HAAGSC11Ë COURANT LAND IN ZICHT! Na de Serajewo inneming van IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND STADSNIEUWS Zaterdag 26 April 1941. WERKVER- INSTELLING BUREAU SCHAFF1NG EN PERSONEELS- VIERDE BLAD RESERVE VARIÉTÉ METROPOLE PALACE Nederlandsche Grossiersbond Mr. P. M. LETTERIE OVERLEDEN REMBRANDT-THEATER OPHEFFING VAN DE GEMEENTE LIJKE ARBEIDSBEURS De gedenksteen, door de Serviërs te Serajewo ter verheerlijking van den moord op den Oostenrijksch- Hongaarschen troonopvolger op 28 Juni 1914 op de plaats van den aanslag aangebracht, werd door de Volks-Duitschers verwijderd en aan de Duitsche Weermacht overgegeven. De gedenksteen wordt naar Berlijn overgebracht (Hoffmann) BEDERF OPGESLAGEN LEVENS MIDDELEN AANGAAN GELDLEENING 300.000 GULDEN NIEUW PROGRAMMA IN „HET ZUID’’ VERVREEMDEN VAN LANDBOUW GRONDEN VIERING VAN HET FEEST VAN DEN ARBEID l Ontslag directeur Zang, clownerie, dans en muziek OOM KOOS van harpen” den arbeid. programma P. ge- No. 17861 „HET NEDERLANDSCH OPENLUCHT MUSEUM" HET RADIO-STUDIOCOMPLEX TE HILVERSUM EN DE TECHNISCHE HYGIËNE De Gemeente Ie gelegenheid In „Het Zuid", welks gezellige zaal zich zoo voortreffelijk voor cabaret en variété leent, wacht den bezoekers ook deze week weer een programma, dat amusement van de beste soort garandeert. De vier aangekondigde nummers zijn niet slechts van uitstekend gehalte, doch bieden eveneens afwisseling door hun ver scheidenheid. Zoo bespeelt Dan Louis op van film Nu het gemaal bij de Voorst in werkinp is gesteld, zakt het water in den Noordoostpolder met 14 m.m. per dag. GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar A v. d. Heijden en J. v. d. HeijdenZwart, wonende Schalk- burgerplein 1. hoopt 14 Mei den dag te herdenken, waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. voor Open bericht. dat deze vereeni- van en te aan der Vereeniging Nederlandsch Nu met ingang van 1 Mei 1941 de tot nog toe aan de Gemeentelijke Arbeids beurs opgedragen arbeidsbemiddeling Rijkszaak zal worde.,, tengevolge waarvan die instelling met ingang van dien datum zal ophouden te bestaan, zal allereerst een regeling moeten worden getroffen ten op zichte van de buiten de arbeidsbemidde ling vallende werkzaamheden, welke ook door de Arbeidsbeurs werden verricht, te weten: de administratie voor de Rijks- en Gemeentelijke werkverschaffingen, de plaatsing van en de uitbetaling aan het op wachtgeld gestelde of nog op wacht geld te stellen Gemeentepersoneel. als mede de plaatsing van en de uitbetaling aan het personeel, dat bij den dienst der personeelsreserve is of zal worden be noemd. Het ligt in de bedoeling van B en W. deze werkzaamheden op te dragen aan een bureau, aan hetwelk zij den naain Gemeentelijk Bureau Werkverschaffing en Personeelsreserve zouden willen ge ven. Verder zal in verband met de genomen maatregelen de Arbeidsbeursverordening met ingang van 1 Mei 1941 moeten wor den ingetrokken. De commissie van toezicht, bedoeld ir artikel 5. en de vakcommissies, bedoeld in artikel 10 van die verordening, zullen daardoor automatisch worden opgeheven. Bij Raadsbesluit van 8 Januari 1940 werden laatstelijk de leden en hun plaats vervangers van deze commissies voor het tijdvak van vier jaar benoemd. Nu deze benoeming tusschentijds eindigt, stellen B. en W. voor, hen te machtigen, van de beëindiging van hun lidmaatschap aan belanghebbenden, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, mededeeling te doen. Door de opheffing van de Arbeidsbeurs en de instelling van het Gemeentelijk Bureau Werkverschaffing en Personeels- reserve zullen ook enkele wijzigingen in artikel 2 van het reglement Reserveper soneel moeten worden aangebracht. Het ligt in de lijn van dit voorstel, dat de leider van het Gemeentelijk Bureau Werk verschaffing en Personeelsreserve direc teur van de Personeelsreserve zal worden in de plaats van den in dat artikel aan gewezen directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. De tegenwoordige directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, de heer C. J. Bakker, zal, in verband met de ophef fing van die instelling, wegens opheffing van zijn Gemeentelijke functie moeten worden ontslagen. Hij zal als directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Rijksdienst overgaan. Voorts zullen in artikel 5 van het amb tenarenreglement, welk artikel de benoe ming van directeuren door den Raad regelt, de w-*~iden „van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs" moeten vervallen. Eveneens zal het noodzakelijk zijn een wijziging van de Gemeentebegroting voor 1941 vast te stellen, waartoe den Raad zoo spoedig mogelijk een voorstel zal worden gedaan. B. en W. stellen den Raad voor in dezen geest te besluiten. Het bestuur i Volkskunde „Het luchtmuseum” ging, wegens het niet verkrijgen wettelijke verlenging, is opgeheven het Museum met zijn verzamelingen, in gevolge art. XIII der Statuten, op den 23sten April 1941 is overgegaan in het bezit van de Gemeente Arnhem. Het is de bedoeling, dat de Gemeente onder zekere voorwaarden den opstal van het r:ï::„j eveneens een strook ziekinstrumenten. waarvan de welluiden- duinterrein vlam gevat. Met een straal de tonen een aandachtig gehoor vinden. 2- -J. 2 De „Variety Boys” genieten terecht een vuur door personeel van de motorspuit goede reputatie en ook in dit programma weet hun zang bestaande uit internatio nale chansons te pakken en te boeien. Een geestig nummer is, dat van Carla Groninger, een buikspreekster, die met haar kunst en humor de zaal tot uitbun dige vroolijkheid weet te brengen. En tenslotte is er „Barlea Comp”, acrobaten, die kracht, lichaamsbeheersching, gratie en durf in fraaie harmonie demonstreeren. Nico de Vries en zijn mannen verzorgen de illustratieve muziek en ronden het programma af met populaire, goede Schla gers. Woensdag zal ten afscheid van de popu laire band van Nico de Vries een groot afscheidsfeest plaats vinden, waarna van 1 Mei af Piet van Dijk, de vermaarde saxofonist, met zijn stemmings- en dans- orkest aan de Groenmarkt zal concer- teeren. nen. Verder gelden de thans gebruike- lijke voorwaarden, n.l. versterkte aflos sing is gedurende de eerste vijf jaren uitgesloten, gedurende de volgende vijf jaren is zij mogelijk tegen den koers van 1014 pet. en daarna tegen den koers van 101 pet.de belasting op de rente komt ten laste van de Gemeente. In overeenstemming met de Commissie voor de Gemeentefinanciën achten B. en W de ontvangen aanbieding aannemelijk. Zij stellen derhalve den Raad voor, ten laste van de gemeente ’s Gravenha ge met de Naamlooze Vennootschap N.V. Ver zekeringsbank „Victoria”, gevestigd Amsterdam, genoemde geldleening te gaan In tooneelgezel schap Bijlevelt deze week naast de een bijzonder succesvolle voorstel ling van de amusante klucht „Pukkel en Pukkel”. Tranen met tuiten worden er gelachen om de twee conservatieve broers Pukkel, wanneer deze door de lief tallige winkeljuffrouw Fientje in een ver. regaanden staat van verliefdheid worden gebracht en daardoor in een toestand van onberekenbaarheid komen te verkeeren, welke tot een aaneenschakeling van de allerdolste scène’s leidt. Hoe vermakelijk is de oplossing van dit stuk, wanneer ten slotte de neef van de Pukkeh Fientje als zijn aanstaande komt voorstellen en de beide broers willens en wetens hun toe stemming tot een huwelijk geven. Naast van Bijlevelt leveren Octave v. Aerschot. Charles Braakensiek, Lotte Bartschat, Nelly Anders e.a. uitmuntend spel, zoo- dat ongetwijfeld kan worden gezegd, dat „Pukkel en Pukkel” een stormloop over waard is. DE GROOTE KERK 4 MEI WEER IN GEBRUIK De Groote kerk der Ned Herv. ge meente hier ter stede, die eenigen tijd buiten gebruik is geweest, zal Zondag 4 Mei a.s. weer in gebruik genomen wor den. Aangezien de restauratie van hel orgel nog .niet gereed is, zal voorloopiff een hulporgel den zang der gemeente be geleiden. Vergadering te Utrecht Donderdag heeft de Nederlandsche grossiersbond, de organisatie van den groothandel in kruidenierswaren, te Utrecht vergaderd onder voorzitterschap van den heer H. E. Sipkes, uit Dokkum, die o.m. het nieuwe systeem der omzet belasting memoreerde. Het heffen van een half procent omzetbelasting bij den gros sier dreigt de uitschakelingtendenzen te versterken. Overigens toonde spreker aan de hand van cijfervoorbeelden aan, dat in feite de eindprijs der producten tenge volge van deze heffing, in ieder geval minder dan een half procent verhoogd wordt, in sommige gevallen zelfs in het geheel niet. Hoewel de grossiers dit sy steem principieel minder juist achten en er een zekere miskenning van hun func tie in voelen, beteekent het voor het ra tioneel werkende grossiersbedrijf echter geen al te groot gevaar. In sommige ge vallen is er zelfs een zekere saneerende werking van te verwachting. Vervolgens ging spreker nog in op en kele organisatorische aangelegenheden. De Nederlandsche grossiersbond heeft als de algemeene vakorganisatie van de grossiers in kruidenierswaren zijn werk, ondanks den druk der tijden, ongestoord kunnen voortzetten en zijn apparaat is erop berekend, ook in de toekomst de belangen van de aangesloten bedrijven, welke bij de levensmiddelenvoorziening van onze bevolking zulk en belangrijke plaats inemen, te blijven behartigen. Het vervoersvraagstuk In de middagsvergadering sprak de heer S. de Hoo, directeur van het Cen traal Distributiekantoor, over het onder werp: de grossier en de distributie. De heer de Hoo wees er daarbij op, hoezeer het moeilijke vraagstuk vah de levens middelenvoorziening van ons volk vooral samenhangt met de vervoersmogelijkhe den De grossiers zullen er ernstig reke ning mede moeten houden, dat in de na bije toekomst het goederenvervoer wat minder soepel dan tot dusverre en zeker minder snel zal geschieden. Daarom zal in de eerste plaats alle overdreven ver voer, zooals b.v. het z.g. dubbele vervoer, moeten komen te vervallen. Daarnaast zal men overgaan tot andere belangrijke maatregelen, waardoor tekorten, welke bij een slechter worden der vervoers mogelijkheden zouden kunnen ontstaan, ondervangen kunnen worden. De Gemeente rs ie gelegenheid een leening. groot 300.000. op eenvoudige schuldbekentenis aan te gaan, tegen een rente van 41 pct. per jaar bij parikoers. De leening moet worden afgelost in der tig jaren in gelijke jaarlijksche termij- 1 Het ligt in de bedoeling de algemeene ledenvergadering van het Nederlandsch congres voor openbare gezondheidsrege- ling te houden te Utrecht en wel op Zaterdag 28 Juni in een nog nader aan te wijzen lokaliteit. In overleg met het bestuur der Nederlandsche vereeniging voor rheumatiekbestrijding werd als on derwerp gekozen de bespreking van het rheuma-vraagstuk. Het dagelijksch be stuur heeft de volgende sprekers bereid gevonden tot het houden van een voor dracht prof. dr. W. H. Kuenen te Lei den, over„De prophylaxe van het rheu ma”. de heer J. van Breemen, arts te Amsterdam, over„De physische-ortho- paedische therapie van het rheuma”, dr. J. Goslinga, arts te Leiden, over„De inwendige behandeling van het rheuma” en dr. P. Muntendam, arts te Groningen, over„De organisatie der rheumatiek bestrijding". Vragen van het Raadslid <J. H. Scholta beantwoord Het Raadslid J. H. Scholte heeft onder dagteekening van 16 April 1941 tot B. en W de volgende schriftelijke vragen ge richt 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het feit, dat in een pakhuis van „Gertenbach’s Bedrijven" aan de Casua- riestraat een hoeveelheid van minstens 60.000 k.g. winterpeen bedorven zijn als gevolg van ondeugdelijke wijze van op slaan 2. Zoo ja, zijn B. en W bereid mededeeling te doen, welke maatregelen genomen zijn, of nog genomen zullen worden, tegen de verantwoordelijke amb tenaren van den Gemeentelijken Crisis en Distributiedienst op wiens last de winterpeen was opgeslagen 3. Indien vraag no. 1 bevestigend beantwoord wordt, welke stappen hebben B. en W. gedaan of zullen door B. en W. nog ge daan worden, om in de toekomst derge lijke gevallen van ernstige voedselver- waarloozing te voorkomen 4 Is het aan B. en W bekend, dat door het Ned. Agrarisch Front op aanvraag technische adviezen worden verstrekt voor het op slaan van voedsel, dat aan bederf onder hevig is Op deze vragen hebben B. en W. als volgt geantwoord 1 In het pakhuis Casuariestraat 11 was een partij winterpeen opgeslagen, bestemd voor de voedselvoorziening der Gemeente. Het was de bedoeling, deze peen ter beschikking van den handel te stellen, zoodra een periode van schaarschte intrad. Deze partij vormde een gedeelte van een lading peen, die op 25 Februari met een zeer groot schip was aangevoerd. Het is bekend, dat peen, die voor bewaring bestemd is, niet met groote schepen behoort te worden aan gevoerd. Bij het laden en lossen wordt de peen gekneusd, meestal zonder dat dit uitwendig zichtbaar is, waardoor bij be paalde weersgesteldheid zeer snel rotting kan optreden. Bij keuring in het schip is dit niet te constateeren, zoodat af keuring niet mogelijk is en sorteering evenmin. In het pakhuis bleek na eenigen tijd, dat inderdaad rotting optrad, die zeer snel om zich heen greep, en het was dus zaak, de partij zoo snel mogelijk van de hand te doen. Er was echter op dat tijd stip geen behoefte aan peen. De handel was nog ruim voorzien en het bleek on mogelijk, zelfs tegen lage prijzen koo- pers te vinden. Óp 21 Maart werden pogingen in het werk gesteld, om den geheelen voorraad te exporteeren naar België. Daar echter bleek, dat deze po gingen niet zouden slagen, moest inmid dels naar andere mogelijkheden worden uitgezien. Van onoordeelkundig opslaan was geen sprake. Integendeel, de des kundigen van de distributie hebben de peen met groote zorg en uitnemende kennis van zaken opgeslagen. De stapel- hoogte bedroeg iets meer dan 1 m. Bijna 600 kisten werden in rijen er tusschen geplaatst, om de luchtcirculatie te be vorderen. Zoodra de vraag naar peen bij den handel begon te komen, werd alles ver kocht, wat bruikbaar was. Hiertoe moest de partij gesorteerd worden men wilde alleen de gave peen afnemen, zoodat er een hoeveelheid overbleef, die niet meer voor consumptie geschikt geacht werd- Dit restant werd in zijn geheel als vee voeder verkocht. Slechts een klein ge deelte van 3 pet. moest als bedorven worden weggewofpen. B. en W. betreuren dezen gang van zaken, maar achten het onjuist, het ver lies aan de ambtenaren van den Distri butiedienst te wijten, die al het moge lijke hebben gedaan om bederf te voor komen. 2. Aangezien de verantwoordelijke ambtenaren van den Crisis- en Distribu tiedienst niets achterwege hebbezi gelaten om bederf te voorkomen, bestaat er geen aanleiding maatregelen tegen hen te nemen. 3 In verband met het antwoord op vraag 1 worden geen stappen als hierbe- doeld overwogen. 4. Aangezien de Gemeentelijke Crisis en Distributiedienst over zeer bevoegde deskundigen beschikt, bestaat er geen aanleiding een beroep te doen op de technische adviezen van het Ned. Agra risch Front ONTSLAG HOOFD EENER SCHOOL De heer dr. M. C. ter Weer heeft ont slag gevraagd uit zijn betrekking van hoofd der openbare lagere school Nij- kerklaan 9, met ingang van 1 Mei 1941. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor, het gevraagde ontslag eervol te verlee- nen. In samenwerking met de „Geluidstich- ting” heeft de „Afdeeling voor Gezond- heidstechniek” van het Instituut van Ingenieurs op 23 April j.l. een be zoek gebracht aan het Avro-radio-studio- complex te Hilversum ter bestudeering van de bouwconstructies in verband met de verwarming en ventilatie, de verlich ting en de acoustiek, een en ander uit een technisch-hygiënisch oogpunt. De fungeerend directeur-generaal voor den Radio-omroep, ir. A. Dubois, ont- vi..g beide vereenigingen in de groote oude studiozaal, waarbij hij op de syn these tusschen techniek en maatschappe lijk ethiek wees, welke het totstand komen van deze model-inrichting moge lijk had gemaakt. De architect B. Merkelbach van het architectenbureau Merkelbach en Kar sten te Amsterdam, gaf een kort over zicht van de totstandkoming der ge bouwen. Ir. F. R. Th. Kroner, raadgevend ingenieur, besprak de verschillende maat regelen, welke genomen zijn om sto ringen bij de uitzending te voorkomen en gaf daarna een kort overzicht van de uitgebreide tooneelinstallatie in de grpote zaal, welke voor verschillende doeleinden moet dienst doen. Tenslotte werd een en ander verteld over de radio-installatie, welke zoodanig is ingericht, dat twee verschillende programma’s gelijktijdig kunnen worden uitgezonden en dat tij dens de uitzending ook een repetitie kan worden gehouden. Tenslotte sprak prof. dr. C. Zwikker, voorzitter van de Geluidstichting, over de acoustiek. In zijn dankwoord wees de voorzitter der Afdeeling voor Gezondheidstechniek, de heer W. F. J. M Krul, op het belang van de hier verkregen ervaringen voor het geluidvraagstuk in woon- en werk ruimten in het algemeen, waaraan ook groote beteekenis uit hygiënisch oogpunt moet worden toegekend. In het najaar zal door de afdeeling een speciale ver gadering aan dit onderwerp worden ge wijd. In den middag werden de verschillen- I de onderdeelen van het gebouw met de DE ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHT In de vergadering van de vereeniging tot behoud der Zeeuwsche klederdrach ten is door den voorzitter, den heer B. von Brucken Fock, o.a. medegedeeld, dat aan den secr.-generaal van volksvoorl. en kunsten is verzocht, de vereeniging in staa', te stellen een nieuwe goed-gedocu- menteerde film te doen vervaardigen, mede met het oog op de zoo gewenschte costuumkundige registratie en omdat op 17 Mei 1940 de reeds vervaardigde fijm vernietigd werd. Van hoogerhand is medewerking toegezegd en ook uitzicht op subsidie geopend in het belang van het verkrijgen van uitvoerverboden voor textielproducten, noodig voor de dracht en in het bijzonder voor de jeugdige boerinnetjes Aae .een aantal onvermo gende personen, Tjie er prijs op stellen, hun kinderen in Zeeuwsche dracht te «teken, werd een subsidie verleend. Besloten werd, dat het bestuur inten sieve actie zal blijven voeren om den im port van kleederdrachtstoffen te bevor deren. installaties en apparaten door de ruim 100 deelnemers aan deze excursie onder leiding van een vijftal technici van het bedrijf bezichtigd. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij heeft de toestemming, bedoeld in art. 3 van het besluit houdende regelen met betrekking tot het vervreemden van landbouwgron den uitgebreid voor alle overdrachten aan en door: a. gemeenten en water schappen. voorzoover deze overdrachten noodzakelijk zijn voor een behoorlijke uitoefening van de publiekrechterlijke functie dezer instellingen; b. de N.V. Ne derlandsche Spoorwegen, voorzoover deze overdrachten noodzakelijk zijn voor en passen in een normale bedrijfsvoering. Aantrekkelijk en vol afwisseling is ook voor deze week weer het variété programma, dat na de hoofdfilm in Me- 1 tropole Palace wordt gepresenteerd. Het zijn kleurige shows, stemmingsmuziek en i kostelijke humor, welke de hoofdbestand- I deelen vormen het publiek, dat op den I openingsavond tegenwoordig was, heeft i genoten van dit eerste klas amusement I 1 Will Arvin is een veelzijdig jongmensch j hij bezit de gave zijn nummer uitstekend i te verkoopen. zooals het in vakterm heet. Zijn imitaties zijn even uitgebreid als geslaagd en hij oogstte er een ver diend succes mede. Will Arvin is behalve imitator, ook tapdancer en ook hierbij Is hij een volleerd artist. Met de lief tallige Ginger Grey, die zeer lenig en temperamentvol is. heeft Arvin nog af zonderlijk gedanst De jongedame deelde terecht in zijn succes Een bijzondere attractie is ook het optreden van de twee Steffans, muzikale clowns. Zij zijn ware meesters op de verschillende instru menten en in het bijzonder noemen wij het xylophone duet C.Rhapsodie” van Het district van den Haag van het: Liszt). Het klonk in een feillooze har- Front van Nering en Ambacht houdt op i monie. De Steffans brachten o.m. een Donderdag 1 Mei des avonds om half acht parodie op „Carmen”. in de groote zaal van den Dierentuin een I Het tableau „Levende harpen” is bijeenkomst ter viering van het feest van terecht geprolongeerd. Jean Roem zingt daarbij een serenadeRoem’s vocaal programma ver- Verder vermeldt het programma nog andere I shownummers en zang van Ella Brown Van morgen af treedt ook de accor- deonnist Jac. Gerlach op. De verrassing van deze week was de verdwijning van het belastingplaatje voor de fietsers. Voor de gezinnen met Kinde ren, waar de velé plaatjes een leelijk gat in de portemonnaie voor de ouders betee- kenden met daar bovendien het risico, dat altijd dreigde van verlies, is de nieuwe maatregel niet zoo onpleizierig. Wies vindt het ook een groote winst dat men nu niet meer behoeft te fietsen, met een door een veiligheidsspeld beves tigd plaatje, hetgeen geen verfraaiing van de vrouwen en mannenkleed ing kon wor den genoemd. We zijn er echter zeer bin nenkort af en al zullen de duiten voor den fiscus nu op een andere manier worden opgebracht, toch kunnen we er ons over verheugen. De eerste berichten over de bloemen- show in het Zuiderpark zijn eensluidend Algemeen is de indruk grootsch en naar mate nog meer planten in bloei komen, zal het enthousiasme nog stijgen. Het is dus, zooals ik ook verwacht had, eer. succes, dat vast en zeker nog grooter zal worden. Het kan natuurlijk niet anders of er zijn bij de rozen ook doornen. Zoo althans vat ik een uiting op van eenige oude lieden, die teleurgesteld waren, dat hun mooie wandel- en rustplaatsen nu voor hen gesloten waren, tenzij tegen betaling van de entreegelden. En aange zien deze uitgave voor hun dagelijksche wandelingetje wel wat te bezwarend wordt opperden zij de mogelijkheid, om op hun steunkaart vrijgesteld te worden. Ik weet uiteraard niet of èn in hoeverre hieraan tegemoet kan worden gekomen, doch ik ben er wel van overtuigd, dat de autori teiten, die bier de lakens uitdeelen, er hun gedachten eens over willen laten gaan Ik persoonlijk voel er alle voor om dezen ouden van dagen tegemoet te komen. Is er dus een gaatje om hen te helpen, dan hoop ik. dat men het zal doen. De nervositeit onder de sportlievende Hagenaars over de vraag of wij een kam pioen zullen mogen begroeten ja of neen, is nog niet bedaard. Een week lang heb ben we weer den tijd gehad om er over te praten. Nu zal echter de beslissing val len. Gelukkig maar, want ik werd er ze nuwachtig van. Ja. wij zijn sportief. Ondanks het feit, bijv, dat de natuur ons nog dwingt met de winterjassen te paradeeren, praat men in onzen huize al over baden in zee Nu vraag ik u toch! Iemand loopt te rillen en beven van de koude en een ander vraagt doodgemoedereerd, wanneer de baden nu eindelijk ééns opengaan. Op zoo’n moment twijfel je dan aan zoo’n an der. Enfin wellicht hebben zij, die zoo spreken, als ik.'ongelijk en heeft de andere partij het bij het rechte eind. Ik heb gezien, dat onze nieuwe agenten naarstig geoefend worden in de duizend en een verkeersproblemen en daarbij heb ik geconstateerd, dat van de leiding der ouderen veel gebruik wordt gemaakt. Op sommige punten wordt getweeën dienst gedaan en de theorie aan de practijk ge- Museum aan den Staat der Nederlanden overdraagt, zoodat het een, te Arnhem gevestigd blijvend, Rijksmuseum wordt Teneinde te bevorderen, dat de leden, begunstigers en bestuur betrokken blij ven bij het werk en de verdere uitbrei ding van het Museum, is in de op den 19den April j.l. gehouden algemeene ledenvergadering met algemeene stem men besloten, de vereeniging om te zet ten in een „Vereeniging voor Volkskunde tot steun aan het Nederlandsch Open luchtmuseum”. NEDERLANDSCH CONGRES VOOR OPENBARE GEZOND’HEIDSREGELING „PUKKEL EN PUKKEL” het Rembrandt-theater geeft het van Jacques week naast succesvolle de amusante klucht punten wordt getweeën dienst i thpnrip aan nrartiilr KvtiHctii «n ur uitrui ir ddii ue prauwji\ ge- toetst en dat kan niet anders dan goed I werken. DUINBRANDJES Gistermiddag heeft een duinbrandje gewoed aan de Laan van Poot. Door per soneel van het bureau Archimedesstraat kon het zand worden gebluscht. Aan den waarlijk virtuoze wijze een aantal mu- Nieboerweg had eveneens een strook ziekinstrumenten. waarvan de welluiden- .4 i Jo 4 AMam aam „nnzlnoklirt «-ïaTiaaW op de waterleiding en met zand, kon het I Jaao M A A M A A 1 *A M Ja a4 a«b 4 van het bureau Duinstraat worden bluscht. De Steffans brachten Donderdag 1 Mei”des avonds om half acht I parodie op „Carmen”. j Het tableau daarbij een l aandeel in het verdere r-"" i dient eveneens een compliment. vnrmoldt hof nmoranimQ nern Dezer dagen is hier ter stede op 57- jarigen leeftijd overleden mr. P. M. Letterie, oud-resident van Buitenzorg. De begrafenis zal Maandag a.s. om 3 uur op de begraafplaats Zorgvlied in Amster dam geschieden.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 13