HAAGSCHE COURANT DE VISCHTIJD VERLENGD 'W. o Zaterdag 22 Maart 1941. IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND STADSNIEUWS VIERDE BLAD DE GAARKEUKENS of de gestoorde bruiloft. BEGRAFENIS GEP. LUIT.-GENERAAL J. W. P. VAN HOOGSTRATEN voed- DUITSCHE MILITAIRE MUZIEK UITVOERING VERKOOP VAN GROND AAN GROOTE MARKTSTRAAT re- mooie „’N RARE FAMILIE” IN WEST-END Giften voor Winterhulp Voor weinig geld een zaam maal Li;(t ^4 f No. 17832 totaal in Arbeid* en van OOM KOOS. een zij, van deze oto-archief) 'Een der geestige scènes uit ,,’n Rare familie”, met Johan Kaart (links) en Constant van Kerckhoven’. Maan dagavond a.s. gaat in West-Elnd de 150eopvoering van dit vroolijkestuk VERLAGING MOTORRIJTUIGENBELASTING Ingevolge de regeling van het departement van Financiën werd sinds Augustus 1940 de 50 pCt. verhooging der motorrijtuigenbelasting niet meer geheven voor voertuigen met gas-tractie (genera toren, persgas, enz.) Door de redactie van het desbetreffende besluit werd deze ontheffing ech ter niet verleend, indien men naast gas ook nog benzine kon gebruiken, hoewel toch ook voer tuigen, welke uitsluitend benzine als brandstof gebruikten, nimmer het verhoogde tarief hadden behoeven te betalen. Op een verzoek van de K.N.A.C. deze ongerijmdheid te doen vervallen is thans gunstig beschikt. Van 1 April a.s. af zullen dus motorrijtuigen ingericht om te worden voortbewogen zoowel met gas als met benzine eveneens van de verhooging der belasting zijn vrijgesteld. Voor hen, die reeds voor een ter mijn tot na 1 April 1941 de belasting vooruit hebben betaald, zal restitutie kunnen plaats vin den. Onder inlevering van de oude belasting- kaart wordt dan een nieuwe afgegeven. Het stuk grond, waarvan in dit voor stel sprake is. heeft thans een tijdelijke bestemming als parkeerterrein. Het is het laatste perceel langs de Groote Markt straat, dat nog niet verkocht was. Er zijn vele jaren voorbijgegaan sinds de groote doorbraak, welke de nieuwe straat deed ontstaan, werd uitgevoerd. De bebouwing is langzaam in haar werk gegaan, want de Gemeente zag er zorgvuldig op toe, dat het pgil der bebouwing als omlijsting van een der belangrijkste verkeersaders in de binnenstad, niet geschaad zou wor den door overijlde grondverkoopen. Naar wij van de directie van Vroom en Dreesmann vernemen, is het de bedoeling om hier een groot gebouw te doen ver rijzen, aansluitend op het bestaande ge bouw van V. en D. Wanneer dit plan verwezenlijkt kan worden is echter niet bekend, daar, zooals men weet, in de hui dige omstandigheden voor de verkrijging van bouwmaterialen de urgente gevallen voorgaan. De Ned. federatieve bond van gemeente- en semi-gemeentepersoneel heeft aan den secretaris generaal w.n. hoofd van het departement van Financiën verzocht aan de gepensionneerde amb tenaren en werklieden van Rijk en Gemeenten een duurtetoeslag toe te kennen. grijpt, dat de Centrale Keuken een nood maatregel is, in dezen tijd van voedsel- schaarschte, die ten doel heeft het aan wezige voedsel op de meest gelijkma tige wijze te distribueeren, zult het met de Directie eens zijn, dat er voor al geen eten verknoeid mag worden, door eiken dag met groote onverkochte hoe veelheden te blijven zitten en U zult het billijken, dat zij dit op deze wijze voor komt. Trouwens in dit opzicht heeft Den Haag toch altijd een voorsprong bij an dere steden, waar de maaltijd twee da gen tevoren reeds moet worden besteld. Als U dus over deze bezwaren heenge stapt bent en een couponkaart, daarna een dagkaartje in Uw bezit heeft, gaat U den volgenden dag, gewapend met dag kaartje en Uw pannetje naar dien uitdeel- post, waar U het dagkaartje gekocht heeft. Daar staan tegen twaalf uur ’s mid dags de uitdeelers al gereed en na af scheuring van de contrólestrook van uw dagkaartje, krijgt u 1.2 L. eten in uw pannetje geschept. Als u dit nu negen dagen achtereen eiken dag hebt gedaan, kunt U zeggen, dat u uw bonnen op de meest economische wijze besteed hebt. Voor de tweede negen dagen geeft u nu niet een boterbon, maar een wisselboter bon af, die u de vorige maal gekregen hebt. Als u thuis met drie man is, neemt u één couponkaart, en haalt daar iederen dag tegen betaling van 75 cent drie porties eten op, de tweede drie da gen gebruikt u een wisselboterbon en de derde maal weer een boterbon enz. U houdt dan steeds een bon vrij, om de benoodigde boter voor uw broodmaal tijden op te koopen. Is u in het bezit van een vetkaart, dan handelt u precies eender als boven beschreven is, met dien verstande, dat U natuurlijk uw vetkaart overlegt, waar de kaartverkooper dan een vetbon af haalt en u nu een wisselvetbon terug geeft. Inplaats van 25 cent betaalt u slechts 13 cent voor een dagkaartje. Duizenden in het land verschaffen zich hun middagmaal reeds op deze wijze en nog dagelijks neemt hun aantal toe, nu de huisvrouw eiken dag weer opnieuw zich weer voor nieuwe moeilijkheden geplaatst ziet bij het bereiden der maal tijden. De Centrale Keuken lost die op afdoende wijze voor haar op. Wij gelooven niet, dat verdere aan beveling noodig is; wij zouden U één ding willen vragen: „Komt, ziet en over tuigt U”. Voor Weinig Geld Een Voedzaam Maal. „De Komedianten” zijn de nieuwe week in ’t West-End-Theater weer inge gaan met „Een rare familie’'’ en met een goedgevulde zaal Enmet daverend succes al weer Bij deze dolle klucht is inderdaad het lachen niet van de lucht, vooral om Johan Kaart met zijn onweer staanbaar komische creatie als Franklin Rauwkost, het „buitenbeentje”. En de anderen staan hem weer kranig terzijde. Aan het slot zijn, onder geestdriftig ap plaus, Johan Kaart en de dames Madelon Waldorp, Emmy Arbous en Sien de la Mar met bloemen gehuldigd. Beppie Boda liet zich niet meer zien anders zou zij zeker bij de bloemenhulde niet vergeten zijn, want de wijze, waarop zij de rol van de brutale dienstbode vervult, draagt tot het succes niet weinig bij. Wie een avond zijn zorgen wil weglachen, kan in West- End terechf AFLEVERING VAN GEVOGELTE Ten aanzien van de voorraden slachtgevogelte, welke in vrieshuizen zijn opgeslagen en zijn ge registreerd bij de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen, maakt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd bekend, dat een gedeelte dezer voorraden zal worden vrijgegeven ten behoeve van zieken huizen, sanatoria, gestichten voor ouden van dagen e.d. Deze inrichtingen zullen het gevogelte uitsluitend kunnen betrekken door bemiddeling van een poelier. Formulieren, waarop door ziekenhuizen e.d. als bovenbedoeld, een toewijzing bij de Neder landsche centrale voor eieren en pluimvee kan worden aangevraagd, zijn verkrijgbaar bij deze centrale te Beekbergen. De aanvragen moeten bij de centrale zijn binnengekomen vóór 31 Maart 1941. De prijzen, waarvoor het gevogelte kan worden betrokken, zijn vastgelegd in het prijzen- besluit voor gevogelte. NED. HERV. GEMEENTE TE SCHEVENINGEN De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te te Scheveningen heeft besloten met ingang van morgen in alle vier de kerk gebouwen ook 's avonds weer diensten te doen houden, welke diensten om 6 uur zullen aanvangen, behalve in de Prinses Julianakerk waar het aanvangs- uur op half zes is gesteld De Badkapel zal met Pinksteren ’s avonds gesloten worden. De plaatselijke predikanten zullen eiken Zondag in zes van de acht dien sten voorgaan. DUURTETOESLAG VOOR GEPENSIONNEERDEN LEIDERS GEZELSCHAPSREIZEN „VREUGDE EN ARBEID” De persdienst van „Vreugde schrijft De werkgemeenschap van het N.V.V., „Vreug de en Arbeid” heeft den afgeloopen winter benut om gezelschapsreizen voor den Nederlandschen arbeider te ontwerpen. Binnen enkele weken zal zij een programmaboekje doen verschijnen, waar in alle reizen in groepsverband zijn opgenomen. De prijzen der reizen zijn zoo laag mogelijk ge steld, in de hoop, dat velen in de gelegenheid zullen zijn er aan deel te nemen. Deze lage prijzen zijn mogelijk gemaakt doordat velen, het goede in het werk van „Vreugde en Arbeid” ziende, hun volle medewerking verleenen om den opzet van „Vreugde en Arbeid” te doen slagen. Voor de verschillende gezelschapsreizen bestaat echter behoefte aan leiderspersonen, die uit ideëele overwegingen dus belangeloos zich hiervoor beschikbaar willen stellen, wordt ver zocht, zich schriftelijk op te willen geven aan „Vreugde en Arbeid”. Amstel 224226 Amster dam (C). VOOR 400.000 AAN VROOM EN DREESMANN De naamlooze vennootschap „Haagsqhe Manufacturenhandel van Vroom en Drees mann N.V.” heeft verzocht een aan de Groote Marktstraat gelegen perceel Ge meentegrond te mogen koopen om te zij ner tijd te kunnen overgaan tot uitbrei ding van haar op den aangrenzenden grond gestichte gebouwencomplex. Zij is bereid voor den te koop gevraagden grond groot ongeveer 1080 vierk. m. een prijs van 400.000 te betalen. Daar er naar de meening van B. en W. tegen vervreemding van den te koop ge vraagden grond geen bezwaar bestaat en zij den geboden koopprijs aannemelijk achten, stellen zij den Raad voor, tot den verkoop tegen den geboden prijs te be sluiten. UITREIKING GOUDEN MEDAILLE Op 28 Maart zal aan den adjudant- onderofficier-schrijver W. F. M. Burger van het Militair Hospitaal, de gouden medaille voor 36-jarigen dienst worden uitgereikt. fn de periode van 3—15 Maart Bij de Winterhulp Nederland zijn in de periode van 3 tot en met 15 Maart o.a. de volgende giften binnengekomen Op het hoofdkantoorN.V, Ësveha v.h. P. Si mons en Co., ’s-Gravenhage, 971,74; dr. J. C. D„ 's-Gravenhage, 50: dr. J. F. K„ 's-Graven- hage. 50; N.V. verf- en vernisfabr. fa. W. Pau- lussen, ’s-Gravenhage. 100; Gemeentepolitie 's-Gravenhage, 219.22; F L. W., Wassenaar, 100; jhr. mr dr. H. A. van K.. 's-Gravenhage. 50; Algemeene Ned. Onderlinge Hagelverzeke- ring-mij., 's-Gravenhage, 100; Cycle-import, 's-Gravenhage, 100; N.V. Gemeenschappelijk Eigendom, mij. tot exploitatie van woon- en win kelhuizen, 's-Gravenhage. 100; N.V. Paré’» stoomfabr. van drops en dessertw.. 's-Gravenhage. f 100; A. A. B. B., 's-Gravenhage, 50; N.V. ..Secpreserve”. 's-Gravenhage, 50; J. A. Wassenaar. 50; P. W. de K.. 's-Gravenzande, 100: Gemeente-politie, 's-Gravenhage, 81,40; Louwman en Parqui. 's-Gravenhage. 55; N.V. Eerste Ned. Staalwol- en Krullenfabriek „Me- talino”. 's-Gravenhage, f 50; Hulshof en Essel- man N.V.. 's-Gravenhage, 50; Melkinrichting „De Sierkan”, 's-Gravenhage, 100; N.V. v.h. G. E. Borst. 's-Gravenhage, f 100; A. N. de Lint’s Industrie en Handel M’;. N.V., ’s-Gravenhage, 50: Nederl. Middenstandsbond. 's-Gravenhage, 100; J. Hoogeveen en Co., 's-Gravenhage, 50; W. Richter Uitdenboogaardt. den Haag, 125; J. H. L. de K., 's-Gravenhage, 50; N.V. 's-Gra- venhaagsche Zwem- en Badinrichting „Maurits- kade”, 's-Gravenhage. 50; Fa. G. Molier en Zn.. 's-Gravenhage, 200; N.V. Nationale Credietver- eeniging. 's-Gravenhage, 200. Aan giften beneden 50 f 4174.03; 12.499.88. In Zuid-Holland zijn o.a. nog giften binnenge komen vanE. L., 's-Gravenhage, 50; giften beneden f 50 552.36; in totaal 702.36. Gistermiddag is het stoffelijke over schot van den gep. luitenant-generaal der artillerie J. W. P. van Ho'ogstraten, die hier ter stede overleed, naar Arnhem overgebracht en in het familiegraf op de begraafplaats Moscowa bijgezet. Tot de talrijke belangstellenden, die in den stoet volgden behoorden vele oud- officieren, o.a. een deputatie van het voormalige Korps rijdende artillerie be staande uit de luitenant-kolonel b.d. E. C. de Haan, oud-commandant van het K.R.A., de reserve eerste luitenant mr. dr J. C. Maris en luitenant H. M. v. d. Weel, voorts de oud-korpscommandant kolonel b.d. R. H. A. van de Wall Bake, luitenant-kolonel b.d P. H. Schoute en de luiteanant-kolonel b.d. R. D. Storm Buysing voorts werden opgemerkt mr. D. F. W. Scheidius, griffier bij het ge rechtshof te Arnhem, jhr. H. van Rei gersberg Versluys en W. F. T. baron van Pallandt van Rosendael. Vele kransen en bloemstukken werden op het graf neergelegd, o.a. een krans van gele narcissen van de officieren van het K.R.A Nadat de familieleden bloemen in het graf hadden gestrooid sprak dr. L. D. Terlaak Poot, Ned. Herv. predikant te 's Gravenhage, naar aanleiding van den tekstDe mensch is kort van dagen het is openbaar, dat wij in dit leven niets indragen en niets uitdragen. Tenslotte bad de predikant het Onze Vader. Namens zijn grootmoeder dankte kleinzoon voor de betoonde belangstel ling. Men schrijft ons: De vraag: Wat moeten we vandaag weer eten, die in dezen tijd meer een vraagstuk dan een vraag is, heeft de gemeente 's-Graven hage, naar het voorbeeld van andere gemeenten voor onze huismoeders tot een prachtige oplossing kunnen brengen. Door de oprichting van drie gaarkeu kens in de drukst bevolkte gedeelten van onze stad, n.l. de Slachthuiskade, de Gaslaan en te Scheveningen op de dr. Lelykade, met de daarbij behoorende uitdeelposten, welke op het eind van deze maand in bedrijf gesteld worden, komt de Gemeente tegemoet aan de ve le moeilijkheden, die de huismoeder in dezen tijd door vleesch-schaarschte en dure groenten bij de bereiding van haar maaltijden ondervindt. Aan het hoofd staat een directeur, die als Kapitein-Intendant dienst deed bij het voormalige le Legerkorps en dus ter zake kundig mag worden genoemd. Hjj heeft eerste klas koks tot zijn beschik king en men kan er zeker van zijn, dat bij deze Gaarkeukens iets goeds wordt opgediend. En wanneer we U dan nog Vertellen, dat voor de maaltijden alleen de beste grondstoffen worden gebruikt, waarvan de toebereiding geschiedt met zoo min mogelijk verlies aan voedende bestanddeelen, dan mogen wij den prijs, die hiervoor gevraagd zal worden, toch zeker een spotprijs noemen. Het ligt dan ook in de bedoeling, dat iedereen, van welken rang of stand hij zij, van deze gelegenheid om deugdelijk voedsel te ontvangen, vrij gebruik kan maken. Het gaan naar de uitdeelposten is niet Verplichtend gesteld, het blijft geheel vrijwillig, zoodat aan het oordeel van elke huismoeder wordt overgelaten, of zij het nuttig of wenschelyk acht van de gaarkeukens gebruik te maken. Bezitters van een vetkaart kunnen voor den geringe som van 13 eent een warm maal van 1.2 L. bekomen, dat smakelijk en. vooral niet te vergeten, zeer voedzaam is, omdat de kok erop bedacht is, tijdens de bereiding zoo min mogelijk vitaminen en andere voedings stoffen verloren te laten gaan. Voor bo- terkaart-beeitters is de prijs voor het zelfde maal gebracht op 25 cent. Natuur lijk heeft men hier ook zijn bonnen noo dig, doch wie zou niet voor negen war- Morgenochtend van 1112 uur zal een Duitsch militair muziekkorps op het ter rein Hofweg onder leiding van kapel meester H. Weber het volgende program ma uitvoeren: 1. Per aspera ad astra, marsch, v. Ur bach; 2. Flieger an die Front, marsch, v. Weber; 3. Praeludium, Chor u. Tanz aus der Operette „Das Pensionat”, v. Suppé; 4. Aus der kleinen Garnison, Intermezzo, v. Noack; 5. Zwei Marsche mit Spiel- mannstrup, a. Regimentsgruss, marsch, v. Steinbeck, b. Revuemarsch. marsch, v. Reckling. 6. Potp. a. d. Operette „Die lustige Witwe”, v. Lehar; 7. Frühling in Toskana. Standchen. v. Winkler: 8. Flie- gergeschwader Horst Wessel, marsch. v. Husadel; 9. Zwei Fanfaren-Mërsche, a. Fehrbelliner Reitermarsch, v. Henrion, b Flieger-Fanfare. v. Husadel. GRAFSTEEN WIJLEN OS. H. W. CREUTZBERG In overleg met mevr, de wed. ds. Creutzberg is aan den architect van de Duinoordjeugdkapel, ir. H. V. Gerritsen, opdracht gegeven op het gra* van ds. H. W. Creutzberg een eenvoudig monument te plaatsen, waartoe zich in de gemeente een comité heeft gevormd. me maaltijden slechts één halven boter- of vetbon en vier vleeschbonnen, waar van er nog één een vleeschwarenbon mag zijn, willen missen? Het geopperde bezwaar van een week zonder boter te moeten doen kan geen bezwaar genoemd worden, want men kan voor de volgende week een nieuwe boterbon benutten, en, indien men de eerste week iets zuiniger met de boter omspringt, zal de over- gang zonder te veel last kunnen plaats vinden. U heeft waarschijnlijk de groote clameplaten al gezien met de leus: „Voor Weinig Geld Een Voed zaam Maal”. U heeft al in de courant gelezen, waar men zijn moet om de por ties voor Uw gezin af te kunnen halen en nog andere dingen over de organi satie der Keukens. Maar het voornaam ste voor u is natuurlijk de vraag: „Wat moet ik nu precies doen, om ook van die Keukens het eten te kunnen betrek ken’. Welnu, het gaat heel eenvoudig: laten we eens aannemen, U heeft een boterkaart. Dan gaat U met die boter- kaart, waaraan de nog geldige bon voor die week moet zitten en 4 geldige vleeschbonnen (of 3 vleeschbonnen en één vleeschwarenbon), naar de dichts- bijzijnden uitdeelpost. Daar ziet U twee loketten, aan het eerste moet U zijn met Uw bonnen. De daar aanwezige kaartverkooper geeft U, in ruil voor Uw 4 vleeschbonnen en boterbon, één cou ponkaart voor 9 maaltijden plus een hal ven wisselboterbon. Deze laatste moet U goed bewaren, U kunt deze tater op nieuw gebruiken, echter nergens anders dan bij de uitdeelposten van de Centrale Keukens. De couponkaart is een maand geldig. Nu gaat U met deze coupon kaart telkenmale als U een maaltijd voor den volgenden dag wilt bestellen, naar het tweede loket. De kaartverkoo per daar scheurt een coupon van Uw kaart, U betaalt 25 cent en krijgt een dagkaartje. waarop u den volgenden dag uw portie eten kunt krijgen. Wordt er op dien dag een peulvruchtenmenu ver strekt, dan levert U bij den aankoop van een dagkaartje een peulvruchtenbon in, u ontvangt dan drie kwart-wissel- peulvruchtenbonnen terug, die u de vol gende malen weer kunt gebruiken. Het is dus heel eenvoudig geregeld. U hebt met uw 4 vleeschbonnen en een halve boter- of vetbon 9 dagen lang recht op aankoop van een middagmaal van 1,2 L. Op één couponkaart kan ook méér dan 1 dagkaartje tegelijk verkregen worden, en de kaart blijft zooals gezegd, geldig tot één maand na den dag van uitgifte. De dagkaartjes gelden alleen den volgenden dag en zijn daarna niet meer van waarde. Nu hooren we wel eens bezwaren op peren tegen het één dag vooruit koopen der dagkaartjes. Maar als U goed be- Nu is de Lente ook officiéél gearriveerd en daarmee het einde van de kachels aangekondigd. Nog even een kort rukje, aldus noemt Jodocus het en dan zitten we weer midden in den zonne schijn. Hoewel dit wel eenigszins optimistisch is en Jodocus ook schijnt vergeten te hebben de waarheid van de oud-Hollandsche spreuken „Maart roert zijn staart” en „April doet wat wil”, moet men deze officieele intrede van de Lente toch niet te licht schatten en zeker niet verzuimen om er even de aandacht op te ves tigen. Trouwens, men ziet op de zonnigste uurtjes reeds hier en daar in de stad de menschen buiten op de terrassen van de café’s zitten. Zelfs was er reeds iemand, die te Scheveningen van de voorjaarslucht ging profiteeren. Wies rilde al bij de gedachte en zou het de dame in kwestie niet hebben nagedaan. Enfin, als iemand er nu plei- zier in heeft Wij hebben ons allemaal verbaasd over de treinritten van de kleine kinderen. Ik heb altijd verhalen gehoord van ouderparen, dat het reizen juist met kleine kinderen wat moeilijkheden op levert, speciaal voor wat betreft het instappen via de hooge treden. En vooral wat dit laatste aangaat, is er op de electrische lijn Rotterdam Scheveningen nogal wat moeite om een kind te doen instappen. Het uitstappen zal wel minder zwarigheid geven en met de eivolle treinen in onze dagen kan een klein kind zeer gemakkelijk tusschen de reizigers door de controle glippen. Den treinbeambten zal wel opgedragen zijn om voortaan extra te letten op eventueele kleine doorglippers of doorglipstertjes. De ouders heb ben anders voor deze gelegenheid het klachten- boek niet meer kunnen vragen, omdat dit insti tuut is afgeschaft. Of het eigenlijk de laatste jaren nog ooit werd gebruikt, is mij niet bekend. Ik heb van het bestaan van zoo’n boek nooit iets afgeweten en ik heb mij ook nooit er aan bezon digd om er iets in te schrijven. Hadden de reizi gers geweten waar zij in den loop der jaren hun mopperzucht kwijt gekund hadden, dan zouden er zeker meer liefhebbers te vinden zijn geweest om eens in hun penhouder te klimmen. Op het gebied van de brandweer-organisatie in ons land en dus ook in onze stad zullen zich groote veranderingen voordoen. In de groote steden zullen uitsluitend beroepscorpsen op treden, wier taak alleen ligt op brandblusch- gebied. Een gemengd corps, als bij ons bestond, zal dus ook gewijzigd dienen te worden. Men kan er zeker van zijn, dat de waarde van onze brand weer (afgezien van al het zeer te prijzen werk wat vroeger is verricht) er belangrijk door zal stijgen. De graad van geoefendheid kan immers veel hooger worden opgevoerd en daardoor na tuurlijk ook de practische resultaten als men on verhoopt eens de werkelijkheid onder de oogen moet zien. Nu zijn wij gelukkig in onze stad ge spaard gebleven voor felle branden, doch het staat niet vast, dat we ook in de toekomst dezen gunstigen toestand zullen houden en uit dien hoofde is de vervolmaking van den dienst toe te juichen. En dan tenslotte nog iets. Ik heb al een paar keeren den lof kunnen zingen voor de wijze, waarop onze parken en de perken daarin worden voorzien van bloemen. Ook heb ik vele malen een beroep gedaan op den burgerzin van den Hagenaar om den dienst der Plantsoenen de be hulpzame hand te bieden door mede te waken tegen afrukken van bloemen, verontreiniging enz. Het is helaas niet afdoende. Nog altijd zijn er vandalen, die meenen onze parken en paden te moeten misbruiken als vuilnisbelt. Een korte wandeling deed me dit weer voor den geest komen en ik oordeelde het noodig er nog eens de bijzondere aandacht voor te vragen. Moge het helpen ■L - 75 F w u J'd >3

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 13