ZOH ROGGEBROOD 2 Kr’l'C.'p BIOSCOPEN STADSNIEUWS SHEL RECHTZAKEN De Avondschool van Doctor Pluizer ONE HOUR 0 CLEANING SERVICE 5-ü- OPENING VAN „CORRIDA” VEILIG BI ONDERWIJS EN KERK Uit de oude doos Gebr. ten hoeve DEN HAAG ROTTERDAM fELEF. 333298 TELEF. 38427 Muzikaal allerlei HAAGSCHE COURANT Zaterdag 22 Maart 1941 2e bl. pag 2 Predikbeurten persen wordt een gevarieerd Het openingsprogramma MISHANDELING VAN EEN PAARD van 51 Sleutel op de les van J.l. Donderdag. 3 Grenspa trouille”. 5 10 9 10 1 Dr. PLUIZER BENOEMING EN ONTSLAG LEER KRACHTEN Leidschendam Ned. Herv kerk, 10 uur ds. D. M. Ver- met, 5 uur ds. Steenbeek, van Wateringen (jeugddienst). Geref. kerk, 10 uur en 5 uur ds. M Boukema, Effathakapel, 10 uur cand. W. G. Visser. 5 uur ds. M. B. van 't Veer. Vereen v. Vrijz. Godsd.. gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur ds. F. N G. van Iter- son, van Nijmegen OPENBARE LEESZAAL De Openbare Leeszaal zal tot begin Mei des Zondagsmiddags gesloten zijn. B. en W. bieden den Gemeenteraad de volgende voordracht aan ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school Zuidwal 47 (schooi A) mej. C. A. P. L. Enserinck, onderwij zeres bij het openbaar lager onderwijs te Naaldwijk mej. W. A. Harms, onderwij zeres bij het openbaar lager onderwijs te Steenwijk, en mej. G. J. Kranendonk, kweekelinge bij het bijzonder lager on derwijs te Amsterdam. Zij stellen den Raad tevens voor, deze benoeming op een nader door hen te be palen dag te doen ingaan. Ter vervanging van eenige leerkrach ten van het Gemeentelijk avondnijver- heidsonderwijs, die wegens ziekte haar lessen niet kunnen waarnemen, zijn en kele leerkrachten tijdelijk bij dit onder wijs te werk gesteld. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, voor na te noemen tijd vakken of zooveel korter, als noodig mocht blijken, te benoemen tot tijdelijk leeraar(ares) bij het Gemeentelijk avond- nijverheidsonderwijs mej. P. G. M. van Bers, voor het tijdvak van 10 Februari tot en met 31 Augustus 1941mej. M. C. van Broekhuijsen. voor het tijdvak van 6 Januari tot en met 31 Augustus 1941 P. van der Burgh, voor het tijdvak van 11 Februari tot en met 31 Augustus 1941 F. W. Krens, voor het tijdvak van 21 Oc tober tot en met 31 Augustus 1941. De benoeming van mej. J. de Groot, die de lessen heeft waargenomen van mej. M. P. Fellinga, leerares aan de hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus, die wegens ziekte afwezig is geweest, moet alsnog geschieden. B. en W. bevelen den Gemeenteraad aan, ter benoeming tot tijdelijk leerares in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de hoogere burgerscholen met 5-jari gen cursusmej. J. de Groot alhier, met de bepaling, dat deze benoeming zal gel den voor het tijdvak van 10 Februari tot en met 22 Februari 1941 J. K. de Raaf heeft met ingang van 1 September 1941 ontslag verzocht uit zijn betrekkingen van leeraar in de Hoogduit sche taal en letterkunde aan de hoogere burgerscholen met 5-jarigen cursus en van leeraar in de Hoogduitsche taal en. handelscorrespondentie aan de gemeente lijke handelsavondscholen. den Gemeenteraad met ingang van 1 gevraagde ontslag met dankbetuiging de in deze betrekkingen bewezen Het is alweer enkele avonden geleden dat wij samen de geschiedenis des vaderlands eens ophaalden. En nu, vanavond, zullen wij ons daar opnieuw eens in verdiepen. Ik zal jullie een aantal vragen ter beant woording voorleggen. Eenvoudige vragen zijn het, die d« meeste van jullie zonder veel moeite zullen kunnen beantwoorden. Ik begin. De 17de eeuw was voor ons volk een roemruchte eeuw, dat is be kend. Onze zeelieden voeren toen uit naar alle windstreken en over alle zeeën en oceanen en overal Verdachte ontslagen van rechtsvervolging Betaling eener geldboete van 100, sub sidiair vijftig dagen hechtenis, had het O.M gerequireerd tegen den 20-jarigen veehouder N. v. d V uit Rijswijk, die op 23 October j.l. op een nabij den Kleiweg gelegen stuk land op ergerlijke wijze een paard had mishandeld door het herhaalde malen tegen het onderlichaam te trappen en te schoppen De rechtbank ontsloeg verdachte rechtsvervolging OLYMPIA brengt deze speelweek een reprise van het geestige fumwerk „Wie heeft Madeleine gekust” waarin de hoofdrollen op sublieme wijze worden gespeeld door Ma’gda Schneider en Al bert Matterstock. Het geheel is een zeer gecompliceerd verhaal met allerlei wen- dingen en verrassingen, onmogelijk om na te vertellen. Men kan net beter zelf gaan zien en zal er geen spijt van heb ben, want het is een hoogst genoeglijke en amusante film. Voor de pauze draait „De roepstem der wildernis” en zeer veel belangrijk nieuws uit binnen- en buiten land, een en ander in beeld gebracht door Ufa en Profilti trekken omdat de figuren, die de hoofd- rollen vertolken, zich mogen verheugen in de groote waardeering van de zijde van het publiek En hier zijn er zelfs drie te. gelijk: Zarah Leander. Willy Birgel en Paul Hörbiger. Geen wonder dus, dat de Haagsche bioscoopbezoeker zijn schreden nu weer naar Odeon richt. Het voorprogramma brengt actualitei. ten en een interessante film over lage temperaturen, op welk gebied de Neder- landsche wetenschap zulk schitterend werk heeft verricht CITY: „Tusschen is de titel van de film, die ge maakt is naar den roman van J M. Frank „Ein Traum zerbricht". De plan ter Henry Brinkmann, die 20 jaren op Hajti in de katoen heeft gezwoegd en een groot kapitaal heeft vergaard, ziet het geluk van een vriend, die naar Ham burg is geweest en zich daar een vrouw heeft gehaald. Ook hij reist naar Ham burg, leert een vrouw kennen, wier le venswandel door de omstandigheden niet onberispelijk is geweest. Zij besluiten te trouwen, doch als zij bemerkt, dat zijn aanzien door haar persoon geschaad zal worden, offert zij zich op. Dit offer wordt door Brinkmann niet aanvaard. Weer reist hij naar Hamburg en tenslotte de halve wereld rond, om haar toch als zijn vrouw thuis te kunnen brengen De hoofdrollen worden vervuld door Gustav Knuth en Gisela Uhlen. In het voorpro gramma „Garnalenvischers op de Oost- Friesche Wadden” en binnen- en buiten- landsch nieuws. Amsterdam, Haarlem, Hilversum, Leiden, Beverwijk. Fraaie bodega, bar en dancing op de Plaats Den Haag is een zeer bijzondere amuse- mentsgelegenheid rijker geworden. Het is „Corrida" Plaats 13. een samenvoeging van bodega, bar en dancing, in het per ceel waar vroeger de behangselfabriek van Eyffinger, gevestigd was. Het is een reeks ineenloopende zalen en vertrekken, welke zich tot aan ’t Buitenhof uitstrekken. Eerst komt men in een Kleine intieme oo- dega waar gezellige zitjes uitnoodigen tot een kop koffie, of een glas sherry. De groote ronde hall hierachter, reeas in den Moorschen stijl, waarin verder het geheei is opgetrokken, geeft links toegang tot de bar, met prettige krukKen, waar men zijn apèritief kan savoureeren en de mu ziek doordringt uit de dancing, die men ook door een ingang rechts langs de in gebouwde vestiaires kan bereiken. De dancing zelf is een verrukking voor het oog. Het is hier vooral, waar de direc teur de heer Wm. Kits, bij het uitgaande publiek bekend als de directeur van het vermaarde Palais de Danse te Schevenin- gen, iets unieks heeft weten te scheppen. De architecten Kleykamp en Gunther hebben hier een danstempel in Moorschen stijl ontworpen, waarvan de uitvoering een verrukking voor het oog is. Moorsche poorten en doorkijkjes, gezellige boxen, langs den wand, een dansvloer en par- terre-ruimte overkoepeld door een gewelf, waarbij een nieuwe vinding op verlich- tingsgebied de illusie schept van een Oosterschen blauwen nachthemel. Basre liëfs, en wandschilderingen van Vic. v. d Linden, geraffineerd door ontwerp en be lichting, zullen de bezoekers in bewonde ring brengen. Hier is het niet zichtbare ultra-violette licht in toepassing gebracht Bij omschakeling van gewoon licht naar ultra-violet, veranderen de wand schilderingen van aspect. Teekeningen, die met gewoon licht niet zichtbaar zijn, lichten door het gebruik van fluorescee- rende verf op. In samenwerking met den fluorescentie-techniker heeft de schil deres hier iets gepresteerd, dat zeker een extra vermelding waard is. In de bogen tusschen de zijbeuken en op andere plaat«en z’in goudkleurige Moorsche hek jes aahfCkZMüt. contrasteerend tegen den lichten wand, doch bij ultra violetlicht, waardoor deze donker wordt, groen op lichtend. Achter het orchest is een fluoresceerende decoratie aangebracht een groenachtig lichtende achterwand, waarvoor een goudkleurig hekwerk met fluoresceerende bloemen. Loosduinen Stichtingskerk Bloemendaal, 10 uur en 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. kerk (dorp), 10 uur ds. W. A. Wiersinga (bidstond). 5 uur ds. J. Smelik. Leyenburg 9 uur en 10.45 uur ds. J. Smelik (bidstond) 5 uur ds. W. A. Wier- singa. Vereen, van Vrijz. Godsd. Herv. 10.30 u. ds. A. G. van Wijk van 's-Gravenzande. Wassenaar Ned. Herv kerk (Schoolstraat), 10 uur 1 Een viool heeft 4 snaren. 2. De bas. Componeren beteekent in de muziekwereld: muziek schrij ven. 4. Dirigeren beteekent in de mu ziekwereld: leiden, een orkest aanvoeren. 5. Het woordje „opus” betekent werk. 6. Een ouverture is een openings stuk, een muziekstuk dus, waarmee b.v. een opera aan vangt 7. Een cello-recital is een cello- voor dracht. 8. Een berceuse is een wiegelied, waarin dus geen schetterende fanfares en dreunende hoem pa’s passen. 9. Een fagot is een blaasinstru ment. Waarom een gewone piano („geen vleugel”) vier poten heeft? Om op te staan. Examens landmeter In April en (of) Mei zullen te 's-Gra- venhage worden afgenomen: het vergelij kend examen voor landmeter van het kadaster en het examen voor buitenge woon landmeter van hef kadaster. De verzoekschriften om toelating tot deze examens moeten vóór 1 April bij het departement van Financiën, afdeeling Personeel van den Belastingdienst, zijn ingekomen. Voor nadere bijzonderheden zie men Staatscrt. no. 56. Regenjassen Japonnen vanaf Mantels vanaf. In EEN UUR gereed I Den Haag, L. v. Meerderv 168 b Telefoon 33 66 10-39.58.00 Jan, op weg om het jawoord te vragen. Werd geechept door een tleenkolenwagen. Hij kwam bij one aan Om na *n uur weer te gaan En chic, dat hij taker *ou elagen I Chemisch reinigen en Colbert costuums f. 2.97 I. 2.56 1. 1.79 f 2.56 RUITEN INGEGOOID De rechtbank te Utrecht heeft drie jongens van 16 17 en 18 jaar oud veroor deeld tot 23 dagen gevangenisstraf, met aftrek van 23 dagen voorarrest. De knapen waren de aanvoerders van een troepje jongens, dat aan het einde van het vorige jaar avond aan avond de ruiten van N.SB.-ers vernielde. De officier van Justitie had tegen elk der verdachten zes weken geëischt De knapen zijn op vrije voeten gesteld, doen moeten op komen voor de civiele vorde ring wegens de gebroken ruiten DIEFSTALLEN BIJ YPENBURG Een jaar gevangenisstraf had het O M. geëischt tegen den 26-jarigen opperman P K uit Leidschendam en den 44-jarigen 1 grondwerker J C. M. B. Wdie zich bij het verrichten van opruimingswerkzaam heden op een terrein bij het vliegveld ïpenburg pakken met spijkers en een vat carbolineum wederrechtelijk hadden toegeëigend De rechtbank veroordeelde beide ver dachten wegens twee feiten van diefstal tezamen in vereeniging gepleegd, tot zes maanden gevangenisstraf. GEKOCHTE WAAR NIET BETAALD De rechtbank heeft den 29-jarigen koop man W. C. J. uit Katwijk, tegen wien het O.M. gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden had geëischt. we gens door hem in October j.l. ten nadeele van kooplieden uit Wassenaar, Sassenheim en Noordwijkerhout gepleegde flesschen- trekkerij veroordeeld tot één jaar. WEGENS BONTDIEFSTAL VER OORDEELD In October van het vorige jaar kreeg een bontwinkelier te Zutfen bezoek van den vertegenwoordiger E. W.. van een Haagsche bontfirma. die zijn collectie toonde. Na zijn vertrek miste de bontwin kelier een pak kostbare vellen, die op de toonbank hadden gelegen. De politie in den Haag werd dienzelfden dag van een en ander op de hoogte gebracht en bij een onderzoek in de woning van den ver tegenwoordiger werden de bontvellen in een koffer aangetroffen. De politierechter te Zutfen had den man van den hem ten laste gelegden dief stal vrijgesproken. Het gerechtshof te Arnhem heeft W. thans veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, aangezien de opzet tot het wegnemen bewezen werd verklaard vond je de Hollanders, tot zelfs in gebieden, waar nog niemand was binnengedrongen. Onze dichters en schrijvers uit die eeuw worden nog met ere ge noemd en onze zeventiende- eeuwse schilders genieten een wereldreputatie. Wanneer begon die zeventiende eeuw eigenlijk en wanneer eindigde zij? 2. Welke is de bijnaam, men de zeventiende woonlijk aanduidt? 3. De achttiende eeuw heeft in onze geschiedenis eveneens een bij naam. Hoe luidt die? 4. Op 20 Maart van het jaar 1602 werd de bekende Oost-Indische Compagnie opgericht Hoeveel ja- ren is dat nu al geleden? Op welke dag van het jaar 1672 veroverden de Watergeuzen Den Briel? 6. Kun je twee jaartallen (eeuw jaren) noemen, die pngeveer aan geven het begin en het einde van de beruchte invallen der Noor mannen? 7. Deze Noormannen worden ook we) eens aangeduid met een an dere naam. Is die naam je be kend? 8. Amsterdam is op dit ogenblik de grootste stad en tevens de hoofd stad van ons land, maar de oud ste stad is Amsterdam niet! In welk jaar kreeg Amsterdam stads, recht’ Voor welken bekenden Nederlan der heeft men te Haarlem op de Markt een standbeeld opgericht? Zoeven spraken we over hel jaar 1602 (zie vraag 4). In dat zelfde jaar werd een Nederlan der gelxiren. die later zou uit groeien tot 'onzen grootsten zee held Hoe is zijn naam? Tot Dinsdag. Ned. Herv. Kerk./ Aangenomen naar Zwolle (vac. ds. J. F. Kruyt) mr P. H. Th. Engels te Ingen Beroepen te Diever (toez.) ds. A. T. S. Bakker te Bakkeveen. Drietal te Arnhem (vac. ds H. O. Roscam Abbing) ds. D. Bouman te Spannum, ds G. Koch te Maasdam en ds. L. Lagerwelj te IJmuiden. Geroepen te Apeldoorn en het Loo (vac. ds H. E. J. Westerman Holstijn) ds. J. H. W Warners te Alkmaar. Aangenomen naar Cadzand de heer J. A. Talma, cand. te de Bilt; naar Meerkerk ds. E. Schroten te Wouterswoude. Beroepen te Wagenborgen de heer A. de Kleine, cand en hulppred. te Nijehaske. Geref. Kerken. De classis Sneek der Geref. kerken heeft peremptoir geëxamineerd en toege laten tot den dienst des Woords en der Sacramenten den heer G. v. Doornik, can- didaat te Delft en beroepen predikant te Oosthem. Cand. v. Doornik is voornemens Zondag 20 April a.s. zijn intrede te doen te Oosthem. Bedankt voor Zuidhorn (Gr.) ds O. W. Bouwsma te IJsselmuiden-Grafhorst. De classis Amsterdam der Geref. Ker ken heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard den heer J. Haits- ma te Amsterdazp-Zuid, cand. aan de Vrije Universiteit Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Alphen a. d. Rijn ds. N. Brandsma te Harderwijk en ds. J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.). Geref. Kerken in H. V. Beroepen te Oosterend op Texel de heer O v. d. Plas jr., cand. te Amsterdam-Z. EXAMENS Econ. Hoogeschool. Cand.ex economische wetenschappen de heer A. H. W. Thomassen. Doet, ex id de heer G. Stuvel. STUDIO. Gustav Gründgens heet niet ten onrechte een der grootste acteurs van het nieuwe Duitschland, hij is een dergenen, die van 1933 af toen hij reeds etn bekend tooneelspeler was, de organisatorische leiding in handen nam en in Berlijn tot de hoogste leidende functie kwam. Men kan hem temidden van andere talentvolle spelers als Sybille Schmitz. R. A. RobertJ enz thans in Studio-theater zien in de Duitsche film „De Afgod van Parijs waarin hij de rol speelt van den spotlie- deren dichtenden en zingenden tegenstan der van den gemakzuchtigen koning. E®n boeiende liefdesgeschiedenis uit een veel bewogen tijd, met een pracht van aan* kleeding en mis-en-scènel Het voorpro* gramma brengt actualiteiten* uit binnen- en buitenland THALIA. Een buitengewoon spannend® circusfilm draait deze week in dit theater. Sensatie in het circus en tegelijkertijd ee geraffineerde diefstal aan boord van een Oceaanstoomer brengen den toeschouwe in spanning, terwijl men zich afvraagt no® dit mysterie tot oplossing gebracht za worden. Hierbij bracht het optreden va eenige geweldige koningstijgers va koude rillingen van opwinding bij het P bliek teweeg. De hoofdrollen in .JConin» tijger” waren in uitstekende handen Charlotte Susa. Ivan Petrovitch, Stöckel en vele anderen. Het program»*" vooraf was zeer uitgebiaid. B. en W. stellen voor, aan verzoeker September 1941 het eervol te verleenen, voor cüansten. CORSO geeft deze week de reprise van „Moederlied” met in de hoofdrollen den bekenden zanger Benjamino Gigli bijge staan door Maria Cebotari en Hans Moser Een film, welke, behalve het uit stekende spel, dat geboden wordt, vooral ook gewaardeerd zal worden door lief- hebbers van opera-zang, o.a. wordt een gedeelte uit „Ein Maskenball" gezongen en zingt Gigli het prachtige Agnus Dei Het voorprogramma vermeldt „Avon turen in het oerwoud”, een interessante film met zeldzaam mooie natuuropnamen en een alleraardigst teekenfilmpje .Een booze droom” FLORA. „Grenspatrouille". Waar een grens is, zijn ook smokkelaars en hier in het land van de eeuwige sneeuw wordt tusschen de smokkelaars en de mannen van commandant Schorter 'n strijd gele verd op leven en dood. Liefde en ont goocheling zijn door deze film heen ge weven. waardoor deze film behalve span nend ook ontroerend is. Op het tooneel zijn het ditmaal Miss Barley met haar medewerkers, die ons met hun acrobatiek eenigen tijd bezighouden en onze volle bewondering hebben. METROPOLE. „Hoera er is een stam houder!”, is een film, bewerkt naar het blijspel „Ammendorf”. De geestelijke ver wikkelingen winnen aan aantrekkelijk heid. omdat de entourage van een zoo bijzonder karakter is. Het geheel ver plaatst den aandachtigen toeschouwer in de sfeer van het oude Oostenrijksche hof Wij maken kennis met allerhande in- triques rond den markgraaf op ietwat gevorderden leeftijd en zijn jeugdige echt- genoote. En een voorname rol speelt daarbij een oud-dorpgebruik. het kiezen van den „minnen koning” Bijzondere vermelding verdient de fraaie muziek Kortom het is een film vol kostelijke momenten, welke groote belangstelling verdient ODEON: ..De vrouw met den blauwvos” is naar we meenen zeker al voor den derden keer in onze stad, maar er zijn nu een maal films, welke altijd zullen blijven dr. G. C. van Niftrik, van Rijnsburg, 5 uur ds. ten Kate. Kievitkerk, 10.30 uur ds. ten Kate. Rijswijk Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. P. Post (doopsbediening) en 6 uur ds. J. v. d. Wiel. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 10 uur ds. A. de Voogd, van Delft. Voorburg Oude kerk, Heerenstraat, 10 uur ds. A. Hoekert, 6 uur ds. J. Roodenburg Noor- derkerk, Bilderdijklaan, 10 uur ds. J. Roo denburg. Kinderkerk, Vreugd en Rust, 10 uur, oucierling M, J. Gitz. Effathakapel 3 uur de heer J. Verrij (voor doofstom men). Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 10 uur ds. M. B van ‘t Veer, van Gronin gen, 5 uur ds, mr. W. S. de Vries. Noorderkerk, 9.30 uur ds. mr. W. S. de Vries, 5 uur cand. W. G, Visser. Ned. Protest, bond, Pulchri Studio, (L. Voorhout 15), 10.30 uur ds. M. Prins, van Tiel. Remonstr. gemeente, 10.30 uur ds. F. Kleyn. Aula, lyceum Stokroosplein 50, 10.30 uur mej. ds. W S. Wiardi Beekman. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lu- therkapel Haverschmidtstraat 57, 10.30 u. ds. P. Vis. Doopsgez. gem., 10 30 u. ds. A. Keuter. Luth gem., 10 30 uur ds. C. Riemers. Waaische kerk, 10.30 uur ds. Michelin 1 Moreau. Duitsche kerk, 10.30 uur Pfarrer Pötsch. Duinoordkerk, 10 uur ds. P. Fagel, van Heerlen, 10 uur jeugdkerk ouderen, ds. J. W Schokking, 11.20 uur jeugdkerk jon geren. groepvorming. Nassau Jeugddienst, Duinzichtkapel, v. Hogenhoucklaan, 10.30 uur de heer F. L. van ’t Hooft Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur mr. G. A. Alma, cand. t. d. H. D. Vrijz. Hervormden, Beeklaan hoek Hout- rustweg, 10.30 uur ds. A. Trouw. Kerk 3e van den Boschstraat, 10.30 uur ds. J D. van der Veen, van Rijswijk. Jeugdkerk voor Vrijzinnigen (1316 j.) Bondshuis Houtrustweg 3 10.30 uur mej. C. E. Jolles. Stads-Evangelisatie, Geref, Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 3 uur samenkomst Spr. de heer E. van Kamp. Onderwerp: „Achter de kim”. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper Chr. Geref. gem.. Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5 uur ds. Nieuwen- huyze. Jerusalemkerk. Pomonaplein, 10 u. en 5 uur (openbare belijdenis), ds. de Jong. Bilderdijkschool. Linnaeusstraat. 10 uur en 5 uur ds. J. B, G Croes. Geref. Gem Oude Boomgaard straat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem. (Centrum), geb Gas laan 46, 10 uur en 5 uur ds. E. van Dijk Oua Geret. gem Wesselsstraat 49. 10 u. en 4.30 uur leesdienst Vergadering der geloovigen. Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst, Geb. de Ruyterstraat 67, 10 uur en 5 uur ds. J P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 5 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem Zuid-West Buiten singel 112114. 10 uur en 5 uur ds. Vas- seur. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur zuster Bakker en 6 uur de heer Zoutman, van Sassenheim. Christen-gemeenschap. Veenkade 48, 10 uur heiligingssamenkomst, 6 uur Evange lieverkondiging. Spr. de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t Rel. Ver nieuwing Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienst. Christ, gem Eliëzer, Beeklaan 296, 10 u. mevr, van Geerensteyn en 7 uur predi king Baptisten-gemeente. kerklokaal v Dijck- straat 149. 10 uur en 5 uur prediking ds. J. B. de Neef 7- uur jongeliedensamen- komst. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur en 5 uur prediking ds. J. de Jong, 7 u jeugddienst. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39. 10.30 uur en 5 uur prediking ds. B Fabrie, 7 uur jeugdwerk o 1 v. den heer J Boesman. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J M.V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v.m ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha" Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie. 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Zevende Dags-Adventisten geb. „Fila- delfia" de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat) 11 uur prediking. Verschil lende sprekers Hersteld Apostolische Zending-gemeente (Stam Juda) Willemstraat 69. dienst 10 uur en 6 uur Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 uur heiligingssamenkomst, 7 uur verlossings- samenkomst. Leidster: adjudante M. E. Crok Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7 uur verlossingssamenkomst. Leidster: adjudante H. v. d. Vosse. Steynlaan 150, 10 uur heiligingssamen komst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leidster: majoor B. Ruijsink. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 6 30 uur verlossingssamen komst. Leidster: adjudante A Stapersma. Linnauesstraat 205-207, 10 uur heili gingssamenkomst, 7 uur verlossingssamen komst. Leidster: adjudante A Berendsen. Hemsterhuisstraat 176a, 10 uur heili- j gingssamenkomst, 7 uur verlossingssamen- komst Leidster: brigadier M. Scherer. Ned. Leger des Heils, geb. Lange Bees- tenmarkt 108. 10 uur wijdingsdienst, 7.15 uur verlossingssamenkomst. beide geleid door mevr kolonel Kerkhoven. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen, Loosduinschekade 11, 10.15 uur en 4 uur vergadering. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10 30 uur Gez H. Mis; 4 uur Vespers en Lof. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Ida- straat 7, 10 uur H. Dienst. Arrondissements-rechtbank POGING TOT ZWARE MISHANDELING De 24-jarige los werkman A. v. U alhier stond terecht wegens poging tot zware mishandeling. Hij bekende op 19 December j.l zijn vrouw, die toen als werkster dienst deed in een woning aan de Tobias Asser- laan, daar te hebben opgezocht, en met een slagersmes te hebben gestoken Door dat de vrouw zich verweerd had, was de stoot niet zoo ernstig aangekomen en werd de vrouw slechts licht aan een arm ver wond. Verdachte bekende volledig Hij was boos geworden omdat hij te weten was gekomen, dat de vrouw relaties met andere mannen had aangeknoopt De be doeling om haar zwaar te verwonden be weerde hij niet te hebben gehad Hij had er in zijn driftbui maar op los gestoken De als getuige gehoorde vrouw verklaarde dat het niet zoo erg was aangekomen, en dat partijen zich verzoend hadden. Het O.M., waargenomen door mr Hoek stra nam het gebeurde ernstiger op Met een wapen als het door verdachte gebruikte had gemakkelijk indien het slachtoffer zich niet verweerd had. heel wat zwaarder letsel kunnen zijn toege bracht De tenlaste gelegde poging tot het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel be wezen achtend, eischte spreker tegen ver dachte acht maanden gevangenisstraf Uitspraak 1 April. waarmee eeuw ge- Vele bedrijfsgenooten van den heer Kits waren gistermiddag aanwezig op een receptie, waarbij zij de inrichting en aankleeding van het etablissement, als mede het openingsprogramma (heden middag is „Corrida” voor het publiek geopend) konden bewonderen. Alexandra en Norel. het internationale dance-team, zoowel als Ruby en Dick treden op in elegante dansfantasieën. De voornaamste attractie is Josée Sann, die hier ter stede reeds een vermaardheid heeft verworven. Zij brengt niet alleen chansons van Charles Trenet. doch ook liedjes met eigen woorden, zooals „Pour- quoi ne lui-ai-je pas dit”, met muziek van Rob van Eclemaeen nieuw liedje was verder ook „Le petit cottage”. Dan zong zij nog „Chez moi”,, „Prèsque rien”, „Le carillonneur de Brugues”, „La petite Americaine”, „Le soleil et la lune”, „Les oiseaux de Paris”. Zij werd begeleid door Nic. de Rooy, den excel- lenten pianist van het orkest van Lex van Spall, dat de dansmuziek verzorgt, applaus was allerhartelijkst en zoo PASSAGE vertoont deze week „Carnaval van Venetië”. Een korte liefdesgeschiede- nil heeft in deze film slechts een aanlei ding moeten vormen om de schoonheid en rijkdom van Europa’s meest romanti sche stad. Venetië idyllische gondel- vaarten, balletten en uitbundige volks feesten op het witte doek te kunnen ver- toonen. Het gegeven speelt bovendien in de kringen van operakunstenaars, zoodat vele populaire, prachtige aria’s in deze rolprent ten gehoore worden gebracht Goed spel en fraaie opnamen boeien de toeschouwers van begin tot einde. Voor hen, die een avond vol romantiek wen- schen te beleven, is „Carnaval van Vene tië” een gaan naar bovengenoemd thea ter stellig waard. Vóór de pauze voorprogramma vertoond. REMBRANDT. Het aantrekkelijke voor programma brengt een alleraardigste Columbia-musical, welke opwekt tot community-singing, een cabaret-act met Henriette Davids en een faxineerende variété-voorstelling „Een avond in den Oriënt”, waarmee het mysterieuze gezel schap „De 4 Kabe’s" de bezoekers in ver bazing brengt. Dit gezelschap munt uit in velerlei wonderlijke manipulaties: vuureten, lintzwaaien, acrobatische dans en zwaardentrucs, waarmee het een on dubbelzinnig succes oogst. De hoofdfilm „De laatste wals” is bijzonder boeiend, met beklemmende, sterk geconcentreerde momenten, waartoe het voortreffelijk spel van Camilla Horn, Ivan Petrovitch en Adèle Sandrock zeer veel bijdraagt. REX. „Concert in Tirol” is een zonnige film van de Wiener Sangerknaben. We ontmoeten de jongens van het beroemde koor als een schoolklasse ondeugende bengels in een schilderachtig Tiroolsch dorpje Zij halen daar kattenkwaad uit, skieën en zingen natuurlijk Ontroerend mooi is bv. het Kerstspel in de oude schuur Door het verhaal is geweven de idylle tusschen den eenvoudigen hulp onderwijzer (Hans Holt) en de boeren dochter Leni (Heli Finkenzeller), welke dreigt verstrooid te woriin door een flirt met een stadsmeisje en het misdadig optreden van een medeminnaar van den onderwijzer, doch met behulp van de jon gens komt alles terecht en komt het slot met een blij verzoeningsfeest. ROXY. Na een kort maar aantrekkelijk voorprogramma wordt reeds voor de pauze een aanvang gemaakt met de ver- tooning van de amusante film ..Percy neemt vacantie”. met Hans Albers. Perci val Patterson, president van een olie maatschappij, krijgt plotseling genoeg van de dagelijksche sleur en besluit te „ver dwijnen”. om eens een rustige vacantie door te kunnen brengen. Het wordt een heel gezellige vacantie met charmante avontuurtjes en als zijn dochter hem na veel moeite op het spoor is gekomen, blijkt, dat Pa’s avonturen in een tweede huwelijk zullen eindigen. SEINPOST. „Een leven lang” is een film, die aller belangstelling verdient. Baron Hans von Gallas moet voor eenigen tijd overhaast Weenen verlaten vanwege een duel. In het berghotelletje, waar hij zich verborgen houdt, leert hij een meisje (Paula Wessely) kennen, waaruit een ver houding ontstaat. Plotseling wordt hij weggeroepen en naar China gestuurd, zoo dat hij niet weet, dat hij een zoon gekre gen heeft. Wanneer hij na jaren terug keert komt hij achter de waarheid en zijn ze voor altijd verbonden. Het voorprogramma brengt binnen- en buitenlandsch nieuws en een aardige HoL landsche film over de watersport, zeilen, roeien, zwemmen enz Het zal het ook in de komende dagen zijn, als velen de nieuwste aanwinst van het Haagsche amusementsleven met een be zoek zullen vereeren en er dan voortaan een plaatsje op hun uitgangsprogramma voor open zullen houden. Scheveningen Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds de Jong, 6 uur ds. A de Voogd, van Delft. Ned. Herv. vereen Menninckstraat 41, 10 uur en 5 uur leesdienst. Oud Geref. gem., Westduinweg 194, 10 uur en 5 uur ds. H. Hennephof, Vrije Geref, gem., Menninckstraat 7, 10 uur en 6 uur ds. A W. de Rover, van Vlaardingen. Stads-Evangelisatie „De Heere zal voor zien” Wimpelstraat 2, 10 uur en 5 uur de heeren Staalman, van Huizen en van Essen, van Leiden. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggeineen- te, Visschershavenstraat 77, samenkomst, 10.15 uur Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 7 uur ver lossingssamenkomst Leidster: kapitein J. Oord. AMICITIA Het programma opent deze week met een filmpje in Russischen stijl .Romanza Rusa” met zeer goeden zang en muziek. Hierna volgt het Ufa-wereld- nieuws met een keur van actualiteiten en vervolgens nog een geestige film, waarin we o m. opmerkten de bekende kleine „hartendief" Shirley Temple en hetwelk ons toont, dat ondanks alles, bij de jeugd de sport boven alles gaat. Dat de hoofd film ..De Heerscher" geprolongeerd zou worden, Is geen wonder. Een ieder, die dit groote meesterwerk nog niet heeft ge zien, haast zich, het buitengewone spel van den grooten karakterspeler Emil Jan- nings te zien. APOLLO. Een boeiend gegeven, op span nende wijze verfilmd, met sterk drama tisch spel van de beide hoofdpersonen Hertha Thiele en Gustav Diesel, die deze liefdeshistorie in het woeste en ongenaak bare Alpenland dragen. Het is een sobere, sterke film, waarin de dramatische han deling voortreffelijk is uitgewerkt, span nend en suggestief. Een bijzondere beko ring gaat er bovendien nog uit van de prachtige opnamen van de ongenaakbare bergen en de woeste gletschers. Vooral de spannende beklimming van den steilen bergwand, met de redding door Gustav Diesel van zijn tegenstander, bij een berg- I ongeluk, boeit zeer Een mooie film ,.De Witte Majesteit” met een gave vertolking door Gustav Diesel en gevoelig en inge togen spel van Hertha Thiele A ST A. Hier wordt deze week vertoond het groote filmwerk „Die Rothschilds”, het welk de opkomst en het leven van dit be kende bankiersgeslacht in beeld brengt. Deze opkomst hebben de Rothschilds te danken aan den slag bij Waterloo, waar de grondslag voor hun onmetelijke fortuin werd gelegd; door sluw speculeeren valt hun daar een fortuin in den schoot, door het opkoopen van alle Engelsche staats papieren, die worden aangeboden doordat het valsche gerucht „Napoleon heeft ge zegevierd” een paniekstemming op de beurs veroorzaakt. De hoofdrollen zijn in handen van Carl Kuhnmann. Erich Ponto en Albert Lippert, die iets zeer goeds hiervan maken. De aankleeding en regie zijn af, evenals de fotografie. Als tijd beeld heeft de film zeer zeker haar ver diensten. Vooraf het nieuws uit binnen- en buitenland. CASINO Deze week viert de karakteris. tieke jolijt uit de Jordaan hoogtij in „Ca sino”. In de Hollandsche succesfilm „Bleeke Bet” komen kostelijke staaltjes volkshumor voor, terwijl de verschillende typen bijzonder goed voorgesteld worden door ras-artisten als Aaf Bouber, Fientje de la Mar, Joh. Heesters en Corry Vonk. Het geheel wordt opgevroolijkt door ver schillende bekende liedjes, welke een ieder al gauw in de echte Jordaan-stem- ming brengen. Enkele interessante bij- filmpjes gingen vooraf. CENTRUM De film „Toendra” bevat het verhaal van een jongen dokter, die zijn practijk heeft in de uitgestrekte vlakten van Alaska en die zijn patiënten deswege per vliegtuig moet bezoeken. Op een vlucht naar een Eskimo-dorp stort zijn vliegtuig in de Poolzee en dan komen de groote moeilijkheden om de bewoonde wereld weer te bereiken. Dank zij de vriendschap, welke twee kleine beertjes met hem sluiten, gelukt hem dit. Behalve veel spanning en prachtige opnamen van veel wilde dieren in hun natuurlijke om geving zorgen de beertjes in hooge mate voor de note-gaie. Een aardig voorpro gramma ging vooraf. CINEAC. In het binnenlandsch nieuws zien we o.a. de opening van het nieuwe gebouw van den Ned. Bioscoop Bond, een interessante reportage van de Neder- landsche sigarettenfabricage en imposante opnamen van den heidengedenkdag in onze stad: een greep doende uit het wereldnieuws noemen we het eerste treffen tusschen Duitsche en Engelsche troepen in Afrika, de Leipziger Messe. den voetbalwedstrijd DuitschlandZwit serland te Stuttgart, de bijlegging van het I conflict tusschen Thailand en Indo-China i enz. „Holland in den winter" is een teer i kleurenfilmpje over wintersport en win- I terschoonheid in ons land. Kegelaars I kunnen hun hart ophalen aan het Ufa- i filmpje „Alle negen" Een grappig ge- i kleurd teekenfilmpje „Jagerslatijn” be- i sluit het gevarieerde programma. Hamburg en Haiti” j de film, die i roman

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6