ZOH ROGGEBROOD Openbaar gymnasiaal en middelbaar onderwijs NIJNHA jfa/xwt tabletten t VRÖÏÏWË^ÖÏ&KJËI BIOSCOPEN RADIONIEUWS FINANCIEEL 4 De Avondschool VERSTOPPING n. c. BADIO-PBOGRAMMA tav ao Het tiental afkortingen van Doctor Plaizer Schooljaar 1941/1942 Te Water en het lampekapje Gebr. ten hoeve DEN HAAG ROTTERDAM TELEF. 333298 TELEF. 38427 HAAGSCHE COURANT Zaterdag 12 April 1941 2e bl. pag. 2 RECLAMES. ri's Welke jus gebruiken we bij onze aardappelen? En nu nog dit! A. Bq Apoth. u Droguua I. B. III. IV. ff L II. Eng. ber. ANP. 10.— ANP. uur. III. D. I. II. E. F. 8.— 61 Sleutel op de les van j.l. Donderdag. DIVIDENDEN op enveloppes). Maatschappij. 5è Nihil .1 j f V 1. V.N.F. Vereehiging Neder- Fig. 1. Schets van het kapje. 8.3011.— uur, 8.3011.en van' 14—16 uur, 8.3012.uur en verder TEGEN Hilversum II, 301,5 m. 8.uur v.m. Gram.muz. 9.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.30 Gram.muz. 10.Wij. dingswoord. Zondag 13 April Hilversum I, 415,5 m. Gewijde muziek (opn.) 10.Gram.muz. girls is. Na een ruzie wordt hij ontslagen en komt dan terecht in een sportschool waar hij boksen leert. Buiten medeweten van zijn leeraar aanvaardt hij een uit daging voor een match. En dan gaat het spannen, want de moeilijkheden zijn legio en de tegenstander is een gevaarlijk man. netje. Maar het kapt zooals het moet en een schitterende match is de bekroning van deze aardige film. Een uitgebreid voorprogramma van do cumentaires voltooit het geheel. 7 II 7 j „ROXY”Het programma opent met Langs zomerwegen”, een aantrekkelijk filmpje, met prachtige opnamen uit de Ardennen. Verder o.a. nog „Uit het land van Ant. Brückner en „Fonteinen in Ro me”, waarna als hoofdfilm volgt „Tfénck de Pandoer”. Hierin zien we Hans Albers als commandant van zijn regiment „Pan doeren” veel spannende avonturen bele ven. Het is dan ook dit regiment, dat den doorslag geeft in den strijd van Maria Theresia van Oostenrijk tegen Frankrijk. Zijn voornaamste tegenspeelsters in deze film zijn Kathe Dorsch en Sybille Schmitz THALIA: Max Schmeling en Anny Qndra spelen de hoofdrollen in de boks-film „Knock-out”, Max is chef-electricien bij het revue-gezelschap waar Anny één der WEST-END geeft deze week een reprise van de film „Vorstentragédie”, de door Carl Fröhlich geregisseerde film. Zij ver haalt de levensgeschiedenis van Maria Stuart, een der meest tragische figuren uit de tweede helft der zestiende eeuw. Zai*ah Leander vertolkt op majestueuze wijze de rol van Maria Stuart. Haaf stem blijft een element van algemeene beko ring. Maar ook Willy Birgel, haar part ner, Lotte Koch als Johanna Gordon. Maria Koppenhöfer als koningin Elisa beth ‘en véle anderen hebben een aandeel' in deze grootsch opgezette film. Vooraf draait, behalve het nieuws van Tobis en Ufa, een interessant Ufa-pro- duct, Düitschland’s wapenarsenalen. SEINPOST. „Bal Paré” is een film vol zang, muziek, dans en vroolijkheid, maar waarnaast de ernstige noot echter niet ontbreekt. Alles keert zich op het slot ten goede. Op het bal paré in München heeft een ontmoeting plaats tusschen een lieftallige balletdanseres en een oud- student, die op zijn beurt zijn zoon in München als student kwam installeeren. Uit deze ontmoeting ontstaat een verhou ding. De zoon evenwel krijgt hetzelfde meisje lief. De vader is verstandig en trekt zich tenslotte terug. De hoofdrollen zijn vervuld door Else Werner én Paul Hartmann. - STUDIO. Uit de eerste dagen van de operette-film is er een aantal overgeble ven, welke heden ten dage haar eigen roem zeker nog niet heeft overleefd en nog steeds met evenveel succes den vol- ke kan worden voorgezet. Eén der aller beste representanten uit dien tijd is „Kö- nigswalzer”, een charmant avontuur in de gemoedelijkheid vap de vorige eeuw,, met klaterenden humor, vol romantiek en met melodieuze, zoete Weensche muziek En niet te vergeten: met drie zeer bewonder de figuren van het witte doek, namelijk Heli Finkenzeller, Willi Forst en Paul Hörbiger. Voor wie de zorgen van dezen tijd even wil vergeten is „Königswalzer” een voortreffelijk recept. Het voorpro gramma brengt eenig nieuws en een bal- letfilmpje. FLORA. „Douanepost No. Hl”. Wacht meester Kolk (Gustav Fröhlich) wiens broer als slachtoffer van zijn plicht viel in den strijd tegen den dranksmokkel- hande], wil diens dood'Wreken.Hij komt in nauw contact met de bende maar tevens met ’n barmeisje, welke laatste kennismaking oorzaak wordt, dat hij den dienst moet verlaten. Als hij echter zijn kans krijgt, ontwaakt de politieman weer in hem, zijn optreden wordt beloond met de aanstelling van opperwachtmeester. Op het tooneel ’n komisch act, waarmee Mary en Jeff, die blijkbaar wel tegen *n stootje kunnen, het publiek kostelijk we ten te amuseeren. Mijn vriend Te Water is laatst lokaal verhuisd en is zelfs nu, na vier weken nog niet „op stel”. Gisteravond, toen ik hem voor het eerst eens bezocht, was hij bezig ten koste van veel ruimte en de huise lijke vrede een schemerlamp te stich ten. De kap (van perkament) moest van onder een wijdte hebben van 40 c.m. en een schuine hoogte van 30 c.m. (zie fig. 1). Te Water teekende de kap op een stuk perkament papier, zoals ik on derstaande schets verkleind aangaf. Daarna knipte hij het gearceerde ge- deelte uit en boog dit in de vereiste vorm. Mijn vraag is nu maar: deed Te Water het goed, of maakte hij een fout. En zo ja: welke fout maakte hij? Hier is de schets. Maandag 14 April Hilversum I, 415,5 m. 6.45 uur v.m. Gram.muz. 6.50 Gymnas tiek. 7.Gram.muz. 7.45 Gymnastiek. 8.Vrz. Prot. Kerkcomité: Dagopening. 8.10 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 ANP. 8.45 Gramjnuz. 10.Vrijz. Prot Kerk comité: a. Paaschdienst voor de kinde ren (10.—). b. Studiedienst (11.—). 12.uur nam. Omroeporkest. 12.42 Al manak. 12.45 ANP. 1.— Amusementsor kest en ensemble Band! Balogh. 2.Cau serie over Vondel’s geboortestad Keulen. 2.30 Omroeporkest. 3.30 Gram.muz. 4.30 Zang. 5.Gram.muz. 5.15 ANP. 5.30 Orgelconcert. 6.Gram.muz. 6.15 Boek bespreking. 6.30 „Les gars de Paris”. 7.— ANP. 7.15 Ensemble Tonny Roxini. 8. ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. (Eng.). 8.45 Omroeporkest en solist. 9.45 Lettergieterij Amsterdam, v.h. N. Tette rode. voorgest. 7 pCt. (onv.) v. d. Berg’s Papierwarenfabr. (Enkhui- zen). Div.bew. 3 - betb. Incasso-Bank, Haarlem en ten kant, der Venn., Sant poort. Cult. Mij. Bogokidoel (Haag). Div.bew. 44-5 pCt zijnde 50 - interim-div. 1940 - betb. Nederl. Handel Mij., Haag. Cult Mij. Gempolkrep (Haag.) Div.bew. 51 per aand. v. f 5000 3 pCt. zijnde 150 - div.bew. 51 per onderaand. v. 500 3 pCt. zijnde 15 - interim-div. 1940 betb. Nederl. Handel Mij. Haag. Cult. Mij. Gending (A’dam). Div. bew. 75-5 pCt. zijnde ƒ25 per aand. v. ƒ500 - interim-div 1940 - betb. Kas Ver., Am sterdam. Hellingmans Bouwmij. 6 pCt (v. j. pCt.) Holland Langkat Rubber Mij. (onv.) Kas-Vereeniging (A'dam). Div.bew. 77 - 4i pCt. zijnde ƒ21.25 per aand. v. ƒ500 en 4.25 per onderaand. v. 100 betb. ten kant, der Venn, en Het Onderling Crediet, R’dam. De Landbouwbank (Utrecht). Voorgest. 3 pCt. (onv.) Mij. tot Expl. v. Onr. Goed. (A’dam) Div.bew. 45 der aand. - 55 div.bew. 42 der oprichtersbew. - 6 - betb. Associatie Cassa, A’dam. Bankierskant. van Mendes Gans Co (A’dam). B .70. Div,bew. 28-3 pCt. zijnde ƒ30 per aand. Betb. ten kant, def Venn., A’dam. METROPOLE vertoont deze week als hoofdfilm „Haar privé-secretaris”, waar in de voortreffelijke spelers Theo Lingen, Gustav Fröhlich, Maria Andergast en Paul Henckels de hoofdrollen vertolken. De dolle verwikkelingen om het bezit van een parelencollier, dat door de arge loosheid van de eigenares en door de hebzucht van een paar dwaze oplichters, wier repertoire van zotte invallen onuit puttelijk blijkt te zijn, voortdurend van bezitter verandert, houden de toeschou wers van begin tot einde gespannen. Vooraf gaat uitgebreid nieuws. Na af loop van het filmprogramma wordt de voorstelling met variété voortgezet. Miss Barlea en Co., een acrobaten-trio, het Metropole showorkest, en een ballonnen- jacht met serpentines zijn eenige uit muntende nummers. ODEON. In het Odeon-theater viert de vroolijkheid deze week hoogtij. De beken de komiek Heinz Rühmann, bijgestaan door Hans Braüsewetter en Josef Sieber, zetten de boel op stelten in de film „Paradijs der Vrijgezellen”. Dit paradijs bestaat uit een woning, waar geen vrouw mag binnenkomen, en waar dientenge volge lichtelijk een wanorde heerscht. Toch blijkt de vrouw meer invloed te hebben, op de drie vrijgezellen, dan ze wel ge dacht en gewenscht hadden eh het eind brengt dan ook een drievoudig huwelijk. V uur v.m. 8.30 Gram.muz 12.— uur nam. Gevraagde platen. 12.42 Almanak 12.45 ANP. 1.Collegium „Mu- sica Divina”. 1.45 Ned. Verbond voor Sibbekunde: De archieven, 'die voor ons van belang zijn. 2.Ensemble Tonny Roxini. 2.45 Gram.muz. 3.30 Verzoekcon- cert voor de Duitsche Weermacht. 6. Vcor kinderen 6.30 Concertgebouworkest (opn.), 7.Cabaret. 8.ANP. 8.15 Cpie- gel van den dag 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Vocaal Ensemble 9.45 Eng ber. ANP 10.— ANP. Mooie bruine jus met taptcmclk- poeder lSVgram g<twèebO3f«estrek««> "pSkp'“d“. -f, %oemlanedeenrl,‘h'7 afgestreken eetlepel) bloem, een hal ve liter (5 theekopjes) water, wat zout. Laat de boter of het vet in een braad pannetje heet worden, voeg erhet fijn gesnipperde uitje bij en de droog dóór elkaar gemengde bloem en melkpoe- der; blijf roeren op een zacht vuur, tot. aUes met elkaar een gelijke bruine kleur heeft aangenomen: niet te licht, maar toch vooral ook niet gebrand. Giet hierbij, roerende, het water en laat in de gedekte pan de jus nog even na sudderen (een paar minuten). Maak de jus niet eiken dag met een gefruit uitje klaar, want dat gaat op den duur vervelen; 1 2 theelepeltjes tomatenpuréé geven er óók een bijzon der lekkeren smaak en een mooie kleur aan, tei.djl ook zonder toevoeg sels de jus smakelijk 18. j i 1 ff ff Z.U O. OU-J-4.- UUL VIA VCiUCl gedurende de maand Mei op Dinsdag en Vrijdag van 9.3011. de 3e klasse (eindonderwijs) der H.B.S. Raamstraat 28 heeft plaats in deze school van 1 Mei af, eiken schooldag van 912 uur. de 1ste klasse van de H.B.S. voor meisjes, omvattende middelbare meisjes school met 5-j. c. en wiskundige H.B.S. met 6-j. c., heeft plaats in deze school op 22, 23, 24, 25. 28, 29 en 30 April en 1 Mei, telkens van 1416 uur. de 2de en hoogere klassen van de H.B.S. voor meisjes heeft plaats in deze school in de maanden April en Mei op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag van 14.3016 uur. De hoogere burgerschool voor meisjes heeft een onderbouw van 2 jaar, daarop een afdeeling hoogere burgerschool B van 4 jaar en een afdeeling middelbare school voor meisjes van 3 jaar; alle klassen van de Handelsdagschool met 4-j. c., Waldeck Pyrmontkade 5 heeft plaats in deze school (ingang Elandstraat) van 2 April af tot einde Mei op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 14 tot 15.30 uur en op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 10 tot 12.45 uur. de handelsavondscholen Beeklaan 445, Vermeerstraat 56 én Raamstraat 28 heeft tot 1 Juli a's. plaats aan de'afdéeling Onderwijs, Lijnbaan 32, kamer 6, van 9.3012 en van .13.30—15 uur (uitgezonderd Zaterdagmiddag). Voor verdere bijzonderheden wordt naar de aanplakbiljetten verwezen. Fig. 2. Uitslag van het kapje (verkleind). Hilversum II, 301,5 m. 6.45 uur v.m. Gram.muz. 6.50 Gymnas tiek. 7.Gram.muz, 7.45 Gymnastiek. 8. Gram.muz. 8.30 Chr. Radio Stichting: a. Morgenwijding (8.30), b. Rondom het or gel (9.9.30 Gram.muz. 10.20 Orgel en fluit. 11.Declamatie. 11.20 Gerard Le- bon’s orkest 12.uur nam. Ber. 12.15 Musiquette. 12.45 ANP. 1.Ensemble Jonny Om- bach en de „Snarenzangers”. 2.Neder- landsch Kamerorkest. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Tonny Roxini. 4.15 Gram.muz 4 30 Voor kinderen. 5.Chr. Radio Stichting: Paaschvertelling. 5.15 ANP. 5.30 Sylvestre-trio. 6.Vrijz. Prot Kerkcomité: Gesprekken met luisteraars. 6.15 Omroeporkest. 6.45 Sport van den dag. 7.Friesch praatje ANP. 7.15 Om roeporkest. 8.ANP. 8.15 Spiegel van den dag of grammuz. 8.30 „Ons sche meruurtje”. 9.30 Causerie over het kunst leven. 9.45 Gram.muz. 10.ANP. De inschrijving van leerlingen voor: alle klassen van het gymnasium Laan van Meerdervoort 57, heeft plaats in deze school van Dinsdag 22 April af tot en met Vrijdag 25 April, telkens van 14 tot 16 uur; de 1ste klassen van de lycea Stokroosplein 50 en Bildersstraat 11 heeft plaats in deze scholen op 22, 23, 24, 25, 28, 29 en 30 April en 1 Mei, telk. van 14-16 u.; de klassen van den gymnasialen bovenbouw van het lyceum Stokroosplein 50 (aansluitende op de 2de klasse eener H.B.S.) heeft plaats in deze school op alle schooldagen in de maanden April en Mei; de klassen van den gymnasialen bovenbouw van het lyceum Bildersstraat 11 (aansluitende op de 1ste klasse eener H.B.S.). heeft plaats in deze school op alle schooldagen in de maanden April en Mei; de 2de en hoogere H.B.S. klassen van de lycea heeft plaats in de H.B.S. 3de van den Boschstraat 22 op: 23 April van 8.3011.en van 1416 uur, 24 8.30—11.— uur, 25 8.30H.en van 1416 uur en 26 8.3012.uur en verder gedurende de maand Mei op Dinsdag en Vrijdag van 9.3011uur. de 1ste klassen der hoogere burgerscholen voor jongens en meisjes heeft plaats in de scholen 3e van den Boschstr, 22, Beeklaan 445, Aronskelkweg 1, Nieuwe Duinweg 614 en Raamstraat 28, op 22, 23, 24, 25, 28, 29 en 30 April, en 1 Mei telkens van 1416 uur. de 2de en hoogere klassen van de onder C I genoemde scholen heeft plaats in de H.B.S. 3de van den Boschstraat 22 op 23 April van 8.3011.en van 1416 uur, 24 25 26 N.V. Internationale Beleggingsunie „Interunie” Aan het jaarverslag van de N.V. In- terationale Beleggingsunie „Interunie” te ’s-Gravenhage is ontleend: Er hebben slechts geringe mutaties plaats gehad, deels door aflossing van een viertal Amerikaansche preferente aandeelen, deels door verkoop van enkele Nederlandsche en aankoop van eenige Amerikaansche aandeelen. Bij nieuwe beleggingen werd vastgehouden aan ons principe om als regel slechts fondsen te koopen. waarop sinds de oprichting der maatschappij of van het jaar af, waarin de geregelde dividendbetaling een aan vang nam en wat de preferente aandee len betreft sinds den datum van uitgifte, nooit of nagenoeg nooit het dividend is gepasserd. Aan dividenden, intrest en claims is ontvangen 64.204,05. Ons tegoed is te New York en te Toronto toegenomen met resp. 4438.86 dollar en 4705,45 dollar. De effecten zijn, evenals verleden jaar, opgenomen tegen aankoopkoers. De verlies- en winstrekening vertoont een batig saldo van ƒ67.611,53. Indien hiervan ƒ7611,53 wordt overgebrachl naar de reserverekening, dan resteert 60.000, waaruit een dividend van 4 pCt kan worden uitgekeerd, waarvan bereids 1 pCt. als interim dividend betaalbaar is gesteld. Voorgesteld wordt dividendbe wijs no. 3 betaalbaar te stellen met ƒ30 per aandeel 1 We koken de aardappelen in de schil en zetten ze op met een bodempje water. 2 We behoeven geen droge aard appelen te eten. 3 Taptemelkpoeder kan ons hel pen om smakelijke, voedzame sauzen te maken. Het is een Paasch-programnu», dat klinkt als een klok en er zal heel wat gelachen worden in het Heerengracht- theater. Vooraf het nieuws uit binnen- en bui tenland, een klucht en een natuurfilm. OLYMPIA brengt deze week een reprise van het prachtige filmwerk ,Gier-Wally”,. waarvan wij destijds een volledige in- houdsbeschrijving gaven. De hoofdrol wordt op sublieme wijze vertolkt door Heidemarie Hatheyer, uitstekend bijge staan door Hans von Schlettow, Sepp Rist, Winnie Markus en vele anderen. De regisseur Hans Steinhoff heeft van deze film werkelijk iets moois weten te maken. Het Ufa :n Tobis Profilti journaal en een interessante film „Paarden en Veulens”, het ontstaan van ’t tegenwoordige paard, completeert dit mooie Paasch-programma. PASSAGE: Naar de operette „Monica” van Herman Hermecke en Nico Dostal is onder regie van Ernst Martin de film „Monika” (Heimatland) gemaakt, een boeiende en charmante operette-film met vlot spel van Hans Knoteck, Wolf Albach-Retty en anderen. Echter drijft deze rolprent niet uitsluitend op het spel der beide hoofdpersonen. Ernst Martin voert verschillende andere figuren ten tooneele, eerst in den bekoorlijken een voud van het dorpsleven in het Schwarz- wald en later in Berlijn, waarheen deze film ons dan voert, n.l. Christian Golling. Ursula Nerking, Josephine Dora, Bruni Löbel, Flockina v. Platen en Karl Klüs- ner. De vroolijke tafreeltjes, de aardige- typeeringen, de mooie landschappen in het gebergte en de frissche muziek van Nico Dostal, die het geheel de vereischte charme geeft, aan dit alles dankt dit operette-verhaal mede zijn, bekoring. REMBRANDT De alleramusantste film „Zoölogica” met Heinz Rühmann, Theo Lingen, Hans Moser, Gusti Huber e. v. a, past bij uitstek in het Paaschprogramma het vroolijke, origineele verhaal met de vele onbetaalbare momenten, brengt een sfeer van opgewektheid met zich, waar aan men zich moeilijk kan onttrekken. Vooraf komt Siem Nieuwenhuizen op het tooneel in een nieuwe, daverende klucht „Vader tegen wil en dank”. Siem is hierin weer buitengewoon op dreef als de oerstomme huisknecht, die, als hij te veel in het glaasje heeft gekeken, er in slaagt de echtgenoot van een barones en de vader van zijn baas te worden. Hoe hij dat voor elkaar speelt, is iets, dat zooda nig op de lachspieren werkt, dat men ze onophoudelijk masseeren moet HEX. „Hoera, ik oen papa is een ge slaagde cocktail van humor en sentiment. De humor brengt Heinz Rühmann met zijn onovertroffen talent in rijke hoeveel heid. Kostelijk speelt hij de rol van jon gen man, die eerst een warme genegen heid opvat voor een kleinen bengel en la ter vcor diens moedor om aan het slot tot de ontdekking te komen, dat zijn liefde zich heeft genesteld bij zijn eigen zoontje en eigen vrouw. Het sentiment brengt de kleine jongen in de film in zijn onbewuste pogingen om vader en moeder tot elkaar te brengen. Een goede, gezellige film, welke jong en oud verstrooiing en ge zonde ontspanning bezorgt Vooraf gaan uitgebreide binnen- en bui- tenlandsch nieuws in de braadpan met een betrekkelijk kleine hoeveelheid boter mooi bruin kleurt. Dit bruine bezinksel wordt na verdunning met water tot een prachtige jus des te mooier, wanneer we met het taptemelkpoeder ook nog een lepel bloem laten bruin worden, die ons dan meehelpt om onze jus de juiste mate van gebondenheid te geven. it t Het volgende recept geeft een u ste kend resultaat. Mooie bruine jus 12.uur nam. Christelijke Radio Stich ting: Cyclus „Kent ge uw Bijbel” (opn.) 12.15 Nederlandsch Kamerkoor en een strijkensemble, 12.45 ANP. 1.Omroep orkest. 2.— Lezing „De wereld voor 100 jaar terug”. 2,15 Residentie-orkest en so listen. 4.Vrijz Prot. Kerkcomité: a, Declamatie (4.b. Studiodienst (4,15). 5.30 Concertgebouwtrio. 6.Tooneel 6.45 Sport van den dag. 7De Ram blers 7.45 De zomersporten naderen 8 ANP. 8.15 Gram.muz. 8 30 „Der Grat van Luxemburg”, operette. 9.30 Tooneel. 10— ANP. derlandsch Fabrikaat. 2. E.V. En Ville (hier ter stede op enveloppes). 3. K. v. K. Kamer van Koop handel. 4. A.N.P. Algemeen Neder landsch Persbureau. 5. N.V.V. Nederlandsch Ver bond (van) Vakvereenigingen. 6. H.T.M. (Haagsche Tramweg Maatschappij. 7. H.O.K.IJ. Haagsche Over dekte Kunst Ijsbaan. 8. N.S Nederlandsche Spoor wegen. 9. P.T.T. Post, Telegrafie, Telefonie. 10. H.C. Haagsche Courant, 1. philatelist. 2. betweter beterweter). 3. zwijntjesjager. 4. suikertante. 5. ornitholoog. 6. souffleur. Nationaal Grondbezit. Div.bew. 54 5 pCt. zijnde 10 betb. Praetorius Zn., A’dam. Nederl. Ind. Suiker Unie (N.I.S.U.) (Haag) Div.bew. 16 v. d. aand. v. ƒ600 5 pCt zijnde 30 - div.bew 16 v, d. onder, aand. v. /60 - 5 pCt. zijnde ƒ3 interim div. 1940 betb. Nederl. Handel Mij., en Amsterd. Bank, Haag. Nederl. Grondbriefbank (A'dam). Div- bew. 33 der aand. - 51.90 per volgestort aand. en 6 per niet volgestort aand. - div.bew 24 der oprichtersbew. - 3-45 - betb. Leembruggen, Guépin Muysken, A’dam Noordwester Hyp. Bank (A’dam) voor gest 7 pCt. per volgestort aand. - 5 pCt der onverplichte storting ƒ45 per aand. - extra div. 10 per oprichtersaand. Mij. tot Expl. v Onr Goed Prudentia, (R’dam). Div bew. 44 6* pCt. zijnde ƒ65 per aand A - div.bew. 6-44 pCt. zijnde ƒ45 per aand. B div bew 44 - ƒ290,87 per oprichtersbew - betb. A Milders Co. en Het Onderling Crediet,’ R’dam. Sallandsche Bank. 5| pCt. (v. j. 6 pCt.) Mij. tot Expl. v. d. Suikerondernemingen Sentanen-Lor, Brankal en Dinoyo, (Haag). Div.bew. 46-5 pCL zijnde ƒ25 per afge stempeld aand. v. 500 - interimdiv. 1940 betb. Amsterd. Bank. Haag. Kristal-, Glas en Aardewerkfabr. vb. P. Regout Co. Sphinx (Maastricht). Div.bew. 42-4 pCt. over 1940 en 2 pCt uitkeering v. d. gereserveerde winst over 1939 - totaal 6 pCt. zijnde 60 - betb. alle kant, der Nederl. Handel Mij. Bouwmij Stiens (Leeuwarden). Div. bew 30 - ƒ20 betb. Rotterd. Bankver, Utrecht. Ver. Klattensche Cult. Mij. (Haag). Div. bew. 31 der cert. - 1 pCt. - interim-div. 1940 - betb. Heldring Pierson, Haag en Mirandolle, Voüte Co., A'dam. Eerste Ned. Scheepsverband Mij. (Rot terdam) 6 pCt. zijnde 6 per aand. van 1000 ƒ3 per aand. B v. ƒ500 en ƒ1.20 per onderaand. van /200 (alles met 10 pCt. storting). Filmax (Fotohandel en Atelier (Gronin gen) div.bew. 2 3 pCt., betb. ten kant, der venn. Holland Sumatra Rubber Mij. (Adam) div.bew. 9 3 pCt. zijnde ƒ7.50 per aan deel van ƒ250. interim div. betb. Nederl. Ind. Handelsbank, A’dam. Kali-Tello (Cult. Mij.) div.bew 36. 5 pCt. zijnde ƒ50 per gew. aand. voorloo- pig div. 1940 betb. A. v. Hoboken en Co„ R’dam, H. Oyens en Zn.. A’dam en A. van Hoboken en Co.’» Bank. Haag. Lejdsche Bouwvereeniging (Leiden) - div.bew. 66 v. de le serie aand. nos. 1—20y div.bew. 62 v. d. 2e serie aand. noa. 201 400, div.bew. 59 v. de 3e serie aana. nos 401600. div.bew. 38 v. de 4e serie aand. nos. 601—800, ƒ5, betb. Incasso- Bank, Leiden. Nationaal Grondbezit voorgest. o P’-'-- zijnde 10 over de verplichte stortingen (v. j. nihil). Spaarbank (Rotterdam) nihil. Sumatra Rubber Cult. Mij. (A’dam) div.bew 16 der eert. v. aand. v. 100 ƒ9.90, betb bij de Centr. Trust Comp. Amsterdam. Tabaksindustrie v.h. Gebr. Philips (Maastricht) gew. aand. 6 pCt. en pref. aand. 6 pCt. (v. j. nihil). Taloeng (Goenoeng (Cult. Mij.) (Adam) div.bew 40 der aand. ƒ45 N.C., betb. ten kant, der venn. en Ned.-Ind. Escomp- to Mij., Haag. Tjilongkrang (Kinacult. Mij.) (Adam) div.bew. 40 8 pCt. zijnde ƒ80 per aan deel, betb ten kant, der venn. en Nederl. Ind. Escompto Mij., Haag. Ford Motor (Nederland) div.bew. 17 8 pCt. zijnde /4.80 per aand. van ƒ60, betb. Rotterd. Bankver., Haag. Cult Mij. Gending interim-div. 1940 5 pCt. Groninger Financieringsbank (Middel- stum) 5 pCt. (onv.) Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij. nihil (onv.). Kali Tello (Cult. Mij.) div.bew. 23 der cert, van 100, f 4.95, betb. H. Oyens en 'Zn., A’dam, A. van Hoboken en Co., R’dam en A. v. Hoboken en Co.’s Bank, Haag. Hotel-, Café-Restaurant Krasnapolsky (A’dam) div.bew. 8 4 pCt. zijnde 12 per aand., betb. Amsterd. Bank, bijkant. A’dam. Scheepvaart Mij. Matterhorn (R’dam) div.bew. 2 ƒ60. betb. ten kant, der venn. Ned Ind Steenkolen Handel Mij. div.bew. 26 ƒ25 per gew. aand., tweede uitkeering 1940 betb. Nederl. Handel Mij. Haag. Ned. Ind. Suiker Unie interim-div. gew. aand. 5 pCt. Overijselsche Hyp. Bank (Deventer) 4 pCt. (onv.) Bouwmij. Rotterdam div.bew. 42 der pref. aand. 4.8 pCt., div.bew. 24 der gew. aand. ƒ55.15. betb. bij Kraemer v. d. Kooy en Co R’dam. Utrechtsche Provinciebank (Utrecht) div.bew. 28 5 pCt. zijnde 7.50 per aand. van 150, betb. Onderlinge Meubelmakers Ver. Vooruit (Overschie) div.bew. 10 60 p. aand. en 6 per onderaandeel, betb. ten kant, der venn. en R. Mees en Zn. Begraafplaats Vredenhof (A’dam) voorgest. gew. aand. 8 pCt., oprichters bew. 80 Martine Wittop Koning schrijft ons: In den regel is men in een Neder landsch gezin zeer bijzonder gesteld op jus en dan nog wel liefst jus, die wat vet is. Vroeger werd jus eenvoudig be schouwd als een bijproduct van gebra den of gebakken vleesch, dat vanzelf tot stand kwam als dat vleesch maar lang genoeg aan zijn buitenkant met heet vet in aanraking was geweest, zoo- dat et een mooie bruine kleur bij kon ontstaan. Thans ontbreken ons soms èn vleesch èn dikwijls ook vet... en toch vragen onze droge, meelige aardappelen om een hulpmiddel, dat ze met smaak naar binnen doet gaan. Probeert u de bereiding in dat geval eens met taptemelkpoeder, dat al de voedende bestanddeelen van taptemelk in geconcentreerden vorm bezit en zich AMICITIA. Het programma opent met het „Ufa-wereldnieuws”, waarna een zeer interessant filmpje over Giethoorn, het Nederlandsche Veneitië, met prachtige natuuropnamen. Na de pauze draait de hoofdfilm „Vadertje Langbeen”. Een amusante geschiedenis naar den roman van Jean Webster, waarvan de inhoud in ’t kort is: Een in een weeshuis opgenomen vondelinge krijgt, dank bij een onbeken den weldoener, dien zij Vadertje Lang been noemt, een goede opvoeding, waar door zij in staat gesteld wordt een ban kier te trouwen, die de groote onbekende bleek te zijn. Een product van Neder- landschen bodem. Lily Bouwmeester, Paul Storm, Emma Morel, Lou Ezerman, Gusta Crispijn Mulder en vele anderen. APOLLO. „Tusschen Hamburg en Haiti” is een film, welke zich afspeelt in de tro pen en in de wereldstad. De rijke planter Heney Brinkmann gaat in Hamburg een vrouw zoeken en hij meent het voorwerp van zijn liefde te hebben gevonden in een knappe secretaresse. Zij blijkt echter een vrouw te zijn, die balanceert op den zelf kant van de samenleving, maar des ondanks wil en zal hij haar als zijn wet tige echtgenoote naar het tropische land meevoerea. Maar zijn aangebedene, vree- zend dat haar vroeger leven nadeelig voor hem zal zijn, weigert hem te volgen. Overal achtervolgt hij haar, aan wanhoop en woede ten prooi en tenslotte gelukt het hem zijn uitverkorene in bezit te krij gen. Deze spannende en avontuurlijke film wordt op verdienstelijke wijze ver tolkt door Gisela Uhlen, Gustav Knuth. ASTA. Dit theater bracht gisteren de pre mière van de film „Een stem uit den aether”. Zij geeft een uitstekend beeld van het oorlogvoerende Duitschland. Duitsche mannen trekken naar het front, vliegers stappen in om voor onbepaalden tijd familie en vrienden te verlaten. De film laat zien het ontroerende afscheid van de mannen, van allerlei rang en stand, zij geeft getrouw weer de verschrikkingen van den oorlog, maar ook laat zij het volk licht schijnen op den geest van kameraad schap en bereidheid van het leven het beste te maken, die er onder de mannen heerscht. Er bestaat ondanks het schaar- sche briefverkeer een innige verbinding met de Heimat en wel door de Wunsche- kohzerte. waar ieder naar luistert en waardoor ieder zich verbonden voelt. De hoofdrollen worden vertolkt door Ilse Werner en Carl Raddatz. Laatstge noemd is vliegerkapitein en Ilse Wer ner het jonge meisje, dat hij lief heeft. CAPITOL vertoont deze nieuwe speelweek een reprise van de prachtige film „Ver geet mij niet”. Behalve dat men in deze film kan genieten van uitstekend spel van Magda Schneider, kan men ook zijn hart nog ophalen aan het mooie stem geluid van Benjamino Gigli Een film die u beslist moet gaan zien. Op het tooneel de wereldberoemde Bruseloff’s. die met hun acrobatiek .en Russische dansen zeer veel succes boekten Ufa en Hollandsch nieuws brengen de laatste in teressante wereldgebeurtenissen CASINOHet Paaschprogramma brengt de bijzonder spannende Tobis-film „Mor gen word ik gearresteerd.” Door een moord op een zangeres ziet een kapel meester zich genoodzaakt uit zijn land te vluchten, met achterlating van vrouw en kind. Alle bewijzen zijn tegen hem, maar toch keert hij na tien jaar onder een an deren naam met zijn ondertusschen be roemd geworden orkest in zijn stad te rug. De geschiedenis ontwikkelt zich in spannend verloop verder, totdat een on verwachte ontknooping van het raadsel volgt. Vóór de pauze gingen diverse films van zoowel kluchtigen als interessanten aarc CEnTKUM „Als vrouwen regeeren” in het huishouden is het goed, maar als zij op kantoor aangesteld zijn als de chef van haar echtgenoot, dan moet het mis- loopen. Zoo ook hier het echtpaar gaat uit elkaar, maar de kloof is te overbrug gen, immers zij houden nog veel van el kaar. Het einde is natuurlijk, dat het stel zich weer met elkaar verzoend en de aankondiging van een baby verhoogt daarbij nog het huwelijksgeluk. Lilian Harvey en Willy Fritsch spelen de hoofd rollen in deze luchtige, charmante film. Vooraf een uitgebreid programma met binnen- en buitenlandsch nieuws CINEAC: Gedurende de Paaschweek heeft vorengenoemd theater weder een aan trekkelijk afwisselennd programma sa mengesteld. Het buitenlandsch nieuws brengt ons o.a. de aankomst van Mat- soeoka te Moskou; Koning Boris bezich tigt de Stuka’s; Koning Christiaan van Denemarken woont het junileum van de Landbouwhoogeschool te Kopenhagen, ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan, bij; de strijd in Afrika; een schoonheidswed- strijd om den prijs van Florida en vele andere actualiteiten. De serie korte pro ducten bevat een interessante paarden- sportfilm, een documentaire rolprent van de stad Parijs, in kleuren opgenomen door den specialen reportagedienst van Cineac en tot slot een stereofilm. CITY brengt deze week een voortreffe lijke film „Operette”, waarin de regiseur Willy Forst ook de hoofdrol speelt van den theaterdirecteur en operette-koning Franz Jauner. De snelle opeenvolgende reeks gebeurtenissen laat niet toe in kort - bestek een inhoud van deze film op den voet te volgen Het is de operette-strijd in Weenen tusschen Jauner, die moderne opvattingen heeft en de operettes v. Franz von Suppè (Leo Slezak) grootsch opgezet uitbrengt en Maria Geistinger (Maria Holst) de zangeres en directrice die nog aan oude gewoonten vasthoudt., waardoor de operette van Johann Strauss (Edmund Schelhammer). Eerst verliest Geistinger den strijd. Jauner wordt verantwoordelijk gesteld voor een brand in zijn theater, ge raakt aan lager wal en wordt dan door zijn tegenstandster weer in het zadel ge holpen. Een liefdesgeschiedenis tusschen beide, waarvan Jauner’s vrouw, de zan geres Emmi Krall (Dora Komar) de dupe - dreigt te worden wordt in goede banen geleid Uitstekend spel (ook van Paul Hörbiger als Girardi) prachtige muziek, tal van bekende heerlijke operettemelodieën, maken deze film tot een genot. CORSO opent deze week het programma met een film, waarin Paul Godwin ver schillende walsen van Johann Strauss speelt. Als attractie kwam hierna een Russisch orkest met een balalaika-virtuoos op het tooneel, die heel verdienstelijk Russische dansen en volksliederen ver tolkte. Na de pauze een reprise van de spannende Indische film „Pareh, de mcht van de kris”, waarin het spel en de natuur van Indië deze film tot een prach tig en bezienswaardig geheel maakt. Dr. PLUIZER. Briefwisseling: S. V. M. - Uw opmerking was juist! T. z.t. hoop ik in deze rubriek daar uitvoeriger op in te gaan. Mevr. Fl. - Voor volledige inlichtin gen doet u het best zich te wenden tot ’t bureau van de afd. Onderwijs hier ter stede. Daar kan men u naar genoegen inlichten. Dr. PLUIZER.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6