van „Een vrouw zonder verleden” een boeien de en sterke film, waarin Sybille Schmitz en Albrecht Schoenhals de hoofdrollen spelen. In het voorprogramma Drijfjacht in de Stille Zuidzee en interessante docu mentaire een klasse, welke gevestigd was in de Lusthofstraat, sluiten. Dank zij de ge troffen voorbereidingen en de medewer king van het gemeentebestuur van Voor- burg, o.a. LJ. subsidie van 400, kon deze klasse thans weer heropend worden in een heerenhuis aan de No. 10. Er is hier een kleuterklas gesticht, die voor de toekomstige ontwikkeling van het Neutrale kleuteronderwijs veel belooft. De nieuwe school maakt een keürfgen indruk en biedt plaats aan on geveer 50 kleuters. Volkstuindersvereeniging „Voorburg” In „Ons Gebouw" aan de Kreekstraat te Voorburg heeft de Volkstuindersver eeniging „Voorburg” een ledenvergade ring gehouden. In zijn openingswoord rtiemoreerde de voorzitter den groei van het aantal leden tot meer dan 100 en deelde vervolgens mede, dat de bespre kingen met het gemeentebestuur van Voorburg nog niet tot een algeheele be schikbaarstelling van gronden had ge leid. Wel is door wethouder Meijer toe gezegd. dat rekening zal worden gehou den met bijzondere wenschen van de vereeniging. Tot leden der inkoopcom- missie werden benoemd de heeren Rave- steijn, Koudijzer, Zwier, Rensebrink en Evers en in de technische commissie de heeren P. Huis, J. v. d. Ham en E. Grobben. Er zijn thans door de vereeni ging 130 tuinen uitgezet.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6