Griekenland De strijd in No. 17855. 1941. V oorbereidingen akkerbebouwing voor VERDUISTEREN Heden Zaterdag 19 April. I I s X a z i z z I i X 8 Z I ADOLF HITLER Distributie peulvruchten van 8.44 uur n.m. tot 6.32 uur v.m. Grieksch-Britsche troepen wijken terug Drie Britsche vliegtuigen neergeschoten Morgen van 8.46 uur n.m. tot 6.30 uur v.m. I Afblijven van neer gestorte vliegtuigen! Het einde van den strijd Zuid-Slavië DE VOEDING VAN ONS VOLK I I De in Voor de Noorsche kust ZWITSERLAND Führer van het Groot-Duitsche Rijk viert morgen zijn 52sten verjaardag (Hoffmann) bevelen kan den hebben Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Nachtdienst dokters: Ziekenvervoer by nacht: No. 773503 5 5 s V- Maan: 19 April onder 1.25 uur nam. 20 April op 4.11 uur v.m.; onder 2.31 uur nam. 21 April op 4.39 uur v.m.; onder 3.36 uur nam. Grieksche minister-president overleden ^ierngentieerpolder is men met man en macht bezig de akkers in gereedheid te bebouwing. Wordt de eene akker bewerkt met de egge, op den anderen is men met deal cultivator bezig den grond los'te woelen [Polygoon) Hevige gevechten in Noord-Thessalië Niet-nakoming van Fan Duitsche posten dood ten gevolge Een pond op bon 28 Halifax en Huil bespreken militaire situatie Tapte- en karnemelk In den uifgest.r k brengen voor de a Het laatste aanbod tot capitulatie kwam in den vorigen nacht Blokkade op Zuid-Slavië ti^gepast De regeling van de Balkankwestie i COURANT HAAGSCHE PRIJS DER ADVERTENTIftN: PRIJS DEZER COURANT: en dat ko- totale artikel sociaal VERDERE BEPERKING VAN HET BENZINEVERBRUIK De melkhandelbedrijven krijgen contingent toegewexen Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Schevenlngen, Kelzerstr. 319, Tel. 559310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan. del H. E. G. Ruys, Heerenstr, 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Konlng, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel, 721187 Tuuchen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 8 8 I 8 f I 5 I z s i 8 l Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad" en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad f 4.20, zonder Modeblad f 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern- drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prljzen. Afz. nummers 5 ct„ fr. p. post 10 ct. deur zei tenslotte, dat ondanks de »uc- cesscn van de as op den Balkan en in Noord-Afrika. de Atlantische Oceaan het voornaamste oorlogstooneel blijft De ministerie Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct meer. honger prijsgeven, nadat zij reeds van tevoren ontzaglijk veel ellende en ver nieling hebben gebracht Met het oog op het beslist niet ver verwijderde tijd stip, waarop Engeland officieel ook de hongerblokkade zal uitbreiden tot het Grieksche volk, verdient de vloekwaar dige handelwijze der Britsche troepen voor de openbare meening der wereld aan de kaak te worden gesteld. Grieksche troepen uit Albanië teruggetrokken woordvoerder van het Grieksche voor het perswezen heeft. Van bevoegde zijde deelt men ons me de. dat. ofschoon tapte- en karnemelk zijn vrijgelaten, d.w.z. niet zooals de ge wone consumptiemelk in de distributie zijn opgenomen, de melkhandelbedrijven niettemin ook ten aanzien van taptzmelk en karnemelk aan een hun toegewezen contingent gebonden zijn. Deze maatregel is noodzakelijk. aangezien het, in verband met de groote transportmoeilijkheden, niet mogelijk blijkt, dat in het z.g wet- telijk aangewezen consumptiemelkgebied voldoende melk van elders wordt aange voerd. De Grieksche minister-president is overleden. De Atheensche omroep heeft hierover gisteravond om 11 uur 20 de volgende mededeeling uitgezonden: Minister-president Koritzis is vanmid dag om 4 uur gestorven. De konlng heeft reeds in den loop van den avond bespre kingen gevoérd met leidende politieke persoonlijkheden over de opvolging van Koritzis. De overledene was 56 jaar. Hedenmiddag om 1 uur heeft de bijzet ting plaats gehad van het lijk van minis ter Karitzis vanuit de Metropolitaansche kerk te Athene, alwaar voordien een re quiemmis werd opgedragen De Grieksche jeugd stond aan weerszijden van den weg opgesteld. Omtrent den plotselingen dood van Koritzis, meldt het agentschap Stefani uit Istanboel, dat, terwijl sommigen gelooven, dat zijn dood te wijten is aan smart over de Grieksche nederlagen, velen van meening zijn, dat de premier niet op natuurlijke wijze is gestorven. Vooral de laatste dagen, na de ineen storting van het Grieksche leger, heeft Koritzis op allen, die de gelegenheid hadden hem te zien, een uiterst terneer geslagen indruk gemaakt. De bezorgd heid over de aanstaande nederlaag en de vreeselijke verantwoordelijkheid, welke op hem drukte, omdat hij niet in staat was geweest het land te redden, zouden hem zoo zwaar hebben aange pakt, dat zijn familieleden uit vrees, dat hij de hand aan zichzelf zou slaan, hem geen oogenblik meer alleen lieten. naar uit Athene gemeld wordt, medege deeld, dat de Grieksche troepen in Al banië. tengevolge van den druk van machtige Duitsche strijdkrachten, te ruggetrokken zjjn op nieuwe stellingen. waarbij nauwkeurig rekening is gehou den met de bepaalde behoeften van kleine en grootere' kinderen, van aan staande en jonge moeders, van arbeiders in bepaalde bedrijven, van zieken enz Wij hebben het voorheen al gezien bij de extra-broodrantsoenen voor arbeiders, die zwaar of zeer zwaar werk moeten ver richten. Het is nu eenmaal niet anders: wij moe ten ons. in ons aller belang, beperkingen getroosten; wij zijn ook daaraan in bezet gebied letterlijk onderworpen, in die om standigheden kan men er slechts .het beste van maken” Dit geldt voor hen. die onze Voedselvoorziening op grond van hetgeen voor ons beschikbaar is, moeten regelen; het geldt óók, en zeker in niet mindere mate, voor ons volk zélf, in al zijn geledingen Willen de maatregelen, genomen om ons volk in zijn geheel zoo goed mogelijk in het leven te houden met de beschik bare middelen, de vereischte uitwerking ten goede hebben, dan is onmisbaar de volle en eerlijke medewerking van allen, die zijn betrokken bij de productie (welke zoo hoog mogelijk moet worden opge voerd). bij de distributie (groot- en klein handel dienen mede voor een eerlijke ver- deeling over allen te zorgen) en bij de consumptie (geen verbruiker mag zich de portie van minder met aardsche goederen gezegende medeburgers toeëigenen). De voeding behoort in de gegeven om standigheden nu eenmaal tot de moei lijke vraagstukken, waarvoor ons, volk zich geplaatst ziet Maar ons volk zou het Nederlandsche volk niet zijn, als het niet rustig en dap per ook aan deze moeilijkheid, in ver trouwen op de toekomst, het hoofd bood. Wij moeten er daarbij van doordrongen zijn, dat wij niet slechts voor onszelf en ons kleine kringetje hebben te zorgen, maar ook voor de groote gemeenschap van ons in éénzelfde schuitje varende volk Naar S.P.T, uit Bazel meldt, wordt het benzineverbruik in Zwitserland aan nieuwe beperkingen onderworpen. Na 1 Mei mogen alleen zij gebruik maken van motorvoertuigen, die ingedeeld zjjn in de zoogenaamde „verbruikersklasse 1"; Auto's, die op lichtgas at andere brandstof zijn ingericht, mogen blijven rijden. Men schat het aantal motorvoer tuigen, dat op den weg zal blijven, op niet meer dan 16.000 Reeds nu wordt het publiek gewaarschuwd, dat het ver» bruik spoedig nog meer zal worden in» Reuter meldde gisteravond omtrent den strijd in Griekenland, dat, met het oog op den Duitschen druk, die dage lijks sterker wordt, de Grieksche en Britsche strijdkrachten aan het Noor delijke front stap voor stap terugtrek ken op een kortere verdedigingslinie. Het D N.B. vernam van net oorlogs tooneel in Noord-Thessalië. dat het op verscheidene plaatsen tot hevige ge vechten was gekomen. Ondanks den zeer slechten toestand der wegen werd de Duitsche aanval tot ver over de bergketenen voortgezet. Met Engelsche troepen, waaronder vrij groote afdee- lingen van Nieuw-Zeelandsche en Australische divisies, werden gevechten geleverd. De Duitsche troepen maakten een groot aantal gevangenen en brach ten een aanzienlijke buit binnen. Ongeveer 5 Grieksche divisies zijn tij dens de gevechten in het Noorden van het land overmeesterd. Het optreden der Engelschen Het A.N.P. schrijft uit Berlijn: De gewetenlooze houding van Engeland te genover de burgerbevolking in alle ge bieden, waarin het oorlog heeft gevoerd en nog voert, is thans ook in Grieken land op de meest afschuwwekkende wijze gebleken. Precies zooals in België en Frankrijk hebben de Britsche troe pen ook nu in Griekenland op den terug tocht alle aanwezige levensmiddelen voorraden in de door hen ontruimde ge bieden weggevoerd, in brand gestoken en deels in zee geworpen. Ook in Grie kenland willen de Engelschen weer evenals in België en Frankrijk de bur gerbevolking zonder scrupules aan den alleen de premier, De stellingen welke de Grieken maanden lang in Zuid-Albanië hadden bezet o a bij den Logara-pas, Terbaise en ten Zuiden van Tepelena worden ontruimd, naar aanlei ding van den val van Koritza De Italianen voeren een omtrekkende beweging uit via Grieksch' grondgebied naar de kust Eenige dagen geleden werd de val van Klisoeri medegedeeld, een belangrijke sec tor van de Grieken (Klisoeri ligt op de kaart phn. 5 k.m. ten Oosten van Tepe lena) De Italianen rukken nu in twee richtingen op van Tepelena en Valona naar Grieksch grondgebied. (Cartografisch bureau voor de Nederl. Dagbladpers) De Wehrmachtsbefehlshaber in Ne derland maakt bekend: Eenige dagen geleden deed zich in het Zuiden van Nederland de volgende betreurenswaardige gebeurtenis voor: Een Britsch vliegtuig was neergestort en lag vernield op den grond. De be voegde Ortskommandant had direct een post bij de plaats van neerstorting ge zet, welke het vliegtuig tot de oprui ming te bewaken had. Geen burger mag, zooals bekend is. de plaats van het ongeluk en vooral niet de over blijfselen van het afgeschoten vliegtuig naderen. Evenwel werd deze algemeen beken de maatregel hier niet nagekomen. Niettegenstaande herhaalde waar schuwing door den post liep een Hol lander telkens weer op het wrak toe, om deelcn van het vliegtuig af te scheuren en te „verzamelen". Tenslotte loste de post een waarschuwingsschot. Ook dit schrok den burger niet af, die zijn ongehoorzaamheid tenslotte met den dood moest boeten. Deze gebeurtenis is een ernstige waarschuwing en moge telkens op nieuw aanleiding zijn, In het bijzonder voor de jeugd, te bedenken, dat neer gestorte vliegtuigen geen objecten zijn voor verzamelaars en dat vóór alles de bevelen van Duitsche posten dadelijk nagekomen moeten worden. Ongehoor zaamheid kan den dood brengen. De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 11 Mei as. geeft de met 28 genummerde bon van de ..Bonkaart Algemeen", recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Op dezen bon mag reeds vandaag wor den gekocht. De Nederlandsche Inkoop-centrale voor akkerbouwproducten zal uitsluitend bruine boonen en capucijners ter be schikking van de winkeliers stellen, derhalve geen groen, erwten. De consu menten kunnen evenwel de nog bij de winkeliers aanwezige voorraden groene erwten tegen afgifte van bon ,,28’ koopen. De Britsche ambassadeur te Was hington lord Halifax heeft gisteren een conferentie gehad met minister Huil, tijdens welke de militaire situatie in Noord-Afrika werd besproken. Na het onderhoud gaf de Britsche ambassa deur tegenover vertegenwoordigers van de pers uitdrukking aan de opvatting, dat Noord-Afrika belangrijker is dan de gevechten op den Balkan. Hij noemde den toestand op den Balkan kritiek, doch gaf ten aanzien van Noord-Afrika uitdrukking aan de ‘hoop, dat het den Engelschen zou gelukken het opdringen van de asmogendheden tot staan te brengen. Op de vraag, of de Vereenig- de Staten den Engelschen in Noord-Afri ka terstond eenigerlei hulp konden doen tnekomen, antwoordde lord Halifax ont wijkend, dat de Vereenigde Staten reeds veel hulp hebben verleend door de Roo- de Zee voor Amerikaansche schepen bevaarbaar te verklaren. De ambassa- gekrompen. 2 2 2 X Z A A A z X s X 8 A 2 X 8 I X 2 X I 2 z z A z 8 s A A Z 8 a A Voor de Noorsche kust zijn gister avond drie Britsche Bristol-Blenheim- vliegtuigen tusschen 9.30 uur en 10 uur door Duitsche jachtvliegtuigen neerge schoten. De Duitsche jagers leden geen verliezen. Bovendien werd een Spitfire gisteravond bij patrouillevluchten door Duitsche jagers neergeschoten boven het Kanaal na een kort luchtgevecht Het Engelsche toestel stortte in zee. Engelsche havensteden gebom bardeerd Naar het D.N.B. verneemt, heeft de Duitsche luchtmacht in de vorigen nacht, behalve Portsmouth, ook Har wich, Sheerness en reat Yarmouth he vig aangevallen. Op Harwich werden verscheidene bommen van het zwaarste kaliber geworpen, welke groote branden deden uitbreken. Ook de aanvallen op de havenwerken van Sheerness en Great Yarmouth waren effectief. Het is geen prettige boodschap, die men ons gisteren aan de burgerij heeft doen overbrengen inkrimping van het boter- en vetrantsoen, rantsoeneering van de melk, inkrimping van het vleeschrantsoen (al staat tegenover deze laatste een toekenning van peulvruch ten.) Al deze maatregelen beteekenen een verder voortschrijden op den weg van beperking onzer volksvoeding. Wie zich echter deze onprettige bood schap goed wil realiseeren, moet begin nen met zich terdege rekenschap te geven van de zeer bijzondere omstan digheden, waaronder, en den eveneens zeer bijzonderen tijd, waarin wij thans hier te lande leven. Wat dien tijd be treft er woedt een geweldige oorlog niet slechts tot ver om ons heen, maar ten deele ook op ons grondgebied. Bij het beschouwen van onze bijzondere omstandigheden dienen wij allereerst ten volle te beseffen, dat het door ons bewoonde grondgebied is bezet door een van de oorlogvoerende partijen. Deze toestand van bezet gebied brengt zoo als ook door den Rijkscommissaris na drukkelijk is geconstateerd een ze kere lotsgemeenschap mede voor ons volk met het Duitsche, en dit klemt te meer als wij bedenken, dat de scherpe blokkade, waarmede Engeland zijn vijand o.tn. bestrijdt, ook het door Duitschland bezette gebied - omspant, óók dus ons land. Wij hebben er al eer der op gewezen, dat Engeland blijft wei geren, levensmiddelen, welke het Ame rikaansche comité-Hoover wil beschik baar stellen, door te laten voor de be zette gebieden, ook al is Duitschland be reid waarborgen te geven, dat van die goederen niets aan Duitschland zal ten goede komen, en al acht men in laatst genoemd land de hoeveelheden, waarom het zou gaan, van geen beteekenis voor het Duitsche volk. Gevolg van de positie als bezet ge bied, in verband met de blokkade is onafwendbaar: dat wij verstoken zijn van den toevoer uit het buitenland van verschillende grondstoffen, die voor ons levensonderhoud van het grootste belang zijn. Gebrek aan veevoeder leidt dientengevolge tot een scherpe beper king van onzen veestapel, en ook de zoo belangrijke vetpositie van ons land wordt door dezelfde oorzaak steeds meer ondermijnd. De heer Louwes o.a., de directeur-generaal van onze voedsel voorziening, heeft dit zooals men heeft kunnen lezen in zijn toelich ting tot de jongste distributiemaatrege- len uiteengezet Sprekende over de hierboven reeds aan geduide lotsgemeenschap van de bevol king van het bezette Nederlandsche ge bied en die van Duitschland, heeft de Rijkscommissaris de verzekering gegeven, dat wij het hier niet slechter zouden heb ben, wat ons levensonderhoud betreft, dan het Duitsche volk, al zullen wij er dan ook geen aanspraak op kunnen maken, het be ter te zullen hebben of houden. Een feit is dat een blik op de eveneens bezette ge bieden België en Frankrijk, waar de bevol king er heel wat bedenkelijker aan toe is. ten opzichte van haar voeding, ons tot de erkenning moet leiden, dat de toestand hier te lande betrekkelijk nog goed moet heeten. Het moge hier dan lang geen vet pot meer zijn, dat ernstig gebrek geleden wordt, zal niemand kunnen beweren. Van Duitsche zijde is ons verzekerd, dat de voedingscondities waaronder men hier te lande leeft, een vergelijking met die In het Duitschland van thans zeer zeker kun nen doorstaan. Ondanks het interen van voorraden en het uitblijven van vreemde grondstoffen, behoudt het nijvere Nederland belangrijke bronnen van productie, zooals groenten, fruit, visch. aardappelen, artikelen, die hier nog „vrij” te verkrijgen zijn. In dit op zicht zijn wij tegenover de andere landen, die ons lot deelen, in zekeren zin bevopr- recht Wij zeggen dit niet om aan den ernst van de genomen en vermoedelijk in de toekomst verder nog te nemen maatrege len ten aanzien van onze voeding iets af te doen, doch alleen om erop te wijzen, dat er naast de schaduwplekken ook wel lichtpunten ziin te ontdekken. Wij heb ben hier in elk geval nog reserve», die men elders niet heeft Erkend moet ook worden, dat zij, die met de uitvoering van de nu eenmaal noodzakelijke beperking»- en verdee- lingsmaatregelen zijn belast, hun best doen om daarbij zoo redelijk mogelijk te werk te gaan en rekening te houden met de belangen der bevolking. Vóórop staat het juiste en rechtvaardige beginsel, dat de beschikbare middelen zoo billijk en gelijk mogelijk over allen moeten worden verdeeld, naar gelang van de behoefte. Zooals de toestand thans ook hier te lan de is geworden, gaat het niet aan. dat hij, die over ruime geldmiddelen be- ■chikt, zich een onevenredig groot deel van de beperkt aanwezige noodzakelijke artikelen toeëigent, hetgeen voor de9nin- der bevoorrechten, die dezelfde levens rechten hebben, gebrek zou beteekenen Naarmate de nood stijgt, dient de volks- gemeenschap hechter en waarachtiger te zijn. Rantsoeneering behoeft dan ook niet altijd zoozeer een sterke verminde- van het totale verbruik van bepaald artikel te beteekenen, wel een sociaal billijke verdee- ling van de beperkt beschikbare hoeveel heid over allen, die er behoefte aan neb ben. In zooverre behoeft het feit, dat eenig artikel fn de distributie wordt op genomen, niet altijd te beteekenen, dat gich op dat punt reeds een bedenkelijke schaarschte voordoet, al wijst het natuur lijk wel In de richting v~n noodzakelijae voorzichtigheid. Dat bij de distributie niet slechts naar een gelijke, maar meer nog naar een bil lijke en redelijke verdeeling van de be schikbare levensmiddelen wordt gestreefd, ziet men nu weer bjj de melkdistributie, United Press meldt uit Berlijn: Nu de gevechten in Zuid*Slavië zijn geëindigd, versterken de troepen der asmogend- heden hun offensief tegen de Engelsch- Grieksche verdedigingslinie. Door de ineenstorting van het Zuidslavische front komen vele Duitsche divisies vrij, welke thans in een geconcentreerd offensief tegen het Griexsche front ge stuurd kunnen worden. Zooals ook ge durende de laatste dagen bracht het Duitsche legerbericht slechts weinige bijzonderheden over de gevechten aan het Grieksche front en over de resul taten van den Duitschen opmarsch. Van betrouwbare Duitsche zijde werd echter verklaard, dat de successen, wel ke tot dusver aan dit front zijn bereikt, volledig in overeenstemming zijn met de verwachtingen van de Duitsche en Italiaansche generale staven. De Zuidslavische troepen, die de wa pens hebben neergelegd, hielden stellin gen die grootendeels ih de bergen tus schen Serajewo en Moster lagen. Van dezelfde zijde werd verklaard, dat het Duitsche oppercommando in den loop der laatste dagen verscheidene capitu- latieaanbiedingen van- onderleiders van het Zuidslavische leger had ontvangen. Het laatste aanbod, dat in den vorigen nacht binnenkwam, was echter van de hoogste persoonlijkheid van het Zuid slavische leger in de betreffende front sector. De naam van dezen Zuidslavi- schen generaal werd niet bekend ge maakt. Van Duitsche zijde - werd hij echter tot het aanbieden van dp capi tulatie gemachtigd beschouwd, daar ge neraal Simowitsj momenteel niet meer In Zuid-Slavië vertoeft. Verder werd nog verklaard, dat ko- ning Peter van Zuid-Slavië zich, naar verluidt, in het buitenland in veiligheid heeft gebracht. De onderhandelingen De capitulatie-onderhandelingen zijn, naar het 'A.N.P. in politieke kringen te Berlijn verneemt, gevoerd met de ver schillende legerleiders van de uiteenge dreven Servische legeronderdeelen. Er was dus geen centrale militaire verte genwoordiging van het Servische leger, daar deze als gevolg van de snelle niet meer bestond. Tswetkowitsj en Markowltsj beiden terecht In de Wilhelmstrasse is gisteren ook bekend gemaakt, dat niet alleen de voormalige Zuidslavische premier, Tswetkowitsj, maar thans ook de gele zen minister van buitenlandsche zaken. Tsintsar Markowitsj, terecht is. Laatst genoemde was tot dusver bij het Servi sche leger geweest. Over de verblijf plaats van den laatsten Zuidslavischen premier, 'generaal Simowitsj, heeft men te Berlijn mededeelingen van de Servisch militaire persoonlijkheden, die de capitulatieonderhandelingen hebben gevoerd. Zij wezen op het feit, dat Simowitsj is gevlucht. Onmiddellijk na het staken der vijan delijkheden in Servië, heeft Londen, naar Stefani uit Lissabon meldt, de blokkade uitgebreid tot Zuid-Slavië. Generaal Simowitsj in Athene Naar de „Giornale dTtalia” uit Ankara verneemt, is generaal Simowitsj naar Athene gevlucht Goudreserve van Zuid-Slavië en Griekenland in Egypte Uit Cairo meldt S.P.T., dat de goud reserves van Zuid-Slavië en van Grie kenland bij de nationale bank van Egypte te Cairo zijn ondergebracht. In goedingelichte kringen te Rome is men van meening, aldus United Press, dat de formeele likwidatie van alle des betreffende territoriale vorderingen op Zuid-Slavië uitgesteld zal worden totdat de vijandelijkheden met Griekenland be ëindigd zullen zijn. Aangezien Rome en Berlijn er naar streven om de Balkankwestie» voor eens en altijd te regelen en eenige eischen aan Zuid-Slavië en Griekenland elkaar dek ken, meent men, dat een definitieve rege ling eerst dan zal geschieden, wanneer de kwesties, die beide staten raken, gelijk tijdig kunnen worden opgelost. Te Skoplje in Macedonië is een centrale commissie van actie gevormd voor Mace donië. Hierin zijn de meest op den voor grond tredende vertegenwoordigers van de daar wonende Boelgaren vertegen woordigd Een vooruitactrokken Boel- gaarsche afdeeling ter sterkte van een compagnie, die reeds in Skoplje is aan gekomen, is door de bevolking met groo te geestdrift begroet zijn. Rantsoeneering ring eên dan DE SECTOR valOMA Wtgtnrvt «wm 0

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1