haagsche courant Oud-Scheveningen Saneering van noodig? men GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS Maandag 21 April 1941. Welken distributiebon heeft Ran Badhuisstraat-Oost DE VAN VIERING VAN DEN VERJAARDAG VAN den führer 18 - VIERDE BLAD 21 Aprü t/m 15 Juni 27 21 Aprü t/m 15 Juni 25 24 23 94 84 20 117 13 12 7 13 14 12 13 14 12 13 13 Overzicht van hel concert op het 11* 8 H 10 21 April t/m 15 Juni DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN mud -• van 26 64 74 63 73 21 28 KAMERAADSCHAPSAVOND DER W. A. Smokkelorganisatie in Noord- Brabant ontdekt 151617 De met aangeduide bonnen vervallen spoedig V SCHEVENINGEN ’HERLEEFDE GISTEREN brood FRAUDULEUZE UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR BELGIE Plein ter gelegenheid van den groote belang stelling trok Feestconcert op het Plein 21 April t/m 15 Juni Rede van ir. Mussert I Tijdvak waarin geldig BON ARTIKELEN 17 Maart t/m 21 Aprü 14 Aprü t/m 11 Mei 21 April t/m 11 Mei 100 gram vertrapt 250 gram 21 Aprü t/m 15 Juni 21 Aprü t/m 18 Mei 250 gram KAAS 200 gram KAAS een ei EIEREN één ei 81 Maart t/m 27 Aprü 1 Jan. t/m 30 Aprü BROODKAART i 100 gram BLOEMKAART 21 Aprü Vm 18 Mei BOTERKAART 250 cram BOTER VETKAART MELKKAART 21 t/m 37 April MELK lAk liter VLEESCHKAART 100 gram 75 gram (Polygoon) 100 gram HONDEN* EN KATTENBROOD 10 1 t/m 30 Aprü 2 Liter eenkomstig te besluiten. Hoeveelheid BONKAART ALGEMEEN (max. 100 k.g.) baggerturf. (max 100 k.g.) cokes (oo) cokes) KALFS- Of 00 gram 125 gram 250 gram 1 kilogram 500 gram 100 gram 200 gram 125 gram 150 gram 21 April t/m 7 Mei extra t/m 10 Mei 21 April t/m 7 Mei extra t/m 10 Mei 10 t/m 20 Aprü extra t/m 23 April 14 t/m 20 April extra t/m 27 Aprü wandelaars beweren, mooi ons uit- MARGARINE of boter of spijsvet MARGARINE of boter MARGARINE of boter PETROLEUM? EGELS Koken BON 35 gram 35 gram 35 gram 50 gram ais boven 160 gram 140 gram 200 gram 90 gram 75 gram 300 gram 600 gram 500 gram 400 gram 50 gram 1 tube 1 pot 14 t/m 20 Aprü extra t/m 27 Aprü No. 17856 EIEREN SCHEERZEEP (apart strookje) of scheercrème of scheerzeep regel worden de fijne witte bloempjes spoedig weer weggeworpen en door de voorbijgangers. 150 gram 120 gram 300 gram 200 gram 150 gram 250 gram 125 gram 250 gram 200 gram Op voederkaarten voor Honden. Voor groep I en II Hl .....W. IV VI Jp voederkaart voor katten GORT (-mout )of grutten HAVERMOUT of havervlokken, of haverbloem of aard.meelvlok- gamaakt itond uit TARWEBLOEM of -meel - of Roggebloem of -meel of zelfrijzend bakmeel of Brood of half rantsoen Gebak Verdronken Een 54-jarige bewoner van Zaandam is Zaterdagavond in de Zaan geraakt en verdronken. Het slachtoffer was on gehuwd. 21 t/m 30 Aprü extra t/m 4 Mei In Noord-Brabant, te Achtmaal en in de omgeving, zijn de Rijksambtenaren een organisatie voor frauduleuzen uit voer van pootaardappelen naar Bel gië op het spoor gekomen. In twee weken tijds zijn te Achtmaal 20.000 kilo aardappelen, welke naar België werden gesmokkeld, in beslag geno men en men kan aannemen, dat in dienzelfden tijd ongeveer 300.000 kilo aardappelen de grens frauduleus zijn gepasseerd en aldus aan de Neder- landsche consumptie zijn onttrokken. In de kringen der Rijksambtenaren wordt als regel aangenomen, dat slechts 7 pCt. van de smokkelwaar kan worden achterhaald en wanneer men dan weet, dat in enkele weken alleen aan het grenskantoor te Wern- hout 80.000 kilo aardappelen werden aangehouden, dan beteekent dit, dat meer dan een millioen kilo in dezelfde streek naar België werd ge smokkeld. Wie in deze dagen een gehucht als Achtmaal bezoekt, ontmoet daar op straat meer Belgen dan Nederlanders. Bij tien tallen tegelijk komen de Belgen per fiets langs binnenwegen de grens over, om bij de boeren te Achtmaal alles te koopen wat van hun gading is: aardappelen, eieren rogge, puddingpoeder, enz. Vooral echter aardappelen, welke bij mudden tegelijk tegen prijzen van 21 tot 24 cents per kilo bij duizenden kilo’s per dag door de boeren worden verhandeld. De Rijksambtenaren kunnen hiertegen pas optreden, walsteer de Belgen met hun zakken gekomen zijn in de 1000-meter strook, waar alle vervoer van goederen verboden is. En de aardappelen, waar het hier om gaat, zijn meest geen consump tieaardappelen, waarvan het vervoer zon der geleidebiljet verboden is. doch poot aardappelen, waarvan het vervoer in ge plombeerde zakken en voorzien van een keuringscertificaat van de N A K. (Neder- landsche Algemeene Keuringsdienst) ge heel vrij is. Deze aardappelen mogen fei telijk alleen als pootgoed worden ge bruikt, doch de boeren in de omgeving van Achtmaal verkoopen ze bij tiendui zenden kilo’s aan de Belgen voor de con sumptie. want het zijn prima aardappelen, welke uitstekend smaken. De aardappelen, die uit Achtmaal wor den gesmokkeld, komen meest uit Zeven bergen en St. Philipsland. De aanvoer is geweldig te Achtmaal. Het is een gehucht, waar in normale omstandigheden de boe ren ten hoogste 35.000 kilo pootaardappe len per jaar verbruiken. Maar alleen op Zaterdag voor Paschen en op den 2en Paaschdag kwamen te Achtmaal 16 groote vrachtauto's met gezamenlijk 60 ton aard appelen aan. 100 k.g.') cokes (ook gas- 110 k.g bruinkoolbriketten. 450 stuks <200 k.g.) baggerturf. 175 k.g fabrieksturf. 300 stuks (195 k g.) persturf. 200 k.g. overige soorten turf. 250 gram 250 gram 200 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 14 Vm 20 April extra t/m 27 April, echter niet in restaurants d. 21 Aprü t/m 7 Mei extra Vm 10 Mei of 1 RANTSOEN .gebak”. Dit is: Koek of Speculaas of andere koekjes of Biscuits en Wafels of Beschuit of Cake of Taart en gebakjes of Boterletter of Amandelbroodjes en het zingen van het en ..Alle man van sprak de heerban- Feenstra. eenige woorden „...u-.cn. Allereerst begroette Feenstra den leider en alle i speciaal de vrouwen. ’-“a degenen, die het Nederlandsche S S - het front strijden. Ook tot de moeder wijlen Peter Ton. Daarna het optreden van de w.a. na iv wiv» 1940. Een sterke actie is ingezet met propaganda en colpor tage. In de W.A. is slechts plaats voor de beste zonen van het Nederlandsche volk. Trouw en fatsoen staan in hun banier geschreven. Wie niet aan deze eischen voldoet, krijgt geen plaats in de W.A. Verder gaf heerbanleider Feenstra zijn mannen nog eenige wenken voor hun optreden naar buiten en herdacht de 3 Haagsche W.A.-mannen. die als slachtoffer van hun plicht zijn gevallen. Hij eindigde met een verzekering van trouw aan den leider, hetgeen door de aanwezigen met een luid „houzee' werd bekrachtigd. Daarna werd een aanvang met het programma, dat bes' een zangwedstrijd tusschen de verschil lende vendels. De tengehoore gebrachte liederen waren W.A.-liederen. De samenzang vlotte uitstekend en getuigde van een vlijtige oefening. De toehoorders beloonden de zangers na ieder lied met een hartelijk applaus. Verder speelde de harmonie der W.A. voor het eerst in het openbaar en mocht zich eveneens in een groot succes ver heugen. Na de pauze bood de heer M. J A van lersel, districtsleider van het dis trict Den Haag der N.S.B.. aan de tamboers van den heerban 'a Graven- hage. een aantal diepe trommels aan. Verder stond er nog op het program ma declamatie door Adrfaan van Hees. - --■ en W.A.-man ZEEP Toiletzeep (nieuwe samenstell of Huishoudzeep of Zachte zeeppasta of Zachte zeep (oude samenstell.) of Zachte zeep (nieuwe samenst.) of Zeeppoeder of Zeepvlokken of Zelfwerkende waschmiddelen of Vloeibare Zeep Voor 20 k.g. droog waschgoed moet aan de wasscherij één bon worden af gegeven. Winst 18 cent per kilo Op tweeden Paaschdag passeerde een groep van 70 Belgen, ieder met een mud aardappelen, de grens naar het Belgische gehucht Nieuwmoer, waar de te Achtmaal voor 24 cent per kilo gekochte aardappe len werden verhandeld voor 7 francs of 42 cent per kilo. De aankoop van pootgoed door de boe ren geschiedt meest via het pakhuis van den N.C.B. Of het hier een smokkelhan del van den N.C.B. zelf betreft, of dat de bestuursleden die tevens crisisamb tenaar zijn en de zaakwaarnemer van den N.C.B. voor eigen rekening werken, maakt nog een punt van onderzoek uit Toen in verband met den enormen frau duleuzen uitvoer van aardappelen een on derzoek bij den N C.B. werd ingesteld, bleek er in de boeken een achterstand van twee maanden te bestaan. Vermoed wordt, dat men de voordeelige aardappelaffaire, welke juist in deze twee maanden valt, bulten de boeken van den N.C.B. heeft willen houden. De transacties zouden in dit geval wel geschieden op naam van den N.C.B., doch de winsten (de aardappelen worden aan de boeren geleverd tegen 12 en 13 cents per kilo, terwijl de normale prijs 6 tot 8 cent is) zouden dan niet aan de leden ten goede komen. Tegen den voorzitter van den N.C.B. is procesverbaal opgemaakt wegens prijsop drijving, daar hij pootaardappelen voor 21 cent per kilo naar België verkocht. Ook consumptie-aardappelen Er worden in Brabant niet alleen poot aardappelen frauduleus uitgevoerd, doch ook consumptie-aardappelen, waarvan het vervoer zonder geleidebiljet verboden is. Hiervoor heeft men de volgende methode gevonden: Wanneer de aardappelvervoer- ders de voor eigen consumptie voor Zun- dert en Achtmaal bestemde aardappelen gaan halen ontvangen zij daarbij een geleidebiljet, dat eenige uren geldig is. Zij kunnen echter gemakkelijk in één uur van Breda naar Zundert rijden, waar de aardappelen vlug worden afgeladen. Dan rijdt de vervoerder snel naar Breda, om een tweede vracht op te laden, welke dan op hetzelfde geleidebiljet wordt vervoerd Dit teveel wordt overgestort in ledige zakken van pootaardappelen, welke aan de onderzijde zijn losgetornd en vervol gens weer dichtgenaaid worden. Plombe en certificaat zijn dan nog onbeschadigd aan de bovenzijde van de zakken aan wezig, zoodat het frauduleuze vervoer vrijwel niet te bewijzen is. Het onderzoek in deze enorme smokkel- zaak is nog lang niet geëindigd en strekt zich ook uit tot tal van andere handelin gen, welke met de aardappelaffaire niets te maken hebben. 21 t/m 27 Aprü extra t/m 4 Mei van de daarachter te stichten bebouwing worden gevestigd, één geheel uitmaken. Aan de overzijde Van de straten, waar aan de bovenbedoelde bedrijfjes en be drijven zullen of mogen worden geves tigd. zijn eveneens op den begane- grond bedrijven toegelaten. Voorts mag voor bedrijfsdoeleinden worden ge bezigd de beganegrond van de bebou wing, te stichten aan de Zuidwestzijde van het verlengde van de Jacob Vermey- straat en op de Noordelijkste van de drie aan de Badhuisstraat ontworpen bouw- strooken. Winkels kunnen worden gevestigd aan de Badhuisstraat en op verschillende hoe ken van straten in de nieuw ontworpen bebouwing. Overigens zal de te stichten bebouwing slechts woningen mogen bevatten Ter nadere regeling van de bebouwing zijn voorts voor-, achter- en zijgevel- rooilijnen vastgesteld. De verordening, welke B. en W. den Raad ter vaststelling voorleggen, geeft zooals gebruikelijk is. de noodige be voegdheden aan B. en W, in zake af wijking van het plan. In het bijzonder is er hierbij zorg voor gedragen, dat de re geling voor de bestaande bebouwing niet te stroef zal zijn, De vereischte bescheiden hebben van 23 December 1940 tot en met 21 Januari 1941 voor een ieder op de Gemeente secretarie ter inzage gelegen, terwijl de ter inzage ligging op de bij de Wo ningwet voorgeschreven wijze ter open bare kennis van belanghebbenden is ge bracht. Bij Raadsbeslsuit van 31 Maart 1941 is de beslissing voor ten hoogste drie maanden verdaagd. Naar aanleiding van de ter-visie-lig- ging is een 7-tal bezwaarschriften bij den Raad ingediend, waaromtrent B en W, in het vervolg van hun voorstel eenige opmerkingen maken. Zij zijn van oordeel, dat de adressen op een na geen aanleiding geven het ontwerp te wijzigen Zij geven mitsdien den Raad in overweging zich met het bovenstaande te vereenigen en dienover- op het prof .drfaan van het optreden van de Dietsche Twee een xylofoonsolo door den P. W. T. van Engelen. Toespraak I Ir. Mussert hield een waarin hij mede namens zijn kers de W.A. dankte voor de THEE of KOFFIE of KOFFIESURROGAAT SUIKER ••••••••a PEULVRUCHTEN MAÏZENA of griesmeel of sago of aardappelmeel of puddingpoe der of puddlngsauspoeder met 100 gram zetmeel (maizenapakjes in oude verpakking van 225 gram op twee bonnen) Gistermiddag heeft op het Plein, van 12 uur tot kwart voor 1, een groot feestcon cert plaats gevonden, ter gelegenheid van den verjaardag van den Führer. Hieraan namen deel leden van de muziekcorpsen van Leger, Marine en Ordnungspolizei. Onder de aanwezigen merkten wij op generaal-majoor Schwabedissen, als ver tegenwoordiger van den bevelhebber der Weermacht in Nederland, generaal der Vliegers Fr. Christiansen, den Marine- bevelhebber in Nederland admiraal Ky- nasL den commissaris-generaal Reichs- amtleiter Fr. Schmidt als vertegenwoor diger van den Rijkscommissaris en vele andere autoriteiten. Afwisselend werd door de leiders dezer muziekcorpsen gedirigeerd. Het uit te voeren programma was even gevarieerd als aantrekkelijk. Naast stemmingsmuziek was ook het luchtige genre vertegenwoor digd. Er werd in een feillooze harmonie gespeeld en elk nummer werd met een hartelijk applaus der honderden belang stellenden beloond. Bijeenkomst in den Dierentuin Het hoogtepunt der viering van den verjaardag was des middags om vier uur de samenkomst der N.S.D.AP. in den Dierentuin, welke, hoewel een feestelijke W.A-tnarsch door de stad velen tot zich trok, tot In alle hoeke en gaten vol was en waar velen teleurgesteld moesten worden, die er niet meer in konden. Leider der vergadering was Krelsleiter dr. G. F. Schuon Deze gaf na opening het woord aan mr M M Rost van Tonningen. die in de DuiUche taal een korte toespraak hield namens de Nederlandsche gasten. Daarna werd het woord gevoerd door den Rijksspreker Engel uit Berlijn. Onder de aanwezigen waren de gene raal der Vliegers Fr. Christiansen, de commissaris-generaal minister dr. H. Fischbock en talloos vele andere Duitsche en Nederlandsche militaire en civiele autoriteiten. Men zag in onze stad vele partijvlaggcn der N S B., die de hulde van nationaal- socialistisch den Haag betuigden Kleine oorzakengroote gevolgen Doordat het vijfjarig zoontje van den landbouwer F. te Raalte met lucifers speelde, is brand ontstaan in een var- kensschuur. De vlammen sloegen van hier over op een hooiberg en vervolgens naar de boerderij, die evenals de schuur, een prooi der vlammen werden. Drie kalveren, twee varkens en een aantal kippen en duiven lieten er het leven bij. Voorts gingen eenige dui zenden kilogrammen rogge en haver, het huisraad en de landbouwinventaris verloren. ken of gort of gortmout of grutten 250 gram RIJST of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of gruttenmeel (ge mengd meel) MACARONI of sphaghettl of ver micelli 21 Aprü t/m 4 Mei. extra t/m 18 Mei 7 t/m 20 Aprü extra t/m 4 Mei 21 t/m 27 Aprü extra t/m 4 Mei. echter niet in rest. e. d. 14 t/m 20 April extra t/m 27 April echter niet in restauranta e. d. RUND- KALFS- VARKENS- PAARDEN. Of SCHAPEN- VLEESCH ot VERDUURZAAMDE KIP «been inbegrepen) in blik ot glas of 1 Rantsoen Vleeschwaren. Dit is: voor gerookt of gekookt varkens- rund- Kalfs- paarden- en schapen- vieescb en voor gerookte worst soorten b.v, ham. schoudercar- bonade. spek, rookvleesch pexel- vleesch. Geldersche rookworst plockworst en snijworst voor gekookte worstsoorten, b.v. boterhammenworst lunchworst rolpens en knakworst b.v. Frankforter en Weener voor leverartikelen als b.v Ber liner. Saksische en Haagsche leverworst en verder van tongen worst en nlerbrood voor bloedworst Er bestond voor deze bijeenkomst £eer groote belangstelling. Oulc de leider J A A. Mussert was aanwezig en werd door de i•- siasme begroet. Onder de aanwezig! verder nog op o.a. hooiainspecteur Si. mon van de Haagsche Politie, kapitein van Aperen. kornel Nije, streeldeider van de Jeugdstorm, banleider Henken den heer Lindeman hoofd van de afd’ perszaken van de N.S.B..hoofdcommis saris van politie, mr. Hamer, Major Krüger van de Ordnungs Polizel, van lersel. districtsleider N.S.B., den heer Janke. Pressedezernent Majro Sack van de Ordnungs Polizei, den heer Oos- terbaan. directeur van de Persafdee- ling van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten, den heer van Genechten, procureur-generaal, dr. Schwebel, gevolmachtigde van den Rijkscommissaris, dr. Schuon, voorzit ter der Nederlandsch-Duitsche Cultuur gemeenschap en van Haersolte, gevol machtigde van den leider. Na de opening i Deutschlandlied Neerlands stam” leider J. E. F;_ tot zijn mannen, de heer aanwezigen, en speciaal de verloofden en zusters van als leden van bataljon aan sprak hij eenige woorden en zuster van ff11-— D»’« memoreerde hij W.A. na 10 Mei Zoo zagen we herhaaldelijk de combi natie bontjaszonnebril bij de over den boulevard flaneerenden. Op de terrassen waren maar weinig stoeltjes onbezet en we gelooven dan ook te kunnen aannemen, dat de eigenaars van café’s en restaurants een goeden dag hebben gehad. Trouwens ook de restau- rantterrassen in de stad hebben niet over gebrek aan belangstelling te klagen ge had. De pier, ja de pier was de pier weer, zooals bijna ieder Hagenaar die kent. Men ontmoette elkaar en groette elkaar. In het Haagsche Bosch, de Boschjes van Poot e.a. trof men eveneens vele wandelaars aan, die genoten van de uit bottende boomen en de duizenden bosch- anemonen. Jammer was het alleen, dat in het Haagsche Bosch zoovelen (en dat waren niet alleen kinderen) het noodig vonden een bosje te plukken. In den Hoe het wordt Om in deze wijk eenige open ruimte te verkrijgen, is in het centrum een plein met plantsoenaanleg ontworpen. Aan de Noordzijde hiervan is een terrein, bestemd voor de stichting van een of meer open bare gebouwen, geprojecteerd. Langs de Noordwestzijde van dit terrein komt een nieuwe straat te loopen, welke de Bad huisstraat met de Haringkade zal ver binden. De Jacob Vermeystraat is tot aan bo venbedoeld plein doorgetrokken. Ook de Loggerstraat en de Stuurmanstraat zul len hierop uitmonden. Laatstgenoemde straat, welke thans een nauwe steeg is, zal tot 10 m worden verbreed. De ontworpen bebouwing bestaat in hoofdzaak uit beganegrond, twee verdie pingen en een kap (drie woningen boven elkaar) Alleen aan de Stuurmanstraat. de Pinkstraat en de Vijzelstraat is een bebouwing, bestaande uit beganegrond, verdieping en kap of kapverdieping (be neden- en bovenwoningen), ontworpen, terwijl aan de Loggerstraat een bebou wing. bestaande uit beganegrond, verdie ping en kap (eengezinshuizen), is voor geschreven. Met het oog op de geringe diepte van het desbetreffende bouwblok is voorts aan de Noordwestzijde van de Stuurman straat een lage bebouwing ontworpen (beganegrond en kap), uitsluitend be stemd voor bedrijfjes, terwijl de begane grond van de aan de tegenoverliggende zijde van dit bouwblok te stichten bebou wing voor bedrijfsdoeleinden mag wor den gebezigd. Het zal derhalve mogelijk zijn, dat de eerstbedoelde bedrijfjes met de bedrijven, welke op den beganegrond ir. Mussert toespraak, ,.i medewer kers de W.A. dankte voor dezen kame- raadschapsavond en Zijn vreugde daar over uitte. Ik weet, aldus spr., dat de W.A. vast aan de N S B. is verbonden en dat zij beschikt over een stalen vuist en ren goede tong. Zij hanteert de vuist ind’en het noodig is. doch toont altijd en onder alle omstandigheden over een warm hart te beschikken, want daarmede moet ons volk uiteindelijk in zijn geheel voor het Nationaal-Socialisme worden gewonnen. Voor velen is het nog heel moeilijk te begrijpen, dat wij in een tijd van oorlog en omwenteling leven. Zij moeten W’orden overtuigd, dat de N.S.B. het beste met ons volk voor heeft. Spr. heeft met voldoening de herden king van de drie gevallen Haagsche W.A.-mannen aangehoord, doch daar naast wil spr. de nagedachtenis eeren van de duizenden Duitschers en Itali anen. die gevallen zijn met alleen als slachtoffers in den strijd voor hun va derland. maar ook voor ons volk in hun strijd voor de beginselen, waardoor wij met hen verbonden zijn en zullen blijven Wanneer de Haagsche W.A op 20 April marcheert door de straten van Den Haag, dan zal zij bedenken, dat oe man, die op dezen dag zijn verjaar dag viert, de volle verantwoordePjkheid Voor Ransch Europa Aan hem wij. Nationaal Socialisten, het, JPans vrij kunnen marcheeren. tirnH«]?dlenJde8enen- dle tusschen den dim, h<Jn.den veertienden Mei de lei- hndrien K 2e 'andp hadden. die leiding Un van ±Uden’ dan *°ud«l thana Wiï we?ke8nndet mGer 'n leVM 2|ln tuiging med. Bdaaruon' met volle over- Führer ie rnh” ,hel 8treven van den grondsiagen K^wt"0”8 °P ni*UWe ec^^'oord^va^^pweldOn»Pn aLontn?,et naal-Socialisten om on dJ^" d! NaJ van den Führer de zwart^Jer1?arda£ te steken. ^art-roode vlag uit strook aan deze kade en de Vijzelstraat, buiten het plan gelaten. De wijk, begrensd door de Badhuis straat. de Haringkade en de Vijzelstraat, aldus deelen B en W den Raad méde, bestaat voor een groot deel uit een aan eenschakeling van sloppen, waaraan vele hofjeswoningen zijn gelegen Wel komen in deze wijk eenige bouwblokken voor van vrij regel matigen vorm, doch ook deze bevatten een binnenbebouwing van nofjeswoningen of andere kleine wonin gen °e situatie van de meeste dezer wonin gen is uit een oogpunt van toetreding van licht en lucht zeer ongunstig. Vele z|Jn onbewoonbaar verklaard, terwijl er verscheidene voor onbewoonbaarver- klaring in aanmerking komen. Een com plex onbewoonbaar verklaarde woningen ten Noordoosten van de Pinkstraat is reeds afgebroken. Op enkele plaatsen is reeds een nieuwe bebouwing tot stand gekomen, terwijl omtrent de wijze, waarop verdere nieu we bebouwing zou kunnen geschieden, reeds inlichtingen zijn gevraagd. Nieuwe bebouwing van deze wijk kan echter al leen dan een blijvende verbetering voor de volkshuisvesting beteekenen, indien dez? Plaats heeft volgens een vooraf vastgesteld plan, hetwelk zooveel moge- 1 nueeT r**p,matlge bebouwing bevat. van het plan hebben R Restreefd naar een zoo- ta dat »,echts dat R^1' £aats ±sW,Jk- hetwelk ln de eerste kómt Sn8eT,n£ ln aanmerking band ’h ermló P "r *!i bokken In ver band hiermede zijn de gronden tusschen Nwrte’üke81^ T dt V^el’trMt de Noordelijke hoek tusschen de Badhuis straat en dc Haringkade en een breede Per bon kan de roet A aangedutde categorie (particulieren) 1 eenheid van do gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Tot en met 30 Aprü zijn geldig: Van bonkaart distributie BON Van bonkaart distributie Vaste Brandstoffen dl Vaste Brandstoffen HAARDEN. KACHELS oo nn. <»1 CENTRALE VERWARMING De geldigheidsduur van da met «brandstoffen een eenheid vijfde periode" on do met .coke», een eenheid vijfde periode” gemerkte bonnen Is verlengd tot on met Woensdag 30 April a.e. Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 EENHEID is gelijk: 100 k.g. Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of af val van vaste brandstoffen, geen turf zijnde. 250 k.g. Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of af val van turf. 75 k.g. niet tot briketten geperst uitval en/of afval van vaste brandstof* fen De veel gebruikte Inhoudsmaat 1 IbX 1 h l. van max. 75 k.g. anthraciet, steen kool, industrie- of eierbriketten. 2) h.l. kolenslik. 2 h.l. 2 h.l. N.B. 1000 gram Is T kilogram 500 gram - 1 pond; 100 gram i ons. Volle terrassen, duizenden De pessimisten, die plegen te L_ dat het op de gewone werkdagen weer is, maar dat de weergoden r-._ gerekend des Zondags in den steek laten, hebben gisteren nngelijk gekregen. Tegen het middaguur kozen de wolken het hazenpad, een smetteloos blauwe hemel achter zich latende, zoodat de zon voor een heerlijke voorjaarstemperatuur kon zorgen. Duizenden grepen de gelegenheid dan ook aan om te gaan wandelen. Velen trokken naar Scheveningen; met het ge volg, dat het in onze badplaats gister middag al aardig vol was. Op den boule vard kon men nog wel niet over de hoofden loopen, zooals een geijkte uit drukking zegt, maar er heerschte toen reeds een gezellige drukte Dat men nog wat wantrouwig tegen over de verandering in het weer stond. Wijkt wel hieruit, dat de meesten nog in winterkleed!! gestoken waren. VJIVUUI, WCIQ kameraadschapsavond voor deze b. belangstelling. C. aanwezigen met groot enthou- ;en merkten wij loofdinspecteur Si- - it. .1i i a

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 13