ZOET ROGGEBROOD F VRO WENHÖEK’ïÊI Overtollig 7 maagzuur I Dopspoeder von Dr.O.DUBOIS directe werking BIOSCOPEN FINANCIEEL RADIONIEUWS De Avondschool 0 ONE HOUR 0 CLEANING SERVICE pag. 2 dan GEMEENTERAAD co. BADIO-PROGRAMMA De vijf defecte zinnen van Doctor Plaizer Lil Dagover Het aquariam Waarom? GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG r- ROTTERDAM TELEF. 333291 TELEF. 38427 HAAGSCHE COURANT Zaterdag 26 April 1941 2e bl. Oofe ’t krmdenhoekje mag niet ontbreken Waarom? 1 7.— N.V. HAAGSCHE BUURTSPOORWEGEN Mij. 67 Sleutel op de les van J.l. Donderdag. 3 Dr. PLUIZER. N.V HLRMES t CO I IMP, t EXP Mil. DEN HA AG Voorgesteld dividend In de vergadering van (Foto: Ufa^Weisse) Orfq.vwrpok.rt25, bij ApoHi-onDroo- volgt goed, MACHINEFABRIEK GEBRS. STORK En nu het nieuwe werk voor van avond. 10 procent commissarissen der machinefabriek Gebrs. Stork Co. N.V. werd besloten, aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen een dividend uit te keeren van 10 pCt. (vorig jaar 7 pCt.) op de prefe rente aandeelen en 14 pCt. (vorig jaar 8 pCt.) op de gewone aandeelen. types, „naar het leven te kunnen teeke- nen” In een volksbuurt gaat wonen als arro en eenvoudig dichter. Hier maakt hij ken nis met Nanette. Zij wordt op hem ver liefd, doch de pseudo-dichter ziet in haar aanvankelijk maar een studie-object. Doch dan komt het tot een uitbarsting en Nanette hoort de waarheid over den dich ter. Zij zint op wraak, maar enfin hoe de verwikkelingen eindigen is de Clou van de film, die een zoo groot succes voor Jenny Jugo is. Mantali vanaf Regenjassen Chemisch reinigen motschadel Dit bevatte een hoeveelheid water lang 1 meter, breed 50 c.m. en hoog 50 c.m., oftewel 10 x 5 x 5 liters 250 liters. Het water, dat nog in de bodemlaag dringt, laat ik gemakshalve buiten beschou wing. Ik kwam dus, de bak etc. zelf meegerekend, tot een totaal gewicht van op z’n minst 285 k.g. En dus kon ik mijn vrij wankele tafeltje voor dit doel onmogelijk gebruiken. APOLLO. Met Albert Schoenhals en Ca milla Horn in de hoofdrollen, draait deze week in Apollo-theater de boeiende film „De roman van een dokter”. Een jonge dokter neemt de schuld op zich voor zijn vrouw, die haar minnaar doodt. Na zeven jaren in de gevangenis gezeten te heb ben komt hij als een eenzame terug in het leven. Hij tracht vergetelheid te vinden in reizen, ontmoet een weduwe, wier zoontje hij van een zware ziekte geneest. Maar zijn leven lijkt gebroken, want hij mag geen practijk uitoefenen. Doch tenslotte keert zich alles, na een boeiende geschiedenis, ten goede. Actueel nieuws uit binnen- en buitenland gaat aan de film vooraf. Maandag 28 April. Hilversum I 415,5 m. 6.50 uur v.m. Ochtendgymnastiek. Gram.muz. 7.45 Gymnastiek. 8.— BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz.-Prot, Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gram.muz. 10.Gerard Lebons’ orkest (10.2010.40 Declamatie). 11.15 Viool en piano. 12.uur nam. De Ramblers. 12.30 Gram. muz. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws ber. 1.De Romancers. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Melodisten en Rococo-octet. 3.45 Gram.muz. 4.30 Muzikale causerie m. illustratie aan de piano. 5.Gram.muz. 5.15 BNO: Nieuwsber. 5.30 Gram.muziek. 5.45 Orgelspel. 6.15 Boekbespreking. 6.30 Omroeporkest (7.tot 7.15 BNO: Econo- sche vragen). 7.45 Gram.muz. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 „Die Westdeutsche Kam- mermusikvereinigung”. 9.45 BNO: Eng. ber. 10.BNO: Nieuwsber. Hilversum II 301,5 m. 6.50 uur v.m. Gymnastiek. 7.Gram. muz. 7.45 Gymnastiek. 8.BNO: Nieuws ber. 8.15 Gram.muz. 10.Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting) 10.20 Pianovoordracht. 11.Declamatie. 11.20 Gram.muz. 12.Ber. 12.15 Omroeporkest (12.451. BNO: Nieuwsber.) 1.30 Orgelspel. 2.De Haarlemsche Orkestvereeniging 3.30 Huis houdelijke vraagbaak 3.45 Gram.muz. 4.30 Voor de jeugd. 5.Vertelling (voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 BNO: Nieuwsber. 5.30 Ensemble Tonny Roxini met piano-intermezzi (6.tot 6.15 Gesprekken met luisteraars, voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité). 6.45 „De organisatie der gilden”, vraaggesprek 7.BNO: Friesch praatje. 7.15 Zang en piano. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gram.muz. 8.30 Omroep orkest. 9.30 Voor de ouders. 9.45 Repor tage. 10.BNO: Nieuwsber. Dividend 5 pCt In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Haagsche Buurt spoorwegen werden de balans en de ver lies- en winstrekening met algemeene stemmen goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 5 PASSAGE: „Frau im Strom” is een boeiende avonturenfilm, welker prolonga tie om velerlei redenen toegejuicht kan worden. Zij biedt spanning, gezonde sen satie en een bekoorlijken liefdesroman. „Frau im Strom” is een jonge mooie vrouw die door een jongen man, deelge noot van een viertal compagnons en vrien den, uit den Donau wordt gered van den verdrinkingsdood. Men leert van haar, dat zij Hannerl heet, doch overigens blijft zij een onbekende voor de mannen, die zij meesleurt in een reeks avonturen met mis dadige (elementen. Het slot brengt een verrassende oplossing en een gelukkig paar Attila Hörbiger en Hertha Feiler spelen knap en met vaart de hoofdrollen. Het voorprogramma is van uitstekend gehalte, actueel en belangwekkend REMBRANDT: Een populaire film als de „Jantjes” doet het altijd wel; zij is van het luchtige revue-genre, dat het. groote publiek graag mag. Jolige en sentimen- teele liedjes hoe verdienstelijk is het optreden van onzen grooten chansonniei wijlen Louis Davids zoo nu en dan een tikje ernst, veel humor en een behoor lijke dosis dramatiek, gesponnen om een liefdes-intrigue, ziedaar de ingrediënten, waarmee tal van onze bekendste sterren een amusante en onderhoudende film hebben tot stand gebracht In het voor programma voert het tooneelgezelschap Jacques v. Bijlevelt de kostèlijke klucht „Pukkel en Pukkel” op. REX: In de filmcomedie „Da Stimmt was nicht” klopt er iets niet met het huwelijk van een jonge dame, die getrouwd is met 'n baron, maar die later blijkt een bedrie ger te zijn. De gewaande edelman ver dwijnt van het tooneel na zijn schoon vader een flinke duit te hebben ontfut seld en de ware baron verschijnt, aan vankelijk onder een vermomming, ten too- neele en deze maakt het jonge vrouwtje tenslotte tot de zijne. Het is een film vol malle misverstanden en humoristisch ge speelde scènes, waarin bekende krachten als Ralph A. Roberts, Victor de Kowa en Adèle Sandrock de lachers op hun hand weten te krijgen. N.V. Bank voor Nedorlandsohe Gemeenten In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten zijn het jaarverslag over 1940, alsmede de balans en de winst en verliesrekening overeenkomstig de voorstellen van commissarissen vastge steld en het dividend bepaald op 5 pCt. Tot commissaris werd herbenoemd de heer B. van Haersma Buma. terwijl in de vacature C. Pais de heer A. E. Hannema. burgemeester van Harlingen, werd be noemd. De directeur, de heer P. J. de Kanter, deelde mede, dat hij zich met het oog op zijn leeftijd verplicht ziet zijn functie neer te leggen, wanneer zijn op volger deze zal kunnen overnemen. CINEAC: De hoofdschotel van het pro gramma van deze week vormt het eerste deel van een zeer interessante expeditie- film over Indo-China, getiteld „Door de oerwouden van Indo-China”. Wij volgen de expeditie door de bijkans ondoordring bare oerwouden, waar vele avonturen wor den beleefd met dieren en halfwilde volks stammen. Een film, welke de moeite waard is om te gaan zien Verder is er een uitgebreide reportage van de fronten In den Balkan en in Noord-Afrika, het laatste nieuws uit Nederland en een aar dige muziekfilm waarin de rollen door poppen worden „gespeeld”. Dan Haag- L. Maarda». 1 68b. lat. 336610-395800 Amatardam Haarlam lalden Hilversum - Bavarwifk In een kleine oude stad woonde de familie Kruis, bestaande uit vader, moeder en twee dochters. De heer Kruis dreef een zaak in galanterieën, daarbij ijverig geholpen door zijn beide voortvarende dochters. Voor aan de straat had je de ouderwetse, hoge winkel en daarachter lag de winkelkamer, waar mevrouw Kruis gezellig troonde aan een uiteinde van de tafel, omringd door het theegerei, de stopmand en Jopie, de oude en verre van waakzame setter. Donker was het in de winkelkamer, zoals in de meeste winkelkamers, maar de Kruisjes merkten dat niet eens meer: overdag hadden mevrouw achter en meneer en de dochters vóór druk hun werk en 's avonds, nadat de gordijnen waren gesloten en de gaslamp gezellig begon te suizen, was diezelfde kille en donkere winkelka mer wat gezellig. Meneer Kruis zelf ging dan eerst de kas controleren en daarna de boeken in orde brengen en tenslotte schikte men zich rondom de tafel en kwamen de kaarten te voor schijn, want' de Kruisjes waren dolle liefhebbers van whist. En dan, als het carillon van de toren op de markt het wijsje van half 11 liet horen, werd nog een kop koffie gedronken en daarna ging men voldaan en te vreden naar bed. Eens op een avond echter gebeurde er iets vreemds. De klok van tienen was net koud, toen plotseling het licht uitging, midden in een spannend spelletje. Algemene verbazing! Men wachtte enkele minuten, een kwartier, maar het licht keerde niet terug, alhoewel de heer Kruis wel tien maal met een brandende lucifer een poging ondernam. Wat nu? „Wij gaan naar bed”, be sloot de heer des huizes. „Het gas suist niet meer. Morgen is er weer een dag”. Zo gezegd, zo gedaan. En nog voor half elf lag men onder de wol. Plotseling echter, nadat hij een ogen blik diep had nagedacht, vloog de heer des huizes overeind en snelde naar beneden, naar de nog steeds In het donker gedompelde winkelkamer. Waarom? THALIA: „De groote leugen” met Hilde Krahl. Anna Hoster (Hilde Krahl), die, h^wel- zij slechts een verhouding heeft gehad met den natuuronderzoeker Thomas Clausen tijdens zijn expedities in China, begeeft zich na zijn spoorlooze verdwij ning, met haar kind naar zijn ouders en stelt zich daar als zijn wettige echtgenoote voor. Zij wordt met vreugde ontvangen doch als na eenigen tijd de verloren ge waande terugkomt, dreigt alles in het hon derd te loopen. Echter, oude liefde roest niet en zoo komt deze boeiende geschiedenis toch nog tot een gelukkig einde. Voor deze uitstekende hoofdfilm wordt nog een zeer gevarieerd voorprogramma vertoond WESTEND. Een knap geregisseerde en prachtig gefotografeerde film gaat deze week in het Westend-theater n.l. Lajla, die zich afspeelt in het meest Noorde lijk gedeelte van Noorwegen. Zij schetst de zeden en gewoonten van een bepaald volk de Lappen, die met hun onafzien bare kudden rendieren door het land trekken. Het verhaal is heel eenvoudig. We hebben hier reeds eerder over ge schreven. De verschillende beelden, zoo- als bv. de eindelooze sneeuwvlakten, van meren en watervallen, zal men niet i licht vergeten. Het voorprogramma brengt behalve het nieuws twee interes sante films, n.l. Ski Sonntag der Kanonen en Tempels van Indië. CAPITOL. Deze week vertoont vorenge noemd theater de City-film „Brigadier Schwencke”. Een rolprent met een inte ressant scenario en geheimzinnige span ning, welke een ieder van begin tot eind zal boeien. Op voortreffelijke wijze ver vult Gustav Fröhlich de rol van briga dier Schwencke, bijgestaan door Sybille Schmitz, Harald Paulsen, Marianne Hoppe en vele anderën. De journaals van Profil- ti en Ufa verzorgen het binnen- en bui- tenlandsch nieuws. Het programma wordt verder nog ver rijkt met het optreden van den bekenden clown „Fantasio”, die met zijn uitste kend verzorgd repertoire veel vroolijkheid in de zaal brengt Een hartelijk applaus gaf blijk van zijn succes; STUDIO vertoont deze week de film „Zestien jaar”, waarin Lil Dagover, Ge raldine Katt en Sabine Peters de hoofd rollen vertolken. Het oude, en eeuwig blijvende conflict tusschen een moeder, die jaren na den dood van haar eersten echtgenoot, voor de tweede maal in het huwelijk wil treden en haar kinderen, die een indringer in den familiekring, die de plaats van hun vader zal innemen, niet wenschen te erkennen en bovendien de liefde van hun moeder vreezen te ver liezen, vormt het gegeven van deze rol prent. welke met een opmerkelijk fijnzin nige psychologische kennis is opgezet. Voortreffelijke opnamen en het uitmun tende spel van Lil Dagover houden den toeschouwer tot de uiteindelijke verzoe ning toe gespannen. Vóór de pauze wordt een gevarieerd voorprogramma vertoond. 1. De uitdrukking is .gepaard gaan met met". „gepaard gaan zonder” klopt niet. 2. „Voor honderd jaren geleden” is van het goede te veel. Of: voor honderd jaren, of: honderd jaren geleden. „Ik gaat" moet zijn „ik ga". 4. „24" graden vorst onder nul” is overdreven. We zeggen of: 24" graden vorst of: 24” graden onder nul. 5. „Met z’n arm in de Ongevallen wet lopen”. Een komische uitdrukking, waar taalkundig nogal het een en ander op valt aan te mer ken, hoewel toch ieder begrijpt, wat er mee bedoeld wordt n.l. dit: de betreffende timmerman heeft letsel aan zijn arm beko men tengevolge van een be drijfsongeval, kan daardoor niet werken, maar geniet een uitkering, zoals die door de Ongevallenwet is geregeld. SEINPOST. De drie Codonas stelt het leven voor van 3 beroemde variété- artisten (trapeze-werkers). In ’t begin hebben ze met veel tegenspoed te kam pen, maar als ze na veel volharding een nieuw nummer, de driedubbele salto, hebben ingestudeerd, maken ze veel op gang en de contracten stroomen hun toe. Evenwel ook hun ondergang blijft niet uit, die met den dood van twee hunner eindigt. De hoofdrollen in deze boeiende film worden vertolkt door René Deltgen. Annelies Reinhold en Lena Normann. Vooraf gaat het gebruikelijke nieuws en een cultuur film over vischvangst op een eiland der Stille Zuidzee. ODEON. De van opzet en compositie zoo merkwaardige, ongemeen boeiende en zooveel schoonheid onthullende film „Michelangelo" der Zwitsersche Pandora Film Maatschappij te Zurich, is geprolon geerd Het talent van den regisseur. Curt Oertel, brengt ons opnieuw terug naar het Florence en Rome van omstreeks 1450 1550 en toont ons op origineele wijze het leven en werken van het groote genie Michelangelo in het kader van de veelbe wogen geschiedenis van zijn tijd; maar bovenal krijgen wij de meesterwerken van den onsterfelijken kunstenaar te zien op een wijze, die de verrassende schoonhe den ervan accentueert. Na hetgeen wij over deze buitengewone film reeds hebben geschreven, kunnen wij thans volstaan met een nadrukkelijke opwekking om haar te gaan zien. AMICITIA. Gelachen is er om Heinz Rühmann in de film „Hoera, ik ben Papa”. Onbedaarlijk zelfs, maar toch heeft de film een dieperen ondertoon, terwijl er dikwijls gelegenheid was voor fijn spel, vooral tusschen Heinz en de kleine Wal ter Schuller. Losbol en Lebemann van formaat, vindt hij deze kleine peuter, na een dollen nacht, bij zich thuis. Heinz trekt er op uit op zoek naar de moeder, en gaat het leven ernstiger inzien. Vooraf het Ufa-nieuiys en een kunst- filmpje „Scheppende handen”. ASTA. Theo Lingen is de regisseur van deze aardige film en hij heeft zijn werk zoo goed gedaan, dat 't een allergenoeg lijkst en onderhoudend geheel geworden is. Alles is met veel goeden luim opge diend. Daarvoor zorgt hij in de eerste plaats zelf. Want Theo Lingen is in „Theo op het huwelijkspad” behalve regisseur ook vertolker van een der hoofdrollen. Dat wil dus zeggen, dat er weer ruimschoots gelachen kan worden om zijn grappige manier van doen en om zijn dwaze gezegden, al draagt ook het spel van de overige medespelenden veel bij tot het verkrijgen van een vlot en amusant geheel. Hilde Krahl als de zakelijke binnenhuis-architecte, Gusti Huber als de revue-girl, die meent, dat een meisje altijd drie aanbidders tot haar beschikking moet hebben, Gustav Fröh lich en Paul Henckels, zij zorgen er voor dat de toeschouwer zich goed amuseert met deze vroolijke geschiedenis. smaak geeft aan de gerechten. De plant jes hebben gaarne een warm plaatsje en vragen slechts weinig water, ze kunnen in het voorjaar gescheurd' worden. Biedook heeft veel water noodig en wordt op afstanden van 12 c.m. geplant. Naarmate men meer van het look snijdt, groeit het beter Bieslook kan In plaats van uien aan soep, sla e gerechten toe gevoegd worden en wordt fijn gehakt voor het gebruik Basllikum is sterk aromatisch en wekt den eetlust op Men kan de blaadjes aan verschillende gerechten ^™°*gen ter vervanging van peP^ 8°??’ sla en saus wordt het gebruikt. De plantjei hebben veel zon noodig; het zaad kan het best in bakjes met glas bedekt tot ontwikkeling komen, waarna het eerst einoe Mei wordt uitgezet, wanneer men geen nachtvorsten meer te vreezen heeft Boonenkruld hebben wij noodig bij de bereiding van groote boonen, doch ook aan aardappelsoep, aan groenten en goulasch geeft het een aparten smaak. Boragic wordt toegevoegd aan slaatjes. De planter krijgen bijzonder mooie blauwe bloemen, welke zeer gezocht zijn bij he. bijenvolkje DU is een der fijnste kruiden, welke den smaak van sla, sommige groenten en sausjes zeer verhoogt. Bij het uitleggen van augurken is dil onmisbaar, Zomers gebruikt men de blaadjes en in den herfst wordt het zaad verzameld, dat eenigsiAM naar kummel smaakt. Het tantetijn kent van die taken Alt luiert, die lot kunnen raken „Zoo nat alt een tpont F’. De japon komt bij one Om weer vlekvrij en... reukloot te maken. detective-film. vrij vervaardigd naar den gelijknamigen roman van Edgar Wallace. Theo Lingen is hierin als speurder een creatie die hem buitengewoon goed ligt. Georg Alexander speelt den dubbelganger met veel flair en zeer grappig in zijn ver ontwaardiging, Camilla Hbrn dan is het meisje, waarom het in dit verhaal gaat, elegant, vlot en kernachtig Een film, die de moeite waard is. Het voorprogramma bevat o.a. een sil- houet-film, met Mozarts muziek, een cul- tuur-film, over Budapest, „Muziekklanken in Nederland” en een propagandafilmpje van de brandweer’ ..Alarm!”. Stichting) 12.15 Bach-cantate (opn.) 12 45 BNO: Nieuwsber. 1.Musiquette 2.Fragmenten uit de opera „Die Meis tersinger von Nürnberg” (opn.). 4.— Ned.-Herv Kerkdienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting), 5.30 Sportuit slagen. 5.35 Montmartre-progr. 6.15 Pia- no-voordracht. 6.45 Sport van den dag 7.— Tooneel 7.25 Schrammelkwartet. 7.45 Sportwetenswaardigheden 8.— BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram muz. 8.30 Omroep orkest, dames- en mannenkoor. 9.30 Too neel. 9.45 Gram.muz. 10.BNO: Nieuws berichten. AANVULLINGSAGENDA voor de vergadering van den Gemeente raad op Maandag a.s., te half 2. Benoeming vaneen lid in het college van curatoren de gemeentelijke lycea. Beraadslaging over 16. Goedkeuring van de machtiging, door B. en W. verleend aan den direc teur van den Gemeentelijken Reinigings dienst, tot uitbreiding van de gascom- pressorinstallatie bij dezen dienst 17. Inrichting van een brandweer kazerne in het politiebrandweergebouw aan de Duinstraat 18. Sluiten van een overeenkomst met de stichting „Algemeen Protestantsche Gynaecologisch en Verloskundige ^Kli nieken in Nederland en Koloniën in zake verpleging van gemeentelijke pa tiënten in „De Oranje-kliniek”. 19. Aankoop van het perceel Korten- bosch nos. 31/31A/33. 20. Verhuring van het landhuis „Wil- friede” aan J. J. de Vos. 21. Vervanging van zelfstandige kwee- kelingen door onderwijzers en vervallen verklaring van art. 3 van de „Regelen omtrent de toelating van kweekelingen in scholen voor gewoon lager onderwijs der gemeente ’s-Gravenhage" (prae-advies op motie-Spiesz c.s. en op het betreffen de adres. 22. Uitbreiding leerplan van de s-Gra- venhaagsche vakschool voor meisjes en van de huishoudschool der vereeniging „Licht Liefde. Leven” met het vak li chamelijke oefening (prae-advies op de betreffende adressen. 23. Wijziging van de gemeentebegroo- ting voor 1940 (verzamelposten). 24. Verhooging van de bijdrage der gemeente in de kosten van den kazerne- leerkrachten en buitenge- N.V. DE STEDELIJKE HYPOTHEEK* BANK In ae alhier gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V De Stedelijke Hypotheekbank werd de overleden voorzitter, de heer mr, dr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke door den voorzitter mr. N. C. M. A. van der Dries, en door de directie herdacht. De heeren mr. N C. M. A van den Dries, F M. L baron van Geen, J. C. J. Knegt en mr J van der Kooy, commissarissen aan de beurt van aftreding, werden her- kozen Ten aanzien van het bedrijf deeH de directie o.a. mede: De bijzondere omstan digheden lieten niet na van invloed te zijn op de uitkomsten van ons bedrijf. In afwachting, dat ook wij onze medewerking zouden kunnen verleenen bij den weder- opbouw van Rotterdam en elders hypothe ken zouden kunnen sluiten, belegden wij een deel onzer kasmiddelen in Staatsobli- gatiën. Door de oorlogshandelingen in Mei 1940, werden eenige onderpanden van onze leeningen en eenige ingekochte on derpanden door schade getroffen. Door ons wordt 10 pCt. van de hoofdsommen der leeningen, waarvan de onderpanden geheel zijn verwoest en waarop sindsdien geen rente en aflossing meer is ontvangen en wel 10.096 aan de bedrijfsreserve ont trokken en overgebracht naar een nieuw te creeeren reserve voor oorlogsmolest. «ïo «?lheekrente verviel in 1940 483 648.94; de rente-achterstand bedroeg in ullbren«en van het verslag 10.325,53, Aan hypothecaire leeningen stonden er op 31 December 1940 uit 387, tot een bedrag van 10 034.700. Gesloten werdon 12 leeningen tot een bedrag van 154.475, geheel afgelost 38 leeningen tot een bedrag van 836 127, terwijl aan ge deeltelijke aflossingen periodiek en vervroegd 208.121,46 werd ontvangen. Het op 31 December 1939 uitstaande be drag aan pandbrieven ad 11.453.300 ver minderde in den loop van 1940 door uit- loting. intrekking en inkoop tot ƒ11.013.850 De rente-marge verminderde van 0,8388 pCt op 31 December 1939 tot 0,8013 pCt. op 31 December 1940 Het saldo der be drijfsresultaten bedroeg ƒ118.109.83) Dit werd bestemd voor verschillende afschrij vingen. reserveeringen en 4 pCt. rente vergoeding over onverplichte stortingen op de aandeelen (ingevolge art. 8 der sta tuten) bouw aan den Waalsdorperweg. 25. Ontslag van eenige 1 bij het openbaar gewoon woon lager onderwijs 26. Beschikbaarstelling van een cre- diet ten behoeve van de herstelling van de centrale verwarming van de H.B.S. 3e van den Boschstraat. 27. Verkoop van grond aan de Blnck- horstlaan aan de N.V. Betonbouw F. Müller 28. de Zondag 27 April Hilversum I. 415,5 m. 8.uur v.m. Gram.muz. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gram.muz. 10.55 Mozart- concert (opn.) 12.uur nam. Gram.muz. 12.42 Alma nak. 12.45 BNO: Nieuwsber. 1.Zang. 1.45 Ned Verbond voor Sibbekunde: „Kent u de Sibbe?” causerie. 2.Amu sementsorkest. 2.45 Voor boeren. 3.30 Verzoekconcert voor de Dultsche Weer macht. 6.Voor kinderen. 6.30 Revue. 7.30 Viool en piano. 8.BNÖ: Nieuws ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. Eng. 8.45 Omroeporkest. 9.45 BNO: Eng. ber. 10.BNO: Nieuwsber Hilversum II. 301.5 m. 8.uur v.m. Orgelconcert (opn.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gram.muz. 9. Studiedienst (voorbereid door het Vrijz.- Prot Kerkcomité). 10.— Gram.muz 10 45 Revida-sextet 11.30 Kinderkoor ..De Merels”. 12.uur nam. Cyclus „Kent gij uw Bijbel?” voorbereid door de Chr Radio- Ieder, die een tuin heeft zal gaarne een hoekje bestemmen voor het kweeken van verschillende groene kruiden, welke als toevoeging van soepen, groenten, sla en sausen niet alleen smakelijk, doch ook gezond zijn Het kruidentulntje moet op eén zonnige plaats en niet te ver van de keuken gelegen zijn. Nadat de grond om gespit is. dient hij ook met compost ver mengd te worden Zaad is verkrijgbaar bij zaadhandelaren, terwijl men dit bij voorkeur bij bekende firma's moet be trekken aangezien de beste kwaliteiten de meest* kans van slagen hebben. Enkele soorten, die aanbeveling verdienen om in de keuken gebruikt te worden, laten wij hier volgen Dragon geeft een pikanten smaak aan de soep sausjes en sla. Men gebruikt het als toevoeging aan azijn bij het uitleggen van augurken. Rozemarijn wordt aangewend bij het kruiden van vleesch, De blaadjes van deze plantjes ziin zilverachtig glanzend en de lichtblauwe bloemetjes een genot voor het oog. Rozemarijn heeft een zonnig plaatsje noodig en kan als plantje gekocht wor den Thym wordt gebruikt voor het krulden van soepen en sausen, men gebruikt er slechts een geringe hoeveelheid van, aan gezien het anders een te overheerschenden (Hieronder volgt een verhaaltje: lees dit goed, desnoods meer malen en geef dan (een juist) antwoord op de slotvraag: Waarom?) Hier is het verhaaltje. CENTRUM. „Vrouwen Noodlot” is een ernstige, sterk boeiende film met mooie, vaak spannende opnamen en prachtig spel van Lena Marenbach in de tragi sche rol van het boerenmeisje, Ewals Bolser den stuggen boerenzoon en vele anderen Ook de milieu-schildering, zoo wel van de boerderij, waar de geschie denis zich in hoofdzaak afspeelt, als van de omgeving, is voortreffelijk. Een film, die een bezoek aan Centrum alleszins loont. Vooraf draaien buiten- en binnen- landsche journaals, alsmede een vroolijk filmwerkje „Een muisje met een staartje". Uitgifte in erfpacht van grond aan Zuidwerflaan aan W. Naudin ten Cate en mevr A. M F Naudin ten Cate. 29. Uitgifte in erfpacht van grond aan de Laan van Poot en de Nachtegaal- laan aan ir. R. A. Th. Brusse 30. Intrekking var de Arbeidsbeurs verordening vaststelling van een veror dening tot wijziging van het reglement reservepersoneelverleening van ontslag aan den heer C. J. Bakker als directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs vaststelling van een verordening tot wij ziging van het Ambtenarenreglement, enz. 31. Wijziging van de overeenkomst tot uitgifte in erfpacht van het perceel grond ïrisstraat no. 38. 32. Verkoop van grond, gelegen nabij de Vreeswijkstraat, aan de N.V. Bouw en Handelmaatschappij „Berkenrijs”. 33. Verleenen van ontslag aan dr. M. C. ter Weer hoofd der openbare lagere school Nijkerklaan 9. 34. Aangaan van een geldleening. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARING INSTITUUT Koersen voor stortingen op 26 April tegen verplichtingen luidende in: Belga's 30,1432, Zwitsersche francs 43.56, Fransche francs 3,768, Lires 9,87. Deensche kronen 36,37, Noorsche kronen 42,82, Zweedsche kronen 44 85, Tsjechi sche kronen (oude schulden) 6,42, Dinar (oude schulden) 3,43, Dinar (nieuwe schulden) 4.23, Turksche ponden 1.454, Lewa 2,30, Pengoe (oude schulden) 36.519, Pengoe (nieuwe schulden) 45,89, Zloty (oude schulden) 35,Zloty (nieuwe schulden) 37.68, Lei 1,28. Chemisch reinigen en persen Japonnen venei. f. 1.79 2.56 1. 2.56 voorkomt DIVIDENDEN Cult. Mij. Medarie. Div.bew. 25 der eert. v. aand. 11.88, betb. Twentsche Bank, A'dam. Ned. Mij. v. Brandverzekering (Utr.). Div.bew. 108 betb. met 100 p. aand. v. 1000 en 90 per aand. v. 900, van 1 Mei '41 af bij de Ned. Handel Mij.. Haag, en ten kant, der Mij. Bouwterrein Mij. „Oud-Krayloo" (La ren N.H.). Div.bew. 9 75 pCt., tweede interim-div., betb. Ned. Handel Mij., La ren. Cult. Mij Randoe Goentlng Tjandi Se- woe Div.bew. 37 v. d. door de Ned Trust Mij. uitgegeven eert. v. aand. 39.60 per eert. v. 500 (oorspr. ƒ1000), betb. bij de Ned Trust Mij., A’dam. Rotterdam-Tapanoeli Cult. Voorgest. pref. aand. 6 pCt. Tiel-Utrecht (Brandverz. 1811). ƒ100 (onv.) per aand. v. 1000 (waarop gestort 10 pCt.) en ƒ90 (onv.) per aand. v. /900 (waarop gestort 10 pCt.). Unie van Ijsfabrieken (U.V.U.). Div.bew 56 5 pCtzijnde 30 per aand. serie A. 5 pCt., zijnde 15, per aand serie B, 5 pCt. zijnde ƒ3. per aand serie C, interim-div. 1940. betb. Ned. Ind. Handelsbank. Ver. Manufacturenhandel v.h. J. van Hout en Cramer Malmberg (Helmond). Div.bew 28 10 pCt., zijnde 100 per aand. van 1000 en 50 per onder-aand. gemerkt a of b v. 500. 1940. betb. 1 Mei Hl Ned. Handel Mij.. Helmond. Alg. Noord-Holl. Mij. v. Levensverz. (Haarlem) 108 per aand. OLYMPIA Na het nieuws van Ufa en Polygoon draait voor de pauze een Duit- sche muzikale film „Radio Cabaret” en een filmpje „Dieren van dichtbij”, een opname in de Leipziger Zoö. De hoofd film „Weisser Flieder” is een Terra film van de Ufa, waarin door Amor’s machinaties een tweetal te voren fel con- curreerende kousenfirma’s tot een harmo nische eenheid komen als de zoon in de eene firma en de dochter in de andere elkander na velerlei verwikkeling krijgen. Bijzonder goed spel geeft in deze film Hannelore Schroth, de dochtër, terwijl ook het spel van Hans Holt als de zoon zeer vlot is. CITYDe Ufa-fihp „Intriges” (Die un- vollkommene Liebe) geeft de geschiede nis Iweer van een jongeman uit de so ciety en van een boerendochter, die op- elkaar verliefd worden en besluiten te huwen Een jaloersche vriendin van den jongeman heeft het er op gezet, het boe renmeisje onmogelijk te maken in den kring, waarin zij in de toekomst zal heb ben te verkeeren en de laster doet zijn werk. Het komt tot een ernstig conflict, dat alle illusies dreigt te verstoren, doch er komt nog een onverwachte wending en zoo-krijgt men toch nog een gelukkig einde. De hoofdrollen zijn uitstekend be zet, o.m. door Willy Fritsch. Ida Wüst. Liane Haid en Gisela Uhlen. Het is een film, welke het hier wel zal doen. Het voorprogramma brengt nieuws en een documentaire film uit Japan. CORSO draait deze week de vroolijke film „Huwelijk op afbetaling” met In de hoofdrollen Leny Marenbach, Johannes Riemann en Ralph Arthur Roberts. Het is de geestige geschiedenis van een compo nist, die zich van zijn vrouw laat scheiden, omdat zij te burgerlijk is en later, als zij geholpen door een vriendin, als mondaine vrouw haar entree maakt in de uitgaande wereld, op zijn eigen vrouw smoorverliefd wordt. Maar haar terugwinnen gaat niet zoo vlot als de scheiding en een aantal zotte intriges brengt den jongeman bijna tot radeloosheid alvorens hij zijn doel be reikt heeft. Een interessante documentaire over het geboorteland van den componist Anton Bruckner en een kano-film „Wilde Wate ren” gaan vooraf. METROPOLE vertoont deze week In het filmprogramma als hoofdnummer „Nanet te”, Het verhaalt van den ondernemer den tooneelschrijver Alexander Paton, die een Wiksstuk wil schrijven en, teneinde zijn Westlandsohe Hypotheekbank, Zul der Hypotheekbank en Zuidhollandsche Hypotheekbank In de algemeene vergaderingen van aandeelhouders van bovengenoemde naamlooze vennootschappen werden de balansen per 31 December 1940 en per 1 Januari 1941 en de verlies- en winst rekening over 1940 goedgekeurd. De aftredende commissarissen, voor zoover zij zich voor de herbenoeming be schikbaar hadden gesteld, werden her kozen. Jhr J. A. G Sandberg, commissaris van de N.V. Zuidhollandsche Hypotheek bank, werd als zoodanig ook benoemd bij de N V. Westlandsche Hypotheekbank De gezamenlijke bruto-winst over 1940 bedraagt 1.159.686,66 Op diverse rekeningen is in totaal af geschreven ƒ390.342,16 terwijl aan de reserves in totaal ƒ317,314,86 werd toe gevoegd De gezamenlijke reserves, inclusief die van de N.V. Oranje-Nassau- en de N.V. Intercommunale Hypotheekbank, worden daarmede gebracht op 6.878.472,96 Het dividend op de aandeelen Zuider- en Zuidhollandsche Hypotheekbank werd bepaald op /4 per aandeel. Aan aandeelhouders der N.V. West landsche Hypotheekbank wordt een divi dend van 8 pCt. uitgekeerd. N.V. Northwestern and Pacific Hypotheek-bank en N.V. tweede North- western and Pacific Hypotheekbank. De directie van de N.V. Northwestern and Pacific Hypotheekbank N.V. en van de N.V. tweede Northwestern and Pacific Hypotheekbank deelt mede, dat het be stuur besloten heeft, hoewel de resultaten over het jaar 1940 niet bekend zijn wegens de verstoorde postverbinding, een gedeel te van de rente op hun pandbrieven be taalbaar te stellen. Coupons 5b van de pandbrieven Northwestern en de coupons 5a van de tweede Northwestern zullen met 25 pCt. van de jaarrente worden void tan. MACHINEFABRIEK REINEVELD In de aandeelhoudersvergadering der N.V. Machinefabriek Reineveld te Delft werden de jaarstukken goedgekeurd Hel dividend werd bepaald voor preferente aandeelen 6 pCt., voor prioriteitsaandeelen 6 pCt. (evenal vorig jaar) en voor de ge wone aandeelen 6 pCt. (v j. 4 pCt.). Voorts werd besloten aan de houders van gewone aandeelen /20 uit te keeren en 5 per bewijs aan houders van restant- bewijzen De aftredende commissarissen Ph, Mees en H. F. Waller werden herko zen ROXY. „De dubbelganger” is een geestige „Zwerf- aan deI oevers van de Arno. Na de pauze draait de groote lachs.chlager „Anny en Anny" een film vol sprankelende humor met in de hoofdrollen Anny Ondra en Adolf Wohlbrück. een dans CASINO opent deze week haar zeer uit gebreide voorprogramma met „Muziek klanken in Nederland”, een film vol goede muziek, zang en danswaarna een silhouettenfilmpje „Lotte Reiniger” met „De kleine nachtmusik van Mozart” daarna een interessante film over de paraatheid der brandweer. Hierna vol gen nog twee cultuurfilms over „Buda- pest” de stad met haar baden en 80 ge- i neeskrachtige bronnen en een „Zwerf-1 tocht door Florence” de stad de s'

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6