Roosevelt verklaart: convooieenng l I No. 17861. 1941. De distributie Succesvolle Duitsche aanvallen op van de Grieksche wateren en van Parade in Serajewo op den verjaardag den Führer van koffie-surrogaat thee I 8 l schepen de nederlaag Griekenland De gevolgen Zaterdag 26 April. I I A a A I I a A in in van De luchtaanvallen op Engeland Morgen van 8,58 uur n.m, tot 6,16 uur v,m. I l I Bon 18 met twee weken verlengd Megerle over cle verant woordelijkheid Churchill VERDUISTEREN Heden van 8,56 uur n,m, tot 6,18 uur v,m. 1 5 A A I A a A a A I A Patrouilledienst door de Amerikaansche vloot zal echter worden uitgebreid VOLKSKRACHT v.m.; Huurbeschermingsbesluit verschenen Zooals in het Vaderland, werd ook door de op vijandelijk gebied staande Duitsche troepen de verjaardag van den Führer gevierd, voor zoover de omstandigheden het toelieten. In Serajewo vond een parade voor den generaal plaats. Op de foto; pantsertroepen défileeren voor den generaal (PK. Sommerschuh-Scherl) Nader aan te wijzen bon geeft van 5 t.m. 25 Mei recht op 40 gram thee of 250 gram koffie-surrogaat S 5 5 8 S 5 3 l 5 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Newcastle bestookt a A Vijftigduizend ton scheepsruimte door Duitsche luchtmacht vernietigd Maan: 26 April onder 8.51 uur nam. 27 April op 7.04 uur v.m.; onder 9.52 uur nam. 28 April op 7.35 uur onder 10.51 uur nam. Nachtdienst dokters: Ziekenvervoer bij nacht: No. 773503 Zware politieke schokken in Londen De bevoegdheden van den rechter t k HAAGSCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: in slissen. iè Voor ’a-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p- kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ctX fr. p. post 10 ct Griekenland wil afwachten voordat men tot een diepgaande verandering zal be en de arbeidersleiders wijzen een deelne ming aan de regeering van de hand. Nu de nederlaag in Griekenland duidelijk is. neemt de critiek op de Australische re- geering toe. wisselen, de IS met 2 „1S" genum- ook nog ge- Maandag 28 V 5 l Grooter is het gevaar echter voor den chef van den generalen staf, generaal Dill. Eden, die met Dill samenwerkte, wordt minder aangevallen. Indien de buitenlandsche politieke toestand evenwel slechter wordt, indien bijv. Japan. Frank rijk of Spanje openlijk tot de vijanden van Engeland overgaan, zou dit, zoo meent de correspondent, de eenheid in Engeland weer herstellen. Na 25 Mei geldt het rantsoen voor vier weken Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. Q. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr„ There, siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct - Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct. meer. Amerika en Griekenland Op de persconferentie heeft president Roosevelt op een desbetreffende vraag medegedeeld, dat Griekenland onafhan kelijk van zijn militaire positie, op den steun van de Vereenigde Staten kon door de Duitsche troepen bjnnentrokken, blijven rekenen. Naar kabinetshervorming Naar United Press meldt, wenscht het Britsche parlement een uitgebreid oorlogs- debat, waarin niet slechts de tegenslagen op den Balkan, in de Middellandsche Zee en in Noord-Afrika nauwkeurig onder de loupe zullen worden genomen, maar ook alle andere phasen van den oorlog aan critiek zullen worden onderworpen. Ook interesseert de vraag, of de bewapenings- industrie thans zoo georganiseerd is. dat zij tegen alle, ook de kritiekste omstan digheden, is opgewassen. Men verwijt den minister van arbeid. Bevin. dat hij zich tot nu toe gekant heeft tegen alle maatregelen, die een werkzame door den staat geleide inzet van alle ar beidskrachten mogelijk maken. Vervol- De ontwikkeling in het Oostelijk bek ken van de Middellandsche Zee en vooral de nederlaag in Griekenland, hebben een politieke crisis in het Britsche Rijk ver wekt. De Londensche correspondent van „Svenska Dagbladet” acht het onwaar schijnlijk, dat er een tweede „Noorwe- gen-crisis” zal uitbreken, die een eind zal maken aan het ministerpresidentschap van Churchill, zooals een jaar geleden het geval was met Chamberlain. Wel spreekt hij van zware politieke schokken in Londen. Het vertrouwen in Churchill is over het algemeen niet ondermijnd Men neemt echter aan. dat andere politici het slachtoffer van deze crisis zullen worden. Eén van hen zal waarschijnlijk de Australische ministerpresident. Men zies, zijn. De positie van den opperbevel hebber in het Middenoosten, generaal Wa- vell, acht men in Londen nog niet aange tast. Het is echter opgevallen, dat lord Moyne het noodig geacht heeft, Wavel! in het Lagerhuis nadrukkelijk te verzeke ren van het vertrouwen der regeering gens verlangt men in het parlement op heldering over de kwestie of Eden werke lijk alles wat mogelijk is gedaan heeft om op den Balkan tot een front tegen de as-mogendheden te geraken. Men is van meening, dat een kabinets hervorming niet te vermijden zal zijn. De naam van Lloyd George duikt wederom op onder die. welke kans hebben om een ministersportefeuille te krijgen. Wel wordt in verband daarmede gezegd, dat men eerst de uiteindelijke beslissing in verwijderd was. Van tijd tot tijd is deze patrouilledienst in bepaalde streken uit gebreid en in andere ingekrompen. Er is echter steeds sprake geweest van patrouilleering en nooit van convooi- eeren, en ook de Amerikaansche pers heeft daarvan geen convooieeren kunnen maken. Er is dus. aldus Roosevelt, niets veranderd behalve dat de patrouille dienst iet of wat is uitgebreid en van tijd tot tijd op de zeven zeeën in omvang zal toenemen, omdat dit noodig is voor de bescherming van het Amerikaansche halfrond. Toen men hem vroeg naar het onder scheid tusschen patrouilledienst en con vooieeren, antwoordde Roosevelt, dat men met een convooi te doen heeft, wanneer een groep schepen begeleid wordt ter bescherming tegen aanvallen. Een patrouilleering is een verkenning, waarbij wordt vastgesteld, of zich ergens een oorlogsschip bevindt, dat wellicht in het Westelijk halfrond wil binnendringen om daar een aanval te ondernemen. Op de vraag, welke taak de patrouille heeft, wanneer zij de aan wezigheid van vreemde oorlogsschepen constateert, zeide de president, dat zij hem dan daarvan in kennis moet stel len. Roosevelt wenschte geen antwoord De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrek king tot de distributie van koffiesurro- gaat en thee. Zooals bekend, heeft de met „18” ge nummerde bon van de „Bonkaart Alge meen” gedurende het tijdvak van 17 Maart j.l. tot en met 27 April recht ge geven op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie, voor zoover voor radig, of 250 gram koffiesurrogaat. Er zij in dit verband aan herinnerd, dat uitsluitend koffiesurrogaat van de van Overheidswege voorgeschreven samen stelling, in de verpakking, welke het op schrift „Vergunning no.draagt, wordt gedistribueerd en andere soorten koffiesurrogaat zonder bon mogen wor den uitverkocht Critiek op de Australische regeering De zaken in Australië hebben een nog ernstiger aspect dan in Engeland zelf, meldt U.P. verder. De positie van den Australischen ministerpresident Menzies wordt als zeer zwak bestempeld. Waar schijnlijk zal hjj zeer spoedig via de Ver eenigde Staten naar Australië vliegen om zich daar persoonlijk te verantwoorden. Hij zal een verklaring moeten geven, waarom hij het noodzakelijk oordeelde om veel meer contingenten Australische dan Britsche troepen naar Griekenland te zenden. Volgens een bericht uit Londen ver luidt daar, meldt het D.N.B., dat Chur chill voornemens is vooi* Menzies een functie te Londen vrij te maken, indien deze in Australië wordt ten val gebracht. De moeilijkheden voor de Australische regeering nemen toe. zoo meldt Domei uit Sydney. De arbeiderspartij heeft de huidige regeeringsmeerderheid verbroken Naar het D.N.B. verneemt, hebben afdeelingen der Duitsche luchtmacht in den afgeloopen nacht havensteden aan de Britsche Oostkust aangevallen. Bui tengewoon krachtig was de aanval op de havenwerken en scheepswerven te Newcastle, waar opnieuw groote ver woestingen zijn aangericht. Britsche vliegtuigen boven Noord-Duitschland In den afgeloopen nacht zijn, naar bet D.N.B. verneemt, zwakke afdeelingen der Britsche luchtmacht boven het Noord-Duitsche kustgebied verschenen, waar zij brand- en brisantbommen lieten vallen. De bommen vielen voor het grootste deel op het open veld of in het water. Alleen in woonwijken werden enkele huizen, waaronder een genees kundige kliniek, beschadigd en verschei dene personen gewond. Er is geen schade van economischen of militairen aard aangericht. Een stelselmatige aan val werd den vijand door het krachtige afweervuur onmogelijk gemaakt. Koopvaarder tot zinken gebracht Naar het D.N.B. verneemt, heeft een Duitsch gevechtsvliegtuig gisteren ten Noordwesten van Ierland een Britsch koopvaardijschip van 10.000 ton door bommen vernield. Het schip geraakte in brand. A A S .-v a a A I A 1 A a A a A I A i 1 die hij behandelde, beweren de noodige vakkennis te bezitten. Het gevolg was, dat vele conclusies, die hij daaruit trok, en de theorieën, die hij opstelde, onge zond zijn. Vooral in het hoofdstuk over den slag aan de Somme heeft Churchill met getallen gegoocheld en zich een leek getoond. De werkelijke cijfers hebben zijn be weringen volkomen omver gegooid en zijn conclusies ongedaan gemaakt. Ook wat hij over den zeeslag bij Jutland heeft geschreven, is de onzin van een dilettant. Zijn voorstellen, wat men had moeten doen, vertoonden een oppervlak kigheid in maritieme kennis, welke ver bazing wekt bij een man, die eens den post bekleedde van eersten lord der admiraliteit. Thans moet Engeland werkelijk naar Winston Churchill luisteren. Op hem berust de volledige verantwoordelijkheid en het is zijn zaak, hoe hij zich voor het terneergeslagen Britsche volk recht vaardigt. Maar het is ook zijn zaak, hoe hij zijn heen-en-weer-rennen tusschen over- winningsgesnoef en wanhopige kreten om hulp aannemelijk wil maken jegens de Amerikaansche openbare meening. Met een dergelijken kreupel geslagen bondgenoot in zee te steken is een poli tiek, waarover zelfs Roosevelt nog wel eens zal moeten nadenken. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelde gisteren mede: „Ook op 24 April heeft de luchtmacht bij haar vastberaden aanvallen op sche- peh in de Grieksche wateren groote successen behaald. Door bomtreffers werden 13 koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van ongeveer 50.000 ton vernietigd en 17 koopvaar ders zwaar beschadigd. Bovendien werd een klein oorlogsschip tot zinken ge bracht; op een oorlogsbodem van ouder type werden bomtreffers geplaatst. Het aantal vliegtuigen, welke, op de Grieksche vliegvelden staande, werden vernietigd, is nog gestegen. Op ver schillende vliegvelden zijn gisteren totaal 55 vliegtuigen vernield'. Het vertrek der Engelschen uit Lamia De bevolking! van de Grieksche stad Lamia heeft, naar het D.N.B. verneemt, om zinlooze vernielingen door de vluch tende Engelsche troepen te verhinderen, zelfbeschermingsmaatregelen genomen. Toen de voorhoede van de Duitsche achtervolginstroepen in Lamia binnen rukten, diende zich een aantal inwoners bij den bevelvoerenden officier aan en meldde, dat zij de door de Britsche pioniers gelegde ladingen springstoffen bij spoorweginstallaties, bruggen en wegen hadden vernield. Op dezelfde wijze heeft de bevolking het aansteken van de Engelsche tankinstallaties en munitiedepots verhinderd. De eerste Duitsche verkenningstroepen werden door de bevolking naar deze depots ge bracht, die onmiddellijk onder bewa king werden gesteld. Bij den intocht van de Duitsche troe pen deden zich begroetingstooneelen voor, welke op indrukwekkende wijze de ware stemming van het Grieksche volk weergaven. Mannen, vrouwen en kinderen stonden in de straten, waar- Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Z.g. StadspatiëntenNo. 49 In zijn laatste persconferentie heeft president Roosevelt uitvoerig gesproken over de werkzaamheden der Amerikaan sche vloot op den Atlantischen Oceaan en in het bijzonder over het convooi- vraagstuk. Hij verklaarde opnieuw na drukkelijk, dat de regeering niet voor nemens is Amerikaansche convooien samen te stellen, meldt het D.N.B. uit Washington. Men moet zich, aldus zeide hij, aan de feiten houden en elke specu latie vermijden. Hij zeide het te betreu ren, dat de meeste artikelen van de Amerikaansche pers moest desavouee- ren, maar het convooistelsel maakt geen deel van zijn politiek uit. Toen in September 1939 de vraag der bescherming van het Westelijk halfrond rees, is aan beide zijden van het vaste land een patrouilledienst door de Ameri kaansche vloot ingesteld, die zich uit strekte over een gebied, dat op vele punten tot 1000 zeemijl van de kust Onder het opschrift „Verantwoorde lijk voor de nederlagen” bespreekt de diplomatieke medewerker van de „Ber liner Börsenztg.”. Dr. Karl Megerle, de verantwoordelijkheid van Churchill. De houding van Churchill, zoo schrijft hij, tegenover den storm van vragen om inlichtingen over de verantwoorde lijkheid voor de Zuidslavisch-Griek- sche nederlagen en wat daarmede samenhangt, herinnert levendig aan zijn houding na het mislukte avontuur in Noorwegen. Toen probeerde hij de schuld deels te schuiven op „technische deskundigen” deels op zijn ambtgenoo- ten en liet hij doorschemeren: wanneer men slechts naar hem had geluisterd, zou alles heel anders en beter verloopen zijn. Wanneer ook thans, vooral bij de deskundigen, de vraag naar de militaire en politieke verantwoordelijkheid ont staat, dan zal het Engelsche officier- corps, dat reeds in den wereldoorlog gelegenheid had het strategische genie van Churchill af te meten naar zijn fiasco's, zich de vernietigende critiek herinneren, welke na den wereldoorlog door een aantal hooge Engelsche offi cieren, onder wie de generaals sir W. D. Bird, Sir Frederic Maurice, Sir Ch. Oman en admiraal sir Reginald Bacon, aan de hand eener weerlegging van de militaire wijsheden, welke Chur chill in zijn boek „Dé Wereldcrisis" had verkondigd, geoefend is. Daarin wordt o.a. gezegd: Toen de heer Win ston Churchill in zijn boek die bladzij den over de belangrijke vraagstukken van den wereldoorlog schreef, kon hij moeilijk bij verschillende onderwerpen, April tot en met Zondag 11 Mei a.s. recht op het koopen van 50 gram thee ot 125 gram koffie, voor zoover voor radig, of 250 gram koffiesurrogaat Zooals destijds werd bekend gemaakt, wordt in den vervolge de duur der distributieperioden gesteld op vier in plnats van zes weken. Het rantsoen zal 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat per periode van vier weken bedragen. Teneinde de vraag naar koffiesurrogaat geleidelijker te verdeelen, is besloten de nieuwe distributieperiode niet op Maan dag 28 April a.s., doch een week later, d.i. dus op Maandag 5 Mei a.s. te doen aanvangen. Waar het echter niet In de bedoeling ligt de distributieperiode als zoodanig naar een lateren datum te ver schuiven, doch uitsluitend den aanvangs datum daarvan, zal de eerstvolgende op 5 Mei aanvangende periode bij uitzonde ring drie in plaats van vier weken duren. Voor het tijdvak van Maandag 5 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. zal derhalve een nader aan te wijzen bon van de „Bonkaart Algemeen" recht geven op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat In verband met het bovenstaande die nen de detaillisten de in ontvangst ge nomen bonnen 18 in plaats van geduren- de het tijdvak van 28 April tot en met 2 Mei in te leveren in het tijdvak van 5 Mei tot en met 9 Mei a.s. De bonnen, welke zij nè 5 Mei van hun klanten ont vangen dienen na afloop van de volgende distributieperiode, dat is dus in het tijd vak van 26 tot en met 30 Mei te worden ingeleverd. De inscheping van Britsche troepen Naar het D.N.B. verneemt, vluchten de resten van het Britsche expeditie- leger onder de Duitsche aanvallen in derhaast naar de havens van Zuid-Grie- kenland. In talrijke kleine groepen banen zij zich een doortocht naar de kust. Zij trachten vóór de Duitsche strijdkrachten de reddende schepen te bereiken. Bijeenkomst van het Griek sche kabinet Uit Candia meldt S P T.Officieel wordt medegedeeld, dat het Grieksche kabinet, dat zich „ergens op Kreta" be vindt, gisteren zijn eerste kabinetszitting gehouden heeft. Volgens een op Kreta uitgegeven communiqué zouden geen be langrijke beslissingen genomen zijn. Na de ramp, welke de stad Rotter dam zoo hevig getroffen heeft, hebben de Rotterdammers blijk gegeven van de groote geestelijke kracht, die in ons volk aanwezig is. Zij zijn niet wanhopig bij de puinhoopen gaan neerzitten, de handen in den schoot, maar hebben als het ware onmiddellijk blijk gegeven van een buitengewoon initiatief. Nog op den dag van de capitulatie kwamen bij mr. van der Mandele, destijds president van de Rotterdamsche Bankvereeniging, uit de meest uiteenloopende kringen van het Rotterdamsche zaken- en bedrijfs leven menschen om zijn medewerking te vragen, in den vorm van credieten enz., aangezien zij dadelijk met den wederopbouw wilden beginnen. Zulk een energie, zulk een parate levenskracht, dwingt eerbied af, een eer bied die ook doorklonk in de beschouwin gen, welke onlangs wij gaven er een uit voerig verslag van over den wederop bouw van Rotterdam werden gehouden door dr. Völckers, den gemachtigde van den Rijkscommissaris voor die stad, waar bij hij van het bovenstaande met duide lijke waardeering melding maakte. Hij prees ook de energie, waarmee de puin ruiming dadelijk werd ter hand genomen. Reeds op 13 Mei brachten dagbladen den oproep om vrachtwagens voor dit werk beschikbaar te stellen. Op 20 Mei kwam het bericht, dat ir. Witteveen, de direc teur van Gemeentewerken te Rotterdam, was belast niet het ontwerpen van een plan voor den wederopbouw der stad. Sneller, aldus dr Völckers, kon men de zaak niet aanpakken; zoowel het Gemeen tebestuur als de particulieren hebben een ongekende voortvarendheid getoond. Het groote en grootsche plan voor den wederopbouw is intusschen uitgewerkt en de uitvoering zooveel mogelijk voorbereid; ondanks de groote moeilijkheden met de materiaalvoorziening is een begin gemaakt met de uitvoering zoowel voor zaken en bedrijfsgebouwen als voor den zoo om vangrijken woningbouw werden de eerste palen met eenige plechtigheid geslagen. Nadat reeds tevoren honderden noodwin- kels, met bekwamen spoed op verschil lende plaatsen opgericht, in de dadelijke behoefte hebben voorzien, is nu de hand geslagen aan de definitieve herrijzing van de stadskern, naar een breed opgezet plan dat is berekend op herstel en toeneming van den bloei van Rotterdam als haven en daarmee van zijn beteekenis en omvanc als stad. 1 Wij behoeven hierop, na hetgeen er reeds over is meegedeeld, niet uitvoerig in te gaan, doch het dunkt ons goed in dezen tijd het Rotterdamsche voorbeeld van niet te dooven energie nog eens naar voren te brengen. Daaruit toch valt voor ons volk moed te putten. Want waj daar in Rotterdam zoo snel en zoo krachtig aan den dag is getreden, is een voorbeeld van Nederlandsche volkskracht. Het is diezelf de kracht, die onze voervaderen door de eeuwen het lage land heeft doen verdedi gen tegen het geweld van de zee en het op die zee heeft doen veroveren, zooals dit nog steeds voortgaat; dezelfde kracht, die ons volk de wijde zeeën deed bevaren en het een groote rol in den wereldhandel gaf; dezelfde kracht, die 't in het verleden uitgestrekte koloniën deed verwerven en ontwikkelen; dezelfde kracht, die ons volk dreef om aan den bodem van het eigen land zooveel mogelijk te ontleenen voor het levensonderhoud en voor den handel. Er is In den loop van eeuwen, van jaren en van maanden veel veranderd in de we reld, ook voor Neaerland. Maar het Ne derlandsche volk heeft zijn eigen aard en zijn eigen kracht behouden. Wat ons over Rotterdam werd verteld, bevestigt dit. Het toont wederom de groote waarde van de energieke en ondernemende persoonlijk heid voor de gemeenschap, van de geest en daadkracht van een volk voor zijn land. De waarde ook van den stoeren, noes ten arbeidszin, want deze moet met den ondernemingsgeest gepaard gaan, wil men goede vruchten oogsten. Er moet harmo nie zijn tusschen deze beide. Wat ook de toekomst voor ons moge hebben wegge legd, twee eigenschappen vooral zullen het Nederlandsche volk moeten behouden op een eervolle plaats in de wereldde durf om groote dingen met ruimen blik en sterke hand aan te pakken en door te zetten, en <je wil om over de geheele linie aan arbeid te geven wat een volk geven kén. Ook de nuttige arbeid, voorèl die arbeid, is een zegen voor de persoonlijk heid èn voor de gemeenschap, die door hem wordt gediend, en een hoeksteen van het machtige gebouw der volkskracht, dat onze toeverlaat is voor het heden en onze hoop voor de toekomst. In het heden verschenen Verordeningen» blad is o.m opgenomen het huurbescher mingsbesluit, dat de bedoeling heeft het reeds geldende huurprijsbesluit effectief te maken Het huurbeschermingsbesluit beschermt den huurder tegen eventueele excessen van den verhuurder. Zoo zal bijvoorbeeld niet tot woningontruiming kunnen worden overgegaan, dan nadat de rechter, na beide partijen te hebben gehoord en naar billijk heid oordeelend, daartoe toestemming heeft verleend. Het besluit beschermt den onwilligen of nalatigen huurder niet en evenmin den huurder, die den verhuurder overlast aan doet. Aan den rechter zijn in alle huurkwea. ties uitgebreide bevoegdheden gegeven. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden over de werking van dit besluit. en wierpen de Duitsche soldaten bloe men en sigaretten toe. Herhaaldelijk weerklonk uit de menigte: „Kato i Agglia” (weg met Engeland). Luehtoorlog op den Balkan Voor den Britschen radio-omroep heeft Oliver Stewart gesproken over den luchtoorlog op den Balkan. Hij sprak de meening uit, dat er niet meer vlieg tuigen naar Griekenland zijn gezonden, omdat de sterkte der luchtvloot in Enge land en Griekenland gehandhaafd moest blijven. In Oost-Afrika heeft de Zuid-Afrikaansche luchtmacht de troe pen prachtig gesteund. Het is te betreuren, aldus Stewart, dat men in Noord-Afrika en Grieken land zooveel luchtbases heeft verloren. Men kan zelfs zeggen, dat de strijd ten deele om die steunpunten is gevoerd en dat degene, die de bases heeft ver overd, een groot voordeel heeft behaald. Aangezien het in den handel brengen van het officieele koffiesurrogaat meer tijd in beslag neemt, dan aanvankelijk werd verwacht, wordt, teneinde het pu bliek in staat te stellen ook de eventueel nog niet ingeleverde bonnen bij de détaillisten tegen de daarop verkrijgbaar gestelde rantsoenen in te geldigheidsduur van bon weken verlengd. De met merde bon geeft derhalve durende het tijdvak van

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1