De Führer ontvangt Matsoeoka Nieuwe bonnen aangewezen 1941. de meer Geen loonbelasting meer op uitkeeringen ingevolge sociale verzekeringswetten Vrijdag 23 Maart. No. 17837. De hongerblokkade eieren en Onderhoud tusschen von De strijd ter zee Ontvangst in hotel Esplanade Voor brood, gebak, boter, vleesch Zeep op bon 20 Bespreking in den geest van hartelijke vriendschap VERDUISTEREN van 8.06 uur n.m. tot 7.23 uur v.m. Ribbentrop en Matsoeoka i s Harwich en Folkestone gebombardeerd Een interview met Matsoeoka ECHTER WEL OP BLIJVENDE RECHTEN EN OP RENTEN VAN NAGELATEN BETREKKINGEN Deviezenbesluit 1941 aan SPANJE i Ziekenvervoer by nacht: No. 773503 Vliegkampschip „Formidable” in de Middellandsche Zee Succesvolle aanval op een Britsch convooi Verklaring van Amerikaansche bisschoppen Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 g I S V» g V g V g g g g g s V s x Het Nederlandsche en Duitsche deviezenrecht Maan: 28 Maart onder 8.55 uur nam. 29 Maart op 8.08 u. v.m.; onder 9.58 uur nam. Nachtdienst dokters: Opnieuw Engelsche scheepsverliezen Volledige overeenstemming bereikt Matsoeoka op 31 Maart den Brenner Telegrafisch overgebrachte foto van de ontvangst door den Führer van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Matsoeoka (Hoffmann) Toespraken der beide ministers van buitenlandsche zaken HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Berlijn zijde te Molotof nieuwe ooit gezien heeft. dit oorlogsschip weer in dienst gesteld kan worden. I i Voor *s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki", >tDe Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad’’ en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad f 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct voor verzekerden De een sche ren Epropa len, van De rine, van- Mat- met be- uit In verband hiermede is bepaald, dat van 1 Juli 1941 af bij de uitbetaling van deze renten de loonbelasting zal behooren te worden ingehouden. Peulvruchten Omtrent de distributie van peulvruchten zullen zoo spoedig mogelijk nadere bijzon derheden worden bekend gemaakt De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend: Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Het optreden van Duitsche motortorpedobooten Duitsche motortorpedobooten hebben in den loop van de laatste nachten onder nemingen op de Noordzee verricht, w.o. een aanval op een Britsch convooi, waarbij zij in gevechtscontact kwamen. Het Engelsche bericht, dat aan Duitsche zijde verliezen zijn ontstaan, is niet met de feiten in overeenstemming, aldus het D.N.B. De Duitsche motortorpedobooten zijn alle zonder verliezen in haar havens teruggekeerd. POLITIE-PRESIDENT VEROORDEELD Het opperste gerechtshof van Catalo- nië heeft den politiepresident van Catalo- nië, die tijdens het bewind der tegen standers van generaal Franco te Barce lona in functie was, tot verbeurdverkla ring van zijn vermogen en 15 jaren dwangarbeid in Afrika veroordeeld. men van de welke door En- op haar reis aange- zakken De „New York Times” van 25 dezer deelt mede, dat leidende persoonlijkheden van de Roomsch Katholieke geestelijkheid in de Vereenigde Staten onder wie zich 2 Amerikaansche aartsbisschoppen en 18 bisschoppen bevinden, een verklaring heb ben uitgegeven, waarin zij nadrukkelijk de door den vroegeren president Hoover gedane voorstellen inzake de bevoorrading van kleine Europeesche staten ondersteu nen. In deze verklaring, welke op de eerste plaats onderteekend is door Kardinaal O’Connel, uit Boston, wordt vastgesteld, dat een eventueele overwinning „op de lichamen van vrouwen en kinderen steu nend”, geen waarachtige en rechtvaardige zege kan worden genoemd en dat het be nutten van den honger als oorlogsmiddel moreel niet te verantwoorden is. Vleesch op bon 10 Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Woensdag 9 April a.s. geeft elk der vier met „10 vleesch” ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleegph, been inbegrepen, of één rantsoen vleeschwaren. De met „10 worst, vleesch,waren” gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van één rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op' 9 April a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 13 April a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. uitkeeringen, vergoedingen en ver strekkingen ingevolge de Ongeval lenwet, de Land- en tuinbouwonge- vallenwet, de Zee-ongevallenwet, de Ziektewet en de Kinderbijslagwet niet aan de loonbelasting zijn onder worpen. In een persgesprek met den corres pondent van de „Messaggero” verklaarde Matsoeoka, dat zijn onderhoud met Mo- lotof bevredigend was. Over zijn ont moeting met Stalin zeide hij,, dat deze ongeveer 3 kwartier geduurd heeft. De ontvangst, welke Rusland mij bereidde, aldus Matsoeoka, was zeer harteljjk. Van 15 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct- Incasso binnen de. stad 5 cent buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: JCleine Advertenties 95 cfc; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt .Brieven aan het biAeau van dit blad” 10 ct. meer. uit de voorzien in het tusschen Duitsch- Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer wor den aangemaakt, nog mogen worden uit verkocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwer kende waschmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. Zeep voor wasscherijen De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve ver plicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ontvangst te nemen. Zooals reeds voor geschreven is, dienen de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ont vangst te nemen en pas daarna een hoe veelheid van 20 k.g. waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, café’s, enz., voor zoover het handdoeken, poets en stofdoeken, servetten, tafellakens, e.d. betreft, kan ter behandeling worden ge geven, zonder dat daarbij bonnen behoe ven te worden afgegeven. V g s g 5 g g V V g Voor een ei bon 83 Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft de met „83” genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen” recht pp het koo pen van één ei, De bonnen, Welke cp 6 April nog niet gebruikt zijn, blijven gel dig tot én met Zondag 13 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 7 April tot en met 13 April niet ge bruikt mogen worden in hotels, restau rants e.d De Britsche admiraliteit heeft zich, naar aan het D.N.B. gemeld wordt, ge noodzaakt gezien, thans ook het vlieg kampschip „Formidable” in de Middel landsche Zee te gaan gebruiken.. Het gebruik van de „Formidable” op dit oorlogstooneel werd noodzakeiijk. daar de beschadigingen van het vlieg kampschip „Illustrious” in het zeegevecht bij Sicilië zoo ernstig gebleken zijn, dat nog geruime tijd verïoopen zal, alvorens duitsche vliegtuigen 1 in den loop van den dag vele voor den oorlog belangrijke doelen aan de Engel sche Zuid- en Oostkust met succes be stookt. Er werden branden in de haven installaties van Harwich en Folkestone waargenomen. Bovendien is een station met goed succes getroffen. In het Kanaal van St. George is gis teren een vrij groot convooi door Duit sche gevechtsvliegtuigen aangevallen. Drie koopvaarders van in totaal omtrent 15.000 b.r.t. werden door voltreffers van bommen vernietigd, terwijl de vliegtuig- bemanningen nog 3 andere schepen in zinkenden toestand waarnamen. Minister von Ribbentrop heeft ochtend den Japanschen minister soeoka voor een nieuw onderhoud ont vangen. Van welingelichte wordt gertield De Führer heeft gistermiddag 4 uur in zijn werkkamer in de nieuwe rijks kanselarij den keizerlijk Japanschen mi nister van buitenlandsche zaken, Mat soeoka, in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, voor een bespreking ontvangen. Bij het onderhoud waren ver der aanwezig de Japansche ambassedeur te Berlijn, generaal Osjima, de Duitsche ambassadeur te Tokio, generaal Ott, als mede de chef van dé Prasidialkanzlei, de minister van staat, dr. Meissner. Minister Matsoeoka wérd door den chef van het protocol, gezant freiherr von Dörnberg, per auto van hotel Belle vue naar de nieuwe rijkskanselarij ver gezeld. De Berlijnsche bevolking, die bij duizenden op den Wilhelmplatz en in de Wilhelmstrasse bijeen was, bracht den hcogen Japanschen gast, wiens nadering door fanfares van de Hitlerjeugd werd aangekondigd, geestdriftig huldebetoon. Op het binnenplein van de nieuwe rijkskanselarij bewees een eereformatie van de lijfwacht den Japanschen minis ter het militaire eerbetoon, aan het por taal van de nieuwe rijkskanselarij wacht te de minister van staat, dr. Meissner, den Japanschen minister op. Naar verluidt duurde de bespreking tusschen den Führer en den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Mat- soeoka, 21 uur. In 'een communiqué omtrent het onder houd tusschen Hitler en Matsoeoka wordt gezegd De bespreking over alle actueele 'politieke vraagstukken verliep in den geest der hartelijke vriendschap, welke Duitschland en Japan vereenigt. Een eereformatie der lijfwacht van Adolf Hitler bewees den Japanschen minister van buitenlandsche zaken bij aankomst en vertrek het militaire eerbetoon. Britsche vliegtuigen boven West-Duitschland In den afgeloojjen nacht hebben Brit sche vliegtuigen, naar het D.N.B. ver neemt, boven West-Duitschland gevlogen. Als gevolg van het slechte uitzicht op de aarde en het krachtige afweervuur waren zij niet in staat hun bommen goed gericht omlaag te werpen. Ver scheidene gebouwen werden verwoest of beschadigd. Er ontstonden branden, wel ke spoedig gebluscht konden worden. Eenige burgers werden gedood, ver scheidene gewond. Nergens werd mili taire schade aangericht. Twee Engelsche vliegtuigen werden neergeschoten. Brand op Canadeesch patrouillevaartuig Reuter meldt uit Halifax, dat op het patrouillevaarutig van de Canadeesche marine „Otter” Woensdag ter hoogte van Halifax brand is uitgebroken. Negentien leden der bemanning zijn hierbij omgeko men. De overige 22 man, die nog in de reddingbooten konden gaan, zijn gered. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Bovendien is gebleken, dat het finan cieel belang, dat voor de Staat aan de inhouding van de loonbelasting bij deze uitkeeringen is verbonden, niet zeer groot is. Immers in de meeste gevallen zijn de uitkeeringen zoodanig, dat daar op volgens de belastingtabel geen loon belasting behoeft te worden ingehouden, waartegenover staat, dat toch in al deze gevallen de uitvoeringsorganen met allerlei administratieve beslommeringen in verband met de loonbelasting zouden worden bezwaard, afgezien nog van an dere bezwaren. Na afweging van het aan de inhou ding van loonbelasting verbonden finan cieel belang tegen de daaraan voor de uitvoeringsorganen de verzekerden en den fiscus verbonden bezwaren is dan con- ook de secretaris-generaal tot de clusie gekomen, dat het wenschelijk is, in het algemeen de inhouding van loon belasting op de Uitkeeringen, welke in gevolge de sociale verzekeringswetten worden gedaan, achterwege te laten. Daarbij is bovendien de consequentie aanvaard, dat ook geen inhouding be hoort plaats te vinden in de gevallen, waarin de uitkeering door tusschenkomst van den werkgever geschiedt. Op grond van het voorgaande heeft de secretaris-generaal aan de uitvoe ringsorganen voor de sociale ver zekeringswetten doen weten, dat de hebben gisteren Maart tot en met Zondag 27 April a.s. geeft de met „20” genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen” recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstel, ling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeep- pasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van was scherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat I Een uitzondering is echter gemaakt voor de zoogenaamde blijvende rechten en de renten aan de nagelaten betrek kingen, welke ingevolge de genoemde Ongevallenwetten worden uitgekeerd. Deze uitzondering is gebaseerd op het feit, dat in de gevallen, waarin zoodanige renten worden toegekend, er in den regel een duurzame betrekking bestaat tusschen den uitkeerder van de rente en den genieter, terwijl voorts in den regel de vroegere dienstbetrekking is verbro ken, waardoor de in den aanvang opge- somde bezwaren, aan de inhouding van loonbelasting verbonden, nagenoeg ge heel wegvallen. A A X A A A X A A A A A A A A X A A A A A A X A X A A X X A A '««««««««««««««««««««««««««I? Onderhoud met bevredigend Bonnen 10 voor brood en gebak De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft elk der met „10” genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „10” genum merde broodbonnen recht op het koopen van één rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaat. ste aantal grammenbeschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gramspeculaas 140 gram; andere koekjes 200 gram: koek 160 gram; cake 300 gram; gevuld klein kerst gebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem fs verwerkt. De op 6 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 7 April tot en met 13 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoem de week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants, e.d. Boter of margarine Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft de met „10” genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „10” genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende bo vengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine naar keuze. De met „10” genummerde bonnen, die op 6 April nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zon dag 13 April a.s. Tusschen 10 u. q.m. en 7 n. v.m.; No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Het D.N.B. meldt uit Lissabon, dat te Ponta Woensdag aan boord van het Ne derlandsche schip „Venus” 20 .schip breukelingen van een in het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan tot zinken ^bracht Engelsch schip zijn aan gekomen. Uit Funchal op Madeira wordt gemeld, dat aldaar 41 schipbreukelingen van het tot zinken gebrachte Engelsche schip „Andalusia” zijn aangekomen. De „Anda lusia” bevond zich op reis naar Engeland en werd 100 mijl van Sierra Leone door een Duitsche duikboot getorpedeerd. Ne gentien leden der bemanning worden vermist. De Britsche admiraliteit heeft gister avond bekend gemaakt, dat het Engelsche jacht „Mollusc” en het Engelsche patrouil levaartuig „Lady Lilian” tot zinken zijn ge bracht Op het jacht „Mollusc" zijn geen verliezen Voorts vernemen wij, dat bij de uit voering van de nieuwe inkomstenbelas ting zal worden overwogen, in hoeverre het wenschelijk is, dat een aanslag wordt opgelegd in de gevallen, waarin in een kalenderjaar aan denzelfden werknemer voor een belangrijk bedrag uitkeeringen, waarop geen inhouding heeft plaats ge vonden,. zijn gedaan. Teneinde misverstand te voorkomen kan nog worden opgemerkt, dat de nieu we regeling niet tot gevolg heeft, dat, indien de eigenlijke werkgever bijv, tijdens ziekte nog aanvullende uitkeerin gen doet, hierop geen loonbelasting be hoort te worden ingehouden. Betaalt der halve een werkgever, door wiens tus schenkomst de uitkeering ingevolg de Ziektewet wordt uitbetaald, bij ziekte het volle overeengekomen salaris uit, dan behoort dus inhouding van loonbe lasting plaats te vinden over het bedrag, waarmede het salaris de uitkeering in gevolge de Ziektewet overtreft. Van belang is tenslotte de bepaling, dat de thans getroffen regeling de werkgevers, die tot heden op de door hun tusschenkomst betaalde uitkeeringen ingevolge de sociale verzekeringswetten loonbelasting behoorden in te houden, niet ontslaat van de verplichting om de ingehouden loonbelasting af te dragen en dat deze regeling den werknemers geen aanspraak geeft op terug gave van loonbelasting, welke in het verleden op de genoemde uitkeeringen is ingehouden. Zweden verloor reeds 85 schepen Volgens een te Stockholm gepubliceerde voorloopige statistiek heeft Zweden 85 schepen met een totalen inhoud van 284.762 b.r.t. en 50 zeelieden sedert het uitbreken van den oorlog verloren. Deensche schepen door Cana- deezen opgebracht Canadeesche minister van ma- Macdonald, heeft, naar uit Otta wa gemeld wordt, bekend gemaakt, dat Canadeesche vlooteenhedeii eenige we ken geleden in de Westindische wateren 2 Deensche schepen van tezamen 18.000 ton hebben opgebracht. Gisteravond gaf de Rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, een ontvangst in Hotel Esplanade. De hooge Japansche gast was aanwezig in gezelschap van de hem naar de Rijks- hootdstad vergezellende delegatie, van den Keizerlijk Japanschen ambassadeur te Berlijn, generaal Osjima, en van de leden der Japansche ambassade. Bij de ontvangst waren aanwezig de Italiaansche ambassadeur, Alfieri, de Hongaarsche gezant, Sztojay, de Boelgaarsche gezant, Draganoff, de gezant van Mandsioekwo, Lue, de Zuidslavische gezant, Andric, de Slowaaksche gezant, Cernak, en de Roe- meensche gezant, Bossy. Rijksminster von Ribbentrop verwel komde den Japanschen minister van bui tenlandsche zaken met een toespraak, waarin hij zijn vreugde uitte over het feit, dat voor het eerst sinds het bestaan van het Duitsche Rijk en van het Keizer rijk Japan, de minister van buitenland zaken van Japan zich binnen de niu- van de Rijkshoofdstad bevindt. In u, aldus minister von Ribbentrop, ver welkomen wij een man, wiens woorden en daden de laatste jaren en maanden heb ben getoond, dat uw geest aan dien van ons verwant is, dat u een taal spreekt welke wij verstaan, en dat vooral de poli tieke weg, dien u voor Japan bent op gegaan, ook de weg was, dien Duitsch land moest inslaan. Moge uw verblijf te Berlijn en te Rome ertoe bijdragen, de betrekkingen van vriendschap tusschen Duitschland, Italië en Japan nog nauwer te maken en te ver binden tot een onwrikbare gevechtsge- meenschap. Uw bezoek aan Duitschland vindt plaats in den tijd van den eind strijd tegen Engeland. Eigenlijk, daar zijn wij van overtuigd, is Engeland’s lot reeds bezegeld. Wij weten thans, dat de oorlog voor Duitschland en zijn bondgenooten gewonnen is. Aan het eind van 1941, zoo gelooven wij, zal de geheele wereld het weten. Het lot van Duitschland en Italië is thans ook het lot van Japan en omge keerd. Deze lotsgemeenschap is besloten, zich tegen elkeen te keeren, die zou pro- beeren den oorlog uit te breiden en te verlengen en daarmede het doel van de bondgenooten, n.l. een spoedig herstel van den wereldvrede, tegen te werken. Zij is verder besloten, bij de nieuwe ordening in de door de natuur aan haar volkeren toegedachte leefruimten in Epropa en Oost-Azië, geen inmenging te duldi welke zijde zij ook moge komen. Von Ribbentrop sloot zijn betoog met een groet aan den Keizer van Japan, de grootheid van Japan en den bloei en het welzijn van het Japansche volk. Minister Matsoeoka dankte den Rijks minister van buitenlandsche zaken har telijk voor de ontvangst en de woorden van welkom en zeide, dat hij zich, wat de beteekenis van het pact en zijn doelein den betreft, oprecht bij de uiteenzettin gen van minister von Ribbentrop aan sloot. Het pact is in wezen een vrédes- pact, want het wil een uitbreiding van dezen oorlog verhinderen. Het wil verder een inmenging van aan het gebied vreem de machten in de belangensfeer van Japan in Oost-Azië en van Duitschland en Italië in Europa, vastberaden tegengaan, waar mede de wereldvrede het best gediend wordt. De beteekenis van het pact wordt steeds meer door andere volkeren inge- zien. Velen zijn reeds tot het pact toe getreden. een feit, dat het beste het suc ces van de politiek der asmogendheden staaft. Matsoeoko sloot mot zijn beste wenschen uit te spreken voor den Führer. Rijksminister yon Ribbentrop en den bloei en het welzijn van ’t nieuwe Duitsche Rijk, in het geloof aan do veilige eindoverwinning van Duitschland en Italië in dezen grooten strijd. Aan het slot van de ontvangst uitte Matsoeoka de beste wenschen voor het grootste bondgenootschap, dat de wereld Nieuw onderhoud tusschen von Ribbentrop en Matsoeoka Gistermorgen vond een bespreking plaats tusschen Matsoeoka en den rijks minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, welke in een geest van har telijke verstandhouding verliep. In dit onderhoud, dat verscheidene uren duur de, is een volledige overeenstemming van opvattingen bereikt in alle vraag stukken, welke voortvloeien uit de samenwerking, zooals driemogendhedenpact land, Italië en Japan. In aansluiting daarop gaf minister von Ribbentrop een ontvangst in intiemen kring. Krans voor de gevallenen Minister Matsoeoka heeft gisterochtend bij het monument voor de gesneuvelden aan Unter den Linden een reusachtige lauwerkrans neergelegd, op welks lint in de Japansche kleuren het opschrift stond„Yosuke Matsoeoka, rijksminis ter van buitenlandsche zaken van Japan, aan de in den oorlog gevallen helden”. Met een diepe buiging brachten de Ja pansche gasten den dooden van den Wereldoorlog en van den huidigen vrij heidsstrijd een eerbiedigen groet. Plechtige ceremonie eindigde met inspectie van de eerecompagnie. Volgens een bericht in het „Giornale d Italia” zal Matsoeoka 31 Maart des ochtends aan den Brenner aankomen, waar hij door een Italiaansche delegatie Zal worden ontvangen. Denzelfden dag om 6 uur n.m. zal Matsoeoka te Rome P het station Ostiense aankomen en °Pr den minister van buitenlandsche en: «raaf Ciano, den partijsecretaris. mister Serena en andere autoriteiten borden begroet. jnspcctie van de voor het station opgestelde gezelschap Madame onthoud ■Matsoeoki Paal O.a. ecre vt bezoek r- Rome en feest in Naar wij vernemen, heeft de secre taris-generaal van het departement van Financiën een zeer belangrijke beslis sing genomen ten aanzien van de toe passing van de loonbelasting over de uitkeeringen ingevolge de sociale ver zekeringswetten. Bij gepleegd overleg met de organen, welke met de uitvoering van deze wet ten zijn belast, is namelijk gebleken, dat aan de inhouding van loonbelasting over bedoelde uitkeeringen zoodanige admi nistratieve bezwaren zijn verbonden, dat een goede uitvoering der betreffende wetten daardoor in gevaar zou worden gebracht, hetgeen daarop zou kunnen neerkomen, dat de spoedige uitbetaling van de gelden aan de rechthebbenden niet meer gewaarborgd zou zijn. eerewacht zal Matsoeoka in van Ciano per auto naar Villa gaan, waar hij tijdens zijn op zal oZaJ verblijven Het oponthoud ot 3 April duren. Op 1 April zal r--:a zich allereerst naar het Quiri- ^ven O” bet .programma staan van jnc^' die de koning-keizer ter ck a den boogen gast zal geven, een Rome*'en n de bezienswaardigheden van k °mKeving, zoomede een sport net Forum Mussolini. De Japansche minister van buitenland sche zaken, Matsoeoka, heeft, zoo meldt het blad „Resto del Carlino” te Bologne in een interview met een journalist, die hem Jn den specialen trein naar Berlijn vergezelde, o.a. het volgende verklaard „Wat de punten van bespreking be treft, hier is geen bijzondere scheiazin- nigheid voor noodig om deze te raden. Het fundamenteele doel is algemeen be kend, n.l. het vredesinstrument tot het uiterste te versterken en daarbij ook tevens rekening houdend met de wan hopige pogingen van diegenen, die met aHe middelen en ook ten koste van een tweeden wereldoorlog het tot stand- komen van een nieuwe orde trachten te verijdelen. Sedert het voorjaar van 1933 en wel sedert den dag, waarop ik van Genève naar Tokio terugkeerde, waren mij de negatieve en reactionnaire plan nen van de Angelsaksische wereld vol komen duidelijk en juist daarom hield ik een nauwe samenwerking met de beide Europeesche mogendheden, welke om de zelfde redenen door dezelfde Angelsak sische wereld bestreden werden, voor noodzakelijk. Mijn reis heeft reeds posi tieve resultaten opgeleverd, daar ik tijdens mijn kort oponthoud in de Rus sische hoofdstad gelegenheid had voor een vrij langdurige bespreking met den chef van de Russische regeering. Ik neem aan. dat ik op mijn terugreis lan ger in Moskou zal kunnen vertoeven. Meer zal ik hierover thans niet willen zeggen,terneer daar ik in Berlijn talrijke diplomaten van mijn land sprekingen zal voeren, die hiertoe de verschillende hoofdsteden van Midden- en Noord-Europa waren ontboden. Fransch schip door Engelschen buitgemaakt Te Gibraltar wordt op het oogenblik een Fransch koopvaardijschip gelost, dat door de Engelschen is buitgemaakt, meldt het D.N.B. Het schip had grootendeels meel voor het onbezette Fransche gebied aan boord. De bemanning is naar Tanger gestuurd. Stefani verneemt, dat Fransche vrachtboot, gelsche controleschepen op haar van Casablanca naar Marseille houden werd, een groot aantal meel heeft gelost, welke overgebracht ,-e militaire opslagplaatsen van Gibraltar. Het nieuwe „Verordeningenblad" (nr. 13), dat hedenavond verschijnt, be vat, naar wij vernemen, een verordening onder den naam „Het deviezenbesluit- 1941”, bevattende een besluit van den secretaris-generaal van de departementen van financiën, justitie, van handel, nij verheid en scheepvaart, van landbouw en visscherij en van koloniën, betreffende de regeling van het deviezenverkeer. Deze nieuwe verordening zal zeer uit voerig zijn Zij bevat in totaal 87 arti kelen en zij regelt o.m. de aansluiting van het Nederlandsche aan het Duitsche deviezenrecht

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1