HAAGSCHl COURANI De ft GEMENGD NIEUWS TELEGRAMMEN Zaterdag 12 April 1941. BINNENLAND STADSNIEUWS bewoners den Dierentuin nieuwe van LAATSTE BERICHTEN HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT HET ITALIAANSCHE WEERMACHTBERICHT Dr. W. VAN DER WIJK TER AARDE BESTELD CLANDESTIEN GESLACHT ZESDE BLAD. Het verzet in Kroatië gebroken Plannen van den directeur De mantelapen aan den voet van den apenberg a Een tiental reuzen-mantelbavianen beklom vanmorgen den apenberg DE OPGRAVINGEN TE ROTTER DAM HEBBEN RESULTAAT SPOORWEGDIEFST ALLEN TE ROTTERDAM OPGELOST Italiaansche troepen bezetten de stad Laibach KOLENDAMPVERGIFTIGING IN PER CEEL IN DE MOLENSTRAAT Maandag (2n Paaachdag) verschijnt de „HAAGSCHE COURANT” niet Elf verdachten door de politie aangehouden ANTWOORD VAN MUSSOLINI AAN HITLER AMERIKAANSCHE KRINGEN PESSI- MISTISCH OVER DEN BALKAN OORLOG Een filmster in gevangenschap. De gier, die in de bekende film „Gier Wally” een rol „speelde”, is thans een der nieuwe aanwinsten van den Haagschen Dierentuin (Polygoon) Zeer groote belangstelling Servische Noordelijke leger in ontbinding Jesenitsj in het dal van de Save bereikt ACHTERVOLGING IN CYRENAICA DÜVRT VOORT Resten van het slot Bulgersteyn ontdekt De gages van Nederlandsche zee lieden in Engelschen dienst No. 17850 van Man en vrouw waren reeds bewusteloos pl.v. of het (Polygoon) den Zuidwal gebracht. Groote partij vleeach door de politie in beslag genomen deerd. Op het vliegveld van Divulje wer den door een nieuw bombardement uit gebreide branden veroorzaakt. Vijandelijke troepen en voor anker liggende watervliegtuigen werden aan gevallen en met machinegeweervuur be stookt. Zes watervliegtuigen geraakten in brand, 2 andere werden tot zinken gebracht. In het kanaal van Cherca werden 3 vijandelijke torpedobooten aangevallen. Een er van is gezonken, een andere kreeg zware schade. Italiaansche troepen hebben na een harden strijd van Albanië uit Dibra en Ochrida ten Oosten van het gelijk namige meer bezet, en zijn met de uit het Oosten komende Duitsche troepen in contact getreden. Er werden talrijke krijgsgevangenen gemaakt en groote hoeveelheden wapens en oorlogsmate riaal buitgemaakt Boven Malta hebben vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps in luchtge vechten 3 Britsche jagers neergescho ten. In Cyrenaica zetten de Duitsch-Itali- aansche colonnes hun optreden voort Ain el Gazala werd bezet. Onder de be manning van een buitgemaakt Engelsch vliegtuig bevindt zich een generaal eener divisie. In Oost-Afrika hebben Britsche vlieg tuigen bij een aanval op ons steunpunt van Gimma eenige schade aangericht Jongeman door trein gegrepen en gedood Gisteravond is omstreeks zes uur de 17-jarige L. Stoppelenburg uit Reeuwijk nabij Bodegraven op de spoorlijn Leiden- Woerden door een trein gegrepen en ge dood. ge steek t ROME. 12 April. (D N B.) De Duce heeft op het telegram van den Führer ter gelegenheid van de vereeniging der Duitsche en Italiaansche troepen als volgt geantwoord: ..De ontmoeting tus- schen de Italiaansche en Duitsche afdee- lingen op Zuidslavisdh gebied is opnieuw een plechtige bevestiging der vereeniging van onze krachten, welke gericht zijn op het bereiken van de gemeenschappe lijke overwinning. Aanvaardt u mijn har telijke kameraadschappelijke groeten. Mussolini." NEW YORK. 12 April. (D.N.B.) Het is de meening van vooraanstaande militai ren in de Vereenigde Staten, zoo meldt de ..New York Sun" uit Washington, dat het gevaar, hetwelk Engeland thans be dreigt, grooter is dan op eenig ander tijdstip tijdens dezen oorlog. De Ameri- kaansche officieren zijn pessimistisch ge stemd ten aanzien van den afloop van den Balkanoorlog en van den veldtocht in Noord-Afrika. Zij hebben openlijk hun vrees er over uitgesproken, dat de Duit- schers in hun voornemen zullen slagen, waartoe zij drie redenen hebben aange geven: 1. De Duitschers bevinden zich thans in het bezit van de continentale steunpunten aan de kust van den Atlantiscben Oceaan en de slag aan den AtlanUschen Oceaan is nu eenmaal beslissend. 2 De Duitsche legers hebben een te sterke trefkracht, welke door een fantas tisch nauwkeurig werk van den staf ge steund wordt. De Amerikaansche officie ren zijn hiervan sterk onder den indruk gekomen. De Duitschers zijn zelfs in een zoo slecht terrein als den Balkan niet tegen te houden. Zuid-Slavië is zoo goed als verloren en met het verlies van Grie kenland zal het ook met de beheersching van het Oostelijke bekken van de Middel- landsche Zee door Engeland en zijn bond- genooten gedaan zijn. 3. Duitschland's veldtocht in Noord- Afrika kan in het geheel niet als iets van minder belang worden beschouwd. Al heb ben de Amerikaansche officieren een hoo- gen dunk van generaal Wavell, een feit is het toch, dat de Engelschen verrast wer den, en noch het verloren terrein, noch het initiatief zouden kunnen terugwin, nen. vallen, weer nieuwe ernstige schade. Ook Portsmouth werd met talrijke bri santbommen van zwaar kaliber en dui zenden brandbommen bestookt. In de staatswerf, in een groote electrische centrale en in kazernes konden talrijke bominslagen worden Waargenomen. Andere bomaanvallen waren gericht op havenwerken, vliegvelden en fabrieken in Zuid- en Zuidoost-Engeland. In het zeegebied der Britsche eilan den bracht het luchtwapen gisteren vijf vijandelijke koopvaardijschepen met te zamen 24.000 brt. tot zinken en bescha digde een ander groot schip op ernstige wijze. In Noord-Afrika zetten de Duitsche en Italiaansche divisies de achtervolging van den verslagen vijand voort. Duit sche en Italiaansche formaties bommen werpers bestookten onder bescherming van jachtvliegtuigen de haveninstalla ties van Tobroek met bommen van zwaar kaliber; veroorzaakten brand op een transportschip en brachten zware schade toe aan een ander schip. Verge zellende jachtvliegtuigen schoten een Britsche machine van het type Hurri cane neer. Bij een aanval van jacht vliegtuigen op het eiland Malta verloor de vijand in luchtgevechten 3 toestellen van het type Hurricane. Eigen verliezen ontstonden hierbij niet. Jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie schoten gisteren bij de poging van den vijand om naar het kustgebied Noord-Duitschland te vliegen, elk een Britsch gevechtsvliegtuig omlaag. In den afgeloopen nacht ondernam de vijand geen vluchten naar het gebied van het Duitsche Rijk. Bij het opdringen eener gepantserde divisie naar Uuskuub (Skoplje) op 6 en 7 April hebben kolonel Apell, comman dant eener brigade schutters en luite nant kolonel Borowiezd. commandant van een afdeeling pantserjagers, zich bijzonder onderscheiden. BEGRAFENIS JHR. H. A. WTTEWAALL VAN STOETWEGEN In stillen eenvoud is heden op de Al- gemeene Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijke overschot van jhr. H. A. Wttewaall an Stoetwegen, oud-inspec- teur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen en in vroeger jaren in Prot Chr. kringen een vooraanstaande figuur. Onder hen. die op de begraafplaats de laatste eer bewezen, merkten wij op de heeren dr. H. Colijn en echtgenoote. dr. A. L. L. Rutgers, jhr. A. v. Raab van Canstein. oud-ontvanger dir. belastingen, J. G. Sypkens. inspecteur dir. belastingen. W. A. de Jongh. hoofd 2e bureau Rijks- accountantsdienst G den Hartog. oud- hoofdinspecteur dir. belastingen, mr. A F. van Manen, ir. G. M. Neuerburg, mr. R J. H Patijn en ds. G. Hoek. Aan de geopende groeve heeft ds. J. G. Feenstra. geref. predikant te Scheve- ningen, die in het sterfhuist tevoren een rouwdienst leidde, een zeer kort woord gesproken, waarbij hij er op wees, dat de overledene velen tot zegen is geweest en de begeerte kende in zijn leven om Christus te dienen. Hij richtte een woord van deelneming tot de bedroefde kin deren. Nadat jhr. O. Q Wttewaall van Stoet wegen dank had gezegd voor de be toonde belangstelling, sloot ds. Feenstra de droeve plechtigheid met het Aposto- licum en het bidden van het Onze Vader. Vanmorgen hebben we een kijkje ge nomen in den Dierentuin, waar eergis teravond de nieuwe zending dieren is aangekomen, bestaande uit 3 kameelen (vader en moeder met jong van 6 maan den), tien reuzen-mantelbavianen, een bleskop-lama, 2 nandoes en 2 gansgie- ren. Met den heer van Dalen, chef van de levende have van den Haagschen Die rentuin, die de dieren, afkomstig uit Hannover, van Oldenzaal af heeft bege leid, hadden wij een kort gesprek, on derbroken door vragen van oppassers en anderen, die van hun nieuwe werk zaamheden nog niet geheel op de hoog te waren. De directeur, de heer Jhr. P. J. A. Juste de la Paissière, de heer van Dalen, de staf van ongeveer 50 oppassers, allen hebben op eigen gebied hun handen vol met de verzorging van de kostbare aanwinsten. Zoo gauw mo gelijk moeten de dieren aan hun nieuwe meesters en verzorgers wennen. Wat den heer van Dalen betreft, konden wij vaststellen, dat zijn stem al aardig on der hen ingeburgerd is. Blijkbaar be vatte ook hier wederom het gezegde waarheid, dat men nergens zijn vrien den beter leert kennen dan op reis! Hebben de dieren zich tijdens de te Londen de gedreigd INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER VAN LEIDEN De plechtige installatie van den nieuw benoemden burgemeester van Leiden, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck. zal plaats vinden in de openbare raads zitting van Maandag 21 April a s. Hedenmiddag is onder zeer groote belangstelling op Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijke over schot van dr. W. van der Wjjk, rector lyceum Stokroosplein. Honderden personen uit de onder wijswereld, vrienden, leerlingen en oud-leerlingen brachten den bekwa men en geliefden leermeester van de jeugd door hun aanwezigheid een laat- sten groet. Zoo merkten we op: de heeren prof, ir. C. L. v. d. Bilt, wnd. burgemeester; mr. de Vries, wethouder; mr. dr. A. A. Buriks, chef afd. Onderwijs; dr. W. v. d. Ent, inspecteur M.O.; Nieborg, pl.v. chef afd. Onderwijs; mr. J. E. Claring- bould, secretaris Kamer van Koophan del; O. de Haas, directeur H.B.S. Raam straat; dr. C. H. Rooseg aard Bisschop, voorzitter voormalig college van gecom mitteerden; A. v. Noord, dr. T. v. Lohui- zen, M. Mendel, dr. W. Zwier Wzn. en A. v. Steenis, leeraren Lyceum Stokroos plein; dr. J. F. Kroner, directeur H.B.S. v. d. Boschstraat; D. J. v. Uzeren, rec tor Gymnasium Laan van Meerdervoort; Th. Verdenius, oud-rector Gem. lyceum, voorganger van dr. v. d. Wijk; R. P. G. Hameetman, oud-directeur Handels- school; luit.-generaal H. A. Seyffardt; J. v. Braam Morris, gep. kolonel O.-Ind. leger; J. P. Boots, res.-luit.-kolonel; A. Rienks, lid van de commissie van toe zicht op het Middelbaar Onder wijs, dr. M. A. Schepers, oud-leerlingen gymnasium Laan van Meerdervoort; ir. C. J. H. M. v. Zee, leeraar H.B.S, Raamstraat, B. J. Hoogewoning, referen daris voormalige dept, van Defensie (Af wikkelingsbureau), W F. Caron, dr. H. H. Funke, G. P. Termolen, P. M. D. The- singh, achtereenvolgens voorzitter en be stuursleden van de Oudervereeniging van het Gem. Lyceum, A. M. van Rosendaal, gep. kapt, ter zee, G. Bosma, oud-hoofd- ambtenaar G.W., W van Voorthuysen, districtsbouwkundige Rijksgebouwendienst, I. Noothoven v. Goor. uitg. hier ter stede’ ir. J Rutten. oud-dir. Gasfabriek P. S. Duinker, hoofd der school Hyacintweg, S. A. de Kievit, gep. hoofd der school Cederstraat, J. Bosma, leeraar H.B.S. Raamstraat en Gem. Handelsschooi, dr. W. Hoving, rector Lyceum Bilderstr., C. v. Boven, mr. J. O. de Kat, D. G. Magé en J. G. A. v. d. Haar, leeraren H.B.S, Raamstraat, dr. C. v. d. Berg, directeur-generaal Volksgezondheid, ds'. H. de Haan, etn. predikant, W. van Os, hoofd eener lagere school, dr. D. La- verman, oud-directeur H.B.S. Raamstraat, H. J. Bothenius Brouwer, bestuurslid voormalige vereeniging Nederland-Frank- BERLIJN, 12 April (D.N.B.). Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend Duitsche en Italiaansche troepen zijn op den llden April begonnen aan de zuivering van het bekken van Lubljana (Laibach). Bergtroepen en divisies in fanterie bereikten na gevechten met Servische troependeelen in het onbe gaanbare bergland van Kroatië ten Noordwesten van Agram op verschei dene plaatsen de rivier de Save. Snelle troepen drongen via Agram door tot Karlova tsj (Karlstadt). Varazdin werd ingenomen. Een Servische brigade met haar commandant gaf zich over aan de vandaar uit Zuidwaarts oprukkende troepen. Onder den indruk van het verrassende en snelle oprukken der Duitsche strijdkrachten is het verzet van den vijand in Kroatië gebroken en is het Servische Noordelijke leger in ontbinding geraakt. Hongaarsche troepen hebben tus- schen Drave en Theiss de Zuidslavi- sche grens in Zuidelijke richting over schreden. Formaties van het Duitsche leger trekken van verscheidene kanten op Belgrado af. De van Nisj uit aanval lende troepen hebben daarbij in hard nekkige gevechten het vijandelyke verzet gebroken. Zooals in een extra- bericht reeds is bekend gemaakt, hebben Duitsche en Italiaansche af- deelingen elkaar ten Noorden van het Ochridameer ontmoet. Het luchtwapen had met formaties van den generaal der vliegers Löhr in het Zuidoostelijke gebied gisteren bijzonder groot succes. Op verschei dene vjjandelijke vliegvelden in Noor delijk Bosnië, alsmede in het gebied van Donau en Save, werden kazernes en hangars verwoest en werden 10 op den beganen grond staande vliegtui gen vernield. Bomaanvallen op spoor wegen en transporttreinen in het zelfde gebied hadden een goede uit werking. Duikbommenwerpers bom bardeerden herhaaldelijk vyandeljjke troepenconcentraties ten Westen van Agram. In den strijd tegen het Britsche moederland deden sterke formaties gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht aanvallen op voor de oorlog voering belangrijke militaire inrichtin gen in Zuid- en Midden-Engeland, welke aanvallen een goed effect hadden. Op de haven- en industriestad Bristol wierpen de aanvallende gevechtsvlieg tuigen verscheidene uren lang bij mee- rendeels goed uitzicht een groot aantal brisant- en brandbommen. Talrijke groote branden veroorzaakten in deze stad, die reeds herhaaldelijk is aange ERGENS IN ITALIË, 12 April. (Ste- fani). In zijn weermachtbericht no. 309 maakt het Italiaansche opperbevel hel volgende bekend: Aan het Julische front hebben wij Je senitsj in het dal van de Save be reikt, alsmede het bekken van Ziri en Sussak. Onze colonnes hebben na door braak van de vijandelijke verdedigings werken Vrijdagmiddag de stad Ljublja na (Laibach) bezet De opmarsch gaat verder. In de omgeving van Zara en in de omgeving van Ugliano hebben onze formaties vliegers vijandelljke verde digingswerken en stellingen gebombar- reis nogal netjes gedragen? vroegen wij den heer van Dalen en onmiddellijk maakte hij ons deel van een eigenaar dige ondervinding. Het was een wonder boven wonder, dat de apen droo- men konden Ik zat rustig te dommelen, vertel de heer van Dalen, toen Ik het zal nabij Zutphen geweest zijn hoorde fluisteren of mummelen en ik vroeg me af of er zich verstekelingen in den wa gon zouden bevinden. Met mijn zaklan taarntje snuffelde ik door het donker en tot mijn verbazing zag ik de mantel- bavianen rechtop met gekruiste armen en daarop gebogen kop hardop zitten droomen. Ze bewogen hun mond en hun lippen tegelijk met 't loslaten van spreek- geluidjes in een onverstaanbare taal. Om zeker te zijn, dat ze me niet voor den gek zaten te houden en zich slapen de hielden, schopte ik tegen de kist, waarin ze meekwamen en oogenblikke- lijk werden ze met een verschrikt krij- schen wakker! Met lekkernijen waren ze snel gesust en een kwartiertje later droomden de beesten als tevoren! Wer kelijk. zei de heer van Dalen, ondanks een jarenlang omgaan met dieren heb ik zooiets nog nooit meegemaakt. Het hardop droomen van apen is iets, dat jj niet gelooven zou, als je het niet zelf had beleefd! Ja. verder hebben mij onderweg man en vrouw kameel aardig beziggehouden door een fiksche ruzie. Ik bracht den bul zoo heet een mannetjeskameel gauw tot kalmte door hem aan een ring WAARSCHUWING De commissaris van politie, chef van den Justitieelen dienst B. alhier, vestigt de aandacht op de glazenwasschers, An- toon van Nierop, geboren te 's-Gravenhage 25 Januari 1899, wonende Jacob Cats- straal 260. alhier en Cornells Hubertus van Nierop, geboren te 's-Gravenhage. 18 Februari 1911. wonende Rijswijksche- straat 178, alhier. Genoemde personen maken er hun werk van het publiek te bewegen tot het afslui ten van een jaarabonnement voor het wasschen der ramen, tegen vooruitbeta ling. Uit herhaaldelijk ingeknmen klach ten is gebleken, dat zij de door hen aange gane verplichtingen onregelmatig slechts gedeeltelijk nakomen. VAN WAGEN GEVALLEN Gistermorgen 1* "»p de Hoefkade 8-jarig jongetje r. E, H. uit de Falck- straat. die op een rijdende wagen was geklommen, daarvan afgevallen. Het rech- terachterwiel ging hem over het onder lichaam, waardoor hij een verwonding bekwam. Door den geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan De opgravingen, welke te Rotterdam onder leiding van den archeoloog J. G. N. Renaud plaats vinden, 'hebben in het midden van de afgeloopen week succes gehad. Op het terrein in het verlengde van de oude Hoogstraat hebben de opgra. vingen naar het slot Bulgersteyn thans tastbare resultaten gehad In een gegra ven proefsleuf zijn resten van heel oude muren te voorschijn gekomen. Het metsel, werk hiervan is niet allemaal uit het zelfde tijdperk. Het meeste dateert waar schijnlijk uit de 14de eeuw en men koes tert de verwachting, dat het geheele com. plex blootgelegd zal kunnen worden. Het vrij talrijke opgegraven scherverunateriaal dateert hoofdzakelijk uit de 14de, 15de en latere eeuwen. De opgravingen worden intensief met 80 man voortgezet. De Rotterdamsche politie heeft na maandenlange nasporingen een groot aan tal spoorwegdiefstallen weten op te los sen. Niet minder dan elf mannen werden in verband hiermede aangehouden. De laatste maanden werden regelmatig spoorwagons, die op het emplacement Linker Maasoever stonden, opengebroken en leeggeplunderd. Hierbij werden zoowel partijen levensmiddelen als andere voor werpen buitgemaakt. Het gelukte de po litie den 36-jarigen timmerman E. v. d. G., aan te houden, die in het bezit bleek te zijn van een gestolen kinderwagen Bij dezen man werd een groot aantal gesto len goederen gevonden, terwijl op zijn aanwijzingen verschillende andere dieven en helers konden worden gearresteerd Terwijl het onderzoek gaande was. wer den in den nacht van 27 op 28 Maart weder om diefstallen gepleegd. Ditmaal waren het twee balen amandelen, die op de ge bruikelijke wijze verdwenen. De dieven waren echter zoo brutaal om den daarop- volgenden nacht terug te komen om nog een der.J baal te stelen De amandelen, die aan den bakker v. d. S. verkocht wer den, konden in beslag genomen worden, terwijl de dieven, de gebroeders J. W. G. L. en Th. N. L. aangehouden werden. Wegens heling van vet werd toen de sla ger M van T. aangehouden, die van den 43-jarigen colporteur S. V. en van den 24-jarigen bakker A. H. een partij van diefstal afkomstig vet had gekocht. Ver volgens werd de 20-jarige varensgezel H. L. v. d. K. aangehouden, die aan bakkers in het Westelijk en Noordelijk stadsdeel vaten roomboter had verkocht, die ook uit spoorwagons afkomstig waren Ook werd de 21-jarige expeditieknecht H. P. aange houden. die eveneens een kinderwagen had gestolen, terwijl voorts de 23-jarige mastieker C. L. en de 27-jarige grondwer ker J. A H. J. werden gearresteerd. Be halve S. V.. Th. en M. van T. werden alle arrestanten overgebracht naar het huis van bewaring overrompelen of van verre met een in- stinct-zuiveren steenworp hen doodelijk wisten te treffen. Om den Dierentuin bezoeker voor den genadeloozen aanval te vrijwaren heeft men om den apen burcht heen een betonnen slootgracht aangebracht, begrensd door een opstaan- den betonnen rand. Men kan de dieren dus zonder door tralies te worden ge hinderd. rustig waarnemen. De directeur heeft behalve deze aan winsten, die een bezoek aan den Dieren tuin overwaard zijn, voor het komende seizoen nog meer verrassingen in petto. Niet alleen aan de dierenverzameling wordt alle aandacht besteed, maar ook de verblijven zullen worden gemoderni seerd en opgekalefaterd, terwijl men reeds begonnen is met den bouw van een nieuw ruim hok voor Cita, het jacht luipaard. De grootste vernieuwing zal echter zijn de schepping van een z.g. open aanleg, waar zebra's, watusirunde- ren, kameelen, kraanvogel, nandoe’s, pauwen en ooievaars, allemaal dieren die zonder ruzie te maken bij elkaar kunnen loopen, op een terrein binnen een 2 meter diepe droge gracht vrij bijeen worden gebracht. Ook hier zal men hen dan zonder tralie-hinder kunnen bewon deren. Over 2 maanden hoopte de direc teur, dat men daarmee zoover is. Intus- schen wordt er door het personeel ge zwoegd, paden en perken te harken en nieuw te beplanten, zoodat zij in een aantrekkelijk Paaschkleed in de volgende CONCERT ORDNUNGSPOLIZEI Het muziekcorps van de Ordnungs- polizei zal morgenmiddag van 4 tot 5 uur 30 n.m., onder leiding van Stabs- muzikleiter Hahn, op den Hofweg een concert geven. Gisterochtend zagen enkele agenten op den Noordwal een bakfiets zich verwij deren van een in den singel liggend schuitje Nieuwsgierig naar hetgeen ver voerd, hielden zij de bestuurder van de bakfiets aan. Het bleek, dat in de bak een partij varkensvleesch met een gewicht van 132 k.g was geborgen. De 52-jarige schuiten voerder F. W. S werd eveneens aange houden. Deze deelde mede het vleesch in op dracht van een hem onbekenden man te hebben vervoerd. Toen hij met zijn schuitje onder Voorburg, waar hij een lading sintels had afgeleverd, in de Vliet voer, had van den kant af een man. die sen kar bij zich had, den schip per aangeroepen. Hem werd verzocht vleesch naar den Haag te willen vervoe ren, aan welk verzoek de schipper had voldaan. Het geld kwam wel terecht. Per pond moest het vleesch f 0.60 opbrengen, hetgeen geen hooge prijs mag worden genoemd. Toen het eenmaal in den Haag was aangeland heeft de schipper een 27-jarlg familielid verzocht het vleesch naar zijn huis te brengen. Door ingrijpen van de politie is dit voorkomen kunnen wor den. De politie hecht aan het verhaal niet veel geloof. In het verleden heeft hij reeds een veroordeeling van 10 maan den terzake van verduistering gekregen. Hij is in bewaring gesteld Na verhoor is de bakfietsbestuurder voorloopig heengezonden. Het vleesch. dat er niet al te frisch uitzag, werd overgebracht naar het Openbaar Slacht huis Naar de herkomst van de partij wordt een verder onderzoek ingesteld Nog «en geval In een perceel in de Copernicusstraat heeft gistermiddag de politie een inval gedaan en 9 k g ongestempeld vleesch in beslag genomen De bewoner, een 39-jarige moffelaar. deelde mede, zijn huis ter beschikking van een bekende, wiens naam hij weigert te noemen, te hebben gesteld. Deze brengt het vleesch en verdeelt het in porties Ook dit vleesch is gebracht naar het Openbaar Slachthuis. De moffelaar is In afwachting van de arrestatie van den kennis in bewaring gesteld vast te binden en tusschen hem en zijn vrouw een barricade van kisten op te bouwen! Maar tenslotte is het voor naamste: zij zijn allemaal goed gearri veerd en de eerste nachten in het nieu we verblijf zijn hun uitstekend bekomen. Inderdaad, wij konden begrijpen, dat de vooruitstrevende directeur, voor wien zijn nieuwe gasten een gelukwensch waard zijn, een zucht van verlichting slaakte zooals hij ons vertelde toen alle dieren goed en wel uitgeladen waren en ondergebracht in hun nieuwe ver blijven Vanmorgen omstreeks elf uur stonden wij naast hem in spanning het moment af te wachten, waarop de 10 mantel- bavianen uit het hart van den apenberg te voorschijn zouden komen, gelokt door wat voer. Het weer alleen was niet vol doende. Het zonnetje ging schuil en voor inwoners van Abessinië moet het kil hebben aangevoeldIn het inwendige van den apenberg wordt dan ook stookt en het schoorsteenpijpje door de rotsen naar buiten Met hevig geknor en morrend geblaf drongen de apen door het kleine deurtje naar buiten en bestegen oogenblikkelijk met soepele sprongen den rotsigen berg om tenslotte van de hoogte uit hun nieuwe terrein te verkennen. Zij kijken met dicht bij elkaar staande oogen uit een trotschen kop. Van hen gaat de' legende, dat zij in groepen de menschen dagen hun bezoekers kunnen ontvangen BEGRAFENIS GEP. SCHOUT BIJ NACHT G. F. G. GOBIUS Op de begraafplaats Oud Eik en Dui nen is hedenmiddag het stoffelijke over schot van den gepensionneerden schout bij nacht tit. G F. G. Gobius teraarde- besteld. Van hun belangstelling gaven blijk de I.eeren gepensionneerd vice-admiraal tit, C. C Zegers Rijser. J. A. Snijders, ge pensionneerd majoor der Artillerie, H. A. G. Schippers. oud-ge»agvoerder Stoom vaart Mij. „Nederland" en A. Boot, ge pensionneerd opzichter van de kustver- 11 ch ting. In de aula sprak dr. D. W. van Re- nesse een afscheidswoord. De overledene was een merkwaardig mensch, aldus spr. Op velerlei terrein heeft hij zich doen kennen als een man van verdienste. Hij had een ontzaglijke liefde voor zijn werk. Zijn huwelijksleven is ideaal geweest. Toen zijn echtgenoote dan ook kwam te sterven, begon hij stil te worden en zich terug te trekken. Ondanks dat groote ver driet, is hij zijn werk ten bate van het reddingswezen op de Nederlandsche kust blijven voortzetten. Zijn leven wasalles voor anderen, niets voor zichzelf. Wij zul len het groote leven van dezen edelen man nooit vergeten De organist speelde drie koralen van Bach. Een familielid, de heer W F Gobius, dankte aan het graf voor de belangstel ling. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft zich in het perceel Molenstraat 36 een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Gisterochtend omstreeks kwart voor 9 vervoegde zich de dienstbode aan het huis, doch kreeg op haar herhaaldelijk bellen geen gehoor. Dit bevreemdde haar en zij sprak een passeerend agent van politie aan. Deze besloot een onderzoek in de wo ning in te stellen. Met behulp van een ladder wist hij een raam op de le étage te bereiken en dit te openen. Eenmaal binnen bemerkte de agent een sterke kolendamplucht In de slaapkamer lagen de 27-jarige bewoner van der L. en zijn 27-jarige vrouw bewusteloos in bed een 3 maan den oud zijnde baby had het bewustzijn nog niet verloren Onmiddellijk opende de agent deuren en vensters en alarmeerde tevens den geneeskundigen dienst, welke spoedig ter plaatse was. De geneesheer achtte over brenging van den man en vrouw niet noodzakelijk. Na eenigen tijd keerde bij beiden het bewustzijn weer. Waarschijnlijk zullen zij geen nadeelige gevolgen uit de ver giftiging overhouden De kolendampvergiftiging is opgetreden door een defect aan den schoorsteen, ter wijl daarenboven ook de in de slaapkamer staande haard geheel was afgesloten. De commissaris voor zee. en binnen scheepvaart deelt het volgende mede: De Engelsche regeering heeft den laat- srten tijd door middel van het Nederland, sehe Scheepvaartcomité Nederlandsche zeelieden gedreigd met intrekking van den steun aan hun familie leden, indien zij weigeren verder in dienst van Engeland te varen. Hierbij kan worden opgemerkt, dat de betaling van steun aan familieleden van zeelieden In het bezette Nederlandsche gebied door de Duitsche overheid ge regeld» en ongestoord geschiedde. Tot dusver werden dan ook de gages van alle ■i elieden aan de hier gevestigde familie leden door de reederijen uitbetaald. In de toekomst wordt nu echter van zelfsprekend deze uitbetaling aan familie, leden gestaakt, indien vaststaat, dat de Nederlandsche zeeman in Engelschen dienst is of dat zijn schip in het belang van Engeland vaart. «•r -z:

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 19