Duitsche troepen in Griekenland - A.D.O. kampioen door een 3-1 overwinning op D.H.C. - Tocht door de bloembollen velden - Schoolwandeltocht te Hilversum o i De Vuurtorenwachter ‘1 28 April 1941 TWEEDE BLAD FEUILLETON TTAAGSCHE cornANT Maandag i 3) ^4# "C in het (Nadruk verboden infor- heeft! ook aan zijn MOMENT UIT DEN WEDSTRIJD A.D.O.—D.H.C. Een prachtschot van West- hoven doet den bal voor de derde maal in het DJl.C.-doel verdwijnen. v. d. Broek heeft het nakijken. (Polygoon) een en zout de Knut merkte dan ook alleen maar op een toon van zelfverwijt op, dat als zijn raad was opgevolgd, het kind nog op zee ronddreef. Maar Olsen, bang voor de lofspraak, die hij zag aankomen, gooide het over een ande ren boeg. Ik zou wel willen weten van welk schip de boot afkomstig is, zei hij, maar dat zullen we zoo gemakke lijk niet te weten komen, want een naam staat er niét meer op. Is er iets wat een aanwijzing kan geven? vroeg Knut. Dit alleen. En hij liet een doekspeld zien, met goud en smaragd versierd, in den vorm van een viermaster. Staat de naam van den maker niet op het zeil? Nee, ik denk, dat ze deze boot gebruikten om water mee te halen, zei Olsen en hij streek peinzend met zijn hand over zijn voorhoofd. Was ik maar niet zoo haastig geweest, ging hij voort, die kerel had na tuurlijk papieren bij zich. Maar misschien zijn de kleeren van het kind gemerkt. Die kans hebben we. Reeds flikkerde het signaal om den dokter naar den toren te ontbieden. De toren van Frettenor zou het zien en doorgeven aan Cristiansand. Maar het zou wel laat in den morgen zijn, voor er hulp van de kust bij den vuur toren op de eenzame rots kon zijn. (Wordt vervolgd.) NA 2 BESLISSINGSWEDSTRIJDEN is A.D.O. er door een 31 over winning op D.H.C. in geslaagd het kampioenschap van haar afdeeling te behalen. Na het eindsignaal be stormde het publiek het veld en ver dwenen de A.D.O.-spelers bijkans in een onontwarbaren menschenknoop. De spelers werden daarna op de schouders genomen. Polygoon) DE „ST1CHTS-GOO1SCPE WANDELSPORT-BEOEFENAARS” hield Zaterdag te Hilversum haar eersten schoolwandeltocht Het parcours voerde langs de mooiste plekjes bosch en hei in de omgeving van Hilversum. Ruim 750 kinderen namen er aan deel. 'Polygoon) ZONDAG WERDEN OP DUINDIGT wederom courses gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. Tijdens de ren op de vlakke baan om den Scbwarzgold-prijs. Een spannend duel tusschen Indian Prince, berijder G. van Yperen en Icare, berijder G. J. Riem (vóór), handicap over een afstand van circa 2600 meter. (Polygoon) EEN RIDDERKRUISDRAGER BEZOEKT ZIJN VADERSTAD. Ridderkruis drager Oberleutnant Gerzow wordt door zijn medeburgers in Steinbach geestdriftig ontvangen. (Atlantic-Holland) maakte het van val een zeeman. Hij was doodt Maar hoe ter wereld blééf dat kind dan nog in leven? Ja, daar heb ik ook al over ge dacht. Ik denk, dat er nog een derde aan boord is geweest, die na den dood En hoe eerder je naar binnen gaat en die natte plunje uittrekt, hoe beter! Gaat H»? Het zal er voor dat kind ook om spannen, als het al niet te laat is. De behulpzame Knut* was wel zoo verstandig^ om niet te proheeren zoo maar wat melk in den mond van het kind te gieten. Hij haalde een zak- van dien man nog voor het kind heeft gezorgd, maar door het drinken van zout water en uitputting krankzinnig is geworden en overboord is gespron gen. Dit kind is In leven gebleven, juist doordat het in het water kwam te liggen. Het heeft door de huid wa ter kunnen opnemen, terwijl daarbij het zout werd tegengehouden. Begrijp je? Natuurlijk. Het is heel slim be dacht. Toch geloof ik, dat het vandaag met haar gedaan zou zijn geweest, als wij haar niet gevonden hadden. Het is trouwens toch niet zeker, dat ze er weer bovenop komt, meende haar redder. Als Olsen in zijn spreken zooveel blijk gaf van ontwikkeling en levens ervaring, was Knut wel zoo wijs maar niets te vragen. Toen ze elkaar pas kenden, had hij wel eens geprobeerd wat van het verleden van zijn kame raad te weten te komen, maar hij had dan. nooit iets anders bereikt dan dat de ander een paar dagen lang niets anders zei, dan strikt noodzakelijk was. Knut en Andersen waren er al spoedig achter gekomen, dat het ver leden van Olsen een boek was, waar in hij niet wilde laten kijken. Hy was echter zóó hulpvaardig en hij wist door zijn belezenheid en kennis zijn kameraden steeds zóó bezig te hou den, dat zij het altijd bijzonder pret tig vonden, als zij tegelijk met hem dienst hadden. doek uit zijn zak, waarvan njj punt met melk vochtig veegde hiermee de door zwart geworden lippen baby af. 'Knut ging zor op in zijn taak, dat hij er niet op lette, wat Olsen deed. Andersen, die zich een tien meter bo ven hem bevond, voorzag hem rjjke- lijk van goeden raad. Pas op, dat je het je zakdoek niet laat opzuigen, riep hij. Niet te veel, Knut, het is nog zoo jong. De stumper! Het is een wonder, dat het nog leeft, terwijl zijn verzorger al lang dood was! Nu, Knut, lang zaam aan, dan breekt het lijntje niet. Wat denk je >r van, als je het eens in de mand zette? Droge klee ren en een warm bad is na water-en- melk voor zoo’n wurm het beste. In orde. Opgepast! Het zuigt anders prachtig. Is het een hij of een zij? Ik weet het niet, maar te oor- deelen naar de kleertjes, zou ik zeg gen, dat het een meisje is. Zie je nu wel, heb ik het je niet gezegd? riep Andersen boos. Jij denkt maar, dat alle kinderen net zoo sterk zijn, als die halve wilden van jou. Ik heb het je wel gezegd, je overvoert het kind. Watte? kwam het antwoord. Je weet niet, tegen.wien je het hebt. Toen ik op Indlë voer, heb ik apen van twee weken zoo opgefokt. ZONDAG hield a< Haarlemsche wandel sportvereeniging „Jan Passtoors” haar lOden Bloembollentocht. De wandelaars trekken door de bloeiende bollen velden. (Polygoon) Hij bukte, maakte de deken, welke men aan de boot had vastgebon den, los en bevrijdde het kind siit zijn onaa.igename positie. Het was aandoénlijk te zien, hoe de vermager de handjes zijn polsen grepen, maar ze waren te slap geworden, om ze vast te houden en na de eerste po ging vielen de armen van het kindje langs'het lichaam. Andersen, die ook vader was, kreeg een goeden inval, zoodat, toen de mand zakte, daar niet alleen een kruik cognac inzat, maar ook een flesch versche melk. Knut gaf de kruik mekker. Hier, oude jongen, zei hij opge wekt, neem daar eens een paar slokken van, dat zal je opknappen. Olsen mengde zich nu ook gesprek. Knut, zei hij, - meneer Ander sen heeft gelijk. Het kind heeft nog wel wat anders noodig dan voedsel; dat heeft het nu voorloopig wel ge noeg. Stuur het nu naar boven. Ik zal me gaan verkleeden en dan kom ik bij je. De boot moet goed onder zocht en grondig schoongemaakt worden en laat Andersen om hulp sei nen. Als je de boot goed vast legt, komt hij bi,j eb heelemaal droog te liggen. Je zult toch nie. vallen, vroeg Knut, toen Olsen de eerste sport van de ladder greep. Maar Olsen klom de ladder op, als of hij een morgenwandelingetje had gemaakt, inplaats dat hij een avon tuurlijke redding en teen worsteling met een haai achter den rug had. Nu, dat is een taaie, mompelde Knut vol bewondering. Hij moest kapitein op een schip zijn, inplaats van hulp op een vuurtoren. Terwyl Knut met het leegpakken van de boot bezig was en zich af vroeg, welk drama zich erin zou hebben afgespeeld, hoorde hij Olsen van boven af roepen: Let op, Knut, ik laat een bijl zakken! Het volgende oogenblik had Knut het werktuig in handen. Waar is dat ding goed voor? was zijn verwonderde vraag. Ik wil de tanden van den haai DE OPMARSCH VAN DE DUITSCHE TROEPEN IN GRIEKEN LAND. GEZICHT OP DE GRIEKSCHE HAVEN SALON IKI. Orbis-HoUand hebben, als souvenir voor het kind, als het groot is. En te oordeelen naar de manier, waarop het zich tegen An dersen gedraagt, is er groote kans, dat het dat wordt. Wat voert Andersen uit? meerde Knut nieuwsgierig. Hij geeft het kind een bad en ik moet zeggen, dat hij er slag van heeft! Olsen kwam naar beneden en begon den haai van zijn tanden te ontdoen. Hij hield even met zijn werk op. Luister eens, Knut, zei hij,.— ik zou er prijs op stellen, als jij en An dersen niets van dat gevecht met dien haai zouden vertellen. Het zal toch al in de kranten komen, want ze hebben het aan boord van de „Olav” gezièn, maar als jullie er over spre ken, zouden hiér maar verslaggevers komen en dat wil ik in elk geval ver mijden. Je wilt toch niet zeggen... Andersen zal het vinden van de boot en van het kind rapporteeren en tevens, dat we ons genoodzaakt heb ben gezien, een man in zee te be graven. Wat was het voor iemand? Ik... ik weet het niet; in elk ge il dagen 1

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5