Duitsche troepen rukken Belgrado binnen Bardia en Solloem bezet Het Duitsche weermachtbericht Duitsch-Italiaansche troepen zijn Tobroek gepasseerd Duitsche vliegtuigen beheerschen het Zuidslavische luchtruim i I I I I I I I I '.««««««««««««««««««««««•«♦««a* x lïmrnt Dinsdag 15 April. i i i 1 1941. No. 17851. Engelsche bommen op ons land eischen 5 dooden ENGELSCHEN IN GRIEKENLAND SCHEPEN ZICH REEDS IN 5 I Het Italiaansche Weer machtbericht Serviërs bieden nog slechts geringen tegenstand van 8.38 uur n.m. tot 6.41 uur v.m. VERDUISTEREN I I wapen op den Atlan- tischen Oceaan Het gros der Zuid slavische strijdkrachten vernietigd Bijzondere successen van de marine en het lucht- Serviache divisie gevangen genomen Belangrijke oorlogsbuit Hot strijd loon eel op den Balkan Vijandelijke aanval bij Scoetari gebroken Vier Engelsche machines neergeschoten deelt mede, troepen van Opmarsch in Noord-Servië duurt voort 2 2 S Twee personen zwaar en 13 licht gewond Koritza door de Italianen bezet Maan: 15 April onder 9.22 uur v.m. 16 April op 1.15 uur v.m. onder 10.15 uur T.m. Nachtdienst dokters: Ziekenvervoer bjj nacht: No. 773503 Britsche ambassadeur bij Inönu De Britsche scheepsrerliezeu Telefoon 11KT0 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 Het oppercommando der Duitsche Weermacht dat sedert Zaterdagochtend 6.30 uur Duitsche het pantsercorps von Kleist Belgrado binnenrukken Zaterdagmiddag om 12.04 uur zün Duitsche en Italiaansche troepen bij de achtervolging van den verslagen vijand Tobroek gepasseerd. Zjj bezetten Bardia aan de Oostgrens van Cyrenaiea Aan het Grieksche front Malta gebombardeerd S 2 ft Duitsch-Italiaansche troepen over* schrijden de Egyptische grens. [Ill 'U 1° f COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIEN: en in de Grieksche berichten ping van (Cartografisch bureau voor de Ncderl. Dagbladpers^ in een bij het neerstorten gedood. De overige zeven man werden gevangen genomen. In aansluiting op bovenstaande mede- deelingen. wordt nog gemeld, dat ook ge durende de beide afgeloopen dagen enkele Engelsche luchtaanvallen op ons land heb ben plaats gehad. Een aantal brisant- en brandbommen werden afgeworpen. Ecnige woningen kregen schade en van een spoor weg werd de bovenleiding beschadigd. In totaal werden 5 burgers gedood. 2 zwaar en 13 licht gewond. I 5 grootste deel hunner bom- bij zich. Van de bemannin- Van 15 regels ƒ1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent bulten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct. meer. Voor ‘s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad" en „Letterkundig Bijblad" 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct.. fr. p. post 10 ct Engeland gewapende het St. George Kanaal 3 gezamenlijken inhoud 3ibra deer de Italianen veroverd Een speciale versiagaever van Stefani meldt, dat de Italianen Dibra (in Zuid- Slavië) hebben bezet De opmarsch van de as-troepen wordt op alle fronten voortgezet en breekt allen vtjandelijken tegenstand Bijzondere succescen hebben de marine en het luchtwapen verworven in den strijd togen de ravltallleorings scheep vaart van het Britse he moederland. Ouikbooten hebben In hot Noorden en midden van den Atlantischen Oceaan en ten Westen van Afrika is gewapen de vljandolljke koopvaarders tot zinken gebracht met In totaal een Inhoud van 78.922 brt. Zij beschadigden verder oen groot koopvaardijschip zwaar. Verre afstandsbommenwerpers hebben op on geveer 400 km ten Westen van de Ork- neyeilanden een koopvaarder van 3800 Oosten van Harwich vertoonde een vrij groot koopvaardijschip nadat bommen neergeworpen waren slagzij. In den afgeloopen nacht is door 't luchtwapen aan den uitgang van het Kanaal van Bristol een koopvaardijschip tot zinken gebracht, groot 5000 brt., terwijl het ten Westen van Bedford en ten Zuid westen van Cardiff met voltreffers 1 groote koopvaarders zwaar beschadig, de. Ten Westen van Milford-haven Is een convooi met goed succes aange vallen. Andere aanvallen van gevechts vliegtuigen waren gericht op haven* installaties aan de Engelsche Zuidkust. Bij aanvallen op vliegvelden zijn ver scheidene toestellen op den grond ver nield en zijn langdurige branden waar genomen. lingen het vliegveld Mikabba met tnachi- negeweervuur bestookt en verscheidene vliegtuigen op den grond beschadigd In Noord-Afrika hebben de Duitsch— Itali insche afdeelingen Bardia bezet en de Oostgrens van Cyrenaiea bereikt, welke werd bezet na 12 dagen harde en zegevierende gevechten. Te Tobroek blijft een Engelsch garnizoen, dat door onze troepen wordt belegerd en zonder ophouden door de luchtmacht wordt be stookt, tegenstand bieden. Steeds vallen gevangenen in onze handen. De bult is aanzienlijk. In Oost-Afrika geen nieuws van be toe kenis. Stefani meldt, dat de troepen van b-4 Italiaansche negende leger de stad Koritza en omgeving weer hebben bezet Zuidslavische ministers In TurHH aangekomen „Stockholms Tidningen” meldt uitlstan. boel, dat eenige Zuidslavische ministers per vliegtuig in Turkije zijn aangekomen, om te trachten het contact met de En- gelschen te herstellen. neergeschoten. Andere Duitsche gevechts vliegtuigen hebben denzelfden nacht ben- zinedepóts en onderkomens van het vlieg veld Venezia op het eiland Malta in brand geworpen In Noord-Afrika heben de Duitsch-lta- liaansche troepen de omsingeling van To broek voltooid en met een stoutmoedigen opmarsch het aan de Oostgiéhs van de Cyrenaiea gelegen steunpunt, de haven Bardia ingenomen Servische troepen trekken terug naar Bosnië Duitsche formaties duikbommenwerpers en torpedovliegtuigen hebben opnieuw Servische marschcolonnes in het gebied tusschen de Save en Drina aangevallen. De naar Bosnië terugwijkende resten van het verslagen Servische leger zijn zwaar getroffen. Tusschen 10 u. n.m. en 7 n. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 negeweren te verdedigen, doch alle Duit sche vliegtuigen keerden behouden terug. Een nader bericht meldt, dat de Ser viërs nog slechts op enkele plaatsen plaatselijken tegenstand bieden. In Zuid- vechtende strijdkrachten is vernietigd Slavië ontwikkelen zich de gevechten van de Duitsche troepen tegen de overblijfse len van het Servische leger succesvol Het gros van det tegen de >jitsche troepen De Turksche president. Ismet Inonu. heeft gisteren den Britschen ambassadeur in audiëntie ontvangen, in bet bijzijn van den minister van buitenlandsche zaken. Saradjogloe. Bij de tewaterlating van een vrachtschip te Chester in Pennsylvania heeft de spe ciale gevolmachtigde van Roosevelt Nel son Rockefeller o.a. verklaard, dat de Britsche scheepsverliezen sinds het begin van den oorlog gelijk kunnen worden ge steld met de gehecle tonnage der Ameri- kaansche Oceaanvloot De tonnage van deze vloot bedraagt 7.900.000. Tot dusver had Londen beweerd slechts 5 miUioen ton verloren te hebben. Bij de gevechten in het uiterste Zuid oosten var. Servië hebben de Duitsche troepen zeer veel oorlogsmateriaal als buit binnengebracht en talrijke gevange nen gemaakt. Zoo werden bij een enkele actie van een Duitsche afdeeling een ge neraal, 160 officieren en 7000 man van de Servische weermacht gevangen genomen. Tot Zondag j.l. waren minstens 14 Ser vische divisies tot dusver bij de gevech ten aan het Zuidslavische front vernio* tigd, zoo verneemt het D N B. van wek. in gelichte zijde. Naar het D N.B. verneemt, hebben bom menwerpers en lichte gevechtsvliegtui gen der Duitsche luchtmacht op eersten Paaschdag bij hun aanvallen op de Zuid slavische troepen bijzonder veel succes gehad. De Servische divisies, die bij Bel grado waren verslagen, en in Westelijke richting terugtrokken, werden herhaalde lijk door de luchtmacht aangevallen. De Duitsche vliegtuigen slaagden er in. ver scheidene infanterie- en artillerie-colon- nes in duikvlucht te vernietigen en te verstrooien. Vele voertuigen werden ver nietigd. andere werden zóó zwaar bescha digd, dat de vijand ze moest laten staan. De toestand in Zuid-Slavië wordt het best gekenmerkt door het feit, dat de Duitsche luchtmacht nergens op vijande lijke toestellen stiet. De Duitsche lucht macht beheerscht sedert dagen het lucht ruim boven alle achterwaartsche verbin dingen practisch. Hier en daar trachtten Duitsche, militaire is de insche- Britsche expeditiecorps op n de Grieksche kust reeds begonnen. Reeds de ..Montag" wees op de opmerkingen van de „Daily Mail welke een voorbereiding vormden op deze mogelijkheid. Dc „Daily Mail” be riep er op, zoo schreef de „MotNag", Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor; Scheveningen, Kalzerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rljswlja, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 178038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Konlng, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters Jr„ There- slastr. 108a. Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Bij de gevechten in Kroatië zijn, naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, 10.000 man van de Servische Moerska-di- visie. alsmede den staf van de divisie, door een enkel Duitsch escadron verken ners gevangen genomen Bij een poging van den vijand om over dag naar de kust van het bezette gebied te vliegen hebben jachttoestellen een En gelsch jachttoestel van het type Hurricane en luchtafweer een gevechtstoestel van het type Bristol-Blenheim neergeschoten. In den afgeloopen nacht heeft het lucht afweergeschut nog 3 vijandelijke vliegtui gen doen neerstorten. De vijand is Duitsch gebied niet binnen gevlogen. De totale verliezen van den vijand gisteren overdag en in den afge loopen nacht zijn 46 vliegtuigen, 2 eigen vliegtuigen worden vermist Volgens gisteravond van Duttsche mi- Itarre zijde uit Griekenland ontvan gen berichten, is het Engelsche expe ditiekorps in Griekenland reeds op talrijke plaatsen aan de Grieksche kust bezig zieh in te schepen. Het is typeerend, dat dit niet slechts in de havens geschiedt, maar dat de Engel- schen zelfs gewoon aan de kust als destijds aan het strand van Duinker ken - zich aan boord begeven van de leege transportschepen, die al da gen in de Grieksche wateren gereed liggen. Volgens de laatste uit Griekenland het talrijke plaatsen aan puitsche gevechtsvliegtuigen bij lijk "koopvaardijschip zinken gebracht en boi op nog vier groote schepen. ïn de haven van den Piraeus zijn 2 benzinedepóts, een electrische centrale en een molen met suc ces gebombardeerd, terwijl een vijandelijk vliegtuig van het type Hurricane werd Donderdagavond j.l. en in den nacht van Donderdag op Vrijdag vlogen eeni ge Engelsche vliegtuigen het Nederland- sche gebied binnen. Op verscheidene plaatsen in het land wierpen zij brand en brisantbommen. De meeste dezer bomaanvallen waren zonder eenige uit werking, daar de bommen op onbe woond land of in het water vielen. Op één plaats echter werd een boerenhof stede door verscheidene brandbommen getroffen. Het gebouw brandde geheel af en acht koeien kwamen in de vlam men om. Op een andere plaats werd een boerderij beschadigd en een in de nabijheid liggende schuur vernield Elders werd geringe schade toegebracht aan een fabrieksgebouw. Verscheidene woonhuizen werden door brandbommen licht beschadigd. Andere woningen en verscheidene boerderijen hebben glas schade bekomen. In omgekeerde verhouding tot deze uitwerking van Engelsche aanvallen staan de zware verliezen, welke het Engelsche luchtwapen tegelijkertijd boven Nederlandsch gebied geleden heeft. Er werden namelijk niet minder dan vier zware Engelsche bommenwer pers door den Duitschen luchtafweer neergeschoten. Twee dezer vliegtuigen hadden het menlast nog bij zich. Van de bemannin gen dezer machines werden er negen Aan het Grieksche front rukt het elfde leger, na den vijandelijken tegenstand te hebben gebroken sinds gistermorgen op in de zóne van Koritsja. De terugtrek kende Grieksche colonnes worden door onze vliegtuigen voortdurend met machinegeweervuur bestookt, terwijl af deelingen bommenwerpers in actie zijn tegen vijandelijke stellingen, kampemen ten en verbindingswegen. De brug bij Perat werd vernield. Militaire doelen 'te Cattaro zijn in goiven gebombardeerd door onze afdeelingen vliegtuigen. In het tuighuis er den zware branden en ont ploffingen veroorzaakt. Te Lipoi werd een voorraad brandsto' vernietigd. 1 stoom schip geraakte in brand, 1 torpedoboot- jager werd ernstig getroffen. Ten Noorden van Scoetari zijn de vijandelijke troepen bestookt met bom men en machinegeweervuur. Onze bom menwerpers en jagers hebben het vlieg veld te Mostar verscheidene mal met buitengewone kracht aangevallen. 2 han gars en een opslagplaats voor brandstof geraakten in brand. De installaties van het vliegveld werden beschadigd62 vijandelijke vliegtuigen werden verniela, 15 beschadigd, 1 vijandelijk watervlieg tuig is tot zinken gebracht Bij lucht gevechten is een Gloster néergeschoten; 1 onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. A. a X S X A 8 8 X A X A A A Britsche vliegtuigen er 2 neer een ander vliegtuig Do- De des Te Sebenic hebben onze luchtformaties haveninstallaties en gemeerde schepen gebombardeerd, terwijl zij opnieuw de installaties der -lieghaven van Divulje hebben getroffen. Jachtvliegtuigen heb ben de jachthaven van Trau onder mi- trailleurvuur genomen. Aan het Zuid- slavischAlbaneesche front zijn vijande lijke troepen, gemotoriseerde strijdmid delen en ravitailleerintscolonnes met bommen en mitrailleurvuur bestookt. In Noord-Afrika hebben de Duitsch—Ita liaansche troepen den terugtrekkenden vijand achtervolgd en die is thans rond om Tobroek omsingeld. Formaties van het Duitsche vliegercorps hebben de haveninrichting en gemeerde schepen te Salami' gebombardeerd. Een stoomschip van middelgroote tonnage werd tot zinken gebracht, terwijl nog 5 schepen ernstig werden beschadigd. De haveninrichtingen bekwamen zware schade. In den nacht van 11 op 12 April heb ben Britsche vliegtuigen een aanval ge daan op Rhodos. Gemeld wordt, dat er geringe schade is aangericht en dit geen enkel slachtoffer is gevallen. In Oost-Afrika is een vijandelijke aan val op Giarso afgeslagen. In aansluiting aan het bovenstaande Weermachtbericht, maakte het opper bevel der Duitsche Weermacht gis teren bekend, dat in Zuid-Slavië het ;ros van de tegen de Duit sche '.roepen vechtende vijandelijke strijdkrachten is vernietigd De rest van het Servische leger trekt zich voor de Duitsche en Italiaansche troepen in het bergland langs de Adriatische kust terug. Alleen op enkele plaatsen wordt nog tegenstand geboden. Bij bet achtervolgen van den verslagen vijand werd de Save overschreden. Over de inneming van Belgrado wordt nog gemeld, dat reeds in den nacht van 12 op 13 April deelen van een pantser divisie van uit het Westen tot aan het cen trum der stad waren doorgedrongen. In Noord-Griekenland ontwikkelen de operaties zich velgen* het opgestelde plan. Het luchtwapen ondersteunde ook op 13 April in het Zuidoostelijke gebied de ope raties van het leger door vernietigende aanvallen van afdeelingen jacht- en ge vechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers op vijandelijke troepencolonnes m het ge bied rondom Belgrado, alsmede op troepen concentraties bij Banja Lu ka Andere suc cesvolle aanvallen werden ondernomen op vliegvelden in Midden-Bosnië en in Her- zegowina Aanvallen op militaire doelen in Serajewo veroorzaakten zware vernie lingen en uitgebreide branden tn een groot troepenkamp en in spoorweginstallaties In Noerd-Afrika werd bij den verde ren opmarsch na een gevecht bet fort Capuzo alsmede het op Egyptisch grondgeb’ed liggende Solloem genomen Duitsche bommenwerpers vernietigden bij een aanval op vliegvelden op Malta in den nacht van 12 op 13 April 2 op den grond staande vijandelijke jachtvliegtuigen van het type Hurricane en plaatsten een voltreffer op het achtste gedeelte van een Britschen torpedobootjager. Gisteren wer den het vliegveld Luca op het eiland Malta alsmede de haven La Valetta opnieuw ge bombardeerd. Duitsche jachtvliegtuigen schoten een luchtgevecht boven het eiland Britsch jachtvlieg‘"ig van het type Hur ricane neer. In het zeegebied rondom bracht het luchtwapen _uit convooien in schepen met een van 28.000 brt tot zinken en beschadigde 2 andere groote koopvaardijschepen zwaar. Gevechtsvliegtuigen brachten in den afgeloopen nacht 1 koopvaardijschip van 5000 brt. tot zinken en bombardeer de., haveninstallaties aan de Britsche Zuidoostkust. Een duikboot bracht bij Ijsland een Britschen hulpkruiser van ongeveer 10.000 brt. tot zinken. Twee patrouille-vaartuigen schoten aan de Noordoostkust van 6 aan- In den nacht van 12 op 13 en dien van 13 op 14 April hebben vliegtuigen van het Duitsch» vliegercorps vliegvelden en vlootbases op Malta gebombardeerd Een torpedobootjager werd getroffen. Vroeg in den ochtend hebben onze jaclit-aMee- aangevallen afdeelingen zich met machi- Het Italiaansche Weermachtbericht 310 d.d. 13 dezer luidt als volgt: De opmarsch van onze troepen over de Julische grens duurt voort. Een van onze snelle colonnes is Segna gepasseerd aan de Adriatische kust, bij haar opmarsch naar het Zuidoosten. Segna ligt voorbij Otovac, waar de vijandelijke weerstand is gebroken. Een tweede snelle colonne heeft bij KarliAadt de uit het Oosten ko mende Duitsche troepen ontmoet. In den sector van Zare hebben onze troepen met doeltreffenden steun van de luchtmacht Bencovazzo bezet, waarbij honderden krijgsgevangenen werden ge maakt. onder wie 80 officieren. Het eiland Ugliano is in onze handen gevallen. Onze gemotoriseerde troepen, die uit Albanië waren opgerukt, zetten hun op marsch op vijandelijk gebied voorbij Ochrida voort. De zuivering rondom het meer wordt voortgezet. Hier zijn duizen den krijgsgevangen gemaakt, benevens een buit van een aanzienlijke hoeveelheid wapens en materiaal en verscheidene tien tallen stukken geschut. In de zóne van Dibrano heeft dc divisie alpenjagers „Cuneense" ruim 1000 krijgsgevangenen gemaakt onder wie 2 generaals, benevens 18 zware batterijen. Van het Grieksche froafr -nieta bijzon ders te melden. Duitsche luchtaanvallen op Serajewo. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 14 April militair belangrijke installaties en verscheidene vliegvelden bij Serajewo aangevallen. Talrijke op den grond staan de vliegtuigen werden door voltreffer» vernietigd. Het opperbevel der Duitsche Weermacht maakte eergisteren bekend: Zooals reeds in een speciaal bericht be kend is gemaakt, hebben Duitsche troepen onder leiding van den kolonel.generaal von Kleist vroeg gisterochtend de Servische hoofdstod en vesting Belgrado uit het Zui den komende bezet, nadat op 12 April des middags een kleine S.S.-afdeeling der S.S. divisie „Reich" onder leiding van kapitein Klinkenberg uit bet Noorden over den Do- nau de stad was binnengedrongen en de Duitsche vlag had geheschen op het Duit sche gezantschapsgebouw Bij de zuivering van het bekken van Laibach in het gebied rondom Agram zet ten troepen van het Duitsche leger hun bewegingen systematisch voort Bij Karlsstadt hebben zij contact geves tigd met de Italiaansche strijdkrachten. Het aantal bij Agram gemaakte krijgs gevangenen bedraagt volgens de tot dusver ontvangen berichten 22 generaals, onder wie twee commandanten van legercorp sen. 300 andere officieren en 12.000 man. Bovendien werden ongeveer 100 stukken geschut, 10 vliegtuigen, talrijke opslag plaatsen van munitie en benzine en een nog niet te overziene hoeveelheid infan- tenewapens en ander oorlogstuig buit ge maakt. Dc Hongaarsche troepen hebben ten Noorden van Dsijek en tusschen Donau en Theis een doorbraak bewerkstelligd door de vijandelijke grensversterkingen en rukken verder op. In Zuid-Servië is de opmarsch na het ©verwinnen van den plaatselijken weer stand van uiteengedreven Servische troe- pendeelen systematisch voltrokken Het luchtwapen heeft in het Zuidooste lijk gpbied ook Zaterdag voor den oorlog belangrijke doelen met het beste succes bestookt. Het vernielde op vliegvelden en jn Herzegowina in totaal 39 vijandelijke vliegtuigen. In het gebied rondom Belgradt gelukte het transport- en materiaaltreinen met neergeworpen bommen te vernielen en op marsch zijnde colonnes uiteen te drijven. In den nacht van 11 op 12 April hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen bij een aan val o© de reede van Salamis een vijande- J ...—*.1- van 4000 t,rt tot imtreffers geplaatst Het 311de communiqué van het Ita liaansche hoofdkwartier d.d. gisteren meldt, dat in Zuid-Slavië de opmarsch van het tweede leger voortduurt. Afdee- linge, van dit le«er zijn tot voorbij Kos- pitaj opgerukt. Uit Zara oprukkende troepen hebben, na sterken tegenstand van den vijand te hebben overwonnen, het spoorwegcentrum Khin bereikt en aangevallen. Zij hebben gevangenen ge maakt. veel materiaal is in hun handen gevallen Bovendien hebben zij de eilan den Setrugno. Eso. Raviane en Puntadura bezet. Ten Noorden van Scoetari. in Albanië is de vijandelijke aanval gebroken door onze troepen, die tot den tegenaanval zijn overgegaan er. den vijand zeer zware vrliezen hebben toegebracht Meer dan 500 gevangenen, onder wie talrijke offi cieren, en een groote hoeveelheid ma teriaal zijn in onze handen gevallen. Bij deze actie heeft het 31ste regiment tanks van de divisie Centauro zich bijzonder onderscheiden. dat men reeds 4 maanden geleden in Engeland gewaarschuwd heeft tegen een zenden van Britsche troepen naar het vasteland, aangezien alle kansen op het vasteland aan Duitsche zijde zijn. De juistheid van deze waarschuwing wordt nu bewezen. Engeland, aldus de „Daily Mail" volgens deze citeering verder, moet zijn stellingen op den Balkan zoo snel mogelijk ontruimen, aangezien het ze nooit kan houden. Op deze afschuwe lijkheid borduren de Duitsche bladen van vandaag groote hoofdartikelen. Zij worden afgedrukt onder opschriften als •.Engeland* vijfde verraad”, of „zoo snel rnogelijke ontruiming van den Balkan” De „B.Z. am Mittag” schrijft, dat niet alleen in Piraeus en andere havens, maar ook aan de open kust de Britsche troe pen hals over kop vluchten naar de sinds oagen In de Grieksche wateren gereed gehoudentransportschepen. Het „Zwölf Uhr Blatt” schrijft o.a.: Dit tweede Duinkerken zal hun moreele crediet den genadeslag geven. Het D.N.B. meldt uit SalonikiDe Grieksche marineleiding heeft van de Engelsche admiraliteit bevel gekregen, de Grieksche vloot te doen optreden ter bescherming van het op handen zijnde vertrek van de Engelschen uü Grieken land. vallende en beschadigden zwaar. Jachtvliegtuigen schoten bij ver 4 versperringsballons omlaag, vijand vloog noch overdag, noch nachts het Rijksgebied binnen. Bij de gevechten in Zuid-Servië heeft de commandant van een afdeeling pant- serjagers, majoor Stiefvater, zich als commandant van een vooruitgeschoven afdeeling door persoonlijke actie bijzon der onderscheiden. H ONGARIJL R OTVZt. BEL' ENI PRISTIN, O 1) ,.ESS€< 5LAVON IE AGP AM LOVENIÊ pLAI^ACH x ©SKOPJE i (Ulnib) OF ZUID SERVIË ftlPEK (PteN) 1PA5AR BOSNIË •SOMBOR .WOJWOfclNA s. JCltATZ EMENIE DALMAÏ RAGUSK

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1