in en over Groote de Oost-Grieksche havens De militaire situatie Zuidoost-Europa l I Het Grieksche leger in Epirus Macedonië geeft zich Irukte No. 17858. 1341. in in Van het Servische oorlogstooneel i I Woensdag 23 April. 1 i I vair politie in Amsterdam ver- van voor Amerika de oorlog en Duitsche luchtmacht hindert inscheping Britsche troepen Nieuwe Hoofdcommissaris VE RDU1 ST ER E N van 8.51 uur n.m. tot 6.24 uur v.m. i s s Plymouth weer gebombardeerd Ciano bij Hitler De Britsche verliezen Engeland beducht een gigantisch offensief in de Middellandsche Zee De heer S. Tulp benoemd Verklaring van Roosevelt De Strum i ca de Serven - wordt door de Ihiitsche troepen overschreden. TIa.rd was hier de strijd aich, eerst na groote verliezen geleden te hebben, gewonnen gegeven I en (Orbis-Holland) Nachtdienst dokters: No. 116364 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Ziekenvervoer bij nacht: No. 773503 5 Maan: 23 April onder 5.44 uur nam. 24 April op 5.50 uur v.m.; onder 6.47 uur nam. Het vliegveld Warmwell succesvol bestookt Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 Het terugtrekken der Britsch-Grieksche strijd krachten De gevechtshandelingen in Noord-Afrika s M I 1 I BB... I voor de reede. welke blijkbaar wachten op be- r-‘ t~ ren. welke nog niet verwoest zijn T„,-‘ maties Duitsche gevechtsvliegtuigen hïn. i deren voortdurend de concentratie en in scheping van de Britsche troepen. Schenen welke aan den grond gezet en tot zinken gebracht zijn, bemoeilijken het verkeer in de havens in hooge mate. Malta weer gebombardeerd aanvulling op het weermachtbe- in fcuid-Servie hebben i- De Diplo over Engeland’s hulp aan Griekenland Londen beschouwt den toestand als ernstig Australische troepen dekken den terugtocht HAAGS! HE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: beide legers overhandigden. op- In de confereert op de vraag, welke van deze punten hij zijn men- Amerikaansche persstemmen Het D.N.B. meldt uit New YorkDe Amerikaansche bladen commentarieeren Tuitchen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: I I Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 et., daarna Iedere regel meer 50 et. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. Ir. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct. meer. 1 ™-"- ■- U Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad" en „Letterkundig Bijblad" f 3.15. Franco per post met Mode- blad f 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland f 9.45. Landen waarop het 1 verlaagd intern drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prljzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Het Britsche communiqué. Het Duitsche luchtwapen is in den afge- loopen nacht, naar de Britsche berichten dienst meldt, actief geweest boven ver- opnieuw i I.a Va- zwaren aanval igen onder- van French werden dui- Wa ar gen omen. lijkheid van de ontruiming van Grieken land door de Britsche troepen. De „New York Herald Tribune" hoopt nog op een herhaling van den slag bij Thermopylae, doch geeft toe, dat EngelSnds Balkan- veldtocht een ernstige nederlaag is. Op de kaart ziet de veldtocht in Griekenland er als een verschrikkelijke mislukking van de geallieerden uit, zoo beweert het blad, maar in werkelijkheid is hij een succes. Engeland mag voorloopig niet op Deze courant verschijnt dagelijks, behalve on Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35 -37 Bijkantoor: Schevaningen, Kelzerstr. 319, Tel. 559310; Filialen: Rijswijk, K'antoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan- del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Saters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 schillende deelen van Engeland. In het Zuidwesten van het land, vooral in een zekere stad, die zwaar is aangevallen met brand, en brisantbommen, is bijzonder fel afweervuur gegeven door het Britsche ge schut. Nadat de aanvallen in dit gebied waren opgehouden, gingen hedenmorgen vroeg wederom Duitsche luchtstrijdkrach ten over tot den aanval. Ook op de En» gelsche Zuidkust zijn bommen geworpen. In Londen- is tweemaal luchtalarm ge maakt en heeft het afweergeschut een fel spervuur geopend. Vijandeliike vliegvelden bestookt naar Maandag een op vijandelijke Het Rijkscommissariaat maakt her volgende bekend: De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied verleende op grond van par. 1 zijner verordening nr. 31940 over de uitoefening van de re-, geeringsbevoegdheden in Nederland aan den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam H. J. Versteeg eervol ont slag met toekenning van pensioen. In zijn plaats benoemde de Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van par. 16 zijner verordening nr. 1081940 (vierde ver ordening over bijzondere bestuursrech telijke maatregelen) den luitenant-kolo- nel b. d. S. Tulp tot Hoofdcommissaris van politie te Amsterdam. geallieerden nog verder zouden worden. Het Duitsche luchtwapen ^heeft, pas thans gemeld wordt, reeks hevige aanvallen vliegvelden in Griekenland en op Kreta ondernomen. Vijf luchtbases werden door gevechts- en jachtvliegtuigen met suc ces aangevallen, en ondanks den hevi- gen afweer, konden daarbij 20 vijandelijke vliegtuigen op den beganen grond worden vernietigd Bijzonder hevig is het vlieg veld Eleusis geteisterd, waar 8 vliegtui gen vernield werden. Ook Is aanzienlijke schade berokkend aan hangars en schuil plaatsen. Boelgarije erkent Kroati* riet Kroatische staatshoofd, Pavelitsj, heeft een telegram doen toekomen aan den koning van Boelgarije, waarin hij verzocht, dat Boelgarije den Kroatischen staat zou erkennen zooals Duitschland en Italië reeds gedaan hebben. Koning Boris heeft geantwoord, dat de Boelgaarsche regeering heeft besloten den onafhanke- lijken Kroatischen staat te erkennen. Als richt van gisteren verneemt het DN" nog. dat het Duitsche luchtwapen zijn ajfMjlen in den vorigen nacht op Malta heeft gericht. De haven letta moest een bijzonder zwa: van Stuka’s en zevechtsvliegtui gaan. In de havenwerken Creek en op de slaatswerf «lelijk talrijke bominslagen 1 beter hopen en kan de as niet in groote veldslagen overwinnen, doch moet een guerilla voeren om de asmogendheden door verrassende slagen naar vermogen te hinderen Het blad adviseert den En gelschen thans een landing in Portugal in ernstige overweging te nemen om evenals op den Balkan de moeilijkheden van de as te vergrooten. Op deze wijze moet Engeland oorlogvoeren tot het een voldoende luchtmacht voor een fmntaan- val heeft Tegen kansen, welke slechter zijn dan bij Duinkerken, baant het Britsche leger zich een wêg naar de Zuidelijkste haven van inscheping, zoo luidt een bericht van de „Associated Press”. De heldhaf tige Grieksche infanterie, zoo vervolgt het bericht, offert zich op, om den Brit- schen flank bij de algemeene ineenstor ting te dekken. Een groot deel der uit rusting als stukken geschut en munitie moet reeds als verloren worden be schouwd De Londensche „Daily Herald" schrijft: Het geluk bij den slag in Griekenland was van het begin af aan tegen ons. Wij zullen er echter goed aan doen, ons op de ergste mogelijkheden voor te bereiden. Bij de gevechten in Noord-Afrika heb ben de Duitsche en Italiaansche troepen in beproefde wapenbroederschap gemeen schappelijk de aanvallen van de Engel- schen van Tobroek uit afgeslagen en den ring om de stad nauwpr aangehaald Sinai-woestljn voor allo verkeer afgesloten. Het S.P.T. meldt uit Cairo: Op last van de Egyptische regeering is de Sinai-woes- tijn voor alle verkeer gesloten. Het be treden van deze streek is slechts geoor loofd met een speciale vergunning. Als motief voor dezen maatregel wordt opge geven, dat het gebied in Sinai van mili taire beteekenis is. Amerikaansche militair* waarnemer omgekomen. Naar het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken mededeelt, is Gerarld Brower, militair waarnemer der Vereenigde Staten, in Egypte om het le ven gekomen. Zondag werd hij gedood bij El Obeid. 250 mijl ten Zuidwesten van Khartoem. sche regeering tegenover de asmogend heden. Gayda schrijft verderIn ver band hiermede is het van belang, dat de tot 1923 ver- In den afgeloopen nacht hebben weder om sterke formaties van het Duitsche luchtwapen, naar het D.N.B. verneemt, de oorlogshaven Plymouth met uitstekend ge volg aangevallen. In de haven en de stad werden een reusachtige brandende opper vlakte en verscheidene branden, die ge paard gingen met groote ontploffingen, waargenomen. Voorts werden voor den oorlog belangrijke doelen bij Plymouth met succes gebombardeerd. De Engelsche oorlogsvloot leed even eens weer verliezen. Vannacht zijn we derom 4 schepen met in totaal rond 11.000 ton tot zinken gebracht. Afzonderlijke gevechtsvliegtuigen heb ben ondanks den hevigen afweer een stoutmoedige aanval in scheervlucht on dernomen <>p het Engelsche vliegveld Warmwell. De Duitsche vliegtuigen daal den tot 50 meter en wierpen hun bommen zoo nauwkeurig op het doel, dat een aan tal hevige ontploffingen uitwees hoe pre cies de bommen doel hadden getroffen. Een groote hangar aan den Noordelijken kant van het vliegveld stortte na een zwa- ren voltreffer ineen. A I S Z 8 ft A ft X 8 zs 8 A A A Het buitengewone weermachtbericht, no. 321, hedenmorgen uitgegeven door het hoofdkwartier van de Italiaansche gewapende macht, luidt als volgt: Het vijandelijke leger in Epirus en Macedonië heeft de wapens neergelegd. De capitulatie is gisteravond om 9 uur 04 aangeboden door een Grieksche militaire delegatie aan den commandant van het elfde Italiaansche legercorps aan het front van Epirus. De modaliteiten van de overgave zijn in bijzonderheden vastgesteld in volledig accoord met de bevelvoering van den Duitschen bondgenoot. de tweede plaats, zooals de gebeurtenis sen in April hebben getoond. Want of schoon het Britsche expeditiecorps al weken op Griekschen grond vertoefde, liet het den eersten strijd in de voorste linie over aali de Grieksche, resp. de Servische troepen. In den eigenlijken strijd kwamen Engelsche troepen eerst een week na het begin, toen zij n.l. in hun hechte, achteruit gelegen stellingen, door de Duitsche troepen werden aange vallen. Hun overhaaste vlucht werd toen voltrokken op een manier, welke het in het Westen aangeleunde Grieksche le gercorps in een fatalen toestand bracht. Het belangrijkste voor het Britsche expeditiecorps was immers niet, aldus de Diplo. zich naar het voorbeeld van Leonidas voor de Grieksche kameraden op te ófféren. maar zelf zoo veel moge lijk nog de reddende haven te bereiken. Politieke crisis in Australië? De „Associated Press” meldt uit Syd ney, dat de moeilijke positie der Australische troepen in Griekenland, naar de meening van politieke waarne mers, binnenkort zal leideiTtot een poli tieke crisis. De parlementaire vertegen woordigers der labourparty zouden de regeering-menzies ten val willen bren gen, omdat de fungeerende minister president Fadden heeft toegegeven, dat het oorlogskabinet niet beraadslaagd heeft met de commissie van advies, waarin de labourparty is vertegenwoor digd, over de vraag, of Australische troepen naar Griekenland zouden worden gezonden Gevluchte Zuldslavlsche regee ring naar Jeruzalem Volgens een officieele Engelsche mede- deeling, aldus S.PT, heeft de gevluchte Zuidslavische regeering Jeruzalem als zetel aangewezen gekregen. President Roosevelt is. volgens het D.N.B., gisteren in de persconferentie te Washington gewezen op de berichten uit Londen, waarin gezegd wordt, dat lei dende Engelsche kringen ongerust zijn, dat de zware tegenslagen in het gebied van de Middellandsche Zee de geestdrift in de Vereenigde Staten voor een onder steuning van Engeland zouden kunnen afkoelen en dat het Roosevelt in de hui dige atmosfeer nauwelijks zal gelukken de hulp voor Engeland te vergrooten. De president antwoordde hierop, dat dit maar krantenberichten waren. De president werd er opmerkzaam op gemaakt, dat hij toch van zijn ambassade in Londen en de talrijke door hem naar Engeland gezonden waarnemers wel nauwkeurige berichten zal krijgen Hem werd de vraag gesteld, of hij niét het voornemen heeft het Amerikaansche volk daarvan in kennis te stellen. Na lang durig nadenken antwoordde Roosevelt, dat het een moeilijke kwestie is, uit te maken, wat gepubliceerd en wat niet ge publiceerd kan worden. Want de toestand wijzigt zich vaak en wie de geschiedenis heeft bestudeerd, weet, dat men in oor logen plotseling van de hoogste ver wachtingen in de diepste wanhoop zwaait. Ook in den huidigen oorlog zijn daar voorbeelden voor. Deze oorlog, al dus Roosevelt, zal niet door één enkelen slag beslist worden, ja zelfs niet door de beslissingen in het Oosten van de Mid dellandsche Zee, maar deze oorlog zal gewonnen worden, doordat men den democratieën, en dat beteekent het Brit» sche empire, hulp verleent. Roosevelt weigerde iets te zeggen over het probleem van de convooieering. Ook wilde hij niets zeggen over hetgeen hij dacht van den uitslag van den slag om de Middellandsche Zee. De president merkte slechts op, dat hij niet het orakel van Delphi was. Lord Halifax met Huil De Britsche ambassadeur, lord Halifax, heeft gisteren een bezoek gebracht aan minister Huil, om met hem, naar de Associated Press meldt, den internatio nalen toestand te bespreken. In aanslui ting daarop verklaarde lord Halifax aan de pers, dat de toestand voor de Engel sche scheepvaart, verder in verband met het Duitsche opdringen naar de Middel landsche Zee en de bombardementen op Engeland en andere gebieden, kritiek is. Hij weigerde echter antwoord te geven op de vraag, welke van deze punten hij het meest kritiek achtte. en; Het officieele communiqué van het Brit sche hoofdkwartier in Griekenland maakte gisteren bekend, aldus het D.N.B. dat de Grieken voornamelijk den last van den te genstand tegen de Duitsche troepen dragen die succesvol blijven oprukken. Op den linkervleugel van het Grieksch-Britsche front staat volgens dit officieele commu-1 nique geen Britsche eenheid meer, In het- zelfde communiqué wordt verklaard, dat de terugtocht gedekt wordt door Australi-1 mm NTifxiis»» *7aaImm«Ja De j meldt uit Ank )r. i pedobootjagers gereed liggen om koning De Führer heeft op 20 April den Ita- liaanschen minister van buitenlandsche za ken, Ciano, die een kort bezoek aan Wee nen bracht, ontvangen in tegenwoordig heid van den Duitschen minister van bui- -- - tenlandsche zaken, von Ribbentrop. Graaf Griekenland komende berichten ingelichtCjan0 ig na de besprekingen, die hij te t is, wordt de landengte aan het uitersteWeenen met von Ribbentrop heeft gehad, gistermiddag naar Italië teruggekeerd. Uit Berlijn meldt S.P.T. Tn verband met de reis van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, naar Weenen, is gisteren in de Wilhelmstrasse opnieuw de vraag gesteld of de toekom stige grenzen van Zuid-Slavië en de even- i tueele gebiedsafstand aan de nabuurstaten van dat land zullen worden geregeld. Op deze vraag werd van bevoegde zijde ge antwoord. dat de aan den gang zijnde be sprekingen slechte van informatieven aard zijn en als inleiding moeten worden be schouwd tot onderhandelingen. die nog te met bee>ndigd zijn H^r werd aan toege- d d EngeJand erkende onvermijde- on i Hof nn ann non aarta 7tinnn rrndarh. J tenwisseling een normaal verloop heeft. maar dat men niet verwachten moet, dat binnenkort een beslissing kan vallen. De vraag, of Roemenië officieele aan spraken maakt op Zuid-Slavisch gebied, kon niet worden beantwoord. Het feit dat Roemenië als naburige staat niet met zijn troepen in Zuid-Slavië opgerukt is, heeft, naar het oordeel van dc Wilhelm strasse geen invloed op de definitieve re geling van Zuid-Slavië’s grenzen. Mobilisatie der reserve van Amerikaansche kustwacht President Roosevelt heeft het Congres om goedkeuring verzocht voor een be drag van 2.77 millioen dollar voor de mobilisatie der reserve van de kust wacht. Deze geldmiddelen zouden o.a. ook dienen om 270 particuliere jachten ov*f te nemen. sche en Nieuw-Zeelandsche troepen. De frontlijn verkort Door den terugtocht der Britsche troe pen in Griekenland, zoo meldde de Lon densche nieuwsdienst gisteravond, is de frontlijn aanmerkelijk verkort. In het ge- heele Britsche frontgebied zijn krijgs verrichtingen gaande. De Duitschers oefe nenen op alle punten zwaren druk uit. De moeilijkheden van den Britschen terug- tocht zijn buitengewoon groot geweest. 111 VI Geen Duitsche aanvallen I gcar^a op Athene Van bevoegde militaire zijde te Berlijn wordt verklaard, dat de Duitsche strijd krachten Athene met geen enkele bom of kogel hebben aangevallen. De berichten uit vijandelijke bron over zware Dbitsche verliezen in Griekenland hebben in Berlijn zeer de aandacht ge trokken. omdat zij de verliesverhouding omkeeren. Van militaire zijde werd giste ren verklaard, dat de Duitsche verliezen juist buitengewoon klein zon. De drijf veer voor de Engelsche berichten ziet men in bet feit, dat de Engelschen en Grieken op hun vlucht zeer groote verliezen heb ben geleden en nog lijden, vooral tenge volge van het optreden der Duitsche lucnt- macht. Men schat het aantal Engelsche soldaten die de laatste dagen om het léven zijn gekomen door het in den grond boren der transportschepen, op ongeveer 30 000. De tot zinken gebrachte tonnage bedraagt 122.000, waarbij dan nog de beschadigde schepen komen. Sedert Zondag spoelen aan de kust van Volos tot aan den voet van den Olympus dagelijks duizenden lij ken van Engelsche soldaten aan. Om een illustratie te geven van de onop rechtheid der Britsche berichtgeving over den militairen toestand, verwijst men te Berlijn overigens naar het ooggetuigenver slag. dat een Amerikaansche correspondent Maandagavond heeft gegeven voor den kortegolfzender WCAB te Philadelphia, die zich van Athene naar Istanboel had gegeven, om daar zijn verslag door te «even Hij zeide „het Britsche expeditie- 'p«er, dat 80 000 man sterk is. trekt lang zaam terug. De heldhaftige Grieksche sol- daten offeren zich op om den Britschen tentgtocht te dekken Deze uitspraak van c®n niet-Duitsch gezind journalist acht men te Berlijn afdoende. 1 DNB. Het S.P.T meldt uit Landen De diplomatieke medewerker van de „Times" schrijft in een hoofdartikel, ge wijd aan de militaire situatie in Zuid oost-Europa Het Duitsche militaire of fensief in het Westelijke gebied van deze zee zouden wel eens de inleiding kunnen vormen van een nieuwe militaire actie van zoo'n grooten omvang als de ge schiedenis tot nu toe nog nimmer heeft gezien. Voor zoover de groote lijnen zich beginnen af te teekenen. zou men er uit kunnen opmaken, dat Duitschland van plan is Engeland door een gigantische omsingelings-beweging van zijn steun punten in de Middellandsche Zee te be- rqoven en de Britsche vloot te dwingen dit gebied te verlaten. De huidige veld tocht in Griekéhland zou in dat geval slechts een onderdeel van deze actie zijn, welke zoover afgelegen punten als Gi braltar en Mosoe] omvat Stefani meldt: De onvoorwaardelijke overgave van de Grieksche legers in Epirus en Macedonië is gisteravond om 9 uur aangeboden door een Grieksche delegatie, bestaande uit een kolonel van den generalen staf en nog 2 hooge officieren. Deze delegatie, voorafgegaan door een witte vlag, naderde de voorposten van een Italiaansche divisie, die in centraal Epirus opereert en verzocht onderhandelingen met het Italiaansche opperbevel. De leden van de Grieksche delegatie werden ver gezeld door Italiaansche officieren naar den zetel van het opperbevel geleid, waar zjj het onvoorwaardelijke capitulatie-aanbod voor De militaire medewerker van de „News Chronicle", Liddell Hart, schrijft in een beschouwing over de militaire situatie in Griekenland o.m.: „Het bericht inzake het terugtrekken van de GriekschBrit sche strijdkrachten op nieuwe stellingen, welke de frontlijn voor de geallieerden verkorten, kan slechts beteekenen. dat nieuwe posities zijn ingenomen tusschen de Golf van Lamia in het Oosten en de Golf van Arta in het Westen van Grie kenland. Deze nieuwe frontlijn biedt groote voordeelen, doch er is ook een nadeel aan verbonden en dat is, dat de achterste grens van deze verdedigings linie, de Golf van Korinthe, op slechts 50 k.m. afstand ligt. Het verdedigingsfront heeft daardoor slechts een geringe diepte, hetgeen onder bepaalde omstandigheden gevaren met zich mee kan brengen", aldus meldt het S.P.T. Vertrek van den Griekschen koning correspondent van „La Tribuna” uit Ankara, dat 2 Britsche tor- in een Grieksche haven J George van i Griekenland en de leden van de Griek sche koninklijke familie aan boord t nemen, indien zij het land zouden willen i voegd dat de aan den gang zijnde gedach- verlaten. Het is echter niet bekend, I waarheen de koning zich zal begeven ingeval hij Griekenland verlaat. De rol van Zuderos „Giornale d’Italia” verklaarde dat de benoeming van den vroe- geren gouverneur van de Grieksche na tionale bank, Zuderos, tot ministerpresi dent, het voorspel zou kunnen worden tot een verzoenende politiek der Griek- einde, waarvan Athene ligt, in allerijl tot een sterke verdedigingslinie, uitge- beuwd. Daarachter schijnt geen verdere i verdedigingslinie te liggen ingeval de geallieerden nog verder teruggeworpen merkelijk. Zuderos heeft gesproken, zoo schrijft de Diplo. als bevond hij zich als reeds zoo menig minister van landen, welke op Engelsche beloften zijn ingegaan, reeds op Britsch gebied en in Britsch pension. Iedereen ter wereld echter weet thans, aldus de in nauw contact met de Wilhelmstrasse staande Diplo, wat Engeland in dezen oorlog voor Griekenland heeft „gepresteerd”. Stel lig niet zonder duidelijken Britschen druk, zag Griekenland reeds in het be gin van den oorlog aanleiding, om voor al zijn scheepsruimte dienstbaar te ma ken aan de Engelsche oorlogsbelangen en ook overigens zoo ver te gaan, dat tenslotte Italië gedwongen was tot den oorlog. Toen, in het begin van dit jaar, kwam een Britsch expeditiecorps aan op Griekschen grond en dit had in de eerste plaats tot taak Griekenland ge heel te compromitteeren en zijn Noorde lijken. Zuidslavischen nabuur te verstar ren tegen iedere gedachte van samen gaan met de as. De strijd kwam pas op nieuwe Grieksche ministerpresident de Venizelosgroep behoort en in onder Venizelos als minister van keer In het Grieksche kabinet zitting had. Daarna heeft hij het ambt van gou verneur van de bank van Griekenland gekregen Het is mogelijk, dat Zuderos leider wordt van een nieuwe politiek van Griekenland met betrekking tot de asmogendheden, aangezien hij nooit een vijandige houding tegenover Duitschland en Italië aan den dag gelegd heeft. De verklaring van den nieuwen Griek schen premier, Zuderos, dat de Griek sche natie het „edele Britsche volk” dank verschuldigd is, omdat het Grie kenland „met zelfverloochening diensten van de méést verheven schelijkheid” heeft aangeboden, vindt de Deutsche Diplomatisch Politische Korrespondenz even paradoxaal als United Press meldt uit Londen De situatie in Griekenland wordt hier als zeel ernstig beschouwd Men geeft toe, troepen verder naar het Zuiden terug- IUVMWV OWftl-* iingen betrekken zullen om nogmaals te'; -~?marsch van; de Duitschers Tegen te houden. In zoover men Verkenners van het Duitsche luchtwa pen met grooten actieradius hebben bij hun jongste vluchten waargenomen, dat het druk is in de groote havens van Oost-Grie-1 kenland. Op de wegen naar de steigers en plaatsen van inscheping verdringen de ko- lonnes elkander. Stoombooten van middel bare en geringe grootte, motorbooten cr. kotters liggen gereed om de Engelschen te vervoeren. Zoowel voor Piraeus als voor Volos kruisen talrijke vaartuigen buiten vel om aan te leggen aan de weinige pie- de strjjdmoede Grieksche en empire- ren. welke nog niet verwoest ziin Fnr I troepen verder naar het Zuiden terug- hin. trekken, waar zij opnieuw nieuwe stel- r - trachten den geweldigen opmarsch - hier door de niet zeer talrijke uit

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1