HAAGSCHL COURANT Een nieuwe naar zee BINNENLAND GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS DE NIEUWSTE MODE, Vrijdag 28 Maart 1941. De Kinderbijslagwet DE CENTRALE KEUKEN AAN DE GASLAAN DERDE BLAD NEDERLANDSCHE ARBEIDSDIENST MOORDAANSLAG OP OUDEN MAN Vermoedelijk roof het motief Interieur van de centrale keuken aan de Gasluan Bij dit nummer ontvangen de ge- abonneerden No. 7 van het Tijd- SChrïft „DE NIEUWSTE MODE”. Gratis bijvoegsel van de „Haagsche Courant" DUITSCHE MILITAIRE MUZIEK UITVOERING De Technische Hoogeschool te Delft OUD-LEERLING STAL GELD IN SCHOOL In de a.s. zomermaanden zullen de Hagenaars een nieuwe verbinding naar zee en den Boulevard hebben. Aan het eind van de van Alkemadelaan is men hard aan het werk om dezen nieuwen verbindingsweg naar zee te maken ,Schimmelpenningh) Een nadere toelichting MARSCH VAN HET WACHTBATAL- JON VAN HET LUCHTWAPEN Engelsche bommen op ons land Hedenmorgen beproefd - Pt MILITAIR HOSPITAAL werk- de van ^ang een Het de J 1 laten, hadden aan hun onderwijzer, of de (Polygoon) 4 No. 17837 GEVAARLIJK SPEL Geneeskundige Dienst bracht in en thuis deur werd gis- den die Stationhouder van de P.T.T. geschorst Bij de deze week gehouden contróle bij den stationhouder der P.T.T te Kocken- gen bleek er een kastekort te zijn van ongeveer 1400 gulden. De stationhouder heeft bekend, dat hij deze gelden ten eigen bate heeft aangewend. Hij Is geschorst De politie heeft de zaak nog in onder zoek. CINDERELLA BAR Dezer dagen werd aan de Hoogstraat 4 de Cinderella bar geopend. Een gezellige boog met hooge krukjes noodigen tot een zitje bij muziek van radio en gramofoon. Belangstellenden en vrienden stuurden bloemen, welke de tafeltjes sierden. Geen slachtoffers. Gisteravond en in den afgeloopen nacht vlogen op verschillende plaatsen Engel- sche vliegtuigen ons land binnen. Een aantal spring- en brandbommen werd af geworpen. Tengevolge van den sterken afweer gelukte het echter nergens schade van eenige beteekenis aan te richten. De bommen vielen meest op het vrije veld en van de bevolking werd niemand gedood of gewond. zoo spoedig mogelijk een aantal examens en tentamens af te handelen. Daarom worden de docenten gemachtigd, hiertoe met ingang van Maandag 31 Maart over Figuur 1 in dit nummer is een blouse van donkerblauwe kunstzijde met scnouderpas van bleu kunstzijde, waar in de korte mouwen zijn verwerkt. Deze blouse wordt in den rok gedragen. Alleen maat 42 en 44. De termiddag naar het ziekenhuis aan Zuidwal de 11-jarige jongen N.H., in de Weesperstraat op een rijdenden groentewagen was geklommen en er was afgevallen. Een der wielen had de knaap over het rechterbeen gekregen, dat werd gekneusd. wetten echter verleend wegens arbeids ongeschiktheid van minder dan 70 pCt., dan worden die uitkeeringen niet als loon beschouwd. Het zal niet voor iedereen even ge-nakKelijk zijn dit na t!- rekenen, daarom Kunnen we zeggen, dat het er in de practijk op neerkomt, dat wanneer iemand een ongevalsuitkeering krijgt kleiner dan de helft van zijn laatst ver diende loon, hij goed doet bij den Raad van Arbeid of een Bedrijfsvereeniging te informeeren, of hij dit nu wel of niet als loon moet verantwoorden. Op de lijst van het tweede en de volgende kwartalen van het jaar 1941 moeten die uitkeerin gen dus wèl verantwoord worden en wel op de speciaal daarvoor op die lijst aan gewezen plaats Dit zal tot gevolg heb ben, dat dan over de dagen waarover ongevals- of ziekengelduitkeering is ver leend. eveneens kinderbijslag zal worden gegeven. Het blijkt, dat zich in de practijk nog al eens moeilijkheden voordoen, doordat zij. die den kinderbijslag ontvangen moe ten, uit onwetendheid onjuiste of onvol ledige inlichtingen aan de uitvoerings organen verstrekken. Verder is de wet op enkele belangrijke punten gewijzigd Daarom vestigen wij op een en ander nog eens bijzonder de aandacht. Wat is de bedoeling de wet Aan de arbeiders, die meer dan 2 kin deren beneden den leeftijd van 15 jaar hebben, kinderbijslag te geven boven het van den werkgever ontvangen loon. Een arbeider komt voor het jaar 1941 in aan merking voor kinderbijslag, als op 1 Oc tober 1940 zijn gezin meer dan 2 wettige of gewettigde kinderen van hem of van zijn echtgenoote telde. Welke kinderen tellen mee In de eerste plaats wettige kinderen, dat zijn kinderen, die gedurende het hu welijk geboren zijn. Ook zijn het kinde ren, die gedurende een vroeger wettelijk huwelijk van den vader of de moeder zijn geboren. Voorts gewettigde kinderen, dat zijn kinderen, die reeds vóór het huwe lijk zijn geboren, maar bij het huwelijk gewettigd zijn. Alle andere kinderen, die soms in een gezin leven zooals pleegkinderen, aange nomen kinderen en natuurlijke, al of niet erkende kinderen, tellen voor deze rege ling dus niet mee. Welke kinderen behooren tot het gezin Dat lijkt een eenvoudige vraag. Na tuurlijk de kinderen, die met vader en moeder in één huis wonen. Zeker, maar voor de toepassing van deze wet zijn er nog meer die meetellen. Indien bijv, de vader of de moeder overleden is, blijft het kind behooren tot het gezin van den overblijvenden ouder dit geldt ook dan, wanneer het elders (bij familieleden of in een weeshuis) wordt opgevoed. Een kind wordt verder geacht tot het gezin te behooren, als vader en moeder ver plicht zijn voor zijn onderhoud te zor gen, wat bij kinderen beneden 15 jaar vrijwel altijd het geval is. Ook als een van de kinderen bijv, voor gezondheid in een andere plaats verblijft, dan wordt het toch gerekend bij het gezin te behooren. Wanneer zich het geval voordoet, dat de arbeider van de ouderlijke macht is ont heven of daaruit ontzet en de kinderen worden in een gesticht opgevoed, dan tellen deze toch mede voor diens aan spraak op kinderbijslag, ook al worden de kosten van plaatsing in het gesticht noch geheel, noch gedeeltelijk op den ar beider verhaald. Bij scheiding van tafel en bed blijven de kinderen tot het gezin van den arbeider behooren, ook al ver blijven zij niet in zijn woning. Is het huwelijk ontbonden door echt scheiding, dan worden de kinderen al naar gelang of zij aan den vader of aan de moeder zijn toegewezen het gezin van den vader te behooren. Het Wachtbataljon van het Duitsche Luchtwapen zal morgen op zijn te houden marsch de volgende route volgen Was- senaarscheweg. Koninginnegracht, Prin- sessegracht. Heerengracht. Korte Poten, Plein, Lange Poten. Kapelsbrug. Lange Poten, Plein (om 1 uur voorbijmarsch langs het voormalige departement van Defensie), Lange Houtstraat, Lange Voor hout, Parkstraat, Alexanderstraat, Plein 1813, naar de Sophialaan. De Kinderbijslaglijst De arbeider, wiens gezin op 1 Octo ber 1940 meer dan 2 wettige of gewettig de kinderen beneden 15 jaar telde en die tot de Bedrijfsvereeniging of den Raad van Arbeid, waarbij zijn werkgevers op 1 Januari 1941 voor de ziekengeldverze- kering is aangesloten, de aanvraag richt te om een kinderbijslagboekje, werd of wordt door het betrokken orgaan in het bezit gesteld van een kinderbijslaglijst over het le kwartaal 1941. Op die lijst moet hij o.a. vermelden het aantal dagen, waarop hij werkt, alsmede het door hem ontvangen loon. Wat is ontvangen loon Ook dat is weer zoo’n kwestie, die een voudig lijkt en toch vaak tot vergissin gen aanleiding geeft. Loon is alles wat een arbeider voor het verrichten van zijn arbeid van zijn werkgevers ontvangt, ook al heaft hij op een bepaalden dag niet eens gewerkt. Heeft hij dus bijv, op 1 Januari vrijaf gehad, doch over dien dag wel loon ontvangen, dan moet dit loon op de kinderbijslaglijst worden ver antwoord. Ook wachtgeld wordt als loon beschouwd. Indien van het loon iets wordt afgehouden, bijv, premiën voor Pensioen- of ziekengeldverzekering, loon belasting en dergelijke, dan moet toch het loon worden opgegeven zonder dien Aftrek. BRANDJES De brandweer bluschte gisteren schoor steenbrandjes in de perceelen Newton- straat 308 en Tullinghstraat 57 I. Gisteravond om half 12 werd de brand weer gealarmeerd voor een brandje in een mode-atelier, gevestigd aan het Noordeinde 60. Een stoel, waarop klee- dingstukken lagen, was tegen een bran dende kachel gevallen. Daar er niemand was. moest door de brandweer de worden opengebroken gebluscht met eenige emmers water. wordt stamppot van snijboonen ver strekt. op Donderdag 3 April hutspot, op Vrijdag 4 April wittekoolstamppot en op Zaterdag 5 April andijviestamppot. Men houde goed in het oog, dat maal tijden vooraf besteld moeten worden. Wie nu op Woensdag een maaltijd van de keuken wenscht, moet Dinsdag aan een der uitdeelposten een coupon inwis selen tegen een dagkaart, onder gelijk tijdige betaling. Hij kan dan den volgen den dag aan denzelfden uitdeelpost op zijn dagkaart een maaltijd halen. De dagkaarten zijn, in tegenstelling tot de coupons, slechts een dag geldig. Een afzonderlijke regeling is getrof fen voor armlastigen, die niet door Maatschappelijk Hulpbetoon, maar door liefdadige instellingen worden gesteund. Zij behoeven niet met geld te betalen, maar kunnen betaalbonnen krijgen. Het verdient de aandacht, dat een bo terbon voor achttien maaltijden geldig is, een peulvruchtenbon voor vier peul vruchtenmaaltijden. Men ontvangt bij in levering van deze bonnen daarom wis- selbonnen terug, welke uitsluitend gel dig zijn aan de uitdeelposten van de Centrale Keukens. De heer Peereboom wees er op, dat het om technische redenen vooralsnog niet mogelijk is, twee maal daags te koken, zoodat alleen tusschen 12 en 2 uur eten verstrekt kan worden. practica dus nog niet kunnen aan vangen. Daarover zal hij zoo spoedig mogelijk nader berichten. Ter voorberei ding van het een en ander zal echter rekening kunnen worden gehouden met de waarschijnlijkheid, dat dit op 15 April a.s. zal kunnen geschieden. Ongeveer een uur de ambtenaar op de Plaats en za; verbazing den jongen rijden. hem aan en vroeg hem even mee te gaan naar het politiebureau in de Prinsestraat deze gaf hieraan gevolg, terwijl een rechercheur met het verhoor nog bezig was, werd door den schoolknecht aangifte gedaan van diefstal van een linnen zakje, inhoudende 40.Aanvankelijk ontken de de jongeman, die kantoorbediende van beroep is, doch na lang heen en weer pra ten, gaf hij toe het zakje met geld gesto len te hebben en het tijdens de achtervol ging in een tuin van een villa aan den van Stolkweg te hebben weggeworpen. Hier is het inderdaad teruggevonden. Het onderzoek der politie duurt nog voort, daar de schoolknecht tot driemaal toe geld heeft vermist en wel bedragen van 103.—, 1.53.—, en 1G7— Steeds vonden deze vermissingen plaats op Donderdagen. Niet uitgesloten is, dat de jongen, die in 1939 terzake van winkeldiefstal veroor deeld is tot 6 maanden tuchtschool, waar van 4 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, meer van deze ver missingen afweet. Hij zal voor den offi cier van justitie worden geleid. Kon toevalligerwijs aangehouden worden De knecht van de U.L.O. school in de Paulus Buysstraat fungeert in zijn vrijen tijd als penningmeester van een vereenj- ging en heeft daardoor nog al eens geld onder zijn beheer. Toen hij gistermiddag de trap in het schoolgebouw afging, zag hij in den gang een 18-iarigen oud-Ieerling staan. Hij riep hem bij zijn naam, doch vreemd genoeg, ging de jongen er plotseling van door. De schoolknecht, die door dit vreemde gedrag argwaan kreeg, ging hem na, doch het jongmensch sprong op de fiets en was spoedig uit het gezicht ver dwenen Onder het geroep houdt den dief” rende de knecht het jongmensch na en kreeg daarbij assistentie van een ambte naar van Maatschappelijk Hulpbetoon”, die per rijwiel was. In de Scheveningsche boschjes raakte deze echter het spoor van den jongen bijster. Ongeveer een uur later echter fietste ag tot zijn Hij sprak CREMATIE GEP. LUIT.-KOLONEL L. J. v. DEUN Heden heeft in allen eenvoud in het crematorium op Westerveld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den gep. luit.-kolonel der Artillerie van net Ned. Indische Leger L. J. v. Deun, overleden alhier. Met de familieleden waren enkele vrienden meegekomen, o.w. de gep. luit.- kolonel van het Ned. Ind. Leger J. C. Smits, alhier. Er werd niet gesproken en er was geen orgelspel. Een schoonzoon, de heer de Haas, heeft voor de betoonde belangstel ling bedankt. W.A.-MARSCH Morgen zal de Heerban Den Haag der WA. een marsch maken langs de route: Balistraat (vertrek 4 uur), Javastraat, Zeestraat. Noordeinde, Hoogstraat, Gra- vestraat. Buitenhof, Hofweg. Lange Poten, Heerengracht, Bezuidenhout, Schenkweg, Ch. de Bourbonstraat, Ch. de Bourbon- plein, Schenkstraat, Louise de Coligny- straat, Stuyvesantstraat, de Sillestraat, Theresiastraat, 3e v. d. Boschstraat,, le v. d. Boschstraat, Bezuidenhout, Heeren gracht, Heerenstraat, Plein, Lange Hout straat, Lange Voorhout, Vos in Tuinstraat, Denneweg, Frederikstraat, Javastraat naar Balistraat. KINDERFEEST IN DILIGENTIA A.s. Woensdagmiddag vindt een vroo- lijke kindermiddag plaats in Diligentia, waarbij verschillende attracties op het programma voorkomen. O.a. wordt de mooie jeugdfilm vertoond ..De Negerhut van Oom Tom”, een kinderverhaal, ge speeld door kinderen. Voorts optreden van mr. Janne. Hij brengt den kinderen veel verrassingen o.a. muzikale clown, goochelwedsttijden, optreden van debu- tantjes, en een komisch buikspreeknum- mer met de wonderpop Tommy. Het mu zikale gedeelte wordt verzorgd door Piet de Boer. OUDERAVOND SCHOOL A ALBERDINCK THYMPLEIN 33 Woensdag j.l. werd in school A, Alb. Thymplein 33, een drukbezochte ouder avond gehouden. Het hoofd der school, de heer J. Wanink. opende den avond met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hij deelde mede, dat voor het nieuwe leerjaar 42 leerlingen waren ingeschre ven. Vervolgens werd door den heer Stein metz de film van den Haagschen Dieren tuin vertoond, welke op prettige en dui delijke wijze werd toegelicht door den heer van Dalen. Het applaus aan het ein de van de filmvoorstelling bewees, dat de aanwezigen het vertoonde zeer op prijs gesteld hadden. De heer Wanink sprak namens de ouders een dankwoord tot bei de heeren. In de pauze bestond er gele genheid voor de ouders, om met het on derwijzend personeel te spreken. Na de pauze werd het huishoudelijke gedeelte behandeld. Door het aftreden van del heeren A. H. Mulder en A. Posthumus, W. L. de Kort en mevr. Rombouts, waren er vacatures in de oudercommissie ontstaan, waarin voorzien werd door verkiezing van den heer M. C. Lanooij. den heer A H. van ’t Hoff en mevr. J. Pas, terwijl mevr. Rombouts bij acclamatie werd herkozen. De leerlingen die de school hebben ver- 2. .22... ...2 den heer K. Mulder, een boekwerk aangebo den en aan de onderwijzeres, mej. de Kleer, een tinnen vaas. Dezen avond werd hun nog een oorkonde met bijpassenden tekst door een der leerlingen overhan digd. Namens de oudercommissie werd aan den heer Mulder een boek overhan digd en aan mej. de Kleer een doos bon bons. De heer Wanink bracht in warme be woordingen dank aan den heer de Kort, Tewerkgestelden in werkver schaffingen Ook de tewerkgestelden in werkver schaffingen vallen onder de Kinderbij slagwet. Voor het eerste kwartaal 1941 zal de kinderbijslag berekend worden naar het door hen ontvangen loon. Door een wetswijziging wordt echter van 1 April 1941 af als loon voor de berekening van den kinderbijslag beschouwd het zelfde loon, als de tewerkgestelden krach tens de Ziektewet geacht worden te ont- vangen, en waarnaar dus in geval van ziekte het ziekengeld wordt berekend. Dit loon is afhankelijk van de plaats van L inwoning van den tewerkgestelde. Een staforkest. De Nederlandsche arbeidsdienst beschikt over een staforkest van beroepsmusici, grootendeels afkomstig uit de voormalige korpsen van de weermacht. Het orkest, ressorteerend onder het Centraal muziek instituut van den Nederlandschen arbeids dienst, is zoodanig samengesteld, dat het als harmonie-ensemble kan optreden, maar tevens in staat is de uitvoering van sym- phonische werken of composities voor strijkorkest op zich te nemen. De leiding berust bij drs. J. van der Griend, die sedert eenigen tijd geregeld met het orkest repe teert. Dezer dagen is het orkest voor het eerst als zoodanig in de zaal de Ruyterstraat 67 hier ter stede opgetreden. Het talrijk op gekomen auditorium werd gevormd door de leden van den staf N.A.D. met hun dames. Ook commandant J. N. Breunese gaf door zijn tegenwoordigheid van zijn belangstelling blijk. Het programma bestond voor de pauze uit de Ouverture Prometheus van Beet hoven, ballet- en entr’acte-muziek uit „Rosamunde” van Schubert en „Eine kleine Nachtmusik” van Mozart. De uitvoering van deze werken onder de energieke lei ding van den dirigent viel bij de toehoor ders bijzonder in den smaak en oogstte levendigen bijval. Na de pauze gaf de docent aan het centraal muziek instituut, de heer R. van Yperen, solist, de Varia tions symphoniques van Franck, waarmee eveneens een groot en verdiend succes werd behaald. De avond heeft getoond, dat er in de afgeloopen maanden hard gewerkt werd en dat de beschikking is verkregen over een ensemble, hetwelk voor de muzikale ontwikkeling in den Nederlandschen arbeidsdienst de beste vruchten belooft. OVERTREDING DRANKWET Tegen een eigenaar van een verlofszaak is door rechercheurs van de Drankwet proces-verbaal opgemaakt, terzake van het voorhanden hebben van sterken drank. De voorhanden zijnde voorraad, t.w. 11 flesschen jenever en cognac, is in beslag genomen. i, geacht tot of de moeder GESLOTEN VISCHTIJD VOOR BAARS EN SNOEK Gisteren hebben wij gemeld, dat de gesloten vischtijd voor baars en snoek ongewijzigd is gebleven en derhalve 16 April j.l. is ingegaan. Hiervoor moet echter worden gelezen 16 Maart j.l. BOND VAN CHR. BAKKERSPATROONS De jaarvergadering van het Gewest Zuid-Holland van den Bond van Chr. Bak kerspatroons in Nederland zal Dinsdag middag 1 April a.s. in de Kroon hier ter stede worden gehouden. Na afhandeling van diverse huishoudelijke zaken, zal als spreker optreden de heer K. Kolstein, van Bilthoven. secretaris van den bond, met het onderwerp: „Distributiemaatregelen loon-, omzetbelasting enz,”. LUITENANT-GENERAAL B.D. W. H. VAN TERWISGA 80 JAAR Zooals wij reeds meldden wordt luite- nant-generaal b.d. W. H. van Terwisga. die voorzitter is geweest van den nationalen bond „Het Mobilisatiekruis”, op 1 April a.s. 80 jaar. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de generaal het op prijs stelt, de viering van den verjaardag in den familiekring te doen plaats hebben en dat hij dus geen bezoeken verwacht. UITBREIDING OPENINGSUREN STADS BIJKANTOREN P.T.T. Met ingang van Maandag 31 Maart zul len de stadsbijkantoren der P.T.T., met uitzondering van het bijkantoor in het Magazijn de Bijenkorf, als volgt zijn opengesteld Maandag t./m. Vrijdag 8.3019.30 uur Zaterdag 8.3015.00 uur. Het bijkantoor Wittebrug blijft open gesteld Maandag t./m. Vrijdag 9.00— 16.00 uur. Zaterdag 9.0015.00 uur. Vaoantiebons. In sommige takken van bedrijf bestaat de regel, dat de arbeider wekelijks van **)n werkgever een vacantiebon ontvangt °ver feestdagen, vacantiedagen enz. wordt hem door zijn werkgever dan geen loon betaaldvoor die dagen dient hij "e noodige vacantiebons in te wisselen. Het bedrag van een ontvangen vacantie- bon moet op de kinderbijslaglijst verant woord worden op het oogenblik, dat deze ontvangen wordt, dus niet bij de inwis seling. Dit heeft tot gevolg, dat over de °b deze wijze betaalde vacantiedagen Seen kinderbijslag wordt ontvangen. Uitkeeringen bij ziekte ongeval Voor het eerste kwartaal van het jaar 1941 worden die uitkeeringen niet als »>ont,vangen loon” voor deze wet be schouwd. Zij moeten dus niet op de lijst van dat kwartaal worden- verantwoord op de dagen, dat deze uitkeeringen Worden genoten, moet geen kruisje op de lijst geplaatst worden. Van 1 April 1941 af zullen tengevolge van een wijziging der Kinderbijslagwet Ziekengelduitkeering en uitkeering krach tens de Ongevallenwet, de Land- en Tuinbouwongevallenwet en de Zee-onge- vallenwet wèl als loon in den zin van die wet worden beschouwd. Wordt de uitkee- ïing krachtens een van deze ongevallen- De gouden medaille uitgereikt aan adj.-onderoff.-schrljver W. F. M. Burger Aan den adjudant-onderofficier-schrij- ver van het Militair Hospitaal, den heer W, F. M. Burger, is hedenmorgen in te genwoordigheid van den chef, sous-chef, verplegend personeel en tal van dokto ren, door kolonel L. den Houter, de gou den medaille uitgereikt' voor 36-jarigen dienst. In de zaal, waar allen voor deze gelegenheid bijeengekomen waren, sprak de kolonel woorden van waardeering tot den jubilaris en herinnerde onder meer aan de 20 dienstjaren, die hij als ser geant-majoor in den Helder had doorge bracht. Van het personeel kreeg de heer Burger een fraaie boekenkast ten ge schenke, terwijl vele bloemen van het heugelijke feit getuigden. en vaten, welke I in de keukens geplaatst worden of zijn, behooren aan het Rijk en werden vroe ger gebruikt voor het stoomen van aardappelen voor ze ingekuild werden. In een stoomvat wordt stoom opge wekt. Deze stoom wordt in de vaten ge leid. waar zich de voedingsproducten bevinden, hetzij in lagen (aardappelen groentenaardappelengroenten), hetzij apart. Zooals men weet, wordt de stoom in de gewone fornuizen door een stoom- mantel geleid en op deze wijze wordt het voedsel klaargemaakt. Het groote voordeel van dit invoeren van den stoom is, dat het voedsel in 20 minuten gaar is en dat vrijwel niets verloren gaat. Hierna wordt het voedsel in de dubbelwandige wachtketels gedaan. Tusschen de twee wanden wordt stoom geleid, zoodat de wachtketels een tem peratuur van 90 graden C. hebben. Hier na wordt het voedsel uitgedeeld of dubbelwandige gamelles gedaan naar de uitdeelposten gebracht. Aangaande de aanschaffing vau grondstoffen merkte de heer de Jongh op, dat er ingekocht wordt in samen werking met commissies uit den handel. Deze commissies leggen op den prijs een kleine winstmarge, welke verdeeld wordt onder de detaillisten, die kunnen aantoonen, dat zij door de instelling van de Keukens minder omzetten. Tenslotte deed de directeur van de Keukens in den Haag, de heer B. G. P. Peereboom, enkele mededeelingen over de organisatie van het geheel. Het eten, dat des ochtends om elf uur gereed is, wordt per paard en wagen naar de uitdeelposten gebracht in dub belwandige gamellen, waarin het vier uur heet blijft. Om 12 uur kan de uit reiking beginnen. De menu’s worden iedere week vastgesteld, in overleg met den Voedingsraad. Op Woensdag 2 April Aanvulling door gevers Door verschillende werkgevers wordt over de dagen, die als wachttijd inge volge de Ziektewet en Ongevallenwet moeten worden doorgemaakt, het volle loon betaald, terwijl over de dagen, waarover uitkeering ontvangen wordt de ontvangen uitkeeringen worden aan gevuld tot het volle loon. Deze aanvul ling, dus niet de uitkeering zelf, moet wèl als loon worden beschouwd en opge geven en opde dagen, dat men zoo’n aanvulling ontvangt, wordt wèl een kruisje op de lijst geplaatst. (Na 1 April dus. zooals boven gezegd, bovendien op de daarvoor aangewezen plaats de uitkee ring vermelden. Het kruisje wordt dus alleen geplaatst indien en voor zoolang een aanvulling op deze uitkeering wordt gegeven). Gisternacht heeft een onbekende man een moordaanslag gepleegd op den 73-ja- rigen B. Huis in ‘t Veld, die met zijn 68- jarigen broer samen in een huisje woont te Blesdijke, in de gemeente Weststel- lingwerf. B. H. werd des nachts om half drie wakker, doordat iemand op het raam klopte. Op zijn vraag wie het was werd geantwoord: „Vader is ziek, wilt u even komen?" B. H. kleedde zich aan en I spoedde zich naar buiten, doch zag nie mand. Meenende, dat de hulp voor zijn buurman, die ziek is, was ingeroepen, begaf hij zich in de richting van diens woning. Nauwelijks had hij eenige stap pen gedaan of hij kreeg met een hard voorwerp eenige klappen op het hoofd. Op zijn hulpgeroep koos de aanvaller het hazenpad. Inmiddels waren omwo nenden door het lawaai wakker geworden en toen zij op onderzoek uitgingen, von den zij den ouden man, badende in zijn bloed.. Hij had verschillede ernstige hoofd wonden opgeloopen. De verslagene kon slechts een vaag signalement van den aanvaller opgeven. Omtrent de aanleiding van den over val kan men niets met zekerheid zeggen. Vermoedelijk is roof het motief, daar in de omgeving de meening had postgevat, dat de broeders in goeden doen verkeer den. Dit is evenwel in het geheel niet het geval, want beiden zijn steuntrekkers. voor de wijze waarop hij gedurende zes jaar als secretaris de oudercommissie heeft gediend, waarna hem namens de oudercommissie een geschenk werd aan geboden. JUBILEUM BIJ DE RIJKSAUTOMOBIEL- CENTRALE Gisteren vierde de opzichter 1ste klasse der Telegrafie en Telefonie, de heer J. P. Hendriksen, werkzaam bij de rijksauto- mobielcentrale, zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Het hoofd van de rijksautomobiel- centrale, de’ electrotechnische hoofdamb tenaar der Telegrafie en Telefonie, de heer J. J. C. Voerman, heeft den jubilaris geluk- gewenscht in een waardeerende toespraak, waarin enkele belangrijke feiten uit zijn ambtelijke leven werden naar voren ge bracht. Namens het personeel, werkzaam bij genoemde instelling sprak de electro- technisch ambtenaar, de heer J. T. P. Verhoef, die bij zijn felicitatie een ge schenk aanbood. Vele leden van het per soneel kwamen den jubilaris gelukwen- schen. Zondag a.s. van 121 uur Zondag a.s. geeft het muziekkorps W.B.N., onder' leiding van musikmeister H. Weber, van 12 tot 1 uur een concert op den Hofweg. Het programma luidt als volgt: 1. Per aspera ad astra, marsch, Urbach; 2. Flie- ger an die Front, marsch, Weber; 3. Praludium, Chor u. Tanz, aus der Operette „Das Pensionat", Suppé; 4. Aus der kleinen Garnison, intermezzo, Noack; 5. Zwei Marche mit Spielmannstrupp; 6. Potpourri uit de operette „Die lustige Witwe", Léhar; 7. Frühling in Toskana, Standchen, Winkler; 8. Fliegergeschwader Horst Wessel, marsch, Husadel; 9. Zwei Fanfarenmarsche: a. Fehrbelliner Reiter- marsch, Henrion, b. Flieger-Fanfare, Husadel. Zooals wij gisteren reeds meldden, zijn de Centrale Keukens aan de Gas laan en de Slachthuiskade gereed, zoo dat zij Woensdag, 2 April voor het pu- Een circulaire de. rector- I be„.k magnificus gebracht aan de keuken aan de Gas laan. Het is een eenvoudig gebouw, op- In overleg met de bevoegde Duitsche getrokken in baksteen met een betonnen instanties heeft de secretaris-generaal dak. In het midden staan zes groote ke- van het departement van Opvoeding. ^els opgesteld, waarin het eten ge- Wetenschappen en Cultuurbescherming st°omd wordt. Iedere ketel heeft een den rector-magnificus der Technische Hoogeschoo! verzocht ter algemeene be- ^be.^andrge wachtketeK^Aan kendheid te brengen, dat het aan stu- waar het publiek het eten af zal kun- denten van de Technische Hoogeschool nen baien Aan de voorzijde heeft de verboden is zich in de gebouwen en op kaartverkoop plaats. de terreinen der Technische Hoogeschool Links van het bureau, waar de en in andere gebouwen, welke aan zijn kaartjes verkocht worden, bevindt zich toezicht onderworpen zijn te bevinden, een slagerij. Het vleesch komt in voeten gekleed in uniform of in gedeelten van aan, wordt daar uitgebeend en uitge- de uniform van een Nederlandsche poli- zeend. Voorts heeft men de beschikking tieke partij. over enkele groentensnijmachines van De rector-magnificus heeft verder be- respectabele afmetingen, een aardappel- kend doen maken dat het gewenscht is, schilmachine, welke een capaciteit 1 heeft van 1000 kilogram per uur en een toestel voor warme lucht, waarmee men den stoom, welke uit de ketels komt, wegwerkt. - I De heer J. B. de Jongh, hoofd van de te gaan. Dit sluit dus in, dat met ingang afdeeling Centrale Keukens van het van dien dag, de gebouwen der Techni- Rijksbureau voor de Voedselvoorziening sche Hoogeschool toegankelijk zullen in oorlogstijd, heeft in het kort de ge- zijn voor die studenten, die daar uit schiedenis van de Keukens uiteengezet, hoofde van examen- en tentamenplichten in Juni van het vorig jaar werd het te maken hebben. plan- opgevat, Centrale Keukens te stich- De bibliotheek zal met ingang van ten, om op zoo economisch mogelijke denzelfden dag voor alle studenten wor- wijze gebruik te maken van de aanwe den heropend, zige brandstoffen en levensmiddelen. Om Ter vermijding van misverstand ves- dit te bereiken, moet het voedsel in tigt de rector-magnificus er de aandacht groote hoevelheden tegelijk vervaar- van de docenten op. dat de colleges en digd worden en moet men gebruik ma- knnnon aan ken van de resultaten van de moderne dia voedingsleer, zoodat de onontbeerlijke p 8stoffen, als vitaminen en voedingszouten zooveel mogelijk bewaard worden, plan is ongeveer 60 keukens in te rich ten. In sommige gemeenten kon daarbij gebruik gemaakt worden van bestaande gebouwen. De stoomopwekkers 2.2? - KjtWsft Ik, H| Sf,

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9