I I I 1941. Maandag 10 Maart. No. 17821. Nieuwe Britsche scheepsverliezen aanvallen afgeslagen Grieksche Hongarije Ernstige overstrooming en Engeland en de toestand op den Balkan I I i uur Benghasi gebombardeerd in n.m. i v.m. De Britsche actie tegen Fransche koopvaardij schepen „Winterhulp Nederland’’ VERDUISTEREN van 7,35 uur n.m. I tot 8.05 Londen en Portsmouth bestookt I Duitsche militaire overmacht Het Duitsche weermachtbericht Het Italiaansche weermachtbericht geld! De Donau is tot een stroom van 20 k.in. breedte uitgedijd. Men tracht door het leggen van dammen verdere uitbreiding te voorkomen (Stapf) a A a A a A Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 Maan: 10 Maart op 4.07 nam.; 11 Maart onder 6.49 v.m.; op 5.21 uur nam. Engelsche kust voor vreemdelingen verboden 5 Een dringend beroep JAPAN De Italiaansche verliezen Het Engelsche communiqué over de aanvallen op Londen Nachtdienst dokters Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Ziekenvervoer by nacht: No. 773503 Matsoeoka naar Berlijn Bij voortzetting zal de vloot gaan convooieeren - COURANT HAAGSCIIE PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIRNt v.m.: Nederland wordt geleden, veel October 1940 kon indenken. Intelligence zijn De gewezen president van de voorma» aan- Grieken zouden Thracië ontruimen te U. U. Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. hulp” in uwe gemeente. Werkgevers, verstaat gij den aanval het een op 4 4 4 4 4 4 l 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 f 4 4 4 4 4 4 4 4 4 I 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 0 4 4 4 4 4 4 t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 A A A A A A a A A A A A a A A 1 I A A a s a A A Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan- del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Saters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Oproep van Benesj aan Zuid-Slavië ker worden en op dit gebied ken nis nemen van de feiten, opdat het opgeven, zwaarwegende ten daartegen pleiten. irdagnud- Eij Boulogne het Bezette gebied bin- te dringen. Duitsche jachtvliegtuigen r 2. i tot aen strijd en schoten 2 Spitfires neer, welke J1 XxxJ_ TX-.IXI gors leden Aan de a5 teren een vliegveld met succes door Duit- Het Opperbevel van de Weermacht maakte gisteren bekend: Duikbooten melden het tot zinken brengen van 18.00Q b.r.t. vijandelijke scheepsruimte. Een aanval van vrij sterke strijd krachten der gevechtsvliegtuigen heeft in den afgeloopen nacht haveninstalla ties te Londen met vrij groote kracht getroffen. Verscheidene groote en tal rijke kleine branden en ontploffingen deden de goede uitwerking van den aan val blijken. Andere succesvolle aan vallen richtten zich op vliegvelden ten Noorden van Loncfen, aan de Oostkust van Schotland en op de Orkaden. Bom- treffers vernielden hangars en onder komens. Ook op de haveninstallaties van Portsmouth zijn verscheidene treffers geplaatst. Het luchtwapen heeft van een con- vooi in het kanaal van St. George een Britschen koopvaarder van 10.000 tot zinken gebracht. Het schip zonk na een voltrefferbom binnen enkele minuten. Bij aanvallen op twee convooien in den Atlantischen Oceaan en aan de Zuid oostkust van Engeland kregen 2 groote vrachtbooten bomtreffers en vertoonden slagzij. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in Cyrenaica ten Oosten van Alen el Gad, Britsche pantserwagens met bom men bestookt. De vijand heeft met zwakke strijd krachten bommen geworpen in het be zette gebied, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Bij het groote succes van het snel- bootwapen, bekend gemaakt in het weermachtbericht van Zaterdag, hebben de snelbootformaties onder bevel van Korvettenkapitan Petersen, luitenant ter zee eerste klasse Birnbacher en lui tenant ter zee tweede klasse Wupper- mann, zich bijzonder onderscheiden. Aan de luchtverkenning voor de Zuid oostkust van Engeland, heeft de beman ning van een verkenningsvliegtuig, eer ste luitenant Schofer, feldwebel Newa- kowski, feldwebel Rüstig en Obergebrei- ter Schubert, een groot aandeel gehad. De succesvolle aanval op een bewa- peningsfabriek bij Bristol, vermeld in het weermachtbericht van Zaterdag, werd uitgevoerd door een bemanning, bestaande uit eersten luitenant Loh mann, Oberfeldwebel Beckmann, Staks feldwebel Koster, Stabsfeldwebel Tra- geser en Gefrsiter Hey. Deze beman ning heeft zich reeds bij verscheidene andere scheeraanvallen bijzonder on derscheiden. Mislukte Britsche luchtaanval Engelsche jagers poogden Zaterdagmid dag bij Boulogne het b< nen t. noopten de Britsche toestellen brandend in zee stortten de Duitsche ja- geen verliezen. Engelsche Zuidoostkust is gis- Het blad „Yeni Sabah” te Istanboel is voor onbepaalden tijd verboden. Het had enkele dagen geleden een hoofdar tikel gepubliceerd, dat zware beleedi- gingen aan het adres van Duitschland inhield. Het blad is, na 24 uur verboden zijn geweest, weer verschenen. Het 275ste Italiaansche Weermachtbe richt d.d. gisteren luidt als volgt Aan het Grieksche front zijn vijan delijke aanvallen in den sector van het elfde leger volkomen afgeslagen door onze aanvallen, die den vijand aanmer kelijke verliezen hebben berokkend. Onze luchtstrijdkrachten hebben instal laties, batterijen en troepen van den vijand intensief met bommen en mitrail- leurvuur bestookt en belangrijke bases van den vijand getroffen. In Noord-Afrika heeft onze lucht macht militaire inrichtingen te Benghasi en een vijandelijke luchtbasis in Cyre naica gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft een onzer deta chementen in den sector van Keren een vijandelijk detachement aangevallen en uiteengedreven. In den Somali-sector hebben onze vliegtuigen Britsche gemo toriseerde strijdmiddelen en pantserwa gens gebombardeerd. Vijandelijke vlieg tuigen hebben een plaats in Erythrea gebombardeerd. Geen slachtoffers, geen materieele schade. Op 7 dezer hebben vliegtuigen van het Duitsche luchtcorps militaire inrich tingen op Malta gebombardeerd. liefde bewust worde en zich eensluite om Het verzet van de Italiaansche troepen in Libye. Het A.N.P. seint uit Lissabon Een zoojuist teruggekeerde hooge offi cier van de Britsche pantserafdeeling heeft verklaard het is niet juist, dat de Italiaansche troepen in Libye den Brit schen troepen weinig verzet geboden heb ben. Zij streden beter dan de meesten ge- looven. Ongelukkigerwijs was een groot deel van hun infanterie slechts met ge weren uitgerust. Er behoort moed toe, zich met zulk een uitrusting tegen tanks te verdedigen. Er bestaan niet veel infante risten, van welk land ook. die zoo iets doen. De kleine Italiaansche tanks hebben in Benghasi zeer dapper gestreden. De of ficier prees de Libysche troepen, vooral die van Sidi el Barrani. dat deze aanval buitengewoon veel uitwerking beeft ge had, aldus het D.N.B. Zes of zeven aan valsgolven gingen ondanks hevig vuur van net afweergeschut, over de stad. Ver scheidene wijken hadden onder een hagel van brisantbommen zwaar te lijden. „United Press” noemt in een eigen, ver slag uit Londen den aanval „buiten gewoon hevig” en het vuur van de luchtdoelartilTerie” het felste sedert maan den”. Saloniki heeft geen strate gische beteekenis meer Naar de Britsche berichtendienst meldt, is een breede strook langs de Engelsche kust tusschen Brighton en Little Hamp- I V V» IVi; ontvingen de volgende offi- cieele mededeeling: Toen vijf maanden geleden de „Winterhulp Nederland” werd op gericht, had haar leiding zich denkbeeld gevormd van die onder Nederlanders heerschen. VOORLOOPIG VREDESVERDRAG THAI LAND— INDO-CHIN A ZOU VANDAAG WORDEN GETEEKEND Uit Tokio wordt gemeld, dat prins Ra- ravan als vertegenwoordiger van Thai land en ambassadeur Arsène Henry, als vertegenwoordiger van Frankrijk, aan Matsoeoka hun officieele antwoord heb ben overhandigd. Deze antwoorden geven uiting aan de definitieve instemming met de reeds geformuleerde voorloopige over eenkomst tusschen Thailand en Indo- China. Waarschijnlijk zal hedenmiddag de vijf de informeele bijeenkomst der Japansche, Fransche en Thailandsche delegaties te Tokio worden gehouden, waarna de drie delegaties het voorloopige vredesverdrag kunnen parafeeren. De Duitsche activiteit in de lucht Het Britsche communiqué meldt over de Duitsche activiteit in de lucht van gis teren, dat kort na het aanbreken van den dag op eenige punten in Zuidoost- Engeland bommen zijn neergeworpen, waardoor schade is aangericht. Gister middag hebben Duitsche vliegtuigen op eenige plaatsen in Oost-Engeland bom men neergeworpeneenige schade werd aangericht. Een aantal personen werd gedood. Het hoofddoel der Duitsche luchtaan vallen was in den afgeloopen nacht we derom Londen. In de hoofdstad werd driemaal alarm gemaakt. Het eerste alarm duurde 3J uur. Men hoorde een hevig afweervuur, terwijl er brand- en brisantbommen vielen. Het derde alarm werd vanmorgen vroeg ge maakt. Ook boven de graafschappen rondom Londen en boven het Zuiden van het land verschenen Duitsche vliegtui gen. In militaire kringen te Sofia verwacht men, dat de Grieken op grond van een plan, dat blijkbaar reeds sedert het uit breken van de Grieksch-Italiaansche vijandelijkheden bestaat, binnenkort Thra cië zullen ontruimen. De Grieksche troe pen, die aan de Grieksch-Boelgaarsche grens staan en nooit zeer groot in aan tal waren, ook niet gedurende dezen oorlog met Italië, toen zij slechts matig werden versterkt, zouden zich naar een door de bergen loopende verdedigings linie, die zich van Saloniki Westwaarts uitstrekt, terugtrekken van schade is Op uitnoodiging van de Duitsche regee- ring zal de Japansche minister van bui- tenlandsche zaken, Matsoeoka, binnenkort een bezoek aan Berlijn brengen, meldt het D.N.B. Dit bezoek heeft ten doel de bespreking van alle kwesties, die voort vloeien uit de samenwerking op grond van het driemogendhedenverdrag tusschen Duitschland. Italië en Japan. Na zijn be sprekingen te Berlijn zal Matsoeoka zich naar Rome begeven. Het Opperbevel van de Italiaansche Weermacht deelt mede Door de gebeurtenissen van den oorlog, vooral in Cyrenaica, was het niet mogelijk van de afdeelingscommandanten, die te zorgen hebben voor het opmaken en door geven der verliezen, de volledige opgaven met naam en toenaam te verkrijgen. De volgende cijfers hebben betrekking op de verliezen in de maand Februari en op die verliezen, die nog niet op vroegere lijsten voorkwamen en op verliezen, waarvan tot en met 28 Februari van dit jaar de voor geschreven documenten of officieele rap porten zijn ontvangen. Aan het Grieksche frontgesneuveld 2.386, gewond- 4.841, vermist: 5.590, Al- baneezengesneuveld 14, vermist 42; in Oost-Afrika Italianen gesneuveld 127, gewond 530. vermist 126: in Noord-Afrika Italianen gesneuveld 68, gewond 98, ver mist 12.230. Marinegesneuveld 35, ge wond 20, vermist 142; het luchtwapen: ge sneuveld 37, gewond 87, vermist 165. Malta weer gebombardeerd Duitsche bommenwerpers hebben, naar door ’t D.N.B. van het Middellandsche Zee- front wordt gemeld, gisterochtend vroeg een vliegveld op het eiland Malta aange vallen, waarbij zij verscheidene op den grond staande Engelsche jachtvliegtuigen, die zij hadden opgemerkt, vanuit zeer ge ringe hoogte aanvielen. Hierbij werden 3 vliegtuigen door de boordwapens in brand geschoten. Bij een tweeden aanval wer den de hangars bestookt, waarvan er een in brand geraakte. Verscheidene bomtreffers veroorzaakten brand in een opslagplaats van torpedo’s. Verder werden havenwerken te La Valetta en zoeklichtinstallaties gebombardeerd. Volgens den Britschen berichtendienst is gisteren op Malta viermaal lucht alarm gemaakt Door de vijandelijke actie is schade aan regeeringseigendom ver oorzaakt. ton voor vreemdelingen gesloten. Luitenant-kolonel Harling- hausen onderscheiden. De Führer en opperbevelhebber van de weermacht heeft den luitenant-kolonel in den generalen staf van het luchtwapen. Harlinghausen, het hem als achtsten officier van weermacht verleende eiken loof, behoorende bij het ridderkruis van het Ijzeren kruis, persoonlijk overhan digd. Tot 8 Maart 501 maal lucht alarm te Londen De Londensche correspondent van de A.B.C. geeft een statistiek van het aan tal malen, dat te Londen luchtalarm is gemaakt. Den 6en Maart, toen er twee korte alarmen overdag en een nachtelijk alarm waren, was de .551ste oorlogsdag. Tot op dien dag had Londen 501 maal alarm beleefd, welke tezamen 1286J uur of ruim 53 etmalen duurden. In de ochtenduren is 160 maal alarm gemaakt, des middags 254 maal, des avonds 48 maal en des nacht 138 maal. Het langste alarm duurde 14 uur 40 minuten, het kortste 9 minuten. De Engelsche berichtendienst meldt, dat de bedrijvigheid van de Duitsche vliegers in den vorigen nacht voorname lijk Londen heeft gegolden, waar kort na het invallen van de duisternis alarm werd gemaakt en hevig vuur van het afweerge schut te hooren was. Ook in de graaf schappen rondom Londen, benevens in het Zuiden en Zuidoosten van het land, vie len bommen. „Associated Press” meldt uit Londen, dat deze aanval op de Britsche hoofdstad d uitwerking heeft ge- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 g zich een J den nood, .3 moest 4 4 4 Geleerd door de ervaring komt zij thans tot de ontstellende ontdek- J king, dat de armoede, welke in Nederland wordt geleden, veel en 4 veel grooter is, dan zij zich in October 1940 kon indenken. Op zijn minst een millioen Neder- 4 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 7<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<V De Engelsche plannen De correspondent te Sofia van het Ita liaansche blad „Messaggero” onthult de geheime Engelsche aanvalsplannen op den Balkan en vooral op Boelgarije en schrijft, dat 2 pantserdivisies en 10 divisies infanterie van Saloniki uit, door het dal van de Stroema naar Boelga rije zouden oprukken. Alles was reeds tot in bijzonderheden voorbereid. Ge weldige voorraden brandstof, wapens en materiaal voor schuilplaatsen waren voor de expeditie naar den Balkan in gereedheid gebracht en ook de daden van terreur in Boelgarije zelf waren reeds verzonnen. Basil Andrews van de Intelligence Service had daartoe het vol gende program opgesteld: 1. Volkomen desorganisatie van het leven in de Boel- gaarsche hoofdstad. 2. Stagnatie in alle belangrijke verbindingen op een enkelen dag en voorts het verwekken van algemeenen toestand van alarm, voornaamste doel was geweest groote aquaduct van Sofia, welks nieling in elk geval een zware blik als conclusie van het Balkan- wanneer niet argumen- Van 15 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. Duitschland en Boelgarije Het D.N.B. meldt uit Sofia: Door te gelooven in een gelukkige toekomst voor Duitschland gelooft ook Boelgarije, dat het eens weer betere dagen zal leeren kennen. Bezield door dit geloof, is iede re Boelgaar, wanneer hij zoo schrijft de gepensionneerde generaal Solaroff in het Zondagavondblad Doema, de Duit sche troepen met hun zegevierende wa penen voorbij ziet trekken. Duitschland, dat door deze troepen wordt vertegen woordigd, vormt niet alleen een vree- selijke macht, doch het is ook de drager van een oude moraal van een ridder lijke waardigheid en eer en voor wien het gegeven woord een heilige gelofte beteekent. De Duitsche soldaten eeren Boelga rije als volk en als staat en hebben hoogachting voor het dappere en door den strijd beproefde Boelgaarsche leger. Zij roepen in iederen Boelgaar de her innering wakker aan de oude wapen- broederschap. Overal werden zij als gasten van het land begroet. Turksch blad verboden Alleen al de aanwezigheid van de Duitsche troepen in Boelgarije moet Sa loniki ieder strategisch belang ont nemen, zoo schrijft de „Vreme”. Deze havenstad is reeds volkomen geneutrali seerd. Als basis voor een eventueel Britsch front op den Balkan blijft alleen de Piraeus, de haven van Athene, en Istanboel met Turksch Thracië over. Daarom wordt ook op het oogenblik een felle diplomatieke strijd gevoerd in Athene en Ankara. De generaals wach ten op de resultaten van dezen slag der diplomaten en bereiden zich er op voor met andere middelen hun inspanning dan voort te zetten. Saloniki is daarbij reeds weggevallen uit de combinaties. Of ook de beide overige streken het zelfde lot zullen ondergaan, zal de ont wikkeling toonen. Overigens, aldus het blad, zijn de Grieken tegen het landen van kleine Britsche troependeelen, want na de „symbolische hulp” van Engeland voor Noorwegen heeft geen enkel stra teeg der kleine landen nog lust zulke symbolische steunverleeningen te ont vangen. een Het het ver- ramp voor de Boelgaarsche hoofdstad en voor uitgestrekte gebieden des lands geweest zou zijn. Tevens hadden tal van bruggen moeten worden opgeblazen en belang rijke spoorwegknooppunten en stations verwoest moeten worden. Maar weer heeft Engeland pech gehad, zooals zoo vaak in dezen oorlog, is de as de plan- 1 nen van het Britsche ministerie van leiding van meer berichten over gevallen van nood, die tezamen tot één con clusie voeren: heeft op een vraag, of zendingen levens middelen uit de Vereenigde Staten te ver wachten zijn, ontkennend geantwoord. De verklaring van de Brinon wordt door de Parijsche pers toegejuicht. De „Oeuvre” schrijft, dat de Fran sche regeering voor het eerst sedert Juli en na het incident van Oran een duidelijk standpunt tegenover de Brit sche intriges heeft ingenomen. Enge land wilde zich van de Fransche sche pen meester maken en de levensmidde lenmoeilijkheden in Frankrijk vergroo- ten. De feiten hebben aangetoond, dat Engeland voor alle argumenten doof was. Indien het nu tot incidenten met de Engelschen zou komen, zou dat slechts een rechtvaardige wraak voor de Fransche dooden van Oran en Da kar zijn. De .Matin’’ schrijft boven haar com mentaar: „Bravo, Darlan”. Het blad is van meening, dat Frankrijk steeds dich ter bij den hongersnood zou zijn geko men, indien het zijn vroegere politiek tegenover Engeland zou hebben voortge zet. Het is thans Frankrijk’s plicht het volk te eten te geven. Volgens de „Petit Parisien’ is het thans in de eerste plaats zaak, dat de zeewegen, waarlangs levensmiddelen naar Frankrijk worden gebracht, bevei ligd worden. Een ernstige periode na dert haar einde. De regeering heeft een duidelijk standpunt ingenomen. Men kan haar besluit zeer belangrijk noemen. lige Tsjecho-Slowaaksche republiek, dr. Benesj, heeft, naar het D.N.B. meldt, via de Engelsche radio een oproep ge richt tot Zuid-Slavië, om zijn eer te redden door actief aan den strijd tegen de asmogendheden deel te nemen en drie of vierhonderdduizend soldaten via Saloniki naar Afrika te zenden, waar thans om het „behoud van de Europee- sche cultuur” wordt gestreden. De „Völkischer Beobachter” noemt dezen oproep „een even driest als dilet tantisch voorstel om Zuid-Slavië als ka- nonnenvleesch voor den strijd in Afrika te winnen”. oorlog en van de Intelligence Service vóór geweest, waarbij ditmaal Boelga rije, ook dank zij de juiste politiek zijn regeering, voor zware cchad: gevrijwaard. Wanneer de Engelsche aanvallen op Fransche koopvaardijschepen worden voortgezet, zal de Fransche vloot de ge wapende bescherming op zich nemen, zoo verklaarde de Brinon, algemeen gevol machtigde der Fransche regeering in het bezette gebied, meldt het D.N.B. uit Pa rijs. De Brinon wees er voorts op, dat admi raal Darlan in dezen geest inlichtingen verstrekt heeft aan den Amerikaanschen ambassadeur te Vichy, admiraal Leahy. Admiraal Darlan is vast besloten, tot be scherming der Fransche koopvaardijsche pen over te gaan, zelfs wanneer er daarbij botsingen met de Engelschen zouden ont staan. Overgaande tot de steeds moeilijker wordende positie der voedselvoorziening in Frankrijk, gaf de Brinon als ziin meening te kennen, dat de oorzaak daarvan ae houding van Engeland is. Admiraal Leahy „Duitschland is steeds in staat, meerderheid van militaire troepen den Balkan te concentreeren, zoodat de Engelschen tenslotte geringer in aantal dan de Duitschers zouden zijn”, aldus schrijft, naar „Dagens Nyheter” uit Londen meldt, Vernon Bartlett in de „News Chronicle”. Een actie ten gunste van Griekenland, zoo vervolgt het blad, is absoluut noodzakelijk. De Middel landsche Zee is echter voor Engelsche transporten niet veilig meer en men moet daarom de Engelsche transporten en het materiaal voor het Naburige Oosten rond Afrika leiden. Als de Grie ken H? den steek werden gelaten, zou dit een buitengewoon ernstigen terugslag hebben, niet in de laatste plaats in Amerika. Wanneer de Duitschers zich in Saloniki zouden nestelen, zoo polemi seert Vernon Bartlett, zou de bedrei ging van het Suezkanaal aanzienlijk toe nemen. Daardoor zouden groote moei lijkheden ontstaan voor de verzorging van het leger van generaal Wavell. Een man met een vooruitzienden blik als Churchill, zoo luidt dë het blad, zal zeker niet bruggenhoofd buitengewoon r J landers, mannen, vrouwen en kin- 4 deren, hebben geen deel aan die aardsche goederen, welke noodig zijn om een gezin met eenige vreugde en moed aan het leven 4 van ons volk te laten deelnemen. 4 Al voortwerkende, ontvangt de de W. H. N. dagelijks J 4 4 4 4 4 Het Nederlandsche volk moet wak- 4 4 zich van zijn plicht tot naasten- J de daad te vol- brengen, welke tegenover die vele landgenooten noodzakelijk is. IV. H. N. moet over veel meer J middelen beschikken, dan haar ten 4 dienste staan. Om die in te zame- len zijn veel medewerkers noodig, J die in de week van 17 tot 22 Maart a.s. enkele uren beschikbaar stel- len in den dienst van dit noodige, 4 en daardoor zoo mooie werk. Nederlanders, laat u niet de kans 4 ontgaan, om op deze wijze van uw 4 liefde tot uw volk te getuigen. Ge zult straks na volbrachten arbeid J met zoovele anderen, die u reeds J voorgingen, de voldoening kunnen 4 smaken in moeilijke tijden daad- 4 werkelijk aan de instandhouding en den opbouw van ons volk te j hebben medegeholpen. J Vele helpende handen zijn nog 4 noodig: meldt u direct aan bij het 4 plaatselijk bureau van de „Winter- 4 L 1 ff 1 f uw plicht tegenover deze actie, door aan de leden van uw personeel, die willen j medewerken, voor de hun toege- 4 wezen uren vrij te geven zonder aftrek van loon en vacantietijd. Laten wij allen onze taak besef- j fen: in een der beslissende uren van de wereldgeschiedenis, nu vol- 4 keren om hun bestaan worstelen, moet het Nederlandsche volk be- J wijzen, dat hei in staat is zich zelf in stand te houden. Toont u dezen tijd waardig! Millioenen handen zijn onzicht- baar naar u uitgestrekt! Offert! Schenkt tijd en moeite en 4 4 4 sche gevechtsvliegtuigen gebombardeerd. Hangars en schuilplaatsen werden ge troffen, waardoor branden en ontploffin gen ontstonden. Nieuwe Duitsche aanvallen Naar het D.N.B. verneemt, hebben af- deelingen Duitsche gevechtsvliegers gis teravond wederom strategische doelen rondom Londen en in een havenstad in Zuid-Engeland aangevallen. Men kon verscheidene branden waarnemen.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1